szkola hutki
Strona głównaAktualnościPlikiGaleriaKontakt

Organizacja szkoły
Rada rodziców
Samorząd uczniowski
Pedagog szkolny
Brać szkolna
Osiągnięcia uczniów
Hala sportowa
Erasmus
Szkolne kółko caritas
Pracownicy szkoły
Zajęcia pozalekcyjne
Świetlica
Uroczystości


 


WARSZTATY EUROPEJSKIE

11 lutego w Zespole Szkolno -Przedszkolnym w Hutkach odbyły się  warsztaty dla  uczniów  gimnazjum  , prowadzone przez przedstawiciela  Regionalnego Ośrodka Debat Międzynarodowych z siedzibą w Katowicach. Organizatorem ze strony szkoły była Pani Małgorzata Świeża - nauczycielka wos.
Tematyka dotyczyła funkcjonowania Unii Europejskiej. Zajęcia prowadzone były w oparciu o aktywizujące metody nauczania. Uczniowie z dużym zaangażowaniem w nich uczestniczyli. Najbardziej aktywni uczestnicy warsztatów otrzymali nagrody.

TEATRZYK CIENI
Uczniowie  II klasy szkoły podstawowej pod kierunkiem Pani Marii Wołczyk przygotowali  teatrzyk cieni . Jest  to rodzaj teatru lalkowego, w którym widz obserwuje na ekranie cienie rzucane przez dekoracje, rekwizyty, lalki i aktorów. Na przedstawienie zaprosili dzieci z przedszkola, które  znakomicie odnalazły się w roli widza.

UCZNIOWIE GIMNAZJUM W PROGRAMIE "NAUCZYCIEL PRZYSZŁOŚCI"
Uczniowie II i III klasy gimnazjum przystąpili  do nauczania języka angielskiego poprzez platformę MOODLE. Wszystko za sprawą  Pani Magdaleny Kotowskiej- nauczycielki języka angielskiego, która uczestniczy w kursie "Nauczyciel przyszłości". Wierzymy, że  uczestnictwo przyczyni się do zwiększenia umiejętności z języka angielskiego


UCZNIOWIE GIMNAZJUM W PROGRAMIE INSTA.LING
Uczniowie gimnazjum przystąpili do programu Insta.Ling. Jest to aplikacja do szybkiej nauki słówek, dostarczającą nauczycielom szczegółowe raporty na temat systematyczności pracy i postępów uczniów. Insta.Ling pomaga podnieść skuteczność nauczania języka oraz udostępnia narzędzia do oceny wyników. koordynatorem projektu jest Pani Magdalena Kotowska - nauczyciel języka angielskiego


POMOC DLA POGORZELCÓW
POMOC DLA POGORZELCÓW

Bal karnawałowy
W dniu 13 lutego 2013r. nasza szkoła zmieniła się w magiczne miejsce. Odbył się długo wyczekiwany przez dzieci i uczniów bal karnawałowy. Każdy uczestnik mógł skorzystać z artystycznego malowania twarzy. Wszyscy chętni mogli wziąć udział w różnotematycznych konkursach z nagrodami. Można było zobaczyć ciekawe i kolorowe stroje, bajeczny wystrój sali i pięknie malowane buźki dzieci. Gdy  tancerze poczuli zmęczenie, zostali zaproszeni na herbatkę i pyszną pizzę.
Opiekę nad dziećmi sprawowały Joanna Dróżdż, Iwona Maj, Maria Wołczyk, Krystyna Badora, Olga Kamińska


Walentynki
     W dniu 14 lutego 2014 roku Samorząd Uczniowski pod opieką Agnieszka Jakubowskiej przygotował obchody Walentynek.Pierwszym punktem programu było ogłoszenie wyników wyborów Miss i Mistera szkoły. Miss Szkoły Podstawowej została Amelia Piwek a Misterem Artur Dawczyk , natomiast w Gimnazjum  Angelika Nalewajka i Karol Kamiński, zwycięzcy w towarzystwie młodszych koleżanek i kolegów odtańczyli wspólny taniec. Następnie dziewczyny z Samorządu przeprowadziły konkurs wiedzy walentynkowej w formie ,,Jeden z dziesięciu", zabawne i dowcipne pytania i odpowiedzi zagwarantowały wszystkim dobrą zabawę i umożliwiły odświeżenie sobie wiadomości dotyczących historii obchodów tego święta , przybliżyliśmy sobie też samą postać świętego Walentego. Po zakończonym konkursie odbyło się wręczenie ,,Poczty Walentynkowej" - najwięcej Walentynek otrzymał Kacper Trela z klasy II Szkoły Podstawowej . Na zakończenie spotkania aktywni uczestnicy otrzymali słodki upominek ufundowany przez Radę Rodziców ZSP im.Mikołaja Kopernika w Hutkach.
        Po tak udanym dniu nie pozostało nam nic innego jak tylko czekać do przyszłego roku.

Wydarzenia pierwszego półrocza roku szkolnego 2013/2014
W związku z przebudową strony wydarzenia szkolnego z I półrocza roku szkolnego 2013/2014 znajdują się na szkolnym blogu: Blog szkolny ZSP HUTKI

Dziady cz.II i Apel na 11 listopada
W czwartek, 15 listopada 2012r w naszej szkole odbyły się dwa bardzo ważne przedstawienia. Jedno w ramamach projektu edukayjnego-"To jest Gimnazjum"- Dziady cz. II, drugie natomias pod kierownictwem p. Anny Pietras- apel poświęcony obchodom dnia 11 listopada. Fotorelacja z obu tych przedstawień w poniższych linkach:
Dziady cz. II
11 listopada

Dzień Edukacji Narodowej
   W piątek 12.10.2012roku w naszej szkole odbył się Dzień Edukacji Narodowej połączony z pasowaniem klas I na uczniów ZSP. Wśród zaproszonych gości znaazła się m.in. pani wice-wójt-Magdalena Jarosz-Wawrzyńcza, pani sołtys-Halina Ernt, przewodnycząca KGW w Hutakch oraz była nauczycielka pani Zofia Krzyżanowska oraz ksiądz probosz parafi pod wezwaniem NSPJ w Rększowicach- Jerzy Mielczarek. Jaki i rówinież pani Aleksandra Szymanek- była pani dyrektor ZSP i byli nauczyciele.
 Oczywiście klasy I musiały przejść tradycyjne otrzęsiny. W tym roku każdy pierwszak dostał kubeczek z kwaskiem cytrynowym i podczas jego picia oraz po wymiciu NIE MOGLI skrzywić miny! Każdemu się udało więc witamy 25 nowych uczniów SP i Gimnazjum!

Galeria


    Ważne informacje
Schemat postępowania w przypadku potwierdzonego wyniku dodatniego wśród uczniów lub pracowników placówek
oświatowych- dla dyrektorów szkół/ przedszkoli
znajduje się w zakładce ORGANIZACJA SZKOŁY

Tygodniowy plan lekcji znajduje się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie klas I-VIII rozpoczynają zajęcia lekcyjne o 8.15

Wypełniając obowiązek przekazania gminom i dyrektorom szkół podstawowych informacji
o szkołach ponadpodstawowych na terenie województwa, wynikający z § 11 pkt. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 sierpnia 2019 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół, placówek i centrów (Dz. U. poz. 1737), informuję, że wykaz szkół ponadpodstawowych dostępnych dla absolwentów szkół podstawowych w rekrutacji na rok szkolny 2022/2023, został zamieszczony na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Katowicach www.kuratorium.katowice.pl w zakładce Rodzice i uczniowie/Rekrutacja oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Kuratorium w zakładce Ogłoszenia/Ogłoszenia inne.


Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno- wychow.
w roku szkolnym 2022/2023 -2,3 listopada 2023, 29,30 kwietnia 2024r., 2,3 maja 2024r., 31 maja 2024r.,17 czerwca 2024r.
Informacja o dobrowolnym ubezpieczeniu dziecka znajduje
się w pliku AKTUALNOŚCI

Informujemy, że sprawozdania finansowe za rok 2018
znajdują się na stronie

bip.konopiska

w zakładce Inne > Jednostki organizacyjne >
Zespół Szkolno-Przedszkolny
im. Mikołaja Kopernika w Hutkach

Wybieram zawód dla siebie

Informator o szkolnictwie branżowym na terenie
Częstochowy i powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego, myszkowskiego znajduje się na:
https://womczest.edu.pl/
wybieram-zawod/index.html
.
Ponadto informacje z wyborem zawodu można znaleźć na
stronie:
https:doradztwo.ore.edu.pl

KLAUZULA RODO

Klauzula informacyjna_rodo


Stawka żywieniowa w roku szkolnym 2023/2024

Przedszkole:
Śniadanie - 2,50 zł
Obiad-4,20 zł
Podwieczorek-2,00zł

Szkoła Podstawowa:
Obiad-4,50zł

Nr konta do wpłat za żywienie:
ZSP HUTKI BUDZET
96 8273 0006 2000 0000 0172 4669deklaracja-dostepnosci-1
 

    Dzwonki szkolne
1. 8.15-9.00
2. 9.10-9.55
3. 10.05-10.50
4. 11.00-11.45 (obiad klasy I-III)
5. 12.00-12.45 (obiad klasy IV-VIII)
6. 13.00-13.45
7. 13.55-14.40
8. 14.50-15.35
 

    Kalendarz

 

 
 Zespół Szkolno-Przedszkoly im. Mikołaja Kopernika w HutkachRealizacja: Shile Design Studio