szkola hutki
Strona głównaAktualnościPlikiGaleriaKontakt

Organizacja szkoły
Rada rodziców
Samorząd uczniowski
Pedagog szkolny
Brać szkolna
Osiągnięcia uczniów
Hala sportowa
Erasmus
Szkolne kółko caritas
Pracownicy szkoły
Zajęcia pozalekcyjne
Świetlica
Uroczystości


 


WYCIECZKA DO OWCZARKOWEJ ZAGRODY
11 czerwca 2018r. przedszkolaki z grupy młodszej wybrały się ze swoimi wychowawczyniami na wycieczkę szlakiem gospodarstw edukacyjnych do Owczarkowej Zagrody w miejscowości Wąsosz. Przygodę rozpoczęliśmy spacerem po gospodarstwie, podczas którego dzieciaki poznały zwierzęta tam mieszkające m.in. alpaki, króliki, barany, kozy, daniele, kury, koguty,przepiórki, pawie, indyki, papugi i inne. Dzieci  karmiły zwierzęta, głaskały, poszerzały wiedzę na ich temat. Kolejną atrakcją wycieczki były warsztaty edukacyjne "W gorącej wodzie kąpany". Przedszkolaki uczestniczyły w produkcji własnego makaronu. Po programie edukacyjnym był czas na poczęstunek i zabawę na placu zabaw. Wycieczka była bardzo udana, i z pewnością niezapomniana.
Joanna Dróżdż
Żaneta Drożdżyńska


Z ŻYCIA PRZEDSZKOLA "DZIEŃ DZIECKA"
"Kiedy śmieje się dziecko,śmieje się cały świat"
Wszystkiego najlepszego dla naszych Kochanych Dzieciaczków


WYCIECZKA DO LEŚNEGO PARKU NIESPODZIANEK W USTRONIU
30 maja 2018r. z okazji Dnia Mamy przedszkolaki z grupy młodszej zaprosili swoje Kochane Mamusie na wspólną wycieczkę do Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu. Podczas wycieczki byli z nami również Tatusiowie i Babcia.
Pobyt w parku był okazją do bezpośredniego kontaktu ze zwierzętami, które podchodziły do dzieci po karmę. Bezsprzecznie największą atrakcją zwiedzania leśnego parku niespodzianek są pokazy lotów ptaków drapieżnych i sów, które mogliśmy zobaczyć. Zwiedziliśmy Centrum Przyrodniczo - Leśne,wyposażone w eksponaty zwierząt. Spacerowaliśmy alejką bajkową z ruchomymi ekspozycjami znanych bajek. Dzieci swoją przygodę zakończyli zabawą na placu zabaw. Wycieczka była wspaniałą okazją do integracji i pozostawiła po sobie miłe wspomnienia. Składamy podziękowania rodzicom i dziękujemy za współpracę i mile spędzony czas.
Joanna Dróżdż
Żaneta Drożdżyńska


Na wycieczce
    Przed Bożym Ciałem klasa IV wybrała sie na 2 – dniową wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Piękny region i warto go odwiedzić, aby poznać piękne zakątki naszego kraju. Wyruszyliśmy w drogę wczesnym rankiem, a w programie czekało na nas wiele atrakcji. W pierwszym dniu pojechaliśmy do Chęcin, aby zwiedzić to urokliwe miasteczko oraz chęciński zamek. Z wieży zamku podziwialiśmy panoramę nie tylko Gór Świętokrzy -
skich. Potem przejechaliśmy do Podzamcza, a tam odwiedziliśmy Centrum Nauki im. Leonardo da Vinci. Moz wrażeń i dobra zabawa!
Tego dnia jeszcze jedna atrakcja – Oblęgorek i zwiedzanie dworku H. Sienkiewicza, który otrzymał go w darze od Polaków. To piękne miejsce ze wspaniałymi eksponatami, z których większość, bo przeszło 90% stanowią oryginały z czasów, kiedy mieszkał tutaj nasz wielki pisarz. Wieczorem dotarliśmy do naszego ośrodka – zakwaterowanie, kolacja, wypoczynek na powietrzu, na terenie obiektu, wspólne zabawy, rozmowy, śmiech i pora spać...
    Kolejny dzień przywitał nas znowu piękną, słoneczną pogodą i pięknym widokiem gór za oknami. Po śniadaniu wyruszyliśmy w drogę. Najpierw dotarliśmy do Jaskini „Raj”, która zrobiła na nas ogromne wrażenie – tutaj nie było gorąco, bo zaledwie około 10 stopni. Wcześniej obejrzeliśmy również eksponaty związane z najdawniejszymi dziejami człowieka – Neardentalczyka. Później pojechaliśmy do Tokarni, aby na kilka godzin zatrzymać się w Parku Etnograficznym wsi kieleckiej. Spacerowaliśmy po ogromnym skansenie. Zwiedziliśmy wiejskie chaty, nie tylko mieszkalne, kościół, młyn, powozownię i wspaniały dworek szlachecki. Potem jeszcze obiad, krótki odpoczynek, zakup pamiątek i ruszyliśmy w drogę powrotną. Wieczorem dotarliśmy do Hutek.
    Wycieczka upłynęła nam w miłej atmosferze, pogoda była piękna, więc zrobiły na nas wrażenie nie tylko oglądane obiekty, ale i krajobrazy. Pozostały miłe wspomnienia...
A. Pietras

I Turniej Tańca Nowoczesnego
1 czerwca  2018 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Mikołaja Kopernika w Hutkach odbył się I Turniej Tańca Nowoczesnego w dwóch kategoriach : DISCO DANCE i HIP HOP. W turnieju wzięły udział : Szkoła Podstawowa w Starczy , Szkoła Podstawowa z Nierady , Szkoła Podstawowa w Hutkach oraz grupa taneczna Power Street z Dziecięcego Centrum Tańca Majery.  Głównym organizatorem turnieju była p. Justyna Stelmach, prowadząca zajęcia taneczne w ZSP w Hutkach. Uczestnicy oceniani byli przez jury , składające się z członków Częstochowskiego Teatru Tańca: Klaudię Nalewajkę, Agnieszkę Kluf i Konrada Kreta.

Najlepszymi w kategorii DISCO DANCE okazali się :
1 miejsce - Dance Army SP Hutki
2 miejsce - Diamonds Stars SP Nierada
3 miejsce - Star Dance – SP Starcza
Kategoria Hip Hop
1 miejsce - Power Street Dziecięce Centrum Tańca ' Majery '
2 miejsce - Big Bang SP Hutki

Gratulujemy !!! :)


Powiatowy Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej .
24 maja  został rozstrzygnięty Powiatowy Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej .
Zadaniem uczniów było wykonanie widokówki najciekawszego  miejsca, zabytku państwa należącego do Unii Europejskiej dowolna techniką
W konkursie wzięli udział uczniowie Gimnazjów w Konopiskach, Starczy, Aleksandrii oraz z Hutek.
I miejsce zdobyła uczennica Gimnazjum w Starczy  Marta Szewczyk, II miejsce zdobyły uczennice Maria Sobala z Gimnazjum w Aleksandrii oraz Wiktoria Huras z Gimnazjum w Starczy ,III miejsce uczennica Gimnazjum w Konopiskach Karolina Wąsowicz. Przyznano również wyróżnienia dla Julii Jakubowskiej z Gimnazjum w Hutkach oraz Estery Baor z Gimnazjum w Konopiskach.
Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w konkursie za rok.
 Małgorzata Świeża

PIKINIK RODZINNY
W  słoneczne, niedzielne popołudnie 28 maja 2018 roku na boisku przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Mikołaja Kopernika odbył się PIKNIK RODZINNY. Główną ideą, która przyświecała temu miłemu spotkaniu było kultywowanie tradycji obchodów Dnia Matki, Dnia Ojca i Dnia Dziecka.  W związku z tym dzieci przygotowały ,, ucztę dla ducha” w postaci wspaniałego i różnorodnego programu artystycznego, który niewątpliwie stał się powodem do dumy rodziców i licznie obecnych dziadków ze swoich pociech. Przedszkolaki grupa młodsza pod opieką pań Żanety Drożdżyńskiej i Joanny Dróżdż, grupa starsza – Iwona Maj, klasy I-IV pani Maria Wołczyk, Krystyna Badora i pan Dariusz Herman zaprezentowali liczne tańce i piosenki oraz inscenizacje popularnych i lubianych wierszy Brzechwy. Piękna muzyka, barwne stroje i radosne uśmiechy dzieci ,a także wręczone upominki wywołały wzruszenie wśród zgromadzonej publiczności. Kolejnym punktem programu był występ dwóch grup tanecznych z Hutek i Starczy Tifa Dance School pod kierownictwem pani Justyny Stelmach.Pozostałe atrakcje pikniku to przygotowane przez pana Adama Szczerbaka rozgrywki i konkurencje sportowe tj. przeciąganie liny, tor przeszkód czy mecz piłki siatkowej plażowej. Jak zwykle sport stworzył okazję do wspólnego, aktywnego spędzania czasu rodziców z dziećmi i cieszył się niezwykłą popularnością i zaangażowaniem. Elementem pikniku, który wzbudził silne emocje i zainteresowanie był zorganizowany przez panią Agnieszkę Jakubowską Turniej Szachowy w ramach podsumowania realizowanego w Gminie Konopiska  projektu ,, Edukacja przez szachy w szkole”. Wśród dwudziestu pięciu uczestników wyłoniono zwycięzców , którymi zostali: I m-ce Mateusz Grajcar, II m-ce Konrad Cieślik, III m-ce Alicja Tekiela.Podczas pikniku zadbano nie tylko o ,,sferę ducha”, ale także ciała, Rada Rodziców wraz z panią Barbarą Cierniak zaangażowała się w przygotowanie grilla, a nauczyciele obsługiwali kawiarenkę, w której można było nabyć pyszną kawę i ciasto. Wspaniała pogoda i dobre humory stały się gwarancją udanej imprezy, która wzmocniła więzi emocjonalne dzieci z rodziną i pozwoliła na integrację  środowiska lokalnego i uroczyste obchody rodzinnego święta.


Warsztaty rakietowe w Hutkach !!!
Dnia 10-05-2018r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. M. Kopernika w Hutkach, na zaproszenie Biblioteki Publicznej w Hutkach, pracownicy z Uniwersytetu Rozwoju w Częstochowie przeprowadzili zajęcia z wykorzystaniem zasad aerodynamiki.

Dzieci przedszkolne, oraz klasy I i III szkoły podstawowej budowały mini rakiety oraz sprawiały, by te wzbijały się do góry.

Sprawdziły na jakiej zasadzie działa silnik odrzutowy, wzięły udział w zabawie z fruwającymi balonami.

Na własnej skórze zobaczyły co to znaczy stawić opór.

Dowiedziały się również, jak to jest możliwe, że samoloty, rakiety czy balony mogą unosić się w powietrzu, oraz wiele innych ciekawostek z zakresu aerodynamiki.

Po zadowolonych i uśmiechniętych buziach można było zauważyć, że wszystkim bardzo się podobało.

Często po takich spotkaniach dzieci szukają innych źródeł informacji w zakresie rozwoju techniki i w tym celu częściej odwiedzają biblioteki co nas jako bibliotekarzy bardzo cieszy.

Dziękujemy Pani Zdzisławie Szydłowskiej za  wspaniałą lekcję


List Minister MEN do rodziców uczniów II klas gimnazjum
List Minister Edukacji Narodowej do rodzicow i opiekunow uczniow_2018.05.18 w wersji pdf

PAMIĘTAMY O NASZYCH DZIELNYCH DRUHACH STRAŻAKACH
W dniu 11 maja 2018 roku odbyła się wycieczka do Ochotniczej Straży Pożarnej w Hutkach. Remizę strażacką odwiedziły przedszkolaki oraz uczniowie szkoły podstawowej z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego im. Mikołaja Kopernika w Hutkach.
Celem wycieczki  było zapoznanie dzieci z pracą strażaka oraz przekazanie wiedzy jak postępować w obliczu niebezpieczeństwa.Już na samym początku strażacy zademonstrowali nam swój strój bojowy. Przygotowali również pokaz sprzętu strażackiego służącego do gaszenia pożaru lub usuwania skutków powodzi, wypadków drogowych lub innych katastrof. Mogliśmy też obserwować oraz przy pomocy dzielnych strażaków, przećwiczyć umiejętność lania wody ze strażackiego hydrantu.
Na koniec wszystkie dzieci oraz uczniowie mogli jeszcze popatrzeć na plac ćwiczeń z wysokości strażackiego samochodu, przymierzyć strażackie hełmy, zrobić sobie zdjęcie ze strażakami.
Dzieci podziękowały strażakom wręczając im piękne rysunki oraz kwiaty.    Ważne informacje
Schemat postępowania w przypadku potwierdzonego wyniku dodatniego wśród uczniów lub pracowników placówek
oświatowych- dla dyrektorów szkół/ przedszkoli
znajduje się w zakładce ORGANIZACJA SZKOŁY

Tygodniowy plan lekcji znajduje się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie klas I-VIII rozpoczynają zajęcia lekcyjne o 8.15

Wypełniając obowiązek przekazania gminom i dyrektorom szkół podstawowych informacji
o szkołach ponadpodstawowych na terenie województwa, wynikający z § 11 pkt. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 sierpnia 2019 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół, placówek i centrów (Dz. U. poz. 1737), informuję, że wykaz szkół ponadpodstawowych dostępnych dla absolwentów szkół podstawowych w rekrutacji na rok szkolny 2022/2023, został zamieszczony na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Katowicach www.kuratorium.katowice.pl w zakładce Rodzice i uczniowie/Rekrutacja oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Kuratorium w zakładce Ogłoszenia/Ogłoszenia inne.


Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno- wychow.
w roku szkolnym 2022/2023 -2,3 listopada 2023, 29,30 kwietnia 2024r., 2,3 maja 2024r., 31 maja 2024r.,17 czerwca 2024r.
Informacja o dobrowolnym ubezpieczeniu dziecka znajduje
się w pliku AKTUALNOŚCI

Informujemy, że sprawozdania finansowe za rok 2018
znajdują się na stronie

bip.konopiska

w zakładce Inne > Jednostki organizacyjne >
Zespół Szkolno-Przedszkolny
im. Mikołaja Kopernika w Hutkach

Wybieram zawód dla siebie

Informator o szkolnictwie branżowym na terenie
Częstochowy i powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego, myszkowskiego znajduje się na:
https://womczest.edu.pl/
wybieram-zawod/index.html
.
Ponadto informacje z wyborem zawodu można znaleźć na
stronie:
https:doradztwo.ore.edu.pl

KLAUZULA RODO

Klauzula informacyjna_rodo


Stawka żywieniowa w roku szkolnym 2023/2024

Przedszkole:
Śniadanie - 2,50 zł
Obiad-4,20 zł
Podwieczorek-2,00zł

Szkoła Podstawowa:
Obiad-4,50zł

Nr konta do wpłat za żywienie:
ZSP HUTKI BUDZET
96 8273 0006 2000 0000 0172 4669deklaracja-dostepnosci-1
 

    Dzwonki szkolne
1. 8.15-9.00
2. 9.10-9.55
3. 10.05-10.50
4. 11.00-11.45 (obiad klasy I-III)
5. 12.00-12.45 (obiad klasy IV-VIII)
6. 13.00-13.45
7. 13.55-14.40
8. 14.50-15.35
 

    Kalendarz

 

 
 Zespół Szkolno-Przedszkoly im. Mikołaja Kopernika w HutkachRealizacja: Shile Design Studio