szkola hutki
Strona głównaAktualnościPlikiGaleriaKontakt

Organizacja szkoły
Rada rodziców
Samorząd uczniowski
Pedagog szkolny
Brać szkolna
Osiągnięcia uczniów
Hala sportowa
Erasmus
Szkolne kółko caritas
Pracownicy szkoły
Zajęcia pozalekcyjne
Świetlica
Uroczystości


 


Dzień Pluszowego Misia
Dnia 20.11.2018 roku młodsza grupa przedszkolna obchodziła Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji dzieci przyniosły do przedszkola swojego ulubionego pluszaka. Dzieci uczestniczyły w zabawach związanych z tematyką związaną z pluszowym przyjacielem. Przedszkolaki wykonały piękne Misie z balonów oraz grzechotki. Każde z dzieci na koniec zajęć otrzymało „Dyplom Przyjaciela Pluszowego Misia”.


Konkurs recytatorski
Dnia 14 listopada 2018 roku w Publicznym Przedszkolu w Konopiskach odbył się III Gminny Konkurs Recytatorski pt. „Kochamy Naszą Niepodległą Ojczyznę”. Z naszego przedszkola wzięły udział: Maja Fac z grupy starszej oraz Gabriela Pielka z grupy młodszej. Dzieci prezentowały wiersze o charakterze patriotycznym. Wszystkie dzieci uczestniczące w konkursie otrzymały dyplomy oraz nagrody książkowe i drobne upominki.  
Wyniki:
w kategorii dzieci 4 – letnich III miejsce zajęła Gabriela Pielka,
w kategorii dzieci 6 – letnich nagrodę za udział dostała Maja Fac.
Do konkursów uczestniczki przygotowały panie: mgr Iwona Maj oraz Żaneta Drożdżyńska. Dużym wparciem dla wychowawców byli rodzice, za co serdecznie dziękujemy.


,,MIRABELKA – HISTORIA KIEŁKUJĄCA”
W  dniu 9 listopada w Zespole Szkolno- Przedszkolnym im. Mikołaja Kopernika uroczyście obchodzono 100 lat Odzyskania Niepodległości ,po uroczystej Akademii odbyły się warsztaty czytelnicze  organizowane w bibliotekach w całej Polsce , na podstawie książki „Mirabelka” Cezarego Harasimowicza pt. „Mirabelka – kiełkująca historia”. Głównymi celami akcji były promocja czytelnictwa, rozbudzanie zainteresowania historią Polski, zwiększenie świadomości na temat wydarzeń związanych z wojną. Organizatorka chciała też włączyć społeczność szkolną  do aktywnego świętowania 100-lecia Niepodległości.
Najnowsza powieść  Cezarego Harasimowicza skierowana jest do młodszych czytelników. Mirabelka, która jest narratorem tej opowieści, rosła naprawdę. Przetrwała wojnę, getto, Zagładę, stalinizm, budowę okolicznych domów, ale nie przetrwała naszych czasów. Ścięto ją podczas budowy apartamentowca:
,,Ścinając drzewa, ścina się pamięć. Robi się to trochę bezmyślnie, nie przypuszczam, żeby towarzyszyły temu jakieś złe intencje. Po prostu ludzie, którzy to uczynili nie wiedzieli, że ścinają drzewo, które jest pamięcią tego miejsca - opowiadał Cezary Harasimowicz.”
Mirabelka ma umiejętność rozumienia ludzkiej mowy, ale rozmawia tylko z dziećmi. - Te, które dorastają, tracą tę umiejętność, ale rodzą się nowe, w różnych okolicznościach.
Jak wiemy kształtowanie postaw i wartości historycznych jest równie ważne jak pielęgnowanie rodzinnych korzeni. Dlatego akcja została zorganizowana dla czytelników w różnym wieku – od najmłodszych do najstarszych tak, aby spotkania stały się okazją do  dialogów oraz odkrywania wspomnień.
Uczniowie zarówno młodsi, jak i starsi chętnie zaangażowali się w przebieg wydarzenia, chętnie opowiadali o swoich korzeniach, zaczęli dostrzegać ich wagę i potrzebę posiadania ich w dorosłym życiu. Dzieci wskazały też na rolę Ojczyzny, jako korzeni Nas wszystkich, dlatego  dla upamiętnienia 100 lat Jej Niepodległości przygotowaliśmy ,,Mirabelkowe drzewo pamięci”.  Organizacja tej Akcji  była bardzo pouczającą przygodą!

Agnieszka Jakubowska


„ Polsko, nie jesteś Ty już niewolnicą...”
Świętowaliśmy wspólnie 100 lat Niepodległej!
„ Polsko, nie jesteś Ty już niewolnicą...”

    W dniu 9 listopada spotkaliśmy się na szkolnej akademii z okazji 100 – ej rocznicy odzyskania niepodległości. Ten dzień obfitował w kilka wydarzeń, ale wszystkie stanowiły dla naszej społeczności lekcję historii i patriotyzmu.
Warto się czasem zasłuchać
w wiatru granie,
szum gałęzi,
listopadów przemijanie.
Warto się czasem zasłuchać
W grobów ciszę,
By mowę wieków usłyszeć.
One mówią …
Co? Cóż groby nam powiedzieć mogą?
Tam taka cisza.
Cisza, która przejmuje trwogą.
Kto tę ciszę raz usłyszał,
wiele mówi mu ta cisza.
Tam zapisane są przodków marzenia,
wszystkie tęsknoty bóle  i cierpienia.
I słowa trzy, które przez pokolenia szły:
BÓG HONOR OJCZYZNA.
    W szkole odbywały się warsztaty dla uczniów w ramach projektu: „ Mirabelka”, a punktualnie o godzinie 11.11 wzięliśmy wszyscy udział w ogólnopolskiej akcji i odśpiewaliśmy polski hymn państwowy ( w całości). Później przyszła pora na uroczystą akademię przygotowaną przez najstarszych uczniów z kl. III Gimnazjum pod kierunkiem p. M. Wolskiej – Majchrzak. Refleksyjny i mądry w swoim przekazie program muzyczno- słowny nosił tytuł: „ Polsko, Ty zawsze wiernych miałaś synów”.
    Uczniowie przedstawili nam polską, jakże tragiczną historię z  XVIII wieku i drogę naszych przodków do wolności. Trudno było oprzeć się wzruszeniu, słuchając wersów polskiej poezji, pięknych pieśni patriotycznych i oglądając wspaniałą prezentację. Dzieci przedszkolne również dołączyły się do występów i pięknie zaprezentowały program niepodległościowy przygotowany przez swoje Panie. Wszyscy uczniowie wspaniale prezentowali sie w odświętnych strojach, a całości wrażenia dopełniły biało – czerwone kwiaty i chorągiewki przygotowane przez wychowawców przedszkolnych i p. M. Wołczyk.
Polska- to taka kraina,
która się w sercu zaczyna.
Potem jest w myślach blisko,
w pięknej ziemi nad Wisłą.
Jej ścieżkami chodzimy,
budujemy, bronimy.
Polska- Ojczyzna...
Kraina, która się w sercu zaczyna.
    To wyjątkowe święto przypomina nam bolesne karty naszej historii i chwile radosne z 1918 roku, gdy nasi przodkowie wiwatowali na cześć odrodzonej, w końcu wolnej, Ojczyzny. Bądźmy dumni ze swojego pochodzenia, poznawajmy przeszłość, bo ona jest wartością każdego narodu  i cieszmy się , że dane nam jest żyć w niepodległej Polsce.
A. Pietras


„Rekord dla Niepodległej”

W piątek 9 listopada o godz. 11:11 w woj. śląskim w 2785 szkołach 551 699 uczniów oraz 54 245 nauczycieli i pracowników oświaty odśpiewa hymn narodowy, wśród nich cała społeczność naszego Zespołu.

Akcja „Rekord dla Niepodległej” została ogłoszona przez Minister Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej. W całym kraju ponad 4,8 mln uczniów i prawie 470 tys. nauczycieli i pracowników oświaty z 24 tys. przedszkoli, szkół oraz placówek oświatowych zgłosiło swój udział w akcji „Rekord dla Niepodległej”.


Mirabelka w Hutkach w ramach obchodów 100.lecia


Uroczystości 100 – ej rocznicy odzyskania niepodległości na Jasnej Górze Częstochowa

„ Nie rzucim ziemi, skąd nasz ród...”
    Jakże aktualne były, są i będą te słowa dla każdego Polaka. Ta ziemia to nasza Ojczyzna. Niestety w XVIII wieku nasi przodkowie przeżyli wielką tragedię utraconej wolności. Obyśmy nigdy więcej tego nie doświadczyli. Przyszły lata zaborów, represji, nadziei i walki o powrót na mapy Europy – powstania narodowe...Dopiero po I wojnie światowej udało się skutecznie upomnieć o Polskę .
W tym roku obchodzimy 100 – ą  rocznicą odzyskania niepodległości. Co roku pamiętamy o naszym narodowym święcie 11 listopada, ale w tym roku delegacja uczniów naszej szkoły, wraz z nauczycielami, już 4 listopada wzięła udział w uroczystościach w Częstochowie. Wzgórze jasnogórskie to miejsce wyjątkowe i symboliczne, a 100 lat temu: „ najpierw wolność przyszła na Jasną górę”. Jasnogórski bohater kpt. Artur Wiśniewski przejął klasztor z rąk byłych zaborców, a na wieży pojawiły sie biało – czerwone flagi.
Uroczystości jasnogórskie przebiegały w kilku etapach. W Bazylice została odprawiona uroczysta msza z udziałem gości i pocztów sztandarowych, które później ustawiły sie na błoniach i czekały na nadejście korowodu patriotycznego. Wyruszył on z Placu Biegańskiego. W tym marszu również brali udział nasi uczniowie. Korowód poruszał się w rytmie poloneza. Nastąpił dalszy ciąg uroczystości i patriotycznego pikniku. Na pamiątkę wydarzeń sprzed 100 lat na jasnogórskiej wieży zawisła 100 – metrowa flaga w narodowych barwach.
To była żywa lekcja patriotyzmu, w której uczestniczyli nie tylko częstochowianie.
A.Pietras„Nie chciejcie Ojczyzny, która Was nic nie kosztuje”
Nasz Zespół Szkolno-Przedszkolny wziął  udział w projekcie „Nie chciejcie Ojczyzny, która Was nic nie kosztuje”. Projekt ma charakter edukacyjny a jego celem jest dotarcie, zwłaszcza do młodych, z przekazem o wydarzeniach z czasów zaborów i roku 1918 a także o jasnogórskim bohaterze narodowym kpt. Arturze Wiśniewskim. Działania podejmują głównie delegatura w Częstochowie Kuratorium Oświaty w Katowicach i Kat. Stow. Civitas Christiana w Częstochowie.
Przygotowanie obchodów 4 listopada poprzedzone zostały akcjami edukacyjnymi, w których wykorzystana była  inwencja twórcza i pomysłowość uczestników – zwłaszcza dzieci i młodzieży. Uczniowie przygotowywali się do głównego wydarzenia poprzez: poznanie historii żołnierzy niezłomnych w oparciu o przygotowany scenariusz zajęć w szkołach, projektowanie rekwizytów: maciejówek, czapek, które stanowiły umundurowanie legionistów polskich w designerskiej wersji „Maciejówka XXI wieku”. Każdy uczestnik tego zadania mógł zaprojektować tkaninę według własnego pomysłu, nawiązującego do Jubileuszu 100 – lecia, z którego zostanie wykonana czapka – maciejówka, przygotować życzenia dla Niepodległej w Kronikach „100 życzeń na 100 lat dla Polski”, które zapisywane były   w szkołach. Kroniki te zostaną przekazane na Jasnej Górze jako wotum uczniów na wielki polski jubileusz – opracowanie kartki okolicznościowej zaprojektowanej przez uczniów.
Kumulacją wydarzeń będzie 4. listopada – podkreśla Alicja Janowska dyrektor delegatury: „Na Jasnej Górze flaga biało-czerwona zawisła 4 listopada a dopiero w całej Polsce 11 listopada i chcemy pokazać, że tu właściwie 4 listopada 1918 r. rozpoczęliśmy już świętowanie wolnej Ojczyzny, tu w sercu Polski”.
Działania projektowe związane ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęły się już kilka miesięcy temu. 4 listopada na Jasnej Górze odbędzie wielka narodowa modlitwa dziękczynna i piknik patriotyczny. Nie zabraknie wspólnych śpiewów przy ognisku i rekonstrukcji wydarzeń z 1918 r.
Projekt zyskał wsparcie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.

Odwiedziny w stolicy... – Wycieczka do Warszawy.
„ Nie w pieśni ani w legendzie,
nie we śnie, ale na jawie.
Słyszycie? Naprawdę bije
zegar na Zamku w Warszawie...”

W dniu 18 października, w godzinach porannych, uczniowie kl. IV i V wyruszyli na wycieczkę do Warszawy. Jest to wyjątkowe miasto, nie tylko dlatego, że największe w Polsce. Pełni ważną funkcję naszej stolicy, urzędują tutaj polskie władze i wiele ważnych dla państwa instytucji. Po kilkugodzinnej podróży dotarliśmy na miejsce.
    Pierwszym punktem programu była wizyta w Sejmie RP przy ulicy Wiejskiej. Mieliśmy okazję zobaczyć, na czym polega ochrona ważnych obiektów państwowych. Po kontroli znaleźliśmy sie w gmachu parlamentu. Obejrzeliśmy makietę kompleksu budynków sejmowych oraz główną salę posiedzeń, którą, do tej pory, mogliśmy oglądać tylko w telewizji. Zobaczyliśmy również pomnik poświęcony bohaterom Polskiego Państwa Podziemnego. Następnie przejechaliśmy w stronę Starego Miasta. Udaliśmy się pod Kolumnę Zygmunta, a następnie zwiedziliśmy wnętrza Zamku Królewskiego. Wywarły na nas duże wrażenie, tym bardziej, że, co prawda , budynek był zniszczony w czasie II wojny światowej, a potem odbudowany od podstaw, ale eksponaty, które widzieliśmy, są oryginalne.
    Ostatnim punktem naszego programu była wizyta na Stadionie Narodowym. Widok tego obiektu wywarł na nas duże wrażenie.
    Pożegnaliśmy polską stolicę, przejeżdżając warszawskimi ulicami i udaliśmy się w drogę powrotną. Wrażenia pozostaną. Warto jeszcze kiedyś wybrać się do Warszawy, żeby zobaczyć kolejne zabytki i inne ciekawe miejsca.
A. Pietras

Ślubujemy…
W Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Mikołaja Kopernika w Hutkach 12 października 2018r. odbyła się uroczystość pasowania na starszaka i pierwszoklasistę. Przedszkolaki potwierdziły swoim zachowaniem, że bardzo dobrze czują się w gronie swoich starszych kolegów i koleżanek. Zaprezentowały rodzicom tańce i piosenki wspólnie przygotowane z pierwszoklasistami. Odświętny strój i dekoracja sali podkreśliły doniosłość tego wydarzenia.
„ Wszyscy pięknie dziś ubrani, uśmiechnięci, uczesani dzień ten w sercach nam zostanie, bo dziś będzie pasowanie”
Takimi słowami pierwszoklasiści ZSP w Hutkach powitali przybyłych rodziców i zaproszonych gości. Swoim pięknym programem artystycznym pokazali, że zasługują na miano ucznia klasy pierwszej szkoły podstawowej. Następnie  starszaki przypieczętowały swój udział w kronice szkolnej odciskiem palca, a pierwszaki złożyły podpis. Na koniec odbyło się uroczyste ślubowanie. Później  pani dyrektor Tamara Gwóźdź pasowała bohaterów uroczystości symbolicznym ołówkiem. Wszyscy otrzymali dyplomy, a rodzice wręczyli swoim pociechom słodkie rogi obfitości. Wykonano pamiątkowe zdjęcie, które na zawsze utrwali ten niecodzienny moment.


    Ważne informacje
Schemat postępowania w przypadku potwierdzonego wyniku dodatniego wśród uczniów lub pracowników placówek
oświatowych- dla dyrektorów szkół/ przedszkoli
znajduje się w zakładce ORGANIZACJA SZKOŁY

Tygodniowy plan lekcji znajduje się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie klas I-VIII rozpoczynają zajęcia lekcyjne o 8.15

Wypełniając obowiązek przekazania gminom i dyrektorom szkół podstawowych informacji
o szkołach ponadpodstawowych na terenie województwa, wynikający z § 11 pkt. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 sierpnia 2019 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół, placówek i centrów (Dz. U. poz. 1737), informuję, że wykaz szkół ponadpodstawowych dostępnych dla absolwentów szkół podstawowych w rekrutacji na rok szkolny 2022/2023, został zamieszczony na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Katowicach www.kuratorium.katowice.pl w zakładce Rodzice i uczniowie/Rekrutacja oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Kuratorium w zakładce Ogłoszenia/Ogłoszenia inne.


Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno- wychow.
w roku szkolnym 2023/2024 -2,3 listopada 2023, 29,30 kwietnia 2024r., 2,3 maja 2024r., 31 maja 2024r.,17 czerwca 2024r.
Informacja o dobrowolnym ubezpieczeniu dziecka znajduje
się w pliku AKTUALNOŚCI

Informujemy, że sprawozdania finansowe za rok 2018
znajdują się na stronie

bip.konopiska

w zakładce Inne > Jednostki organizacyjne >
Zespół Szkolno-Przedszkolny
im. Mikołaja Kopernika w Hutkach

Wybieram zawód dla siebie

Informator o szkolnictwie branżowym na terenie
Częstochowy i powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego, myszkowskiego znajduje się na:
https://womczest.edu.pl/
wybieram-zawod/index.html
.
Ponadto informacje z wyborem zawodu można znaleźć na
stronie:
https:doradztwo.ore.edu.pl

KLAUZULA RODO

Klauzula informacyjna_rodo


Stawka żywieniowa w roku szkolnym 2023/2024

Przedszkole:
Śniadanie - 2,50 zł
Obiad-4,20 zł
Podwieczorek-2,00zł

Szkoła Podstawowa:
Obiad-4,50zł

Nr konta do wpłat za żywienie:
ZSP HUTKI BUDZET
96 8273 0006 2000 0000 0172 4669deklaracja-dostepnosci-1


Standardy Ochrony Małoletnich obowiązujące w przedszkolu i szkole podstawowej znajdują się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

 

    Dzwonki szkolne
1. 8.15-9.00
2. 9.10-9.55
3. 10.05-10.50
4. 11.00-11.45 (obiad klasy I-III)
5. 12.00-12.45 (obiad klasy IV-VIII)
6. 13.00-13.45
7. 13.55-14.40
8. 14.50-15.35
 

    Kalendarz

 

 
 Zespół Szkolno-Przedszkoly im. Mikołaja Kopernika w HutkachRealizacja: Shile Design Studio