szkola hutki
Strona głównaAktualnościPlikiGaleriaKontakt

Organizacja szkoły
Rada rodziców
Samorząd uczniowski
Pedagog szkolny
Brać szkolna
Osiągnięcia uczniów
Hala sportowa
Erasmus
Szkolne kółko caritas
Pracownicy szkoły
Zajęcia pozalekcyjne
Świetlica
Uroczystości


 


POŻEGNANIA NADSZEDŁ CZAS…
Czerwiec to najweselszy miesiąc roku dla wszystkich dzieci.  Z niecierpliwością czekamy na upragnione wakacje! W naszym przedszkolu uroczyste zakończenie roku  odbyło się 21  czerwca 2018r.  Zakończenie było wyjątkowe. W tym dniu żegnaliśmy  dzieci, które w większości były z nami od samego początku. Rozpoczynały one edukację jako 3-latki i przeszły cały czteroletni tryb edukacyjny. Przez cztery lata śledziliśmy ich postępy, widzieliśmy jak rosły i się rozwijały.
  Na  wstępie uroczystości, po powitaniu przez panią dyrektor Tamarę Gwóźdź wszystkich zebranych, grupa  młodsza pięknym programem pożegnała przedszkole na czas wakacji. Dzieci opowiedziały w wierszach o przedszkolnej codzienności, wprowadziły nas w wakacyjny nastrój śpiewając letnie piosenki, skocznie tańcząc . Natomiast starszaki pięknym polonezem i poetyckim podziękowaniem „pożegnały zerówkę”. Nie ma co ukrywać, „ciężki jest żywot przedszkolaka”, jeśli się weźmie pod uwagę, że tyle jest jeszcze do nauczenia się. O oprawę artystyczną występów zadbały panie: Iwona Maj, Joanna Dróżdż, Żaneta Drożdżyńska i Krystyna Maj.
W dalszej części naszej uroczystości Pani Anna Bałdyga- przewodnicząca KGW w Hutkach przyszłym pierwszoklasistom życzyła  sukcesów w szkole, a dla wszystkim dzieciom przedszkolnym wręczyła słodkie upominki.
Podobno „wszystko dobre, co się dobrze kończy”, dlatego warto było uczcić zakończenie dobrego, ale i pełnego pracy roku przedszkolnego, a w czasie wakacji naładować „akumulatory” na nowy rok przedszkolny.
 


WYCIECZKA DO ŻAREK
Hokus Pokuss Manufaktura Słodyczy to miejsce o bajkowej nazwie odwiedziły  18 czerwca 2018r. przedszkolaki i uczniowie klasy I i III. Cukiernia daje niesamowitą możliwość z bliska przyjrzeć się procesowi produkcji słodyczy. Dzieci obserwowały proces wytwarzania lizaków i cukierków od momentu, kiedy cukier jest jeszcze w formie płynnej, po dolewanie barwników i aromatów (my mieliśmy smak porzeczkowy i cytrynowy), wyrabianie masy cukrowej, a na końcu najbardziej przyjemna i atrakcyjna część dla wszystkich - własnoręczne formowanie swojego lizaka. Doskonale się przy tym bawiliśmy i częstowaliśmy się jeszcze ciepłymi cukierkami.

Druga część naszej wycieczki to warsztaty w pracowni etnograficznej EtnoJura. Pracownia mieści się w starym domu zbudowanym z wapiennego kamienia jurajskiego. Sale pachną wikliną i sianem, a my świetnie bawiliśmy się podczas malowania drewnianego konika, którego wcześniej dzieci same składały. Na wycieczce była z nami również ładna pogoda więc bawiliśmy się w ogrodzie, oczekując na smaczne kiełbaski, które piekły się na ognisku. Wróciliśmy do domu pełni wrażeń i zmęczeni dobrą zabawą. Oczekującym na nas rodzicom z dumą prezentowaliśmy nasze lizaki i koniki.
Maria Wołczyk


XVII OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM W HUTKACH
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Hutkach od lat bierze czynny udział w ogólnopolskiej kampanii ,,Cała Polska czyta dzieciom’’. W tym roku również przystąpiliśmy do XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Celem projektu jest podniesienie świadomości społeczeństw na temat roli głośnego czytania dzieciom przez rodziców, opiekunów, nauczycieli dla ich wszechstronnego rozwoju. To święto czytania w tym roku przebiega pod hasłem ,,Czytanie łączy pokolenia’’. Spotkanie z dziećmi z kl. ,,0’’, I  i III szkoły podstawowej odbyło się w Gminnej Bibliotece w Hutkach przy współpracy pani Zdzisławy Szydłowskiej. Wśród zaproszonych gości byli: pani Stefania Kamińska – jedna z najstarszych mieszkanek wsi Hutki a zarazem prababcia naszych uczniów, pani Kazimiera Jaśkiewicz – aktywna czytelniczka tej biblioteki, sekretarz Gminy Konopiska pani Barbara Ankowska-Lis, sołtys wsi Hutki – pani Halina Ernt, przewodnicząca KGW Hutki – pani Anna Bałdyga, dyrektor GCKiR                       w Konopiskach – pani Iwona Lisek oraz proboszcz parafii NSPJ w Rększowicach ks. Sebastian Ciastek. Do czytania włączyła się również  dyrektor ZSP – pani Tamara Gwóźdź oraz nauczycielki Krystyna Badora, Iwona Maj i Maria Wołczyk. Goście czytali dzieciom wiersze Juliana Tuwima, a wśród nich: ,,Słoń Trąbalski’’, ,,Okulary’’, ,,Murzynek Bambo’’, ,,Ptasie radio’’, ,,Zosia Samosia’’, ,,Pstryczek’’, ,,O Panu Tralalińskim”, i oczywiście ,,Lokomotywa”. Duże wrażenie na wszystkich uczestnikach spotkania wywarły wspomnienia p. Stefanii Kamińskiej z czasów jej młodości. Większość ludzi na wsi nie potrafiło wtedy czytać i pisać,           a książka była raczej niedostępna. Ludzie ciekawi świata gromadzili się po domach i słuchali czytania przez uczącą się młodzież, m.in. ,,Krzyżaków’. Ogólnopolski tydzień czytania dzieciom to święto małych i dużych czytelników. Codzienne czytanie dzieciom zachęca                do budowania więzi z dzieckiem, uczy języka i myślenia, rozwija jego wyobraźnię i wrażliwość społeczną. Czytający goście przyznali, że książka też towarzyszyła im od dzieciństwa.                      To ogromnie ważne, by zachęcać dzieci do czytania. Dzięki temu wspólnie tworzymy lepszy           i bardziej wartościowy świat.

Organizator projektu Krystyna Badora


WYCIECZKA DO ZABYTKOWEJ STACJI KOLEI WĄSKOTOROWEJ W RUDACH
14 czerwca 2018r. uczniowie z klasy I i III szkoły podstawowej w ramach projektu "Zaprogramuj Przyszłość" wybrali się na wycieczkę na której zwiedzali Zabytkową Stację Kolei Wąskotorowej w Rudach. Uczniowie uczestniczyli w programie "Kolejarski fach", podczas którego poznali pracę kolejarza. Dowiedzieli się jak wygląda kabina lokomotywy, jak działa zwrotnica, poznali sygnały kolejowe, zobaczyli jak wygląda warsztat na kolei. Uczniowie otrzymali gwizdki, które niezbędne są na kolei. Następnie wzięliśmy udział w zawodach drezynowych. Po zakończeniu części technicznej udaliśmy się na w podróż kolejką, trasą Rudy-Stanica-Rudy. Po przejażdżce czekał na nas poczęstunek. Oczywiście na koniec wycieczki, dzieci kupiły sobie pamiątki. Zadowoleni, szczęśliwi i pełni wrażeń wróciliśmy do domu.
Joanna Dróżdż


WYCIECZKA DO OWCZARKOWEJ ZAGRODY
11 czerwca 2018r. przedszkolaki z grupy młodszej wybrały się ze swoimi wychowawczyniami na wycieczkę szlakiem gospodarstw edukacyjnych do Owczarkowej Zagrody w miejscowości Wąsosz. Przygodę rozpoczęliśmy spacerem po gospodarstwie, podczas którego dzieciaki poznały zwierzęta tam mieszkające m.in. alpaki, króliki, barany, kozy, daniele, kury, koguty,przepiórki, pawie, indyki, papugi i inne. Dzieci  karmiły zwierzęta, głaskały, poszerzały wiedzę na ich temat. Kolejną atrakcją wycieczki były warsztaty edukacyjne "W gorącej wodzie kąpany". Przedszkolaki uczestniczyły w produkcji własnego makaronu. Po programie edukacyjnym był czas na poczęstunek i zabawę na placu zabaw. Wycieczka była bardzo udana, i z pewnością niezapomniana.
Joanna Dróżdż
Żaneta Drożdżyńska


Z ŻYCIA PRZEDSZKOLA "DZIEŃ DZIECKA"
"Kiedy śmieje się dziecko,śmieje się cały świat"
Wszystkiego najlepszego dla naszych Kochanych Dzieciaczków


WYCIECZKA DO LEŚNEGO PARKU NIESPODZIANEK W USTRONIU
30 maja 2018r. z okazji Dnia Mamy przedszkolaki z grupy młodszej zaprosili swoje Kochane Mamusie na wspólną wycieczkę do Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu. Podczas wycieczki byli z nami również Tatusiowie i Babcia.
Pobyt w parku był okazją do bezpośredniego kontaktu ze zwierzętami, które podchodziły do dzieci po karmę. Bezsprzecznie największą atrakcją zwiedzania leśnego parku niespodzianek są pokazy lotów ptaków drapieżnych i sów, które mogliśmy zobaczyć. Zwiedziliśmy Centrum Przyrodniczo - Leśne,wyposażone w eksponaty zwierząt. Spacerowaliśmy alejką bajkową z ruchomymi ekspozycjami znanych bajek. Dzieci swoją przygodę zakończyli zabawą na placu zabaw. Wycieczka była wspaniałą okazją do integracji i pozostawiła po sobie miłe wspomnienia. Składamy podziękowania rodzicom i dziękujemy za współpracę i mile spędzony czas.
Joanna Dróżdż
Żaneta Drożdżyńska


Na wycieczce
    Przed Bożym Ciałem klasa IV wybrała sie na 2 – dniową wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Piękny region i warto go odwiedzić, aby poznać piękne zakątki naszego kraju. Wyruszyliśmy w drogę wczesnym rankiem, a w programie czekało na nas wiele atrakcji. W pierwszym dniu pojechaliśmy do Chęcin, aby zwiedzić to urokliwe miasteczko oraz chęciński zamek. Z wieży zamku podziwialiśmy panoramę nie tylko Gór Świętokrzy -
skich. Potem przejechaliśmy do Podzamcza, a tam odwiedziliśmy Centrum Nauki im. Leonardo da Vinci. Moz wrażeń i dobra zabawa!
Tego dnia jeszcze jedna atrakcja – Oblęgorek i zwiedzanie dworku H. Sienkiewicza, który otrzymał go w darze od Polaków. To piękne miejsce ze wspaniałymi eksponatami, z których większość, bo przeszło 90% stanowią oryginały z czasów, kiedy mieszkał tutaj nasz wielki pisarz. Wieczorem dotarliśmy do naszego ośrodka – zakwaterowanie, kolacja, wypoczynek na powietrzu, na terenie obiektu, wspólne zabawy, rozmowy, śmiech i pora spać...
    Kolejny dzień przywitał nas znowu piękną, słoneczną pogodą i pięknym widokiem gór za oknami. Po śniadaniu wyruszyliśmy w drogę. Najpierw dotarliśmy do Jaskini „Raj”, która zrobiła na nas ogromne wrażenie – tutaj nie było gorąco, bo zaledwie około 10 stopni. Wcześniej obejrzeliśmy również eksponaty związane z najdawniejszymi dziejami człowieka – Neardentalczyka. Później pojechaliśmy do Tokarni, aby na kilka godzin zatrzymać się w Parku Etnograficznym wsi kieleckiej. Spacerowaliśmy po ogromnym skansenie. Zwiedziliśmy wiejskie chaty, nie tylko mieszkalne, kościół, młyn, powozownię i wspaniały dworek szlachecki. Potem jeszcze obiad, krótki odpoczynek, zakup pamiątek i ruszyliśmy w drogę powrotną. Wieczorem dotarliśmy do Hutek.
    Wycieczka upłynęła nam w miłej atmosferze, pogoda była piękna, więc zrobiły na nas wrażenie nie tylko oglądane obiekty, ale i krajobrazy. Pozostały miłe wspomnienia...
A. Pietras

I Turniej Tańca Nowoczesnego
1 czerwca  2018 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Mikołaja Kopernika w Hutkach odbył się I Turniej Tańca Nowoczesnego w dwóch kategoriach : DISCO DANCE i HIP HOP. W turnieju wzięły udział : Szkoła Podstawowa w Starczy , Szkoła Podstawowa z Nierady , Szkoła Podstawowa w Hutkach oraz grupa taneczna Power Street z Dziecięcego Centrum Tańca Majery.  Głównym organizatorem turnieju była p. Justyna Stelmach, prowadząca zajęcia taneczne w ZSP w Hutkach. Uczestnicy oceniani byli przez jury , składające się z członków Częstochowskiego Teatru Tańca: Klaudię Nalewajkę, Agnieszkę Kluf i Konrada Kreta.

Najlepszymi w kategorii DISCO DANCE okazali się :
1 miejsce - Dance Army SP Hutki
2 miejsce - Diamonds Stars SP Nierada
3 miejsce - Star Dance – SP Starcza
Kategoria Hip Hop
1 miejsce - Power Street Dziecięce Centrum Tańca ' Majery '
2 miejsce - Big Bang SP Hutki

Gratulujemy !!! :)


Powiatowy Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej .
24 maja  został rozstrzygnięty Powiatowy Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej .
Zadaniem uczniów było wykonanie widokówki najciekawszego  miejsca, zabytku państwa należącego do Unii Europejskiej dowolna techniką
W konkursie wzięli udział uczniowie Gimnazjów w Konopiskach, Starczy, Aleksandrii oraz z Hutek.
I miejsce zdobyła uczennica Gimnazjum w Starczy  Marta Szewczyk, II miejsce zdobyły uczennice Maria Sobala z Gimnazjum w Aleksandrii oraz Wiktoria Huras z Gimnazjum w Starczy ,III miejsce uczennica Gimnazjum w Konopiskach Karolina Wąsowicz. Przyznano również wyróżnienia dla Julii Jakubowskiej z Gimnazjum w Hutkach oraz Estery Baor z Gimnazjum w Konopiskach.
Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w konkursie za rok.
 Małgorzata Świeża


    Ważne informacje
Schemat postępowania w przypadku potwierdzonego wyniku dodatniego wśród uczniów lub pracowników placówek
oświatowych- dla dyrektorów szkół/ przedszkoli
znajduje się w zakładce ORGANIZACJA SZKOŁY

Tygodniowy plan lekcji znajduje się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie klas I-VIII rozpoczynają zajęcia lekcyjne o 8.15

Wypełniając obowiązek przekazania gminom i dyrektorom szkół podstawowych informacji
o szkołach ponadpodstawowych na terenie województwa, wynikający z § 11 pkt. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 sierpnia 2019 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół, placówek i centrów (Dz. U. poz. 1737), informuję, że wykaz szkół ponadpodstawowych dostępnych dla absolwentów szkół podstawowych w rekrutacji na rok szkolny 2022/2023, został zamieszczony na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Katowicach www.kuratorium.katowice.pl w zakładce Rodzice i uczniowie/Rekrutacja oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Kuratorium w zakładce Ogłoszenia/Ogłoszenia inne.


Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno- wychow.
w roku szkolnym 2023/2024 -2,3 listopada 2023, 29,30 kwietnia 2024r., 2,3 maja 2024r., 31 maja 2024r.,17 czerwca 2024r.
Informacja o dobrowolnym ubezpieczeniu dziecka znajduje
się w pliku AKTUALNOŚCI

Informujemy, że sprawozdania finansowe za rok 2018
znajdują się na stronie

bip.konopiska

w zakładce Inne > Jednostki organizacyjne >
Zespół Szkolno-Przedszkolny
im. Mikołaja Kopernika w Hutkach

Wybieram zawód dla siebie

Informator o szkolnictwie branżowym na terenie
Częstochowy i powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego, myszkowskiego znajduje się na:
https://womczest.edu.pl/
wybieram-zawod/index.html
.
Ponadto informacje z wyborem zawodu można znaleźć na
stronie:
https:doradztwo.ore.edu.pl

KLAUZULA RODO

Klauzula informacyjna_rodo


Stawka żywieniowa w roku szkolnym 2023/2024

Przedszkole:
Śniadanie - 2,50 zł
Obiad-4,20 zł
Podwieczorek-2,00zł

Szkoła Podstawowa:
Obiad-4,50zł

Nr konta do wpłat za żywienie:
ZSP HUTKI BUDZET
96 8273 0006 2000 0000 0172 4669deklaracja-dostepnosci-1


Standardy Ochrony Małoletnich obowiązujące w przedszkolu i szkole podstawowej znajdują się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

 

    Dzwonki szkolne
1. 8.15-9.00
2. 9.10-9.55
3. 10.05-10.50
4. 11.00-11.45 (obiad klasy I-III)
5. 12.00-12.45 (obiad klasy IV-VIII)
6. 13.00-13.45
7. 13.55-14.40
8. 14.50-15.35
 

    Kalendarz

 

 
 Zespół Szkolno-Przedszkoly im. Mikołaja Kopernika w HutkachRealizacja: Shile Design Studio