szkola hutki
Strona głównaAktualnościPlikiGaleriaKontakt

Organizacja szkoły
Rada rodziców
Samorząd uczniowski
Pedagog szkolny
Brać szkolna
Osiągnięcia uczniów
Hala sportowa
Erasmus
Szkolne kółko caritas
Pracownicy szkoły
Zajęcia pozalekcyjne
Świetlica
Uroczystości


 


Z ŻYCIA PRZEDSZKOLA "MALI PATRIOCI"


Z ŻYCIA PRZEDSZKOLA "ŚWIATEŁKO DLA TYCH CO ODESZLI..."


Z ŻYCIA PRZEDSZKOLA "PAMIĘTAMY O ZMARŁYCH"


Z ŻYCIA PRZEDSZKOLA "DZIEŃ ULUBIONEJ ZABAWKI"


Wizyta Pani Policjant i Euromisia


Na turystycznym szlaku...Wycieczka do Krakowa...
17 października uczniowie kl. IV wybrali się na jeden dzień do Krakowa. Oczywiście to stanowczo za krótko, aby zwiedzić dawną stolicę Polski, ale przecież można sie tam znowu kiedyś wybrać. Naprawdę mieliśmy szczęście, ponieważ dopisała nam pogoda– spacerowaliśmy w promieniach słońca, ciesząc się pięknymi widokami. W programie naszej wycieczki pojawiło się oczywiście Wzgórze Wawelskie, gdzie podziwialiśmy wspaniały zamek  z krużgankami. Oglądaliśmy komnaty reprezentacyjne i piękne, wawelskie arrasy, które ufundował król Zygmunt August. Odwiedziliśmy również Katedrę Wawelską, w której znajdują się sarkofagi wielu polskich władców oraz relikwie św. Stanisława i królowej Jadwigi. Spacerując Plantami, zachwycaliśmy sie pięknymi barwami polskiej jesieni.
Mieliśmy okazję poznać Stare Miasto z Sukiennicami i Kościołem Mariackim, gdzie znajduje sie ołtarz Wita Stwosza. To nie był koniec wrażeń. Oczywiście odwiedziliśmy wawelskiego smoka, przy okazji spoglądając na Wisłę. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum w podziemiach krakowskiego rynku. „Przenieśliśmy się” do średniowiecznego miasta, które wywarło na nas niesamowite wrażenie. Eksponaty są tutaj wspaniałe, znaleźliśmy się kilka metrów pod ziemią, a dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii ekspozycja prezentuje się wyjątkowo. Posłuchaliśmy również legendy o Kraku i o smoku wawelskim. Mieliśmy okazję zobaczyć, jak wygląda proces produkcji, ręcznie robionych cukierków... Oj, zapamiętamy to miejsce – szczególnie dzięki pysznym cukierkom i lizakom które mogliśmy wygrać w zorganizowanym konkursie....
Jeszcze tylko smaczny obiad, ostatnie spojrzenie na Wawel, Wisłę i ruszyliśmy w drogę powrotną do domu, gdzie dotarliśmy wieczorową porą. To była naprawdę udana wycieczka!                                       
Czekamy na kolejne...
A.Pietras

Z ŻYCIA PRZEDSZKOLA "DZIEŃ PRACOWNIKA SŁUŻBY ZDROWIA"-wizyta w Ośrodku Zdrowia


Z ŻYCIA PRZEDZKOLA "JESIENNE ZABAWY Z LIŚCI I KASZTANÓW"


Europejski Tydzień Sportu w naszej szkole
W dniach 25-30 września 2017 roku obchodzony był Europejski Tydzień Sportu. Do tej inicjatywy dołączył się nasz Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Mikołaja Kopernika w Hutkach.  W tym okresie na sali gimnastycznej podczas przerw między lekcjami odbywały się różne zajęcia lub konkursy związane ze sportem. W grupach przedszkolnych organizowana była gra ”piłka parzy”, natomiast w klasach I - IV szkoły podstawowej odbywała się zabawa w „dwa ognie”, dziewczęta i chłopcy z gimnazjum rozgrywali mecze piłki nożnej oraz koszykówki. W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu brali udział nie tylko uczniowie z naszej szkoły lecz Szkoła Tańca "Zumba" również Rodzice, Ministranci z naszej Parafii oraz osoby Niezrzeszone, które aktywnie uczestniczyły w zajęciach popołudniowych.
Zajęcia wywołały wiele emocji i entuzjazmu wśród uczestników oraz obserwatorów. Podczas zdrowej i kulturalnej rywalizacji gdzie panowały zasady”fair play” wszyscy dobrze się bawili, aktywnie spędzając czas.


Sukces drużyny piłkarskiej
Nasza drużyna piłki nożnej zdobyła III miejsce w XIII Powiatowym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Starosty Częstochowskiego. Opiekunem i trenerem jest nauczyciel wych.fizycznego -Adam Szczerbak. Drużynę stanowią: Dawid Janik, Dawid Kowalski, Bartłomiej Lewandowski, Daniel Drożdżyński,Wiktor Górniak, Fabian Klabisz, Łukasz Krawczyk, Jakub Kościelniak. Organizatorem Turnieju była Gmina Kamienica Polska.  Zawody rozgrywane były na Orliku w składach 6-osobowych. Mecze odbywały się w systemie ”każdy z każdym”.
Pierwszy mecz rozegraliśmy ze Szkołą z Poczesnej przegrywając wysoko, bo aż 5:1. W drugim spotkaniu po bardzo zaciętej pierwszej połowie prowadziliśmy 3:2 lecz uznaliśmy wyższość rywala i w końcowym rezultacie przegraliśmy 6:3.Ostatni mecz rozegraliśmy z gospodarzami turnieju czyli Kamienicą Polską. Wygraliśmy bardzo wysoko, bo aż 11:1. Do przerwy prowadziliśmy już 7:0, natomiast w drugiej doszło do kilku zmian tak, aby każdy nasz zawodnik spędził jak najwięcej minut na boisku.
    Ważne informacje
Schemat postępowania w przypadku potwierdzonego wyniku dodatniego wśród uczniów lub pracowników placówek
oświatowych- dla dyrektorów szkół/ przedszkoli
znajduje się w zakładce ORGANIZACJA SZKOŁY

Tygodniowy plan lekcji znajduje się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie klas I-VIII rozpoczynają zajęcia lekcyjne o 8.15

Wypełniając obowiązek przekazania gminom i dyrektorom szkół podstawowych informacji
o szkołach ponadpodstawowych na terenie województwa, wynikający z § 11 pkt. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 sierpnia 2019 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół, placówek i centrów (Dz. U. poz. 1737), informuję, że wykaz szkół ponadpodstawowych dostępnych dla absolwentów szkół podstawowych w rekrutacji na rok szkolny 2022/2023, został zamieszczony na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Katowicach www.kuratorium.katowice.pl w zakładce Rodzice i uczniowie/Rekrutacja oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Kuratorium w zakładce Ogłoszenia/Ogłoszenia inne.


Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno- wychow.
w roku szkolnym 2022/2023 -2,3 listopada 2023, 29,30 kwietnia 2024r., 2,3 maja 2024r., 31 maja 2024r.,17 czerwca 2024r.
Informacja o dobrowolnym ubezpieczeniu dziecka znajduje
się w pliku AKTUALNOŚCI

Informujemy, że sprawozdania finansowe za rok 2018
znajdują się na stronie

bip.konopiska

w zakładce Inne > Jednostki organizacyjne >
Zespół Szkolno-Przedszkolny
im. Mikołaja Kopernika w Hutkach

Wybieram zawód dla siebie

Informator o szkolnictwie branżowym na terenie
Częstochowy i powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego, myszkowskiego znajduje się na:
https://womczest.edu.pl/
wybieram-zawod/index.html
.
Ponadto informacje z wyborem zawodu można znaleźć na
stronie:
https:doradztwo.ore.edu.pl

KLAUZULA RODO

Klauzula informacyjna_rodo


Stawka żywieniowa w roku szkolnym 2023/2024

Przedszkole:
Śniadanie - 2,50 zł
Obiad-4,20 zł
Podwieczorek-2,00zł

Szkoła Podstawowa:
Obiad-4,50zł

Nr konta do wpłat za żywienie:
ZSP HUTKI BUDZET
96 8273 0006 2000 0000 0172 4669deklaracja-dostepnosci-1
 

    Dzwonki szkolne
1. 8.15-9.00
2. 9.10-9.55
3. 10.05-10.50
4. 11.00-11.45 (obiad klasy I-III)
5. 12.00-12.45 (obiad klasy IV-VIII)
6. 13.00-13.45
7. 13.55-14.40
8. 14.50-15.35
 

    Kalendarz

 

 
 Zespół Szkolno-Przedszkoly im. Mikołaja Kopernika w HutkachRealizacja: Shile Design Studio