szkola hutki
Strona głównaAktualnościPlikiGaleriaKontakt

Organizacja szkoły
Rada rodziców
Samorząd uczniowski
Pedagog szkolny
Brać szkolna
Osiągnięcia uczniów
Hala sportowa
Erasmus
Szkolne kółko caritas
Pracownicy szkoły
Zajęcia pozalekcyjne
Świetlica
Uroczystości


 


OTRZĘSINY GIMNAZJALISTÓW
Fotorelacja
Sukces Dawida w międzynarodowych zawodach
Dawid Kowalski – uczeń kl. II Gimnazjum – pasjonuje się sztukami walki. „ Trening czyni mistrza...” – to powiedzenie świetnie tutaj pasuje. W dniach 17 – 18 października Dawid uczestniczył w Międzynarodowych Zawodach Koreańskiej Sztuki Walki Taekwondo ITF, które odbyły się w Czechach. Nasz uczeń odniósł tam ogromny sukces, zdobywając aż dwa brązowe medale – w walkach punktowych Point Fighting oraz w układach. Podkreślić należy, ze był to Jego debiut w zawodach. Gratulujemy i  życzymy kolejnych sukcesów!


OBCHODY DNIA EDUKACJI NARODOWEJ W GMINIE KONOPISKA
,,Nauka jest jak niezmierne morze. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.”
- Stefan ŻeromskiDzień Edukacji Narodowej – polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego .Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 r. Potocznie, dzień ten zwany jest Dniem Nauczyciela.Dzień Edukacji Narodowej jest uroczyście obchodzony w instytucjach związanych z oświatą.Jest okazją do nagradzania wyróżniających się dla niej nauczycieli i pracowników niepedagogicznych.
  W gminie Konopiska również świętowano Dzień Edukacji Narodowej, 14 października 2015r. na Hali Sportowej Zespołu Szkół im. Henryka Sienkiewicza odbyła się uroczysta akademia , którą w tym roku przygotował Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Mikołaja Kopernika w Hutkach. Imprezę prowadziła pani dyrektor Tamara Gwóźdź , swoją obecnością imprezę zaszczycili przedstawiciele władz samorządowych : Zastępca Wójta Gminy Konopiska pani Zofia Kuśmierska i Przewodniczący Rady Gminy Konopiska pan Edward Bałdyga, którzy złożyli serdeczne życzenia wszystkim pracownikom oświaty w naszej gminie. Następnie Pani Wójt nagrodziła wyróżniających się nauczycieli. Nagrody otrzymali: Paweł Bekus, Agnieszka Kotarska, Sylwia Herman, Lidia Bissinger, Tamara Gwóźdź, Maria Wołczyk, Magdalena Wolska-Majchrzak, Elżbieta Wrońska,  Elżbieta Jarząbek,  Ilona Ujma, Stanisław Michalczyk, Beata Ciuk, Iwona Nadzieja, Izabela Stanisz, Maria Szymanek, Lucyna Napieralska, Bożena Foks, Ala Ociepa, Małgorzata Zgódka, Anna Sporek, Katarzyna Jarosz, Jadwiga Węgierek, Barbara Kromołowska, Aneta Krząpa, Katarzyna Ciupińska, Edyta Pawlak,Kamila Szczerbak-Gniatkowska, Joanna Ciuk.
   Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości uczniowie ZSP im. M. Kopernika w Hutkach zaprezentowali swój program artystyczny pt.,,Reforma oświaty na wesoło”, który został przygotowany pod kierunkiem pani Agnieszki Jakubowskiej . Uczniowie z przymrużeniem oka potraktowali problemy, z którymi borykają się szkoły, co wywołało uśmiech na twarzach wszystkich zgromadzonych i pozwoliło na chwilowe oderwanie się od niejednokrotnie niełatwej rzeczywistości. Szczególnie udanym elementem występu była prezentacja nauczycielek, za które przebrali się : Daniel Drożdżyński, Łukasz Krawczyk, Dawid Janik i Jakub Kościelniak , równie udane role stworzyli Zuzanna Marchwińska jako woźna Zofia Mopińska i Zuzanna Tekiela jako pani od fizyki. Na wzmiankę zasłużyli również prowadzący wiadomości Łukasz Masłoń i Klaudia Sirek. Uczniowie także złożyli wszystkim pracownikom oświaty najserdeczniejsze życzenia, które urozmaicili piosenkami. Dzień ten można uznać za bardzo udany, pozwolił on na zwrócenie szczególnej uwagi Uczniom , że przed Nimi Tyle jeszcze nowych dróg i ścieżek do zbadania, odkrycia, przebycia. Nauczycielom – w Waszych rękach jest przyszłość Waszych podopiecznych, od Was zależą ich umiejętności, wiedza, a także charaktery i pasje”.

Agnieszka JakubowskaW kwaiciarni
Jesienna wizyta w kwiaciarni to był świetny pomysł. Przedszkolaki i uczniowie klasy 1 wybrali się na taką wycieczkę w piątek 16 października. Pani kwiaciarka zapoznała nas z różnymi rodzajami kwiatów i ich nazwami, bo nie wszystkie były znane dzieciom. Dzieci poznały kwiaty, które można kupić w tej jesiennej porze roku (róże, chryzantemy, wrzosy).
Poznaliśmy też zasady opiekowania się roślinami i ich wymagania, co lubią, a czego nie. Pani kwiaciarka pokazała nam różne akcesoria potrzebne do wykonania pięknych bukietów. Dzieci bardzo uważnie przyglądały się pracy pani kwiaciarki i uważnie jej słuchały. Bardzo dziękujemy za tak miłe przyjęcie.
Uroczyste ślubowanie
Ważny dzień dla całej szkolnej społeczności!
       14 października 2015 roku  w naszej szkole odbyła się długo oczekiwana uroczystość ślubowania klas pierwszych gimnazjum, szkoły podstawowej oraz zerówki. Ten dzień był świętem nie tylko dla nauczycieli, ale również dla ich wychowanków. Wszystkie dzieci nie mogły doczekać się, by stać się pełnoprawnymi uczniami i dołączyć do grona braci uczniowskiej. Piękne występy pokazały wszystkim zgromadzonym, że  zasługują, by pasować ich na uczniów naszej szkoły. Zaproszeni rodzice, nauczyciele oraz goście mogli podziwiać, jak mali artyści śmiało i ciekawie recytują wiersze,  śpiewają piosenki,  czy też wspaniale tańczą. Tylko sami uczniowie czuli, jak mocno biją ich serca, tak bardzo byli przejęci, by podołać wszystkim zadaniom.
        Ale udało się...  Pani dyrektor - Tamara Gwóźdź -  z uśmiechem na twarzy i bez żadnych wątpliwości zgodziła się, by przyjąć wszystkich do szkolnej rodziny Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Mikołaja Kopernika w Hutkach. Następnie  dzieci złożyły uroczystą przysięgę ślubowania. Na koniec wszyscy uczniowie złożyli podpisy w pamiątkowej księdze i  otrzymali od pani dyrektor symboliczne upominki oraz  pamiątkowe dyplomy.  Po części oficjalnej przyszedł czas na prezenty. Dzieci  zostały obdarowane przez swoich rodziców rogami obfitości.
       Radość dzieci i łezki w oczach dumnych rodziców pokazały, że była to  wyjątkowa uroczystość. Takie chwile utwierdzają nas nauczycieli, w  przekonaniu, że nasza praca ma naprawdę sens, bo jak powiedział Janusz Korczak: „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

Nauczyciele ZSP Hutki.WRACAMY NA TURYSTYCZNE SZLAKI ...
WYCIECZKA  GIMNAZJALISTÓW  DO  WROCŁAWIA
13 PAŹDZIERNIKA 2015r.
 
    Wstał nowy dzień...Na szczęście inny niż poprzedni, kiedy to aura nastraszyła nas zimową wręcz pogodą...
W godzinach porannych, pełni optymizmu, chociaż pewnie jeszcze ciut niewyspani, ucznio -wie  kl. I i II Gimnazjum wyruszyli w stronę stolicy Dolnego Śląska – Wrocławia.
    Droga przebiegała nam spokojnie i sprawnie, dlatego już po godzinie 10 dotarliśmy na miejsce naszej wyprawy. Spotkanie z przewodnikiem i mogliśmy rozpocząć poznawanie tego pięknego miasta i jego historii. Pierwszym punktem była rotunda, w której podziwialiśmy wspaniałe dzieło pt. „ Panorama Racławicka” , które przypomina wydarzenie z 1794 roku,
czyli zwycięską bitwę Polaków pod wodzą Tadeusza Kościuszko. Jest to jedyne polskie dzieło panoramiczne i jedno z nielicznych na świecie, które zostało namalowane jeszcze we Lwowie, w związku z przygotowywaną  Powszechną Wystawą Krajową, mającą przedstawić dorobek kulturalny i gospodarczy ziem polskich pod zaborami. Pamięć o zwycięskiej bitwie, gdzie szczególnym bohaterstwem wsławili się kosynierzy, była żywa w polskim narodzie, zniewolonym przez zaborców, przez całe stulecie. Obraz ten wywiera niesamowite wrażenie...
    Później wyruszyliśmy zwiedzać miasto i poznawać jego dzieje. Na trasie naszej wędrówki pojawiły się miejsca, którędy kiedyś płynęły  fosy, Ostrów Tumski i Piaskowy, Stare Miasto, Katedra Wrocławska, Gimnazjum i Liceum  sióstr Urszulanek, gdzie posłuchaliśmy opowie -
ści o dawnych, piastowskich dziejach tego grodu i o ludziach, którzy tworzyli jego historię
( zobaczyliśmy sarkofag i oryginalne tablice nagrobne tych osób ). Podziwialiśmy piękne widoki ze wzgórza i wspaniałe mosty, zachwycaliśmy się śladami przeszłości, ciekawą architekturą i dziełami sztuki...
    Udaliśmy się również na sympatyczny spacer  po jesiennym Ogrodzie Botanicznym. Odwiedziliśmy pawilon pokazujący prahistorię, skamieniałości, ewolucję gatunków. Podziwialiśmy, pięknie wyeksponowaną w akwariach, roślinność i wspaniałe okazy roślin rosnących w palmiarni. Przy okazji, na każdym kroku, spotykaliśmy dynie, które zdobiły różne części ogrodu ( pozostały po imprezie, zwanej „ Festiwalem Dyni”, która odbyła się kilka dni wcześniej ).
Kontynuując poznawanie Wrocławie, ruszyliśmy na spacer po Starym Nieście, podziwiając tam, m. in., ratusz miejski czy fontannę na rynku. Wcześniej, jako ciekawostkę, zobaczyliśmy pomnik zwierząt rzeźnych przy ulicy Jatki, nazywany również Mini ZOO.
    Jeszcze chwila odpoczynku i droga powrotna w kierunku naszego autokaru , ostatnie spojrzenie na stolicę Dolnego Śląska, pożegnanie z przewodnikiem i podziękowanie Mu za wspaniałą, żywą lekcję historii i nie tylko...
W godzinach wieczornych dotarliśmy szczęśliwie do naszych domów... Wrażenia pozostaną nam na dłużej. Warto odwiedzić to miasto...

Anna Pietras

Zajęcia w plenerze
5 października uczniowie klasy II SP z wychowawczynią Krystyną Badora wyruszyli dziarskim krokiem w kierunku lasu. Pogoda była słoneczna, ciepła - prawdziwa ,,złota polska jesień'', więc drogę pokonaliśmy bez problemu. Celem wycieczki były zajęcia edukacyjne w naturalnym środowisku przyrodniczym , jakim jest las. Zwracaliśmy uwagę na zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią w tym ekosystemie. Uczyliśmy się rozpoznawać drzewa po wyglądzie liści, porównywaliśmy wygląd kory na drzewach iglastych i liściastych. Jednym z ważniejszych zadań do zrealizowania podczas wycieczki było zapoznanie uczniów z warstwami lasu, wskazywanie , co wchodzi w skład każdej z nich. Mieliśmy też możliwość zobaczenia lasu na różnych etapach wzrostu drzew:
- wykarczowane obszary starego drzewostanu z posadzonymi już młodymi sadzonkami,
- podrośnięte już drzewa czyli tzw. ,,młodnik'',
- las ze starymi, wysokimi sosnami i dębami.
Podczas wędrówek leśnymi ścieżkami zbieraliśmy materiał przyrodniczy do ,,kącika przyrody,,. Wykorzystamy go w szkole podczas zajęć przyrodniczych, technicznych i plastycznych. Kiedy zmęczenie dawało nam się już we znaki odpoczywaliśmy posilając się i planując dalszą część wycieczki. Przeznaczyliśmy ją na zbieranie grzybów. Najpiękniejszy okaz znalazł Igor Lazar. Szkoda, że nie zobaczyliśmy żadnych zwierząt, ale wycieczka była i tak bardzo udana.
                                        Krystyna Badora


Wybory do samorządu szkolnego


Wycieczka przedszkolaków i szkoły podstawowej do Wroclawia
28 września uczniowie klasy I i II szkoły podstawowej i dzieci przedszkolne odbyli wspaniałą wycieczkę do wrocławskiego zoo.  Oczywiście największą atrakcją było afrykarium. Jest to pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu. Jest integralną częścią wrocławskiego ogrodu zoologicznego. Całe bogactwo świata zwierzęcego Afryki zgromadzone jest tam w jednym obiekcie. Na ekspozycjach, które mijaliśmy pojawiały się zarówno zwierzęta sawanny, lasów deszczowych, jezior, rzek i oceanów. Ogromne wrażenie zrobiły na nas ryby raf koralowych. Znajduje się tam około 30 tysięcy bajecznie kolorowych ryb Morza Czerwonego. Główną atrakcją był podwodny tunel o długości prawie 20 metrów. gdzie widzieliśmy rekiny, płaszczki, żółwie morskie, krokodyle i manaty. W kolejnych basenach pingwiny przylądkowe i kotiki afrykańskie (foki) zachwycały nas niezwykłą gracją, z jaką poruszały się w wodzie. Okrzyków radości i zachwytów dzieci zdawało się nie mieć końca. Zwierzęta, które oglądaliśmy na wybiegach w starej części zoo były również bardzo interesujące. Wrocławskie zoo należy do najstarszych w Polsce - liczy sobie już 150 lat, więc  może pochwalić się niezwykłymi okazami zwierząt. Oglądaliśmy karmienie lemurów - sympatycznych małpiatek, które popisywały się przed nami wspaniałymi akrobacjami. Wrażenie wywarł na nas pobyt w motylarnii - duże, piękne, kolorowe motyle fruwały nam nad głowami, siadały na wyciągniętych dłoniach. Zmęczeni, ale pełni niesamowitych wrażeń wróciliśmy wieczorem do domów.  

                                                             Krystyna Badora

Wycieczka przedszkolaków i szkoły podstawowej do Wroclawia
28 września uczniowie klasy I i II szkoły podstawowej i dzieci przedszkolne odbyli wspaniałą wycieczkę do wrocławskiego zoo.  Oczywiście największą atrakcją było afrykarium. Jest to pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu. Jest integralną częścią wrocławskiego ogrodu zoologicznego. Całe bogactwo świata zwierzęcego Afryki zgromadzone jest tam w jednym obiekcie. Na ekspozycjach, które mijaliśmy pojawiały się zarówno zwierzęta sawanny, lasów deszczowych, jezior, rzek i oceanów. Ogromne wrażenie zrobiły na nas ryby raf koralowych. Znajduje się tam około 30 tysięcy bajecznie kolorowych ryb Morza Czerwonego. Główną atrakcją był podwodny tunel o długości prawie 20 metrów. gdzie widzieliśmy rekiny, płaszczki, żółwie morskie, krokodyle i manaty. W kolejnych basenach pingwiny przylądkowe i kotiki afrykańskie (foki) zachwycały nas niezwykłą gracją, z jaką poruszały sie w wodzie. Okrzyków radości i zachwytów dzieci zdawało się nie mieć końca. Zwierzęta, które oglądaliśmy na wybiegach w starej części zoo były również bardzo interesujące. Wrocławskie zoo należy do najstarszych w Polsce - liczy sobie już 150 lat, więc  może pochwalić się niezwykłymi okazami zwierząt. Oglądaliśmy karmienie lemurów - sympatycznych małpiatek, które popisywały się przed nami wspaniałymi akrobacjami. Wrażenie wywarł na nas pobyt w motylarni - duże, piękne, kolorowe motyle fruwały nam nad głowami, siadały na wyciągniętych dłoniach. Zmęczeni, ale pełni niesamowitych wrażeń wróciliśmy wieczorem do domów.  

                                                             Krystyna Badora
    Ważne informacje
Schemat postępowania w przypadku potwierdzonego wyniku dodatniego wśród uczniów lub pracowników placówek
oświatowych- dla dyrektorów szkół/ przedszkoli
znajduje się w zakładce ORGANIZACJA SZKOŁY

Tygodniowy plan lekcji znajduje się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie klas I-VIII rozpoczynają zajęcia lekcyjne o 8.15

Wypełniając obowiązek przekazania gminom i dyrektorom szkół podstawowych informacji
o szkołach ponadpodstawowych na terenie województwa, wynikający z § 11 pkt. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 sierpnia 2019 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół, placówek i centrów (Dz. U. poz. 1737), informuję, że wykaz szkół ponadpodstawowych dostępnych dla absolwentów szkół podstawowych w rekrutacji na rok szkolny 2022/2023, został zamieszczony na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Katowicach www.kuratorium.katowice.pl w zakładce Rodzice i uczniowie/Rekrutacja oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Kuratorium w zakładce Ogłoszenia/Ogłoszenia inne.


Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno- wychow.
w roku szkolnym 2022/2023 -2,3 listopada 2023, 29,30 kwietnia 2024r., 2,3 maja 2024r., 31 maja 2024r.,17 czerwca 2024r.
Informacja o dobrowolnym ubezpieczeniu dziecka znajduje
się w pliku AKTUALNOŚCI

Informujemy, że sprawozdania finansowe za rok 2018
znajdują się na stronie

bip.konopiska

w zakładce Inne > Jednostki organizacyjne >
Zespół Szkolno-Przedszkolny
im. Mikołaja Kopernika w Hutkach

Wybieram zawód dla siebie

Informator o szkolnictwie branżowym na terenie
Częstochowy i powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego, myszkowskiego znajduje się na:
https://womczest.edu.pl/
wybieram-zawod/index.html
.
Ponadto informacje z wyborem zawodu można znaleźć na
stronie:
https:doradztwo.ore.edu.pl

KLAUZULA RODO

Klauzula informacyjna_rodo


Stawka żywieniowa w roku szkolnym 2023/2024

Przedszkole:
Śniadanie - 2,50 zł
Obiad-4,20 zł
Podwieczorek-2,00zł

Szkoła Podstawowa:
Obiad-4,50zł

Nr konta do wpłat za żywienie:
ZSP HUTKI BUDZET
96 8273 0006 2000 0000 0172 4669deklaracja-dostepnosci-1
 

    Dzwonki szkolne
1. 8.15-9.00
2. 9.10-9.55
3. 10.05-10.50
4. 11.00-11.45 (obiad klasy I-III)
5. 12.00-12.45 (obiad klasy IV-VIII)
6. 13.00-13.45
7. 13.55-14.40
8. 14.50-15.35
 

    Kalendarz

 

 
 Zespół Szkolno-Przedszkoly im. Mikołaja Kopernika w HutkachRealizacja: Shile Design Studio