szkola hutki
Strona głównaAktualnościPlikiGaleriaKontakt

Organizacja szkoły
Rada rodziców
Samorząd uczniowski
Pedagog szkolny
Brać szkolna
Osiągnięcia uczniów
Hala sportowa
Erasmus
Szkolne kółko caritas
Pracownicy szkoły
Zajęcia pozalekcyjne
Świetlica
Uroczystości


 


13 GRUDNIA 1981 - PAMIĘTAMY!”
„Gdy gaśnie pamięć ludzka,dalej mówią kamienie – 13 GRUDNIA 1981 - PAMIĘTAMY!”.

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom przystąpiliśmy do udziału w projekcie, który upamiętnia 40 – tą rocznicę ogłoszenia stanu wojennego w Polsce. Będziemy przez kilka miesięcy wykonywać tematyczne zadania i dokładniej poznawać historię z tamtego okresu.  W naszej szkole powstanie Kącik historyczno – patriotyczny „ 40 lat po stanie wojennym”. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie zaangażują się w realizację tego projektu, a poza tym wzbogaca swoja wiedzę na temat fragmentu polskiej, współczesnej historii.


Z wizytą w Parku Korzonek
Dnia 8 września przedszkolaki z grupy ,,3.4latków" wzięły udział w wycieczce do Parku Korzonek. Dzieci odwiedziły warzywniak. Dowiedziały się o metodzie uprawy ziół, kwiatów i warzyw na słomie.Dzieci miały okazję rozpoznać i powąchać wybrane zioła. Odwiedziliśmy kurnik.Maluchy z zaciekawieniem wysłuchały jak wygląda proces powstania jajka.
Dzięki wizycie w pasiece, dzieci dowiedziały się w bardzo ciekawy i przystępny sposób o życiu pszczół, pozyskiwaniu miodu,budowie ula,plastrach,ramkach oraz drobnym sprzęcie którego używa pszczelarz w swojej pracy.Prawdziwą radość na twarzy dzieci wywołał bezpośredni kontakt ze zwierzętami, a wśród nich były alpaki,kozy i daniele. Dzieci miały okazję zobaczyć z bliska,pogłaskać a nawet nakarmić zwierzęta.
Dzieci pełne radości korzystały z atrakcji na placu zabaw.Pod koniec wycieczki przyszedł czas na odpoczynek i ciepły posiłek przy ognisku.
Pobyt w Parku Korzonek dostarczył dzieciom wielu nowych wrażeń i radości,był dla nich wspaniałą lekcją przyrody przeżytą w ciekawym i atrakcyjnym miejscu.
Wiejski Festyn#szczepimy się z KGW
25 września 2021, na placu przy OSP w Hutkach , Koło Gospodyń Wiejskich w Hutkach zorganizowało „Wiejski Festyn” w ramach Narodowego Programu Szczepień „Szczepimy się z KGW ”. Poza wykonywanymi w tym dniu szczepieniami przeciw COVID -19, na wszystkich uczestników festynu czekało mnóstwo atrakcji i niespodzianek. Nagłośnieniem  zajął się p. Adam Turos.
Piękna pogoda i zapowiadane wcześniej atrakcje ściągnęły w sobotnie  popołudnie do Hutek wiele osób spragnionych nie tylko dobrej zabawy, ale i chętnych do wykonania szczepienia przeciw COVID-19 szczepionką jednodawkową Johnson & Johnson oraz Pfizer.
W punkcie szczepień zlokalizowanym w budynku OSP  w godz. od 12 00 do 17 00, personel medyczny ze szpitala  w Gliwicach wykonał  szczepienia . Dla wszystkich osób zaszczepionych, KGW z Hutkach przygotowało specjalne upominki. Punkt szczepień zabezpieczali policjanci z Posterunku Policji w Blachowni .
Festyn występem artystycznym „Dbamy o zdrowie”  uświetniły dzieci przedszkolne i uczniowie klas I-III Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Mikołaja Kopernika w Hutkach  oraz Kamil Bączyński, który przeniósł wszystkich w świat magii.
Nie zabrakło też degustacji wyśmienitych potraw przygotowanych przez panie z KGW  w Hutkach i Zespół Szkolno-Przedszkolny  w Hutkach ; można było spróbować tradycyjnego bigosu, żurku, kiełbaski i kaszanki  z grilla, chleba ze smalcem i pysznych wypieków. Były też przekąski, które jak zawsze najbardziej zachwycają najmłodszych mieszkańców,a mianowicie gofry, wata cukrowa i popcorn.
W strefie przewidzianej dla dzieci dużym zainteresowaniem cieszyły się przygotowane przez organizatora atrakcje: bumber ball, dmuchany zamek do zjeżdżania, warsztaty  , malowanie twarzy i tatuaże oraz konkursy sportowe z nagrodami . Dzieci mogły także poznać pracę strażaków ochotników, dzięki druhom z jednostki OSP w Hutkach i PSP w Częstochowie. Strażacy przyjechali ciężkim samochodem ratowniczo-gaśniczym, by pokazać cały sprzęt i specjalistyczne wyposażenie, przeprowadzili szkolenie przedmedyczne. Dużą atrakcją byli motocykliści ze swoimi maszynami.
Współorganizatorami tej imprezy była Ochotnicza Straż Pożarna w Hutkach, Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Mikołaja Kopernika w Hutkach, Edward Bałdyga – radny Gminy Konopiska.Wycieczka do Jura Parku w Krasiejowie
W poniedziałek, 27 września 2021r. przedszkolna grupa 5.6latków wraz z klasami I i III szkoły podstawowej  wzięła udział w wycieczce do Jura Parku Krasiejowie. Dzieci z entuzjazmem odbyły podróż Tunelem Czasu, z zainteresowaniem przeszły trasę Jura Parku oraz odwiedziły Pawilon Paleontologiczny. Zwiedzając Prehistoryczne Oceanarium przeżyły niesamowitą przygodę. Zachwycone dzieci podróż przez Jura Park  zakończyły zabawą w Parku Rozrywki.Nad bezpieczeństwem dzieci czuwały pp. Justyna Śmieszek, Iwona Maj, Maria Wołczyk oraz Maria Górecka

Centrum Nauki Kopernik … w Koperniku
Czym się różni Księżyc od księżyca?
20 września, uczniowie i uczennice z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. M. Kopernika w Hutkach połączyli się z Centrum Nauki Kopernik, i przyjrzeli  się gwiazdozbiorom widocznym na letnim (jeszcze) niebie. Głównym tematem zajęć był  księżyc. Uczestnicy i uczestniczki zajęć dowiedzieli  się, skąd biorą się ich nazwy, czy wszystkie planety je mają oraz samodzielnie sprawdzą, co można zobaczyć na naszym Księżycu. Prowadzący zajęcia edukatorzy i edukatorki z Centrum Nauki Kopernik udowodnili , że aby zostać badaczem lub badaczką kosmosu, nie trzeba mieć ogromnego teleskopu ani kosztownej aparatury.

Zdalne eksperymentowanie jest możliwe
Zajęcia zdalne w ramach programu Nauka dla Ciebie powstały w oparciu o badania przeprowadzone przez zespół badawczy programu. Opracowywano model zajęć z wykorzystaniem nowatorskich metod zarządzania uwagą uczestników. Tak prowadzone angażują uczniów, co pozwala im efektywnie poznać i zrozumieć prezentowane zagadnienia.

Internetowe zajęcia dla szkół
Szkoła w Hutkach jest jedną z prawie 200 placówek, które w tym roku już skorzystały z jednego z trzech formatów zajęć online. Udział w programie jest bezpłatny, a zgłoszenia można wysyłać do końca bieżącego roku. W ramach programu Nauka dla Ciebie – wspólnej inicjatywy Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik – dostępne są nie tylko zajęcia online. Dopóki sytuacja pandemiczna pozwoli wyjeżdżać będzie także Naukobus z mobilną wystawą Eksperymentuj! na pokładzie.

Wspólny Program Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą Nauka dla Ciebie finansowany jest w ramach dotacji Ministra Edukacji i Nauki na podstawie umowy z dnia 6 marca 2020 r. Nr 1/CNK-NAUKOBUS/2020. W ramach Programu Nauka dla Ciebie realizowane są działania „Naukobus” i „Planetobus” oraz zajęcia online.

Dzień Przedszkolaka
Z okazji Dnia Przedszkolaka 20 września dzieci otrzymały upominki przygotowane przez rodziców z tej okazji. Każdy dzielny przedszkolak otrzymał medal lub dyplom SUPER PRZEDSZKOLAKA oraz miał możliwość pomalowania twarzy według własnego pomysły.Na koniec dnia wszyscy wzięli udział w zabawach integracyjnych .


Akcja Sprzątanie świata
Akcja Sprzątanie świata – Polska jest częścią międzynarodowego ruchu „Clean Up The World”, wywodzącego się z Australii. Uczestniczy w nim blisko 40 milionów wolontariuszy na całym świecie. Od 27 lat temu jest realizowana w  Polsce. Dzięki tej akcji w 3. weekend września każdego roku razem możemy posprzątać Polskę. Połączyło nas sprzątanie świata, zrobiliśmy wiele dobrego dla Matki Ziemi. Dzieci przedszkolne i uczniowie z naszego Zespołu  tradycyjnie  włączyli się w akcje dokonując sprzątania terenu wokół obiektu, wsi i  okolicznego lasu. Wszyscy chętnie i zapałem zabrali się do wspólnej pracy, aby nasze otoczenie było czystsze i piękniejsze.
Ozonowanie obiektu
W tym roku szkolnym dzięki ścisłej  współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną w Hutkach przystąpiliśmy do systematycznego ozonowania obiektu. Druhowie strażacy poświęcając swój czas dbają o zdrowie  całej społeczności Zespołu , a tym samym o najmłodszych mieszkańców gminy Konopiska.
Przedszkola i szkoły to miejsca, w których często mnożą się bakterie i wirusy przez co dzieci bardziej narażone są na różnego rodzaju infekcje.
Ozonowanie pozwala na ograniczenie z powietrza i przedmiotów znajdujących się wewnątrz pomieszczenia, groźnych dla zdrowia bakterii, zarodników grzybów, pleśni i innych patogenów np. niektórych wirusów czy alergenów takich jak roztocza. Nieocenioną zaletą tej metody jest również usuwanie zapachów. Stosując ozon można pozbyć się nieprzyjemnych zapachów.Ozon wykazuje bardzo silne działanie bakteriobójcze - około 50 razy skuteczniejsze i 3000 razy szybsze niż chloru. Ozon nie tuszuje, tylko usuwa niebezpieczne mikroorganizmy i nieprzyjemne zapachy.Ozon to gaz, który powstaje w środowisku naturalnym, jego działanie polega na utlenianiu substancji zagrażających zdrowiu. Ozonowanie jest metodą ekologiczną, która nie pozostawia żadnych skutków ubocznych ani też nie powoduje reakcji alergicznych - właściwe wykonane jest nieszkodliwe dla człowieka i środowiska. Przeciwnie, zabieg ten powtarzany przynajmniej dwa razy do roku poprawia komfort życia alergików i astmatyków, gdyż zabija drażniące grzyby, pleśnie i alergeny.Innowacja pedagogiczna "Przyjaciele przyrody"
W ramach zajęć "Przyjaciele przyrody" -innowacji pedagogicznej wdrożonej w tym roku szkolnym w klasach I-III prowadzimy badania ekologiczne "Pomnika przyrody", który znajduje się na terenie szkolnym.
1 września -rocznica wybuchu II wojny światowej    Ważne informacje
Schemat postępowania w przypadku potwierdzonego wyniku dodatniego wśród uczniów lub pracowników placówek
oświatowych- dla dyrektorów szkół/ przedszkoli
znajduje się w zakładce ORGANIZACJA SZKOŁY

Tygodniowy plan lekcji znajduje się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie klas I-VIII rozpoczynają zajęcia lekcyjne o 8.15

Wypełniając obowiązek przekazania gminom i dyrektorom szkół podstawowych informacji
o szkołach ponadpodstawowych na terenie województwa, wynikający z § 11 pkt. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 sierpnia 2019 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół, placówek i centrów (Dz. U. poz. 1737), informuję, że wykaz szkół ponadpodstawowych dostępnych dla absolwentów szkół podstawowych w rekrutacji na rok szkolny 2022/2023, został zamieszczony na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Katowicach www.kuratorium.katowice.pl w zakładce Rodzice i uczniowie/Rekrutacja oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Kuratorium w zakładce Ogłoszenia/Ogłoszenia inne.


Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno- wychow.
w roku szkolnym 2022/2023 -2,3 listopada 2023, 29,30 kwietnia 2024r., 2,3 maja 2024r., 31 maja 2024r.,17 czerwca 2024r.
Informacja o dobrowolnym ubezpieczeniu dziecka znajduje
się w pliku AKTUALNOŚCI

Informujemy, że sprawozdania finansowe za rok 2018
znajdują się na stronie

bip.konopiska

w zakładce Inne > Jednostki organizacyjne >
Zespół Szkolno-Przedszkolny
im. Mikołaja Kopernika w Hutkach

Wybieram zawód dla siebie

Informator o szkolnictwie branżowym na terenie
Częstochowy i powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego, myszkowskiego znajduje się na:
https://womczest.edu.pl/
wybieram-zawod/index.html
.
Ponadto informacje z wyborem zawodu można znaleźć na
stronie:
https:doradztwo.ore.edu.pl

KLAUZULA RODO

Klauzula informacyjna_rodo


Stawka żywieniowa w roku szkolnym 2023/2024

Przedszkole:
Śniadanie - 2,50 zł
Obiad-4,20 zł
Podwieczorek-2,00zł

Szkoła Podstawowa:
Obiad-4,50zł

Nr konta do wpłat za żywienie:
ZSP HUTKI BUDZET
96 8273 0006 2000 0000 0172 4669deklaracja-dostepnosci-1
 

    Dzwonki szkolne
1. 8.15-9.00
2. 9.10-9.55
3. 10.05-10.50
4. 11.00-11.45 (obiad klasy I-III)
5. 12.00-12.45 (obiad klasy IV-VIII)
6. 13.00-13.45
7. 13.55-14.40
8. 14.50-15.35
 

    Kalendarz

 

 
 Zespół Szkolno-Przedszkoly im. Mikołaja Kopernika w HutkachRealizacja: Shile Design Studio