szkola hutki
Strona głównaAktualnościPlikiGaleriaKontakt

Organizacja szkoły
Rada rodziców
Samorząd uczniowski
Pedagog szkolny
Brać szkolna
Osiągnięcia uczniów
Hala sportowa
Erasmus
Szkolne kółko caritas
Pracownicy szkoły
Zajęcia pozalekcyjne
Świetlica
Uroczystości


 


Pamiętamy...
Dzień zadumy i wspomnień,
o Tych, co odeszli...

W dniu 28 października 2021r. wychowawcy i uczniowie z klas 1-3 wybrali się, jak co roku pod Krzyż Misji Świętych w Hutkach, aby uczcić pamięć zmarłych. Uczniowie zmówili modlitwę i zapalili znicze.

Joanna Dróżdż
Iwona Maj
Maria Wołczyk


Zdrowe odżywianie
W piątkowy   słoneczny, jesienny poranek klasa 1 przygotowała smaczne i zdrowe kanapki, poznając jednocześnie tajniki zdrowego odżywiania" Nie zabierajcie mamy"- zajęcia w ramach projektu "Pamięć 81"
Uczniowie ZSP im. M. Kopernika w Hutkach obejrzeli film dokumentalny pt. " Nie zabierajcie  mamy" - w ramach Projektu „Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie – 13 GRUDNIA 1981 - PAMIĘTAMY".Film dokumentalny, który ma na celu przedstawienie nieopowiedzianej do tej pory historii działaczek „Solidarności” – kobiet aresztowanych i internowanych w trakcie trwania stanu wojennego w Polsce (13 grudnia 1981r. – 22 lipca 1983r.). To naprawdę przejmujący obraz historii Polski i Polaków w latach 80 - tych XX wieku. Bolesne przeżycia, jakich doświadczały kobiety, które występują w filmie , wywarły na nas ogromne wrażenie. To najlepsza lekcja historii -  opowiedziana przez uczestników i świadków tamtych lat. Należy im się szacunek i pamięć!


A.Pietras

Na czy polega praca leśnika?
Mało kto poprawnie zliczy,
czym zajmuje się leśniczy.
A wśród jego obowiązków
wiele pozostaje w związku
właśnie z lasem, który chroni
i przed złym turystą broni.
Strzeże też las przed szkodami,
które wyrządzamy sami.
Co dzień lasek swój przemierza,
by nakarmić w borze zwierza.
Za to wszystko dziękujemy
i przyjaciółmi lasu być chcemy.
Treści przyrodnicze w wychowaniu przedszkolnym i edukacji wczesnoszkolnej mają ogromne znaczenie dla prawidłowego rozwoju dzieci i uczniów. Ciekawie przekazane informacje dotyczące przyrody oraz jej ochrony na długo zostają w pamięci naszych najmłodszych, jednocześnie uczą ich odpowiedzialności za swoje postępowanie.
Podczas realizacji tematów dotyczących „Lasu i jego mieszkańców” w ramach innowacji pedagogicznej „Przyjaciele przyrody” zaplanowałyśmy również spotkanie z leśnikiem. Nasze zaproszenie przyjęli Pan leśniczy Marcin Gibaszek i pan leśniczy Krzysztof Wołczyk z Nadleśnictwa Herby.
Podczas spotkania 26 października Panowie leśniczowie opowiadali dzieciom na czym polega praca leśnika, co to jest las, przedstawili plansze i naturalne okazy różnych gatunków drzew i krzewów leśnych, pokazali jak wygląda pomiar drewna i jego oznaczanie za pomocą specjalnego numeratora. Nie zabrakło też ciekawostek dotyczących mieszkańców lasu – lisa, borsuka, sarny, jelenia, dzika, zająca, dzięcioła czy sójki.
Przedszkolaki i uczniowie klas I –III bardzo angażowali się w zajęcia, chętnie odpowiadali na stawiane im pytania oraz same zadawali wiele pytań dotyczących przyrody i pracy w lesie. Całe spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, a wysłuchane ciekawostki i wiadomości poszerzyły wiedzę przyrodniczą dzieci.
Nie zabrakło też opowieści na temat bezpiecznego wypoczynku w lesie i o zasadach przeciwpożarowych, jakie w lesie obowiązują. Na zakończenie spotkania był czas na pamiątkowe zdjęcia w czapce leśnika i kasku drwala.
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za interesujące zajęcia przyrodnicze.
Iwona Maj
Maria Wołczyk

Udział w akcji "Mikołaj na Kresach Wschodnich"
Tradycją naszego Zespołu jest udział w akcji  charytatywnej dla Polaków mieszkających na Kresach, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Patriotyczne” Kresy” w Częstochowie . Akcja oparta jest na idei charytatywnej i patriotycznej. Tak jak każdego roku społeczność  Zespołu Szkolno- Przedszkolnego im. M. Kopernika w Hutkach stanęła na wysokości zadania. Zebraliśmy słodycze i materiały szkolne  dla  swoich koleżanek i kolegów ze wschodu, aby ich też mógł odwiedzić wyczekiwany Mikołaj. W zbiórkę zaangażowali się uczniowie ze wszystkich klas szkoły podstawowej a także przedszkolaki, które szczególnie chętnie obdarowywały swoich rówieśników. Taka postawa jest bardzo budująca, gdyż dzieci już od najmłodszych lat uczą się ofiarności i dzielenia z innym człowiekiem , co owocuje budowaniem więzi międzyludzkich i uczy postawy obywatelskiej. 22 października przekazaliśmy 3 wielkie kartony darów do Kościoła św. Wojciecha w Częstochowie.Wycieczka edukacyjna ,, Historia i kultura Częstochowy"
20 października 2021r.uczniowie klas IV - VIII ZSP im. M. Kopernika w Hutkach wybrali się na wycieczkę, aby poznać historię Częstochowy. Zwiedziliśmy Seminarium Duchowne, Klasztor Jasnogórski. Poznaliśmy historię powstania Alei N. M. P. oraz obejrzeliśmy wspaniałą wystawę w Muzeum na Starym Rynku. Towarzyszyła nam piękna pogoda i świetny humor. To były wyjątkowo udane lekcje historii i kultury naszego miasta. Udało nam się udzielić wywiadu dla Radia Jasna Góra.Pasowanie uczniow i przedszkolaków
„W naszej klasie jak w rodzinie…” takimi słowami piosenki rozpoczęła się uroczystość pasowania na ucznia.
„Wspaniała 13” uczniów klasy pierwszej pod czujnym okiem wychowawczyni przygotowywała się do tej uroczystości od kilku dni. Uczniowie uczyli się dzielnie tekstów wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób.
14 października 2021 r. od samego rana panowała uroczysta atmosfera. Odświętnie ubrani pierwszoklasiści, piękna dekoracja sali gimnastycznej - wszystko po to, aby ślubowanie uczniów klasy I wypadło jak najlepiej.
Tego samego dnia odbyło się pasowanie na przedszkolaka dzieci , które przygodę z przedszkolem zaczęły od 1 września tego roku.Starsza grupa przedszkolna przywitała ich wierszami. Kandydaci na przedszkolaków popisali się przed zgromadzonymi  recytując wiersze i śpiewając piosenki, za co otrzymali gromkie brawa.
W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz naszej gminy Pani Iwona Lisek - zastępca wójta Gminy Konopiska, Pan Edward Bałdyga - przewodniczący Rady Gminy Konopiska, Pani Dyrektor Tamara Gwóźdź, ksiądz proboszcz Sebastian Ciastek, nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice oraz  uczniowie.
Pani Dyrektor powitała gorąco wszystkich zaproszonych gości, a szczególnie serdecznie klasę pierwszą, której "oddała głos". Uroczystość rozpoczęła się od części artystycznej, w czasie której pierwszoklasiści mogli zaprezentować swoje talenty recytatorskie i wokalne.
W niezwykle podniosłej atmosferze, przed sztandarem szkoły pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Potem nastąpił uroczysty akt pasowania na ucznia. Kolorowym ołówkiem tego symbolicznego aktu dokonała Pani Dyrektor Tamara Gwóźdź. Dzieci przedszkolne zostały pasowane przez Panią Iwonę Lisek - Zastępcę Wójta Gminy Konopiska.  
Następnie nadszedł czas na złożenie podpisów w kronice szkolnej i wręczenie pamiątkowych dyplomów, upominków od władz gminnych i rożków obfitości przygotowanych przez rodziców. Uroczysty dzień zakończyły pamiątkowe zdjęcia.
Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.


Certyfikat udziału w 28.Akcji Sprzątanie świata-Polska


Z wizytą w Portugalii
W dniach 4-8 października uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Mikołaja Kopernika w Hutkach przebywali w Portugalii w ramach projektu Unii Europejskiej Erasmus+ „Taste of Life”, który jest realizowany w naszej szkole od września 2019r.  Główne cele naszego projektu to promowanie wśród uczniów aktywnego i zdrowego trybu życia oraz rozwój kompetencji kluczowych.
Cieszymy się, że po przerwie spowodowanej pandemią covid-19 znowu mogliśmy się spotkać z naszymi partnerami i w pełni realizować nasz projekt. W wymianie wzięło udział 6 uczennic z klas 7 i 8 wraz z dwiema nauczycielkami – panią Magdaleną Kotowską i panią Joanną Dróżdż.
Poniedziałek 4.10 był dla nas czasem podróży do tego dalekiego i wyjątkowego kraju, jakim jest Portugalia. A już wieczorem mogliśmy się spotkać z uczniami i nauczycielami z wszystkich szkół partnerskich i miło spędzić czas podczas wspólnej kolacji.
We wtorek 5.10 zwiedziliśmy miejscowość Aveiro, zobaczyliśmy największą w Portugalii latarnię morską na plaży Barra Beach, płynęliśmy kolorową tradycyjną łodzią Moliceiro po kanałach Aveiro wypełnionych wodą z Atlantyku i oglądaliśmy wyjątkowe widoki jednego z najbardziej malowniczych miasteczek Portugalii. Po południu zwiedziliśmy Muzeum butów i Muzeum kapeluszy, z których słynie Sao Joao da Madeira, miasteczko w którym mieści się szkoła naszego portugalskiego partnera. A wieczorem podczas wspólnej kolacji mogliśmy spróbować tradycyjnych portugalskich dań.
Większość kolejnego dnia wizyty spędziliśmy w szkole naszego portugalskiego partnera w Sao Joao da Madeira. Ten dzień spędziliśmy aktywnie, ponieważ braliśmy udział w zajęciach sportowych i warsztatach jogi. Następnie zwiedziliśmy szkołę i dowiedzieliśmy się nieco o tym, jak uczą się dzieci w Portugalii.
Potem przyszedł czas na pokaz prezentacji dotyczących tradycji kulinarnych przygotowanych przez uczniów z poszczególnych szkół partnerskich. Nasze dziewczęta zaprezentowały się naprawdę dobrze!
Po południu zwiedziliśmy Centrum Sztuki - Centro de Arte Oliva, gdzie podziwialiśmy dzieła sztuki nowoczesnej, a następnie wzięliśmy udział w kreatywnych warsztatach, podczas których projektowaliśmy muzeum przyszłości. Dzień zakończył się wspólną kolacją z muzycznym akcentem.
Ostatni dzień wizyty w Portugalii spędziliśmy w Porto, które jest drugim co do wielkości miastem w Portugalii. Zwiedziliśmy najważniejsze miejsce w Porto - historyczne centrum. Spacerowaliśmy po Starym Mieście, gdzie podziwialiśmy piękne place, urokliwe uliczki, wspaniałe kościoły i inne zabytkowe budowle. Wielką atrakcją był dla nas rejs statkiem po rzece Duero, podczas którego mogliśmy się zrelaksować ciesząc oczy pięknymi widokami w promieniach słońca.
Te kilka dni spędzonych w Portugalii były dla nas intensywnym czasem wspólnych zajęć, warsztatów, wycieczek. Wróciłyśmy do Polski bogatsze o nowe doświadczenia, pełne wrażeń i niezapomnianych wspomnień.

Magdalena Kotowska , Joanna DróżdżEuropejski Tydzień Sportu
W Naszej szkole w dniach 20-24 września odbył się Szkolny Turniej Tenisa Stołowego w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu.
Udział w nim wzięli chłopcy z klas 7-8.
Turniej był rozgrywany w systemie każdy z każdym podczas przerw lekcyjnych.
Klasyfikacja końcowa:
1 miejsce - Bartłomiej Cierpiał
2 miejsce - Igor Lazar
3 miejsce - Paweł Pokora
Gratulacje  dla wszystkich uczestników    Ważne informacje
Schemat postępowania w przypadku potwierdzonego wyniku dodatniego wśród uczniów lub pracowników placówek
oświatowych- dla dyrektorów szkół/ przedszkoli
znajduje się w zakładce ORGANIZACJA SZKOŁY

Tygodniowy plan lekcji znajduje się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie klas I-VIII rozpoczynają zajęcia lekcyjne o 8.15

Wypełniając obowiązek przekazania gminom i dyrektorom szkół podstawowych informacji
o szkołach ponadpodstawowych na terenie województwa, wynikający z § 11 pkt. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 sierpnia 2019 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół, placówek i centrów (Dz. U. poz. 1737), informuję, że wykaz szkół ponadpodstawowych dostępnych dla absolwentów szkół podstawowych w rekrutacji na rok szkolny 2022/2023, został zamieszczony na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Katowicach www.kuratorium.katowice.pl w zakładce Rodzice i uczniowie/Rekrutacja oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Kuratorium w zakładce Ogłoszenia/Ogłoszenia inne.


Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno- wychow.
w roku szkolnym 2023/2024 -2,3 listopada 2023, 29,30 kwietnia 2024r., 2,3 maja 2024r., 31 maja 2024r.,17 czerwca 2024r.
Informacja o dobrowolnym ubezpieczeniu dziecka znajduje
się w pliku AKTUALNOŚCI

Informujemy, że sprawozdania finansowe za rok 2018
znajdują się na stronie

bip.konopiska

w zakładce Inne > Jednostki organizacyjne >
Zespół Szkolno-Przedszkolny
im. Mikołaja Kopernika w Hutkach

Wybieram zawód dla siebie

Informator o szkolnictwie branżowym na terenie
Częstochowy i powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego, myszkowskiego znajduje się na:
https://womczest.edu.pl/
wybieram-zawod/index.html
.
Ponadto informacje z wyborem zawodu można znaleźć na
stronie:
https:doradztwo.ore.edu.pl

KLAUZULA RODO

Klauzula informacyjna_rodo


Stawka żywieniowa w roku szkolnym 2023/2024

Przedszkole:
Śniadanie - 2,50 zł
Obiad-4,20 zł
Podwieczorek-2,00zł

Szkoła Podstawowa:
Obiad-4,50zł

Nr konta do wpłat za żywienie:
ZSP HUTKI BUDZET
96 8273 0006 2000 0000 0172 4669deklaracja-dostepnosci-1


Standardy Ochrony Małoletnich obowiązujące w przedszkolu i szkole podstawowej znajdują się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

 

    Dzwonki szkolne
1. 8.15-9.00
2. 9.10-9.55
3. 10.05-10.50
4. 11.00-11.45 (obiad klasy I-III)
5. 12.00-12.45 (obiad klasy IV-VIII)
6. 13.00-13.45
7. 13.55-14.40
8. 14.50-15.35
 

    Kalendarz

 

 
 Zespół Szkolno-Przedszkoly im. Mikołaja Kopernika w HutkachRealizacja: Shile Design Studio