szkola hutki
Strona głównaAktualnościPlikiGaleriaKontakt

Organizacja szkoły
Rada rodziców
Samorząd uczniowski
Pedagog szkolny
Brać szkolna
Osiągnięcia uczniów
Hala sportowa
Erasmus
Szkolne kółko caritas
Pracownicy szkoły
Zajęcia pozalekcyjne
Świetlica
Uroczystości


 


Witamy Nowy Rok Szkolny


Wakacyjne remonty
Wakacje to czas wypoczynku dla dzieci.  Jednak nie oznacza to, że w szkołach nic się nie dzieje.Wręcz przeciwnie, w wielu placówkach oświatowych okres ten wykorzystywany jest na remonty i przebudowy.  To czas na przygotowanie obiektów  szkolnych na kolejny rok szkolny.   W  Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Mikołaja Kopernika w Hutkach przeprowadzane  zostały częściowe remonty, których łączny koszt to ponad 10000zł. Remont i modernizacja  korytarzy polegające na malowaniu ścian i wymianie oświetlenia  przeprowadzono w ramach zadania z funduszu sołeckiego. Dziękujemy mieszkańcom  i  Radzie Sołeckiej sołectwa Hutki za wsparcie poprzez wpisanie tego zadania do funduszu sołeckiego 2021. Odnowione korytarze czekają na uczniów i dzieci przedszkolne.
Mali naukowcy w przedszkolu
Eksperymenty dla dzieci w domu, przedszkolu lub w szkole to zawsze świetny pomysł na wspólną zabawę , by pomóc najmłodszym dzieciom stawiać pierwsze kroki w świecie nauki . Grupa dzieci przedszkolnych, w czasie wakacyjnego dyżuru przedszkola, wzięła udział w tego typu warsztatach. Dzieci mogły przeprowadzić wiele eksperymentów  wykonując wszystkie czynności samodzielnie i obserwując dosyć długo zachodzące reakcje.
Poprzez serię prostych eksperymentów ( wulkan podczas erupcji, sztuczny śnieg, ciecz nienewtonowska,”słoniowa pasta do zębów”, „rosnąca farba”) przy wykorzystaniu domowych artykułów spożywczych  dzieci miały możliwość rozbudzić  ciekawość poznawczą oraz motywację do nauki, rozwijać swoja kreatywność i innowacyjność.
Zabawa poprzez odkrywanie tajników fizyki, chemii i biologii jeszcze nigdy nie była tak emocjonująca, a zarazem tak dostępna!

Międzynarodowy Dzień Młodzieży
Światowe święto młodych ludzi ma długą historię – ustanowiło je Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych w 1999 r.
Corocznie 12 sierpnia to doskonała okazja do konferencji, dyskusji, spotkań z decydentami i organizacji przedsięwzięć kulturalnych i artystycznych. Ich wspólnym celem jest identyfikacja, uświadomienie i nagłośnienie problemów, przed którymi stoi młodzież na całym świecie. W inicjatywy związane z MDM aktywnie włącza się Komisja Europejska.

Obchody Międzynarodowego Dnia Młodzieży (MDM) odbywają się co roku pod innym hasłem. W roku 2021 hasłem przewodnim jest „Transformacja systemów żywieniowych: innowacje młodzieży dla zdrowia ludzi i planety”.


Egzamin na kartę rowerową
Zbliżają się wakacje, więc zdajemy egzamin na kartę rowerową. Do egzaminu przystąpili wszyscy chętni uczniowie, którzy ukończyli 10 lat.


Sportowe sukcesy uczniów
16 czerwca 2021 na stadionie lekkoatletycznym w Konopiska odbył się kolejny Dziecięcy Memoriał Ireny Szewińskiej. Były to zawody lekkoatletyczne o randze wojewódzkiej. Naszą szkołę reprezentowali : Amelia Zaręba(bieg na 60m), Borys Kozakiewicz(bieg na 60m), Bartosz Kołdon (bieg na 300m) Paweł Pokora(skok w dal).
Sam udział w tych zawodach był wyróżnieniem dla uczniów, niemniej
dużym sukcesem okazało się  III miejsce  Bartosza Kołdona w biegu na 300 metrów

Gratulujemy naszym uczniom i nauczycielowi Panu Adamowi SzczerbakowiWycieczka do Parku Korzonek
W poniedziałek 7 czerwca uczniowie klas 1-3 wybrali się na wycieczkę do Parku Korzonek. To miejsce, urzekło nas od samego początku. Teren Parku jest położony na obszarze Natura 2000, wśród pięknego krajobrazu, leżącego w otulinie Parku Krajobrazowego Lasy nad Górną Liswartą.
W Parku zobaczyliśmy jak wygląda życie szczęśliwych kur, które mają duży wybieg i nowoczesny kurnik. W parkowym warzywniku słuchaliśmy o ekologicznych sposobach uprawy wielu warzyw.
Poznaliśmy kozy rasy Anglonubijskiej, o wdzięcznych imionach: Goździk, Cynamon, Kardamon, Szafran i Imbir. Podczas spotkania z pszczelarzem dowiedzieliśmy się, że najbardziej pracowite wśród owadów pszczoły wiosną zapylają tysiące roślin. Później zobaczyliśmy prawdziwe plastry miody, niektóre sprzęty pszczelarskie, spróbowaliśmy pyłku kwiatowego i prawie zajrzeliśmy do środka ula.
Mieszkańcami Parku są także daniele i alpaki. Dzieci z zainteresowaniem słuchały o życiu i hodowli tych zwierząt oraz z radością karmiły je w ich zagrodach. Ale nie samą „nauką” dziecko żyje, dlatego był również czas na zabawę. W Parku bawiliśmy się na placu zabaw, szukaliśmy drogi wyjścia z labiryntu, próbowaliśmy swoich sił w „młyńskim kole”. Na zakończenie naszego pobytu było ognisko i pieczenie kiełbasek, która jeszcze nigdy nam tak nie smakowała. Pełni wrażeń wracaliśmy do domu. Serdecznie dziękujemy za ciepłe i miłe przyjęcie.


DLA MAMY I TATY
Mama i Tata to nasz świat cały,
ciepły bezpieczny, barwny, wspaniały,
to dobre, czułe, pomocne ręce,
i kochające najmocniej serce.

To są wyprawy do kraju baśni,
wakacje w górach, nad morzem, na wsi,
loty huśtawką, prawie do słońca
oraz cierpliwość co nie ma końca.

Kochana Mamo, Kochany Tato
dzisiaj dziękować chcemy Wam za to,
że nas kochacie, że o nas dbacie,
i wszystkie psoty nam wybaczacie.

Zapraszamy do obejrzenia występu uczniów z klasy I-III.
https://youtu.be/XogexgdpN3U


Dzień Rodziny
10 czerwca 2021r. wszystkie dzieci przedszkolne obchodziły Dzień Rodziny , na który zaprosiły swoich rodziców.Dzieci z tej okazji przygotowały występ, na którym miały możliwość zaprezentować swoje zdolności recytatorskie, jak również wokalne.Na koniec przedstawienia wszystkie dzieci wręczyły swoim rodzicom samodzielnie przez siebie wykonane prezenty.


Dzień Dziecka- Samorząd ma głos
Zgodnie z wytycznymi MEN co do organizacji pracy szkół i placówek w sposób przyjazny dla uczniów  , po powrocie do nauki stacjonarnej, Samorząd Uczniowski ZSP im. M. Kopernika w Hutkach postanowił zorganizować Dzień Dziecka dla wszystkich uczniów naszego zespołu z zachowaniem reżimu sanitarnego.
Cała uroczystość rozpoczęła się prezentacją dotyczącą historii obchodów tego święta zarówno w Polsce jaki na świecie, przybliżeniem zwyczajów i tradycji związanych z obchodami tego dnia w różnych zakątkach świata. Następnie dzieci wzięły udział w akcji charytatywnej ,, Otwórzmy razem hospicjum dla dzieci”, zadanie polegało na wykonaniu rysunków o tematyce ekologicznej i umieszczeniu ich na stronie firmy Stoelzle Częstochowa, która zobowiązała się do przekazania 5 złotych za każdy rysunek na rzecz budowy hospicjum. Udział w tej akcji był dla dzieci bardzo pouczającym doświadczeniem , a wielu z nich, szczególnie najmłodszych , dowiedziało się, co to jest hospicjum. W kolejnym punkcie programu przeszliśmy do bardziej radosnych zadań, konkurencji sportowych , rozgrywek szachowych, gier i zabaw umysłowych. Samorząd przygotował stanowisko z własnoręcznie przygotowanymi ciastami i tostami, co pozwoliło na zgromadzenie pierwszych od dawna własnych środków. Ta lekcja samorządności przyniosła członkom samorządu wielką radość.

Fotorelacja

    Ważne informacje
Schemat postępowania w przypadku potwierdzonego wyniku dodatniego wśród uczniów lub pracowników placówek
oświatowych- dla dyrektorów szkół/ przedszkoli
znajduje się w zakładce ORGANIZACJA SZKOŁY

Tygodniowy plan lekcji znajduje się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie klas I-VIII rozpoczynają zajęcia lekcyjne o 8.15

Wypełniając obowiązek przekazania gminom i dyrektorom szkół podstawowych informacji
o szkołach ponadpodstawowych na terenie województwa, wynikający z § 11 pkt. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 sierpnia 2019 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół, placówek i centrów (Dz. U. poz. 1737), informuję, że wykaz szkół ponadpodstawowych dostępnych dla absolwentów szkół podstawowych w rekrutacji na rok szkolny 2022/2023, został zamieszczony na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Katowicach www.kuratorium.katowice.pl w zakładce Rodzice i uczniowie/Rekrutacja oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Kuratorium w zakładce Ogłoszenia/Ogłoszenia inne.


Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno- wychow.
w roku szkolnym 2022/2023 -2,3 listopada 2023, 29,30 kwietnia 2024r., 2,3 maja 2024r., 31 maja 2024r.,17 czerwca 2024r.
Informacja o dobrowolnym ubezpieczeniu dziecka znajduje
się w pliku AKTUALNOŚCI

Informujemy, że sprawozdania finansowe za rok 2018
znajdują się na stronie

bip.konopiska

w zakładce Inne > Jednostki organizacyjne >
Zespół Szkolno-Przedszkolny
im. Mikołaja Kopernika w Hutkach

Wybieram zawód dla siebie

Informator o szkolnictwie branżowym na terenie
Częstochowy i powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego, myszkowskiego znajduje się na:
https://womczest.edu.pl/
wybieram-zawod/index.html
.
Ponadto informacje z wyborem zawodu można znaleźć na
stronie:
https:doradztwo.ore.edu.pl

KLAUZULA RODO

Klauzula informacyjna_rodo


Stawka żywieniowa w roku szkolnym 2023/2024

Przedszkole:
Śniadanie - 2,50 zł
Obiad-4,20 zł
Podwieczorek-2,00zł

Szkoła Podstawowa:
Obiad-4,50zł

Nr konta do wpłat za żywienie:
ZSP HUTKI BUDZET
96 8273 0006 2000 0000 0172 4669deklaracja-dostepnosci-1
 

    Dzwonki szkolne
1. 8.15-9.00
2. 9.10-9.55
3. 10.05-10.50
4. 11.00-11.45 (obiad klasy I-III)
5. 12.00-12.45 (obiad klasy IV-VIII)
6. 13.00-13.45
7. 13.55-14.40
8. 14.50-15.35
 

    Kalendarz

 

 
 Zespół Szkolno-Przedszkoly im. Mikołaja Kopernika w HutkachRealizacja: Shile Design Studio