szkola hutki
Strona głównaAktualnościPlikiGaleriaKontakt

Organizacja szkoły
Rada rodziców
Samorząd uczniowski
Pedagog szkolny
Brać szkolna
Osiągnięcia uczniów
Hala sportowa
Erasmus
Szkolne kółko caritas
Pracownicy szkoły
Zajęcia pozalekcyjne
Świetlica
Uroczystości


 


DZIEŃ PROJEKTÓW W NASZEJ SZKOLE...
    21 czerwca odbył się w szkole Dzień Projektów. Uczniowie kl. II Gimnazjum zaprezentowali efekty swojej pracy nad projektami edukacyjnymi, które przygotowywali przez kilka tygodni pod kierunkiem opiekunów. Publiczność stanowili ich koledzy i koleżanki, Pani Dyrektor i nauczyciele.
    Mieliśmy okazję obejrzeć dwie grupy, które przedstawiły projekty: : „ Regiony turystyczne Wielkiej Brytanii” oraz „ Polscy laureaci Nagrody Nobla”.
Trzeba przyznać, że warto było obejrzeć końcowy efekt pracy zespołowej uczniów. Prezentacje były interesujące i dało się zauważyć, że duży wysiłek został włożony w ich przygotowanie. Mogliśmy poznać w zarysie historię Wielkiej Brytanii oraz podziwiać miejsca, które tam warto zobaczyć. Dowiedzieliśmy się wielu rzeczy i ciekawostek. Wszystko na tle brytyjskiej muzyki, którą tworzyli i tworzą wybitni artyści światowej sławy.
    Dzięki kolejnemu projektowi przypomnieliśmy sobie postać Alfreda Nobla oraz historię nagrody, której był pomysłodawcą i fundatorem, a jest ona nadal przyznawana. Uczniowie przybliżyli nam postacie polskich noblistów w sposób interesujący, z humorem, sięgając  do najważniejszych faktów z życia i działalności każdej z tych osób. Dodatkowym uatrakcyjnieniem była recytacja wierszy Wisławy Szymborskiej i Czesława Miłosza.
    Obie grupy zadbały o to, aby skorzystać z różnych źródeł informacji urozmaicić swoje pokazy : słuchaliśmy muzyki, piosenek, wierszy, oglądaliśmy prezentacje, film, podziwialiśmy piękne widoki...
Oczywiście uczniowie pozytywnie zaliczyli projekt edukacyjny, a publiczności pozostały miłe wrażenia, również smakowe, ponieważ na zakończenie został zorganizowany poczęstunek w angielskim stylu...

                                                                               Anna Pietras

WYCIECZKA SZKOLNA GÓRSKIMI SZLAKAMI...
Czerwiec jest miesiącem, na który uczniowie czekają przez cały rok szkolny – wkrótce upragnione wakacje.   To już końcowe chwile nauki, zdobywania i poprawiania ocen, a szkoła to nie tylko siedzenie w ławkach na lekcjach, ale również inne, dodatkowe zajęcia, wyjazdy, konkursy, zawody.
Właśnie teraz jest również pora na kilkudniową wycieczkę w celu poznawania pięknych zakątków naszego kraju i na taką wyprawę wybrała się klasa II Gimnazjum. Tym razem droga powiodła nas w Pieniny i Tatry. Wiele miejsc warto zobaczyć, poznając zarazem przeszłość, dokonania naszych przodków, zabytki, które zachowały się do dzisiaj i wspaniałą, polską przyrodę. Mieliśmy okazję zwiedzić zamek i wozownię zamku w Niedzicy, skąd podziwialiśmy zaporę i zbiornik. Później przejechaliśmy kilka zaledwie kilometrów, aby uczestniczyć w spływie przełomem Dunajca, który na pewno pozostawi w naszej pamięci cudowne widoki przyrody i gór  Pienińskiego Parku Narodowego. Ale to nie koniec wrażeń...
   Zmieniliśmy miejsce, gdyż dalszy etap wycieczki stanowiły Tatry, a nasza baza noclegowa znajdowała się w Zakopanem. To miejscowość powszechnie znana i tłumnie odwiedzana przez turystów. Za każdym razem można jednak dostrzec nowe elementy i inaczej spojrzeć na piękno Tatrzańskiego Parku Narodowego.   Na drodze naszego zwiedzania znalazła się historyczna, zakopiańska architektura ( styl zakopiański stworzył Stanisław Witkiewicz ) z charakterystycznymi dla niej elementami, takimi jak np.: wysoka, kamienna podmurówka, liczne zdobienia w drewnie, dachy kryte gontem, ozdobne tarasy i werandy, leluje...Pierwszy budynek w tym stylu zaprojektował pomysłodawca w 1893 roku (Willa Koliba).
   Obejrzeliśmy również Jaszczurówkę, kościółek i zabytkowy cmentarz Na Pęksowym Brzyzku, gdzie pochowani są ludzie znani i zasłużeni dla Podhala i nie tylko , a zwracają również uwagę piękne nagrobki w stylu góralskim. Wybraliśmy się do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, jak również wjechaliśmy na Gubałówkę , aby podziwiać piękno górskich szczytów, a wrażenia były wspaniałe, gdyż dopisała nam pogoda.
Kolejnym punktem była oczywiście część Parku Narodowego i Wysokie Tatry, na które spoglądaliśmy z Rusinowej Polany, gdzie powędrowaliśmy ostatniego dnia. Piękno słowackich i polskich gór, widok na Gerlacha i Rysy, bacówka, prawdziwe owcze oscypki...
I jeszcze w drodze powrotnej Wiktorówki, czyli szczególne Sanktuarium Maryjne prowadzone przez Dominikanów. Oczywiście spacerowo wybraliśmy się również na Krupówki.
   No cóż – nic nie trwa wiecznie – nasza wycieczka dobiegła końca, jeszcze tylko obiad, ostatnie spojrzenie na Zakopane i wyruszyliśmy w drogę powrotną – pełni wrażeń i z obrazami wspaniałych miejsc, które obejrzeliśmy przez te kilka dni...
                                      
Anna Pietras

III miejsce Ani Ziai w Powiatowym Konkursie Literackim
„Twój talent szansą na lepszy świat”
Pod tytułową nazwą kryje się konkurs literacki organizowany przez Zespół Placówek Oświatowych im. Unii Europejskiej. W tym roku odbyła się już jedenasta jego edycja. Wydarzenie cieszy się z roku na rok coraz większym powodzeniem
W tym roku wpłynęło 59 prac, z czego najwięcej, bo 35, ze szkół gimnazjalnych. Komisja konkursowa (w składzie: dr Edyta Skoczylas-Krotla z Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, Bożena Ledwoń – dyrektor ZPO w Boronowie, Magdalena Gojowczyk – nauczyciel języka polskiego LO w Psarach) po zapoznaniu się z pracami wyłoniła laureatów. Jury brało pod uwagę zgodność pracy z tematem, oryginalność i niebanalność i ogólne wrażenie artystyczne. Wśród nagrodzonych znalazła się Ania Ziaja uczennica II klasy  naszego gimnazjum , której praca zajęła III miejsce.
Gratulujemy Ani Ziai i Pani Annie Pietras tego sukcesu!!!


POSADŹ SWOJE DRZEWKO-WIOSNA 2016
Po raz kolejny przystąpiliśmy do akcji "Posadź swoje drzewko" i otrzymaliśmy dofinansowanie nasadzeń ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach na kwotę 3750zł. Kolejny teren wokół szkoły zazieleni się i przybierze formę arboretum.         W nasadzenia zaangażowali się uczniowie gimnazjum.


OBCHODY 100.LECIA SZKOŁY
Obchody uroczystości 100.lecia Szkoły w Hutkach rozpoczęły się 4 czerwca 2016r koncelebrowaną mszą św.  w kościele parafialnym  pw. NSPJ w Rększowicach o godz.11.00 pod przewodnictwem ks. dr Tomasza Muchy –wizytatora katechetycznego  z udziałem ks. proboszcza – Jerzego Mielczarka oraz ks. prałata Stefana Jachimaczaka byłego proboszcza parafii w Rększowicach i katechety szkoły w Hutkach.  Uroczystość uświetniły poczty sztandarowe ze wszystkich szkół z terenu gminy Konopiska i schola parafialna. W homilii ks.  Tomasz Mucha nawiązał do znaczenia wychowania młodego pokolenia, procesu dydaktyczno i zmieniającego się oblicza szkoły przez kolejne lata.
Druga część obchodów odbyła się w szkole rozpoczęła się od przywitania wszystkich zaproszonych gości. Wśród nich był Jerzy Żurek- Wójt Gminy Konopiska, Edward Bałdyga- przewodniczący Rady Gminy Konopiska, Księża sprawujący mszę św., Włodzimierz Cichoń- prezes BS w Konopiskach, Iwona Lisek –dyrektor GCKiR w Konopiskach, dyrektorzy przedszkola i szkół Gminy Konopiska, Halina Ernt- sołtys Sołectwa Hutki oraz przedstawiciele Rady Sołeckiej sołectwa Hutki, Izabela Kowalska-sołtys sołectwa Rększowice, Andrzej Ceglarek- Prezes OSP w Hutkach, Zdzisława Szydłowska- pracownik Biblioteki Gminnej w Konopiskach,  Zofia Krzyżanowska –przewodnicząca i członkinie KGW w Hutkach, córka  Henryka Kotasa-kierownika szkoły w latach 50-tych, Antoni Frania-emerytowany dyrektor, emerytowani nauczyciele i pracownicy tej szkoły oraz absolwenci . W  słowie wstępnym Tamara Gwóźdź- dyrektor Zespołu nawiązała do znaczenia Jubilatki  w środowisku lokalnym, zmian zachodzących w szkole, znaczenia pracy nauczyciela nawiązując do słów profesora Kotarbińskiego. Następnie głos zabrał Jerzy Żurek- który  złożył na ręce pani dyrektor gratulacje i , podziękowania, przekazał także piękną tablicę pamiątkową , której tekst szczególną uwagę zwraca na zaangażowanie i determinację ludzi związanych ze szkołą w Hutkach, które wkładają w wychowanie kolejnych pokoleń młodych Polaków, do tych słów dołączył także  Edward Bałdyga również absolwent szkoły w Hutkach i przewodniczący Rady Gminy Konopiska. Kolejno głos zabrał Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Konopiskach pan Włodzimierz Cichoń, Dorota Lisek  dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji w Konopiskach , która również przekazała tablicę pamiątkową z pięknym cytatem, który mówi o tym, iż ,,szkoła jest drogowskazem na świat”, Następnie głos zabrała pani Zofia Krzyżanowska przewodnicząca KGW w Hutkach, później odczytano przekazane listy pierwszy przez panią Marię Kotarską córkę jednego z byłych kierowników szkoły w Hutkach , a drugi od pani Urszuli Bauer Śląskiego Kuratora Oświaty w Katowicach , która napisała o znaczeniu kształtowania młodych ludzi. Równie miłe słowa skierował do dyrekcji szkoły prezes OSP Hutki pan Andrzej Ceglarek, który przekazał pamiątkową, jubileuszową statuetkę. Nietypowym, ale jakże praktycznym prezentem jubileusz uczcili dyrektorzy szkół i przedszkola z gminy Konopiska, przekazując wraz z gratulacjami worek piłek do wykorzystania w szkole. Dyrekcja podziękowała wszystkim gorąco za życzenia i zapewniła , że wszystkie tablice pamiątkowe uświetnią wnętrze ZSP Hutki i znajdzie się dla nich odpowiednio wyeksponowane miejsce.
Kolejnym etapem obchodów tego jakże dostojnego jubileuszu była część artystyczna przygotowana przez dzieci i młodzież ZSP im. M. Kopernika w Hutkach pod kierunkiem pań: Agnieszki Jakubowskiej, Anety Krząpy, Marii Wołczyk i Iwony Maj. Uczniowie zaprezentowali podróż przez historię naszej szkoły , którą ubarwiły przepięknie zaśpiewane piosenki tj. ,, Lata dwudzieste , lata trzydzieste…”, ,,Radość najpiękniejszych dni ‘’ – Monika Dawczyk , ,, Nie liczę godzin i lat” – Zuzanna Marchwińska , ,, Ta sama chwila”- Katarzyna Olszewska, ,, Pokolenie” – Anna Ziaja i Magdalena Jędrzejczyk oraz ,, Dni , których nie znamy” – Agata Drożdżyńska uczennice do występu przygotował Stanisław Michalczyk. Całość rozpoczął przepiękny polonez początkowo w wykonaniu  dyrekcji, uczniów , emerytowanych nauczycieli i absolwentów , następnie samych uczniów. Taniec wyszedł wspaniale i przyczynił się do wzbudzenia wielu wzruszeń i emocji. Równie pięknie tańczyły dzieci z przedszkola i klas I-III do ludowej melodii ,,Poszło dziewczę po ziele” oraz zaprezentowały gimnastykę do znanej muzyki z filmu ,, Madagaskar”, dużym zainteresowaniem cieszył się również skecz kabaretowy przygotowany przez absolwentów Mateusza Krawczyka i Kacpra Łokcia pt.,, Drzwi „ i ,,Jadłopodawca” . Po występach uczniów goście udali się na poczęstunek oraz spotkania ze swoimi dawnymi nauczycielami i kolegami i koleżankami. Panowała bardzo miła atmosfera, było wiele wspomnień i wzruszeń.
Dalsza część programu przeniosła się na świeże powietrze , gdzie zaprezentowano dalszą część programu, który rozpoczęły przedszkolaki  dwoma układami tanecznymi ,, Taniec motyli” i ,, gumowe misie”. Kolejno wystąpiło KGW Hutki wraz z panami Zbigniewem Łapajem – akompaniament oraz Ryszardem  Cabanem – wokal, Angelika Nalewajka – absolwentka – śpiew, Mateusz Krawczyk , Kacper Łokieć – kabaret, zabawy sportowe – Aneta Krząpa, ,, Nie ma tego złego „ przedstawienie w wykonaniu dyrekcji, rodziców i nauczycieli w reżyserii pani Krystyny Badory , oprawą muzyczną zajął się pan Bartłomiej Olszewski. Spektakl bardzo się podobał publiczności i wzbudził salwy śmiechu , wszyscy mogli zobaczyć nauczycieli i rodziców w nietypowych dla siebie rolach. Następnie wystąpiła Kapela u Andrzeja , która zabawiła widzów swym muzycznym repertuarem. Na zakończenie odbyła się zabawa taneczna.
Podczas obchodów 100-lecia szkoły w Hutkach oprócz części artystycznej zorganizowano również inne atrakcje tj. szczęśliwy cukierek, kawiarenka, grill, popcorn, wata cukrowa i tzw."dmuchańce”. Wszystko to zapewniło świetną zabawę nie tylko najmłodszym dzieciom, ale także wszystkim zgromadzonym na boisku szkolnym, dobra pogoda i świetne humory uczestników zagwarantowały Szkole w Hutkach bardzo udane 100 urodziny.
                                     Agnieszka JakubowskaDzień Dziecka
1 czerwca 2016r obchodziliśmy Dzień Dziecka, który miał charakter zajęć sportowo-rekreacyjnych. Ponadto wszyscy niepełnoletni otrzymali upominki. Na dzieci przedszkolne i uczniów szkoły podstawowej czekały zestawy ufundowane przez PLAYMOBILE, wśród nich zestaw klocków, puzzle, czapki piratów. Sytuacja wywołała ogromne zaskoczenie i radość wśród dzieci.DZIĘKUJEMY ZA TE SZCZĘŚLIWE CHWILE.  Każdy gimnazjalista otrzymał czekoladę ufundowaną przez Radę Rodziców. Ponadto rada Rodziców ufundowała popcorn i kiełbaski na ciepło.


Fotorelacja z obchodów Dnia Matki

               

              


Fotorelacja z wizyty w OSP Hutki                


Dzień Hamburgera
25. maja obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Hamburgera. Członkowie koła zainteresowań „Trip to the USA” (uczniowie klasy II gimnazjum) przygotowywali hamburgery, które każdy uczeń (i nie tylko) mógł kupić za symboliczną kwotę. Chyba tego dnia nie było w szkole ucznia, który nie zjadłby hamburgera. Mamy nadzieję, ze Wam smakowały. A może to święto wpisze się na stałe w kalendarz naszych imprez szkolnych?
W tym dniu odbył się również Szkolny Konkurs Wiedzy o Stanach Zjednoczonych, w którym wzięło udział 20 gimnazjalistów. Konkurs miał formę testu pytań zamkniętych, które zostały ułożone w oparciu o informacje zawarte na naszym blogu triptotheusa.wix.com/pl-en-blog.  Zwyciężczynią konkursu została Zuzanna Marchwińska z klasy III. Gratulacje!
W ten sposób podsumowaliśmy i zakończyliśmy miesiąc z kulturą amerykańską w naszej szkole.Fotorelacja z występu dzieci i uczniów na Dniach Konopisk-21.05.2016               

               

              

              

                 

                   Ważne informacje
Schemat postępowania w przypadku potwierdzonego wyniku dodatniego wśród uczniów lub pracowników placówek
oświatowych- dla dyrektorów szkół/ przedszkoli
znajduje się w zakładce ORGANIZACJA SZKOŁY

Tygodniowy plan lekcji znajduje się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie klas I-VIII rozpoczynają zajęcia lekcyjne o 8.15

Wypełniając obowiązek przekazania gminom i dyrektorom szkół podstawowych informacji
o szkołach ponadpodstawowych na terenie województwa, wynikający z § 11 pkt. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 sierpnia 2019 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół, placówek i centrów (Dz. U. poz. 1737), informuję, że wykaz szkół ponadpodstawowych dostępnych dla absolwentów szkół podstawowych w rekrutacji na rok szkolny 2022/2023, został zamieszczony na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Katowicach www.kuratorium.katowice.pl w zakładce Rodzice i uczniowie/Rekrutacja oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Kuratorium w zakładce Ogłoszenia/Ogłoszenia inne.


Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno- wychow.
w roku szkolnym 2022/2023 -2,3 listopada 2023, 29,30 kwietnia 2024r., 2,3 maja 2024r., 31 maja 2024r.,17 czerwca 2024r.
Informacja o dobrowolnym ubezpieczeniu dziecka znajduje
się w pliku AKTUALNOŚCI

Informujemy, że sprawozdania finansowe za rok 2018
znajdują się na stronie

bip.konopiska

w zakładce Inne > Jednostki organizacyjne >
Zespół Szkolno-Przedszkolny
im. Mikołaja Kopernika w Hutkach

Wybieram zawód dla siebie

Informator o szkolnictwie branżowym na terenie
Częstochowy i powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego, myszkowskiego znajduje się na:
https://womczest.edu.pl/
wybieram-zawod/index.html
.
Ponadto informacje z wyborem zawodu można znaleźć na
stronie:
https:doradztwo.ore.edu.pl

KLAUZULA RODO

Klauzula informacyjna_rodo


Stawka żywieniowa w roku szkolnym 2023/2024

Przedszkole:
Śniadanie - 2,50 zł
Obiad-4,20 zł
Podwieczorek-2,00zł

Szkoła Podstawowa:
Obiad-4,50zł

Nr konta do wpłat za żywienie:
ZSP HUTKI BUDZET
96 8273 0006 2000 0000 0172 4669deklaracja-dostepnosci-1
 

    Dzwonki szkolne
1. 8.15-9.00
2. 9.10-9.55
3. 10.05-10.50
4. 11.00-11.45 (obiad klasy I-III)
5. 12.00-12.45 (obiad klasy IV-VIII)
6. 13.00-13.45
7. 13.55-14.40
8. 14.50-15.35
 

    Kalendarz

 

 
 Zespół Szkolno-Przedszkoly im. Mikołaja Kopernika w HutkachRealizacja: Shile Design Studio