szkola hutki
Strona głównaAktualnościPlikiGaleriaKontakt

Organizacja szkoły
Rada rodziców
Samorząd uczniowski
Pedagog szkolny
Brać szkolna
Osiągnięcia uczniów
Hala sportowa
Erasmus
Szkolne kółko caritas
Pracownicy szkoły
Zajęcia pozalekcyjne
Świetlica
Uroczystości


 


,,Dzień Bociana Białego’’
8 czerwca uczniowie klas I i III SP oraz przedszkolaki wzięli udział w zajęciach z  okazji ,,Dnia Bociana’’. Dzień Bociana Białego obchodzony jest już w Polsce od 2003r. i przypada na 31 maja. Święto stało się pretekstem do popularyzacji wiedzy na temat życia bocianów oraz ich szczególnego miejsca w polskiej kulturze i krajobrazie. W ramach obchodów Dnia Bociana w naszej szkole ogłoszony został przez p. Krystynę Badora konkurs plastyczny pt. ,,Bociani świat’’. Wszystkie prace, które zostały przygotowane na konkurs były ciekawe i starannie wykonane. W kategorii<<przedszkole>> przyznane zostały nagrody: I miejsce- Noemi Lazar,
II miejsce – Szymon Śmietana, III miejsce – Nikola Markowska.    
W kategorii <<szkoła podstawowa>>:
I miejsce – Patrycja Baczyńska kl. I, II miejsce – Oliwia Krawczyk kl. I , III miejsce -  Eryk  Kocik kl. III.
Przyznano również wyróżnienia: Jakub Grabarczyk kl. I, Nikola Grabarczyk kl. I, Wiktoria Górska- III kl. i Wiktoria Gizler kl. III.
Uczniowie klasy I pod kierunkiem K. Badory przygotowali program ,,Rok z życia bociana’’, w którym przedstawili najważniejsze informacje o życiu tych ptaków  przeplatane wierszami i piosenkami  o bocianach.   Następnie głos zabrał pan Lucjan Imiołczyk – pracownik z Zespołu Parków Krajobrazowych ,,Lasy nad Górną Liswartą’’ w Olszynie. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną poświęconą  bocianom gniazdującym w naszej najbliższej okolicy. Po prezentacji  pan Imiołczyk odpowiadał na pytania dzieci.  Obchody ,,Dnia Bociana’’ zakończyły wspólne zajęcia plastyczne, podczas których dzieci wykonywały bociana z płatków kosmetycznych i kolorowego papieru.Projekt bardzo się uczniom podobał, więc mam nadzieję, że zostanie on wpisany w tradycje naszej szkoły. Piękne ,,bocianie czapeczki’’ pomogła przygotować pani Wioletta Lazar – mama ucznia klasy I. Bardzo dziękuję.
                  Krystyna Badora – organizator projektuFOTORELACJA Z "CAŁA POLSKA BIEGA""GROZA NIE CZYTAĆ"
W ramach ,,X IV Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom” , który trwa od
30 maja do 6 czerwca 2015 roku została przeprowadzona akcja ,,Noc Bibliotek". Organizatorami akcji były: Centrum Edukacji Obywatelskiej, „Gazeta Wyborcza” i Magazyn „Książki”, Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”,  Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Instytut Książki. Partnerami: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, Cyfrowa Biblioteka Narodowa Polona.pl, Nagroda im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki, Stowarzyszenie Nowe Horyzonty.
Patroni medialni: Program 1 Polskiego Radia, TVP 1, TVP ABC,  portal Lustro Biblioteki, magazyn „Biblioteka w szkole”. Patronat honorowy objęli: Minister Edukacji Narodowej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Biblioteka Narodowa.
       W sobotę 30 maja biblioteki publiczne i szkolne w całej Polsce zaprosiły na wieczorno-nocną imprezę promującą czytelnictwo i biblioteki jako miejsca, w których warto bywać.
Dla bibliotek była to okazja do atrakcyjnego, niekonwencjonalnego zaprezentowania swoich zbiorów i oferty edukacyjno-kulturalnej oraz poszerzenia grona czytelników.
        Do tej akcji przystąpiła również Biblioteka Szkolna w Zespole Szkolno- Przedszkolnym im. Mikołaja Kopernika w Hutkach. Odbyła się  u nas ,, Noc Bibliotek” w sensie dosłownym , oznacza to,  że przedszkolaki , uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum spędzili całą noc w szkole.
        W dniu 29 maja w piątek , wszyscy byli podekscytowani, spotkaliśmy się w szkole około godziny 20.00, wszyscy z materacami , poduchami itp., w końcu przed nami cała noc!
Impreza rozpoczęła się od przepięknego odczytania wiersza Juliana Tuwima ,,Lokomotywa”. Następnie uczennice gimnazjum Zuzanna Marchwińska, Agata Drożdżyńska, Katarzyna Olszewska, Alicja Ciuk i Marta Brzeska odczytały wiersze Danuty Wawiłow z książeczki pt. ,, Wierszykarnia". Jednak najpiękniejszym momentem było czytanie fragmentów książek  przez dzieci. Uczniowie klasy trzeciej podstawówki zadziwili wszystkich przepięknym czytaniem, swoich ulubionych lektur. Następnym punktem programu , były odwiedziny w samej bibliotece, oglądanie zbiorów i wykonanie plakatów, których zadaniem było promowanie czytania, jako jednego z najlepszych sposobów poznawania świata i rozwijania wyobraźni. Po tej wizycie odbył się konkurs wiedzy o baśniach i bajkach, dzieci wykazały się ogromną wiedzą w tej dziedzinie i zdobyły słodkie nagrody. Po tych trudnych zmaganiach nastąpił moment najbardziej wyczekiwany przez dzieci, rozpoczęła się bajkowo- piżamowa dyskoteka , kiedy szalone tańce dobiegły końca, zmęczone, ale zadowolone dzieci poszły spać , co też było dla nich atrakcją.
                 Podsumowując , należy powiedzieć , że udział w akcji ,,Noc Bibliotek" był ważnym wydarzeniem kulturalnym w naszej szkole, mamy również nadzieję, iż uczniom czytanie będzie się kojarzyło z zabawą i przyjemnością, co zaowocuje rozwojem czytelnictwa w naszej społeczności.

                                 Agnieszka Jakubowska

BEZPIECZNI NA DRODZE
Przed Dniem Dziecka  dzieci i uczniów naszego Zespołu odwiedzili Pan Stanisław Gmitruk-dyrektor  Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa  i policjant ruchu drogowego sierż.sztab Robert Tame .
Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo na drodze.  W imieniu Agencji głos zabrał dyrektor oddziału Pan Stanisław  Gmitruk, który podkreślił ważną rolę elementów odblaskowych na drodze. Podczas prelekcji policjant ruchu drogowego sierż.sztab Robert Tame  przypomniał dzieciom i uczniom  jak bezpiecznie korzystać z dróg publicznych i wypoczywać w wakacje Wszystkie dzieci  i wszyscy uczniowie otrzymali kamizelki, które przypominać im będą o tym, jak ważne jest własne bezpieczeństwo.  Spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem zaraz po tym, jak dzieci przedszkolne i uczniowie szkoły podstawowej wręczyli na ręce Pana Dyrektora obrazki i laurki dotyczące bezpieczeństwa na drodze.
Jesteśmy niezmiernie wdzięczni Panu Stanisławowi Gmitrukowi- dyrektorowi oraz pracownikom  Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa  za okazane serce i troskę o bezpieczeństwo naszych dzieci i uczniów Zespołu.
Gimnazjaliści na turystycznym szlaku...
Wycieczka w Góry Świętokrzyskie
    W dniu 26 maja uczniowie klas gimnazjalnych wybrali się na  1 – dniową wycieczkę.
Tym razem autokar wiózł nas w kierunku Gór Świętokrzyskich...Pogoda co prawda w tym roku nie jest zbyt łaskawa, ale na szczęście było przynajmniej ciepło.. No cóż... Nie zawsze świeci słońce, ale to nie problem i zaplanowany program udało się zrealizować.
Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku. Znajduje się ono w pałacyku, który został podarowany naszemu wspaniałemu pisarzowi  przez polskie społeczeństwo. Zanim dotarliśmy pod drzwi obiektu, czekał nas długi, sympatyczny spacer piękną aleją lipową...Na miejscu mieliśmy okazję podziwiać cenne zbiory tutaj zgromadzone ( prawie same oryginalne eksponaty ), poczuć atmosferę miejsca, w którym mieszkał i tworzył pisarz. Poznaliśmy historię pałacyku i jego mieszkańców. Nasza wyobraźnia miała ułatwione zadanie, żeby „przenieść się” w czasy, kiedy tymi korytarzami spacerował, w swoim gabinecie tworzył czy w innych pomieszczeniach jadał i odpoczywał Sienkiewicz...Na piętrze mogliśmy podziwiać przedmioty, których używał pisarz; zobaczyć pamiątki związane z jego licznymi podróżami czy obejrzeć oryginalne wydania dzieł w różnych językach. Muzeum wywarło na nas duże wrażenie. Zwiedziliśmy również wystawę poświęconą polskim laureatom Nagrody Nobla w dziedzinie literatury.
 Kolejnym miejscem, które odwiedziliśmy, był Skansen w Tokarni – miejsce pełne obiektów i ciekawych eksponatów, które przeniosły nas w świat  znany nam z opowieści, książek, filmów...Mogliśmy zobaczyć, jak kiedyś żyli ludzie, jak wyglądały np.: szkoła, sklep, lekarski gabinet, ,wiejskie chaty biednych i zamożnych chłopów czy wiatraki. Szczególnie pięknym i interesującym obiektem był dworek szlachecki.
 Mimo nie najlepszej pogody humory nam dopisywały. Ruszyliśmy w kierunku Jędrzejowa, gdzie usytuowany jest kolejny obiekt na  trasie naszej wycieczki. Odwiedziliśmy Muzeum, znane również pod nazwą – Muzeum zegarów. Ponieważ znajduje się ono w dawnym mieszkaniu rodziny lekarskiej Przypkowskich, mogliśmy nie tylko podziwiać wspaniałe zbiory zegarów, ale również w pełni wyposażone mieszkanie pana doktora, który miał różnorodne pasje. To spowodowało, że w znajduje się tutaj wiele ciekawych eksponatów, m. in. z dziedziny astronomii. Był to już ostatni etap naszej podróży na świętokrzyskim szlaku...

W drodze powrotnej mieliśmy głowy pełne niezapomnianych wrażeń, które pozostawiły zwiedzane przez nas miejsca...Pozostaną one w naszej pamięci...

A. PietrasKONKURS WIEDZY O UNII EUROPEJSKIEJ
ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA


HISTORIA I TRADYCJA NABOŻEŃSTW MAJOWYCH- WARSZTATY W KOWALACH
Miesiąc maj to najpiękniejszy miesiąc w ciągu całego roku. Kojarzy się przede wszystkim z tak zwaną „ majówką’’. Na słowo „majówka’’ większość z nas myśli o długim weekendzie, wypadami za miasto lub też wiejskimi zabawami pod gołym niebem. Mało kto dzisiaj wie, że „ majówka’’ to przede wszystkim Nabożeństwo Majowe ku czci Matki Bożej odprawiane właśnie w miesiącu maju przy przydrożnych krzyżach i kapliczkach.
Z tej to okazji dnia 07 maja 2015 roku w miejscowości Kowale odbyła się mała uroczystość przy kapliczce przydrożnej w ramach projektu „Przekazywanie lokalnych tradycji młodemu pokoleniu mieszkańców gm. Konopiska przez spotkania warsztatowe międzypokoleniowe’’, w której wzięli udział: dzieci i młodzież z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego im. M. Kopernika w Hutkach wraz z wychowawczynią Panią Agnieszka Jakubowską, Panie z Koła Gospodyń Wiejskich Jamki- Kowale, gościnnie Ksiądz Proboszcz Parafii Św. Walentego w Konopiskach Sławomir Kaczmarek, Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji w Konopiskach Iwona Lisek oraz mieszkańcy miejscowości Kowale. Uroczystość przygotowała Zdzisława Szydłowska - pracownik Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji w Konopiskach .
W trakcie warsztatów przekazujemy ważne wartości dzieciom i młodzieży. Tym razem wysłuchali, jak dawniej mieszkańcy wsi z nadejściem mają przyozdabiali krzyże i kapliczki kwiatami i kolorowymi wstążkami i gromadzili się przy nich na modlitwę.
Młodzież podążając za tradycją udekorowała kapliczkę kwiatami i razem z mieszkańcami jak to dawniej bywało śpiewała pieśni Maryjne oraz uczestniczyła we Mszy Świętej.
Na zakończenie wszyscy uczestnicy zostali obdarowani słodkościami i drobnymi upominkami. Ksiądz proboszcz rozdał dzieciom i młodzieży piękne aniołki, Zdzisława Szydłowska częstowała cukierkami, a Pani Edwarda Frania przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich Jamki- Kowale rozpieszczała podniebienia osobiście upieczonymi pysznymi rogalikami z nadzieniem różanym.
Dzisiaj już niewiele jest takich miejscowości gdzie ludzie śpiewają przy przydrożnych kapliczkach i krzyżach. Do tych nielicznych zaliczają się właśnie Kowale, ale to dzięki osobom, które chcą dalej przekazywać tą piękną tradycję.
Za udział w spotkaniu chcieliśmy jeszcze raz serdecznie podziękować Paniom z KGW Jamki- Kowale Pani Grażynie Szwengiel, Pani Walentynie Parkitnej, Pani Mirosławie Ociepa, Księdzu Proboszczowi Sławomirowi Kaczmarkowi, młodzieży z Zespołu –Szkolno Przedszkolnego
w Hutkach, wychowawczyni Pani Agnieszce Jakubowskiej, mieszkańcom wsi Kowale, ale szczególne podziękowanie chcemy złożyć Państwu Edwardzie i Zdzisławowi Frania za pomoc i wielkie zaangażowanie w ten projekt.
ZSz./GCKiR


Sukces uczennicy klasy pierwszej
Uczniowie klasy pierwszej SP w Hutkach w ramach realizowanej innowacji pedagogicznej ,,Żyję w zgodzie z przyrodą’’ przystąpili do udziału w  XIV Powiatowym Konkursie Ekologicznym ,, Na ochronie środowiska twoje zdrowie zyska’’ organizowanego przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Lublińcu.  Celem konkursu było uwrażliwianie dzieci na potrzebę ochrony środowiska przyrodniczego, wzrost świadomości prozdrowotnej, zapoznanie uczniów z różnymi  formami ochrony przyrody.  Pięć pięknych prac uczniów klasy pierwszej zostało wysłanych na ten konkurs. Praca Amelki Nalewajki zajęła II miejsce w kategorii  szkoły podstawowe. Uroczystość wręczenia nagród połączona z pokazem mody ekologicznej odbyła się 14 maja w SOSW w Lublińcu. Uczniów do konkursu przygotowywała wychowawczyni – Krystyna Badora.ODWIEDZINY W OSP W HUTKACH
Dbanie o bezpieczeństwo swoje oraz innych, właściwe zachowanie się w sytuacji zagrożenia, pożaru, znajomość telefonów alarmowych oraz do kogo zwrócić się o pomoc to sprawy ważne dla wszystkich dzieci. Aby poszerzyć wiedzę na ten temat przedszkolaki i uczniowie klasy I i III w dniu 7 maja wybrali się na spotkanie ze strażakami Ochotniczej Straży Pożarnej w Hutkach.
W trakcie spotkania strażacy przybliżyli dzieciom informacje dotyczące bezpiecznego zachowania się w czasie pożaru.  Dzieci dowiedziały się, w jakich okolicznościach należy wzywać straż pożarną.
Największe zainteresowanie wzbudził oczywiście wóz strażacki. Wszyscy mieliśmy możliwość zobaczyć wyposażenie wozu, każde dziecko mogło obejrzeć go, a także posiedzieć w środku i przymierzyć hełm strażacki. Niebywałą atrakcją dla dzieci była akcja „gaszenia” kontrolowanego pożaru.
Na zakończenie czekała nas miła niespodzianka, bo strażacy przygotowali słodki poczęstunek.
Bardzo dziękujemy naszym dzielnym Strażakom za ciekawe i pouczające spotkanie.
DZIĘKUJEMY!
Przedszkolaki i uczniowie klasy I i III wraz z wychowawcami.
    Ważne informacje
Schemat postępowania w przypadku potwierdzonego wyniku dodatniego wśród uczniów lub pracowników placówek
oświatowych- dla dyrektorów szkół/ przedszkoli
znajduje się w zakładce ORGANIZACJA SZKOŁY

Tygodniowy plan lekcji znajduje się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie klas I-VIII rozpoczynają zajęcia lekcyjne o 8.15

Wypełniając obowiązek przekazania gminom i dyrektorom szkół podstawowych informacji
o szkołach ponadpodstawowych na terenie województwa, wynikający z § 11 pkt. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 sierpnia 2019 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół, placówek i centrów (Dz. U. poz. 1737), informuję, że wykaz szkół ponadpodstawowych dostępnych dla absolwentów szkół podstawowych w rekrutacji na rok szkolny 2022/2023, został zamieszczony na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Katowicach www.kuratorium.katowice.pl w zakładce Rodzice i uczniowie/Rekrutacja oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Kuratorium w zakładce Ogłoszenia/Ogłoszenia inne.


Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno- wychow.
w roku szkolnym 2022/2023 -2,3 listopada 2023, 29,30 kwietnia 2024r., 2,3 maja 2024r., 31 maja 2024r.,17 czerwca 2024r.
Informacja o dobrowolnym ubezpieczeniu dziecka znajduje
się w pliku AKTUALNOŚCI

Informujemy, że sprawozdania finansowe za rok 2018
znajdują się na stronie

bip.konopiska

w zakładce Inne > Jednostki organizacyjne >
Zespół Szkolno-Przedszkolny
im. Mikołaja Kopernika w Hutkach

Wybieram zawód dla siebie

Informator o szkolnictwie branżowym na terenie
Częstochowy i powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego, myszkowskiego znajduje się na:
https://womczest.edu.pl/
wybieram-zawod/index.html
.
Ponadto informacje z wyborem zawodu można znaleźć na
stronie:
https:doradztwo.ore.edu.pl

KLAUZULA RODO

Klauzula informacyjna_rodo


Stawka żywieniowa w roku szkolnym 2023/2024

Przedszkole:
Śniadanie - 2,50 zł
Obiad-4,20 zł
Podwieczorek-2,00zł

Szkoła Podstawowa:
Obiad-4,50zł

Nr konta do wpłat za żywienie:
ZSP HUTKI BUDZET
96 8273 0006 2000 0000 0172 4669deklaracja-dostepnosci-1
 

    Dzwonki szkolne
1. 8.15-9.00
2. 9.10-9.55
3. 10.05-10.50
4. 11.00-11.45 (obiad klasy I-III)
5. 12.00-12.45 (obiad klasy IV-VIII)
6. 13.00-13.45
7. 13.55-14.40
8. 14.50-15.35
 

    Kalendarz

 

 
 Zespół Szkolno-Przedszkoly im. Mikołaja Kopernika w HutkachRealizacja: Shile Design Studio