szkola hutki
Strona głównaAktualnościPlikiGaleriaKontakt

Organizacja szkoły
Rada rodziców
Samorząd uczniowski
Pedagog szkolny
Brać szkolna
Osiągnięcia uczniów
Hala sportowa
Erasmus
Szkolne kółko caritas
Pracownicy szkoły
Zajęcia pozalekcyjne
Świetlica
Uroczystości


 


TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM
Jakub Berghausen, Marek Cierniak, Mateusz Krawczyk -uczniowie II klasy gimnazjum zdobyli I miejsce w Gminnym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym zapewniając sobie tym samym awans do etapu powiatowego.Ponadto Mateusz Krawczyk(na zdjęciu z prawej strony)uzyskał największą liczbę punktów wśród wszystkich uczestników konkursu. Uczniowie  przygotowywali się do konkursu pod kierunkiem pani Marii Wołczyk -nauczyciela zajęć technicznych.III MIĘDZYGIMNAZJALNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO
14 marca 2014 r. po raz trzeci byliśmy organizatorami międzygimnazjalnego konkursu języka angielskiego dla powiatu częstochowskiego i lublinieckiego. W konkursie wzięło udział 15 uczniów z pięciu gimnazjów w : Aleksandrii, Boronowie ,Herbach,Konopiskach i Hutkach.
I miejsce zajął Paweł Czernia z Gimnazjum w Aleksandrii - nauczycielka Joanna Lewandowska,  
II miejsce- Tomasz Tomżyński z Gimnazjum w Konopiskach- nauczycielka Katarzyna Kijas,
III miejsce- Grzegorz Brzęczek z Gimnazjum w Boronowie- nauczycielka Katarzyna Janik.
Serdeczne podziękowania dla pani Magdaleny Kotowskiej - nauczycielki języka angielskiego w naszej szkole za organizację i przygotowanie uczniów do konkursu.
Zajęcia plastyczne w III klasie szkoły podstawowej
Uczniowie III klasy szkoły podstawowej pod kierunkiem Pani Krystyny Badory rozwijają swoje zainteresowania plastyczne na zajęciach plastycznych. Poznają tu różnego rodzaju techniki malarskie, triki malarskie, dowiadują się jak przy min. pomocy figur geometrycznych zrobić obraz, wykorzystują proporcje w obrazie. Wykonują również  przestrzenne dzieła przy pomocy ogólnodostępnych środków, często wykorzystując recykling.


"PRZEBIERAŃCE"

Nauczyciele, uczniowie i ich rodzice 1 marca 2014r. przypomnieli mieszkańcom Hutek o czasie kończącego się karnawału odwiedzając ich domostwa w przebraniach.
„Przebierańce” to  zwyczaj ludowy pokrywający się z ostatkami, polegający na przebieraniu się okolicznych mieszkańców i wzajemnym odwiedzaniu oraz tańczeniu i śpiewaniu w zaprzyjaźnionych i zupełnie obcych domostwach.
Każda grupa przebierańców licząca ok. 10 osób  przebrana była  w różnorakie stroje. Można było spotkać parę młodą, pielęgniarkę,diabła,śmierć, clowna, pielęgniarkę,cygankę, dziecko w wózku, dziada, gajowego , policjanta, strażaków, dworki, biedronkę. Każdy zespół śpiewał charakterystyczne dla końca karnawału przyśpiewki ludowe i biesiadne.
Zespół przebierańców w zamian za odśpiewanie i odtańczenie kilku ludowych przyśpiewek otrzymywał w każdym domu  kwotę pieniężną – zwykle nieprzekraczającą kilku złotych, jajka będące symbolem zbliżającej się Wielkanocy . Niektórzy mieszkańcy wyczekiwali „przebierańców” przed swoimi domami. Napotkani kierowcy otrzymywali pamiątkowe mandaty.
DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM MIESZKAŃCOM  ZA SERDECZNOŚĆ Z JAKĄ SPOTKALI SIĘ WSZYSCY PRZEBIERAŃCY, SZCZEGÓLNIE  PAŃSTWU JADWIDZE I ANDRZEJOWI KOZAKIEWICZOM  ZA UGOSZCZENIE NAS ŚWIEŻUTKIM PĄCZKAMI, KTÓRE GOSPODYNI CHWILĘ WCZEŚNIEJ USMAŻYŁA.WARSZTATY EUROPEJSKIE

11 lutego w Zespole Szkolno -Przedszkolnym w Hutkach odbyły się  warsztaty dla  uczniów  gimnazjum  , prowadzone przez przedstawiciela  Regionalnego Ośrodka Debat Międzynarodowych z siedzibą w Katowicach. Organizatorem ze strony szkoły była Pani Małgorzata Świeża - nauczycielka wos.
Tematyka dotyczyła funkcjonowania Unii Europejskiej. Zajęcia prowadzone były w oparciu o aktywizujące metody nauczania. Uczniowie z dużym zaangażowaniem w nich uczestniczyli. Najbardziej aktywni uczestnicy warsztatów otrzymali nagrody.

TEATRZYK CIENI
Uczniowie  II klasy szkoły podstawowej pod kierunkiem Pani Marii Wołczyk przygotowali  teatrzyk cieni . Jest  to rodzaj teatru lalkowego, w którym widz obserwuje na ekranie cienie rzucane przez dekoracje, rekwizyty, lalki i aktorów. Na przedstawienie zaprosili dzieci z przedszkola, które  znakomicie odnalazły się w roli widza.

UCZNIOWIE GIMNAZJUM W PROGRAMIE "NAUCZYCIEL PRZYSZŁOŚCI"
Uczniowie II i III klasy gimnazjum przystąpili  do nauczania języka angielskiego poprzez platformę MOODLE. Wszystko za sprawą  Pani Magdaleny Kotowskiej- nauczycielki języka angielskiego, która uczestniczy w kursie "Nauczyciel przyszłości". Wierzymy, że  uczestnictwo przyczyni się do zwiększenia umiejętności z języka angielskiego


UCZNIOWIE GIMNAZJUM W PROGRAMIE INSTA.LING
Uczniowie gimnazjum przystąpili do programu Insta.Ling. Jest to aplikacja do szybkiej nauki słówek, dostarczającą nauczycielom szczegółowe raporty na temat systematyczności pracy i postępów uczniów. Insta.Ling pomaga podnieść skuteczność nauczania języka oraz udostępnia narzędzia do oceny wyników. koordynatorem projektu jest Pani Magdalena Kotowska - nauczyciel języka angielskiego


POMOC DLA POGORZELCÓW
POMOC DLA POGORZELCÓW

Bal karnawałowy
W dniu 13 lutego 2013r. nasza szkoła zmieniła się w magiczne miejsce. Odbył się długo wyczekiwany przez dzieci i uczniów bal karnawałowy. Każdy uczestnik mógł skorzystać z artystycznego malowania twarzy. Wszyscy chętni mogli wziąć udział w różnotematycznych konkursach z nagrodami. Można było zobaczyć ciekawe i kolorowe stroje, bajeczny wystrój sali i pięknie malowane buźki dzieci. Gdy  tancerze poczuli zmęczenie, zostali zaproszeni na herbatkę i pyszną pizzę.
Opiekę nad dziećmi sprawowały Joanna Dróżdż, Iwona Maj, Maria Wołczyk, Krystyna Badora, Olga Kamińska    Ważne informacje
Schemat postępowania w przypadku potwierdzonego wyniku dodatniego wśród uczniów lub pracowników placówek
oświatowych- dla dyrektorów szkół/ przedszkoli
znajduje się w zakładce ORGANIZACJA SZKOŁY

Tygodniowy plan lekcji znajduje się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie klas I-VIII rozpoczynają zajęcia lekcyjne o 8.15

Wypełniając obowiązek przekazania gminom i dyrektorom szkół podstawowych informacji
o szkołach ponadpodstawowych na terenie województwa, wynikający z § 11 pkt. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 sierpnia 2019 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół, placówek i centrów (Dz. U. poz. 1737), informuję, że wykaz szkół ponadpodstawowych dostępnych dla absolwentów szkół podstawowych w rekrutacji na rok szkolny 2022/2023, został zamieszczony na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Katowicach www.kuratorium.katowice.pl w zakładce Rodzice i uczniowie/Rekrutacja oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Kuratorium w zakładce Ogłoszenia/Ogłoszenia inne.


Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno- wychow.
w roku szkolnym 2023/2024 -2,3 listopada 2023, 29,30 kwietnia 2024r., 2,3 maja 2024r., 31 maja 2024r.,17 czerwca 2024r.
Informacja o dobrowolnym ubezpieczeniu dziecka znajduje
się w pliku AKTUALNOŚCI

Informujemy, że sprawozdania finansowe za rok 2018
znajdują się na stronie

bip.konopiska

w zakładce Inne > Jednostki organizacyjne >
Zespół Szkolno-Przedszkolny
im. Mikołaja Kopernika w Hutkach

Wybieram zawód dla siebie

Informator o szkolnictwie branżowym na terenie
Częstochowy i powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego, myszkowskiego znajduje się na:
https://womczest.edu.pl/
wybieram-zawod/index.html
.
Ponadto informacje z wyborem zawodu można znaleźć na
stronie:
https:doradztwo.ore.edu.pl

KLAUZULA RODO

Klauzula informacyjna_rodo


Stawka żywieniowa w roku szkolnym 2023/2024

Przedszkole:
Śniadanie - 2,50 zł
Obiad-4,20 zł
Podwieczorek-2,00zł

Szkoła Podstawowa:
Obiad-4,50zł

Nr konta do wpłat za żywienie:
ZSP HUTKI BUDZET
96 8273 0006 2000 0000 0172 4669deklaracja-dostepnosci-1


Standardy Ochrony Małoletnich obowiązujące w przedszkolu i szkole podstawowej znajdują się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

 

    Dzwonki szkolne
1. 8.15-9.00
2. 9.10-9.55
3. 10.05-10.50
4. 11.00-11.45 (obiad klasy I-III)
5. 12.00-12.45 (obiad klasy IV-VIII)
6. 13.00-13.45
7. 13.55-14.40
8. 14.50-15.35
 

    Kalendarz

 

 
 Zespół Szkolno-Przedszkoly im. Mikołaja Kopernika w HutkachRealizacja: Shile Design Studio