szkola hutki
Strona głównaAktualnościPlikiGaleriaKontakt

Organizacja szkoły
Rada rodziców
Samorząd uczniowski
Pedagog szkolny
Brać szkolna
Osiągnięcia uczniów
Hala sportowa
Erasmus
Szkolne kółko caritas
Pracownicy szkoły
Zajęcia pozalekcyjne
Świetlica
Uroczystości


 


EGZAMIN GIMNAZJALNY 2016
Egzamin gimnazjalny w tym roku odbędzie się w dniach 18-20.04.2016r.    Pierwszego dnia będzie sprawdzana ich wiedza humanistyczna, drugiego - matematyczno-przyrodnicza, trzeciego - z języków obcych.Każdego dnia uczniowie otrzymają do rozwiązania dwa bloki zadań - pierwszy o godzinie 9., drugi o godzinie 11. Pomiędzy nimi będzie przerwa.
W poniedziałek na egzaminie z wiedzy humanistycznej uczniowie, jako pierwszy dostaną blok zadań z historii i wiedzy o społeczeństwie. Na ich rozwiązanie będą mieli 60 minut (uczniowie z dysleksją 80 minut). Drugi blok będzie zawierał zadania z języka polskiego. Na rozwiązanie ich gimnazjaliści będą mieli 90 minut (dyslektycy 135 minut).
We wtorek na egzaminie z wiedzy matematyczno-przyrodniczej uczniowie w pierwszym bloku znajdą zadania z nauk przyrodniczych - biologii, chemii, fizyki i geografii. W drugim bloku będą zadania z matematyki. Na rozwiązanie zadań z pierwszego bloku gimnazjaliści dostaną 60 minut (dyslektycy 80 minut), a z drugiego - 90 minut (dyslektycy 135 minut).
W środę egzamin z języka obcego przeprowadzany zostanie na dwóch poziomach. Najpierw będzie test na poziomie podstawowym. Na rozwiązanie zadań uczniowie będą mieli 60 minut (dyslektycy 80 minut). Po przerwie gimnazjaliści przystąpią do testu na poziomie rozszerzonym. Potrwa on 60 minut (dla dyslektyków 90 minut).
Arkusze z zadaniami z kolejnych dni będzie publikować codziennie na swoje stronie internetowej Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne.
Testy rozwiązane przez uczniów zostaną zakodowane; sprawdzać je będą egzaminatorzy z okręgowych komisji egzaminacyjnych.
Rozwiązania zadań otwartych zostaną zeskanowane w komisji okręgowej, a egzaminatorzy będą oceniali poprawność rozwiązań, korzystając ze skanów i specjalnego oprogramowania na ekranie komputera. W związku z tym bardzo ważne jest, aby uczniowie zapisywali rozwiązania zadań wyraźnie czarnym tuszem lub atramentem.
Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia gimnazjum. Jeśli uczeń z powodu choroby lub ważnych wypadków losowych nie może przystąpić do egzaminu w poniedziałek, wtorek i środę to będzie go pisać w drugim terminie - 1, 2 i 3 czerwca. Uczeń przyłapany na ściąganiu podczas sprawdzianu musi przystąpić do niego jeszcze raz. Jeśli uczeń przystąpi do egzaminu i napisze go słabo, a równocześnie uzyska oceny pozytywne na świadectwie na zakończenie III klasy, to i tak ukończy gimnazjum.
Wyniki egzaminu uczniowie poznają w 17 czerwca. Powtórka egzaminu gimnazjalnego, w celu poprawy wyniku, nie jest możliwa. Wynik egzaminu będzie miał wpływ na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadgimnazjalnej. Podczas postępowania rekrutacyjnego brane są pod uwagę wyniki ucznia uzyskane na zakończenie nauki w gimnazjum (odnotowane na świadectwie, potwierdzone zaświadczeniem o wynikach egzaminu gimnazjalnego oraz stosownymi zaświadczeniami).
Poniedziałek, wtorek i środa będą w części gimnazjów dniami wolnymi od lekcji; decyzję w tej sprawie podejmują dyrektorzy szkół.

http://www.oswiata.abc.com.pl/dyrektor-szkoly/czytaj/-/artykul/rozpoczyna-sie-trzydniowy-egzamin-gimnazjalny-1Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
Drużyna Gimnazjum pod kierunkiem p.Marii Wołczyk zajęła I miejsce w Gminnym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Indywidualny sukces odnotowali Ania Ziaja -II klasa gimnazjum i Łukasz Krawczyk-I klasa gimnazjum, którzy zajęli wspólnie II miejsce.
Drużyna Gimnazjum 26 kwietnia 2016r.będzie reprezentowała  Gminę Konopiska na eliminacjach powiatowych.
Gratulujemy sukcesu !!!
Gminny Konkurs Recytatorski
7 kwietnia 2016 roku odbyły się gminne eliminacje Konkursu Recytatorskiego. Naszą szkolę reprezentowali Amelia Nalewajka-II klasa sp oraz Szymon Śmietana -I klasa sp.
Amelia zdobyła I miejsce w grupie 0-III kl. i tym samym będzie reprezentować Gminę Konopiska na Powiatowym Konkursie Recytatorskim w Częstochowie. Do konkursu przygotowywała ją Pani Krystyna Badora.
GRATULUJEMY !!!


Zbiórka dla potrzebujących
"Kończy się Wielki Post, czas pokuty i jałmużny. W tym roku Szkolne Koło Caritas w Hutkach prowadziło akcję zbiórki produktów żywnościowych dla potrzebujących z parafii w Rększowicach. Dzięki ich pracy i ofiarności mieszkańców, uda się zorganizować święta dla kilku rodzin z Hutek i Rększowic. Wzorem lat ubiegłych, sprzedawane były również paschaliki i baranki, dostarczone przez Caritas Archidiecezji Częstochowskiej, a także stroiki świąteczne. Nasi uczniowie zebrali rekordową sumę pieniędzy, która zostanie przekazana Dyrekcji ZSP w Hutkach, na pomoc dla biedniejszych uczniów. Dziękujemy członkom Szkolnego Koła Caritas, za wspaniałą postawę i pracę na rzecz potrzebujących!!"

Naprawdę uważam, że udało im się!

Bartłomiej Olszewski-katecheta

Zbiórka żywności
Szkolne Koło Caritas pod przewodnictwem p.Bartłomieja Olszewskiego zorganizowało przedświąteczną zbiórkę żywności dla najuboższych mieszkańców parafii pw. NSPJ w Rększowicach. Celem akcji było zwrócenie uwagi na drugiego człowieka , który znajduje się w potrzebie. Hasło ważne na co dzień, ale szczególnie w Roku Miłosierdzia. W Orędziu na tegoroczny Wielki Post Franciszek przypomniał:
„Jakże pragnę, aby miejsca, w których wyraża się Kościół, w szczególności nasze parafie i nasze wspólnoty, stały się wyspami miłosierdzia na morzu obojętności!"
I tutaj nasze dzieci przedszkolne i uczniowie nie pozostali obojętni. Gratulujemy wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę godnej postawy.Zbiórka słodyczy dla dzieci z Domu Dziecka
Po raz kolejny dzieci przedszkolne i uczniowie Zespołu aktywnie włączyli się w zbiórkę słodyczy dla podopiecznych Domu Dziecka w Blachowni, która  odbywała się pod patronatem Fundacji "Maxima dzieciom" . W naszej szkole przebiegała ona pod hasłem "WYSPA RADOŚCI".Jak zwykle dzieci i młodzież stanęła na wysokości zadania, dzieląc się swoimi słodyczami z innymi dziećmi. Największym zaangażowniem wykazały dzieci przedszkolne, które  przy wsparciu rodziców i wychowawczyni-p.Iwony Maj przyniosły również odzież i zabawki. Tak naprawdę to nie jest ważne ile dajemy, tylko czy umiemy podzielić się tym co mamy i zobaczyć drugiego człowieka, który jest obok nas. Mamy nadzieję,że przekazane dary  wywołają nie jeden uśmiech na podopiecznych Domu  Dziecka.Pomoce od MAXIMY
Fundacja "Maxima dzieciom" podarowała szkole filmy edukacyjne , które będą stanowiły pomoc uczniom zarówno szkoły podstawowej, jak i gimnazjum w opanowaniu podstawy programowej. Materiały zostały przekazane do biblioteki szkolnej. Dziękujemy za okazaną życzliwość.


Konkurs wielkanocny
Przedszkolaki i uczniowie klasy I wspólnie ze swoimi wychowawczyniami przygotowali pracę na konkurs wielkanocny, którego organizatorem jest GCKiR w Konopiskach. Celem konkursu jest rozwijanie wyobraźni i kreatywności u dzieci, co widać w naszej fotorelacji.
Iwona Maj, Maria Wołczyk


Wiosna tuż, tuż
Kącik przyrodniczy to ważny element dydaktyczny w przedszkolu i szkole, który ukazuje walory przyrody, ale też rozwija u dzieci umiejętności poznawcze i kształtuje opiekuńczą postawę wobec roślin i całego środowiska. Kontakt z przyrodą wpływa na ukształtowanie u dzieci właściwego stosunku do wszystkiego co piękne wokół nas.
Wiosna to chyba najpiękniejsza pora roku, ponieważ w przyrodzie wszystko się zmienia. Wspólnie więc przedszkolaki i klasa I założyli hodowlę fasoli, sałaty i bazylii. Jedne nasiona posadzono wprost do ziemi, a inne na gazie zanurzonej w wodzie. Dzieci będą miały możliwość obserwowania różnic w kiełkowaniu i wzroście poszczególnych roślin. Tak samo w przypadku cebuli, pietruszki i rzeżuchy. Szczypior i natka posłużą nam do dekoracji i urozmaicenia „wiosennych” kanapek.
Barbara Cierniak, Iwona Maj, Maria Wołczyk

UPOMINKI OD FUNDACJI "MAXIMA DZIECIOM"
Dzisiaj , 8 marca 2016r. na uczniów I klasy szkoły podstawowej czekała niespodzianka. Wszyscy uczniowie otrzymali upominki od Fundacji " Maxima dzieciom", które zawierały dziecięce kosmetyki "Ziaja" (szampon do włosów, mydło do kąpieli, krem ochronny) oraz zabawki "Playmobile"- czapeczki Piratów, puzzle, płytę dvd oraz broszurkę z zabawkami Playmobile. Sytuacja wywołała ogromne zaskoczenie i radość wśród dzieci.
DZIĘKUJEMY PANI MAI I FUNDACJI "MAXIMA DZIECIOM" ZA TE SZCZĘŚLIWE CHWILE.


    Ważne informacje
Schemat postępowania w przypadku potwierdzonego wyniku dodatniego wśród uczniów lub pracowników placówek
oświatowych- dla dyrektorów szkół/ przedszkoli
znajduje się w zakładce ORGANIZACJA SZKOŁY

Tygodniowy plan lekcji znajduje się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie klas I-VIII rozpoczynają zajęcia lekcyjne o 8.15

Wypełniając obowiązek przekazania gminom i dyrektorom szkół podstawowych informacji
o szkołach ponadpodstawowych na terenie województwa, wynikający z § 11 pkt. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 sierpnia 2019 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół, placówek i centrów (Dz. U. poz. 1737), informuję, że wykaz szkół ponadpodstawowych dostępnych dla absolwentów szkół podstawowych w rekrutacji na rok szkolny 2022/2023, został zamieszczony na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Katowicach www.kuratorium.katowice.pl w zakładce Rodzice i uczniowie/Rekrutacja oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Kuratorium w zakładce Ogłoszenia/Ogłoszenia inne.


Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno- wychow.
w roku szkolnym 2023/2024 -2,3 listopada 2023, 29,30 kwietnia 2024r., 2,3 maja 2024r., 31 maja 2024r.,17 czerwca 2024r.
Informacja o dobrowolnym ubezpieczeniu dziecka znajduje
się w pliku AKTUALNOŚCI

Informujemy, że sprawozdania finansowe za rok 2018
znajdują się na stronie

bip.konopiska

w zakładce Inne > Jednostki organizacyjne >
Zespół Szkolno-Przedszkolny
im. Mikołaja Kopernika w Hutkach

Wybieram zawód dla siebie

Informator o szkolnictwie branżowym na terenie
Częstochowy i powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego, myszkowskiego znajduje się na:
https://womczest.edu.pl/
wybieram-zawod/index.html
.
Ponadto informacje z wyborem zawodu można znaleźć na
stronie:
https:doradztwo.ore.edu.pl

KLAUZULA RODO

Klauzula informacyjna_rodo


Stawka żywieniowa w roku szkolnym 2023/2024

Przedszkole:
Śniadanie - 2,50 zł
Obiad-4,20 zł
Podwieczorek-2,00zł

Szkoła Podstawowa:
Obiad-4,50zł

Nr konta do wpłat za żywienie:
ZSP HUTKI BUDZET
96 8273 0006 2000 0000 0172 4669deklaracja-dostepnosci-1


Standardy Ochrony Małoletnich obowiązujące w przedszkolu i szkole podstawowej znajdują się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

 

    Dzwonki szkolne
1. 8.15-9.00
2. 9.10-9.55
3. 10.05-10.50
4. 11.00-11.45 (obiad klasy I-III)
5. 12.00-12.45 (obiad klasy IV-VIII)
6. 13.00-13.45
7. 13.55-14.40
8. 14.50-15.35
 

    Kalendarz

 

 
 Zespół Szkolno-Przedszkoly im. Mikołaja Kopernika w HutkachRealizacja: Shile Design Studio