szkola hutki
Strona głównaAktualnościPlikiGaleriaKontakt

Organizacja szkoły
Rada rodziców
Samorząd uczniowski
Pedagog szkolny
Brać szkolna
Osiągnięcia uczniów
Hala sportowa
Erasmus
Szkolne kółko caritas
Pracownicy szkoły
Zajęcia pozalekcyjne
Świetlica
Uroczystości


 


Dzień Hamburgera
25. maja obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Hamburgera. Członkowie koła zainteresowań „Trip to the USA” (uczniowie klasy II gimnazjum) przygotowywali hamburgery, które każdy uczeń (i nie tylko) mógł kupić za symboliczną kwotę. Chyba tego dnia nie było w szkole ucznia, który nie zjadłby hamburgera. Mamy nadzieję, ze Wam smakowały. A może to święto wpisze się na stałe w kalendarz naszych imprez szkolnych?
W tym dniu odbył się również Szkolny Konkurs Wiedzy o Stanach Zjednoczonych, w którym wzięło udział 20 gimnazjalistów. Konkurs miał formę testu pytań zamkniętych, które zostały ułożone w oparciu o informacje zawarte na naszym blogu triptotheusa.wix.com/pl-en-blog.  Zwyciężczynią konkursu została Zuzanna Marchwińska z klasy III. Gratulacje!
W ten sposób podsumowaliśmy i zakończyliśmy miesiąc z kulturą amerykańską w naszej szkole.Fotorelacja z występu dzieci i uczniów na Dniach Konopisk-21.05.2016               

               

              

              

                 

               


Talent piłkarski w klasie drugiej szkoły podstawowej
Tematyka zajęć edukacyjnych realizowana obecnie na lekcjach w klasie drugiej szkoły podstawowej pozwoliła jednemu z uczniów zaprezentować swoje sportowe zainteresowania i pokazać swoje osiągnięcia. Uczniem tym jest Bartek Cierpiał – rok urodzenia 2008. Z piłką nożną związany jest od 2012r. w Uczniowskim Klubie Sportowym ,,Orzeł’’ Konopiska. Początkowo trenował w najmłodszym roczniku (2007/2008). Szybko jednak pokazał swoje umiejętności i talent do piłki i został przeniesiony do grupy chłopów z rocznika 2006. Brał udział w takich turniejach jak: Deichman Minimistrzostwa Konopiska, Bełchatów CUP 2014, SKRA CUP, Częstochowski Dzień Sportu, ANCZOŁ CUP 2015 w Lublińcu, gdzie otrzymał statuetkę ,,Najlepszy Piłkarz Drużyny’’. Brał również udział w turniejach z drużynami piłkarskimi z Blachowni, Raków Częstochowa, Ajaks Częstochowa, Żywcem i Bielsko-Białą. W 2015 roku trenował w Akademii Młodych Orłów PZPN w Katowicach. W 2016r. Bartek zdobywa kolejne laury – otrzymuje statuetkę ,,Najskuteczniejszy Zawodnik ‘’ – Gwiazda CUP 2016 – Turniej rocznika 2008 w Rudzie Śląskiej. Obecnie trenuje  z silną ekipą chłopców rocznik 2008, z którą wygrywa turnieje w Rudzie Śląskiej, Poraju, Boronowie, Dąbrowie Górniczej. Życzę mu, aby wytrwał  przy swojej pasji i sukcesu na miarę Lewandowskiego.
Wychowawczyni klasy Krystyna Badora


Nie taka żaba straszna

11 maja dla uczniów szkoły podstawowej i dzieci przedszkolnych przygotowana została bardzo ciekawa impreza. W tym dniu gościliśmy w naszej szkole pracowników Ośrodka Edukacyjnego Zespołu Parków Krajobrazowych  ,,Lasy nad Górną Liswartą’’ w Kalinie  – p. Lucjana Imiołczyka i p. Magdalenę Oberską. Przygotowali oni  prezentację multimedialną poświęconą płazom żyjącym w Parku Krajobrazowym ,,LmGL’’. Dzieci dowiedziały się bardzo dużo ciekawych rzeczy na następujące tematy:
- gatunki płazów ( płazy ogoniaste i bezogoniaste),
- jak powstaje żaba – płazie potomstwo,
- rozpoznawanie płazów i ich odgłosów.
Następnie pani dyrektor ogłosiła  wyniki konkursu plastycznego ,,Wiosna w przyrodzie’’ i wręczyła nagrodzonym dzieciom dyplomy i książki. Na zakończenie spotkania uczniowie klasy II i I zaprezentowali  się w humorystyczych wierszach o żabach. Przygotowaniem imprezy zajęła się Krystyna Badora, która z Ośrodkiem Edukacyjnym ZPK w Kalinie współpracuje już drugi rok realizując niektóre zadania w ramach innowacji pedagogicznej.
K. Badora

„Podróż do USA”
W piątek 13 maja członkowie koła zainteresowań „Trip to the USA” – „Podróż do USA” (uczniowie klasy II gimnazjum: Weronika Kołodziej, Anna Ziaja, Magdalena Jędrzejczyk, Szymon Wołoszyn) wcielili się w role nauczycieli i poprowadzili lekcje w klasach I i II szkoły podstawowej. Podczas zajęć gimnazjaliści opowiadali o Stanach Zjednoczonych. Zajęcia miały miejsce w ramach miesiąca kultury amerykańskiej, który trwa w naszej szkole rozpoczęty spotkaniem z członkiem drużyny futbolu amerykańskiego. Uczniowie gimnazjum bardzo dobrze sprawdzili się w rolach nauczycieli, a pierwszo i drugoklasiści ze szkoły podstawowej z zainteresowaniem słuchali i brali czynny udział w zajęciach przygotowanych dla nich przez starszych kolegów.  

Niezwykły gość – członek drużyny futbolu amerykańskiego
W środę, 4. maja w naszej szkole, na zaproszenie członków koła zainteresowań „Trip to the USA”, działającego w naszym gimnazjum pod opieka pani Magdaleny Kotowskiej, pojawił się niezwykły gość – członek drużyny futbolu amerykańskiego – Kamil Witczak. Kamil jest uczniem II klasy TZN-u, a jego pasją jest futbol amerykański, dlatego wstąpił do częstochowskiej drużyny Saints, która od 2011 roku występuje w Polskiej Lidze Futbolu Amerykańskiego. Podczas spotkania z gimnazjalistami w sali gimnastycznej Kamil opowiedział o zasadach obowiązujących w tej dyscyplinie sportu,  tak popularnej w Stanach Zjednoczonych. Nasz gość pokazał również charakterystyczną piłkę oraz strój zawodnika, który nasi uczniowie mogli przymierzyć. Kamil zaprezentował kilka akcji, typowych dla meczu futbolu amerykańskiego, w które zaangażował naszych uczniów, dzięki czemu nasi gimnazjaliści mogli przez chwilę poczuć się jak prawdziwi zawodnicy podczas meczu.
Po spotkaniu z gimnazjalistami przyszła kolej na uczniów szkoły podstawowej i przedszkolaków, którzy zebrali się w pracowni komputerowej, aby obejrzeć prezentację o sportach popularnych w USA, przygotowaną przez uczennicę klasy II naszego gimnazjum, Weronikę Kołodziej, która jest fanką amerykańskich dyscyplin sportowych.  Uczniowie z zainteresowaniem słuchali i oglądali, a potem chętnie rozwiązywali sportowe zagadki. Następnie dzieci udały się do sali gimnastycznej, gdzie nasz gość, Kamil Witczak zaprezentował strój zawodnika drużyny futbolu amerykańskiego. Każdy uczeń mógł także rzucić piłką, przyniesioną przez Kamila, co sprawiło dzieciom ogromną frajdę.
Dziękujemy Kamilowi za wizytę w naszej szkole. To był naprawdę bardzo udany i pełen wrażeń dzień!


ODOBCHODY DNIA ZIEMI

„Więc chodź pomaluj mój świat
Na żółto i na niebiesko.
Niech na niebie stanie tęcza …
Niech świat mój się zarumieni,
Niech mi zalśni w pełnym słońcu
Kolorami całej Ziemi”
Dni Ziemi obchodzone 22 kwietnia to czas, kiedy ludzie na całym świecie łączą siły, aby uświadomić wszystkim, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze – tak, aby starczyło do wszystkich pokoleń. Musimy być przyjaciółmi przyrody – ekologami i dbać o środowisko. Budzenie wśród dzieci i młodzieży współodpowiedzialności za stan środowiska i szacunku do przyrody to główne cele tegorocznych obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole, które odbyły się 27  kwietnia 2016r. Uczniowie II klasy gimnazjum i II klasy szkoły podstawowej pod kierunkiem pp.Wioletty Warwas i Krystyny Badory zwrócili uwagę , że każdy wykorzystany dziś przedmiot za jakiś czas może stać się bezużyteczny i będziemy musieli go wyrzucić. Tylko selektywna zbiórka odpadów, czyli ich sortowanie na papier, szkło, metale, plastik oraz ich przerób pozwoli oszczędzać surowce takie jak: woda,energia,rudy,drewno czy piasek. Segregacja zmniejsza też ilość odpadów na wysypisku, co wydłuża czas eksploatacji oraz zmniejsza koszty utrzymania i zabezpieczenia.   W trakcie występu usłyszeliśmy piosenkę , której treść należy dać każdemu pod rozwagę:        
                                                       
„ Co się dzieje, co się dzieje ,
wszystko zaśmiecone.
Nic nie widać, nic nie widać
miasta zadymione.
Co z tym zrobić, co z tym zrobić
Bierzmy się do pracy
I zadbajmy o tę Polskę
Proszę was rodacy.    
Ref. Bo my jesteśmy pokolenie nowe
na ekologię już postawić czas,
nie pozwolimy nas zaśmiecać,
ani zadymiać naszych pięknych miast.”
                            
Uczniowie II klasy   szkoły podstawowej zwrócili uwagę, że:
• 35 plastikowych butelek wystarczy, aby wyprodukować bluzę z polaru.
• przetopiona szklana butelka pozwala na oszczędzenie energii, która wystarcza do oświetlenia pokoju przez 4 godziny,
• stos makulatury , który ma wysokość siedmioletniego dziecka pozwala uratować sześciometrowe drzewo,
• dzięki przetopieniu jednej aluminiowej  puszki oszczędzamy energię potrzebną do zasilenia telewizora przez 3 godziny.
Na zakończenie wszyscy zostali zaproszeni na wystawę prac uczniów II klasy szkoły podstawowej , które powstały z wtórnego wykorzystania opakowań.             

                           


,, Zaprowadzenie chrześcijaństwa w Polsce”
W dniu 24 kwietnia 2016 r. w Kościele Najświętszego Serca Jezusa w Rększowicach odbyły się obchody 1050 rocznicy Chrztu Polski. Uroczystość prowadzoną przez Księdza Jerzego Mielczarka, kustosza Sanktuarium Krzyża Świętego, zaszczycili swą obecnością dostojni goście Wójt Gminy Konopiska Jerzy Żurek,  zastępca wójta pani Zofia Kuśmierska, przewodniczący Rady Gminy Konopiska Edward Bałdyga, dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego im. Mikołaja Kopernika w Hutkach pani Tamara Gwóźdź oraz rodzice i przyjaciele młodych aktorów. Program artystyczny z tej okazji przygotowali uczniowie i absolwenci Gimnazjum w Hutkach pod bacznym okiem pani Agnieszki Jakubowskiej -nauczycielki języka polskiego. Młodzież jak zwykle stanęła na wysokości zadania, pięknie odegrane role, oprawa muzyczna pod kierunkiem pani Dominiki Olszewskiej i Dawida Ślęzaka oraz stroje przygotowane z pomocą pań Doroty Bączyńskiej i Anety Janik sprawiły, że przedstawienie stało się pięknym przeżyciem dla mieszkańców parafii Rększowice i wszystkich zgromadzonych w rększowickiej świątyni. Msza i występ młodzieży wywarły duże wrażenie , niezapomniane kreacje stworzyli Łukasz Masłoń jako Mieszko, Mateusz Krawczyk – arcybiskup, Klaudia Sirek- Dobrawa, Łukasz Krawczyk i Sylwester Drożdżyński – mnisi, Daniel Drożdżyński i Zuzanna Marchwińska – błaźni, Zuzanna Tekiela i Agata Lipska – służące, Jakub Kościelniak, Dariusz Sikora oraz Dawid Janik – doradcy, a także Mateusz Grzyb jako kronikarz Jan Długosz. Pięknym śpiewem zachwyciły: Anna Ziaja, Magdalena i Paula Jędrzejczyk, Julia Badura, Weronika Kołodziej i Roksana Piwek.
,,Książę piastowski przyjął chrzest, kraj swój nawrócił do Boga, przez tysiąc pięćdziesiąt lat to była pewna droga”
Takie było motto całego występu młodzieży, który był szczególną odsłoną tego momentu w historii Polski. Opisane okoliczności przyjęcia Chrztu przez Mieszka I przeniosły widzów do zamierzchłych czasów, gdy Polska stała się krajem chrześcijańskim. Powrót do źródeł naszej wiary, Sakramentu Chrztu Świętego , sprawił , że wszyscy przypomnieli sobie, jakie łaski spłynęły na naród polski przez wszystkie wieki, szczególnie w pamięć zapadną słowa:
,, Pamiętaj więc, gdy przyjdzie noc, jak wielkie są to dzieła,
dopóki płynie Chrztu łaski zdrój, to Polska nie zginęła”
                                    Agnieszka Jakubowska


PODZIĘKOWANIA ZA POMOC


EGZAMIN GIMNAZJALNY 2016
Egzamin gimnazjalny w tym roku odbędzie się w dniach 18-20.04.2016r.    Pierwszego dnia będzie sprawdzana ich wiedza humanistyczna, drugiego - matematyczno-przyrodnicza, trzeciego - z języków obcych.Każdego dnia uczniowie otrzymają do rozwiązania dwa bloki zadań - pierwszy o godzinie 9., drugi o godzinie 11. Pomiędzy nimi będzie przerwa.
W poniedziałek na egzaminie z wiedzy humanistycznej uczniowie, jako pierwszy dostaną blok zadań z historii i wiedzy o społeczeństwie. Na ich rozwiązanie będą mieli 60 minut (uczniowie z dysleksją 80 minut). Drugi blok będzie zawierał zadania z języka polskiego. Na rozwiązanie ich gimnazjaliści będą mieli 90 minut (dyslektycy 135 minut).
We wtorek na egzaminie z wiedzy matematyczno-przyrodniczej uczniowie w pierwszym bloku znajdą zadania z nauk przyrodniczych - biologii, chemii, fizyki i geografii. W drugim bloku będą zadania z matematyki. Na rozwiązanie zadań z pierwszego bloku gimnazjaliści dostaną 60 minut (dyslektycy 80 minut), a z drugiego - 90 minut (dyslektycy 135 minut).
W środę egzamin z języka obcego przeprowadzany zostanie na dwóch poziomach. Najpierw będzie test na poziomie podstawowym. Na rozwiązanie zadań uczniowie będą mieli 60 minut (dyslektycy 80 minut). Po przerwie gimnazjaliści przystąpią do testu na poziomie rozszerzonym. Potrwa on 60 minut (dla dyslektyków 90 minut).
Arkusze z zadaniami z kolejnych dni będzie publikować codziennie na swoje stronie internetowej Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne.
Testy rozwiązane przez uczniów zostaną zakodowane; sprawdzać je będą egzaminatorzy z okręgowych komisji egzaminacyjnych.
Rozwiązania zadań otwartych zostaną zeskanowane w komisji okręgowej, a egzaminatorzy będą oceniali poprawność rozwiązań, korzystając ze skanów i specjalnego oprogramowania na ekranie komputera. W związku z tym bardzo ważne jest, aby uczniowie zapisywali rozwiązania zadań wyraźnie czarnym tuszem lub atramentem.
Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia gimnazjum. Jeśli uczeń z powodu choroby lub ważnych wypadków losowych nie może przystąpić do egzaminu w poniedziałek, wtorek i środę to będzie go pisać w drugim terminie - 1, 2 i 3 czerwca. Uczeń przyłapany na ściąganiu podczas sprawdzianu musi przystąpić do niego jeszcze raz. Jeśli uczeń przystąpi do egzaminu i napisze go słabo, a równocześnie uzyska oceny pozytywne na świadectwie na zakończenie III klasy, to i tak ukończy gimnazjum.
Wyniki egzaminu uczniowie poznają w 17 czerwca. Powtórka egzaminu gimnazjalnego, w celu poprawy wyniku, nie jest możliwa. Wynik egzaminu będzie miał wpływ na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadgimnazjalnej. Podczas postępowania rekrutacyjnego brane są pod uwagę wyniki ucznia uzyskane na zakończenie nauki w gimnazjum (odnotowane na świadectwie, potwierdzone zaświadczeniem o wynikach egzaminu gimnazjalnego oraz stosownymi zaświadczeniami).
Poniedziałek, wtorek i środa będą w części gimnazjów dniami wolnymi od lekcji; decyzję w tej sprawie podejmują dyrektorzy szkół.

http://www.oswiata.abc.com.pl/dyrektor-szkoly/czytaj/-/artykul/rozpoczyna-sie-trzydniowy-egzamin-gimnazjalny-1
    Ważne informacje
Schemat postępowania w przypadku potwierdzonego wyniku dodatniego wśród uczniów lub pracowników placówek
oświatowych- dla dyrektorów szkół/ przedszkoli
znajduje się w zakładce ORGANIZACJA SZKOŁY

Tygodniowy plan lekcji znajduje się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie klas I-VIII rozpoczynają zajęcia lekcyjne o 8.15

Wypełniając obowiązek przekazania gminom i dyrektorom szkół podstawowych informacji
o szkołach ponadpodstawowych na terenie województwa, wynikający z § 11 pkt. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 sierpnia 2019 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół, placówek i centrów (Dz. U. poz. 1737), informuję, że wykaz szkół ponadpodstawowych dostępnych dla absolwentów szkół podstawowych w rekrutacji na rok szkolny 2022/2023, został zamieszczony na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Katowicach www.kuratorium.katowice.pl w zakładce Rodzice i uczniowie/Rekrutacja oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Kuratorium w zakładce Ogłoszenia/Ogłoszenia inne.


Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno- wychow.
w roku szkolnym 2023/2024 -2,3 listopada 2023, 29,30 kwietnia 2024r., 2,3 maja 2024r., 31 maja 2024r.,17 czerwca 2024r.
Informacja o dobrowolnym ubezpieczeniu dziecka znajduje
się w pliku AKTUALNOŚCI

Informujemy, że sprawozdania finansowe za rok 2018
znajdują się na stronie

bip.konopiska

w zakładce Inne > Jednostki organizacyjne >
Zespół Szkolno-Przedszkolny
im. Mikołaja Kopernika w Hutkach

Wybieram zawód dla siebie

Informator o szkolnictwie branżowym na terenie
Częstochowy i powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego, myszkowskiego znajduje się na:
https://womczest.edu.pl/
wybieram-zawod/index.html
.
Ponadto informacje z wyborem zawodu można znaleźć na
stronie:
https:doradztwo.ore.edu.pl

KLAUZULA RODO

Klauzula informacyjna_rodo


Stawka żywieniowa w roku szkolnym 2023/2024

Przedszkole:
Śniadanie - 2,50 zł
Obiad-4,20 zł
Podwieczorek-2,00zł

Szkoła Podstawowa:
Obiad-4,50zł

Nr konta do wpłat za żywienie:
ZSP HUTKI BUDZET
96 8273 0006 2000 0000 0172 4669deklaracja-dostepnosci-1


Standardy Ochrony Małoletnich obowiązujące w przedszkolu i szkole podstawowej znajdują się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

 

    Dzwonki szkolne
1. 8.15-9.00
2. 9.10-9.55
3. 10.05-10.50
4. 11.00-11.45 (obiad klasy I-III)
5. 12.00-12.45 (obiad klasy IV-VIII)
6. 13.00-13.45
7. 13.55-14.40
8. 14.50-15.35
 

    Kalendarz

 

 
 Zespół Szkolno-Przedszkoly im. Mikołaja Kopernika w HutkachRealizacja: Shile Design Studio