szkola hutki
Strona głównaAktualnościPlikiGaleriaKontakt

Organizacja szkoły
Rada rodziców
Samorząd uczniowski
Pedagog szkolny
Brać szkolna
Osiągnięcia uczniów
Hala sportowa
Erasmus
Szkolne kółko caritas
Pracownicy szkoły
Zajęcia pozalekcyjne
Świetlica
Uroczystości


 


PRZEBIERAŃCE
30 stycznia 2016r. nauczyciele, uczniowie i ich rodzice przypomnieli mieszkańcom Hutek o czasie kończącego się karnawału odwiedzając ich domostwa w przebraniach.
Przypominamy , że „Przebierańce” to  zwyczaj ludowy pokrywający się z ostatkami, polegający na przebieraniu się okolicznych mieszkańców i wzajemnym odwiedzaniu oraz tańczeniu i śpiewaniu w zaprzyjaźnionych i zupełnie obcych domostwach.
Każda grupa przebierańców licząca ok. 12 osób  przebrana była  w różnorakie stroje. Można było spotkać parę młodą, pielęgniarkę, diabła, śmierć, clowna, cygankę, dziada, policjanta, strażaków, dworki. Każdy zespół śpiewał charakterystyczne dla końca karnawału przyśpiewki ludowe i biesiadne.
Zespół przebierańców w zamian za odśpiewanie kilku ludowych przyśpiewek otrzymywał w każdym domu  kwotę pieniężną – zwykle nieprzekraczającą kilku złotych lub coś słodkiego. Niektórzy mieszkańcy wyczekiwali „przebierańców” przed swoimi domami. Napotkanym kierowcą wręczono pamiątkowe mandaty.
Grupę uczniów reprezentowali: Igor i Noemi Lazar, Zuzia Tekiela, Daniel Drożdżyński, Zuzia Marchwińska  Tomek Górniak. Przedstawicielami rodziców były Panie: Katarzyna Lis, Agata Jakubowska, Justyna Sikora, Joanna Tekiela, Anna Śmietana, Wioletta Lazar, Anna Szczerbak, Joanna Zgadzaj-Przybyłowicz, Aneta Janik. Delegatami nauczycieli były: Krystyna Badora, Barbara Cierniak, Magdalena Wolska-Majchrzak, Tamara Gwóźdź, Agnieszka Jakubowska, Magdalena Kotowska, Iwona Maj, Małgorzata Świeża, Maria Wołczyk, Izabela Grzyb, Joanna Dróżdż.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM MIESZKAŃCOM  ZA SERDECZNOŚĆ Z JAKĄ SPOTKALI SIĘ WSZYSCY PRZEBIERAŃCY.DZIEŃ BABCI I DZIADKA W OBIEKTYWIE
SPOTKANIE Z KRÓLOWĄ ŚNIEGU

W piątek 15 stycznia uczniowie szkoły podstawowej oraz przedszkolaki wybrali się do Częstochowy.
Głównym celem tego wyjazdu było obejrzenie spektaklu teatralnego ,,Baśń o Królowej Śniegu'' w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Łukasińskiego. Przed najmłodszą publicznością, która po brzegi wypełniła salę widowiskową MDK wystąpili aktorzy Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa. Baśń, którą napisał Hans Christian Andersen należy chyba do najpiękniejszych. Opowiada piękną historię przyjaźni dwojga dzieci Kaja i Gerdy. Znamy ją chyba wszyscy. Dla tych, którzy ją oglądali ma ważne przesłanie - mówi o tym, co dla każdego z nas powinno być w życiu najważniejsze. Zachwyciły nas ładne kostiumy, ciekawa scenografia i piękne piosenki. Po spektaklu zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia z aktorami. Następnie udaliśmy się do Klasztoru Jasnogórskiego. Zwiedziliśmy tam szopkę. Największym zainteresowaniem  dzieci cieszyły się żywe zwierzęta a mianowicie: kucyk, owieczki, kozy, lisy, ptactwo domowe i oczywiście ośliczka Amelka, która już chyba trochę znudzona tłumem odwiedzających wystawiła tylko głowę ze swojej szopy. Oglądaliśmy też choinki, które co roku ubierają dzieci z przedszkoli i szkół. Zachwycaliśmy się pomysłowością i kunsztem wykonanych  przez dzieci ozdób. Troszkę zmarznięci, ale zadowoleni wróciliśmy do Hutek.

Krystyna Badora


,,Tak! To on jest królem'' - przedstawienie jasełkowe w ZSP Hutki
We wtorek 5 stycznia odbył sie kolejny występ uczniów naszego Zespołu w przedstawieniu jasełkowym ,,Tak! To on jest królem''. Premiera jasełek miała miejsce podczas Wigilii dla osób niepełnosprawnych z gminy Konopiska 19 grudnia 2015r. Tym razem na widowni zasiedli rodzice, babcie i dziadkowie naszych uczniów oraz mieszkańcy Hutek i Rększowic. Dla dzieci rodzice i najbliżsi stanowią zawsze najważniejszą publiczność, a zarazem wywołują w nich największą tremę. Wszyscy chcą wypaść jak najlepiej. Każdy chce pokazać mamie i tacie. babci i dziadkowi, że potrafi zrobić coś wspaniale, że zasługuje na ich uwagę i pochwałę. Nasza wytężona praca przy przygotowywaniu przedstawienia przyniosła wspaniałe efekty i nieopisaną radość. Rodzice byli zachwyceni występem swoich pociech - zarówno tych najmłodszych - przedszkolaków, jak i tych nieco starszych - uczniów szkoły podstawowej i gimnazjalistów. Zewsząd popłynęło morze ciepłych słów i pochwał. Zachwycały przepiękne kostiumy. Poza postaciami, które zawsze występują w jasełkach a więc Maryją, Józefem, Aniołami i diabłem do stajenki, zawitali Krakowiacy, Górale, Trzej Królowie, a przy żłóbku, przy małym Jezusku pobekiwały urocze owieczki. Piękne pastorałki sprawiły, że występ dzieci stał się wspaniałym spektaklem teatralnym, który zachwycił zgromadzoną publiczność. Pastorałka ,,Szukają'' podczas której Maryja i Józef szukają schronienia wędrując przed publicznością wywołała u widzów ogromne wzruszenie. Diabeł podążający tuż obok skutecznie zamykał dla nich ludzkie serca krzycząc ,,Nie otwieraj!. Nie otwieraj!". Występ zakończony został finałową pastorałką ,,Tak! To on jest Królem''. To był dla wszystkich wspaniały wieczór zakończony wspólnym kolędowaniem. Przedstawienie przygotowały Krystyna Badora, Agnieszka Jakubowska, Maria Wołczyk i Iwona Maj.

                                       Krystyna Badora

Uczniowie kl. II Gimnazjum na spektaklu teatralnym ...

    Poznawanie sztuki, obcowanie z kulturą to powinny być ważne elementy wychowania dzieci i młodzieży. Nasza szkoła od lat stara się kłaść na to duży nacisk, czego wyrazem są np. organizowane wyjazdy do teatru, kina, muzeum i wycieczki, w czasie których uczniowie poznają dorobek wielu pokoleń Polaków.
Nic więc dziwnego, że w dniu 18 stycznia 2016 roku uczniowie kl. II Gimnazjum wybrali się, razem ze swoją wychowawczynią, do Częstochowy, aby obejrzeć spektakl pt „ Mały Książę”.
    Książka o tym tytule od dawna wzbudza zainteresowanie, emocje czytelników, zachęca do przemyśleń i refleksji na temat tego, co jest ważne ( albo powinno być ważne) w życiu każde- go człowieka – niezależnie od wieku... To nie jest lektura tylko dla młodzieży...
Klasa II miała okazję obejrzeć przedstawienie zainspirowane tą szczególną opowieścią: o ludziach, charakterach, samotności, przyjaźni, miłości, o świecie dzieci i świecie dorosłych...
    Spektakl został przygotowany przez krakowski teatr, który od wielu lat przybliża uczniom
dzieła literatury polskiej i światowej. Stanowi to okazję do podziwiania kunsztu aktorów, poznawania lektur szkolnych w interesującej, innej formie.
Na pewno nie była to nasza ostatnia wyprawa w świat teatru...

Anna Pietras

XXIV Finał WOŚP w Gminie Konopiska
Wstępna kwota zebrana przez Gminę Konopiska podczas XXIV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy była rekordowa i wyniosła 16713,73zł. + 11 Euro. Kwota ta jest wyższa o blisko 5 tyś. zł. w porównaniu z zeszłym rokiem. Do dnia 13.01.2016r. trwała aukcja pierwszej w historii rezerwacji doby hotelowej (ze śniadaniem) w butikowym wnętrzu "Time Machine". Pokój znajduje się w Browarze CzenstochoviA Hotel & SPA. Cena na naszej aukcji: http://aukcje.wosp.org.pl/time-machine-pierwsza-rezerwacja-… osiągnęła  kwotę 751,00 zł. Z licytacji, którą poprowadziły: Pani Iwona Lisek dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji w Konopiskach oraz Pani Tamara Gwóźdź - dyrektor ZSP Hutki, szefowa sztabu WOŚP w Konopiskach – zebrano kwotę 4470,00 zł.

Wśród licytowanych przedmiotów pojawiła się piłka nożna z autografami takich sław futbolu jak: Waldemar Fornalik, Krzysztof Kołaczyk, Marek Citko. Tu wielkie podziękowania dla nabywców przedmiotów przeznaczonych na aukcje, szczególnie, którzy wielokrotnie przystępując do aukcji pokazali wielkie serce. Ze sprzedaży gorących napojów oraz ciast przekazanych przez członkinie KGW Gminy Konopiska zebrano kwotę 997,60 zł. Dodatkowo, dochód 432,00 zł. ze sprzedaży stroików w ramach akcji Stoły Bożonarodzeniowe został przekazany na cele WOŚP. W tym roku ogromnym zainteresowaniem cieszyło się „Koło fortuny WOŚP”, dzięki któremu pozyskaliśmy 757,00 zł. Do puszek wolontariuszy powędrowało 10057,13zł. + 11 Euro. Liderkami w zbiórce były: Magdalena Ostrówka- 1243,24zł i 5 euro oraz Dominka Kasztelan-1205,55zł i 5 euro (obie z gimnazjum w Konopiskach). Składamy serdeczne podziękowania wszystkim wolontariuszom, darczyńcom, bez pomocy których nie moglibyśmy przeprowadzić tegorocznej akcji!
http://www.konopiska.pl/urzad/aktualnosci/idn:898Wigilia szkolna
21 grudnia 2015 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym odbyła się wspaniała impreza środowiskowa - szkolna Wigilia. Uroczystość ta zgromadziła nie tylko wszystkich uczniów i pracowników naszej placówki, ale także zaproszonych gości. Swą obecnością zaszczycili nas pani Zdzisława Szydłowska - pracownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Konopiskach oraz przedstawiciele Rady Rodziców naszej szkoły pani Anna Śmietana, Agata Jakubowska oraz Katarzyna Lis.
 Dopełnieniem klimatu  był koncert kolęd przygotowany przez uczennice gimnazjum pod opieką Agnieszki Jakubowskiej i Agnieszki Jończyk
  Na szczególne podziękowania zasługują panie z obsługi, które przygotowały potrawy wigilijne dla wszystkich uczestników , co wymagało bardzo wiele pracy i serca.
  Najpiękniejsze w tej uroczystości było jednak to , że Święta Bożego Narodzenia  w tak magiczny sposób połączyły wszystkich i obudziły w nas najlepsze uczucia.Zaproszenie na Jasełka
Na niebie już gwiazda świeci,
kolędy śpiewają dzieci.
Wszystkich chętnych na Jasełka zapraszamy,
które w naszej szkole 5 stycznia 2016r o 16.30 wystawiamy
Będzie Maryja, Józef i Jezusek w żłobie
i tak jak trzeba: trzej królowie.
Niech przy nim łączą się nasze rodziny,
w imię Bożej Dzieciny.

Integracyjny Turnie Boccia

W dniu 05 grudnia 2015r Zespól Szkolno-Przedszkolny w Hutkach gościł po raz kolejny uczestników  MIĘDZYNARODOWEGO INTEGRACYJNEGO TURNIEJU BOCCIA "Prometeus-Barbórkowy pod honorowym patronatem:   Wojciecha Saługi - Marszałka Województwa Śląski  oraz     Jerzego   Żurka -  Wójta Gminy Konopiska
Organizowany przez Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Ich Rodzin i Przyjaciół"Prometeus"
Sportowcy prezentowali bardzo bobry poziom gry, czasem zawodziła precyzja lub dopisywało szczęście i sprawdzała się taktyka przyjęta przez kapitanów drużyn. Jedna z zawodniczek powiedziała, że „..takie wspólne spotkania sprzyjają lepszemu  poznaniu się nie tylko na polu  towarzyskim ale i w rywalizacji sportowej, więc z dużym respektem, koncentracją uwagi i pokorą przystępujemy do każdej rywalizacji w duchu świetnej sportowej zabawy.” Do historii Turnieju przechodzą finaliści ale wszystkim zawodnikom gratulujemy sportowej  postawy,  życzymy wytrwałości  i dalszego sportowego rozwoju!
w mieszanej ktegorii BC-5 BC-2
I- Rafał Stasiak  - "Prometeus" Konopiska
II- Mariusz Cierpiał  - "Prometeus" Konopiska
III- ŁUkasz Sudoł  - "Prometeus" Konopiska
kat. BC-3
I-  Luba Svarnova  Słowacja
II- Miroslav Bielak Słowacja
III- Zbigniew Bednarek "Prometeus" Konopiska
drużynowo
I - Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Sosnowcu
II- START Kielce
III- Ekipa Jurajska Częstochowa
Wysoki poziom  zaprezentowali również nasi gimnazjaliści , którzy wcielili się w rolę wolontariuszy i cały czas czuwali nad sprawnym przebiegiem turnieju

  

Z wizytą w Muzeum Historii Kolei w Częstochowie
2 grudnia uczniowie szkoły podstawowej i przedszkolaki pod opieką swoich wychowawczyń zwiedzili bardzo ciekawe a mało znane miejsce .  Otóż na stacji Częstochowa - Stradom  - drugiej pod względem wielkości w mieście - znajduje się ciekawe Muzeum Historii Kolei prezentujące rozwój kolei w tym regionie. Budynki dworca zbudowane zostały w 1911r. wraz z linią kolejową Częstochowa - Kielce, natomiast sama stacja Stradom znajdowała się na Drodze Żelaznej Warszawsko-Wiedeńskiej z 1846r. W 1995r. miłośnicy kolei, chcąc uratować przed zniszczeniem eksponaty kolejowe założyli w Częstochowie Towarzystwo Przyjaciół Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej i w roku 2001 zaczęło prezentować posiadane zbiory na piętrze budynku dworca Częstochowa Stradom. Do najciekawszych eksponatów należą: sprzęt do budowy torów, historyczne szyny, sprzęt teletechniczny, wyposażenie nastawni mechanicznej, wyposażenie kas biletowych, mundury i czapki kolejowe, wyposażenie pracowników. Uwagę przykuwa bardzo bogata kolekcja lamp kolejowych, tabliczki znamionowe z lokomotyw i wagonów, odznaczenia kolejowe, stare fotografie, mapy i dokumenty.  Od 2006r. Muzeum Historii Kolei znajduje się na Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego oraz stało się częścią Europejskiego Szlaku Dziedzictwa Przemysłowego. Jest to bardzo ciekawe miejsce. Warto je zwiedzić i dowiedzieć się, jak dawniej było na kolei.
Krystyna Badora


    Ważne informacje
Schemat postępowania w przypadku potwierdzonego wyniku dodatniego wśród uczniów lub pracowników placówek
oświatowych- dla dyrektorów szkół/ przedszkoli
znajduje się w zakładce ORGANIZACJA SZKOŁY

Tygodniowy plan lekcji znajduje się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie klas I-VIII rozpoczynają zajęcia lekcyjne o 8.15

Wypełniając obowiązek przekazania gminom i dyrektorom szkół podstawowych informacji
o szkołach ponadpodstawowych na terenie województwa, wynikający z § 11 pkt. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 sierpnia 2019 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół, placówek i centrów (Dz. U. poz. 1737), informuję, że wykaz szkół ponadpodstawowych dostępnych dla absolwentów szkół podstawowych w rekrutacji na rok szkolny 2022/2023, został zamieszczony na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Katowicach www.kuratorium.katowice.pl w zakładce Rodzice i uczniowie/Rekrutacja oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Kuratorium w zakładce Ogłoszenia/Ogłoszenia inne.


Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno- wychow.
w roku szkolnym 2022/2023 -2,3 listopada 2023, 29,30 kwietnia 2024r., 2,3 maja 2024r., 31 maja 2024r.,17 czerwca 2024r.
Informacja o dobrowolnym ubezpieczeniu dziecka znajduje
się w pliku AKTUALNOŚCI

Informujemy, że sprawozdania finansowe za rok 2018
znajdują się na stronie

bip.konopiska

w zakładce Inne > Jednostki organizacyjne >
Zespół Szkolno-Przedszkolny
im. Mikołaja Kopernika w Hutkach

Wybieram zawód dla siebie

Informator o szkolnictwie branżowym na terenie
Częstochowy i powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego, myszkowskiego znajduje się na:
https://womczest.edu.pl/
wybieram-zawod/index.html
.
Ponadto informacje z wyborem zawodu można znaleźć na
stronie:
https:doradztwo.ore.edu.pl

KLAUZULA RODO

Klauzula informacyjna_rodo


Stawka żywieniowa w roku szkolnym 2023/2024

Przedszkole:
Śniadanie - 2,50 zł
Obiad-4,20 zł
Podwieczorek-2,00zł

Szkoła Podstawowa:
Obiad-4,50zł

Nr konta do wpłat za żywienie:
ZSP HUTKI BUDZET
96 8273 0006 2000 0000 0172 4669deklaracja-dostepnosci-1
 

    Dzwonki szkolne
1. 8.15-9.00
2. 9.10-9.55
3. 10.05-10.50
4. 11.00-11.45 (obiad klasy I-III)
5. 12.00-12.45 (obiad klasy IV-VIII)
6. 13.00-13.45
7. 13.55-14.40
8. 14.50-15.35
 

    Kalendarz

 

 
 Zespół Szkolno-Przedszkoly im. Mikołaja Kopernika w HutkachRealizacja: Shile Design Studio