szkola hutki
Strona głównaAktualnościPlikiGaleriaKontakt

Organizacja szkoły
Rada rodziców
Samorząd uczniowski
Pedagog szkolny
Brać szkolna
Osiągnięcia uczniów
Hala sportowa
Erasmus
Szkolne kółko caritas
Pracownicy szkoły
Zajęcia pozalekcyjne
Świetlica
Uroczystości


 


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ-PASOWANIE UCZNIÓW
Dnia 14. października 2016 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Mikołaja Kopernika w Hutkach odbyła się uroczysta akademia a okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Organizatorami uroczystości byli uczniowie klasy pierwszej gimnazjum, a jej celem było uczczenie pracy nauczycieli oraz podziękowanie im za trud i zaangażowanie włożone w edukację i wychowanie młodych ludzi.
W oficjalnej części uroczystości pani dyrektor powitała zaproszonych gości, byłych pracowników szkoły, nauczycieli, pracowników obsługi i administracji oraz wręczyła im nagrody uznania za wyróżniającą pracę.
Uczniowie klasy pierwszej gimnazjum złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły i zostali pasowani na uczniów gimnazjum. Po złożonej przysiędze pani dyrektor wręczyła pierwszoklasistom pamiątkowe zdjęcie ze świadectwem przynależności do grona naszej szkoły. Podczas uroczystości uczniowie złożyli życzenia nauczycielom i pracownikom szkoły oraz wręczyli laurki ze słodkim cukierkiem.
Dzień ten został umilony występem artystycznym. Gimnazjaliści wraz z uczennicami szkoły podstawowej wystąpili w krótkim przedstawieniu „Jesień”, w którym mogli po raz pierwszy zaprezentować swoje umiejętności aktorskie i wokalne.
Magdalena Wolska-Majchrzak


PIECZENIE CIASTECZEK
W ramach Koła Zainteresowań Języka Angielskiego uczniowie klasy I gimnazjum  w środę, 12 października 2016r. piekli ciasteczka z przepisu pochodzącego z Wielkiej Brytanii. Pieczenie ciasteczek to jeden elementów projektu eTwinning, w ramach którego nasi uczniowie realizują przez internet wspólny projekt z kilkoma szkołami z Europy, między innymi ze szkołą z Wielkiej Brytanii. Uczniowie piekli ciasteczka, które Brytyjczycy nazywają Rock Buns. Poniżej kilka zdjęć i przepis dla tych, którzy mieliby ochotę na spróbowanie brytyjskich wypieków.
M. Kotowska

Rock Bun

200g mąki
pół opakowania proszku do pieczenia
75g masła lub margaryny
75g cukru
75g suszonych owoców (mogą być tylko rodzynki)
1 jajko
1-2 łyżki wody

Wykonanie

1.Rozgrzej piekarnik do 220 C
2.  W misce lub na stolnicy połącz masło/margarynę z mąką wyrabiając ciasto ręką, dodaj cukier i suszone owoce, następnie jajko.
3. Aby ciasto się lepiej połączyło dodaj 1-2 łyżki wody.
4. Odrywaj niewielkie kawałki ciasta i układaj na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia.
5. Piecz około 10 - 15 minut do uzyskania złoto-brązowego koloru.

SMACZNEGO


Rock Buns
200g SR flour
75g butter/margarine
75g sugar
75g dried fruit
1 egg
1-2 tbs water

Method
1.Set oven 220 C
2.Rub fat into flour, stir in sugar, spice and dried fruit
3.Beat egg lightly in jug
4.Add to mixture, and mix to form a stiff mixture, it should be thick enough to hold its own shape. (add the water if needed)
5.Make 15 ‘heaps’ and place on baking tray
6.Bake about 15 mins until firm and golden brown. Cool on a cooling rack.

                 

         

        


WIZYTA W ŁAŹCU
10 października 2016 przedstawiciele uczniów klasy I gimnazjum zostali zaproszeni do Szkoły Podstawowej w Łaźcu na spotkanie z panią Loni Fortier, wolontariuszką z USA. Uczniowie wzięli udział w prelekcji w języku angielskim dotyczącej życia dzieci w Stanach Zjednoczonych. Spotkanie było bardzo ciekawe, ponieważ nasi uczniowie mogli dowiedzieć się, jak wygląda codzienne życie ich rówieśników z USA. W trakcie prelekcji uczniowie mieli również możliwość zadawania pytań. Oczywiście w języku angielskim :-)
M.Kotowska


SAMORZĄDY MAJĄ GŁOS
,,SAMORZĄDY MAJĄ GŁOS”

Jak co roku również obecnie , w dniu 30.09.16r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Mikołaja Kopernika w Hutkach odbyły się wybory do władz samorządu uczniowskiego. Wybory odbyły się we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej w ramach ogólnopolskiego programu ,, Samorządy mają głos” pod opieką pani Agnieszki Jakubowskiej.  Kandydatami byli: Dominika Kasperczyk, Fabian Klabisz, Martyna Kołodziej, Mateusz Grzyb, Zuzanna Tekiela, Magdalena Jędrzejczyk, Anna Ziaja, Łukasz Masłoń, Dawid Kowalski, Szymon Wołoszyn, Tomasz Górniak. Wybory odbyły się zgodnie z procedurami. Wszyscy uprawnieni do głosowania oddali swój głos.
Głosy ważne: 177
Głosy nieważne: 5
Przewodniczącą została: Anna Ziaja
Zastępcą: Magdalena Jędrzejczyk
Skarbnikiem: Dominika Kasperczyk

Członkowie Komisji WyborczejŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA
29 września 2016r. zgodnie z tradycją naszej szkoły odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka" . Na dwugodzinnych warsztatach pod kierunkiem nauczycieli dzieci przedszkolne i uczniowie szkoły podstawowej wykonali plakaty poświęcone"Kartoflowi", postaci z ziemniaka. Natomiast uczniowie gimnazjum oprócz plakatu wykonali potrawę, której głównym składnikiem był bohater tego dnia. Na zakończenie dla całej  społeczności szkolnej Panie z kuchni przygotowały pieczonki i kiełbaski z ogniska. Swoimi osobami imprezę szkolną uświetniły :Halina Ernt-sołtys sołectwa Hutki, Anna Bałdyga - przewodnicząca KGW w Hutkach oraz Rada Rodziców. Tego samego dnia wszyscy włączyli się w akcje "Sprzątanie Świata"


Bezpieczna+
  W dniu 21 września odbyły się w naszej szkole warsztaty w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej. W zajęciach wzięli udział uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej , zajęcia przeprowadziła pani Agnieszka Jakubowska nauczycielka edukacji dla bezpieczeństwa. W programie warsztatów znalazła się resuscytacja krążeniowo- oddechowa u dorosłego, dziecka i niemowlaka. Szczególną uwagę należy zwrócić na to, że dzieci po raz pierwszy mogły użyć zakupionego w ramach programu Bezpieczna+ treningowego defibrylatora(AED). Dużym zainteresowaniem cieszyło się też oglądanie profesjonalnej apteczki pierwszej pomocy, jak się okazało nie wszyscy zdawali sobie sprawę z tego , co powinno znajdować się  w apteczce.Zajęcia były bardzo udane i owocne, ponieważ każdy uczestnik przypomniał sobie i przećwiczył przeprowadzenie RKO.OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
20 września 2016 roku obchodziliśmy w przedszkolu Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Tego dnia od rana na dzieci czekały różnorodne niespodzianki. Panie wychowawczynie: Iwona Maj i Żaneta Drożdżyńska zakupiły nowe zabawki i przekazały je maluchom do zabawy. Tego dnia każdy przedszkolak przyniósł z domu swoją ulubioną zabawkę i mógł zapoznać z nią swoje koleżanki i swoich kolegów.Odczytany został list od rzecznika Praw Dziecka. Później były gry i zabawy, konkursy, życzenia od Pani dyrektor oraz słodkie niespodzianki na zakończenie dnia.Nie zabrakło uśmiechów i radości. Było wesoło i kolorowo.
               

               

               


EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU
W dniach 12-16 września 2016r. zorganizowaliśmy w naszej szkole EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU.
Każdego dnia  odbywały się SPORTOWE PRZERWY:
- PRZEDSZKOLE - GRY I ZABAWY SPORTOWE
-SZKOŁA PODSTAWOWA-RYWALIZACJA W RZĘDACH I "DWA OGNIE"
-GIMNAZJUM-"PIŁKA SIATKOWA"
Towarzyszyła  temu wydarzeniu nauka fair play kibicowania
Na zakończenie tygodnia podsumowaliśmy udział uczniów w  tym wydarzeniu i z całą stanowczością możemy powiedzieć,ze nasze dzieci oraz uczniowie lubią aktywnie spędzać wolny czas.
SPORTOWE PRZERWY możemy zaliczyć do udanych wydarzeń szkolnych, będziemy je kontynuować w każdym poniedziałek i środę po 4 lekcji.Inauguracja nowego roku szkolnego 2016/2017
1 września - jak co roku odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego.Pani dyrektor  bardzo serdecznie powitała gości zaproszonych, wśród nich-Edwarda Bałdygę -przewodniczącego Rady Gminy Konopiska, Halinę Ernt-sołtys solestwa Hutki , Annę Bałdygę-przewodnicząca KGW w Hutkach oraz wszystkich uczniów, grono pedagogiczne, rodziców i  pracowników administracji i obsługi.Szcególnie ciepło zostały przywitane dzieci , które po raz pierwszy rozpoczęły edukację przedszkolną w nowopowstałym oddziale przedszkolnym oraz uczniowie I klasy gimnazjum.  Minutą ciszy uczczono rocznicę wybuchu II Wojny Światowej, oddając w ten sposób hołd poległym Polakom. W nowym roku szkolnym pani dyrektor życzyła uczniom sukcesów w nauce, rodzicom zadowolenia ze swoich pociech,  a nauczycielom wytrwałości i sukcesów w pracy zawodowej. Zaproszeni goście zabierając głos podnieśli znaczącą role oświaty na wsi i dołączali się do życzeń dyrekcji.Uroczystość uświetniły występy uczniów II klasy gimnazjum, którzy pod kierunkiem pani Agnieszki Jakubowskiej pożegnali wakacje witając nowy rok szkolny."Bezpieczna +"

Zespół Szkolno Przedszkolny w Hutkach, otrzyma wsparcie finansowe w ramach  Rządowego programu wspomagania w latach 2015–2018 organów prowadzących szkoły w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w szkołach – „Bezpieczna+”.

Działania jakie będą  miały miejsce w szkole w ramach projektu:

  -integracja z kolegami i koleżankami, dzięki której uczniowie poczują się zaakceptowani i bezpieczni,
   -warsztaty z pedagogiem pt. „Jestem bezpieczny”,  
  - warsztaty   pomocy przedmedycznej,
   -udział w akcjach „Samorządy mają głos” i w  „Święcie Pieczonego Ziemniaka”,  
  - udział  w turnieju  „Bądź aktywny”,
  - uświadomienie skutków uzależnień od internetu, komputera, bezpiecznego zachowania się w sieci,
  - warsztaty z psychologiem z Powiatowej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej,
  - organizacja i udział w Wigilii i Jasełek szkolnych.

          Referat Oświaty, Sportu i Funduszy Zewnętrznych


http://www.konopiska.pl/urzad/aktualnosci/idn:1100    Ważne informacje
Schemat postępowania w przypadku potwierdzonego wyniku dodatniego wśród uczniów lub pracowników placówek
oświatowych- dla dyrektorów szkół/ przedszkoli
znajduje się w zakładce ORGANIZACJA SZKOŁY

Tygodniowy plan lekcji znajduje się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie klas I-VIII rozpoczynają zajęcia lekcyjne o 8.15

Wypełniając obowiązek przekazania gminom i dyrektorom szkół podstawowych informacji
o szkołach ponadpodstawowych na terenie województwa, wynikający z § 11 pkt. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 sierpnia 2019 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół, placówek i centrów (Dz. U. poz. 1737), informuję, że wykaz szkół ponadpodstawowych dostępnych dla absolwentów szkół podstawowych w rekrutacji na rok szkolny 2022/2023, został zamieszczony na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Katowicach www.kuratorium.katowice.pl w zakładce Rodzice i uczniowie/Rekrutacja oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Kuratorium w zakładce Ogłoszenia/Ogłoszenia inne.


Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno- wychow.
w roku szkolnym 2023/2024 -2,3 listopada 2023, 29,30 kwietnia 2024r., 2,3 maja 2024r., 31 maja 2024r.,17 czerwca 2024r.
Informacja o dobrowolnym ubezpieczeniu dziecka znajduje
się w pliku AKTUALNOŚCI

Informujemy, że sprawozdania finansowe za rok 2018
znajdują się na stronie

bip.konopiska

w zakładce Inne > Jednostki organizacyjne >
Zespół Szkolno-Przedszkolny
im. Mikołaja Kopernika w Hutkach

Wybieram zawód dla siebie

Informator o szkolnictwie branżowym na terenie
Częstochowy i powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego, myszkowskiego znajduje się na:
https://womczest.edu.pl/
wybieram-zawod/index.html
.
Ponadto informacje z wyborem zawodu można znaleźć na
stronie:
https:doradztwo.ore.edu.pl

KLAUZULA RODO

Klauzula informacyjna_rodo


Stawka żywieniowa w roku szkolnym 2023/2024

Przedszkole:
Śniadanie - 2,50 zł
Obiad-4,20 zł
Podwieczorek-2,00zł

Szkoła Podstawowa:
Obiad-4,50zł

Nr konta do wpłat za żywienie:
ZSP HUTKI BUDZET
96 8273 0006 2000 0000 0172 4669deklaracja-dostepnosci-1


Standardy Ochrony Małoletnich obowiązujące w przedszkolu i szkole podstawowej znajdują się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

 

    Dzwonki szkolne
1. 8.15-9.00
2. 9.10-9.55
3. 10.05-10.50
4. 11.00-11.45 (obiad klasy I-III)
5. 12.00-12.45 (obiad klasy IV-VIII)
6. 13.00-13.45
7. 13.55-14.40
8. 14.50-15.35
 

    Kalendarz

 

 
 Zespół Szkolno-Przedszkoly im. Mikołaja Kopernika w HutkachRealizacja: Shile Design Studio