szkola hutki
Strona głównaAktualnościPlikiGaleriaKontakt

Organizacja szkoły
Rada rodziców
Samorząd uczniowski
Pedagog szkolny
Brać szkolna
Osiągnięcia uczniów
Hala sportowa
Erasmus
Szkolne kółko caritas
Pracownicy szkoły
Zajęcia pozalekcyjne
Świetlica
Uroczystości


 


SAMORZĄDY MAJĄ GŁOS
,,SAMORZĄDY MAJĄ GŁOS”

Jak co roku również obecnie , w dniu 30.09.16r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Mikołaja Kopernika w Hutkach odbyły się wybory do władz samorządu uczniowskiego. Wybory odbyły się we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej w ramach ogólnopolskiego programu ,, Samorządy mają głos” pod opieką pani Agnieszki Jakubowskiej.  Kandydatami byli: Dominika Kasperczyk, Fabian Klabisz, Martyna Kołodziej, Mateusz Grzyb, Zuzanna Tekiela, Magdalena Jędrzejczyk, Anna Ziaja, Łukasz Masłoń, Dawid Kowalski, Szymon Wołoszyn, Tomasz Górniak. Wybory odbyły się zgodnie z procedurami. Wszyscy uprawnieni do głosowania oddali swój głos.
Głosy ważne: 177
Głosy nieważne: 5
Przewodniczącą została: Anna Ziaja
Zastępcą: Magdalena Jędrzejczyk
Skarbnikiem: Dominika Kasperczyk

Członkowie Komisji WyborczejŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA
29 września 2016r. zgodnie z tradycją naszej szkoły odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka" . Na dwugodzinnych warsztatach pod kierunkiem nauczycieli dzieci przedszkolne i uczniowie szkoły podstawowej wykonali plakaty poświęcone"Kartoflowi", postaci z ziemniaka. Natomiast uczniowie gimnazjum oprócz plakatu wykonali potrawę, której głównym składnikiem był bohater tego dnia. Na zakończenie dla całej  społeczności szkolnej Panie z kuchni przygotowały pieczonki i kiełbaski z ogniska. Swoimi osobami imprezę szkolną uświetniły :Halina Ernt-sołtys sołectwa Hutki, Anna Bałdyga - przewodnicząca KGW w Hutkach oraz Rada Rodziców. Tego samego dnia wszyscy włączyli się w akcje "Sprzątanie Świata"


Bezpieczna+
  W dniu 21 września odbyły się w naszej szkole warsztaty w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej. W zajęciach wzięli udział uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej , zajęcia przeprowadziła pani Agnieszka Jakubowska nauczycielka edukacji dla bezpieczeństwa. W programie warsztatów znalazła się resuscytacja krążeniowo- oddechowa u dorosłego, dziecka i niemowlaka. Szczególną uwagę należy zwrócić na to, że dzieci po raz pierwszy mogły użyć zakupionego w ramach programu Bezpieczna+ treningowego defibrylatora(AED). Dużym zainteresowaniem cieszyło się też oglądanie profesjonalnej apteczki pierwszej pomocy, jak się okazało nie wszyscy zdawali sobie sprawę z tego , co powinno znajdować się  w apteczce.Zajęcia były bardzo udane i owocne, ponieważ każdy uczestnik przypomniał sobie i przećwiczył przeprowadzenie RKO.OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
20 września 2016 roku obchodziliśmy w przedszkolu Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Tego dnia od rana na dzieci czekały różnorodne niespodzianki. Panie wychowawczynie: Iwona Maj i Żaneta Drożdżyńska zakupiły nowe zabawki i przekazały je maluchom do zabawy. Tego dnia każdy przedszkolak przyniósł z domu swoją ulubioną zabawkę i mógł zapoznać z nią swoje koleżanki i swoich kolegów.Odczytany został list od rzecznika Praw Dziecka. Później były gry i zabawy, konkursy, życzenia od Pani dyrektor oraz słodkie niespodzianki na zakończenie dnia.Nie zabrakło uśmiechów i radości. Było wesoło i kolorowo.
               

               

               


EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU
W dniach 12-16 września 2016r. zorganizowaliśmy w naszej szkole EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU.
Każdego dnia  odbywały się SPORTOWE PRZERWY:
- PRZEDSZKOLE - GRY I ZABAWY SPORTOWE
-SZKOŁA PODSTAWOWA-RYWALIZACJA W RZĘDACH I "DWA OGNIE"
-GIMNAZJUM-"PIŁKA SIATKOWA"
Towarzyszyła  temu wydarzeniu nauka fair play kibicowania
Na zakończenie tygodnia podsumowaliśmy udział uczniów w  tym wydarzeniu i z całą stanowczością możemy powiedzieć,ze nasze dzieci oraz uczniowie lubią aktywnie spędzać wolny czas.
SPORTOWE PRZERWY możemy zaliczyć do udanych wydarzeń szkolnych, będziemy je kontynuować w każdym poniedziałek i środę po 4 lekcji.Inauguracja nowego roku szkolnego 2016/2017
1 września - jak co roku odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego.Pani dyrektor  bardzo serdecznie powitała gości zaproszonych, wśród nich-Edwarda Bałdygę -przewodniczącego Rady Gminy Konopiska, Halinę Ernt-sołtys solestwa Hutki , Annę Bałdygę-przewodnicząca KGW w Hutkach oraz wszystkich uczniów, grono pedagogiczne, rodziców i  pracowników administracji i obsługi.Szcególnie ciepło zostały przywitane dzieci , które po raz pierwszy rozpoczęły edukację przedszkolną w nowopowstałym oddziale przedszkolnym oraz uczniowie I klasy gimnazjum.  Minutą ciszy uczczono rocznicę wybuchu II Wojny Światowej, oddając w ten sposób hołd poległym Polakom. W nowym roku szkolnym pani dyrektor życzyła uczniom sukcesów w nauce, rodzicom zadowolenia ze swoich pociech,  a nauczycielom wytrwałości i sukcesów w pracy zawodowej. Zaproszeni goście zabierając głos podnieśli znaczącą role oświaty na wsi i dołączali się do życzeń dyrekcji.Uroczystość uświetniły występy uczniów II klasy gimnazjum, którzy pod kierunkiem pani Agnieszki Jakubowskiej pożegnali wakacje witając nowy rok szkolny."Bezpieczna +"

Zespół Szkolno Przedszkolny w Hutkach, otrzyma wsparcie finansowe w ramach  Rządowego programu wspomagania w latach 2015–2018 organów prowadzących szkoły w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w szkołach – „Bezpieczna+”.

Działania jakie będą  miały miejsce w szkole w ramach projektu:

  -integracja z kolegami i koleżankami, dzięki której uczniowie poczują się zaakceptowani i bezpieczni,
   -warsztaty z pedagogiem pt. „Jestem bezpieczny”,  
  - warsztaty   pomocy przedmedycznej,
   -udział w akcjach „Samorządy mają głos” i w  „Święcie Pieczonego Ziemniaka”,  
  - udział  w turnieju  „Bądź aktywny”,
  - uświadomienie skutków uzależnień od internetu, komputera, bezpiecznego zachowania się w sieci,
  - warsztaty z psychologiem z Powiatowej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej,
  - organizacja i udział w Wigilii i Jasełek szkolnych.

          Referat Oświaty, Sportu i Funduszy Zewnętrznych


http://www.konopiska.pl/urzad/aktualnosci/idn:1100


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016
Jak co roku po dziesięciomiesięcznej pracy przyszedł czas na odpoczynek, ale wcześniej należało podsumować mijający rok szkolny. Zakończenie roku szkolnego 2015/2016 przebiegało dwuetapowo. 23 czerwca 2016 r. o godz. 15.00 odbyła się uroczystość w przedszkolu. Dzieci w programie artystycznym zaprosiły zgromadzonych rodziców i gości zaproszonych, wśród nich Pana  Edwarda Bałdygę- Przewodniczącego Rady Gminy na wakacyjną podróż, w której dały pokaz umiejętności nabytych w minionym roku szkolnym. Na zakończenie wszystkie przedszkolaki otrzymały dyplomy i odznaki potwierdzające ukończenie grupy przedszkolnej.
24 czerwca odbyło się zakończenie roku dla uczniów szkoły podstawowe i gimnazjum
Następnie najlepsi uczniowie za swoją wzorową pracę otrzymali świadectwa i nagrody z rąk dyrektora Zespołu - Pani Tamary Gwoźdź. Wśród wyróżnionych znaleźli:
I kl sp- Natalia Fac, Noemi Lazar, Nikola Markowska
II kl.sp.- Amelia Nalewajka, Igor Lazar, Bartłomiej Machoń
I kl. gim- Mateusz Grzyb, Zuzanna Tekiela
II kl. gim- Anna Ziaja, Magdalena Jędrzejczyk, Weronika Kołodziej, Klaudia Sirek, Szymon Wołoszyn
III kl.gim- Zuzanna Marchwińska
Nagrodę za bardzo dobre wyniki w nauce, wzorowe zachowanie, aktywność społeczną otrzymała Zuzanna Marchwińska, która część swojej nagrody przeznaczyła na refundację wycieczki klasowej do Złotego Potoku.
Nagrody specjalne- "trzydniowa wycieczka" za bardzo dobre wyniki w nauce,  aktywność i promocję  Zespołu w środowisku przyznano: Magdalenie Jędrzejczyk, Annie Ziai .
Nagrody za aktywność na rzecz Samorządu Uczniowskiego otrzymali: Zuzanna Marchwińska, Klaudia Sirek, Łukasz Krawczyk, Zuzanna Tekieli.
Statuetkę najlepszego sportowca wręczono: Jakubowi Brzeskiemu z III kl.gimnazjum
Listy gratulacyjne za wzorowe wychowanie dzieci przekazane zostały Rodzicom: PP. Barbarze i Piotrowi Marchwińskim
Podziękowania za całoroczną wzorową współpracę skierowane zostały do : Jerzego Żurka- Wójta Gminy Konopiska, Zofii Kuśmierskiej- Z-cy Wójta, Edwarda Bałdygi-Przewodniczącego Rady Gminy Konopiska,   Marty Kamińskiej –pełnomocnika Komisji PPRA, Iwony Lisek –dyrektora GCKiR, ks.Jerzego Mielczarka-  proboszcza parafii w Rększowicach, Haliny Ernt-sołtys sołectwa Hutki, Zarządu Fundacji „Maxima dzieciom”, Sebastiana Hurasa oraz  następujących rodziców: Agaty Jakubowskiej, Anny Ślimak, Katarzyny  i Macieja Kozakiewiczów, Katarzyny Lis, Anny Koterby -  Szczerbak, Wioletty Lazar, Agnieszki Kamińskiej, Pauli Jagusiak, Anny  Śmietany , Magdaleny  Szydłowskiej, Doroty  Bączyńskiej, Anety Janik, Joanny Tekieli, Krystyny Olszewskiej, Beaty  Krawczyk, Justyny  Sikory , Krzysztofa Bączyńskiego, Małgorzaty Dawczyk, Joanny  Przybyłowicz.

Po części oficjalnej uczniowie III klasy gimnazjum pod kierunkiem  wychowawczyni Pani Małgorzaty Świeżej        i Pani Anety Krząpy zaprosili wszystkich na program artystyczny, który rozpoczęli Polonezem. Za wykonanie tego tańca-widowiska otrzymali brawa na stojąco. Następnie uczniowie I i II klasy gimnazjum pożegnali swoich starszych kolegów.
Na zakończenie Pani dyrektor życzyła wszystkim zdrowych , radosnych wakacji  przypominając o zasadach bezpiecznego wypoczywania.

Wycieczka do Bielska-Białej.

20 czerwca uczniowie klasy I i II S.P. , dzieci przedszkolne oraz ich rodzice wybrali się na wycieczkę do Bielska-Białej. Pierwszym punktem programu było obejrzenie bajki ,,Kopciuszek’’ w Teatrze Lalki i Aktora ,,Banialuka’’ . ,,Kopciuszek’’ – jedna z najstarszych, a przy tym najbardziej lubianych baśni ukazała dzieciom świat, w którym dobroć i piękno zwycięża, a najskrytsze marzenia się spełniają. Inscenizacja tej baśni na bielskiej scenie łączy klasyczny urok z odniesieniami do współczesności. Wspaniałe kostiumy zachwycały najmłodszych widzów. Z połączenia cudowności baśni i magii teatru powstało widowisko, które nie tylko nas urzekło, ale nauczyło, że życie nie zawsze jest sprawiedliwe i często nas doświadcza, jeśli jednak nauczymy się radzić sobie z przeciwnościami losu i stawiać czoła wyzwaniom i do nas los się uśmiechnie. Następnie udaliśmy się do Studia Filmów Rysunkowych. Powstało ono w 1947r. Najbardziej znane filmy, które powstały w tym Studio to: ,,Bolek i Lolek’’, ,,Reksio’’,  ,,Marceli szpak dziwi się światu’’,  ,,Przygody Baltazara Gąbki’’, ,,Kangurek Hip-Hop’’, ,,Między nami bocianami’’. Ogromną przygodą dla nas było poznanie procesu powstawania tych bajek, uzyskanie informacji na temat szczegółów dotyczących realizacji krótkiej bajeczki rysunkowej. A proces ten wcale nie jest taki krótki i łatwy, o czym przekonaliśmy się. Fachowa prelekcja poparta była zwiedzaniem kolejnych pomieszczeń, w których tworzone były kolejne elementy bajki – pracownia animacji, malarnia, pokój zdjęć i sali nagrań dźwięku. Na koniec tej miłej podróży udaliśmy się do sali filmowej, gdzie w miłej atmosferze oglądaliśmy bajki, które powstały w tym Studio. Była to niezwykła przygoda w świecie bajki zarówno dla dzieci jak i ich rodziców.
Krystyna Badora


Młodzi ekolodzy odwiedzają ciekawe miejsca w naszej najbliższej okolicy

15 czerwca uczniowie klasy II S.P. pod opieką wychowawczyni Krystyna Badory i Pani Barbary Cierniak wybrali się na wycieczkę do lasu. Celem wyprawy był rezerwat przyrody ,,Rajchowa Góra’’. Znajduje się on na obszarze Parku Krajobrazowego ,,Lasy nad Górną Liswartą’’. Uczniowie dowiedzieli się, że nazwa rezerwatu związana jest z nazwiskiem Rajch, które według miejscowych podań należało do zamieszkującego na tym obszarze pustelnika. Rezerwat utworzony został w 1959r. Jest borem mieszanym, w którym dominuje sosna zwyczajna, dąb bezszypułkowy i szypułkowy oraz buk zwyczajny. Dzieci na własne oczy mogły podziwiać olbrzymie , wiekowe drzewa.  Wycieczka była też znakomitą okazją do obserwacji przyrody o tej porze roku. Skosztowaliśmy też pierwszych w tym roku jagód. Mimo, że droga była daleka w świetnych humorach wróciliśmy do szkoły.
Krystyna Badora


    Ważne informacje
Schemat postępowania w przypadku potwierdzonego wyniku dodatniego wśród uczniów lub pracowników placówek
oświatowych- dla dyrektorów szkół/ przedszkoli
znajduje się w zakładce ORGANIZACJA SZKOŁY

Tygodniowy plan lekcji znajduje się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie klas I-VIII rozpoczynają zajęcia lekcyjne o 8.15

Wypełniając obowiązek przekazania gminom i dyrektorom szkół podstawowych informacji
o szkołach ponadpodstawowych na terenie województwa, wynikający z § 11 pkt. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 sierpnia 2019 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół, placówek i centrów (Dz. U. poz. 1737), informuję, że wykaz szkół ponadpodstawowych dostępnych dla absolwentów szkół podstawowych w rekrutacji na rok szkolny 2022/2023, został zamieszczony na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Katowicach www.kuratorium.katowice.pl w zakładce Rodzice i uczniowie/Rekrutacja oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Kuratorium w zakładce Ogłoszenia/Ogłoszenia inne.


Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno- wychow.
w roku szkolnym 2022/2023 -2,3 listopada 2023, 29,30 kwietnia 2024r., 2,3 maja 2024r., 31 maja 2024r.,17 czerwca 2024r.
Informacja o dobrowolnym ubezpieczeniu dziecka znajduje
się w pliku AKTUALNOŚCI

Informujemy, że sprawozdania finansowe za rok 2018
znajdują się na stronie

bip.konopiska

w zakładce Inne > Jednostki organizacyjne >
Zespół Szkolno-Przedszkolny
im. Mikołaja Kopernika w Hutkach

Wybieram zawód dla siebie

Informator o szkolnictwie branżowym na terenie
Częstochowy i powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego, myszkowskiego znajduje się na:
https://womczest.edu.pl/
wybieram-zawod/index.html
.
Ponadto informacje z wyborem zawodu można znaleźć na
stronie:
https:doradztwo.ore.edu.pl

KLAUZULA RODO

Klauzula informacyjna_rodo


Stawka żywieniowa w roku szkolnym 2023/2024

Przedszkole:
Śniadanie - 2,50 zł
Obiad-4,20 zł
Podwieczorek-2,00zł

Szkoła Podstawowa:
Obiad-4,50zł

Nr konta do wpłat za żywienie:
ZSP HUTKI BUDZET
96 8273 0006 2000 0000 0172 4669deklaracja-dostepnosci-1
 

    Dzwonki szkolne
1. 8.15-9.00
2. 9.10-9.55
3. 10.05-10.50
4. 11.00-11.45 (obiad klasy I-III)
5. 12.00-12.45 (obiad klasy IV-VIII)
6. 13.00-13.45
7. 13.55-14.40
8. 14.50-15.35
 

    Kalendarz

 

 
 Zespół Szkolno-Przedszkoly im. Mikołaja Kopernika w HutkachRealizacja: Shile Design Studio