szkola hutki
Strona głównaAktualnościPlikiGaleriaKontakt

Organizacja szkoły
Rada rodziców
Samorząd uczniowski
Pedagog szkolny
Brać szkolna
Osiągnięcia uczniów
Hala sportowa
Erasmus
Szkolne kółko caritas
Pracownicy szkoły
Zajęcia pozalekcyjne
Świetlica
Uroczystości


 


Samorządy mają głos
30 WRZEŚNIA  jak co roku wybieramy Samorząd z Akcją Centrum Edukacji Obywatelskiej "Samorządy mają głos".
W wyniku przeprowadzonego głosowania społeczność szkolna  wybrała Samorząd Szkolny:
Natalia Fac-przewodnicząca
Nikola Płaszczymąka- zastępca przewodniczącej
Julia Marchefka, Dominka Marchefka- członkowie wspierający


Wycieczka do Zagrody Edukacyjnej "Stefanówka"
W pierwszy dzień jesieni uczniowie z klas 1-3 wraz z nauczycielami wybrali się na wycieczkę do Zagrody Edukacyjnej „Stefanówka” w miejscowości Nowa Szarlejka w gminie Wręczyca Wielka.  Celem wycieczki była lekcja edukacyjna poświęcona obyczajom i tradycjom regionu częstochowskiego. Uczniowie obejrzeli  prezentację multimedialną na temat pracy rolnika, a następnie zwiedzili gospodarstwo rolne, gdzie zapoznali się z zasadami żywieniowymi i chowem zwierząt wiejskich tj. kury, kaczki, owce, kozy, króliki a przede wszystkim kuce walijskie, z których słynie zagroda. Dzieci miły okazję karmić zwierzęta oraz obejrzeć stodołę z dawnymi maszynami i narzędziami rolniczymi. Następnie wzięli udział w warsztatach edukacyjnych pn. Lawendowy zakątek. Uczniowie samodzielnie wykonali pachnące woreczki z lawendą, które mogli zabrać do domu jako pamiątkę z wycieczki. Gospodarze przygotowali również dla nas słodki poczęstunek. Największą atrakcją dla dzieci była przejażdżka na kucyku walijskim. Smaczne kiełbaski i zakupy pamiątek zakończyły nasz pobyt w „Stefanówce”.
Uczniowie wrócili z wycieczki pełni nowych wrażeń i ciekawych doświadczeń.
Dziękujemy za wspaniałą zabawę!

Joanna Dróżdż

[im

Dzień Przedszkolaka
Z okazji Dnia Przedszkolaka 20 września 2022r. wszystkie dzieci z chęcią wzięły udział we wspólnych zabawach z okazji ich święta, mogły zostać pomalowane w wybrany przez siebie sposób oraz otrzymały słodki poczęstunek. Na koniec dnia  wręczono upominki przygotowane przez rodziców.


Wycieczka do Agrogospodarstwa "Pod Skałką" w Przybynowie
16 września 2022r. przedszkolaki wraz z uczniami klasy II wzięły  udział w wycieczce do Agrogospodarstwa "Pod Skałką" w Przybynowie gdzie mogły zwiedzić tamtejszy zwierzyniec, w którym mogły z bliska zobaczyć między innymi kangura, wielbłąda oraz wiele innych mieszkańców gospodarstwa. Następnie dzieci odwiedziły mini skansen wsi jurajskiej gdzie mogły zobaczyć jak dawniej mieszkali i żyli ludzie na tych terenach. Po zwiedzaniu odbyła się przejażdżka kolejką Jurajski Ekspress oraz warsztaty edukacyjne "Skąd się bierze mleko?" podczas, których dzieci mogły samodzielnie zrobić masło.


Uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej
16 września 2022r. w naszej szkole miało miejsce niezwykłe i uroczyste wydarzenie, odbyło się odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej kierownikowi Szkoły Powszechnej w Hutkach w latach 1926-1939, który poległ w obronie Ojczyzny  3 września 1939r. porucznikowi Leonowi Kołodziejczykowi. Uroczystość uświetniła obecność córek bohatera wydarzenia Pani  Teresy Kołodziejczyk i Pani  Alicji Kołodziejczyk, która udzieliła przepięknej lekcji historii wszystkim zgromadzonym. Ponadto gośćmi zaproszonymi byli PP.:  Urszula  Giżyńska–naczelną redaktor Gazety Częstochowskiej reprezentująca Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ,Wiceministra kultury i dziedzictwa narodowego - Szymona Giżyński , Starsza Wizytator  Anna Gamalczyk reprezentująca  Kuratorium Oświaty w Katowicach, Radni Powiatu Częstochowskiego – Joanna Tekiela i  Mieczysława Chudzika, Wójt Gminy Konopiska-Jerzy Żurek, Z-ca Wójta Gminy Konopiska-Iwona Lisek, Przewodniczący Rady Gminy Konopiska-Edward Bałdyga, Wiceprzewodnicząca Rady Gminy - Jadwiga Majdzik, Wicedyrektor  RODN WOM w Częstochowie-Grażyna Bochenkiewicz, Ksiądz Proboszcz Parafii w Rększowicach-Sebastian Ciastek, Dyrektorzy szkół , przedszkola i instytucji kulturalnych Gminy Konopiska , Prezes OSP w Hutkach-Damian Marchefka, Sołtys sołectwa Hutki – Sonia Marchefka,  Przewodnicząca KGW w Hutkach-Anna Bałdyga,  Panią Barbara Herba, przedstawiciele rodziców i społeczności Hutek
Dziękujemy Panu Edwardowi Bałdydze – inicjatorowi i fundatorowi Tablicy. Szkoła w Hutkach może być dumna , że doczekała się takiego absolwenta, który dba i pielęgnuje tradycje, zapisując w pamięci pokoleń osoby , które odegrały znacząca role w kształtowaniu losu i historii Hutek i gminy Konopiska; który dba o rozwój swojej małej Ojczyzny i  tworzy współczesną historię Hutek i gminy Konopiska.
Wydarzenie to nabrało szczególnego charakteru dzięki zaangażowaniu uczniów pod przewodnictwem nauczycieli Agnieszki Jakubowskiej, Magdaleny Wolskiej-Majchrzak, Katarzyny Stajner , Dariusza Hermana, ks. Sebastiana Ciastka oraz pocztu sztandarowego OSP w HutkachInauguracja roku szkolnego 2022/2023
Pierwszy dzień września to w Polsce dzień szczególny. Tradycyjnie dzisiaj wszystkie dzieci witają nowy rok szkolny. Jutro rozpoczną się lekcje, a dzisiaj zgromadziliśmy się razem, aby zaingurować 10 miesięcy nauki.
Dzień 1 września to bardzo ważna data nie tylko ze względu na naukę. 1 września obchodzimy także rocznicę, w tym roku 83 ., wybuchu II wojny światowej. Wojna trwała 5 lat i przez ten czas my, Polacy, musieliśmy walczyć o nasz kraj, nasze tradycje, nasz język i naszą szkołę. Kiedy więc niektórzy z Was marudzą, że szkoła się zaczyna, niech pomyślą inaczej – jak wspaniale, że możemy chodzić do polskiej szkoły i uczyć się po polsku.
Wakacje za nami, odpoczęliście, opaliliście się i myślę, że stęskniliście się za swoją klasą, panią wychowawczynią i pozostałymi nauczycielami. Sądzę bowiem, że nasza szkoła to nie tylko same mury, obowiązki, sprawdziany. Nasz zespół to wspólnota, budowana przez nauczycieli, Rodziców i Was, uczniów. Myślę, że tak jak w minionym roku szkolnym, macie w zanadrzu pełno pomysłów na konkursy, wycieczki, projekty, w których z chęcią wezmą udział także Rodzice czy Dziadkowie.
Nauczyciele również przygotowali dla Was niezwykle ciekawe zajęcia dodatkowe, różne przedsięwzięcia edukacyjne, które mają was nauczyć i utwierdzić w przekonaniu, że szkoła jest bardzo ważna, ponieważ kształci umiejętności niezbędne w dzisiejszym świecie. Nasza szkoła zajmuje wysokie lokaty w egzaminie ósmoklasisty 2022 Zdobyliśmy to dzięki wspólnej pracy: nauczycieli i Was, uczniów. Jestem przekonana, że ten rok szkolny pod względem waszych osiągnięć również będzie bardzo udany. Proszę przy tym pamiętać, że nie oznacza to, że macie zdobywać tylko same szczyty. Bliskie nam jest bowiem przekonanie pani Marii Grzegorzewskiej, pani profesor, wielkiej postaci w polskiej historii pedagogiki, która uważała, że „każde dziecko ma prawo nie tylko do nauki, ale także do sukcesu na miarę swoich możliwości”. Pamiętajcie – na miarę swoich możliwości.
Szczególnie miło chciałabym przywitać w naszym gronie najmłodszych którzy rozpoczynają przygodę z przedszkolem oraz   I klasę . Witamy Was bardzo ciepło!  Dla Was zaczyna się przygoda ze szkołą. Pamiętajcie, że zawsze możecie liczyć na pomoc i wsparcie nauczycieli i starszych uczniów.
Szanowne Grono Nauczycielskie. Przed nami nowy rok szkolny, z waszej  strony dobrze przygotowany, jak miałam okazję się przekonać na sierpniowej radzie pedagogicznej. Mam nadzieję, że będzie to rok spokojnej i systematycznej pracy, niezależnie od zupełnie nowych wytycznych w edukacji polskiej. Jesteśmy bowiem mądrym i doświadczonym Zespołem i jako taki doskonale znamy i wywiązujemy się z naszych obowiązków pedagogicznych. Życzę Wam udanego roku pracy.
Szanowni Rodzice. Dziękujemy, że z nami współpracujecie, angażujecie się w życie szkoły. Wasze dzieci są na etapie kształtowania zespołu wartości, budowania swojej tożsamości. Nie osiągną dobrych rezultatów bez wsparcia ze strony dorosłych – Was i nas, nauczycieli, konsekwentnie przekazujących spójny obraz świata. Zapraszamy wszystkich do kontynuacji lub rozpoczęcia współpracy, zapraszamy do przedszkola i szkoły. Państwa obecność pomoże osiągnąć cel, który przyświeca też pedagogom – zaspokojeniu naturalnych potrzeb dzieci – osiągania sukcesów, poczucia miłości i przyjaźni, poczucia bezpieczeństwa. Będziemy także Państwa wspierać w jak najlepszym przygotowaniu dzieci do nauki w szkole. Nauczyciele będą do waszej dyspozycji zgodnie z harmonogramem w ciągu całego tygodnia.
Cóż, odpoczęliśmy podczas wakacji, zregenerowaliśmy się i wracamy do pracy i nauki z ogromną porcją energii i motywacji.
Życzę wszystkim, samych sukcesów, dobrych ocen, dużo cierpliwości i wytrwałości.

Rok szkolny 2022/23uważam za otwarty!

Tamara Gwoźdź-dyrektor ZSP w Hutkach

„To już jest koniec...” – Zakończenie roku szkolnego 2021/2022!
24 czerwca o godz. 9.00 rozpoczęło się w naszej szkole uroczyste zakończenie kolejnego roku szkolnego.  Spotkaliśmy się, aby oficjalnie zakończyć ten rok, wyróżnić i nagrodzić uczniów, podziękować, pożegnać się  przed wakacjami, które właśnie się zaczynają.
Po powitaniu gości i wszystkich zebranych przyszedł czas na głównych bohaterów uroczystości, czyli uczniów kl. VIII. Otrzymali nagrody, świadectwa i słodkie upominki od rodziców, którzy również przyszli uczestniczyć w tym ostatnim spotkaniu w murach tej szkoły. Potem przyszedł czas na program artystyczny przygotowany przez naszą najstarszą klasę.
„ Poloneza czas zacząć...”.
Rzeczywiście to był pierwszy punkt programu, który wywarł ogromne wrażenie na oglądających. Potem przyszła pora na dalszą część występu, w której pojawiły się podziękowania i piękna oprawa muzyczna w postaci występu solowego jednego z naszych uczniów ( saksofon ).
Naszym absolwentom życzymy pięknej, dalszej ścieżki życia, spotykania życzliwych osób, poznawania świata i ludzi, wspaniałych przygód, a na teraz – dobrych wyników egzaminów i dostania się do upragnionych szkół średnich.

"Do zobaczenia, bo zawsze nasza szkoła stoi dla Was otworem...
Do zobaczenia w dorosłym życiu
Na innej drodze, na innym szlaku
Z bagażem wspomnień na dnie, w ukryciu
Wśród masy pytań w pełnym plecaku.
Przyszłość jak wielki znak zapytania..."
Uczniów kl. VIII pożegnali młodsi koledzy i koleżanki. W czasie uroczystości na sali nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce otrzymali również uczniowie kl. I – VII.
              Wszystkim gratulujemy!
Oby wakacyjny odpoczynek upłynął ciekawie, miło i bezpiecznie.
              Do zobaczenia 1 września!
"Witamy Cię lato, witamy,
Nim miniesz, pobiegamy po kwiecistej łące,
Przyjrzymy się czerwonej biedronce.
Nazbieramy tysiące barwnych kwiatów,
Upleciemy dużo wianków z
chabrów i maków."

A.Pietras
Dzień Rodziny
W czwartek,9 czerwca 2022 r. odbyła się uroczystość z okazji "DniaRodziny". Wydarzenie to połączyło dwa święta: Dzień Matki i Dzień Ojca. Dzieci z tej okazji zaprosiły swoich rodziców i przygotowały występ na którym zaprezentowały swoje zdolności aktorskie, recytatorskie i muzyczne.
Dzieci wręczyły najbliższym własnoręcznie wykonane laurki i upominki.
Wszystkim gościom bardzo się podobało, a występy dzieci zostały przyjęte z zachwytem oraz nagrodzone gromkimi brawami .Na koniec Tamara Gwóźdź - dyrektor złożyła najlepsze życzenia wszystkim rodzicom, a dzieciom podziękowała za wspaniały występ.
Program przygotowały Justyna Śmieszek, Izabela Minkina, Katarzyna Zbirek

Katarzyna Zbirek


Zakończenie projektu edukacyjnego CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki
Uczniowie z klasy 2 wspólnie z wychowawczynią meldują zrealizowanie 3 modułów i zakończenie projektu edukacyjnego CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki.
Spotkanie z wybranymi lekturkami oraz wykonywanie ciekawych zadań, nie tylko umożliwiło poznanie książek dla dzieci i rozwinęło umiejętności czytelnicze, ale dostarczyło uczniom wiele radości i zabawy.
Kończymy całoroczną przygodę czytelniczą.
To był cudowny czas.

Joanna Dróżdż


Realizacja projektu edukacyjnego CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki
Uczniowie z klasy 2 zrealizowali III moduł Na ratunek projektu edukacyjnego CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki.
Jako trzecią lekturę wybrali i przeczytali książkę „Detektyw Pozytywka”, której autorem jest Grzegorz Kasdepke.
Realizację III modułu zaczęli od wykonania gazetki ściennej, prezentującej wiedzę o różnych zawodach. Uczniowie wykonali piękne lapbooki, które związane były z treścią przeczytanej lektury. Ponadto wykonali i zaprezentowali „Lekturę na wieszaku”, dekorując nią salę lekcyjną. Wykorzystując interaktywną mapę, odwiedzili miasto zawodów, w którym zagłębili wiedzę na temat cech i kompetencji detektywa.
Oczywiście uczniowie nie zapomnieli o uzupełnianiu Lekturników.
Był to aktywny czas, który dostarczył dzieciom pozytywnych emocji i wrażeń.

Joanna Dróżdż
    Ważne informacje
Schemat postępowania w przypadku potwierdzonego wyniku dodatniego wśród uczniów lub pracowników placówek
oświatowych- dla dyrektorów szkół/ przedszkoli
znajduje się w zakładce ORGANIZACJA SZKOŁY

Tygodniowy plan lekcji znajduje się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie klas I-VIII rozpoczynają zajęcia lekcyjne o 8.15

Wypełniając obowiązek przekazania gminom i dyrektorom szkół podstawowych informacji
o szkołach ponadpodstawowych na terenie województwa, wynikający z § 11 pkt. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 sierpnia 2019 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół, placówek i centrów (Dz. U. poz. 1737), informuję, że wykaz szkół ponadpodstawowych dostępnych dla absolwentów szkół podstawowych w rekrutacji na rok szkolny 2022/2023, został zamieszczony na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Katowicach www.kuratorium.katowice.pl w zakładce Rodzice i uczniowie/Rekrutacja oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Kuratorium w zakładce Ogłoszenia/Ogłoszenia inne.


Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno- wychow.
w roku szkolnym 2023/2024 -2,3 listopada 2023, 29,30 kwietnia 2024r., 2,3 maja 2024r., 31 maja 2024r.,17 czerwca 2024r.
Informacja o dobrowolnym ubezpieczeniu dziecka znajduje
się w pliku AKTUALNOŚCI

Informujemy, że sprawozdania finansowe za rok 2018
znajdują się na stronie

bip.konopiska

w zakładce Inne > Jednostki organizacyjne >
Zespół Szkolno-Przedszkolny
im. Mikołaja Kopernika w Hutkach

Wybieram zawód dla siebie

Informator o szkolnictwie branżowym na terenie
Częstochowy i powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego, myszkowskiego znajduje się na:
https://womczest.edu.pl/
wybieram-zawod/index.html
.
Ponadto informacje z wyborem zawodu można znaleźć na
stronie:
https:doradztwo.ore.edu.pl

KLAUZULA RODO

Klauzula informacyjna_rodo


Stawka żywieniowa w roku szkolnym 2023/2024

Przedszkole:
Śniadanie - 2,50 zł
Obiad-4,20 zł
Podwieczorek-2,00zł

Szkoła Podstawowa:
Obiad-4,50zł

Nr konta do wpłat za żywienie:
ZSP HUTKI BUDZET
96 8273 0006 2000 0000 0172 4669deklaracja-dostepnosci-1


Standardy Ochrony Małoletnich obowiązujące w przedszkolu i szkole podstawowej znajdują się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

 

    Dzwonki szkolne
1. 8.15-9.00
2. 9.10-9.55
3. 10.05-10.50
4. 11.00-11.45 (obiad klasy I-III)
5. 12.00-12.45 (obiad klasy IV-VIII)
6. 13.00-13.45
7. 13.55-14.40
8. 14.50-15.35
 

    Kalendarz

 

 
 Zespół Szkolno-Przedszkoly im. Mikołaja Kopernika w HutkachRealizacja: Shile Design Studio