szkola hutki
Strona głównaAktualnościPlikiGaleriaKontakt

Organizacja szkoły
Rada rodziców
Samorząd uczniowski
Pedagog szkolny
Brać szkolna
Osiągnięcia uczniów
Hala sportowa
Erasmus
Szkolne kółko caritas
Pracownicy szkoły
Zajęcia pozalekcyjne
Świetlica
Uroczystości


 


OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

 20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i  ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Nasze przedszkolaki świętowanie rozpoczęły od otrzymania prezentów- maskotek "lemurków". Następnie dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy i udziału w konkursach


AKCJA SPRZĄTANIE ŚWIATA
15 września 2017r. cała społeczność szkolna włączyła się w Akcję Sprzątania  Świata. Uczniowie gimnazjum i IV kl.sp przeszli przez wieś i okoliczny las zbierając śmieci.Dzień ten został połączony ze "Świętem Pieczonego Ziemniaka". Dzieci przedszkolne i uczniowie edukacji wczesnoszkolnej na warsztatach stworzyli piękne ziemniaczane ludziki i zwierzątka oraz obrazki związane z tą tematyką. Na zakończenie dnia Panie Kucharki dla wszystkich przygotowały zapiekankę ziemniaczaną i kiełbaski.


Gminne Dożynki w Hutkach
Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Mikołaja Kopernika w Hutkach był współorganizatorem tegorocznych Gminnych Dożynek, które odbyły się w Hutkach 10 września 2017r.
Uczniowie gimnazjum pod opieką pani Agnieszki Jakubowskiej wystawili ”Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. Przedstawienie to było jednym z elementów ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie Wesela”. W role bohaterów Wyspiańskiego:Pana Młodego zagrał Dawid Janik, Panią Młodą Emilia Domagała, Poetą był Szymon Zatłoka, Żyda zagrała Zuzanna Tekiela ,natomiast Rachelę Klaudia Machoń. Wszyscy aktorzy wspaniale odegrali swoje postaci, przenosząc publiczność w świat dawnych, polskich zwyczajów, wierzeń i historii. W dalszej części programu szkołę reprezentowała grupa taneczna grupa taneczna "Dance Army" oraz szkolny kabaret.
Dziękujemy całej społeczności szkolnej oraz rodzinom naszych dzieci przedszkolnych i uczniów, które poprzez wielkie zaangażowanie w wystrój trasy przemarszu korowodu dożynkowego, uświetniły tą uroczystość.
Zapraszamy na fotorelacje :


INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO2017/2018
4 września 2017 r. uczniowie wrócili do szkoły pełni sił, energii, by móc zdobywać wiedzę, osiągać sukcesy w nauce, realizować zainteresowania, odkrywać pasje i talenty. W  naszej szkole rozpoczęcie roku szkolnego przybrało bardzo uroczysty wymiar, bowiem jej próg został przekroczony nie tylko przez dzieci przedszkolne , pierwszoklasistów, uczniów szkoły podstawowej, gimnazjalistów, ich rodziców i nauczycieli, ale także zaproszonych gości : Edwarda Bałdygę- przewodniczącego Rady Gminy Konopiska, Halinę Ernt- sołtysa sołectw Hutki, Ks. Sebastiana Ciastka-proboszcza Parafii w Rększowicach, Annę Bałdygę-przewodnicząca KGW w Hutkach. Podczas apelu głos zabrała Tamara Gwóźdź-dyrektor ZSP w Hutkach, która serdecznie przywitała osoby uczestniczące w tym ważnym dniu, nawiązała do reformy szkolnictwa, wykwalifikowanej kadry pedagogicznej, znakomitego wyniku egzaminu  ubiegłorocznych gimnazjalistów, życząc dzieciom przedszkolnym i uczniom w nowym roku szkolnym podążania za marzeniami, odkrywania swoich możliwości i pasji, dużo uśmiechu i optymizmu. Głos zabrał również  Pan Edward Bałdygę , który dołączył do słów pani dyrektor zwracając uwagę na poprawę bezpieczeństwa uczniów w drodze do i ze szkoły w związku z oddaniem do użytku chodnika wzdłuż wsi.
W trakcie inauguracji można było wysłuchać wierszy i piosenek w wykonaniu uczniów II klasa gimnazjum,   których do występu przygotowała Pani Magdalena Wolska-Majchrzak.
Minutą ciszy uczczono pamięć poległych na frontach II wojny światowej.
Po części oficjalnej nastąpiło  spotkaniu uczniów z wychowawcami.


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017
22 czerwca  dzieci przedszkolne, a 23 czerwca  uczniowie zakończyli kolejny rok szkolny i rozpoczęli wymarzone wakacje. Zanim to nastąpiło, o godz. 9.30, rozpoczęła się w naszym Zespole uroczystość, w czasie której P. Dyrektor podsumowała upływający rok i nagrodziła uczniów, którzy szczególnie na to zasłużyli. Na początku odbyło się wręczenie nagród książkowych dla klasy II i III Szkoły Podstawowej, potem świadectwa z wyróżnieniem otrzymali uczniowie klas gimnazjalnych. Szczególnymi bohaterami  byli tego dnia nasi wychowankowie z kl. III Gimnazjum - kolejny rocznik naszych absolwentów. Połowa uczniów tej klasy wypracowała sobie bardzo wysokie oceny, co zaowocowało uzyskaniem świadectwa z wyróżnieniem, a na dodatek tegoroczna klasa uzyskała bardzo wysokie wyniki na egzaminach gimnazjalnych, przekraczając średnie krajowe z każdej jego części. Bardzo się cieszymy i jesteśmy dumni z naszych uczniów. Gratulujemy wszystkim, którzy się do tego przyczynili.
    Oprócz świadectw pojawiły się również wspaniałe nagrody - nie tylko książkowe. Troje uczniów gimnazjalnych - z najwyższymi średnimi -  za swoją całoroczną pracę otrzymało nagrody w postaci wycieczki (Władysławowo, Trójmiasto, Toruń, Malbork ). Tego dnia pamiętaliśmy nie tylko o uczniach, ale również o ich rodzicach - listy gratulacyjne otrzymali rodzice najlepszych uczniów z kl. III Gimnazjum,     a podziękowania -  Ci, którzy przez cały rok szkolny najbardziej angażowali się w pomoc i inne działania na rzecz naszego Zespołu. Dziękujemy! Nagrody zostały przyznane uczniom nie tylko za wyniki w nauce: otrzymali je: uczniowie klas młodszych, czytający najwięcej książek, najlepsi, sportowcy, uczniowie pracujący w Samorządzie Uczniowskim oraz dwóch uczniów kl. III, którzy reprezentowali szkołę w poczcie sztandarowym.
    Na koniec przyszedł czas na program artystyczny - tradycyjnie przygotowany przez uczniów Gimnazjum, opuszczających naszą szkołę - pod kierunkiem wychowawcy - A. Pietras. Był czas na wspomnienia, refleksje, wskazówki dla siebie i innych oraz na podziękowania tym, których spotkali na swojej drodze... Słowa, piosenki, emocje, wzruszenia - tego dostarczył wszystkim przedstawiony program.... Społeczność II klasy gimnazjum pożegnała swoich starszych kolegów wręczając im pamiątkowe upominki. Uczniowie klasy III Gimnazjum stali się kolejnym rocznikiem naszych absolwentów. Życzymy im samych słonecznych chwil, życzliwych ludzi na ich dalszej drodze oraz spełniania marzeń. Zawsze zapraszamy do naszej szkoły...

Uroczystość dobiegła końca...

Życzymy wszystkim miłych, udanych i bezpiecznych wakacji!
Do zobaczenia we wrześniu!

Już czerwiec
otwiera lata bramy
a tam
czeka na nas
las.
W chłodnym mroku
lśnią słońca polany
i strumyk
na kamykach gra...
                                              A.Pietras


Nocne czytanie poezji Juliana Tuwima w ZSP Hutki
Uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Hutkach od lat aktywnie uczestniczą w kampanii społecznej ,,Cała Polska czyta dzieciom’’ włączając się w organizowane w ramach kampanii akcje. Noc z poezją Juliana Tuwima to wieczorno-nocna akcja w niekonwencjonalny sposób promująca czytanie w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom pod hasłem ,,Czytanie zbliża’’. Był to projekt przygotowany przez nauczycielki – Krystynę Badora i Iwonę Maj, a wzięli  w niej udział uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej i dzieci przedszkolne z tzw. ,,zerówki’’.
W dniu 20 czerwca 2017 r. spotkaliśmy się w godzinach wieczornych w naszej szkole. Rolę czytających godnie przejęli uczniowie klasy III, którzy swoim młodszym kolegom przedstawili wybrane przez siebie utwory Juliana Tuwima. Były to ,,Okulary’’, ,,Bambo’’, ,,Spóźniony słowik’’, ,,Słoń Trąbalski’’, ,,Warzywa’’, ,,Zosia Samosia’’, ,,Abecadło’’ i  wspaniała ,,Lokomotywa’’. Bawiliśmy się świetnie,  a głosy zadowolenia usłyszałyśmy od wszystkich uczestników naszego spotkania, Rano, po przebudzeniu zjedliśmy pyszne  śniadanie. Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu imprezy.

Krystyna Badora ZSP Hutki


"WESELE" W HUTKACH
„(…) tak by gdzieś het gnało, gnało,
tak by się nam serce śmiało
do ogromnych, wielkich rzeczy (…)”
S.Wyspiański

W dniu 2 czerwca 2017 roku uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Mikołaja Kopernika w Hutkach  pod opieką pani Agnieszki Jakubowskiej wystawili ”Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. Przedstawienie to było jednym z elementów ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie Wesela” oraz „Noc Bibliotek”. Inscenizację poprzedziło czytanie fragmentów „Wesela” przez zaproszonych gości. Byli wśród nich ks. proboszcz Sebastian Ciastek, pani Roma Szwyngel, przewodnicząca Rady Rodziców pani Anna Śmietana, przewodnicząca KGW Hutki pani Anna Bałdyga oraz Dyrektor szkoły pani Tamara Gwóźdź. Uczniowie klasy I i II gimnazjum wcielili się w role bohaterów Wyspiańskiego:Pana Młodego zagrał Dawid Janik, Panią Młodą Emilia Domagała, Poetą był Szymon Zatłoka, Żyda zagrała Zuzanna Tekiela ,natomiast Rachelę Klaudia Machoń. Wszyscy aktorzy wspaniale odegrali swoje postaci, przenosząc publiczność w świat dawnych, polskich zwyczajów, wierzeń i historii. Ważną rolę w tym przedstawieniu odegrała scenografia, uczniowie stworzyli na scenie wnętrze wiejskiej chaty oraz jej obejście. Na stołach gościły prawdziwe potrawy, a wśród nich królował pieczony udziec.  Muzyka stworzyła mroczny klimat, który wywołał u odbiorców dreszcz emocji. Szczególną uwagę widzów zwróciła postać Chochoła i towarzysząca jej piosenka w wykonaniu Czesława Niemena. Ważnym elementem przedstawienia były również stroje, które przepięknie oddawały charakter epoki. Uczniowie włożyli bardzo dużo pracy w opanowanie bardzo długich i trudnych tekstów , jednak wysiłek się opłacił , gdyż aktorzy otrzymali brawa na stojąco, gratulacjom nie było końca, a niektórym widzom łezka zakręciła się w oku.

Agnieszka JakubowskaNasi uczniowie na turystycznym szlaku...
Wycieczka Gimnazjalistów do Władysławowa : 7 – 10 czerwca 2017r.

Tradycją naszej szkoły jest organizowanie wycieczek, aby uczniowie mogli poznać i docenić piękno Polski – jej historię, tradycje, przyrodę oraz zabytki, które były świadkami naszej bogatej przeszłości. Jak co roku, w czerwcu, przyszedł czas na kilkudniowy wyjazd.
    Tym razem wybraliśmy się aż na północ –w stronę Półwyspu Helskiego –  do Władysławowa – turystycznej miejscowości z piękną, szeroką plażą, Aleją Gwiazd Sportu, Ośrodkiem przygotowań olimpijskich w Cetniewie i wieloma innymi atrakcjami... Mieliśmy również okazję poznać kulturę kaszubską. To nie był jedyny punkt programu. Już w pierwszym dniu zatrzymaliśmy się w Toruniu – mieście pełnym zabytków skupionych na historycznym szlaku, miejscu urodzenia patrona naszego Zespołu – Mikołaja Kopernika. Kiedy dotarliśmy na miejsce naszego pobytu, już wieczorem ruszyliśmy na powitanie morza, a zarazem , aby obejrzeć piękny zachód słońca. Kolejny dzień przeznaczony był na relaks i odpoczynek we Władysławowie oraz zwiedzanie tego turystycznego kurortu. Kolejnego dnia, po śniadaniu, ruszyliśmy na wycieczkę do Trójmiasta – odwiedziliśmy Gdynię, w której zwiedziliśmy statek „ Dar Pomorza”, spacerowaliśmy po parku, pięknym molo i słynnym sopockim „ Monciaku”, a na koniec przyszedł czas na urokliwy Gdańsk i jego zabytki. To nie był koniec atrakcji, gdyż wieczorem spotkaliśmy sie jeszcze na ognisku. Ostatniego dnia, po pożegnaniu morza i Władysławowa, przyszła pora na powrót do domu, ale zanim to nastąpiło zatrzymaliśmy się w Malborku, żeby zwiedzić wspaniały, krzyżacki zamek...
     Szczęśliwie, w godzinach wieczornych, wróciliśmy do domu. To była wycieczka, pełna wrażeń i pięknych widoków, która pozostanie w naszej pamięci na długo.
                                          Anna Pietras

Pozdrowienia z Europy
24 maja 2017 roku w  naszej szkole odbył się  finał Powiatowego Konkursu o Unii Europejskiej „Pozdrowienia z Europy”. Zadaniem uczniów było wykonanie widokówki ciekawszego miejsca lub zabytku państwa należącego do Unii Europejskiej. W konkursie wzięli udział uczniowie z Gimnazjum w Aleksandrii, Konopiskach, Starczy i Hutek. Poziom prac bardzo zaskoczył organizatorów konkursu, co wpłynęło na to, że decyzja jury była bardzo trudna. I miejsce otrzymały Monika Płaczek uczennica Gimnazjum w Konopiskach i Justyna Łuszczyńska uczennica Gimnazjum w Aleksandrii . II miejsce otrzymała Dagmara Staszniewska uczennica Gimnazjum w Konopiskach oraz Oliwia Chłąd uczennica Gimnazjum w Aleksandrii. III miejsce otrzymała Klaudia Sirek uczennica  Gimnazjum w Hutkach oraz Oliwia Mazur uczennica Gimnazjum w Starczy. Serdecznie gratulujemy i do zobaczenia za rok.

Małgorzata Świeża, Maria Wołczyk


Wariacje matematyczne

W dniu 26 maja 2017 roku uczniowie klasy pierwszej gimnazjum zorganizowali zajęcia kulinarne pt. „Wariacje matematyczne”. Podczas nich mieli okazję zastosować zdobytą wiedzę matematyczną w... kuchni. Wykonywali oni kolorowe wiosenne kanapki, których kształty były inspirowane figurami geometrycznymi, bryłami oraz osiami symetrii.

Smakołykiem cieszącym się największym wzięciem okazały się wafle w kształcie brył o różnych podstawach, przekładane kremem czekoladowym.

Wielu wrażeń dostarczyło uczniom przygotowywanie wielosmakowych, zdrowych koktajli mlecznych. Podczas tej zabawy stosowali i dobierali odpowiednie proporcje składników, aby uzyskać idealny smak napoju.
Ta pouczająca i intrygująca zabawa zakończyła się wspólnym skonsumowaniem przygotowanych pyszności.

Magdalena Wolska-Majchrzak    Ważne informacje
Schemat postępowania w przypadku potwierdzonego wyniku dodatniego wśród uczniów lub pracowników placówek
oświatowych- dla dyrektorów szkół/ przedszkoli
znajduje się w zakładce ORGANIZACJA SZKOŁY

Tygodniowy plan lekcji znajduje się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie klas I-VIII rozpoczynają zajęcia lekcyjne o 8.15

Wypełniając obowiązek przekazania gminom i dyrektorom szkół podstawowych informacji
o szkołach ponadpodstawowych na terenie województwa, wynikający z § 11 pkt. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 sierpnia 2019 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół, placówek i centrów (Dz. U. poz. 1737), informuję, że wykaz szkół ponadpodstawowych dostępnych dla absolwentów szkół podstawowych w rekrutacji na rok szkolny 2022/2023, został zamieszczony na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Katowicach www.kuratorium.katowice.pl w zakładce Rodzice i uczniowie/Rekrutacja oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Kuratorium w zakładce Ogłoszenia/Ogłoszenia inne.


Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno- wychow.
w roku szkolnym 2022/2023 -2,3 listopada 2023, 29,30 kwietnia 2024r., 2,3 maja 2024r., 31 maja 2024r.,17 czerwca 2024r.
Informacja o dobrowolnym ubezpieczeniu dziecka znajduje
się w pliku AKTUALNOŚCI

Informujemy, że sprawozdania finansowe za rok 2018
znajdują się na stronie

bip.konopiska

w zakładce Inne > Jednostki organizacyjne >
Zespół Szkolno-Przedszkolny
im. Mikołaja Kopernika w Hutkach

Wybieram zawód dla siebie

Informator o szkolnictwie branżowym na terenie
Częstochowy i powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego, myszkowskiego znajduje się na:
https://womczest.edu.pl/
wybieram-zawod/index.html
.
Ponadto informacje z wyborem zawodu można znaleźć na
stronie:
https:doradztwo.ore.edu.pl

KLAUZULA RODO

Klauzula informacyjna_rodo


Stawka żywieniowa w roku szkolnym 2023/2024

Przedszkole:
Śniadanie - 2,50 zł
Obiad-4,20 zł
Podwieczorek-2,00zł

Szkoła Podstawowa:
Obiad-4,50zł

Nr konta do wpłat za żywienie:
ZSP HUTKI BUDZET
96 8273 0006 2000 0000 0172 4669deklaracja-dostepnosci-1
 

    Dzwonki szkolne
1. 8.15-9.00
2. 9.10-9.55
3. 10.05-10.50
4. 11.00-11.45 (obiad klasy I-III)
5. 12.00-12.45 (obiad klasy IV-VIII)
6. 13.00-13.45
7. 13.55-14.40
8. 14.50-15.35
 

    Kalendarz

 

 
 Zespół Szkolno-Przedszkoly im. Mikołaja Kopernika w HutkachRealizacja: Shile Design Studio