szkola hutki
Strona głównaAktualnościPlikiGaleriaKontakt

Organizacja szkoły
Rada rodziców
Samorząd uczniowski
Pedagog szkolny
Brać szkolna
Osiągnięcia uczniów
Hala sportowa
Erasmus
Szkolne kółko caritas
Pracownicy szkoły
Zajęcia pozalekcyjne
Świetlica
Uroczystości


 


Wakacyjna przygoda w Hutkach
W dniach 17-28 lipca 2023r. dzieci przedszkolne z terenu naszej gminy gościły w naszym przedszkolu. W czasie wakacyjnej przygody nie było mowy o nudzie,na dzieci czekało wiele atrakcji. Wśród nich spotkanie pt. Ciekawostki Parków Krajobrazowych "Nad Górną Liswartą"  z pracownikami Ośrodka Edukacji w Kalinie, pieczenie i dekorowanie  babeczek,malowanie na asfalcie,  malowanie twarzy dla chętnych dzieci, spacery po okolicy, zabawy na na podwórku szkolnym. Kiedy pogoda nie sprzyjała na wyjście dzieci wykonywały zabawki z masy solnej, piasku kinetycznego, robiły latawce, kolorowe papugi , aktywnie czas spędzały na sali sportowej. Na zakończenie pobytu każdy otrzymał dyplom "Dzielnego Przedszkolaka", bo tylko takie dzieci były u nas.

Zakończenie roku szkolnego 2022/2023
Za nami kolejny rok szkolny, dziesięć miesięcy wytężonej pracy, której efekty zostały zebrane na Świadectwach. Bez względu na to, czy udało Wam się zdobyć świadectwo z wyróżnieniem, czy nie, bez względu na rodzaj ocen na nim zawartych, liczy się działanie, które zostało podjęte w celu zdobywania wiedzy i rozwijania się.Nagrodę specjalną za osiągnięte postępy w nauce i promocję ZSP otrzymała Amelia Zaręba -uczennica V klasy. Po ciężkiej pracy przyszedł więc czas na odpoczynek. Na zasłużony odpoczynek przeszła Pani Anna Pietras , która w szkole w Hutkach przepracowała po ponad  40 lat.
Pora  zregenerować siły, odetchnąć, oczyścić umysł, by móc stanąć u progu kolejnego  roku szkolnego. Niech te wakacje będą czasem wytchnienia, pełnym śmiechu, radości i beztroski. Bez względu na to, jak je spędzicie, pamiętajcie zawsze o bezpieczeństwie swoim i swoich towarzyszy, abyśmy we wrześniu spotkali się wszyscy zdrowi i wypoczęci.
Uczniom ósmej klasy życzymy dostania się do szkoły ponadpodstawowej pierwszego wyboru i rozwoju na każdej niwie życia


Rodzinny Festyn
W ZSP w Hutkach 4 czerwca 2023r. odbył się doroczny Piknik Rodzinny , na którym dzieci przedszkolne i uczniowie szkoły podstawowej w programie artystycznym skierowali słowa uznania i podziękowania swoim rodzicom. Wspaniała atmosfera i mnóstwo atrakcji dla starszych i młodszych, w tym dmuchańce, zabawy i gry integracyjne, malowanie buzi, warkoczyki, rozgrywki szachowe, kącik kreatywny dla najmłodszych,fotobudka, obecność OSP w Hutkach pozwoliły na spędzenie niedzielnego czasu mieszkańcom i gościom Hutek.
Nie byłoby to możliwe bez zaangażowania całej społeczności ZSP w Hutkach, Edwarda Bałdygi -przewodniczącego Rady Gminy Konopiska, KGW w Hutkach, OSP w Hutkach , Gminnej Biblioteki Publicznej w KonopiskachEgzamin ósmoklasisty 23-25 maja
Test z języka ojczystego rozpoczął egzaminacyjny maraton ósmoklasisty. To trzy dni: w każdym uczniowie będą zdawać z innego przedmiotu.W środę ósmoklasiści podejdą do egzaminu pisemnego z matematyki, a w czwartek egzaminu z języka angielskiego.
Prace ósmoklasistów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów. Ogólnopolskie wyniki egzaminu ósmoklasisty zostaną ogłoszone 3 lipca. Zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty uczniowie otrzymają 6 lipca.
Jeśli uczeń z powodów zdrowotnych lub losowych nie będzie mógł przystąpić do egzaminu we wtorek, środę i czwartek, to będzie go pisał w drugim terminie - w dniach 12-14 czerwca.


Konkurs Języka Angielskiego
W dniach 10 i 11 maja 2023r. nasi uczniowie wzięli udział w konkursach języka angielskiego w Szkole Podstawowej im. Józefa Lompy w Starczy.
Nicola Markowska z klasy 8 reprezentowała naszą szkołę w VII Powiatowym Konkursie The Master of English, a Gabriela Rychlak i Igor Jagusiak z klasy 3 - w II Powiatowym Konkursie The Master of English Junior.
Choć nie udało się stanąć na podium (a było naprawdę blisko), to gratulujemy wiedzy i umiejętności językowych i trzymamy kciuki za sukcesy w kolejnych konkursach.

Lekcje przyrody w terenie
Nareszcie piękna pogoda tej wiosny. W związku z tym zajęcia przyrodnicze w terenie. Patronuje nam Mikołaj Kopernik
Dzień Strażaka
Wizyta przedszkolaków i uczniów z klas 1-3 w Ochotniczej Straży Pożarnej w Hutkach
Dziękujemy za miłe spotkanie i udział w ciekawej lekcji, dotyczącej pracy strażaka

Obchody Dnia Ziemi
W dniu 5 maja uczniowie klas 1-8 odbyli wycieczkę do Parku Krajobrazowego Lasy nad Górna Liswartą i uczestniczyli w warsztatach „Rośliny i zwierzęta województwa śląskiego”, zorganizowanych przez ZPKWŚ Ośrodek Edukacyjny w Kalinie.
Wycieczka była związana z obchodami Dnia Ziemi.Jej głównym celem było poznanie przez dzieci różnorodnych form ochrony przyrody oraz rozbudzanie świadomości ekologicznej
Zdobywamy 2 miejsce w powiatowym turnieju gier i zabaw
XVII Turniej Gier i Zabaw dla dzieci Szkół Podstawowych o Puchar Starosty Częstochowskiego,
W dniu 20.04.2023 r. w Kamienicy Polskiej odbył się XVII Turniej Gier i Zabaw dla dzieci Szkół Podstawowych o Puchar Starosty Częstochowskiego, którego organizatorami byli Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kamienicy Polskiej i Wójt Gminy Kamienica Polska oraz współorganizatorem Starostwo Powiatowe w Częstochowie. Nad organizacją i przebiegiem turnieju czuwał pan Tomasz Morzyk W turnieju wzięło udział 7 szkół z powiatu częstochowskiego. Wszystkie drużyny uczestniczące w turnieju otrzymały puchary ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Częstochowie oraz pamiątkowe dyplomy.
Kolejność miejsc w turnieju:
1. SP Nierada
2. SP Hutki
3. SP Kamienica Polska
4. SP Poczesna
5. SP Siedlec Duży
6. UKS Dwójka Kamienica Polska
7. SP Starcza
Naszą szkołę reprezentowali: Gabriela Rychlak, Lena Ceglarek, Natalia Kowalczyk, Julia Ferdyn, Bartosz Górecki, Borys Kozakiewicz,Miłosz Ferdyn pod kierunkiem Pana Adama Szczerbaka.  Celem imprezy było propagowanie aktywności ruchowej wśród najmłodszych , kształtowanie nawyków aktywnego spędzania czasu wolnego oraz integracja środowiska szkolnego. Organizatorzy składają podziękowania szkołom, które wzięły udział w turnieju gier i zabaw.
Jesteśmy EKO
W dniu 22 kwietnia 2023 w ramach Międzynarodowego Dnia Ziemi odbył się na terenie Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego „Pająk” EKOPIKNIK Gminy Konopiska połączony ze sprzątaniem okolic rzeki Konopki w ramach ogólnopolskiej akcji „Operacja Czysta Rzeka”.
Grupa uczniów klas IV-V naszej szkoły wzięła w nim udział. O godzinie 9:00 uczestnicy zebrani na terenie Stajni „Don Camillo” przy ul. Źródlanej w Konopiskach zostali wyposażeni w ochronne rękawiczki oraz worki na śmieci i wyruszyli w stronę Zalewu „Pająk” wzdłuż rzeki Konopki. „Operacji Czysta Rzeka” to akcja, której celem jest wspólne zadbanie o świat wokół nas. To społeczne zaangażowanie wielu środowisk lokalnych, które poświęcając swój czas i energię chcą zmienić i oczyścić z zalegających śmieci: rzeki, lasy, przydrożne trakty i swoje najbliższe otoczenie. Grupa ok. 70 dzieci i młodzieży pod opieką dorosłych pozbierała liczne śmieci wzdłuż rzeki, a następnie udała się w kierunku siedziby Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Konopiskach.
W ramach pikniku szczególnie dzieci i młodzież korzystali z szeregu atrakcji. Akademia Rowerowa dała możliwość podszkolenia swoich umiejętności rowerowych w miasteczku ruchu drogowego przy profesjonalnych przeszkodach. Ogromy wybór rowerów umożliwił uczestnictwo dzieciom w każdym wieku. Stoisko Nadleśnictwa Herby prezentowało liczne leśne eksponaty oraz umożliwiało dyskusję dotyczącą ekologii i leśnictwa. Organizowane przez Pana Marcina Gibaszka mini konkursy nagrodzone zostały ciekawymi ekologicznymi nagrodami. Stowarzyszenie Eko-Hutki zaprezentowały wyroby z recyklingu, które były dostępne dla każdego. Przy ich stanowisku można było poszerzyć wiedzę na temat surowców wtórnych oraz dowiedzieć się, jak wygląda ekologia w naszym najbliższym otoczeniu. Na najmłodszych uczestników czekał 30 metrowy dmuchaniec, popcorn i wata cukrowa oraz kiełbaska z ogniska. Wystawiony został również kontener na elektrośmieci, którego mieszkańcy gminy zapełniali przywiezionymi odpadami.
Kolejną z atrakcji pikniku był quiz ekologiczny, podczas którego uczestnicy odpowiadając na pytania mogli wygrać drzewka ufundowane przez Nadleśnictwo Herby i Gminę Konopiska. Na zakończenie odbyło się wspólne malowanie obrazu o tematyce „Przyroda wokół nas” pod kierunkiem Sylwii Rogacz z GCKiSu

Źródło:https://www.konopiska.pl/strefa-mieszkanca/ogloszenia/EKOPIKNIK-Gminy-Konopiska/idn:4995

    Ważne informacje
Schemat postępowania w przypadku potwierdzonego wyniku dodatniego wśród uczniów lub pracowników placówek
oświatowych- dla dyrektorów szkół/ przedszkoli
znajduje się w zakładce ORGANIZACJA SZKOŁY

Tygodniowy plan lekcji znajduje się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie klas I-VIII rozpoczynają zajęcia lekcyjne o 8.15

Wypełniając obowiązek przekazania gminom i dyrektorom szkół podstawowych informacji
o szkołach ponadpodstawowych na terenie województwa, wynikający z § 11 pkt. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 sierpnia 2019 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół, placówek i centrów (Dz. U. poz. 1737), informuję, że wykaz szkół ponadpodstawowych dostępnych dla absolwentów szkół podstawowych w rekrutacji na rok szkolny 2022/2023, został zamieszczony na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Katowicach www.kuratorium.katowice.pl w zakładce Rodzice i uczniowie/Rekrutacja oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Kuratorium w zakładce Ogłoszenia/Ogłoszenia inne.


Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno- wychow.
w roku szkolnym 2023/2024 -2,3 listopada 2023, 29,30 kwietnia 2024r., 2,3 maja 2024r., 31 maja 2024r.,17 czerwca 2024r.
Informacja o dobrowolnym ubezpieczeniu dziecka znajduje
się w pliku AKTUALNOŚCI

Informujemy, że sprawozdania finansowe za rok 2018
znajdują się na stronie

bip.konopiska

w zakładce Inne > Jednostki organizacyjne >
Zespół Szkolno-Przedszkolny
im. Mikołaja Kopernika w Hutkach

Wybieram zawód dla siebie

Informator o szkolnictwie branżowym na terenie
Częstochowy i powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego, myszkowskiego znajduje się na:
https://womczest.edu.pl/
wybieram-zawod/index.html
.
Ponadto informacje z wyborem zawodu można znaleźć na
stronie:
https:doradztwo.ore.edu.pl

KLAUZULA RODO

Klauzula informacyjna_rodo


Stawka żywieniowa w roku szkolnym 2023/2024

Przedszkole:
Śniadanie - 2,50 zł
Obiad-4,20 zł
Podwieczorek-2,00zł

Szkoła Podstawowa:
Obiad-4,50zł

Nr konta do wpłat za żywienie:
ZSP HUTKI BUDZET
96 8273 0006 2000 0000 0172 4669deklaracja-dostepnosci-1


Standardy Ochrony Małoletnich obowiązujące w przedszkolu i szkole podstawowej znajdują się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

 

    Dzwonki szkolne
1. 8.15-9.00
2. 9.10-9.55
3. 10.05-10.50
4. 11.00-11.45 (obiad klasy I-III)
5. 12.00-12.45 (obiad klasy IV-VIII)
6. 13.00-13.45
7. 13.55-14.40
8. 14.50-15.35
 

    Kalendarz

 

 
 Zespół Szkolno-Przedszkoly im. Mikołaja Kopernika w HutkachRealizacja: Shile Design Studio