szkola hutki
Strona głównaAktualnościPlikiGaleriaKontakt

Organizacja szkoły
Rada rodziców
Samorząd uczniowski
Pedagog szkolny
Brać szkolna
Osiągnięcia uczniów
Hala sportowa
Erasmus
Szkolne kółko caritas
Pracownicy szkoły
Zajęcia pozalekcyjne
Świetlica
Uroczystości


 


Wieczornica z okazji święta Niepodległości
9 listopada2022r.w ZSP im. M. Kopernika w Hutkach odbyła się wieczernica z okazji Święta Niepodległości pod hasłem "Świętujmy razem". Współorganizatorem tego przedsięwzięcia było Koło Gospodyń Wiejskich w Hutkach. Gościnnie wystąpił lokalny zespół "Walentynki. Program artystyczny został przygotowany przez pp.Agnieszkę Jakubowską, Iwonę Maj, Marię Wołczyk i Joannę Dróżdż. Nad dekoracją czuwało czujne oko p.Magdaleny Wolskiej-Majchrzak , a o akustykę zatroszczył się p.Dariusz Herman.W czasie programu przypomniano obchody dwudziestolecia niepodległości -11.11.1938r. w Hutkach, było to możliwe dzięki przekazanym przez pp.Teresę i Alicję Kołodziejczyk (córki por.Leona Kołodziejczyka-kierownika szkoły) fragmentom sprawozdania z tamtych czasów.W czasie uroczystości p. Stanisław Sączek przekazał pamiątkowy medal z Monte Cassino.   Dzięki sprzętowi zakupionemu w ramach programu "Laboratoria przyszłości" oraz zaangażowaniu całej społeczności Hutek , obecności władz gminy i przedstawicielki powiatu oraz  tak licznie przybyłych  gości cel "Świętujmy razem"został osiągniętyKonkurs ekologiczny "Nasze łąki kolorowe"
Gratulujemy uczniom z klasy 3 udziału w konkursie ekologicznym „Nasze łąki kolorowe", organizowanym w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego

Brawo
Emilia Kamińska
Hubert Kukuła
Miłosz Ferdyn
Dziękujemy również pozostałym uczniom za udział w konkursie.

Opiekun: Joanna Dróżdż


Dzień Drzewa
10 października Światowy Dzień Drzewa.
Ten dzień wpisał się w kalendarz wydarzeń ekologicznych w klasie 3.
Uczniowie cieszyli się czystym powietrzem oraz energią, jaką przekazują nam drzewa rosnące wokół naszej szkoły.
Pogoda dopisała, dlatego mogliśmy również nacieszyć oczy pięknem, polskiej jesieni.
Uczniowie wykonali również ciekawe i kolorowe prace plastyczne.
Z okazji tego święta uczniowie VIII klasy zasadzili drzewa owocowe:grusze i jabłonie.

Joanna Dróżdż


Pasowowanie pierwszolasistów na uczniów
Dziś Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole jest to tradycyjnie Dzień Pasowania Pierwszaków, którzy przygotowani przez panią Iwonę Maj spisali się na medal oraz czas podziękowań za całoroczną pracę.Gminne Zawody Lekkoatletyczne na stadionie im. Ireny Szewińskiej w Konopiskach
W dniu dzisiejszym odbyły  się "Gminne Zawody Lekkoatletyczne na stadionie im. Ireny Szewińskiej w Konopiskach".
Czynny udział‚ brali w nim nasi uczniowie, którzy spisali się bardzo dobrze. Można powiedzieć dosłownie , że na medal
Gratulujemy wszystkim uczestnikom
Kategoria klas IV-VI:
Bartosz Kołdon - I miejsce - bieg na 300 metrów
Julia Marchefka - I miejsce - bieg na 600 metrów
Oliwia Florczyk - I miejsce - rzut piłeczką palantową
Borys Kozakiewicz - II miejsce - skok w dal
Nikola Płaszczymąka - III miejsce - skok w dal
Konrad Cieślik - III miejsce - rzut piłeczka palantową
Ponad to udział‚ wzięli: Amelia Zaręba, Dominika Marchefka, Bartosz Książek, Lena Ślimak
Opiekun: Adam Szczerbak

NOC BIBLIOTEK 2022 ,, TO MUSI SIĘ POWIEŚĆ”
Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja przekonująca do czytania poprzez promocję lokalnych bibliotek jako najbliższych miejsc spotkań z kulturą, z różnorodnymi zasobami i bezpłatną ofertą dla społeczności, sprzyjających wymianie idei i integracji.

 Centrum Edukacji Obywatelskiej akcję zainicjowało i rozwija pod patronatem Biblioteki Narodowej, z udziałem współorganizatorów – Fundacji ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom oraz Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, a także licznych partnerów i patronów.

 Noc Bibliotek to wielkie święto bibliotek i czytania – ogólnopolska akcja w niekonwencjonalny sposób zachęca do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, miejsc wspólnych, łączących ludzi, lokalnych centrów żywej kultury i edukacji.

Październik to miesiąc bibliotek szkolnych – dlatego też biblioteka w Zespole Szkolno - Przedszkolnym im. M. Kopernika w Hutkach we współpracy z Gminną Publiczną Biblioteką w Konopiskach również wzięła udział w tym wydarzeniu, aby w niekonwencjonalny sposób podczas imprezy literackiej pokazać, jak ciekawym, przyjaznym i otwartym na wszystkich uczniów i uczennice miejscem jest biblioteka!

W nocy z 30 września na 1 października uczniowie ZSP w Hutkach spotkali się w szkole, aby podczas tej wyjątkowej nocy rozwijać swoją pasję czytania i wspólnie spędzić czas, pod opieką bibliotekarek pani Agnieszki Jakubowskiej i pani Katarzyny Lis. Wieczór był pełen wrażeń, każdy uczestnik zaprezentował przygotowany przez siebie fragment ulubionej książki, który ukazywał bohatera w sytuacji, kiedy ,, coś” mu się powiodło i udało, następnie rozmawiali na temat, że w literaturze zawsze można szukać wsparcia i przykładów różnych możliwości rozwiązywania życiowych kłopotów. Książki pozwalają zapomnieć o troskach dnia codziennego , a także  przenieść się we wspaniały świat wyobraźni. Uczniowie przygotowali prace  plastyczne pt.,, O czym jest ta książka”, które pozwoliły przygotować gazetkę szkolną. W związku z tym , że tego wieczoru obchodziliśmy też Dzień Chłopaka, były tańce, zabawa w chowanego . Kolejnym punktem programu były  różnorodne quizy dotyczące znajomości literatury i nie tylko, ważnym elementem było również wspólne oglądanie filmów powstałych w oparciu o literaturę. Wszyscy świetnie się bawili , a noc spędzona w bibliotece pozwoliła na integrację w tak trudnym dla nas wszystkich czasie pandemii.        
W organizacji tego przedsięwzięcia przydatny okazał się sprzęt nagłaśniający i audiowizualny pozyskany w ramach programu "Laboratoria przyszłości"

Szczególne podziękowania kierujemy do pani dyrektor Tamary Gwóźdź i  dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Konopiskach pana Piotra Mesyasza, którzy zaangażowali się i umożliwili organizację tej imprezy.

Relacja filmowa:
https://www.facebook.com/BibliotekaHutki/videos/819094116211012

                                               Agnieszka Jakubowska

Tygodnia Profilaktyki Chorób Zakaźnych
W ramach obchodzonego niedawno Tygodnia Profilaktyki Chorób Zakaźnych przeprowadzono akcję promującą zdrowie i zdrowy tryb życia, uczniowie przygotowali plakaty, które mają przypominać nam o dbaniu o własne zdrowie.DZIEŃ JABŁKA- 28 WRZEŚNIA
Dziś piękny jesienny dzień, klasy I-III zorganizowały Dzień Jabłka, wykonały piękne prace plastyczne, zdrowe soki, było wiele uśmiechu i radości, a przy okazji pogadanka o witaminach i zdrowym odżywianiu


Samorządy mają głos
30 WRZEŚNIA  jak co roku wybieramy Samorząd z Akcją Centrum Edukacji Obywatelskiej "Samorządy mają głos".
W wyniku przeprowadzonego głosowania społeczność szkolna  wybrała Samorząd Szkolny:
Natalia Fac-przewodnicząca
Nikola Płaszczymąka- zastępca przewodniczącej
Julia Marchefka, Dominka Marchefka- członkowie wspierający


Wycieczka do Zagrody Edukacyjnej "Stefanówka"
W pierwszy dzień jesieni uczniowie z klas 1-3 wraz z nauczycielami wybrali się na wycieczkę do Zagrody Edukacyjnej „Stefanówka” w miejscowości Nowa Szarlejka w gminie Wręczyca Wielka.  Celem wycieczki była lekcja edukacyjna poświęcona obyczajom i tradycjom regionu częstochowskiego. Uczniowie obejrzeli  prezentację multimedialną na temat pracy rolnika, a następnie zwiedzili gospodarstwo rolne, gdzie zapoznali się z zasadami żywieniowymi i chowem zwierząt wiejskich tj. kury, kaczki, owce, kozy, króliki a przede wszystkim kuce walijskie, z których słynie zagroda. Dzieci miły okazję karmić zwierzęta oraz obejrzeć stodołę z dawnymi maszynami i narzędziami rolniczymi. Następnie wzięli udział w warsztatach edukacyjnych pn. Lawendowy zakątek. Uczniowie samodzielnie wykonali pachnące woreczki z lawendą, które mogli zabrać do domu jako pamiątkę z wycieczki. Gospodarze przygotowali również dla nas słodki poczęstunek. Największą atrakcją dla dzieci była przejażdżka na kucyku walijskim. Smaczne kiełbaski i zakupy pamiątek zakończyły nasz pobyt w „Stefanówce”.
Uczniowie wrócili z wycieczki pełni nowych wrażeń i ciekawych doświadczeń.
Dziękujemy za wspaniałą zabawę!

Joanna Dróżdż    Ważne informacje
Schemat postępowania w przypadku potwierdzonego wyniku dodatniego wśród uczniów lub pracowników placówek
oświatowych- dla dyrektorów szkół/ przedszkoli
znajduje się w zakładce ORGANIZACJA SZKOŁY

Tygodniowy plan lekcji znajduje się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie klas I-VIII rozpoczynają zajęcia lekcyjne o 8.15

Wypełniając obowiązek przekazania gminom i dyrektorom szkół podstawowych informacji
o szkołach ponadpodstawowych na terenie województwa, wynikający z § 11 pkt. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 sierpnia 2019 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół, placówek i centrów (Dz. U. poz. 1737), informuję, że wykaz szkół ponadpodstawowych dostępnych dla absolwentów szkół podstawowych w rekrutacji na rok szkolny 2022/2023, został zamieszczony na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Katowicach www.kuratorium.katowice.pl w zakładce Rodzice i uczniowie/Rekrutacja oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Kuratorium w zakładce Ogłoszenia/Ogłoszenia inne.


Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno- wychow.
w roku szkolnym 2022/2023 -2,3 listopada 2023, 29,30 kwietnia 2024r., 2,3 maja 2024r., 31 maja 2024r.,17 czerwca 2024r.
Informacja o dobrowolnym ubezpieczeniu dziecka znajduje
się w pliku AKTUALNOŚCI

Informujemy, że sprawozdania finansowe za rok 2018
znajdują się na stronie

bip.konopiska

w zakładce Inne > Jednostki organizacyjne >
Zespół Szkolno-Przedszkolny
im. Mikołaja Kopernika w Hutkach

Wybieram zawód dla siebie

Informator o szkolnictwie branżowym na terenie
Częstochowy i powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego, myszkowskiego znajduje się na:
https://womczest.edu.pl/
wybieram-zawod/index.html
.
Ponadto informacje z wyborem zawodu można znaleźć na
stronie:
https:doradztwo.ore.edu.pl

KLAUZULA RODO

Klauzula informacyjna_rodo


Stawka żywieniowa w roku szkolnym 2023/2024

Przedszkole:
Śniadanie - 2,50 zł
Obiad-4,20 zł
Podwieczorek-2,00zł

Szkoła Podstawowa:
Obiad-4,50zł

Nr konta do wpłat za żywienie:
ZSP HUTKI BUDZET
96 8273 0006 2000 0000 0172 4669deklaracja-dostepnosci-1
 

    Dzwonki szkolne
1. 8.15-9.00
2. 9.10-9.55
3. 10.05-10.50
4. 11.00-11.45 (obiad klasy I-III)
5. 12.00-12.45 (obiad klasy IV-VIII)
6. 13.00-13.45
7. 13.55-14.40
8. 14.50-15.35
 

    Kalendarz

 

 
 Zespół Szkolno-Przedszkoly im. Mikołaja Kopernika w HutkachRealizacja: Shile Design Studio