szkola hutki
Strona głównaAktualnościPlikiGaleriaKontakt

Organizacja szkoły
Rada rodziców
Samorząd uczniowski
Pedagog szkolny
Brać szkolna
Osiągnięcia uczniów
Hala sportowa
Erasmus
Szkolne kółko caritas
Pracownicy szkoły
Zajęcia pozalekcyjne
Świetlica
Uroczystości


 


Spotkanie z druhami OSP KSRG Rększowice
Dnia 6 marca w Naszym Przedszkolu odwiedzili nas Strażacy z OSP KSRG Rększowice. Strażacy przeprowadzili pogadankę z dziećmi na temat pracy strażaka oraz pokazali jak udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci utrwaliły sobie numery alarmowe, na które należy zadzwonić, aby wezwać pomoc oraz jakie informacje należy podać podczas rozmowy z dyspozytorem. Przedszkolaki poznały technikę prowadzenia RKO oraz ćwiczyły pozycję bezpieczną osoby nieprzytomnej. Strażacy zademonstrowali jak odbywa się zabezpieczenie poszkodowanego na desce ortopedycznej. Dzieci były zachwycone tym, co przygotowali dla nich Strażacy. Chętnie uczestniczyły w zorganizowanych warsztatach. Strażakom bardzo dziękujemy za świetnie przygotowane warsztaty dla dzieci oraz za to, że w każdej sytuacji możemy na Nich liczyć.


1 marca – Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych...
    Żołnierze niezłomni - żołnierze wyklęci, obrońcy Rzeczypospolitej, skazani na hańbę, a później - na zapomnienie. Mordowani zdradziecko, zakopywani w bezimiennych mogiłach. Tak wielu spośród nas nic nie wie o ich historii...
   Gdy zakończyła się II wojna światowa, Polska nie odzyskała pełnej niepodległości. W kraju rządzili nowi okupanci radzieccy poprzez „przywiezione” z Moskwy władze, posłuszne Stalinowi. Polscy patrioci, byli partyzanci Armii Krajowej, ludzie sprzeciwiający się komunistom byli wtrącani do więzień i wywożeni do sowieckich łagrów, często też - potajemnie mordowani .Dla wielu Polaków jedynym wyjściem była ucieczka do lasu i podjęcie na nowo walki partyzanckiej .To byli właśnie żołnierze niezłomni, których dzisiaj wspominamy.

    W naszej szkole, z okazji tego święta, spotkaliśmy się na apelu, który został przygotowany przez uczniów kl. V. W prostych, ale jakże wymownych słowach,  przypomnieli oni tamtych , do niedawna – zapomnianych, bohaterów. Całość przeplatana była piosenkami o Żołnierzach Wyklętych.

Gdzie są chłopcy wysocy jak sosny?
Gdzie są chłopcy o sercach ze stali?
Pójść musieli w cień piwnicy mrocznej.
Pamiętamy.  Iść się nie bali!

Gdzie dziewczęta o włosach jak zboże?
Gdzie  dziewczęta z naręczami kwiatów?
One do nich by poszły, mój Boże
W mrok piwnicy, wedle woli katów...

Gdzie te matki o spłakanych oczach?
Gdzie są one? Czy wiedzą, gdzie dzieci?

    To spotkanie było kolejną lekcją historii i patriotyzmu. Powinniśmy znać nasze dzieje. Przez wieki przeplatały się dobre i złe chwile, ale Polacy – nasi przodkowie – zawsze pamiętali o swoim pochodzeniu i nigdy się nie poddawali.

Polska- to taka kraina,
która się w sercu zaczyna.
Potem jest w myślach blisko,
w pięknej ziemi nad Wisłą.
Jej ścieżkami chodzimy,
budujemy, bronimy.
Polska- Ojczyzna...
Kraina, która się w sercu zaczyna.

A.Pietras

WIZYTA "PRZEDSZKOLAKÓW" W BIBLIOTECE
W ramach zajęć edukacyjnych związanych z czytaniem bajek, dzieci z naszego przedszkola odwiedziły Gminną Publiczną Bibliotekę w Hutkach. Pani Zdzisława Szydłowska oprowadziła dzieci po bibliotece, opowiedziała wiele ciekawych rzeczy dotyczących czytania książek oraz bajek. Dzieci z chęcią oglądały książeczki oraz poznały zasady zachowania się w bibliotece.


BAL KARNAWAŁOWY
Dnia 27 lutego 2019r. w naszej szkole odbył się długo wyczekiwany przez dzieci i uczniów bal karnawałowy. Prowadzony był przez Dj-a Pana Łukasza Kościelniaka, który umilił czas muzyką oraz zabawami integracyjnymi. Wszyscy uczestnicy balu byli przebrani w przepiękne stroje karnawałowe. Dzieci spędziły aktywnie czas podczas wielu zabaw oraz tańców.


II Edycja Ogólnopolskiego Konkursu "Do Hymnu"
Miło nam poinformować, że znaleźliśmy się w gronie 300 szkół z całej Polski zakwalifikowanych do II Edycji Ogólnopolskiego Konkursu  dla Szkół Podstawowych "Do Hymnu". Celem konkursu jest kształtowanie wspólnoty w kontekście historycznym, doskonalenie umiejętności poprawnego śpiewania polskiego Hymnu Narodowego oraz rodzimych pieśni hymnicznych, edukacja muzyczna poprzez zwiększenie zainteresowania śpiewem i rozwój umiejętności muzycznych, rozwój kompetencji społecznych poprzez wdrażanie do współpracy w grupie, zrzeszanie społeczności szkolnej i integrowanie środowiska wewnątrzszkolnego.
Przed nami Etap przesłuchań
W przesłuchaniach konkursowych co najmniej połowa uczniów szkoły ma zaśpiewać a cappella 3 utwory – hymn państwowy i dwa wybrane spośród ośmiu regulaminowych utworów hymnicznych. W tym roku, w związku z przypadającą 15. rocznicą wejścia Polski do Unii Europejskiej, na liście utworów znalazła się „Oda do radości” Ludwiga van Beethovena z tekstem w przekładzie Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.
Termin przesłuchań konkursowych: 1 kwietnia – 31 maja 2019 r.
Ogłoszenie wyników Konkursu: do 11 czerwca 2019 r.

Trzymajcie za nas kciuki!


Dzień Babci i Dziadka
Dnia 25 stycznia 2019 r. w Zespole Szkolno - Przedszkolnym im. Mikołaja Kopernika w Hutkach obchodziliśmy Dzień Babci i Dzień Dziadka.
Licznie przybywający do naszej placówki Goście zasiadali przy przygotowanych dla nich stołach i z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występu swoich wnucząt.
Dzieci przedszkolne oraz uczniowie klas podstawowych wspólnie ze swoimi paniami przygotowały część artystyczną, na której zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, taneczne i wokalne oraz wręczyły prezenty i złożyły życzenia.
W trakcie trwania występów dzieci, wszyscy goście ugoszczeni zostali słodkim poczęstunkiem, przygotowanym przez Rodziców.
Na zebranych czekała jeszcze jedna niespodzianka –fotobudka.

Spotkanie było pełne radości i dumy. Szczęśliwe i  uśmiechnięte twarze Babć i Dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są wspólnie spędzone chwile z wnukami.
Wszystkim Babciom i Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu oraz tego, aby zawsze byli dumni ze swoich wnuków.


Sukces uczniów ZSP im. M. Kopernika w Hutkach

Uczniowie kl. V: Daniel Sirek, Amelia Nalewajka i Bartłomiej Machoń wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Literacko – Plastycznym, który jest elementem Projektu pod nazwą: „ KAPSUŁA CZASU”. Prace naszych uczniów zostały docenione, a oni sami znaleźli sie w gronie laureatów.
Celem tego przedsięwzięcia jest budowa rzeźby architektonicznej, która stanie w Krakowie,
przy ulicy Dolnych Młynów 10.    
We wnętrzu gotowej Kapsuły Czasu zostaną zamknięte prace literackie oraz plastyczne – w wersji cyfrowej, będące wynikiem ogólnopolskiego konkursu. Jego celem było stworzenie przez uczestników „prawdziwego” Serca Kapsuły Czasu. Tego, co stanowić ma jej istotę i zostać przeniesione w czasie. Kapsuła, jak i zamknięte w niej prace, mają stać się wspólnym dziedzictwem, które zostanie darowane następnym pokoleniom. „Kapsuła Czasu” będzie otwierana w interwałach czasowych: za 10, 25, 50, 75 i 100 lat, kiedy to będzie następowało porównywanie z teraźniejszością wizji przedstawionych w pracach uczestników.
W ramach zadania konkursowego należało zinterpretować temat: „ Podróż wyobraźnią w przyszłość! Twoja miejscowość, nasz świat za sto lat? Opowiedz o tym”.
Prace naszych uczniów zostaną umieszczone właśnie w tej Kapsule i zachowane dla kolejnych pokoleń. Kapsuła, jako obiekt mobilny, będzie prezentowana w wielu miejscach Polski i Europy – przy okazji wystaw oraz targów o charakterze artystycznym, naukowym i kulturalnym.
Mamy nadzieję, że nasi uczniowie nadal będą rozwijać swoje zainteresowania i szukać pasji, która może uczynić ich życie lepszym.

A. Pietras

"ODLOTOWA LEKCJA"
15 stycznia  2019  społeczność naszego Zespołu  uczestniczyła w warsztatach „Odlotowa lekcja". Z zaciekawieniem słuchaliśmy opowieści opiekunów o cechach  ich podopiecznych.
W ramach zajęć zostały zaprezentowane ptaki drapieżne min. puchacz- Koko, puszczyk brunatny – Azjan, pustułka- Rudek, oraz jastrzębie i sokoły. Zapoznaliśmy się z warunkami i trybem życia prezentowanych ptaków, poznali charakterystyczne cechy danego gatunku, obserwowali w locie największe i najmniejsze sowy świata, oraz jastrzębie i sokoły.
Dzieci miały również bezpośredni kontakt z prezentowanymi ptakami, aktywnie uczestniczyły w pokazach. Na koniec zajęć uczniowie wzięli udział w konkursie wiedzy o poznanych drapieżcach. Pokaz zakończył się zrobieniem zdjęcia każdego ucznia z sową.


Pomaganie jest dziecinnie proste.
W niedzielę 13 stycznia Gmina Konopiska po raz 13! włączyła się w wielkie granie, w pomaganie – 27 Finał WOŚP. Wspaniałą ideę pomocy najmłodszym poparło w tym roku liczne grono sponsorów oraz Mieszkańców Gminy Konopiska.
Już wiemy , że udało nam się zebrać 26.716,89 zł. W dniu finału zebraliśmy 13 691,50 zł. (licytacje, kawiarenka, loteria fantowa)   
W teren wyruszyło 17 wolontariuszy ze szkół z Aleksandrii, Hutek i z Konopisk by kwestować w szczytnym celu – w br. na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych, którzy zebrali do puszek-13.025,39zł. Najwięcej do puszki zebrała  Wiktoria Musiał,wolontariuszka ze szkoły w Konopiskach-2029,96zł.

W Gminnej Hali Sportowej w Konopiskach odbywały się w tym dniu licytacje, które każdorazowo poprzedzały występy artystyczne: uczniów i uczennic: z SP w Jamkach – Korzonku, Przedszkola Oxford for Kids, ZSP w Rększowicach, SP w Łaźcu, ZSP w Kopalni, SP i przedszkolaków z Konopisk. Przed publicznością zaprezentowały się także zespoły: Konopielki, Barbórki, Walentynki, soliści Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Prometeus, wychowankowie zespołów BreakDance GCKiR, mażoretki „SZYK” oraz szkółka tańca towarzyskiego, której lekcje już wkrótce będą dostępne w ofercie Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji w Konopiskach. Swoją obecnością zaszczycili nas także tancerze  Hip-Hop/Street Dance „Bezalkoholowe” - zdobywcy 1 miejsca w II Ogólnopolskim Festiwalu Tańca Street Dance 2019 "Sulmierzyce OPEN".

W "kawiarence" królowały wypieki przekazane przez członkinie gminnych KGW oraz Koło Emerytów i Rencistów. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się także loteria fantowa.

Na zakończenie imprezy zagrała Orkiestra Dęta OSP Konopiska na czele z kapelmistrzem Romanem Pełką oraz łączący melodyjny rock i reggae Zespół LAST ROAD. W br. w „światełku do nieba” uczestniczyli mieszkańcy i przyjaciele naszej gminy.

Imprezę z licytacjami poprowadzili:  Iwona Lisek- Zastępca Wójta Gminy Konopiska,Tamara Gwóźdź-Dyrektor ZSP w Hutkach  oraz Michał Nowak z GCKiR.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, który z wielką otwartością przystąpili do organizacji tegorocznego 27 Finału WOŚP: Sponsorom, Druhom Strażakom OSP KSRG Rększowice za przygotowanie i poprowadzenie pokazu pierwszej pomocy, zarządowi GLKS LOT Konopiska za udostępnienie terenu na „Światełko do nieba”, członkiniom KGW, Mateuszowi Michalczykowi i Piotrowi Morawcowi, pracownikom GCKiR i Gminnej Hali Sportowej.

Po raz kolejny pobiliśmy rekord. Zebraliśmy 5 tysięcy złotych więcej... tylko , że  w obliczu gdańskiej tragedii to niestety nie cieszy.

TEGOROCZNI SPONSORZY:
Dariusz Moczarski Rodzinna Firma Wędliniarska Aleksandria,
Andrzej Miedziński Zakład Stolarski,
PPUH Eliko Elżbieta i Roman Mońka,
Studio „Figura” – Agnieszka Frukacz
POL-PAPIER Częstochowa,
Gabinet weterynaryjny „Cztery Łapy” Joanna Kowalik,
DMK INVEST Marcin Konieczny,
„Metro” – Kręgielnia & Pizzeria,
„Lanti” Marcin i Katarzyna Kołaczyk,
Bank Spółdzielczy Konopiska,
„Apteka na zdrowie” Renata Golanowska,
Firma Handlowa „Irena” Alicja Skrobarczyk,
Sklep Zoologiczny „Psiakość”,
Kwiaciarnia „Lirata” Ewa Matyjaszczyk, Joanna Kowalska,
Państwo Magdalena i Mateusz Stefańscy z Leśniaków,
„Kuchnia Smaku” Kamila Krupińska,
Odido - Beata Cuglewska Aleksandria,
„Bonamera” Pidżamy,
„Gamex” Sklep Wielobranżowy Andrzej Ściebior,
„Dobra Apteka” Patrycja Zięba,
„Browar Wąsosz”,
Sklep Odzieżowy „Trend” Ewelina Kosowska,
Sklep Odzieżowy „Kaszmir”,
„Delikatesy u Niny” Nina Pęciak,
Pizzeria Toscania,
Kwiaciarnia "Tajemniczy Ogród" – Kowalczyk Klaudia,
Trofea.pl – Norbert Moczarski,
Zakład Krawiecki Elżbieta Badora,
„Świat Bielizny” Barbara Pawlik,
Firma Handlowa „Irena” Alicja Skrobarczyk,
Stajnia „Don Camillo” Elżbieta i Grzegorz Wypchlak,
Salon Optyczny Family – Iwona Rembisz,           
RKS Raków Częstochowa,
Włókniarz Częstochowa,
Moto Gardinery Art. – Michał Zadylak,
Boulangerie – Artur Brędzel,
Stanisław Sączek,
Barbara Herba,
KGW Wygoda, KGW Konopiska, KGW Hutki, KGW Korzonek, Zespół Walentynki, Zarząd Koła Emerytów i Rencistów, Radna Agnieszka Chmielewska, Mariola Poks, Edyta Wieczorek, UG Konopiska.


Szkolna Wigilia – 21 grudnia 2018roku
  Święta Bożego Narodzenia to czas strojenia choinki,  rodzinnych spotkań, dzielenia się opłatkiem, składania sobie życzeń, śpiewania kolęd. To także czas na inscenizację jasełek bożonarodzeniowych.  
21 grudnia nasza społeczność spotkała się w sali gimnastycznej, aby wspólnie obejrzeć Jasełka,  złożyć sobie życzenia, podzielić się opłatkiem, posmakować wigilijnych potraw i cieszyć się, że nadchodzą  te piękne święta, które spędzimy w gronie najbliższych.

Kiedy wieczór jest zimowy, chaty w śniegu drzemią,
Nastrój dziwny, wyjątkowy snuje się nad ziemią.
Lecz najmilszy- wigilijny wieczór przed świętami.
Jest tak piękny, taki inny- tak oczekiwany!

Pani Dyrektor powitała wszystkich, złożyła życzenia i symbolicznie podzieliła sie opłatkiem z przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego.
    Uczniowie klasy IV i V, wspomagani przez koleżanki i kolegów z klasy III Gimnazjum, przygotowali piękną inscenizację, która wprowadziła nas w świąteczny nastrój. Nie brakowało mądrych refleksji, pięknej poezji, humoru... Całości dopełniły polskie kolędy śpiewane i grane przez naszych uczniów. Program został przygotowany przez p. A. Jakubowską. W świąteczny nastrój wprowadziła nas również scenografia , która przypominała, że święta tuż, tuż. Później przyszedł czas na życzenia i próbowanie wigilijnych potraw, które przygotowały nasze Panie z kuchni. Po uroczystości rozeszliśmy się do domów, aby pomagać bliskim w szykowaniu świąt i dekorować nasze domy. Piękne dni przed nami...

Jak dobrze, że są święta, które godzą wszystkich,
Kiedy ludzie i zwierzęta są nam drodzy, bliscy.
Jak dobrze, że są święta i życzenia miłe,
Aby każdy rok pamiętał te cudowne chwile.

    Przy żłóbku Pana w Betlejem zbieramy się co roku i wokół szopki w krąg stajemy.
Kolęda głosi wszystkim ludziom: niech będzie Bogu chwała . I pokój ludziom , który daje Dzieciątka raczka mała.
Dlatego, łamiąc się opłatkiem, życzmy sobie nawzajem i wszystkim ludziom, żeby pokój był na Ziemi, aby nikt nie czuł się samotny, aby na naszych stołach nigdy nie było pusto i aby rodzący się Pan Jezus przyniósł miłość nam wszystkim.

Wśród nocnej ciszy głos się rozchodzi:
Wstańcie, pasterze, Bóg się nam rodzi!
Czym prędzej się wybierajcie,
Do Betlejem pośpieszajcie
Przywitać Pana.

    Już za kilka dni podzielimy się opłatkiem , złożymy sobie życzenia, zasiądziemy z rodzinami do wspólnego stołu, będziemy ogrzewać sie w blasku choinki, rozmawiać, śpiewać piękne kolędy...

Boże Narodzenie - Święto rodziny, święto pojednania, gościnności, dobroci.

A. Pietras    Ważne informacje
Schemat postępowania w przypadku potwierdzonego wyniku dodatniego wśród uczniów lub pracowników placówek
oświatowych- dla dyrektorów szkół/ przedszkoli
znajduje się w zakładce ORGANIZACJA SZKOŁY

Tygodniowy plan lekcji znajduje się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie klas I-VIII rozpoczynają zajęcia lekcyjne o 8.15

Wypełniając obowiązek przekazania gminom i dyrektorom szkół podstawowych informacji
o szkołach ponadpodstawowych na terenie województwa, wynikający z § 11 pkt. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 sierpnia 2019 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół, placówek i centrów (Dz. U. poz. 1737), informuję, że wykaz szkół ponadpodstawowych dostępnych dla absolwentów szkół podstawowych w rekrutacji na rok szkolny 2022/2023, został zamieszczony na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Katowicach www.kuratorium.katowice.pl w zakładce Rodzice i uczniowie/Rekrutacja oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Kuratorium w zakładce Ogłoszenia/Ogłoszenia inne.


Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno- wychow.
w roku szkolnym 2022/2023 -2,3 listopada 2023, 29,30 kwietnia 2024r., 2,3 maja 2024r., 31 maja 2024r.,17 czerwca 2024r.
Informacja o dobrowolnym ubezpieczeniu dziecka znajduje
się w pliku AKTUALNOŚCI

Informujemy, że sprawozdania finansowe za rok 2018
znajdują się na stronie

bip.konopiska

w zakładce Inne > Jednostki organizacyjne >
Zespół Szkolno-Przedszkolny
im. Mikołaja Kopernika w Hutkach

Wybieram zawód dla siebie

Informator o szkolnictwie branżowym na terenie
Częstochowy i powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego, myszkowskiego znajduje się na:
https://womczest.edu.pl/
wybieram-zawod/index.html
.
Ponadto informacje z wyborem zawodu można znaleźć na
stronie:
https:doradztwo.ore.edu.pl

KLAUZULA RODO

Klauzula informacyjna_rodo


Stawka żywieniowa w roku szkolnym 2023/2024

Przedszkole:
Śniadanie - 2,50 zł
Obiad-4,20 zł
Podwieczorek-2,00zł

Szkoła Podstawowa:
Obiad-4,50zł

Nr konta do wpłat za żywienie:
ZSP HUTKI BUDZET
96 8273 0006 2000 0000 0172 4669deklaracja-dostepnosci-1
 

    Dzwonki szkolne
1. 8.15-9.00
2. 9.10-9.55
3. 10.05-10.50
4. 11.00-11.45 (obiad klasy I-III)
5. 12.00-12.45 (obiad klasy IV-VIII)
6. 13.00-13.45
7. 13.55-14.40
8. 14.50-15.35
 

    Kalendarz

 

 
 Zespół Szkolno-Przedszkoly im. Mikołaja Kopernika w HutkachRealizacja: Shile Design Studio