szkola hutki
Strona głównaAktualnościPlikiGaleriaKontakt

Organizacja szkoły
Rada rodziców
Samorząd uczniowski
Pedagog szkolny
Brać szkolna
Osiągnięcia uczniów
Hala sportowa
Erasmus
Szkolne kółko caritas
Pracownicy szkoły
Zajęcia pozalekcyjne
Świetlica
Uroczystości


 


"NIE PAL PRZY MNIE , PROSZĘ"
Uczniowie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2013/2014 byli realizatorami programu "Nie pal przy mnie , proszę".Program stanowi drugie ogniwo w cyklu programów profilaktyki antytytoniowej adresowanych do dzieci i młodzieży, a inicjowanych przez Państwową Inspekcję Sanitarną
we współpracy z resortem edukacji i realizowanych w szerokim partnerstwie lokalnym.
Udział dzieci i młodzieży w uroczystościach parafialnych
Przedstawiciele dzieci przedszkolnych , uczniów i nauczycieli wzięli udział w uroczystości  36.lecia kapłaństwa Księdza  Jerzego Mielczarka- kustosza Sanktuarium Krzyża Świętego w Rększowicach, która odbyła się 15 maja 2014r. Wierzymy , że uroczystość zapadnie na długo w ich pamięci , a słowa wypowiedziane na kazaniu na zawsze zostaną w sercu.

„DZIECIŃSTWO BEZ PRÓCHNICY”
Dzieci przedszkolne rozpoczynają udział w projekcie „DZIECIŃSTWO BEZ PRÓCHNICY”, którego celem jest objęcie edukacją i profilaktyką stomatologiczną dzieci i dorosłych  od postawy , których najbardziej zależy stan zdrowia jamy ustnej najmłodszych
DZIECINSTWO BEZ PROCHNICY


MŁODZI GŁOSUJĄ

Uczniowie gimnazjum przystąpili po raz kolejny  do programu Młodzi głosują. Szkolnym koordynatorem jest Pani Małgorzata Świeża .Program daje im możliwość wypowiedzenia się w ważnych sprawach dla kraju i wspólnoty europejskiej.

W ramach akcji Młodzi głosują uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych przygotowują i przeprowadzają w swoich szkołach, w okresie poprzedzającym wybory, działania edukacyjne na temat zasad i znaczenia udziału obywateli w wyborach demokratycznych, jak również:
• prowadzą lokalne projekty młodzieżowe zachęcające do uczestnictwa w wyborach, np. debaty, warsztaty, kampanie informacyjne, happeningi profrekwencyjne;
• organizują w swojej szkole młodzieżowe wybory na podobnych zasadach, na jakich przeprowadzane są wybory powszechne.

Celem akcji Młodzi głosują jest zwiększenie uczestnictwa młodych ludzi w życiu publicznym, w tym zachęcenie ich do świadomego udziału w wyborach poprzez:
• dostarczenie młodym ludziom informacji na temat procedur demokratycznych i znaczenia wyborów,
• zaangażowanie w działania na rzecz wysokiej frekwencji wyborczej i udział w wyborach młodzieżowych.

Organizując w swojej szkole młodzieżowe wybory, uczniowie poznają w praktyce ich zasady i znaczenie, a także podejmują - często po raz pierwszy - ważną aktywność obywatelską.
Społeczność szkolną zapraszamy na  wybory 19 maja 2014r. od godz.11.00 w świetlicy.
Gimnazjaliści w ramach programu przygotują min. ulotki zachęcające mieszkańców Hutek i Rększowic do wzięcia udziału w wyborach 25 maja 2014r.

Źródło: http://www.ceo.org.pl/pl/mlodzi/news/o-programie-mlodzi-glosuja
KONSTYTUCJA 3 MAJA
Uczniowie gimnazjum pod kierunkiem Pani Agnieszki Jakubowskiej przygotowali montaż słowno-muzyczny poświęcony KONSTYTUCJI 3 MAJA. W trakcie programu przypomniano czym jest konstytucja oraz jakie znaczenie miała i ma "Konstytucja 3 Maja" pomimo tego ,że działała tylko jeden rok.
MŁODY NOBEL


Uczniowie II i III klasy szkoły podstawowej oraz 6.letnie dzieci przedszkolne  poprzez zabawę i wykonywanie doświadczeń zrozumieli niektóre zjawiska fizyki. Warsztaty zostały  organizowane w ramach współpracy z "Projektorem" - Fundacji Rozwoju Wolontariatu Studenckiego, poprowadziły je Asia i Iza -studentki z AJD w Częstochowie
Warsztaty z "Osikowej Doliny"
Dzieci przedszkolne, uczniowie,nauczyciele, pracownicy obsługi naszego Zespołu uczestniczyli w warsztatach organizowanych przez "Osikową Dolinę" w Koziegłowach. Wszystkie wyroby wykonane ręcznie z drewna osikowego są naturalne i ekologiczne. Technologia polega na ręcznym struganiu odpowiednimi heblami drewna osikowego na bardzo cienkie łyko (wióry) o grubości od 0,15 do  0,4 mm. Z nich następnie wycinane, wyplatane i formowane są poszczególne elementy, później wyroby i kompozycje. Cała reszta to precyzja ręki , zręczność palców i magia wyobraźni. Uczestnicy warsztatów wykonali po dwie ozdoby wielkanocne.Tradycje wielkanocne
Uczniowie II klasy upiekli i ozdobili babeczki dla swoich rodzin. Babeczki te zostaną dołożone do potraw święconych zgodnie z tradycją w Wielką Sobotę.


Warsztaty "ozdoby wielkanaocne" dla uczniów III klasy sp
Uczniowie III klasy szkoły podstawowej pod kierunkiem Pani Krystyny Badory wzięli udział 9 kwietnia 2014rr. w warsztatach "Ozdoby wielkanocne" w Częstochowie. Organizatorem warsztatów było Częstochowskie Stowarzyszenie Pomocy Szkole.
ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI "TAK, POMAGAM"
Szkolne Koło "Caritas" pod kierunkiem  Pani Katarzyny Stajner  29 marca 2014r wzięło udział w przygotowaniu      i przeprowadzeniu Zbiórki Żywności Caritas. Dzięki pomocy ludzi dobrej woli udało się zebrać 4400 kg żywności.
    Ważne informacje
Schemat postępowania w przypadku potwierdzonego wyniku dodatniego wśród uczniów lub pracowników placówek
oświatowych- dla dyrektorów szkół/ przedszkoli
znajduje się w zakładce ORGANIZACJA SZKOŁY

Tygodniowy plan lekcji znajduje się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie klas I-VIII rozpoczynają zajęcia lekcyjne o 8.15

Wypełniając obowiązek przekazania gminom i dyrektorom szkół podstawowych informacji
o szkołach ponadpodstawowych na terenie województwa, wynikający z § 11 pkt. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 sierpnia 2019 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół, placówek i centrów (Dz. U. poz. 1737), informuję, że wykaz szkół ponadpodstawowych dostępnych dla absolwentów szkół podstawowych w rekrutacji na rok szkolny 2022/2023, został zamieszczony na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Katowicach www.kuratorium.katowice.pl w zakładce Rodzice i uczniowie/Rekrutacja oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Kuratorium w zakładce Ogłoszenia/Ogłoszenia inne.


Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno- wychow.
w roku szkolnym 2022/2023 -2,3 listopada 2023, 29,30 kwietnia 2024r., 2,3 maja 2024r., 31 maja 2024r.,17 czerwca 2024r.
Informacja o dobrowolnym ubezpieczeniu dziecka znajduje
się w pliku AKTUALNOŚCI

Informujemy, że sprawozdania finansowe za rok 2018
znajdują się na stronie

bip.konopiska

w zakładce Inne > Jednostki organizacyjne >
Zespół Szkolno-Przedszkolny
im. Mikołaja Kopernika w Hutkach

Wybieram zawód dla siebie

Informator o szkolnictwie branżowym na terenie
Częstochowy i powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego, myszkowskiego znajduje się na:
https://womczest.edu.pl/
wybieram-zawod/index.html
.
Ponadto informacje z wyborem zawodu można znaleźć na
stronie:
https:doradztwo.ore.edu.pl

KLAUZULA RODO

Klauzula informacyjna_rodo


Stawka żywieniowa w roku szkolnym 2023/2024

Przedszkole:
Śniadanie - 2,50 zł
Obiad-4,20 zł
Podwieczorek-2,00zł

Szkoła Podstawowa:
Obiad-4,50zł

Nr konta do wpłat za żywienie:
ZSP HUTKI BUDZET
96 8273 0006 2000 0000 0172 4669deklaracja-dostepnosci-1
 

    Dzwonki szkolne
1. 8.15-9.00
2. 9.10-9.55
3. 10.05-10.50
4. 11.00-11.45 (obiad klasy I-III)
5. 12.00-12.45 (obiad klasy IV-VIII)
6. 13.00-13.45
7. 13.55-14.40
8. 14.50-15.35
 

    Kalendarz

 

 
 Zespół Szkolno-Przedszkoly im. Mikołaja Kopernika w HutkachRealizacja: Shile Design Studio