szkola hutki
Strona głównaAktualnościPlikiGaleriaKontakt

Organizacja szkoły
Rada rodziców
Samorząd uczniowski
Pedagog szkolny
Brać szkolna
Osiągnięcia uczniów
Hala sportowa
Erasmus
Szkolne kółko caritas
Pracownicy szkoły
Zajęcia pozalekcyjne
Świetlica
Uroczystości


 


Gminne Zawody Lekkoatletyczne
W dniu 26.09.23r. odbyły się Gminne Zawody Lekkoatletyczne na stadionie w Konopiskach dla klas IV-VIII szkół podstawowych.
Udział w nich wzięli nasi uczniowie, którzy bardzo dobrze się spisali i godnie reprezentowali naszą szkołę:
Klasy IV – VI
100 m dziewcząt klasy IV- VI
4. Amelia Zaręba 2011 ZSP Hutki 16.27
300 m dziewcząt klasy IV- VI
7. Dominika Marchefka 2011 ZSP Hutki 61.22
300 m chłopców klasy IV- VI
2. Hubert Kukuła 2013 ZSP Hutki 53.67
600 m dziewcząt klasy IV- V
3. Julia Marchefka 2011 ZSP Hutki 2;36,55
Skok w dal dziewcząt klasy IV – VI
10. Lena Ślimak 2012 ZSP Hutki 2.95 m
Skok w dal chłopców klasy IV – VI
1. Borys Kozakiewicz 2011 ZSP Hutki 4.06 m
4. Bartosz Górecki 2013 ZSP Hutki 3.46 m
Rzut piłeczką palantową dziewcząt klasy IV – VI
6. Lena Marchefka 2011 ZSP Hutki 14.20 m
Rzut piłeczką palantową chłopców klasy IV – VI
4. Szymon Kozakiewicz 2014 ZSP Hutki 31.20 m
Skok w dal dziewcząt klasy VII – VIII
3. Nikola Płaszczymąka 2010 ZSP Hutki 3.16 m
5. Weronika Kołodziejczyk 2010 ZSP Hutki 3.08 m
Skok w dal chłopców klasy VII - VIII
1. Bartosz Kołdon 2010 ZSP Hutki 4.60 m
Skok w dal dziewcząt klasy VII - VIII
3. Nikola Płaszczymąka 2010 ZSP Hutki 3.16 m
5. Weronika Kołodziejczyk 2010 ZSP Hutki 3.08 m
Skok w dal chłopców klasy VII - VIII
1. Bartosz Kołdon 2010 ZSP Hutki 4.60 m
Rzut piłeczką palantową dziewcząt klasy VII - VIII
2.Oliwia Florczyk 2010 ZSP Hutki 24.00 m
Rzut piłeczką palantową chłopców klasy VII - VIII
3. Konrad Cieślik 2010 ZSP Hutki 36.20 m


https://www.konopiska.pl/strefa-mieszkanca/ogloszenia/

Wybory Samorządu Uczniowskiego
Tradycją już stało się, że w ostatni piątek  września wybieramy razem z Centrum Edukacji Obywatelskiej, Samorząd Szkolny, tak też stało się w tym roku. W głosowaniu udział wzięli uczniowie , pracownicy pedagogiczni i niepedagogiczni ZSP w Hutkach.
Komisja po przeliczeniu głosów poinformowała o wyborze z władzy uczniowskiej i tak:
Przewodnicząca - Dominika Marchefka,
Zastępca przewodniczącej- Julia Marchefka,
sekretarz/skarbnik-Nikola Płaszczymąka
Była to piękna lekcja wychowania obywatelskiego
Dzień bajek"
28 września 2023r.w ramach akcji przedwyborczej Samorząd Uczniowski zorganizował "Dzień bajek", uczniowie pięknie się prezentowali w bajkowych strojach, wykazali się znajomością treści, były słodkie nagrody i wspólna zabawa .


Europejski Dzień Języków
26 września to wyjątkowy dzień, bo jest to święto języków obcych. Najważniejsze przesłanie tego dnia to różnorodność językowa, wielojęzyczność i nauka języków obcych przez całe życie. Dlatego dziś, w Europejskim Dniu Języków, nauczycielki języka angielskiego i niemieckiego podczas zajęć uświadamiały uczniom znaczenie rozwijania umiejętności językowych, zapoznawały z informacjami dotyczącymi języków i ciekawostkami. Dzieci uczyły się powitań w różnych językach, śpiewały piosenki i rozwiązywały quizy.60.lecie KGW w Hutkach
9 września 2023r. odbyły się obchody sześćdziesięciolecia Koła Gospodyń Wiejskich w Hutkach. Społeczność ZSP w Hutkach bezpośrednio zaangażowała się w uroczystość wystawę plenerową " KGW w obiektywie"  dekorację oraz animacje dla najmłodszych. Ponadto uczniowie pod kierunkiem Agnieszki Jakubowskiej wystąpili z programem artystycznym oddając pokłon członkiniom KGW za ich zaangażowanie w krzewienie tradycji i zwyczajów wśród młodego pokolenia. Na zakończenie programu odśpiewane zostało "sto lat", na scenę wjechał urodzinowy tort, a dyrektor zespołu w imieniu społeczności ZSP w Hutkach na ręce Przewodniczącej KGW - Pani Anny Bałdygi przekazała życzenia i gratulacje za dotychczasową działalność.
Żródło:https://www.konopiska.pl/strefa-mieszkanca/ogloszenia/60-lecie-KGW-w-Hutkach/idn:5163

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

„Sukcesu można się nauczyć.
Możesz się nauczyć, jak odnieść sukces w każdej dziedzinie.
Jeśli chcesz zostać świetnym golfistą, możesz się nauczyć, jak tego dokonać.
Jeśli chcesz zostać wspaniałym pianistą, możesz się nauczyć, jak to osiągnąć.
Jeśli chcesz być naprawdę szczęśliwy, możesz się nauczyć, jak to sprawić.
Jeśli chcesz być bogaty, możesz się nauczyć, co trzeba zrobić.
Nie ma znaczenia, w którym miejscu teraz jesteś.
Nie ma znaczenia, z jakiego miejsca zaczynasz.
Ważne jest, żebyś był gotów się uczyć".

Rok szkolny 2023/2024 wyjątkowo nie rozpoczął się 1 września, tak jak to jest zazwyczaj. W związku z tym, że dzień ten przypada w piątek, uroczyste rozpoczęcie nauki zostało zaplanowane na poniedziałek 4 września 2023 roku.
W naszej uroczystości udział wzięli zaproszeni goście: Przewodniczący Rady Gminy Konopiska- Pan Edward Bałdyga, Sołtys Sołectwa Hutki-Pani Sonia Marchefka, Proboszcz Parafii w Rększowicach -Ks. Sebastian Ciastek, Przewodniczaca KGW w Hutkach-Pani Anna Bałdyga.
Tamara Gwóźdź przywitała wszystkich zgromadzonych, szczególnie ciepło uczniów I klasy szkoły podstawowej i dzieci przedszkolne, które zaczynają przygód z przedszkolem. Pokrótce naświetliła organizację pracy Zespołu w nadchodzącym roku szkolnym.
Minutą ciszy uczczono pamięć ofiar poległych  w czasie II wojny światowej. Film edukacyjny pozwolił zgromadzonym  na zadumę nad wydarzeniami tamtych lat.
Goście zaproszeni zabierając  głos gratulowali wyników egzaminu ósmoklasisty oraz życzyli kolejnych sukcesów w roku szkolnym 2023/2024.
Po oficjalnej części uczniowie i dzieci przedszkolne spotkały si z wychowawcami.

Wakacyjna przygoda w Hutkach
W dniach 17-28 lipca 2023r. dzieci przedszkolne z terenu naszej gminy gościły w naszym przedszkolu. W czasie wakacyjnej przygody nie było mowy o nudzie,na dzieci czekało wiele atrakcji. Wśród nich spotkanie pt. Ciekawostki Parków Krajobrazowych "Nad Górną Liswartą"  z pracownikami Ośrodka Edukacji w Kalinie, pieczenie i dekorowanie  babeczek,malowanie na asfalcie,  malowanie twarzy dla chętnych dzieci, spacery po okolicy, zabawy na na podwórku szkolnym. Kiedy pogoda nie sprzyjała na wyjście dzieci wykonywały zabawki z masy solnej, piasku kinetycznego, robiły latawce, kolorowe papugi , aktywnie czas spędzały na sali sportowej. Na zakończenie pobytu każdy otrzymał dyplom "Dzielnego Przedszkolaka", bo tylko takie dzieci były u nas.

Zakończenie roku szkolnego 2022/2023
Za nami kolejny rok szkolny, dziesięć miesięcy wytężonej pracy, której efekty zostały zebrane na Świadectwach. Bez względu na to, czy udało Wam się zdobyć świadectwo z wyróżnieniem, czy nie, bez względu na rodzaj ocen na nim zawartych, liczy się działanie, które zostało podjęte w celu zdobywania wiedzy i rozwijania się.Nagrodę specjalną za osiągnięte postępy w nauce i promocję ZSP otrzymała Amelia Zaręba -uczennica V klasy. Po ciężkiej pracy przyszedł więc czas na odpoczynek. Na zasłużony odpoczynek przeszła Pani Anna Pietras , która w szkole w Hutkach przepracowała po ponad  40 lat.
Pora  zregenerować siły, odetchnąć, oczyścić umysł, by móc stanąć u progu kolejnego  roku szkolnego. Niech te wakacje będą czasem wytchnienia, pełnym śmiechu, radości i beztroski. Bez względu na to, jak je spędzicie, pamiętajcie zawsze o bezpieczeństwie swoim i swoich towarzyszy, abyśmy we wrześniu spotkali się wszyscy zdrowi i wypoczęci.
Uczniom ósmej klasy życzymy dostania się do szkoły ponadpodstawowej pierwszego wyboru i rozwoju na każdej niwie życia


Rodzinny Festyn
W ZSP w Hutkach 4 czerwca 2023r. odbył się doroczny Piknik Rodzinny , na którym dzieci przedszkolne i uczniowie szkoły podstawowej w programie artystycznym skierowali słowa uznania i podziękowania swoim rodzicom. Wspaniała atmosfera i mnóstwo atrakcji dla starszych i młodszych, w tym dmuchańce, zabawy i gry integracyjne, malowanie buzi, warkoczyki, rozgrywki szachowe, kącik kreatywny dla najmłodszych,fotobudka, obecność OSP w Hutkach pozwoliły na spędzenie niedzielnego czasu mieszkańcom i gościom Hutek.
Nie byłoby to możliwe bez zaangażowania całej społeczności ZSP w Hutkach, Edwarda Bałdygi -przewodniczącego Rady Gminy Konopiska, KGW w Hutkach, OSP w Hutkach , Gminnej Biblioteki Publicznej w KonopiskachEgzamin ósmoklasisty 23-25 maja
Test z języka ojczystego rozpoczął egzaminacyjny maraton ósmoklasisty. To trzy dni: w każdym uczniowie będą zdawać z innego przedmiotu.W środę ósmoklasiści podejdą do egzaminu pisemnego z matematyki, a w czwartek egzaminu z języka angielskiego.
Prace ósmoklasistów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów. Ogólnopolskie wyniki egzaminu ósmoklasisty zostaną ogłoszone 3 lipca. Zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty uczniowie otrzymają 6 lipca.
Jeśli uczeń z powodów zdrowotnych lub losowych nie będzie mógł przystąpić do egzaminu we wtorek, środę i czwartek, to będzie go pisał w drugim terminie - w dniach 12-14 czerwca.    Ważne informacje
Schemat postępowania w przypadku potwierdzonego wyniku dodatniego wśród uczniów lub pracowników placówek
oświatowych- dla dyrektorów szkół/ przedszkoli
znajduje się w zakładce ORGANIZACJA SZKOŁY

Tygodniowy plan lekcji znajduje się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie klas I-VIII rozpoczynają zajęcia lekcyjne o 8.15

Wypełniając obowiązek przekazania gminom i dyrektorom szkół podstawowych informacji
o szkołach ponadpodstawowych na terenie województwa, wynikający z § 11 pkt. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 sierpnia 2019 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół, placówek i centrów (Dz. U. poz. 1737), informuję, że wykaz szkół ponadpodstawowych dostępnych dla absolwentów szkół podstawowych w rekrutacji na rok szkolny 2022/2023, został zamieszczony na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Katowicach www.kuratorium.katowice.pl w zakładce Rodzice i uczniowie/Rekrutacja oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Kuratorium w zakładce Ogłoszenia/Ogłoszenia inne.


Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno- wychow.
w roku szkolnym 2022/2023 -2,3 listopada 2023, 29,30 kwietnia 2024r., 2,3 maja 2024r., 31 maja 2024r.,17 czerwca 2024r.
Informacja o dobrowolnym ubezpieczeniu dziecka znajduje
się w pliku AKTUALNOŚCI

Informujemy, że sprawozdania finansowe za rok 2018
znajdują się na stronie

bip.konopiska

w zakładce Inne > Jednostki organizacyjne >
Zespół Szkolno-Przedszkolny
im. Mikołaja Kopernika w Hutkach

Wybieram zawód dla siebie

Informator o szkolnictwie branżowym na terenie
Częstochowy i powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego, myszkowskiego znajduje się na:
https://womczest.edu.pl/
wybieram-zawod/index.html
.
Ponadto informacje z wyborem zawodu można znaleźć na
stronie:
https:doradztwo.ore.edu.pl

KLAUZULA RODO

Klauzula informacyjna_rodo


Stawka żywieniowa w roku szkolnym 2023/2024

Przedszkole:
Śniadanie - 2,50 zł
Obiad-4,20 zł
Podwieczorek-2,00zł

Szkoła Podstawowa:
Obiad-4,50zł

Nr konta do wpłat za żywienie:
ZSP HUTKI BUDZET
96 8273 0006 2000 0000 0172 4669deklaracja-dostepnosci-1
 

    Dzwonki szkolne
1. 8.15-9.00
2. 9.10-9.55
3. 10.05-10.50
4. 11.00-11.45 (obiad klasy I-III)
5. 12.00-12.45 (obiad klasy IV-VIII)
6. 13.00-13.45
7. 13.55-14.40
8. 14.50-15.35
 

    Kalendarz

 

 
 Zespół Szkolno-Przedszkoly im. Mikołaja Kopernika w HutkachRealizacja: Shile Design Studio