szkola hutki
Strona głównaAktualnościPlikiGaleriaKontakt

Organizacja szkoły
Rada rodziców
Samorząd uczniowski
Pedagog szkolny
Brać szkolna
Osiągnięcia uczniów
Hala sportowa
Erasmus
Szkolne kółko caritas
Pracownicy szkoły
Zajęcia pozalekcyjne
Świetlica
Uroczystości









































 


Wizyta naszych partnerow z Węgier
W dniach 14-18 października 2024r gościliśmy naszych partnerów z Węgier projektu V4 Gen Mini grants na mobilności w Polsce. Wspólnie realizujemy  projekt, który dotyczy tak ważnych kwestii, jak poprawa stanu naszej planety.Pierwszego dnia wizyty goscie uczestniczyli w obchodach Dnia Edukacji Narodowej oraz   zwiedzali  szkołę . Po tej części wszyscy udali się do pasieki Pana Włodzimierza Hofmana, który wraz z Panem Krzysztofem Wołczykiem przeprowadzili niezwykle ciekawe i pouczające zajęcia dotyczące życia pszczół, budowy ula i pracy pszczelarza. Uczniowie wzięli udział w warsztatach produkcji miodu i świeczek, zobaczyli pasiekę, weszli do domku służącego do apiterapii, gdzie mogli poczuć dobroczynne działanie owoców pracy pszczół i zdobyć wiedzę na temat zdrowotnych właściwości pszczelich produktów.
Kolejnym punktem programu była wizyta w Alpakarni w Poczesnej, gdzie uczniowie wspaniale spędzili czas na świeżym powietrzu w towarzystwie niezwykle przyjaznych alpak i innych egzotycznych zwierząt.

Następnego dnia grupa naszych uczniów i węgierscy partnerzy zwiedzali i odkrywali piękno Krakowa.

Kolejny dzień wizyty gości ze szkoły partnerskiej z Węgier w ramach projektu V4 Gen Mini-Grants współfinansowanego przez Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki przebiegł pod hasłem "Nie wyrzucaj, poddaj upcyklingowi - nadajemy przedmiotom codziennego użytku drugie życie". To był bardzo owocny dzień, bogaty w wydarzenia:
1. prezentacja dotycząca ochrony planety, recyklingu i upcyklingu przygotowana i zaprezentowana przez naszych uczniów;
2. ciekawe wykorzystanie nietypowych materiałów, z których można wykonać ozdoby i gadżety;
3. warsztaty wykonywania drapaków, ozdób, zakładek, itd. w duchu idei upcyklingu;
4. quiz grupowy dotyczący zagadnień przewodnich projektu;
5.  udział gości wraz z gospodarzami w akcji charytatywnej „Żonkilowe Pola Nadziei” - wspólne sadzenie żonkili w szkolnym ogrodzie;
6. udział w warsztatach ceramicznych prowadzonych przez Panią Agnieszkę Kamińską;
7.  wspólne gry i zabawy sportowe.


































Pasowanie
15 października 2024 roku w naszym Zespole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, połączona z Pasowaniem na przedszkolaka oraz Pasowaniem na ucznia klasy pierwszej szkoły podstawowej. Wydarzenie miało wyjątkowy charakter, ponieważ w uroczystości wzięli udział goście z Węgier, którzy uczestniczą w realizacji wspólnego projektu V4 Gen Mini-Grants, współfinansowanego z Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego.
Podczas uroczystości dzieci przedszkolne oraz uczniowie szkoły zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne. Przedszkolaki i pierwszoklasiści, dumnie stając na scenie, recytowali wiersze i śpiewali piosenki, zdobywając uznanie licznie zgromadzonej publiczności. Ich występy dostarczyły wiele wzruszeń zarówno rodzicom, nauczycielom, jak i zagranicznym gościom
W trakcie uroczystości wręczono również nagrody dla pracowników szkoły i wyróżnionych nauczycieli, podkreślając ich wkład w rozwój edukacji i wychowanie młodego pokolenia. Zaproszeni goście z Węgier, jako wyraz wdzięczności za udział w wydarzeniu, otrzymali pamiątkowe upominki, które miały symbolicznie przypominać im o wspólnie spędzonym czasie.Upominki w imieniu władz Gminy Konopiska wręczyli Pani Agata Najnigier - Zastępca Wójta Gminy Konopiska oraz Pan Krzysztof Bączyński- Radny Gminy Konopiska. Nasi zagraniczni goście byli pod dużym wrażeniem zarówno samej uroczystości, jak i zaangażowania dzieci oraz nauczycieli. Wydarzenie to nie tylko umocniło relacje między uczniami, rodzicami i nauczycielami, ale także zacieśniło współpracę międzynarodową w ramach projektu V4 Gen Mini-Grants









Wycieczka edukacyjno-profilaktyczna do Częstochowy
10 października 2024 r. uczniowie z klas 1-3 uczestniczyli w wycieczce edukacyjno-profilaktycznej do Częstochowy.
Najpierw w Klubie Politechnik wzięli udział w Lekcji w kinie pn. „Kolorowe emocje, czyli co nam w duszy gra".
Uczniowie podczas lekcji kinowej:
- dowiedzieli się, co to są emocje i jak je nazywać
- poznali różnice między emocjami a uczuciami
- uświadomili sobie, że każdy człowiek odczuwa emocje
- zrozumieli, że wszystkie emocje są nam potrzebne i nie należy ich oceniać
- zobaczyli, jak należy wyrażać swoje emocje, aby nie ranić innych.
Ponadto obejrzeli bardzo ciekawy i pouczający film „Luis i Obcy”, który ukazywał historię chłopca i sympatycznych kosmitów zagubionych na Ziemi.
Następnie spędziliśmy czas w parku jasnogórskim:
- zjedliśmy drugie śniadanie na świeżym powietrzu
- zrobiliśmy spacer wokół fontanny
- udaliśmy się do Multicentrum Zodiak na lekcję warsztatową pn. „Elektrownia jak słonecznik” podczas, której uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat elektrowni słonecznych oraz zasad ich działania.
Na warsztatach artystycznych zrobili z bibuły i papieru własne słoneczniki oraz dowiedzieli się co ma wspólnego ze słonecznikiem elektrownia słoneczna.
Następnie z klocków konstrukcyjnych K’nex zbudowali wielobarwne modele, które posłużyły do doświadczeń z baterią słoneczną.
Wycieczkę możemy zaliczyć do bardzo udanej i wartościowej.

Joanna Dróżdż


Zdrowo i kolorowo
Uczniowie z klasy 2 przygotowali pyszną, zdrową i kolorową sałatkę owocową.
Na talerzach można było zobaczyć gruszkowo-winogronowe jeżyki.
W sali unosił się słodki zapach świeżych owoców.
Przygotowana uczta dała nam energię na cały dzień.
Mniam...

Joanna Dróżdż



Warsztaty czekoladowe
Przedszkolaki i uczniowie z klas 1-3 uczestniczyli w warsztatach czekoladowych prowadzonych przez firmę Jura Chocolate.
Dzieci podczas zajęć poznały historię czekolady, jej proces produkcji oraz smakowali różnorodnych smaków czekolad oraz dodatków.
W części praktycznej dzieci samodzielnie wykonały czekoladę w kształcie serduszka oraz ozdabiali ją ulubionymi smakołykami tj.: kolorowe pianki, cukiereczki, suszone banany, rodzynki, orzechy.
Na koniec każdy uczestnik otrzymał dyplom mistrza i zabrał ze sobą przygotowane czekoladowe serduszko.

Joanna Dróżdż


Zajęcia czytelniczo-medialne
27 września uczniowie z klasy 2 i 3 uczestniczyli w zajęciach on-line czytelniczo-medialnych pn. „(Nie)typowe święta-PAŹDZIERNIK” zorganizowanych przez Publiczną Bibliotekę Pedagogiczną RODN „WOM” w Częstochowie.

Podczas spotkania zostały zrealizowane następujące cele:
- rozbudzenie zainteresowań czytelniczych w powiązaniu z (nie)typowymi światami tj.:
Światowy Dzień Ptaków
Światowy Dzień Jajka
Światowy Dzień Warzyw i Owoców
- promowanie czytelnictwa w oparciu o książki dla młodych czytelników
- wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnej.

Podczas zajęć uczniowie rozwiązywali różne zadania i chętnie odpowiadali na zadawane im pytania.
Po skończonym spotkaniu dzieci otrzymały certyfikaty.

Joanna Dróżdż


Sprzątanie Świata
Przedszkolaki i uczniowie włączyli się w coroczną akcję Sprzątania Świata, której celem jest budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej oraz odpowiedzialności za środowisko naturalne.


Realizacja projektu V4 Gen Mini-Grants
Wraz z początkiem roku szkolnego 2024/25 rozpoczęliśmy w naszej szkole realizację projektu V4 Gen Mini-Grants. Projekt jest współfinansowany przez rządy Czech, Węgier, Polski i Słowacji za pośrednictwem grantów wyszehradzkich z Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego, którego misją jest promowanie pomysłów na zrównoważoną współpracę regionalną w Europie Środkowej. W naszej szkole projekt będziemy realizować w pierwszym półroczu roku szkolnego ze szkołą partnerską z Węgier, z miasteczka Ajka - Fekete István – Vörösmarty Mihály Általános Iskola és Gimnázium. Głównym celem projektu jest promowanie zrównoważonego rozwoju i uwrażliwianie na kwestie zmiany klimatu. W ramach współpracy partnerskiej odbędą się dwie wymiany uczniów – do Polski i na Węgry. W wymianach weźmie udział po 15 uczniów (którzy mają ukończone 12 lat) i po 2 nauczycieli z każdej szkoły. Już w październiku będziemy w naszej szkole gościć uczestników projektu z Węgier. Wizyta naszego partnera będzie przebiegać pod hasłem: Nie wyrzucaj, przerabiaj na nowe - dajemy przedmiotom codziennego użytku drugie życie. W listopadzie nasi uczniowie udadzą się z wizytą partnerską na Węgry, gdzie będziemy identyfikować wyzwania środowiskowe każdego kraju i poszukiwać sposobów ich rozwiązania.

"Martynka na wsi"
Uczniowie z klas 1-3 wzięli udział w spotkaniu czytelniczym on-line „Martynka na wsi” Gilberta Delahaye w tłumaczeniu Wandy Chotomskiej z ilustracjami Marcela Marlier zorganizowanym przez Publiczną Bibliotekę RODN „WOM” w Częstochowie.
Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały zabawnych i pouczających przygód Martynki. Podczas spotkania uczniowie poznali różne gatunki zwierząt, które spotkała Martynka wraz ze swoją kuzynką Anią i które możemy spotkać na wsi. Dzieci obejrzały również krótki film „Kazio i zwierzęta na wsi”.
To była bardzo ciekawa lekcja przyrody.

Joanna Dróżdż



Dzień Przedszkolaka



Zródło: KO w Katowicach


    Ważne informacje
Informacje dotyczące EGZAMINÓW ÓSMOKLASISTY znajdują się w zakładce ORGANIZACJA SZKOŁY

Tygodniowy plan lekcji znajduje się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

W roku szkolnym 2024/2025 uczniowie klas I-VIII rozpoczynają zajęcia lekcyjne o 8.15.

Wypełniając obowiązek przekazania gminom i dyrektorom szkół podstawowych informacji
o szkołach ponadpodstawowych na terenie województwa, wynikający z § 11 pkt. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 sierpnia 2019 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół, placówek i centrów (Dz. U. poz. 1737), informuję, że wykaz szkół ponadpodstawowych dostępnych dla absolwentów szkół podstawowych w rekrutacji na rok szkolny 2022/2023, został zamieszczony na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Katowicach www.kuratorium.katowice.pl w zakładce Rodzice i uczniowie/Rekrutacja oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Kuratorium w zakładce Ogłoszenia/Ogłoszenia inne.


Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno- wychow.
w roku szkolnym 2024/2025 -2,3 stycznia 2025r., 2 maja 2025r., 13-15 maja 2025r.,20 czerwca 2025r.,23 czerwca 2025r.



Informacja o dobrowolnym ubezpieczeniu dziecka znajduje
się w ZAKŁADCE PLIKI DO POBRANIA

Wybieram zawód dla siebie

Informator o szkolnictwie branżowym na terenie
Częstochowy i powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego, myszkowskiego znajduje się na:
https://womczest.edu.pl/
wybieram-zawod/index.html
.
Ponadto informacje z wyborem zawodu można znaleźć na
stronie:
https:doradztwo.ore.edu.pl

KLAUZULA RODO

Klauzula informacyjna_rodo


Stawka żywieniowa w roku szkolnym 2024/2025

Przedszkole:
Śniadanie - 3,00 zł
Obiad-5,50 zł
Podwieczorek-3,00zł

Szkoła Podstawowa:
Obiad-6,00zł

Nr konta do wpłat za żywienie:
ZSP HUTKI BUDZET
96 8273 0006 2000 0000 0172 4669



deklaracja-dostepnosci-1


Standardy Ochrony Małoletnich obowiązujące w przedszkolu i szkole podstawowej znajdują się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

 

    Dzwonki szkolne
1. 8.15-9.00
2. 9.10-9.55
3. 10.05-10.50
4. 11.00-11.45 (obiad klasy I-III)
5. 12.00-12.45 (obiad klasy IV-VIII)
6. 13.00-13.45
7. 13.55-14.40
8. 14.50-15.35
 

    Kalendarz

 

 
 Zespół Szkolno-Przedszkoly im. Mikołaja Kopernika w HutkachRealizacja: Shile Design Studio