szkola hutki
Strona głównaAktualnościPlikiGaleriaKontakt

Organizacja szkoły
Rada rodziców
Samorząd uczniowski
Pedagog szkolny
Brać szkolna
Osiągnięcia uczniów
Hala sportowa
Erasmus
Szkolne kółko caritas
Pracownicy szkoły
Zajęcia pozalekcyjne
Świetlica
Uroczystości


 


VI MIĘDZYGIMNAZJALNY KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO
VI  MIĘDZYGIMNAZJALNY KONKURS  JĘZYKA NIEMIECKIEGO
POD PATRONATEM DYREKTORA DELEGATURY KURATORIUM OŚWIATY
W CZĘSTOCHOWIE MGR MAŁGORZATY DESKI– ETAP POWIATOWY

     16 grudnia 2014 roku w naszej szkole odbył się VI Międzygimnazjalny Konkurs Języka Niemieckiego, zorganizowany przez mgr Małgorzatę Świeżą. Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowań językiem sąsiadów, poszerzenie wiedzy na temat krajów niemieckojęzycznych, rozwijanie uzdolnień uczniów, wzbogacenie i doskonalenie form pracy z uczniem zdolnym. Konkurs otwarła Pani Dyrektor ZSP w Hutkach mgr Tamara Gwóźdź. W konkursie wzięło udział 16 uczniów ze szkół powiatu częstochowskiego i lublinieckiego: Gimnazjum nr 1 w Koszęcinie, Gimnazjum w Poczesnej, Gimnazjum z Kamienicy Polskiej, Gimnazjum w Boronowie Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Hutkach, Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Aleksandrii, Gimnazjum w Blachowni oraz Zespołu Szkół im. H. Sienkiewicza w Konopiskach. Miejsce I zajęła uczennica Gimnazjum w  Poczesnej Julia Nems, II miejsce równocześnie zajęły uczennice Gimnazjum w Hutkach Weronika Klabisz oraz  uczennica  Gimnazjum w Koszęcinie Ester Mik. III miejsce zajął   uczeń Gimnazjum Boronowie Paweł Kożuch. Komisja konkursowa ze względu na wysoki poziom wiedzy uczniów postanowiła przyznać również wyróżnienia dla  3  uczniów: Adrianny Konarskiej z Gimnazjum w Blachowni, Julii Dusiel z Gimnazjum w Kamienicy Polskiej oraz Julii Siwy z Gimnazjum w Koszęcinie. Nagrody do konkursu zostały ufundowane przez Instytut Goethego w Krakowie oraz Kręgielnię „Metro” w Aleksandrii. Serdecznie dziękujemy!
                                      Małgorzata  Świeża

XXIII Finał WOŚP w Gminie Konopiska
XXIII FINAŁ WOŚP JUŻ ZA NAMI.
Tegoroczny Finał WOŚP świętowaliśmy w nawiązaniu do hasła: „SZACUNEK” –DLA PODTRZYMANIA WYSOKICH STANDARDÓW LECZENIA DZIECI NA ODDZIALACH PEDIATRYCZNYCH I ONKOLOGICZNYCH ORAZ GODNEJ OPIEKI MEDYCZNEJ SENIORÓW”.
11 595 zł – to wstępna  kwota zebrana przez Gminę Konopiska podczas XXIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się w niedzielę 11 stycznia 2015r.w Gminnej Hali Sportowej. Jednocześnie przypominamy, że do dnia 22.01.2015r. trwa aukcja koszulki Kuby Błaszczykowskiego - Kapitana Reprezentacji RP w piłce nożnej - z autografem. http://aukcje.wosp.org.pl/koszulka-z-autografem-jakuba-blaszczykowskiego-i12 91654 Cena wyjściowa 200 zł.
Z aukcji, którą poprowadziły: Iwona Lisek dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji w Konopiskach oraz Tamara Gwóźdź -dyrektor ZSP Hutki– zebrano kwotę 3750 zł. Tu wielkie podziękowania dla nabywców przedmiotów przeznaczonych na aukcje, szczególnie Jerzemu Żurkowi-Wójtowi Gminy Konopiska, Krzysztofowi Słubikowi, Michałowi Jastrząbkowi oraz Andrzejowi Miedzińskiemu , którzy wielokrotnie przystępując do aukcji pokazali wielkie serce.
Ze sprzedaży gorących napojów oraz ciast przekazanych przez członkinie KGW Gminy Konopiska zebrano kwotę 760 zł. W tym roku ogromnym zainteresowaniem cieszyło się „Koło fortuny WOŚP”, dzięki któremu pozyskaliśmy 770zł. Do puszek wolontariuszy powędrowało 6315 zł + 12,40 euro.
Dla porównania z XXII Finału WOŚP pozyskaliśmy  łączną kwotę 9448,93 zł.
W części artystycznej przed widownią zaprezentowali się: dzieci przedszkolne oraz uczniowie wszystkich publicznych placówek oświatowych działających na terenie Gminy Konopiska, Zespół Śpiewaczy Gminy Konopiska, Zespół Konopielki, Kamil Pietrzak- Leśniaki, Zespoły „Mała Afera” i „Afera”, „Walentynki” , „Barbórki”, Orkiestra Dęta OSP Konopiska wraz z Mażoretkami „SZYK”, Krystian Bączyński- magik, Studio Tańca HIT THE FLOOR oraz Zespół „Szkoła Rocka” z Żarek Letnisko
Na zakończenie Finału odpalono tradycyjne „Światełko do nieba”.
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom, bez pomocy których nie  moglibyśmy przeprowadzić  tegorocznej aukcji!
Z całego serca dziękujemy:
- p. Michałowi Jastrząbek „Kuźnia Pałysz”,
- p. Andrzejowi Miedzińskiemu - Zakładowi Stolarskiemu Andrzej Miedziński,
- Zakładom Mięsnym „Aleksandria”
- p. Włodzimierzowi Cichoniowi – BS Konopiska,
- p. Marcinowi Kowalskiemu – GCKiR,
- Kwiaciarni Lirata – Konopiska,
-p. Iwonie Rohde- PHU STRANSPAL,
- „KUCHNI SMAKU”,
-Restauracji „MŁYN ZYGMUNTA“
- Aptekom z terenu Gminy Konopiska,
- p. Joannie Nalewajce – mieszkance Gminy Konopiska,
- p. Henryce Zuchmantowicz- mieszkance Hutek
- członkiniom KGW Gminy Konopiska,
oraz wszystkim anonimowym darczyńcom!
Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Hutkach wraz z Gminnym Centrum Kultury i Rekreacji w Konopiskach pragną serdecznie podziękować: wolontariuszom i ich opiekunom, artystom, sponsorom oraz darczyńcom – przedsiębiorcom, osobom prywatnym, gościom oraz mieszkańcom Gminy Konopiska za udział oraz wspaniałą atmosferę podczas XXIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Konopiskach.
DZIĘKUJEMY !


"GWIAZDKOWA ALEJA" W CZĘSTOCHOWIE
W dniach 19-23 grudnia 2014 r. mogliśmy uczestniczyć w kolejnej edycji "Gwiazdkowej Alei", czyli VIII Targów Bożonarodzeniowych w Częstochowie. Tradycyjnemu jarmarkowi produktów regionalnych i świątecznych, towarzyszyły liczne atrakcje dla dzieci i młodzieży. 20 grudnia  w ramach prezentacji artystycznych podziwialiśmy przedszkolaków i uczniów szkół z terenu naszej gminy, w tym młodych Angelika Nalewajkę z III klasy gimnazjum , prezentując kolędy "Mizerna, cicha" i "Pójdźmy wszyscy do stajenki".                   
Przed sceną, podczas występów naszych dzieci licznie zgromadziła się publiczność (nie tylko rodziny występujących), która z zainteresowaniem słuchała i oglądała prezentacje oraz pozytywnie komentowała poczynania naszych wychowanków. Mimo mrozu, występujący, posileni kubkiem kakao i drożdżówkami, pokazali się z najlepszej strony, a szczęścia dopełniły otrzymane po prezentacji słodycze.
Dariusz Herman


PROGRAM SKRZYDŁA
Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Mikołaja Kopernika w Hutkach  uczestniczy w Programie Skrzydła. Caritas objął opieką 2 uczniów z naszej szkoły.
Program Skrzydła służy wzmocnieniu więzi i solidarności społecznej oraz walki z wykluczeniem społecznym dzieci i młodzieży.


Warsztaty w ,,Osikowej Dolinie’’
8 stycznia 2015r.  dzieci przedszkolne i uczniowie szkoły podstawowej pojechali do Koziegłów do  OSIKOWEJ  DOLINY.  Wzięli udział w niepowtarzalnych warsztatach rękodzieła p.t. ,,Artystyczna wytwórczość z wiórków drewna osikowego’’.  Panuje tam niesamowita atmosfera – gospodarze tego bajecznego miejsca przyjęli nas niezwykle ciepło.  Zapoznali nas z historią tego miejsca, która pokrótce przedstawia się następująco.
 ,,Osikowa Dolina’’ od zawsze była częścią Jury, niezwykłą i odmienną. Jej mieszkańcy od XIX wieku wykorzystywali naturalne zasoby drewna, z jego niedoskonałości i miękkości uczynili sztukę. Siłą męskich rąk powstawało łyko, z którego kobiece dłonie wyczarowywały piękne kwiaty, kapelusze, ozdoby choinkowe i dekoracje.
  Podczas warsztatów mieliśmy wyjątkową okazję do bliższego zapoznania się z tą mało znaną techniką rękodzielniczą. Pozwala ona na rozwijanie zdolności artystycznych i kreatywność. Nasi uczniowie wykonywali własnoręcznie ozdoby z drewna osikowego – serduszko i kwiaty. Mogliśmy też podziwiać przepiękne wytwory wykonane tą metodą i zgromadzone na wystawie.
  Udział w warsztatach w ,,Osikowej Dolinie’’ był doskonałą formą nauki tradycji, kontaktu z naturą i rozwoju zręczności manualnych. Edukacja poprzez rękodzieło pobudza zmysły.
ZABAWA KARNAWAŁOWA


Barbórkowy Turniej Boccia
Dyscyplina paraolimpijska jaką jest BOCCIA na dobre zadomowiła się w Gminie Konopiska. Od kilku lat Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Ruchowo Ich Rodzin i Przyjaciół "Prometeus"  organizuje międzynarodowe turnieje bocci. Jednym z nich jest "Prometeus-Barbórkowy", którego tegoroczna edycja odbyła się 13grudnia 2014r tradycyjnie  w hali Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im.M.Kopernika w Hutkach.

Turniej  obięli patronatem: Senator RP Andrzej Szeiwński , Starosta Częstochowski Andrzej Kwapisz i Wójt Gminy Konopiska Jerzy Żurek. Wójt  dokonał otwarcia turnieju w towarzystwie Sekretarz Gminy Konopiska Barbary Ankowskiej -Lis ,Przewodniczącego Rady Gminy Konopiska Edwarda Bałdygi oraz Krzysztofa Micińskiego reprezentującego spółkę GÓR- BUD.

Z roku na rok turnieje organizowane przez "Prometeusa" cieszą się co raz większą popularnością a w ślad za popularnością rośnie ich poziom sportowy.

W zawodach wzięli udział :

-Fundacja Jura -Ekipa JURAJSKA Częstochowa,

-KONAR Warszawa,

-WTZ Pinczów,

-SLOVAKIA,

-START Poznań,

-START Katowice,

-Dar Serca Rędziny,

-"Feniks"Międzywydziałowe Koło Integracji i Wsparcia Politechnika Częstochowa,

-Zespół Szkół Ogólnokształcących  nr 5  Sosnowiec,

-"Prometeus" Konopiska,

Spotkanie z górnikiem
    4 grudnia w naszym kraju obchodzone jest święto górników czyli ,,Barbórka’’. Z tej pięknej okazji gościliśmy w murach naszej szkoły pana Ireneusza Badorę – nadsztygara górniczego. Pracuje on w WPBK ,,Bis’’ w kopalni ,,Budryk’’ w Ornontowicach na stanowisku kierownika oddziału.
    Gmina Konopiska ma bardzo bogate tradycje górnicze. Jeszcze kilkanaście lat temu większość mężczyzn z okolicznych wiosek pracowała w kopalniach rudy oraz śląskich kopalniach węgla kamiennego. Był to zawód przechodzący z pokolenia na pokolenie. Przemiany społeczno-gospodarcze w ostatnich latach zmieniły tę tendencję. Górników czynnych zawodowo jest coraz mniej, dlatego też spotkanie z panem Ireneuszem było dla uczniów tak atrakcyjne.
    Najpierw pan Badora spotkał się z uczniami szkoły podstawowej. Opowiadał im o historii powstania węgla, o tym, jakie inne skarby kryje nasza ziemia, jakie maszyny pomagają górnikom w ich ciężkiej pracy. Dzieci najbardziej zainteresowane były galowym mundurem, czapką górniczą oraz akcesoriami świadczącymi o randze górnika (szabla, kordzik, laska). Z kolei dla gimnazjalistów spotkanie to było wspaniałą lekcją wychowawczą, historii i geografii.Być może ktoś z nich wybierze w przyszłości ten trudny i niebezpieczny zawód.
Pani dyrektor podziękowała panu Badorze za spotkanie i czas poświęcony uczniom życząc z okazji ,,Barbórki’’ zdrowia i bezpiecznej pracy, co w języku górniczym brzmi: ,, tyle wyjazdów ile zjazdów’’.


Mikołajki w teatrze
3 grudnia uczniowie klasy I i III SP oraz dzieci przedszkolne wybrali się do  Teatru Dramatycznego im. A. Mickiewicza w Częstochowie na spektakl ,,Kopciuszek’’.
    Niemal każdy zna opowieść o mądrym Kopciuszku, przystojnym Księciu, dobrej wróżce, złośliwych siostrach i złej macosze. Wersja ,,Kopciuszka’’  - według tekstu braci Grimm - a przygotowana przez częstochowski teatr została nieco uwspółcześniona. I co ciekawe – nie pojawiła się w niej zła macocha. Widzowie spotkali się za to z sympatycznym szczurem, który w tej historii odegrał niebagatelną rolę. Pośredniczy on bowiem między realnym światem i światem wróżki. Nie zabrakło – jak to w bajkach bywa – magii, pięknych sukien i piosenek.
    Wszystko to sprawiło, że dzieci z ogromnym zainteresowaniem obejrzały historię Kopciuszka.
    Po spektaklu na scenie oraz w kuluarach teatru pojawili się Mikołaje, którzy wręczali dzieciom prezenty przygotowane wcześniej przez rodziców.
   Wyjazd uczniom zorganizowały nauczycielki – Maria Wołczyk, Krystyna Badora, Iwona Maj i Barbara Cierniak.Warsztaty gimnazjalistów na AJD w Częstochowie
AJD


    Ważne informacje
Schemat postępowania w przypadku potwierdzonego wyniku dodatniego wśród uczniów lub pracowników placówek
oświatowych- dla dyrektorów szkół/ przedszkoli
znajduje się w zakładce ORGANIZACJA SZKOŁY

Tygodniowy plan lekcji znajduje się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie klas I-VIII rozpoczynają zajęcia lekcyjne o 8.15

Wypełniając obowiązek przekazania gminom i dyrektorom szkół podstawowych informacji
o szkołach ponadpodstawowych na terenie województwa, wynikający z § 11 pkt. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 sierpnia 2019 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół, placówek i centrów (Dz. U. poz. 1737), informuję, że wykaz szkół ponadpodstawowych dostępnych dla absolwentów szkół podstawowych w rekrutacji na rok szkolny 2022/2023, został zamieszczony na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Katowicach www.kuratorium.katowice.pl w zakładce Rodzice i uczniowie/Rekrutacja oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Kuratorium w zakładce Ogłoszenia/Ogłoszenia inne.


Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno- wychow.
w roku szkolnym 2022/2023 -2,3 listopada 2023, 29,30 kwietnia 2024r., 2,3 maja 2024r., 31 maja 2024r.,17 czerwca 2024r.
Informacja o dobrowolnym ubezpieczeniu dziecka znajduje
się w pliku AKTUALNOŚCI

Informujemy, że sprawozdania finansowe za rok 2018
znajdują się na stronie

bip.konopiska

w zakładce Inne > Jednostki organizacyjne >
Zespół Szkolno-Przedszkolny
im. Mikołaja Kopernika w Hutkach

Wybieram zawód dla siebie

Informator o szkolnictwie branżowym na terenie
Częstochowy i powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego, myszkowskiego znajduje się na:
https://womczest.edu.pl/
wybieram-zawod/index.html
.
Ponadto informacje z wyborem zawodu można znaleźć na
stronie:
https:doradztwo.ore.edu.pl

KLAUZULA RODO

Klauzula informacyjna_rodo


Stawka żywieniowa w roku szkolnym 2023/2024

Przedszkole:
Śniadanie - 2,50 zł
Obiad-4,20 zł
Podwieczorek-2,00zł

Szkoła Podstawowa:
Obiad-4,50zł

Nr konta do wpłat za żywienie:
ZSP HUTKI BUDZET
96 8273 0006 2000 0000 0172 4669deklaracja-dostepnosci-1
 

    Dzwonki szkolne
1. 8.15-9.00
2. 9.10-9.55
3. 10.05-10.50
4. 11.00-11.45 (obiad klasy I-III)
5. 12.00-12.45 (obiad klasy IV-VIII)
6. 13.00-13.45
7. 13.55-14.40
8. 14.50-15.35
 

    Kalendarz

 

 
 Zespół Szkolno-Przedszkoly im. Mikołaja Kopernika w HutkachRealizacja: Shile Design Studio