szkola hutki
Strona głównaAktualnościPlikiGaleriaKontakt

Organizacja szkoły
Rada rodziców
Samorząd uczniowski
Pedagog szkolny
Brać szkolna
Osiągnięcia uczniów
Hala sportowa
Erasmus
Szkolne kółko caritas
Pracownicy szkoły
Zajęcia pozalekcyjne
Świetlica
Uroczystości


 


iNNOWACJA PEDAGOGICZNA W I KLASIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ
Uczniowie I klasy szkoły podstawowej  w roku szkolnym 2015/2015 realizują innowację pedagogiczną "Żyję w zgodzie z przyrodą". Niniejsza innowacja przewiduje rozszerzenie materiału o problematykę przyrodniczą i ekologiczną wykraczającą poza treści zawarte w podstawie programowej.Ma ona miedzy innymi  pobudzać do twórczego rozwiązywania problemów i nabywania umiejętnego komunikowania się w grupie. Patrząc na prace stworzone przez uczniów można stwierdzić, że ten cel został osiągnięty.
EGZAMIN GIMNAZJALNY
W dniach 21-23 kwietnia 2015r uczniowie III klasy przystąpili do egzaminu gimnazjalnego.
Egzamin przebiegał zgodnie z harmonogramem:
21 kwietnia- część humanistyczna w zakresie historii , wos oraz języka  polskiego,
22 kwietnia- część matematyczno-przyrodnicza z przedmiotów biologii,geografii,chemii,fizyki oraz matematyki,
23 kwietnia uczniowie zmagali się z językiem angielskim  na poziomie podstawowym i rozszerzonym.
Egzamin rozpoczynał się o 9.00 trwał 60 min, następnie była 45 minutowa przerwa i uczniowie przystępowali do drugiej  90 min. części (j.angielski 60 min)
W przypadku uczniów, którym przysługiwało dostosowanie warunków przeprowadzania egzaminu gimnazjalnego, czas pracy z poszczególnymi arkuszami może zostać przedłużony:
   o 20 minut – w przypadku historii i wiedzy o społeczeństwie, przedmiotów przyrodniczych oraz języka obcego na poziomie podstawowym
   o 30 minut – w przypadku języka obcego na poziomie rozszerzonym oraz
   o 45 minut – w przypadku języka polskiego i matematyki.
Prace gimnazjalistów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów, a wyniki przysłane do szkół przez okręgową komisję egzaminacyjną. Ogólnopolskie wyniki egzaminu gimnazjalnego będą ogłoszone 19 czerwca br. Tego samego dnia swoje wyniki poznają uczniowie, natomiast zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego uczniowie otrzymają w dniu zakończenia roku szkolnego wraz ze świadectwem szkolnym.
Uczniowie każdego dnia wychodzili z mieszanymi uczuciami, ostatniego dnia wyraźnie na ich twarzach rysowało się zmęczenie.APEL Z OKAZJI ROCZNICY WYBUCHU POWSTANIA W GETCIE WARSZAWSKIM

W dniu 17 kwietnia 2015r. uczniowie naszego Zespołu  spotkali się na apelu na chwilę zadumy i refleksji w ramach krótkiej lekcji historii – z czasów ostatniej , II wojny światowej. Kwiecień jest miesiącem, który przypomina smutne wydarzenia z tamtych czasów, bohaterstwo naszych rodaków, zbrodnie, jakich dokonano na Polakach i nie tylko oraz tragiczne losy wojennego pokolenia. Pamiętajmy o Zbrodni Katyńskiej, kiedy zamordowano 22 tysiące polskich oficerów, pamiętajmy o powstaniu w Getcie Warszawskim – krwawo stłumionym przez Niemców, pamiętajmy o Powstaniu Warszawskim z 1944 roku...
 Wydarzenia z czasów II wojny światowej – mimo upływu lat – nadal budzą wiele emocji ze względu na ogrom cierpienia ludzi, ogromną liczbę ofiar, niesamowity zasięg...Wiele narodów zostało dotkniętych tą tragedią. Miliony ludzi cierpiały, będąc ofiarami zbrodni ludobójstwa, tracąc zdrowie, bliskich i przyjaciół, przeżywając okropności w więzieniach czy obozach koncentracyjnych....
 Wśród Tych, którzy szczególnie boleśnie odczuli, czym jest wojna i co może przynieść, była ludność żydowska. Wielu Polaków międzywojennej Polski było pochodzenia żydowskiego. Holokaust to ogromnie i  bolesne doświadczenie tego narodu.
  W 2015 roku przypada 72. rocznica Powstania w Getcie Warszawskim. Wydarzenia z kwietnia 1943 roku naznaczyły Warszawę w sposób szczególny. Powstanie to trwało do połowy maja 1943 roku. Było pierwszą akcją zbrojną o dużej skali podjętą przez polskie organizacje podziemne przeciwko hitlerowcom, jak również pierwszym miejskim powstaniem w okupowanej Europie. Bezpośrednią przyczyną powstania była likwidacja getta warszawskiego i stopniowe mordowanie jego mieszkańców, dokonywane w ramach podjętego przez hitlerowców planu zagłady europejskich Żydów. Powstanie – pierwsze spośród kilku w gettach na terenie Polski – było też pierwszym w okupowanej Europie. Po jego stłumieniu Niemcy zniszczyli doszczętnie cały teren getta – żeby rok później, po powstaniu 1944 roku, dokończyć wyburzanie całej Warszawy. Walki toczyły się w centrum stolicy, jednocześnie będąc jednak „poza nią”, w dzielnicy zamkniętej, oddzielonej od części aryjskiej, która obserwowała tragedię dziejącą się za murami.
 Podobnie jak w latach ubiegłych, centralnym punktem rocznicowych obchodów, organizowanych przy udziale władz państwowych i miejskich, będą uroczystości pod pomnikiem Bohaterów Getta. W Warszawie i wielu miastach Polski odbędzie się akcja „Żonkile”. Wolontariusze będą rozdawać na ulicach papierowe żonkile – symbol pamięci o bohaterach powstania z 1943 roku. Żonkile symbolizują pamięć, szacunek i nadzieję. Związane są z postacią Marka Edelmana, ostatniego przywódcy Żydowskiej Organizacji Bojowej, który w każdą rocznicę powstania dostawał te kwiaty. Sam również, co roku, 19 kwietnia, składał żółty bukiet pod Pomnikiem Bohaterów Getta.
Apel  został zorganizowany, aby oddać hołd ofiarom. Przygotowali go uczniowie  kl. I Gimnazjum. Mieli oni przypięte papierowe żonkile – symbol akcji związanej z uczczeniem pamięci ofiar tego powstania.

       Płacze matka, wypłakuje oczy

        za swym synem, jedynakiem,

        nosi przy sobie w woreczku

        garstkę jego prochów.

        Płacze kobieta, młoda kobieta

        siwa i postarzała od zmartwień.

        Zabrano jej męża

        i zaginął po nim ślad.

        Płaczą pola, płacze las

        po każdym człowieku, który padł.

        Jeden płacz na całym świecie...

Anna Pietras

Sprawdzian trzecioklasisty z OPERONEM
16 kwietnia 2015 r uczniowie III klasy szkoły podstawowej przystąpili do sprawdzianu umiejętności z OPERONEM. Wcześniej przygotowując się do sprawdzianu zgodnie z instrukcją rozwiązali quizy tematyczne. Był to pierwszy ważny egzamin w życiu tych młodych ludzi. Sami zainteresowni stwierdzili, że "dało się przeżyć". Na wyniki niestety musimy poczekać.WYSPA RADOŚCI
Dzieci przedszkolone i uczniowie Zespołu aktywnie włączyli się w zbiórkę słodyczy dla dzieci z Domu  Małego Dziecka w Częstochowie. Zbiórka odbywała się pod patronatem Fundacji "Maxima dzieciom" . W naszej szkole przebiegała pod hasłem "WYSPA RADOŚCI"Jak zwykle dzieci i młodzież stanęła na wysokości zadania, dzieląc się swoimi słodyczami z innymi dziećmi.Przekazane słodycze wywołały nie jeden uśmiech na podopiecznych Domu Małego Dziecka.GRATULUJEMY POSTAWY!!!
Dziękujemy Erykowi Kocikowie -ucz.III kl.i Pani Magdalenie Szydłowskiej za zaangażowanie.


REKRUTACJA DO GIMNAZJUM -ROK.SZKOLNY 2015/2016
Wszelkie informacje związane z rekrutacją do gimnazjum na rok. szkolny 2015/2016 znajdują się w zakładce "PLIKI DO POBRANIA"

Akcja "Posadź swoje drzewko"
Nasza szkoła wzięła udział w projekcie "Posadź swoje drzewko". Wyznaczyliśmy dwa miejsca nasadzeń pod szkolne arboretum.
Do niedawna teren wyglądał tak:a w niedługim czasie będziemy cieszyć się takimi roślinami:


legenda:
1 Bez Czarny Black Lace Eva PBR
2 Kalina Japońska
3 Berberys Thunberga Atropurpurea
4 Róża Pomarszczona Hansa
5 Berberys Thunberga Atropurpurea Nana
6 Świerk Kłujący
7 Jałowiec Blue Arow
8 Świerk Conica
9 Jodła Koreańska
10 Świerk Nidiformis
11 Sosna Czarna
12 Pęcherznica Lady in Red Tuliad PBR
13 Pęcherznica Luteus
14 Berberys Thunberga Atropurpurea
15 Kosodrzewina Pumilo

XXVII Gminny Konkurs Recytatorski „Wrażliwość na słowa”
26 marca br. odbył się XXVII Gminny Konkurs Recytatorski „Wrażliwość na słowa”, którego organizatorem było Gminne Centrum Kultury i Rekreacji. Uczniowie występowali w trzech kategoriach wiekowych:
I. klasy O – III szkoły podstawowej,
Oliwia Krawczyk kl I
Amelia Piwek kl III
II. klasy IV – VI szkoły podstawowej,
III. uczniowie szkół gimnazjalnych
Klaudia Sirek kl I
Szymon Wołoszyn kl I
Po wysłuchaniu wszystkich recytatorów do reprezentowania naszej gminy w eliminacjach powiatowych w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie komisja wytypowała uczennicę klasy III Amelię Piwek.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Maria Wołczyk

Prace konkursowe uczniów III klasy szkoly podstawowej
Uczniowie III klasy szkoły podstawowej wspólnie pod kierunkiem Pani Marii Wołczyk przygotowali prace na "Powiatowy Konkurs Ozdób Wielkanocnych" organizowany przez GCKiR w KonopiskachWarsztaty break dance
Piątek 20 marca 2015r. był dla naszych uczniów sprawdzianem swoich umiejętności tanecznych. W szkole mieliśmy przyjemność gościć przedstawicieli Akademii Tańca z Nowego Sącza o kierunku break dance. Tancerze uczyli naszych podopiecznych podstawowych sekwencji tanecznych break dance oraz krótkiej choreografii. Po nauce uczniowie w formie zabawy prezentowali nabyte umiejętności wspierając się wzajemnie oklaskami i brawami. Na koniec tancerze stworzyli krótkie show, odsłaniając akrobatyczną stronę break dance. To była znakomita aktywna forma ruchowa dla naszych uczniów!!!   
                                       AnetaKrząpa                                              


    Ważne informacje
Schemat postępowania w przypadku potwierdzonego wyniku dodatniego wśród uczniów lub pracowników placówek
oświatowych- dla dyrektorów szkół/ przedszkoli
znajduje się w zakładce ORGANIZACJA SZKOŁY

Tygodniowy plan lekcji znajduje się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie klas I-VIII rozpoczynają zajęcia lekcyjne o 8.15

Wypełniając obowiązek przekazania gminom i dyrektorom szkół podstawowych informacji
o szkołach ponadpodstawowych na terenie województwa, wynikający z § 11 pkt. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 sierpnia 2019 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół, placówek i centrów (Dz. U. poz. 1737), informuję, że wykaz szkół ponadpodstawowych dostępnych dla absolwentów szkół podstawowych w rekrutacji na rok szkolny 2022/2023, został zamieszczony na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Katowicach www.kuratorium.katowice.pl w zakładce Rodzice i uczniowie/Rekrutacja oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Kuratorium w zakładce Ogłoszenia/Ogłoszenia inne.


Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno- wychow.
w roku szkolnym 2023/2024 -2,3 listopada 2023, 29,30 kwietnia 2024r., 2,3 maja 2024r., 31 maja 2024r.,17 czerwca 2024r.
Informacja o dobrowolnym ubezpieczeniu dziecka znajduje
się w pliku AKTUALNOŚCI

Informujemy, że sprawozdania finansowe za rok 2018
znajdują się na stronie

bip.konopiska

w zakładce Inne > Jednostki organizacyjne >
Zespół Szkolno-Przedszkolny
im. Mikołaja Kopernika w Hutkach

Wybieram zawód dla siebie

Informator o szkolnictwie branżowym na terenie
Częstochowy i powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego, myszkowskiego znajduje się na:
https://womczest.edu.pl/
wybieram-zawod/index.html
.
Ponadto informacje z wyborem zawodu można znaleźć na
stronie:
https:doradztwo.ore.edu.pl

KLAUZULA RODO

Klauzula informacyjna_rodo


Stawka żywieniowa w roku szkolnym 2023/2024

Przedszkole:
Śniadanie - 2,50 zł
Obiad-4,20 zł
Podwieczorek-2,00zł

Szkoła Podstawowa:
Obiad-4,50zł

Nr konta do wpłat za żywienie:
ZSP HUTKI BUDZET
96 8273 0006 2000 0000 0172 4669deklaracja-dostepnosci-1


Standardy Ochrony Małoletnich obowiązujące w przedszkolu i szkole podstawowej znajdują się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

 

    Dzwonki szkolne
1. 8.15-9.00
2. 9.10-9.55
3. 10.05-10.50
4. 11.00-11.45 (obiad klasy I-III)
5. 12.00-12.45 (obiad klasy IV-VIII)
6. 13.00-13.45
7. 13.55-14.40
8. 14.50-15.35
 

    Kalendarz

 

 
 Zespół Szkolno-Przedszkoly im. Mikołaja Kopernika w HutkachRealizacja: Shile Design Studio