szkola hutki
Strona głównaAktualnościPlikiGaleriaKontakt

Organizacja szkoły
Rada rodziców
Samorząd uczniowski
Pedagog szkolny
Brać szkolna
Osiągnięcia uczniów
Hala sportowa
Erasmus
Szkolne kółko caritas
Pracownicy szkoły
Zajęcia pozalekcyjne
Świetlica
Uroczystości


 


KOLEJNY SUKCES SZKOLNEJ DUŻYNY PIŁKARSKIEJ
Nasza drużyna piłki nożnej zdobyła III miejsce w X Halowym Turnieju Piłki Nożnej w Starczy . Opiekunem i trenerem jest nauczyciel wych.fizycznego -Adam Szczerbak. Drużynę stanowią: Dawid Janik, Dawid Kowalski, Bartłomiej Lewandowski, Daniel Drożdżyński,Wiktor Górniak, Fabian Klabisz, Łukasz Krawczyk, Jakub Kościelniak.Zawody rozgrywane były na hali w składach 5-osobowych. Mecze odbywały się w systemie ”każdy z każdym”. O ostatecznym wyniku zadecydowała ilość strzelonych bramek, ponieważ trzy drużyny uzyskały taką samą liczbę punktów po bezpośrednich rozgrywkach.


POWIATOWY KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO


13 grudnia – Rocznica ogłoszenia stanu wojennego
Pamiętamy o rocznicach wydarzeń historycznych...

Zgodnie z tradycją szkoły pamiętamy o ważnych wydarzeniach z polskiej historii. 13 grudnia przypada rocznica ogłoszenia stanu wojennego. To wydarzenie z naszej nowszej historii, które zostało przypomniane przez uczniów w postaci montażu słowno – muzycznego.
Spotkaliśmy się, aby oddać hołd ofiarom stanu wojennego, który był ogłoszony w 1981 roku przez gen. Wojciecha Jaruzelskiego.
„ Można wybaczyć, lecz nigdy – zapomnieć”
Tamta grudniowa noc przeszła do historii współczesnej Polski jako symbol zawiedzionych nadziei. Generał, ogłaszając stan wojenny, mówił o internowaniu, zawieszeniu NSZZ „Solidarność” oraz innych organizacji zawodowych i społecznych, o zakazie strajków i zgromadzeń publicznych, o surowych rygorach.
„Przyszli nocą w uśpiony dom
Wyciągali nas chyłkiem jak zbóje
Drzwi zamknięte otwierał łom.
A gdy opadł i strach, i gniew
Jeden wybór: kopalnia strajkuje!”
Przyszły Święta Bożego Narodzenia. Jakże inne od poprzednich. Działacze Solidarności w więzieniach, na ulicach czołgi i uzbrojone patrole, a o 22 godzina milicyjna...
„Lulajże Jezuniu w tę noc grudniową
Przez obcych skłamaną, przez swych zdradzoną
Nie poznasz Ty Polski, taka zbolała
W kolejkach milczących, w kajdanach cała.”
Stan wojenny to trudny okres w polskiej historii i w codziennym życiu Polaków – niepewność, strach, kontrole, puste półki w sklepach, patrole na ulicy...
Ale Polska zbliżała się do zmiany ustroju. „Solidarność”  przetrwała etap prześladowań i dalej walczyła o zmiany w kraju...
Uczniowie  nie mogą pamiętać tamtych wydarzeń, ale tym wydarzeniom i tamtym ludziom należy się pamięć. Temu służyła uroczystość przygotowana pod kierunkiem p. A. Pietras.


GMINNA WIGILIA INTEGRACYJNA
"Do Betlejem nie jest tak daleko...
Ono jest na odległość ludzkiego serca,
na odległość ludzkich ramion,
na odległość otwartej dłoni...
Każdego dnia możesz tam dojść.
Okaż serce tym, którzy go najbardziej potrzebują."
Grudzień to miesiąc, który każdemu z nas kojarzy się, przede wszystkim, z pięknymi Świętami Bożego Narodzenia. Wszyscy czekamy na te wyjątkowe, rodzinne spotkania w blasku choinki, biały obrus na stole, niepowtarzalną atmosferę z kolędami w tle...
10 grudnia 2017r. odbyło się szczególne, wigilijne spotkanie z osobami niepełnosprawnymi z terenu naszej gminy. Uczestnicy zostali zaproszeni do Zespołu Szkolno – Przedszkolnego im. M. Kopernika w Hutkach, gdzie czekało na nich moc wrażeń w pięknie udekorowanej sali.            W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele władz Gminy Konopiska, z Panem Wójtem Jerzym Żurkiem oraz Przewodniczącym Rady Gminy Panem Edwardem Bałdygą. Tego dnia najważniejsze jednak były osoby niepełnosprawne, które licznie przybyły na uroczystość wraz ze swoimi opiekunami.
W czasie wigilijnego spotkania była okazja obejrzenia, pełnego uroku, nastrojowego, bożonarodzeniowego programu artystycznego przygotowanego przez uczniów pod kierunkiem nauczycieli Zespołu oraz posłuchania kolęd śpiewanych przez członkinie KGW z Hutek.
W trakcie uroczystości została odprawiona Msza święta. celebrowana przez ks. S.Ciastka – proboszcza parafii z Rększowic. Uczestniczyli w niej również księża z pozostałych parafii z terenu naszej gminy.
„W atmosferze  Nocy Betlejemskiej,
w atmosferze Wigilii, jednego wieczoru
pełnego bliskości i serdeczności,
z wszystkimi łamiemy się opłatkiem,
składając sobie życzenia...”
Przyszedł czas na symboliczne połamanie się chlebem i życzenia od Pana Wójta i Przewodniczącego Rady Gminy. Potem wszyscy goście, jak każe polska tradycja, skosztowali postnych dań, które pojawiły się na odświętnie udekorowanych stołach z pięknymi stroikami i gwiazdami betlejemskimi, które wszystkim przypominały, że święta tuż, tuż...
Do stworzenia serdecznej, pełnej życzliwości atmosfery w czasie tego niedzielnego popołudnia przyczyniło się wiele osób – pracowników i uczniów ZSP w Hutkach, którzy przygotowali tę uroczystość we współpracy z władzami gminy oraz Gminnym Ośrodkiem Pomocy w Konopiskach.
Oby zbliżające się święta napełniły radością wszystkie serca, szczególnie osób cierpiących czy samotnych. Oby każdy mógł spędzić je w rodzinnej atmosferze, by ludzie sobie przebaczali, by wszyscy byli dobrej myśli, otoczeni życzliwością. Tego należy życzyć każdemu...
"Żeby w pokoju tej Nocy, która nadejdzie, pobladły nasze troski i zgasły niepokoje.
By każdy dzielił się sercem jak wigilijnym opłatkiem..."
A.Pietras„Tak, pomagam!”
9 grudnia, już po raz kolejny wolontariusze ze SKC zaangażowali się w zbiórkę żywności- „Tak ,pomagam”.Pełnili oni dyżur w jednym z częstochowskich sklepów i zachęcali klientów do pozostawiania żywności z długim terminem ważności. Uczniowie bardzo zaangażowali się w zbiórkę, czego efektem było uzbieranie aż sześciu dużych koszy żywności. W imieniu opiekunów chcieliśmy podziękować wszystkim uczniom , rodzicom, ofiarodawcom,  którzy zaangażowali się w ta zbiórkę i przyczynili się do tego, że w wielu domach Święta będą radośniejsze. W akcji wzięły udział: Julia  Jakubowska, Dominika Kasperczyk, Agata Lipska , Sylwia Bączyńska.
Nasi wolontariusze po raz kolejny mieli okazję przekonać się, że pomaganie nie musi być trudne, a może sprawić wiele radości. Zebrana przez nich żywność, za pośrednictwem CACz trafi w formie paczek do najbardziej potrzebujących z terenu naszej diecezji.
Barbara Cierniak

IMIENINY PATRONA
Mikołajki to tradycyjna, polska nazwa święta ku czci świętego Mikołaja, biskupa Miry, obchodzonego 6 grudnia w katolicyzmie i prawosławiu. Do XIX wieku był to na ziemiach polskich dzień wolny od pracy. W 1969 roku w Kościele katolickim zniesiono święto, jest to już tylko tzw. wspomnienie dowolne.Od średniowiecza w wigilię tego dnia święty Mikołaj(a właściwie osoba przebrana za niego) przynosił dzieciom prezenty. Współcześnie w Polsce, nocą podkłada się dzieciom drobne upominki, małe zabawki a przede wszystkim słodycze. W XIX i XX wieku, obdarzający dzieci podarkami w swoje święto Mikołaj, został przekształcony w baśniową postać rozdającą prezenty w Boże Narodzenie, wykorzystywaną w kulturze masowej. Uczniowie Samorządu Uczniowskiego ZSP im. Mikołaja Kopernika  w Hutkach  postanowili do tych tradycji dodać nowy akcent łączący je z osobą swego patrona i urządzili swojemu patronowi – najsławniejszemu polskiemu Mikołajowi - uroczyste imieniny.
6 grudnia w naszej szkole odbył się konkurs na najlepszego Mikołaja organizowany przez samorząd.Uczniowie wszystkich klas przyszli przebrani zgodnie z tematyką konkursu, w szkolnych ławkach tego dnia zasiadali Mikołajowie wraz ze śnieżynkami, elfami  i reniferami. Na specjalnym apelu wyłoniono najlepszego Mikołaja, wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem Kopernikiem, następnie zaangażowani otrzymali nagrody i  dyplomy. Tego dnia grupa „Starszaków” pod kierunkiem pani Iwony Maj zaprosiła swoich rodziców na przedstawienie pt.”Choroba Mikołaja”  Niespotykane połączenie różnych tradycji przyniosło ciekawy i zaskakujący efekt, takiego połączenia Mikołajów jeszcze u nas nie było, ale tegoroczne obchody pokazały, że idea łączenia różnych elementów kulturowych , nawet tak odległych, jest możliwa przy zaangażowaniu i dobrej woli .
Agnieszka Jakubowska


MARATON PISANIA LISTÓW
W Zespole Szkolno- Przedszkolnym im. M. Kopernika  w Hutkach w piątek 1 grudnia 2017 roku odbyło się doroczne ,, nocowanie w szkole” zorganizowane przez  Agnieszkę Jakubowską . Każdej z tych akcji od lat towarzyszy jakaś idea, była ,, Noc Poezji” , ,,Noc Filmowa” , ,, Noc Bibliotek” itp. W roku 2017 postanowiliśmy nieco odmienić nasze przedsięwzięcie i przystąpiliśmy do organizacji ,, Maratonu pisania listów „  wraz z międzynarodową organizacją Amnesty International, której celem jest zapobieganie naruszeniom praw człowieka poprzez wszelkie pokojowe akcje obywatelskie – od organizowania pisania listów do rządów krajów łamiących te prawa, poprzez publikowanie informacji o takich naruszeniach, po realną pomoc finansową i prawną poszkodowanym osobom.Organizacja jest laureatem Pokojowej Nagrody Nobla z 1977 roku za „wkład w umacnianie podstaw wolności, sprawiedliwości, a tym samym pokoju na całym świecie”. Czym jest ,, Maraton pisania listów” ? Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w okolicach, kiedy przypada Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka.Maraton powstał w Polsce w 2001 roku i urósł do rangi największego na świecie wydarzenia w obronie praw człowieka - w zeszłym roku podjęto 4,6 mln akcji, w samej Polsce napisano ponad 356 000 listów, a w działania w kraju zaangażowało się blisko 100 000 osób.
Podczas wydarzenia mobilizują się ludzie na całym świecie do solidarnego przeciwstawienia się naruszeniom praw człowieka.Iskra odwagi jest w każdym z nas. Możemy zabrać głos w słusznej sprawie. Możemy wysłać tweeta. Możemy protestować. Możemy napisać list. Możemy działać razem ramię w ramię z obrońcami i obrończyniami praw człowieka, by walczyć z niesprawiedliwością i budować bardziej sprawiedliwy świat. W tym roku podczas Maratonu pisaliśmy listy w sprawie obrońców i obrończyń praw człowieka z 10 państw. To osoby, które odważnie przeciwstawiają się łamaniu praw człowieka, a teraz same potrzebują naszego wsparcia. Uczniowie ZSP spośród przedstawianych postaci wybrali MAHADINA z Czadu, któremu grozi więzienie za posta na Facebooku. TadjadineMahamatBabouri, powszechnie znany jako Mahadine, jest cyberaktywistą, ma siedmioro dzieci. We wrześniu 2016 roku opublikował na Facebooku filmy krytykujące rząd Czadu. Kilka dni później porwano go z ulicy, a następnie przez wiele tygodni był bity i skuty łańcuchami. Grozi mu dożywocie, jest poważnie chory na gruźlicę, którą zaraził się w więzieniu. W czasie nocowania przez trzy godziny uczniowie pisali listy w obronie Mahadina, akcja ta spotkała się z ogromnym zaangażowaniem młodzieży , która w pełni rozumie potrzebę wolności  i możliwości wyrażania własnego zdania, okazało się , że idea obrony praw człowieka jest bliska ich sercu. Należy mieć nadzieję , że ta postawa będzie również prezentowana przez nich , jako dorosłych ludzi.
Agnieszka Jakubowska

,,Pociąg do wolności”
,,Pociąg do wolności”
W dniu 11 listopada 2017 roku w Kościele św. Walentego w Konopiskach odbyły się Gminne obchody Święta Niepodległości, których organizatorem w tym roku był Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Mikołaja Kopernika w Hutkach. Młodzież pod kierunkiem Agnieszki Jakubowskiej i Dariusza Hermana przygotowała program artystyczny pt. ,,Pociąg do wolności”. Cały występ skupiony był wokół trzech haseł NIEWOLA, WALKA ,WOLNOŚĆ  jako trzech stacji kolejowych, na których przez lata przystawał pociąg historii Polski. Uczniowie zachwycili zebranych piękną i przemyślaną recytacją wierszy o charakterze patriotycznym. Niewątpliwym atutem występu był przygotowana przez pana Dariusza Hermana oprawa muzyczna, młodzież wspaniale śpiewała zarówno pieśni z epoki jak i współczesne piosenki, mówiące o miłości do ojczyzny. Dopełnieniem całości były stroje, do zorganizowania których przyczynili się wszyscy nauczyciele a w szczególności pani dyrektor Tamara Gwóźdź. Elementy dekoracji bezpośrednio nawiązywały do przekazywanych treści, które niewątpliwie były żywą lekcją historii.

Występ młodzieży wywołał wiele pozytywnych emocji u odbiorców, a młodzież zebrała zasłużone brawa, sukcesu gratulowali im wszyscy a w sposób wyjątkowy celebrujący Mszę Św. Ks. Sebastian Ciastek i obecni na uroczystości Wójt Jerzy Żurek i Przewodniczący Rady Gminy Edward Bałdyga. Bardzo miłym przeżyciem dla młodzieży były też ciepłe słowa kierowane do nich przez zwykłych uczestników obchodów. Multimedialną ilustracją przedstawienia był zaprezentowany film, który nawiązywał do treści występu, a którego głównym zadaniem było ukazanie piękna i uroku naszej Ojczyzny Polski. Ważne jest organizowanie takich uroczystości , które jednoczą mieszkańców i uczą młode pokolenie miłości do własnego kraju i języka.

W wydarzeniu udział wzięli: Wójt Gminy Konopiska Jerzy Żurek, Przewodniczący Rady Gminy Edward Bałdyga, Radny Powiatu Częstochowskiego Grzegorz Dyner, Sekretarz Gminy Konopiska Barbara Ankowska – Lis, Radni, Sołtysi, Poczty Sztandarowe, Dyrektorzy Palcówek Oświatowych Gminy Konopiska, Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji w Konopiskach, Członkinie gminnych KGW oraz mieszkańcy i przybyli goście.

Mszę świętą w intencji Ojczyzny w Kościele Parafialnym pod wezwaniem św. Walentego w Konopiskach odprawił ks. proboszcz parafii Rększowice Sebastian Ciastek w asyście ks. proboszcza parafii Aleksandria Jacka Szczeciny oraz ks. wikariusza parafii Konopiska Łukasza Sakowskiego.

Ostatnim punktem uroczystości był przemarsz wszystkich jej uczestników pod Pomnik Pamięci Narodowej – Golgotę Konopisk, gdzie odczytany został Apel Poległych oraz złożone kwiaty.
Ten sam program uświetnił szkolne obchody Święta Niepodległości


Z ŻYCIA PRZEDSZKOLA "TWORZYMY OZDOBY I UBIERAMY PRZEDSZKOLNĄ CHOINKĘ"


Z ŻYCIA PRZEDSZKOLA "ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA"    Ważne informacje
Schemat postępowania w przypadku potwierdzonego wyniku dodatniego wśród uczniów lub pracowników placówek
oświatowych- dla dyrektorów szkół/ przedszkoli
znajduje się w zakładce ORGANIZACJA SZKOŁY

Tygodniowy plan lekcji znajduje się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie klas I-VIII rozpoczynają zajęcia lekcyjne o 8.15

Wypełniając obowiązek przekazania gminom i dyrektorom szkół podstawowych informacji
o szkołach ponadpodstawowych na terenie województwa, wynikający z § 11 pkt. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 sierpnia 2019 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół, placówek i centrów (Dz. U. poz. 1737), informuję, że wykaz szkół ponadpodstawowych dostępnych dla absolwentów szkół podstawowych w rekrutacji na rok szkolny 2022/2023, został zamieszczony na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Katowicach www.kuratorium.katowice.pl w zakładce Rodzice i uczniowie/Rekrutacja oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Kuratorium w zakładce Ogłoszenia/Ogłoszenia inne.


Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno- wychow.
w roku szkolnym 2023/2024 -2,3 listopada 2023, 29,30 kwietnia 2024r., 2,3 maja 2024r., 31 maja 2024r.,17 czerwca 2024r.
Informacja o dobrowolnym ubezpieczeniu dziecka znajduje
się w pliku AKTUALNOŚCI

Informujemy, że sprawozdania finansowe za rok 2018
znajdują się na stronie

bip.konopiska

w zakładce Inne > Jednostki organizacyjne >
Zespół Szkolno-Przedszkolny
im. Mikołaja Kopernika w Hutkach

Wybieram zawód dla siebie

Informator o szkolnictwie branżowym na terenie
Częstochowy i powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego, myszkowskiego znajduje się na:
https://womczest.edu.pl/
wybieram-zawod/index.html
.
Ponadto informacje z wyborem zawodu można znaleźć na
stronie:
https:doradztwo.ore.edu.pl

KLAUZULA RODO

Klauzula informacyjna_rodo


Stawka żywieniowa w roku szkolnym 2023/2024

Przedszkole:
Śniadanie - 2,50 zł
Obiad-4,20 zł
Podwieczorek-2,00zł

Szkoła Podstawowa:
Obiad-4,50zł

Nr konta do wpłat za żywienie:
ZSP HUTKI BUDZET
96 8273 0006 2000 0000 0172 4669deklaracja-dostepnosci-1


Standardy Ochrony Małoletnich obowiązujące w przedszkolu i szkole podstawowej znajdują się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

 

    Dzwonki szkolne
1. 8.15-9.00
2. 9.10-9.55
3. 10.05-10.50
4. 11.00-11.45 (obiad klasy I-III)
5. 12.00-12.45 (obiad klasy IV-VIII)
6. 13.00-13.45
7. 13.55-14.40
8. 14.50-15.35
 

    Kalendarz

 

 
 Zespół Szkolno-Przedszkoly im. Mikołaja Kopernika w HutkachRealizacja: Shile Design Studio