szkola hutki
Strona głównaAktualnościPlikiGaleriaKontakt

Organizacja szkoły
Rada rodziców
Samorząd uczniowski
Pedagog szkolny
Brać szkolna
Osiągnięcia uczniów
Hala sportowa
Erasmus
Szkolne kółko caritas
Pracownicy szkoły
Zajęcia pozalekcyjne
Świetlica
Uroczystości










































 


Centrum Nauki Kopernik … w Koperniku
Czym się różni Księżyc od księżyca?
20 września, uczniowie i uczennice z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. M. Kopernika w Hutkach połączyli się z Centrum Nauki Kopernik, i przyjrzeli  się gwiazdozbiorom widocznym na letnim (jeszcze) niebie. Głównym tematem zajęć był  księżyc. Uczestnicy i uczestniczki zajęć dowiedzieli  się, skąd biorą się ich nazwy, czy wszystkie planety je mają oraz samodzielnie sprawdzą, co można zobaczyć na naszym Księżycu. Prowadzący zajęcia edukatorzy i edukatorki z Centrum Nauki Kopernik udowodnili , że aby zostać badaczem lub badaczką kosmosu, nie trzeba mieć ogromnego teleskopu ani kosztownej aparatury.

Zdalne eksperymentowanie jest możliwe
Zajęcia zdalne w ramach programu Nauka dla Ciebie powstały w oparciu o badania przeprowadzone przez zespół badawczy programu. Opracowywano model zajęć z wykorzystaniem nowatorskich metod zarządzania uwagą uczestników. Tak prowadzone angażują uczniów, co pozwala im efektywnie poznać i zrozumieć prezentowane zagadnienia.

Internetowe zajęcia dla szkół
Szkoła w Hutkach jest jedną z prawie 200 placówek, które w tym roku już skorzystały z jednego z trzech formatów zajęć online. Udział w programie jest bezpłatny, a zgłoszenia można wysyłać do końca bieżącego roku. W ramach programu Nauka dla Ciebie – wspólnej inicjatywy Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik – dostępne są nie tylko zajęcia online. Dopóki sytuacja pandemiczna pozwoli wyjeżdżać będzie także Naukobus z mobilną wystawą Eksperymentuj! na pokładzie.

Wspólny Program Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą Nauka dla Ciebie finansowany jest w ramach dotacji Ministra Edukacji i Nauki na podstawie umowy z dnia 6 marca 2020 r. Nr 1/CNK-NAUKOBUS/2020. W ramach Programu Nauka dla Ciebie realizowane są działania „Naukobus” i „Planetobus” oraz zajęcia online.









Dzień Przedszkolaka
Z okazji Dnia Przedszkolaka 20 września dzieci otrzymały upominki przygotowane przez rodziców z tej okazji. Każdy dzielny przedszkolak otrzymał medal lub dyplom SUPER PRZEDSZKOLAKA oraz miał możliwość pomalowania twarzy według własnego pomysły.Na koniec dnia wszyscy wzięli udział w zabawach integracyjnych .


Akcja Sprzątanie świata
Akcja Sprzątanie świata – Polska jest częścią międzynarodowego ruchu „Clean Up The World”, wywodzącego się z Australii. Uczestniczy w nim blisko 40 milionów wolontariuszy na całym świecie. Od 27 lat temu jest realizowana w  Polsce. Dzięki tej akcji w 3. weekend września każdego roku razem możemy posprzątać Polskę. Połączyło nas sprzątanie świata, zrobiliśmy wiele dobrego dla Matki Ziemi. Dzieci przedszkolne i uczniowie z naszego Zespołu  tradycyjnie  włączyli się w akcje dokonując sprzątania terenu wokół obiektu, wsi i  okolicznego lasu. Wszyscy chętnie i zapałem zabrali się do wspólnej pracy, aby nasze otoczenie było czystsze i piękniejsze.




Ozonowanie obiektu
W tym roku szkolnym dzięki ścisłej  współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną w Hutkach przystąpiliśmy do systematycznego ozonowania obiektu. Druhowie strażacy poświęcając swój czas dbają o zdrowie  całej społeczności Zespołu , a tym samym o najmłodszych mieszkańców gminy Konopiska.
Przedszkola i szkoły to miejsca, w których często mnożą się bakterie i wirusy przez co dzieci bardziej narażone są na różnego rodzaju infekcje.
Ozonowanie pozwala na ograniczenie z powietrza i przedmiotów znajdujących się wewnątrz pomieszczenia, groźnych dla zdrowia bakterii, zarodników grzybów, pleśni i innych patogenów np. niektórych wirusów czy alergenów takich jak roztocza. Nieocenioną zaletą tej metody jest również usuwanie zapachów. Stosując ozon można pozbyć się nieprzyjemnych zapachów.Ozon wykazuje bardzo silne działanie bakteriobójcze - około 50 razy skuteczniejsze i 3000 razy szybsze niż chloru. Ozon nie tuszuje, tylko usuwa niebezpieczne mikroorganizmy i nieprzyjemne zapachy.Ozon to gaz, który powstaje w środowisku naturalnym, jego działanie polega na utlenianiu substancji zagrażających zdrowiu. Ozonowanie jest metodą ekologiczną, która nie pozostawia żadnych skutków ubocznych ani też nie powoduje reakcji alergicznych - właściwe wykonane jest nieszkodliwe dla człowieka i środowiska. Przeciwnie, zabieg ten powtarzany przynajmniej dwa razy do roku poprawia komfort życia alergików i astmatyków, gdyż zabija drażniące grzyby, pleśnie i alergeny.



Innowacja pedagogiczna "Przyjaciele przyrody"
W ramach zajęć "Przyjaciele przyrody" -innowacji pedagogicznej wdrożonej w tym roku szkolnym w klasach I-III prowadzimy badania ekologiczne "Pomnika przyrody", który znajduje się na terenie szkolnym.




1 września -rocznica wybuchu II wojny światowej


Witamy Nowy Rok Szkolny


Wakacyjne remonty
Wakacje to czas wypoczynku dla dzieci.  Jednak nie oznacza to, że w szkołach nic się nie dzieje.Wręcz przeciwnie, w wielu placówkach oświatowych okres ten wykorzystywany jest na remonty i przebudowy.  To czas na przygotowanie obiektów  szkolnych na kolejny rok szkolny.   W  Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Mikołaja Kopernika w Hutkach przeprowadzane  zostały częściowe remonty, których łączny koszt to ponad 10000zł. Remont i modernizacja  korytarzy polegające na malowaniu ścian i wymianie oświetlenia  przeprowadzono w ramach zadania z funduszu sołeckiego. Dziękujemy mieszkańcom  i  Radzie Sołeckiej sołectwa Hutki za wsparcie poprzez wpisanie tego zadania do funduszu sołeckiego 2021. Odnowione korytarze czekają na uczniów i dzieci przedszkolne.




Mali naukowcy w przedszkolu
Eksperymenty dla dzieci w domu, przedszkolu lub w szkole to zawsze świetny pomysł na wspólną zabawę , by pomóc najmłodszym dzieciom stawiać pierwsze kroki w świecie nauki . Grupa dzieci przedszkolnych, w czasie wakacyjnego dyżuru przedszkola, wzięła udział w tego typu warsztatach. Dzieci mogły przeprowadzić wiele eksperymentów  wykonując wszystkie czynności samodzielnie i obserwując dosyć długo zachodzące reakcje.
Poprzez serię prostych eksperymentów ( wulkan podczas erupcji, sztuczny śnieg, ciecz nienewtonowska,”słoniowa pasta do zębów”, „rosnąca farba”) przy wykorzystaniu domowych artykułów spożywczych  dzieci miały możliwość rozbudzić  ciekawość poznawczą oraz motywację do nauki, rozwijać swoja kreatywność i innowacyjność.
Zabawa poprzez odkrywanie tajników fizyki, chemii i biologii jeszcze nigdy nie była tak emocjonująca, a zarazem tak dostępna!

Międzynarodowy Dzień Młodzieży
Światowe święto młodych ludzi ma długą historię – ustanowiło je Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych w 1999 r.
Corocznie 12 sierpnia to doskonała okazja do konferencji, dyskusji, spotkań z decydentami i organizacji przedsięwzięć kulturalnych i artystycznych. Ich wspólnym celem jest identyfikacja, uświadomienie i nagłośnienie problemów, przed którymi stoi młodzież na całym świecie. W inicjatywy związane z MDM aktywnie włącza się Komisja Europejska.

Obchody Międzynarodowego Dnia Młodzieży (MDM) odbywają się co roku pod innym hasłem. W roku 2021 hasłem przewodnim jest „Transformacja systemów żywieniowych: innowacje młodzieży dla zdrowia ludzi i planety”.



    Ważne informacje
Schemat postępowania w przypadku potwierdzonego wyniku dodatniego wśród uczniów lub pracowników placówek
oświatowych- dla dyrektorów szkół/ przedszkoli
znajduje się w zakładce ORGANIZACJA SZKOŁY

Tygodniowy plan lekcji znajduje się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie klas I-VIII rozpoczynają zajęcia lekcyjne o 8.15

Wypełniając obowiązek przekazania gminom i dyrektorom szkół podstawowych informacji
o szkołach ponadpodstawowych na terenie województwa, wynikający z § 11 pkt. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 sierpnia 2019 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół, placówek i centrów (Dz. U. poz. 1737), informuję, że wykaz szkół ponadpodstawowych dostępnych dla absolwentów szkół podstawowych w rekrutacji na rok szkolny 2022/2023, został zamieszczony na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Katowicach www.kuratorium.katowice.pl w zakładce Rodzice i uczniowie/Rekrutacja oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Kuratorium w zakładce Ogłoszenia/Ogłoszenia inne.


Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno- wychow.
w roku szkolnym 2023/2024 -2,3 listopada 2023, 29,30 kwietnia 2024r., 2,3 maja 2024r., 31 maja 2024r.,17 czerwca 2024r.




Informacja o dobrowolnym ubezpieczeniu dziecka znajduje
się w pliku AKTUALNOŚCI

Informujemy, że sprawozdania finansowe za rok 2018
znajdują się na stronie

bip.konopiska

w zakładce Inne > Jednostki organizacyjne >
Zespół Szkolno-Przedszkolny
im. Mikołaja Kopernika w Hutkach

Wybieram zawód dla siebie

Informator o szkolnictwie branżowym na terenie
Częstochowy i powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego, myszkowskiego znajduje się na:
https://womczest.edu.pl/
wybieram-zawod/index.html
.
Ponadto informacje z wyborem zawodu można znaleźć na
stronie:
https:doradztwo.ore.edu.pl

KLAUZULA RODO

Klauzula informacyjna_rodo


Stawka żywieniowa w roku szkolnym 2023/2024

Przedszkole:
Śniadanie - 2,50 zł
Obiad-4,20 zł
Podwieczorek-2,00zł

Szkoła Podstawowa:
Obiad-4,50zł

Nr konta do wpłat za żywienie:
ZSP HUTKI BUDZET
96 8273 0006 2000 0000 0172 4669



deklaracja-dostepnosci-1


Standardy Ochrony Małoletnich obowiązujące w przedszkolu i szkole podstawowej znajdują się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

 

    Dzwonki szkolne
1. 8.15-9.00
2. 9.10-9.55
3. 10.05-10.50
4. 11.00-11.45 (obiad klasy I-III)
5. 12.00-12.45 (obiad klasy IV-VIII)
6. 13.00-13.45
7. 13.55-14.40
8. 14.50-15.35
 

    Kalendarz

 

 
 Zespół Szkolno-Przedszkoly im. Mikołaja Kopernika w HutkachRealizacja: Shile Design Studio