szkola hutki
Strona głównaAktualnościPlikiGaleriaKontakt

Organizacja szkoły
Rada rodziców
Samorząd uczniowski
Pedagog szkolny
Brać szkolna
Osiągnięcia uczniów
Hala sportowa
Erasmus
Szkolne kółko caritas
Pracownicy szkoły
Zajęcia pozalekcyjne
Świetlica
Uroczystości


 


Wycieczka przedszkolaków i szkoły podstawowej do Wroclawia
28 września uczniowie klasy I i II szkoły podstawowej i dzieci przedszkolne odbyli wspaniałą wycieczkę do wrocławskiego zoo.  Oczywiście największą atrakcją było afrykarium. Jest to pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu. Jest integralną częścią wrocławskiego ogrodu zoologicznego. Całe bogactwo świata zwierzęcego Afryki zgromadzone jest tam w jednym obiekcie. Na ekspozycjach, które mijaliśmy pojawiały się zarówno zwierzęta sawanny, lasów deszczowych, jezior, rzek i oceanów. Ogromne wrażenie zrobiły na nas ryby raf koralowych. Znajduje się tam około 30 tysięcy bajecznie kolorowych ryb Morza Czerwonego. Główną atrakcją był podwodny tunel o długości prawie 20 metrów. gdzie widzieliśmy rekiny, płaszczki, żółwie morskie, krokodyle i manaty. W kolejnych basenach pingwiny przylądkowe i kotiki afrykańskie (foki) zachwycały nas niezwykłą gracją, z jaką poruszały się w wodzie. Okrzyków radości i zachwytów dzieci zdawało się nie mieć końca. Zwierzęta, które oglądaliśmy na wybiegach w starej części zoo były również bardzo interesujące. Wrocławskie zoo należy do najstarszych w Polsce - liczy sobie już 150 lat, więc  może pochwalić się niezwykłymi okazami zwierząt. Oglądaliśmy karmienie lemurów - sympatycznych małpiatek, które popisywały się przed nami wspaniałymi akrobacjami. Wrażenie wywarł na nas pobyt w motylarnii - duże, piękne, kolorowe motyle fruwały nam nad głowami, siadały na wyciągniętych dłoniach. Zmęczeni, ale pełni niesamowitych wrażeń wróciliśmy wieczorem do domów.  

                                                             Krystyna Badora

Wycieczka przedszkolaków i szkoły podstawowej do Wroclawia
28 września uczniowie klasy I i II szkoły podstawowej i dzieci przedszkolne odbyli wspaniałą wycieczkę do wrocławskiego zoo.  Oczywiście największą atrakcją było afrykarium. Jest to pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu. Jest integralną częścią wrocławskiego ogrodu zoologicznego. Całe bogactwo świata zwierzęcego Afryki zgromadzone jest tam w jednym obiekcie. Na ekspozycjach, które mijaliśmy pojawiały się zarówno zwierzęta sawanny, lasów deszczowych, jezior, rzek i oceanów. Ogromne wrażenie zrobiły na nas ryby raf koralowych. Znajduje się tam około 30 tysięcy bajecznie kolorowych ryb Morza Czerwonego. Główną atrakcją był podwodny tunel o długości prawie 20 metrów. gdzie widzieliśmy rekiny, płaszczki, żółwie morskie, krokodyle i manaty. W kolejnych basenach pingwiny przylądkowe i kotiki afrykańskie (foki) zachwycały nas niezwykłą gracją, z jaką poruszały sie w wodzie. Okrzyków radości i zachwytów dzieci zdawało się nie mieć końca. Zwierzęta, które oglądaliśmy na wybiegach w starej części zoo były również bardzo interesujące. Wrocławskie zoo należy do najstarszych w Polsce - liczy sobie już 150 lat, więc  może pochwalić się niezwykłymi okazami zwierząt. Oglądaliśmy karmienie lemurów - sympatycznych małpiatek, które popisywały się przed nami wspaniałymi akrobacjami. Wrażenie wywarł na nas pobyt w motylarni - duże, piękne, kolorowe motyle fruwały nam nad głowami, siadały na wyciągniętych dłoniach. Zmęczeni, ale pełni niesamowitych wrażeń wróciliśmy wieczorem do domów.  

                                                             Krystyna BadoraMuzyka między sacrum a profanum
23 września 2015 r. grupa uczniów klas gimnazjalnych z Aleksandrii, Hutek i Konopisk miała możliwość uczestniczenia w Edukacyjnym Koncercie Symfonicznym. Organizatorem wyjazdu było Gminne Centrum Kultury i Rekreacji w Konopiskach, które postarało się o zorganizowanie bezpłatnych wejściówek do nowej siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.
Koncerty symfoniczne w wykonaniu NOSPR dla młodzieży szkół gimnazjalnych i licealnych z terenu województwa śląskiego cieszą się ogromnym zainteresowaniem, bowiem młodzież ma okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu artystycznym. Sala koncertowa posiada doskonałą akustykę, dlatego wykonywane tam utwory muzyczne brzmią niezwykle pięknie. W sezonie artystycznym 2015/2016 tematem cyklu jest „Muzyka między sacrum a profanum”.
W programie koncertu zaistnieli:
Giovanni Pierluigi da Palestrina – Stabat Mater (fragment)
Krzysztof Penderecki – Przebudzenie Jakuba
Hector Berlioz – Symfonia fantastyczna op. 14, cz. V Sabat czarownic
Igor Strawiński – Święto wiosny (fragmenty)
Wykonawcy:
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia  
Alexander Liebreich dyrygent
Zespół Śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia
Anna Szostak przygotowanie chóru

M.K/GCKiR


INNOWACJE PEDAGOGICZNE W ZESPOLE SZKOLNO-PRZEDSZKOLNYM

6 Turniej Orlika o Puchar Premiera RP
17 września 2015r. uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w eliminacjach gminnych 6 Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP.Nasza reprezentacja pod kierunkiem Pani Anety Krząpy wywalczyła I miejsce i tym samym zakwalifikowała się do dalszego etapu. GRATULUJEMY!!!
Gimnazjada w Konopskach


11 września 2015 w hali sportowej obok Zespołu Szkół im. H. Sienkiewicza odbyły się rozgrywki  reprezentacji drużyn szkolnych naszej gminy. Zawody sportowe zostały uświetnione występami pasjonatów innych aktywności fizycznych m.in.: szachów, taekwondo i badmintona.
Sportową gwiazdą GIMNAZJADY był Marcin Prus, który opowiedział o ścieżce swojej kariery sportowej oraz poprowadził rozgrzewkę sportową
Reprezentacja naszej szkoły stanęła na wysokości zadania zdobywając II miejsce w piłce siatkowej i II miejsce piłce nożnej oraz II miejsce w grupie chłopców i III miejsce w grupie dziewcząt w indywidualnych rozgrywkach w tenisa stołowego. Godnie spisali się również nasi kibice, którzy jako jedyni przygotowali baner wspierający naszych zawodników.
Obok zawodów siatkówki, tenisa stołowego, piłki nożnej do dyspozycji wszystkich odwiedzających  byli  DIETETYK, FIZJOTERAPEUTA, TRENER OSOBISTY. Chętni mogli  uczestniczyć w pokazie udzielania pierwszej pomocy prowadzonym przez ratowników medycznych GRUPY RATOWMEDY,  dokonać pomiaru ciśnienia krwi oraz poziomu cukru we krwi, wagi i wzrostu ciała, obliczenia współczynnika BMI.
Cała impreza „WSZYSCY JESTEŚMY AKTYWNI” jest współfinansowana ze środków Ministerstwa Sportu i  i Turystyki. Gimnazja  została zorganizowana przez Fundację 777, Fundację FILARY,  Fundację MANUFAKTURA INSPIRACJI, które wraz z zaangażowanymi gminami zapraszają do wzięcia udziału w projekcie

Rok szkolny 2015/2016 oficjalnie rozpoczęty!
Jeszcze jesteśmy w lesie
i leżymy na plaży…
Pozwól przed pierwszą lekcją –
powspominać, pomarzyć!
A za chwilę nad książką
pochylimy znów głowy…
Bo już słońce przez okno
świeci blaskiem wrześniowym.


Rozpoczęcie nowego roku szkolnego to ważny dzień w życiu każdego ucznia. Uczniowie zazwyczaj z niecierpliwością czekają na pierwszy dzień w szkole, a szczególnie na spotkanie się z koleżankami i kolegami po wakacjach.
    Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 odbyła się 01.09.2015 o godzinie 9.30 w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Mikołaja Kopernika w Hutkach. Pani dyrektor Tamara Gwóźdź w krótkim powitalnym przemówieniu serdecznie powitała wszystkich uczniów ZSP w Hutkach  a w szczególności dzieci przedszkolne i  uczniów klas pierwszych, grono pedagogiczne, rodziców oraz pracowników administracji i obsługi, życząc sukcesów w nowym roku szkolnym.
Minutą ciszy uczciliśmy pamięć bohaterów II wojny światowej oraz śp. Nataszy Chamali, która odeszła do Domu Pana w czasie wakacji.
W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście : Edward Bałdyga- Przewodniczący Rady Gminy Konopiska, Jadwiga Janik- skarbnik Gminy Konopiska, ks. Jerzy Mielczarek- proboszcz parafii pw.NSPJ w Rększowicach, Halina Ernt-sołtys sołectwa Hutki, Zofia Krzyżanowska- przewodnicząca KGW w Hutkach.
    Po oficjalnym rozpoczęciu roku szkolnego młodzież udała się do klas na spotkanie ze swoimi wychowawcami w celu omówienia planów na nowy rok szkolny.

FESTYN "POŻEGNANIE WAKACJI"
29 sierpnia 2015 r na terenie OSP w Hutkach odbył się  festyn „POŻEGNANIE WAKACJI”. Inicjatorami festynu byli: Edward Bałdyga-Przewodniczący Rady Gminy Konopiska, Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Mikołaja Kopernika w Hutkach, OSP w Hutkach, Rada Sołecka w Hutkach oraz KGW w Hutkach. Pani Aneta Krząpa i Pani Agnieszka Jakubowska zadbały o oprawę artystyczną festynu, zgromadzeni gości mogli podziwiać naszą młodzież i nasze dzieci przedszkolne. Oprócz naszych artystów na scenie wystąpiły „Barbórki”, „Walentynki”, Mażoretki „SZYK” oraz  członkinie KGW w Hutkach.
Ważnym punktem programu było wręczenie zasłużonym paniom dyplomów wraz z okolicznościowymi medalami z okazji 50.lecia działalności Koła Gospodyń Wiejskich w Hutkach . Wyrazy głębokiego szacunku oraz życzenia z okazji jubileuszu przekazali: Pan Jerzy Żurek-Wójt Gminy Konopiska , Prezes KZRKiOR Władysław Serafin, Stanisław Gmitruk-Dyrektor Oddziału ARiMR w Częstochowie, Edward Bałdyga- Przewodniczący Rady Gminy Konopiska, Andrzej Ceglarek-Prezes OSP w Hutkach, Iwona Lisek-Dyrektor GCKiR w Konopiskach, Tamara Gwóźdź- Dyrektor ZSP w Hutkach.
Dobra zabawa , humor dopisywał przez cały festyn, czemu sprzyjała super pogoda.

ZAWIADOMIENIE„Można odejść na zawsze, by stale być blisko”
ks. Jan Twardowski


Pogrążeni  w   głębokim bólu i smutku zawiadamiamy o śmierci Nataszy Chamali- dziecka przedszkolnego ZSP w Hutkach.

Pogrzeb  Ś.P.  NATASZKI  odbędzie  się 25 lipca 2015r.  (sobota)         o godz.15.00 w Kościele Parafialnym pw. NSPJ w Rększowicach

Dyrekcja, nauczyciele
i  pracownicy ZS-P w Hutkach

WYRAZY WSPÓŁCZUCIA


"Odeszłaś zbyt szybko ... o całe życie za wcześnie ..."

Łączymy się w bólu i smutku z Rodziną i Najbliższymi śp. Nataszy Chamali, która odeszła do Domu Pana 23 lipca 2015r-
dyrekcja, nauczyciele, pracownicy, dzieci przedszkolne i uczniowie ZSP w Hutkach


    Ważne informacje
Schemat postępowania w przypadku potwierdzonego wyniku dodatniego wśród uczniów lub pracowników placówek
oświatowych- dla dyrektorów szkół/ przedszkoli
znajduje się w zakładce ORGANIZACJA SZKOŁY

Tygodniowy plan lekcji znajduje się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie klas I-VIII rozpoczynają zajęcia lekcyjne o 8.15

Wypełniając obowiązek przekazania gminom i dyrektorom szkół podstawowych informacji
o szkołach ponadpodstawowych na terenie województwa, wynikający z § 11 pkt. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 sierpnia 2019 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół, placówek i centrów (Dz. U. poz. 1737), informuję, że wykaz szkół ponadpodstawowych dostępnych dla absolwentów szkół podstawowych w rekrutacji na rok szkolny 2022/2023, został zamieszczony na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Katowicach www.kuratorium.katowice.pl w zakładce Rodzice i uczniowie/Rekrutacja oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Kuratorium w zakładce Ogłoszenia/Ogłoszenia inne.


Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno- wychow.
w roku szkolnym 2023/2024 -2,3 listopada 2023, 29,30 kwietnia 2024r., 2,3 maja 2024r., 31 maja 2024r.,17 czerwca 2024r.
Informacja o dobrowolnym ubezpieczeniu dziecka znajduje
się w pliku AKTUALNOŚCI

Informujemy, że sprawozdania finansowe za rok 2018
znajdują się na stronie

bip.konopiska

w zakładce Inne > Jednostki organizacyjne >
Zespół Szkolno-Przedszkolny
im. Mikołaja Kopernika w Hutkach

Wybieram zawód dla siebie

Informator o szkolnictwie branżowym na terenie
Częstochowy i powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego, myszkowskiego znajduje się na:
https://womczest.edu.pl/
wybieram-zawod/index.html
.
Ponadto informacje z wyborem zawodu można znaleźć na
stronie:
https:doradztwo.ore.edu.pl

KLAUZULA RODO

Klauzula informacyjna_rodo


Stawka żywieniowa w roku szkolnym 2023/2024

Przedszkole:
Śniadanie - 2,50 zł
Obiad-4,20 zł
Podwieczorek-2,00zł

Szkoła Podstawowa:
Obiad-4,50zł

Nr konta do wpłat za żywienie:
ZSP HUTKI BUDZET
96 8273 0006 2000 0000 0172 4669deklaracja-dostepnosci-1


Standardy Ochrony Małoletnich obowiązujące w przedszkolu i szkole podstawowej znajdują się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

 

    Dzwonki szkolne
1. 8.15-9.00
2. 9.10-9.55
3. 10.05-10.50
4. 11.00-11.45 (obiad klasy I-III)
5. 12.00-12.45 (obiad klasy IV-VIII)
6. 13.00-13.45
7. 13.55-14.40
8. 14.50-15.35
 

    Kalendarz

 

 
 Zespół Szkolno-Przedszkoly im. Mikołaja Kopernika w HutkachRealizacja: Shile Design Studio