szkola hutki
Strona głównaAktualnościPlikiGaleriaKontakt

Organizacja szkoły
Rada rodziców
Samorząd uczniowski
Pedagog szkolny
Brać szkolna
Osiągnięcia uczniów
Hala sportowa
Erasmus
Szkolne kółko caritas
Pracownicy szkoły
Zajęcia pozalekcyjne
Świetlica
Uroczystości









































 


"Pozdrowienia od koleżanek i kolegów z przedszkola".
Grupa starszaków z naszego przedszkola wspólnie stworzyła krótki film pt."Pozdrowienia od koleżanek i kolegów z przedszkola".
Wychowawczyni Żaneta Drożdżyńska zaproponowałam dzieciom, aby narysowały laurkę dla kolegów i koleżanek z przedszkola. Prace wpływały przez cały ubiegły tydzień.
Efektami swojej  pracy pragną się pochwalić, wystarczy skopiować poniższy link do przeglądarki   
https://www.youtube.com/watch?v=4a97WZ-d2Sc

Majowe Święta
Każdego roku nasza społeczność szkolna świętuje apelem  Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i Narodowe Święto 3 Maja.

W tym roku nie będzie nam dane spotkać się w hali naszej szkoły. Zachęcamy całą spolecznosć Zespołu

1 Maja

Święto Pracy to Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy, zwany 1 Maja – międzynarodowe święto klasy robotniczej, święto obchodzone od 1890 corocznie 1 maja. W Polsce Święto Pracy jest świętem państwowym od 1950 r.
2 Maja
Święto Flagi Państwowej Rzeczypospolitej Polskiej obchodzone jest w Polsce 2 maja, ma na celu popularyzowanie wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych.

3 Maja
Święto Konstytucji
3 maja 1791 roku została uchwalona Konstytucja Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Była ona pierwszą konstytucją w nowożytnej Europie, drugą po amerykańskiej na świecie, doniosłym dziełem myśli polskiego Oświecenia.

Już w dwa dni po uchwaleniu Konstytucji przez Sejm Wielki (1788-1792) dzień 3 maja uznano za  święto narodowe, które później z powodu niewoli kraju zostało na długi czas  zawieszone. Przywrócono je po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku. Po II wojnie światowej w roku 1946 władze komunistyczne zabroniły publicznego świętowania, a próby manifestacji były tłumione przez milicję. W 1951 roku święto zostało oficjalnie zniesione.
Od 1990 roku 3 Maja znów jest oficjalnym świętem państwowym w Polsce, dniem wolnym od pracy

Dla najmłodszych polecamy film o symbolach narodowych:

https://www.youtube.com/watch?v=FJ83BRqFPBA

Piosenkę o Fladze:

https://www.youtube.com/watch?v=-WNmqfiHVO0


Starszym Uczniom  i ich Rodzinom polecamy ciekawą animację:

https://www.youtube.com/watch?v=_EjUJZPd2tk


Pamiętajmy
13 kwietnia Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskich


Dbamy o nasze zęby
Ważnym elementem zdrowego stylu życia, który promujemy realizując projekt Erasmus+ pt. "Taste of life", jest dbanie o zęby. Do naszej szkoły przyjechał DENTOBUS - mobilny gabinet stomatologiczny. Stomatolog dokonał przeglądu zębów dzieci i pouczył je, jak należy o nie dbać.


Fotorelacja z wyjazdu na lodowisko do Blachowni -20 lutego 2020r.
W ramach projektu Erasmus+ "Taste of life" promując aktywny styl życia czwartkowe popołudnie , ku radości nas wszystkich, spędziliśmy na lodowisku


Udział w projekcie "Mikołaj na Kresach"


Projekt "Niepodległa"


Dzień Babci i Dziadka
Dnia 7 lutego 2020 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Dzieci z przedszkola i najmłodszych klas szkolnych przygotowały wspaniałe występy artystyczne przepełnione radością, śpiewem, tańcami muzyką. Nasi wychowankowie chcieli wyrazić swoją miłość, wdzięczność i szacunek kochanym babciom i dziadkom.Po występie dzieci wręczyły piękne prezenty swoim dziadkom. Do występu dzieci przygotowały panie wychowawczynie: Justyna Śmieszek, Żaneta Drożdżyńska, Krystyna Badora, Iwona Maj, Maria Wołczyk. Rodzice dzieci przygotowali słodki poczęstunek dla zaproszonych gości.
Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków.



Uczymy się pomocy przedmedycznej
Dziś w naszym Zespole  ważne wydarzenie, odwiedzili nas druhowie OSP Hutki, którzy przeprowadzili akcję szkoleniową pomocy przedmedycznej, dzieci przedszkolne i uczniowie ćwiczyli resuscytację krążeniowo - oddechową. Dzieci zrozumiały, że,, ratowanie życia to podstawa edukacji.Dziękujemy za wspaniały, profesjonalny pokaz


TO WARTO ZOBACZYĆ! Wycieczka do Częstochowy.
W dniu 28 stycznia uczniowie kl. V – VI , wraz z wychowawcami, wybrali się na wycieczkę do Częstochowy. W programie przewidziano wizytę w Muzeum, w celu obejrzenia Wystawy szopek krakowskich i lekcję muzealną oraz zwiedzanie Jasnej Góry z przewodnikiem.
W godzinach porannych wyruszyliśmy spod szkoły i dotarliśmy na Plac Biegańskiego w Częstochowie, aby odwiedzić muzeum, znajdujące się w dawnym ratuszu miejskim.Szopki krakowskie to bogato zdobione, wielowieżowe sceny o architekturze nawiązującej do zabytków Krakowa, przedstawiające misterium Bożego Narodzenia. Krakowskie szopkarstwo znajduje się na Liście reprezentatywnej niematerialnego dziedzictwa kulturowego ludzkości UNESCO oraz Krajowej liście niematerialnego dziedzictwa kulturowego. Z tego powodu i ze względu na oryginalność warto było wybrać się, aby zobaczyć z bliska te wspaniałe dzieła sztuki, wykonywane od tylu lat i prezentowane w Krakowie co roku w ramach konkursu szopek, a potem -  w Muzeum Krakowskim.Zwyczaj inscenizowania figuralnych przedstawień ukazujących wydarzenia związane z narodzeniem Chrystusa wywodzi się z kultu żłóbka betlejemskiego, który sięga wczesnego średniowiecza. Upowszechnienie się takich widowisk w całej Europie nastąpiło w XIII wieku, za sprawą świętego Franciszka, który w 1223 roku, wykorzystując naturalną scenerię i zwierzęta, ukazał w „żywych obrazach” historię narodzin Chrystusa. Przedstawienia te – zwane w Polsce jasełkami – organizowane były w kościołach i klasztorach.W II połowie XIX wieku wykształciły się cechy architektoniczne wyraźnie odróżniające szopki wykonywane w Krakowie od innych. Wpłynęły na to wzorce zabytkowych krakowskich budowli: głównie kościołów. Stylowa różnorodność krakowskich zabytków dostarczała twórcom bogatego źródła inspiracji. Wykształciła się szopka w formie smukłej budowli z dominującymi wieżami. By nie dopuścić do zaniku szopkarskiej tradycji, w 1937 zorganizowano u stóp pomnika Adama Mickiewicza konkurs na najpiękniejszą szopkę krakowską. Odbywa sie on nadal, z przerwą w czasie II wojny światowej.
Po obejrzeniu wystawy, w czasie której dowiedzieliśmy si wielu interesujących informacji, przekazanych nam przez przewodniczkę, udaliśmy sie na lekcje muzealną, w trakcie której wykonaliśmy własne, uproszczone szopki w krakowskim stylu. Zajęcia muzealne były naprawdę ciekawe. Prace uczniów można obejrzeć na korytarzu szkolnym, na piętrze, gdzie są prezentowane.
Po wyjściu z muzeum udaliśmy sie spacerkiem w kierunku Jasnej Góry, idąc III Aleją, obok Ławeczki M. Perepeczki i zabytkowego budynku Liceum im. H. Sienkiewicza. Spotkaliśmy się z przewodnikiem i poszliśmy zwiedzać wyjątkowe miejsce kultu maryjnego, a zarazem wspaniały, zabytkowy kompleks zakonu ojców Paulinów.Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wizyty w Kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej, gdzie obejrzeliśmy zasłonięcie obrazu. Jasna Góra to sanktuarium wraz z klasztorem zakonu paulinów, położone na wzgórzu , jedno z najważniejszych miejsc kultu maryjnego oraz centrum pielgrzymkowe polskich katolików.
Tutaj znajduje  się, słynący z cudów,  Obraz Matki Bożej Częstochowskiej oraz zbiór wielu innych dzieł sztuki, najczęściej sakralnej, stanowiących w większości dary wotywne wiernych. 16 września 1994 obiekt uznany został za pomnik historii. W 1382 r. Książę Władysław Opolczyk sprowadził tutaj paulinów z klasztoru na Węgrzech. Obejrzeliśmy wiele miejsc, odwiedziliśmy, m. in. Skarbiec i Arsenał. Zobaczyliśmy wystawę poświęconą św. Janowi Pawłowi II.  Poznaliśmy również historię tego wyjątkowego miejsca.Na koniec poszliśmy jeszcze zobaczyć ruchomą szopkę.
Pełni wrażeń ruszyliśmy w drogę powrotną. To była interesująca wyprawa.
A. Pietras



    Ważne informacje
Informacje dotyczące EGZAMINÓW ÓSMOKLASISTY znajdują się w zakładce ORGANIZACJA SZKOŁY

Tygodniowy plan lekcji znajduje się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

W roku szkolnym 2024/2025 uczniowie klas I-VIII rozpoczynają zajęcia lekcyjne o 8.15.

Wypełniając obowiązek przekazania gminom i dyrektorom szkół podstawowych informacji
o szkołach ponadpodstawowych na terenie województwa, wynikający z § 11 pkt. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 sierpnia 2019 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół, placówek i centrów (Dz. U. poz. 1737), informuję, że wykaz szkół ponadpodstawowych dostępnych dla absolwentów szkół podstawowych w rekrutacji na rok szkolny 2022/2023, został zamieszczony na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Katowicach www.kuratorium.katowice.pl w zakładce Rodzice i uczniowie/Rekrutacja oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Kuratorium w zakładce Ogłoszenia/Ogłoszenia inne.


Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno- wychow.
w roku szkolnym 2024/2025 -2,3 stycznia 2025r., 2 maja 2025r., 13-15 maja 2025r.,20 czerwca 2025r.,23 czerwca 2025r.



Informacja o dobrowolnym ubezpieczeniu dziecka znajduje
się w ZAKŁADCE PLIKI DO POBRANIA

Wybieram zawód dla siebie

Informator o szkolnictwie branżowym na terenie
Częstochowy i powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego, myszkowskiego znajduje się na:
https://womczest.edu.pl/
wybieram-zawod/index.html
.
Ponadto informacje z wyborem zawodu można znaleźć na
stronie:
https:doradztwo.ore.edu.pl

KLAUZULA RODO

Klauzula informacyjna_rodo


Stawka żywieniowa w roku szkolnym 2024/2025

Przedszkole:
Śniadanie - 3,00 zł
Obiad-5,50 zł
Podwieczorek-3,00zł

Szkoła Podstawowa:
Obiad-6,00zł

Nr konta do wpłat za żywienie:
ZSP HUTKI BUDZET
96 8273 0006 2000 0000 0172 4669



deklaracja-dostepnosci-1


Standardy Ochrony Małoletnich obowiązujące w przedszkolu i szkole podstawowej znajdują się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

 

    Dzwonki szkolne
1. 8.15-9.00
2. 9.10-9.55
3. 10.05-10.50
4. 11.00-11.45 (obiad klasy I-III)
5. 12.00-12.45 (obiad klasy IV-VIII)
6. 13.00-13.45
7. 13.55-14.40
8. 14.50-15.35
 

    Kalendarz

 

 
 Zespół Szkolno-Przedszkoly im. Mikołaja Kopernika w HutkachRealizacja: Shile Design Studio