szkola hutki
Strona głównaAktualnościPlikiGaleriaKontakt

Organizacja szkoły
Rada rodziców
Samorząd uczniowski
Pedagog szkolny
Brać szkolna
Osiągnięcia uczniów
Hala sportowa
Erasmus
Szkolne kółko caritas
Pracownicy szkoły
Zajęcia pozalekcyjne
Świetlica
Uroczystości


 


Warsztaty profilaktyczne dla najmłodszych
19 marca 2015r. dzieci przedszkolne i uczniowie I-III kl. szkoły podstawowej uczestniczyły w warsztatach profilaktycznych "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym". Warsztaty dla nich poprowadził Michał Kula- aktor częstochowskiego teatru.

Podziękowania Pana Prezydenta za udział w 23 Finale WOŚP
Drodzy Przyjaciele, wolontariusze, „sztabowcy”, organizatorzy Finału!

23. Finał WOŚP jest dla nas w Fundacji cały czas żywą opowieścią, ponieważ cały czas czujemy radość i dumę z powodu tego, jak fantastycznym efektem zakończyła się nasza akcja. I nie chodzi tu tylko o efekt finansowy, dumni jesteśmy też z tego, że po raz kolejny udało się zagrać ponad wszelkimi podziałami i że po raz kolejny udało się zbudować tak niepowtarzalna i wyjątkową w skali całego świata atmosferę bycia razem. To przede wszystkim Wasza zasługa, więc raz jeszcze bardzo Wam za to dziękujemy.
Ale nie tylko my w Fundacji dostrzegamy wyjątkowość Waszego zaangażowania w Finał WOŚP. Otrzymujemy teraz sygnały z wielu stron z wyrazami uznania dla całej pracy włożonej w Finał i dla wszystkich zaangażowanych w to wydarzenie.
Najbardziej dumni jesteśmy z listu, który przed trzema dniami napisał do nas, ale tak naprawdę do Was wszystkich, Prezydent RP. Jesteśmy zaszczyceni, że Pan Prezydent w swoim napiętym kalendarzu znalazł chwilę by pochylić się nad swoim spojrzeniem na to, co zadziało się 11-go stycznia. Z dumą czytaliśmy wszystkie te ważne słowa, które nie tylko cieszą, ale są też ogromną motywacją do jeszcze lepszej dalszej pracy. Bo przecież zbiórka środków w czasie Finału to dopiero połowa drogi, teraz przed nami miesiące wytężonych starań, by wszystkie zebrane przez Was złotówki zamienić na konkretne wsparcie dla polskich szpitali.
Czujemy się w obowiązku, by Wam także ten list przekazać, przecież tak naprawdę to Wy jesteście jego adresatem. Bądźcie dumni i grajcie z nami do końca świata i jeden dzień dłużej. Zapraszamy latem na Przystanek Woodstock, a zaraz po wakacjach – startujemy z przygotowaniami do 24. Finału WOŚP.
Krzysztofem Dobies
Rzecznik WOŚP


IV POWIATOWY MIĘDZYGIMNAZJALNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO
13 marca 2015r w naszej szkole już po raz czwarty miał miejsce Powiatowy Międzygimnazjalny Konkurs Języka Angielskiego, zorganizowany przez mgr Magdalenę Kotowską. Celem konkursu było zwiększenie u uczniów motywacji do nauki języka angielskiego oraz zachęcenie uczniów do doskonalenia i rozwijania swoich umiejętności językowych.
O godzinie 10.00 Pani Dyrektor ZSP w Hutkach mgr Tamara Gwóźdź powitała uczestników konkursu i przybyłych wraz z nimi nauczycieli. W konkursie wzięło udział 16 uczniów ze szkół powiatu częstochowskiego i lublinieckiego: Gimnazjum nr 1 w Koszęcinie, Gimnazjum w Poczesnej, Gimnazjum w Kamienicy Polskiej, Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Aleksandrii, Zespołu Szkół w Konopiskach, Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Hutkach. Miejsce I zajęła uczennica Gimnazjum w  Kamienicy Polskiej – Olga Szarawara, II miejsce zajęła uczennica Gimnazjum w Koszęcinie – Julia Siwy, III miejsce zajęła Natalia Kosowska, uczennica Zespołu Szkół w Konopiskach. Nagrody dla zwycięzców zostały ufundowane przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Hutkach, wydawnictwo Express Publishing oraz Fundację „Maxima Dzieciom”.  Każdy uczestnik otrzymał dyplom za udział w konkursie oraz torbę z upominkami.
Dziękujemy i do zobaczenia w przyszłym roku!
Magdalena Kotowska


"Odyseja Umysłu"- eliminacje regionalne
ODYSEJA UMYSŁU
7 marca 2015 roku drużyna Odyseuszy z naszej szkoły wzięła udział w konkursie Odysei Umysłu. Drużyna w składzie Marta Brzeska, Alicja Ciuk, Monika Dawczyk, Agata Drożdżyńska, Zuzanna Marchwińska, Katarzyna Olszewska i Jakub Brzeski pod opieką trenerki Magdaleny Kotowskiej udała się do Krakowa na Eliminacje Regionalne, gdzie spotkały się drużyny z województw małopolskiego, śląskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego.
Przygotowując rozwiązanie wybranego zadania, zespół musiał przestrzegać wszystkich ogólnych zasad zawartych w Przewodniku Odysei Umysłu, wymogów i ograniczeń opisanych w danym Problemie oraz oficjalnych uściśleń jego treści – publikowanych na bieżąco w Internecie.
Drużyna dodatkowo wzbogaciła swoją prezentację o kilka nadobowiązkowych elementów, nazywanych Stylem, które sama wskazała jurorom do oceny. Podczas konkursu drużyna naszych Odyseuszy reprezentowała naszą szkołę – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Hutkach współzawodnicząc z innymi zespołami ze swojej kategorii wiekowej, które wybrały ten sam Problem Długoterminowy, w naszym przypadku była to „Gra z puszką Pandory”.
Podczas konkursu drużyna naszych Odyseuszy musiała również stawić czoła Problemowi Spontanicznemu, którego treści nie znała wcześniej, a rozwiązanie musiała stworzyć „tu i teraz” w ciągu kilku minut. O ostatecznym wyniku drużyny zdecydowała suma punktów za Problem Długoterminowy, Problem Spontaniczny i Styl. Nasza drużyna zajęła ósme miejsce w swojej kategorii wiekowej.
Czy zajęcie wysokiej pozycji było dla nas ważne? Oczywiście, że tak, ale trzeba podkreślić, że korzyści z udziału w programie są uniwersalne, bo Odyseusze rozwijają postawy i umiejętności na całe życie. Od dzieci utalentowanych po młodzież ze środowisk społecznie zagrożonych, od przedszkolaków po studentów: wszyscy stają się bardziej niezależni, przedsiębiorczy, otwarci i pewni siebie. Dlatego w Odysei Umysłu każdy jest Zwycięzcą!
                                       Magdalena Kotowska"Przebierańce"
14 lutego 2015 r. nauczyciele, uczniowie i ich rodzice przypomnieli mieszkańcom Hutek o czasie kończącego się karnawału odwiedzając ich domostwa w przebraniach.
Przypominamy , że „Przebierańce” to  zwyczaj ludowy pokrywający się z ostatkami, polegający na przebieraniu się okolicznych mieszkańców i wzajemnym odwiedzaniu oraz tańczeniu i śpiewaniu w zaprzyjaźnionych i zupełnie obcych domostwach.
Każda grupa przebierańców licząca ok. 10 osób  przebrana była  w różnorakie stroje. Można było spotkać parę młodą, pielęgniarkę, diabła, śmierć, clowna, cygankę, dziada, gajowego , policjanta, strażaków, dworki. Każdy zespół śpiewał charakterystyczne dla końca karnawału przyśpiewki ludowe i biesiadne.
Zespół przebierańców w zamian za odśpiewanie kilku ludowych przyśpiewek otrzymywał w każdym domu  kwotę pieniężną – zwykle nieprzekraczającą kilku złotych lub coś słodkiego. Niektórzy mieszkańcy wyczekiwali „przebierańców” przed swoimi domami. Napotkanym kierowcą wręczono pamiątkowe mandaty.
Grupę uczniów reprezentowali: Oskar Ceglarek, Karol Kamiński, Łukasz Masłoń, Kasia Olszewska i Szymon Wołoszyn. Przedstawicielami rodziców były Panie: Danuta  Berghausen, Katarzyna Lis, Krystyna Olszewska, Justyna Sikora, Anna Śmietana. Delegatami nauczycieli były: Krystyna Badora, Barbara Czaja, Tamara Gwóźdź, Agnieszka Jakubowska, Magdalena Kotowska, Iwona Maj ,Małgorzata Świeża, Maria Wołczyk.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM MIESZKAŃCOM  ZA SERDECZNOŚĆ Z JAKĄ SPOTKALI SIĘ WSZYSCY PRZEBIERAŃCY,SZCZEGÓLNIE  PAŃSTWU JADWIDZE I ANDRZEJOWI KOZAKIEWICZOM , KTÓRZY TRADYCYJNIE UGOŚCILI NAS ŚWIEŻUTKIM  PĄCZKAMI, CHWILĘ WCZEŚNIEJ USMAŻONYMI  PRZEZ GOSPODYNIĘ.

FERIE Z "PROJEKTOREM"
W pierwszym tygodniu ferii uczniowie szkoły podstawowej mogli uczestniczyć w zajęciach opiekuńczych organizowanych przez szkołę wspólnie z "Projektorem". Zajęcia pod hasłem"Maskarada" miały na celu integrację grupy,odkrywanie przez dzieci własnych możliwości twórczych, zachęcanie ich  do wspólnego tworzenia i zabawy; ponadto dzieci poznały nowymi technikami pracy,kształtowanie sprawności manualnej i koordynacji ruchowej, zapoznanie z tradycjami i obyczajami karnawałowymi.


Warsztaty w Korzonku„Tu mieszkam, tu zmieniam”
Gminne Centrum Kultury i Rekreacji w Konopiskach znalazło się w gronie laureatów Konkursu „Tu mieszkam, tu zmieniam” organizowanego przez Bank Zachodni WBK. Jury zdecydowało, że granty finansowe otrzyma 247 pomysłów spośród 2861 złożonych wniosków. GCKiR złożyło projekt pod nazwą: „Przekazanie lokalnych tradycji młodemu pokoleniu mieszkańców gminy Konopiska poprzez spotkania warsztatowe międzypokoleniowe”.

W ramach realizacji projektu przewidziano organizację warsztatów dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Konopiska, które stanowiły będą doskonałą okazję do poznania tradycji, zwyczajów i obyczajów kultywowanych przez pokolenia naszych przodków. W projekt zaangażowane są dzieci i młodzież z placówek oświatowych naszej gminy, członkinie Kół Gospodyń Wiejskich i osoby posiadające odpowiednią wiedzę, doświadczenie oraz umiejętności ich przekazywania młodym. Przez 6 miesięcy w świetlicach prowadzonych przez GCKiR odbywać się będą warsztaty tematyczne, poświęcone tradycjom ludowym, począwszy od zwyczaju chodzenia z Herodami w karnawale po wicie wianków i obchody Nocy Świętojańskiej.

Pierwsze takie spotkanie miało miejsce 28 stycznia br. w świetlicy w Korzonku, a jego uczestnikami byli nasi uczniowie uczeszczajacy na zajęcia artystyczne  oraz panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Hutek i Korzonka. Spotkanie miało charakter warsztatów teatralnych, podczas których został odtworzony zwyczaj chodzenia z Herodami.

Warsztaty poprowadziła Pani Lilla Deska - Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Dąbrowie Zielonej.

Aby przybliżyć ten zwyczaj młodzieży został wyświetlony film z przeglądu grup kolędniczych. Następnie uczestnicy otrzymali krótkie teksty z podziałem na role i po zapoznaniu się z nimi przystąpili do odgrywania scenek. Aby poczuli się jak prawdziwi kolędnicy mieli możliwość ubrania strojów zgodnych z odgrywanym zwyczajem przywiezionych przez Panią Lillę. Zabawa była przednia, młodzież bardzo chętnie wcielała się w swoje role, a nawet wymieniała się nimi między sobą.

Po zakończeniu warsztatów na wszystkich uczestników czekał słodki poczęstunek, a na ręce prowadzącej warsztaty Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji Pani  Iwona Lisek złożyła kwiaty.
Wizyta na lodowisku w Częstochowie
Aktywny wypoczynek, czyli wyjazd na lodowisko w Częstochowie – 29.01.2015.
Przed samymi feriami zaserwowaliśmy sobie dużą dawkę sportu zimowego, jakim jest łyżwiarstwo. Klasy gimnazjalne pojechały w ramach lekcji wf na lodowisko w Częstochowie. Humory dopisywały, pogoda też, a już o aktywności nie mówię. Ponad dwie godzinki ruchu na łyżwach i moc radości. Niektórzy byli pierwsi raz, niektórzy to już wytrawni łyżwiarze. Ale  cel  został zrealizowany : wszyscy jednogłośnie stwierdzili: świetna dyscyplina sportowa, świetna zabawa!!!  

Szkolenie z zakresu ratownictwa
Z  okazji zbliżających się ferii zimowych  w naszej szkole zorganizowano pogadankę z filmem szkoleniowym  z zakresu ratownictwa w przypadku załamania się lodu. Zajęcia dla dzieci przedszkolnych i uczniów poprowadził Pan Krzysztof Zbrojkiewicz- Prezes Regionalnego WOPR               w Częstochowie.

Z babcią i dziadkiem tanecznym krokiem przez świat
24 stycznia 2015r. sala gimnastyczna ZSP Hutki wypełniła się po brzegi.   Bardzo licznie odwiedzili nas znakomici goście – Babcie i Dziadkowie. Uczniowie klasy I i III szkoły podstawowej oraz dzieci przedszkolne wraz ze swymi wychowawczyniami przygotowały program artystyczny z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. W tym roku dzieci zaprosiły babcie i dziadków w taneczną podróż po świecie. Uczniowie prezentowali kraje, które odwiedzaliśmy i zapraszali swoje babcie i dziadków do tańców pochodzących z tych stron.  Najpierw zawitaliśmy do Czech i zatańczyliśmy ,,skoczną i wesołą polkę’’. Francja przywitała wszystkich ,,szalonym kankanem’’. Podróż trwała dalej - ,,od kalinki w Rosji nikt się nie wykręcił’’. Oddech złapaliśmy dopiero w Austrii tańcząc spokojnego, nastrojowego walca. Taneczną podróż zakończyliśmy na karnawale w Brazylii w rytmach samby. Ale to była zabawa ! W przerwach między tańcami goście mogli odetchnąć delektując się pysznym ciastem, herbatką lub kawą. O poczęstunek zadbali oczywiście rodzice. Nie zabrakło też szczerych życzeń wraz z kwiatkami i serduszkami samodzielnie przygotowanymi przez dzieci podczas warsztatów artystycznych w ,,Osikowej Dolinie’’.
,,Zdrowia, szczęścia i słodyczy
Dziadkom i Babciom dzisiaj wnuczek i wnuczka życzy.
 Niech Wam życie płynie miło, żeby trosk Wam też ubyło.
 To nie koniec życzeń jeszcze – emerytury życzymy Wam większej !’’
Wielu Seniorom zakręciła się łezka w oku, gdy na scenie prezentowały swoje umiejętności  i talenty wnuczęta. Widać było również wzajemną miłość wnuków i dziadków.Po  części oficjalnej odbyła się jeszcze zabawa dla dzieci. Babcie i dziadkowie wychodzili ze szkoły uśmiechnięci i bardzo zadowoleni. Dziękując za mile spędzony czas zapewniali,że za rok na pewno znów nas odwiedzą. Przekazali też na rzecz szkoły kwotę 790 zł. Dziękujemy za ten dar serca i obiecujemy, że dobrze go wykorzystamy.


    Ważne informacje
Schemat postępowania w przypadku potwierdzonego wyniku dodatniego wśród uczniów lub pracowników placówek
oświatowych- dla dyrektorów szkół/ przedszkoli
znajduje się w zakładce ORGANIZACJA SZKOŁY

Tygodniowy plan lekcji znajduje się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie klas I-VIII rozpoczynają zajęcia lekcyjne o 8.15

Wypełniając obowiązek przekazania gminom i dyrektorom szkół podstawowych informacji
o szkołach ponadpodstawowych na terenie województwa, wynikający z § 11 pkt. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 sierpnia 2019 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół, placówek i centrów (Dz. U. poz. 1737), informuję, że wykaz szkół ponadpodstawowych dostępnych dla absolwentów szkół podstawowych w rekrutacji na rok szkolny 2022/2023, został zamieszczony na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Katowicach www.kuratorium.katowice.pl w zakładce Rodzice i uczniowie/Rekrutacja oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Kuratorium w zakładce Ogłoszenia/Ogłoszenia inne.


Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno- wychow.
w roku szkolnym 2023/2024 -2,3 listopada 2023, 29,30 kwietnia 2024r., 2,3 maja 2024r., 31 maja 2024r.,17 czerwca 2024r.
Informacja o dobrowolnym ubezpieczeniu dziecka znajduje
się w pliku AKTUALNOŚCI

Informujemy, że sprawozdania finansowe za rok 2018
znajdują się na stronie

bip.konopiska

w zakładce Inne > Jednostki organizacyjne >
Zespół Szkolno-Przedszkolny
im. Mikołaja Kopernika w Hutkach

Wybieram zawód dla siebie

Informator o szkolnictwie branżowym na terenie
Częstochowy i powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego, myszkowskiego znajduje się na:
https://womczest.edu.pl/
wybieram-zawod/index.html
.
Ponadto informacje z wyborem zawodu można znaleźć na
stronie:
https:doradztwo.ore.edu.pl

KLAUZULA RODO

Klauzula informacyjna_rodo


Stawka żywieniowa w roku szkolnym 2023/2024

Przedszkole:
Śniadanie - 2,50 zł
Obiad-4,20 zł
Podwieczorek-2,00zł

Szkoła Podstawowa:
Obiad-4,50zł

Nr konta do wpłat za żywienie:
ZSP HUTKI BUDZET
96 8273 0006 2000 0000 0172 4669deklaracja-dostepnosci-1


Standardy Ochrony Małoletnich obowiązujące w przedszkolu i szkole podstawowej znajdują się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

 

    Dzwonki szkolne
1. 8.15-9.00
2. 9.10-9.55
3. 10.05-10.50
4. 11.00-11.45 (obiad klasy I-III)
5. 12.00-12.45 (obiad klasy IV-VIII)
6. 13.00-13.45
7. 13.55-14.40
8. 14.50-15.35
 

    Kalendarz

 

 
 Zespół Szkolno-Przedszkoly im. Mikołaja Kopernika w HutkachRealizacja: Shile Design Studio