szkola hutki
Strona głównaAktualnościPlikiGaleriaKontakt

Organizacja szkoły
Rada rodziców
Samorząd uczniowski
Pedagog szkolny
Brać szkolna
Osiągnięcia uczniów
V4 Gen Mini-Grant
Erasmus
Szkolne kółko caritas
Pracownicy szkoły
Zajęcia pozalekcyjne
Fundusze Europejskie
Uroczystości









































 


"Martynka spadła z roweru"
24 października uczniowie z klasy 1 i 2 kolejny raz wzięli udział w spotkaniu czytelniczym on-line „Martynka spadła z roweru” Gilberta Delahaye w tłumaczeniu Wandy Chotomskiej z ilustracjami Marcela Marlier zorganizowanym przez Publiczną Bibliotekę RODN „WOM” w Częstochowie.
Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały opowiadania i dowiedziały się, jakie korzyści dla zdrowia ma jazda na rowerze oraz jakie są zasady bezpieczeństwa.
Jazda na rowerze:
- pozytywnie wpływa na pracę mózgu
- rozwija umiejętność równowagi, koordynacji i koncentracji
- poprawia samopoczucie
- wzmacnia mięśnie
- uczy umiejętności bezpieczeństwa.
Jednogłośnie mówimy JAZDA NA ROWERZE JEST WSPANIAŁA!!!

Joanna Dróżdż


Piesza wycieczka uczniów z klas 1-3
18 października 2024 r. uczniowie z klas 1-3 wraz z wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę pieszą na ciekawe spotkanie z mieszkańcem Hutek, Panem Włodzimierzem Hofmanem-pasjonatem pszczelarstwa, który opowiedział nam o życiu pszczół i pracy pszczelarza.
To była bardzo pouczająca lekcja przyrody.
Dziękujemy!!!

Joanna Dróżdż
Żaneta Cierniak
Iwona Maj


Wizyta naszych partnerow z Węgier
W dniach 14-18 października 2024r gościliśmy naszych partnerów z Węgier projektu V4 Gen Mini grants na mobilności w Polsce. Wspólnie realizujemy  projekt, który dotyczy tak ważnych kwestii, jak poprawa stanu naszej planety.Pierwszego dnia wizyty goscie uczestniczyli w obchodach Dnia Edukacji Narodowej oraz   zwiedzali  szkołę . Po tej części wszyscy udali się do pasieki Pana Włodzimierza Hofmana, który wraz z Panem Krzysztofem Wołczykiem przeprowadzili niezwykle ciekawe i pouczające zajęcia dotyczące życia pszczół, budowy ula i pracy pszczelarza. Uczniowie wzięli udział w warsztatach produkcji miodu i świeczek, zobaczyli pasiekę, weszli do domku służącego do apiterapii, gdzie mogli poczuć dobroczynne działanie owoców pracy pszczół i zdobyć wiedzę na temat zdrowotnych właściwości pszczelich produktów.
Kolejnym punktem programu była wizyta w Alpakarni w Poczesnej, gdzie uczniowie wspaniale spędzili czas na świeżym powietrzu w towarzystwie niezwykle przyjaznych alpak i innych egzotycznych zwierząt.

Następnego dnia grupa naszych uczniów i węgierscy partnerzy zwiedzali i odkrywali piękno Krakowa.

Kolejny dzień wizyty gości ze szkoły partnerskiej z Węgier w ramach projektu V4 Gen Mini-Grants współfinansowanego przez Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki przebiegł pod hasłem "Nie wyrzucaj, poddaj upcyklingowi - nadajemy przedmiotom codziennego użytku drugie życie". To był bardzo owocny dzień, bogaty w wydarzenia:
1. prezentacja dotycząca ochrony planety, recyklingu i upcyklingu przygotowana i zaprezentowana przez naszych uczniów;
2. ciekawe wykorzystanie nietypowych materiałów, z których można wykonać ozdoby i gadżety;
3. warsztaty wykonywania drapaków, ozdób, zakładek, itd. w duchu idei upcyklingu;
4. quiz grupowy dotyczący zagadnień przewodnich projektu;
5.  udział gości wraz z gospodarzami w akcji charytatywnej „Żonkilowe Pola Nadziei” - wspólne sadzenie żonkili w szkolnym ogrodzie;
6. udział w warsztatach ceramicznych prowadzonych przez Panią Agnieszkę Kamińską;
7.  wspólne gry i zabawy sportowe.


































Pasowanie
15 października 2024 roku w naszym Zespole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, połączona z Pasowaniem na przedszkolaka oraz Pasowaniem na ucznia klasy pierwszej szkoły podstawowej. Wydarzenie miało wyjątkowy charakter, ponieważ w uroczystości wzięli udział goście z Węgier, którzy uczestniczą w realizacji wspólnego projektu V4 Gen Mini-Grants, współfinansowanego z Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego.
Podczas uroczystości dzieci przedszkolne oraz uczniowie szkoły zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne. Przedszkolaki i pierwszoklasiści, dumnie stając na scenie, recytowali wiersze i śpiewali piosenki, zdobywając uznanie licznie zgromadzonej publiczności. Ich występy dostarczyły wiele wzruszeń zarówno rodzicom, nauczycielom, jak i zagranicznym gościom
W trakcie uroczystości wręczono również nagrody dla pracowników szkoły i wyróżnionych nauczycieli, podkreślając ich wkład w rozwój edukacji i wychowanie młodego pokolenia. Zaproszeni goście z Węgier, jako wyraz wdzięczności za udział w wydarzeniu, otrzymali pamiątkowe upominki, które miały symbolicznie przypominać im o wspólnie spędzonym czasie.Upominki w imieniu władz Gminy Konopiska wręczyli Pani Agata Najnigier - Zastępca Wójta Gminy Konopiska oraz Pan Krzysztof Bączyński- Radny Gminy Konopiska. Nasi zagraniczni goście byli pod dużym wrażeniem zarówno samej uroczystości, jak i zaangażowania dzieci oraz nauczycieli. Wydarzenie to nie tylko umocniło relacje między uczniami, rodzicami i nauczycielami, ale także zacieśniło współpracę międzynarodową w ramach projektu V4 Gen Mini-Grants









Wycieczka edukacyjno-profilaktyczna do Częstochowy
10 października 2024 r. uczniowie z klas 1-3 uczestniczyli w wycieczce edukacyjno-profilaktycznej do Częstochowy.
Najpierw w Klubie Politechnik wzięli udział w Lekcji w kinie pn. „Kolorowe emocje, czyli co nam w duszy gra".
Uczniowie podczas lekcji kinowej:
- dowiedzieli się, co to są emocje i jak je nazywać
- poznali różnice między emocjami a uczuciami
- uświadomili sobie, że każdy człowiek odczuwa emocje
- zrozumieli, że wszystkie emocje są nam potrzebne i nie należy ich oceniać
- zobaczyli, jak należy wyrażać swoje emocje, aby nie ranić innych.
Ponadto obejrzeli bardzo ciekawy i pouczający film „Luis i Obcy”, który ukazywał historię chłopca i sympatycznych kosmitów zagubionych na Ziemi.
Następnie spędziliśmy czas w parku jasnogórskim:
- zjedliśmy drugie śniadanie na świeżym powietrzu
- zrobiliśmy spacer wokół fontanny
- udaliśmy się do Multicentrum Zodiak na lekcję warsztatową pn. „Elektrownia jak słonecznik” podczas, której uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat elektrowni słonecznych oraz zasad ich działania.
Na warsztatach artystycznych zrobili z bibuły i papieru własne słoneczniki oraz dowiedzieli się co ma wspólnego ze słonecznikiem elektrownia słoneczna.
Następnie z klocków konstrukcyjnych K’nex zbudowali wielobarwne modele, które posłużyły do doświadczeń z baterią słoneczną.
Wycieczkę możemy zaliczyć do bardzo udanej i wartościowej.

Joanna Dróżdż


Zdrowo i kolorowo
Uczniowie z klasy 2 przygotowali pyszną, zdrową i kolorową sałatkę owocową.
Na talerzach można było zobaczyć gruszkowo-winogronowe jeżyki.
W sali unosił się słodki zapach świeżych owoców.
Przygotowana uczta dała nam energię na cały dzień.
Mniam...

Joanna Dróżdż



Warsztaty czekoladowe
Przedszkolaki i uczniowie z klas 1-3 uczestniczyli w warsztatach czekoladowych prowadzonych przez firmę Jura Chocolate.
Dzieci podczas zajęć poznały historię czekolady, jej proces produkcji oraz smakowali różnorodnych smaków czekolad oraz dodatków.
W części praktycznej dzieci samodzielnie wykonały czekoladę w kształcie serduszka oraz ozdabiali ją ulubionymi smakołykami tj.: kolorowe pianki, cukiereczki, suszone banany, rodzynki, orzechy.
Na koniec każdy uczestnik otrzymał dyplom mistrza i zabrał ze sobą przygotowane czekoladowe serduszko.

Joanna Dróżdż


Zajęcia czytelniczo-medialne
27 września uczniowie z klasy 2 i 3 uczestniczyli w zajęciach on-line czytelniczo-medialnych pn. „(Nie)typowe święta-PAŹDZIERNIK” zorganizowanych przez Publiczną Bibliotekę Pedagogiczną RODN „WOM” w Częstochowie.

Podczas spotkania zostały zrealizowane następujące cele:
- rozbudzenie zainteresowań czytelniczych w powiązaniu z (nie)typowymi światami tj.:
Światowy Dzień Ptaków
Światowy Dzień Jajka
Światowy Dzień Warzyw i Owoców
- promowanie czytelnictwa w oparciu o książki dla młodych czytelników
- wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnej.

Podczas zajęć uczniowie rozwiązywali różne zadania i chętnie odpowiadali na zadawane im pytania.
Po skończonym spotkaniu dzieci otrzymały certyfikaty.

Joanna Dróżdż


Sprzątanie Świata
Przedszkolaki i uczniowie włączyli się w coroczną akcję Sprzątania Świata, której celem jest budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej oraz odpowiedzialności za środowisko naturalne.


Realizacja projektu V4 Gen Mini-Grants
Wraz z początkiem roku szkolnego 2024/25 rozpoczęliśmy w naszej szkole realizację projektu V4 Gen Mini-Grants. Projekt jest współfinansowany przez rządy Czech, Węgier, Polski i Słowacji za pośrednictwem grantów wyszehradzkich z Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego, którego misją jest promowanie pomysłów na zrównoważoną współpracę regionalną w Europie Środkowej. W naszej szkole projekt będziemy realizować w pierwszym półroczu roku szkolnego ze szkołą partnerską z Węgier, z miasteczka Ajka - Fekete István – Vörösmarty Mihály Általános Iskola és Gimnázium. Głównym celem projektu jest promowanie zrównoważonego rozwoju i uwrażliwianie na kwestie zmiany klimatu. W ramach współpracy partnerskiej odbędą się dwie wymiany uczniów – do Polski i na Węgry. W wymianach weźmie udział po 15 uczniów (którzy mają ukończone 12 lat) i po 2 nauczycieli z każdej szkoły. Już w październiku będziemy w naszej szkole gościć uczestników projektu z Węgier. Wizyta naszego partnera będzie przebiegać pod hasłem: Nie wyrzucaj, przerabiaj na nowe - dajemy przedmiotom codziennego użytku drugie życie. W listopadzie nasi uczniowie udadzą się z wizytą partnerską na Węgry, gdzie będziemy identyfikować wyzwania środowiskowe każdego kraju i poszukiwać sposobów ich rozwiązania.


    Ważne informacje
Informacje dotyczące EGZAMINÓW ÓSMOKLASISTY znajdują się w zakładce ORGANIZACJA SZKOŁY

Tygodniowy plan lekcji znajduje się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

W roku szkolnym 2024/2025 uczniowie klas I-VIII rozpoczynają zajęcia lekcyjne o 8.15.

Wypełniając obowiązek przekazania gminom i dyrektorom szkół podstawowych informacji
o szkołach ponadpodstawowych na terenie województwa, wynikający z § 11 pkt. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 sierpnia 2019 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół, placówek i centrów (Dz. U. poz. 1737), informuję, że wykaz szkół ponadpodstawowych dostępnych dla absolwentów szkół podstawowych w rekrutacji na rok szkolny 2022/2023, został zamieszczony na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Katowicach www.kuratorium.katowice.pl w zakładce Rodzice i uczniowie/Rekrutacja oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Kuratorium w zakładce Ogłoszenia/Ogłoszenia inne.


Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno- wychow.
w roku szkolnym 2024/2025 -2,3 stycznia 2025r., 2 maja 2025r., 13-15 maja 2025r.,20 czerwca 2025r.,23 czerwca 2025r.



Informacja o dobrowolnym ubezpieczeniu dziecka znajduje
się w ZAKŁADCE PLIKI DO POBRANIA

Wybieram zawód dla siebie

Informator o szkolnictwie branżowym na terenie
Częstochowy i powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego, myszkowskiego znajduje się na:
https://womczest.edu.pl/
wybieram-zawod/index.html
.
Ponadto informacje z wyborem zawodu można znaleźć na
stronie:
https:doradztwo.ore.edu.pl

KLAUZULA RODO

Klauzula informacyjna_rodo


Stawka żywieniowa w roku szkolnym 2024/2025

Przedszkole:
Śniadanie - 3,00 zł
Obiad-5,50 zł
Podwieczorek-3,00zł

Szkoła Podstawowa:
Obiad-6,00zł

Nr konta do wpłat za żywienie:
ZSP HUTKI BUDZET
96 8273 0006 2000 0000 0172 4669



deklaracja-dostepnosci-1


Standardy Ochrony Małoletnich obowiązujące w przedszkolu i szkole podstawowej znajdują się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

 

    Dzwonki szkolne
1. 8.15-9.00
2. 9.10-9.55
3. 10.05-10.50
4. 11.00-11.45 (obiad klasy I-III)
5. 12.00-12.45 (obiad klasy IV-VIII)
6. 13.00-13.45
7. 13.55-14.40
8. 14.50-15.35
 

    Kalendarz

 

 
 Zespół Szkolno-Przedszkoly im. Mikołaja Kopernika w HutkachRealizacja: Shile Design Studio