szkola hutki
Strona głównaAktualnościPlikiGaleriaKontakt

Organizacja szkoły
Rada rodziców
Samorząd uczniowski
Pedagog szkolny
Brać szkolna
Osiągnięcia uczniów
Hala sportowa
Erasmus
Szkolne kółko caritas
Pracownicy szkoły
Zajęcia pozalekcyjne
Świetlica
Uroczystości


 


Wyróżnienie dla Emilii Bakoty
Emilia Bakota uczennica klasy 1 otrzymała wyróżnienie w konkursie plastycznym „Pamiętamy i dokarmiamy”, zorganizowanym przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego, oddział w Kalinie.

Gratulujemy i życzymy sukcesów w rozwijaniu zainteresowań i zamiłowań plastycznych.

Joanna Dróżdż


Wycieczka do Warszawy
W dniu 7 grudnia 2023r. odbyła się udana wycieczka uczniów z klas 1-4 do Warszawy.
Zwiedziliśmy:
Centrum Nauki Kopernik
Stare Miasto
Zamek Królewski.
Wycieczka została dofinansowana w ramach programu "Poznaj Polskę".

Joanna Dróżdż
Iwona Maj
Żaneta Cierniak
Magdalena Kotowska


25 listopada - Święto Pluszowego Misia
Data ta, czyli 25 listopada, nie jest przypadkowa, bo tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Święto nie ma długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to Pluszowy Miś obchodził swoje setne urodziny.
Dzieje się tak dlatego, że nasz miś jest zazwyczaj pierwszym przyjacielem-zabawką , jakiego mamy. Jest to pierwsza „osoba”, z którą dzielimy się wszystkimi naszymi myślami i doświadczeniami. Nawet wieczorem przytulamy naszego misia, gdy idziemy spać, bo zapewnia nam to komfort. Słuszne jest, abyśmy poświęcili jeden dzień na zastanowienie się nad tym, jak niesamowite są pluszowe misie, prawda?
My Święto Pluszowego Misia obchodziliśmy 23 listopada 2023r., były rysunki quizy, zagadki  i kolorowanki.Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
17 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Celem akcji była nauka matematyki poprzez zabawę. Uczniowie oraz dzieci przedszkolne uczestniczyli  w zabawach, grach oraz rebusach związanych z opanowaniem umiejętności matematycznych.Projekt Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki
Klasa 1 w tym roku szkolnym w ramach zajęć rozwijających bierze udział w projekcie Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki, którego celem jest zwiększenie kompetencji matematycznych i podstawowych kompetencji naukowo-technicznych u uczniów oraz rozwijanie zainteresowania matematyką poprzez wykonywanie zadań metodą projektu.
Oto efekty naszych działań w ramach I modułu Matematyka w szkole.

Joanna DróżdżDzień jeża
Dzień Jeża to świetna okazja, by 10 listopada uświadomić najmłodszym jaką rolę w środowisku pełnią jeże, co im zagraża i jak im pomóc.
I tak uczniowie z klasy 1 i 2 na kilku zajęciach plastycznych wykonywali wiele ciekawych aktywności, aby lepiej poznać te małe zwierzątka.
Powstały bardzo twórcze i ciekawe prace tj. książeczki o jeżu, z darów jesieni domek dla jeży, z ziemniaków i papieru małe jeżyki. Dzieci na zajęciach miały okazję rozwijać swoje umiejętności plastyczne, rozbudzać zainteresowania otaczającym światem oraz poszerzać wiedzę na temat środowiska naturalnego małego bohatera jesieni-jeża.

Joanna Dróżdż


WIECZORNICA Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI
13 listopada 2023r.w naszej szkole odbyła się wieczornica z okazji Święta Niepodległości pt."Jeszcze Polska nie zginęła ". Uczniowie przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali najpiękniejsze polskie pieśni patriotyczne i wiersze przepełnione miłością do Ojczyzny. Artyści włożyli całe serce w wykonanie, co zaowocowało ogólnym wzruszeniem i przypomniało zgromadzonym o tym, jak ważna jest pamięć o Polsce i Tych, którzy dla jej wolności  poświęcili własne życie i szczęście . Program artystyczny wzbogacił występ zespołu "Walentynki" .W ten wieczór odwiedziło nas wielu gości, którzy  wspólnie z nami świętowali ten ważny dzień, wśród nich Wójt Gminy Konopiska- Pan Jerzy Żurek z małżonką, Zastępca Wójta Gminy Konopiska- Pani Iwona Lisek, Przewodniczący Rady Gminy Konopiska- Pan Edward Bałdyga, Radna Powiatu Częstochowskiego-Pani Joanna Tekiela, Sołtys Sołectwa Hutki- Pani Sonia Marchefka, Sołtys Sołectwa Wygoda- Pani Krystyna Solińska, Przewodnicząca KGW w Hutkach- Pani Anna Bałdyga, Przewodnicząca KGW w Wygodzie- Pani Małgorzata Chmielewska, Ksiądz Proboszcz Parafii w Rększowicach-Sebastian Ciastek, członkowie Koła Emerytów i Rencistów w Konopiskach oraz mieszkańcy Hutek
Program artystyczny został przygotowany pod kierunkiem  PP. Agnieszki Jakubowskiej i Dariusza Hermana , nad dekoracją czuwała Pani Magdalena Wolska-Majchrzak, czerwone spódnice uszyła Pani Joanna Kocik. Słodkości na stole zapewnili rodzice.Jesień w pierwszej klasie
Uczniowie pierwszej klasy realizowali zajęcia dotyczące tematyki jesieni metodą projektu. Był to czas, w którym przez zabawę i własne tempo aktywności pozyskali ogrom informacji, rozwijali kompetencje kluczowe.NOC BIBLIOTEK
Z 27 na 28 października 2023r.wspólnie z Gminną Biblioteką Publiczną -filia w Hutkach została zorganizowana  Noc Bibliotek . Ta forma promowania czytelnictwa cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.  Wszystkim dopisywał dobry humor,pomimo bardzo dużego  wyzwania. W programie było, oczywiście,  czytanie  oraz projektowanie okładek. Wszystkie zadania zostały zrealizowane, a noc okazała się zbyt krótka. Koordynatorkami wydarzenia były ze strony ZSP w Hutkach - Pani Agnieszka Jakubowska oraz Pani Katarzyna Lis- GBP w Konopiskach-filia w Hutkach.
Dzień Edukacji Narodowej - Pasowanie na Przedszkolaka i Ucznia Klasy Pierwszej
Dzieci rodzą się ze skrzydłami,
A nauczyciele pomagają im je rozwinąć.

W dniu 19 października 2023 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej połączona z uroczystym Pasowaniem Przedszkolaków i Uczniów Klasy Pierwszej.

Drodzy Pierwszoklasiści z ogromną przyjemnością witamy Was w gronie uczniów naszej szkoły. Odkrywajcie świat, swoje pasje i talenty, nawiązujcie przyjaźnie i wzrastajcie w dobroć i mądrość, radując serca Waszych rodziców i nauczycieli.
A Wam Kochane Przedszkolaki życzymy dużo uśmiechu, dobrej zabawy, a pobyt w przedszkolu niech dostarcza Wam niesamowitych przeżyć w poznawaniu świata.

Joanna Dróżdż
Justyna Śmieszek
Magdalena Wolska-Majchrzak    Ważne informacje
Schemat postępowania w przypadku potwierdzonego wyniku dodatniego wśród uczniów lub pracowników placówek
oświatowych- dla dyrektorów szkół/ przedszkoli
znajduje się w zakładce ORGANIZACJA SZKOŁY

Tygodniowy plan lekcji znajduje się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie klas I-VIII rozpoczynają zajęcia lekcyjne o 8.15

Wypełniając obowiązek przekazania gminom i dyrektorom szkół podstawowych informacji
o szkołach ponadpodstawowych na terenie województwa, wynikający z § 11 pkt. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 sierpnia 2019 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół, placówek i centrów (Dz. U. poz. 1737), informuję, że wykaz szkół ponadpodstawowych dostępnych dla absolwentów szkół podstawowych w rekrutacji na rok szkolny 2022/2023, został zamieszczony na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Katowicach www.kuratorium.katowice.pl w zakładce Rodzice i uczniowie/Rekrutacja oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Kuratorium w zakładce Ogłoszenia/Ogłoszenia inne.


Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno- wychow.
w roku szkolnym 2023/2024 -2,3 listopada 2023, 29,30 kwietnia 2024r., 2,3 maja 2024r., 31 maja 2024r.,17 czerwca 2024r.
Informacja o dobrowolnym ubezpieczeniu dziecka znajduje
się w pliku AKTUALNOŚCI

Informujemy, że sprawozdania finansowe za rok 2018
znajdują się na stronie

bip.konopiska

w zakładce Inne > Jednostki organizacyjne >
Zespół Szkolno-Przedszkolny
im. Mikołaja Kopernika w Hutkach

Wybieram zawód dla siebie

Informator o szkolnictwie branżowym na terenie
Częstochowy i powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego, myszkowskiego znajduje się na:
https://womczest.edu.pl/
wybieram-zawod/index.html
.
Ponadto informacje z wyborem zawodu można znaleźć na
stronie:
https:doradztwo.ore.edu.pl

KLAUZULA RODO

Klauzula informacyjna_rodo


Stawka żywieniowa w roku szkolnym 2023/2024

Przedszkole:
Śniadanie - 2,50 zł
Obiad-4,20 zł
Podwieczorek-2,00zł

Szkoła Podstawowa:
Obiad-4,50zł

Nr konta do wpłat za żywienie:
ZSP HUTKI BUDZET
96 8273 0006 2000 0000 0172 4669deklaracja-dostepnosci-1


Standardy Ochrony Małoletnich obowiązujące w przedszkolu i szkole podstawowej znajdują się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

 

    Dzwonki szkolne
1. 8.15-9.00
2. 9.10-9.55
3. 10.05-10.50
4. 11.00-11.45 (obiad klasy I-III)
5. 12.00-12.45 (obiad klasy IV-VIII)
6. 13.00-13.45
7. 13.55-14.40
8. 14.50-15.35
 

    Kalendarz

 

 
 Zespół Szkolno-Przedszkoly im. Mikołaja Kopernika w HutkachRealizacja: Shile Design Studio