szkola hutki
Strona głównaAktualnościPlikiGaleriaKontakt

Organizacja szkoły
Rada rodziców
Samorząd uczniowski
Pedagog szkolny
Brać szkolna
Osiągnięcia uczniów
Hala sportowa
Erasmus
Szkolne kółko caritas
Pracownicy szkoły
Zajęcia pozalekcyjne
Świetlica
Uroczystości


 


Konkurs Języka Angielskiego
W dniach 10 i 11 maja 2023r. nasi uczniowie wzięli udział w konkursach języka angielskiego w Szkole Podstawowej im. Józefa Lompy w Starczy.
Nicola Markowska z klasy 8 reprezentowała naszą szkołę w VII Powiatowym Konkursie The Master of English, a Gabriela Rychlak i Igor Jagusiak z klasy 3 - w II Powiatowym Konkursie The Master of English Junior.
Choć nie udało się stanąć na podium (a było naprawdę blisko), to gratulujemy wiedzy i umiejętności językowych i trzymamy kciuki za sukcesy w kolejnych konkursach.

Lekcje przyrody w terenie
Nareszcie piękna pogoda tej wiosny. W związku z tym zajęcia przyrodnicze w terenie. Patronuje nam Mikołaj Kopernik
Dzień Strażaka
Wizyta przedszkolaków i uczniów z klas 1-3 w Ochotniczej Straży Pożarnej w Hutkach
Dziękujemy za miłe spotkanie i udział w ciekawej lekcji, dotyczącej pracy strażaka

Obchody Dnia Ziemi
W dniu 5 maja uczniowie klas 1-8 odbyli wycieczkę do Parku Krajobrazowego Lasy nad Górna Liswartą i uczestniczyli w warsztatach „Rośliny i zwierzęta województwa śląskiego”, zorganizowanych przez ZPKWŚ Ośrodek Edukacyjny w Kalinie.
Wycieczka była związana z obchodami Dnia Ziemi.Jej głównym celem było poznanie przez dzieci różnorodnych form ochrony przyrody oraz rozbudzanie świadomości ekologicznej
Zdobywamy 2 miejsce w powiatowym turnieju gier i zabaw
XVII Turniej Gier i Zabaw dla dzieci Szkół Podstawowych o Puchar Starosty Częstochowskiego,
W dniu 20.04.2023 r. w Kamienicy Polskiej odbył się XVII Turniej Gier i Zabaw dla dzieci Szkół Podstawowych o Puchar Starosty Częstochowskiego, którego organizatorami byli Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kamienicy Polskiej i Wójt Gminy Kamienica Polska oraz współorganizatorem Starostwo Powiatowe w Częstochowie. Nad organizacją i przebiegiem turnieju czuwał pan Tomasz Morzyk W turnieju wzięło udział 7 szkół z powiatu częstochowskiego. Wszystkie drużyny uczestniczące w turnieju otrzymały puchary ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Częstochowie oraz pamiątkowe dyplomy.
Kolejność miejsc w turnieju:
1. SP Nierada
2. SP Hutki
3. SP Kamienica Polska
4. SP Poczesna
5. SP Siedlec Duży
6. UKS Dwójka Kamienica Polska
7. SP Starcza
Naszą szkołę reprezentowali: Gabriela Rychlak, Lena Ceglarek, Natalia Kowalczyk, Julia Ferdyn, Bartosz Górecki, Borys Kozakiewicz,Miłosz Ferdyn pod kierunkiem Pana Adama Szczerbaka.  Celem imprezy było propagowanie aktywności ruchowej wśród najmłodszych , kształtowanie nawyków aktywnego spędzania czasu wolnego oraz integracja środowiska szkolnego. Organizatorzy składają podziękowania szkołom, które wzięły udział w turnieju gier i zabaw.
Jesteśmy EKO
W dniu 22 kwietnia 2023 w ramach Międzynarodowego Dnia Ziemi odbył się na terenie Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego „Pająk” EKOPIKNIK Gminy Konopiska połączony ze sprzątaniem okolic rzeki Konopki w ramach ogólnopolskiej akcji „Operacja Czysta Rzeka”.
Grupa uczniów klas IV-V naszej szkoły wzięła w nim udział. O godzinie 9:00 uczestnicy zebrani na terenie Stajni „Don Camillo” przy ul. Źródlanej w Konopiskach zostali wyposażeni w ochronne rękawiczki oraz worki na śmieci i wyruszyli w stronę Zalewu „Pająk” wzdłuż rzeki Konopki. „Operacji Czysta Rzeka” to akcja, której celem jest wspólne zadbanie o świat wokół nas. To społeczne zaangażowanie wielu środowisk lokalnych, które poświęcając swój czas i energię chcą zmienić i oczyścić z zalegających śmieci: rzeki, lasy, przydrożne trakty i swoje najbliższe otoczenie. Grupa ok. 70 dzieci i młodzieży pod opieką dorosłych pozbierała liczne śmieci wzdłuż rzeki, a następnie udała się w kierunku siedziby Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Konopiskach.
W ramach pikniku szczególnie dzieci i młodzież korzystali z szeregu atrakcji. Akademia Rowerowa dała możliwość podszkolenia swoich umiejętności rowerowych w miasteczku ruchu drogowego przy profesjonalnych przeszkodach. Ogromy wybór rowerów umożliwił uczestnictwo dzieciom w każdym wieku. Stoisko Nadleśnictwa Herby prezentowało liczne leśne eksponaty oraz umożliwiało dyskusję dotyczącą ekologii i leśnictwa. Organizowane przez Pana Marcina Gibaszka mini konkursy nagrodzone zostały ciekawymi ekologicznymi nagrodami. Stowarzyszenie Eko-Hutki zaprezentowały wyroby z recyklingu, które były dostępne dla każdego. Przy ich stanowisku można było poszerzyć wiedzę na temat surowców wtórnych oraz dowiedzieć się, jak wygląda ekologia w naszym najbliższym otoczeniu. Na najmłodszych uczestników czekał 30 metrowy dmuchaniec, popcorn i wata cukrowa oraz kiełbaska z ogniska. Wystawiony został również kontener na elektrośmieci, którego mieszkańcy gminy zapełniali przywiezionymi odpadami.
Kolejną z atrakcji pikniku był quiz ekologiczny, podczas którego uczestnicy odpowiadając na pytania mogli wygrać drzewka ufundowane przez Nadleśnictwo Herby i Gminę Konopiska. Na zakończenie odbyło się wspólne malowanie obrazu o tematyce „Przyroda wokół nas” pod kierunkiem Sylwii Rogacz z GCKiSu

Źródło:https://www.konopiska.pl/strefa-mieszkanca/ogloszenia/EKOPIKNIK-Gminy-Konopiska/idn:4995
Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
12 kwietnia 2023r w Szkole Podstawowej w Łaźcu odbył się Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Naszą szkołę reprezentowali:  w grupie I : Julia Marchefka, Dominika Marchefka, Borys Kozakiewicz, Bartosz Tekiela;
w grupie II: Weronika Kołodziejczyk, Konrad Cieślik oraz Bartosz Kołdon.
Do konkursu uczniów przygotowała Pani Maria Wołczyk.
Obie grupy zajęły wysokie lokaty zarówno indywidualnie , jak i drużynowo.


Gratulujemy wyników uczestnikom jak i Pani Marii Wołczyk

Kolejne sukcesy Oli
Aleksandra Przybyłowicz uczennica VI klasy po raz kolejny została doceniona w Konkursach pozaszkolnych, potwierdzają to zamieszczone dyplomyGratulujemy Oli i wszystkim, którzy przyczynili się do tych sukcesów

Świąteczne śniadanie w klasie 3
Wesołego Alleluja

W dniu 5 kwietnia uczniowie z klasy 3 zasiedli do świątecznego śniadania. Pojawił się żurek, kiełbaska, wędlina, ciasto, babka, babeczki, pisanki, chlebek, bułeczki, masełko, chrzan, rzeżucha, owoce, napoje.
Dziękujemy bardzo rodzicom za pomoc w przygotowaniu tak pysznego i wyjątkowego śniadania.
Życzymy wszystkim zdrowych, radosnych, rodzinnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Joanna Dróżdż


Wielkanocne warsztaty
W dniu 4 kwietnia w klasach 1-3 odbyły się zajęcia z okazji Świąt Wielkanocnych. Podczas zajęć uczniowie rozmawiali na temat wielkanocnych tradycji i zwyczajów oraz wykonali świąteczne kartki. Zajęcia prowadziła pani Anna Hodorowicz z Ośrodka Edukacyjnego Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego w Kalinie.    Ważne informacje
Schemat postępowania w przypadku potwierdzonego wyniku dodatniego wśród uczniów lub pracowników placówek
oświatowych- dla dyrektorów szkół/ przedszkoli
znajduje się w zakładce ORGANIZACJA SZKOŁY

Tygodniowy plan lekcji znajduje się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie klas I-VIII rozpoczynają zajęcia lekcyjne o 8.15

Wypełniając obowiązek przekazania gminom i dyrektorom szkół podstawowych informacji
o szkołach ponadpodstawowych na terenie województwa, wynikający z § 11 pkt. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 sierpnia 2019 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół, placówek i centrów (Dz. U. poz. 1737), informuję, że wykaz szkół ponadpodstawowych dostępnych dla absolwentów szkół podstawowych w rekrutacji na rok szkolny 2022/2023, został zamieszczony na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Katowicach www.kuratorium.katowice.pl w zakładce Rodzice i uczniowie/Rekrutacja oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Kuratorium w zakładce Ogłoszenia/Ogłoszenia inne.


Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno- wychow.
w roku szkolnym 2022/2023 -2,3 listopada 2023, 29,30 kwietnia 2024r., 2,3 maja 2024r., 31 maja 2024r.,17 czerwca 2024r.
Informacja o dobrowolnym ubezpieczeniu dziecka znajduje
się w pliku AKTUALNOŚCI

Informujemy, że sprawozdania finansowe za rok 2018
znajdują się na stronie

bip.konopiska

w zakładce Inne > Jednostki organizacyjne >
Zespół Szkolno-Przedszkolny
im. Mikołaja Kopernika w Hutkach

Wybieram zawód dla siebie

Informator o szkolnictwie branżowym na terenie
Częstochowy i powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego, myszkowskiego znajduje się na:
https://womczest.edu.pl/
wybieram-zawod/index.html
.
Ponadto informacje z wyborem zawodu można znaleźć na
stronie:
https:doradztwo.ore.edu.pl

KLAUZULA RODO

Klauzula informacyjna_rodo


Stawka żywieniowa w roku szkolnym 2023/2024

Przedszkole:
Śniadanie - 2,50 zł
Obiad-4,20 zł
Podwieczorek-2,00zł

Szkoła Podstawowa:
Obiad-4,50zł

Nr konta do wpłat za żywienie:
ZSP HUTKI BUDZET
96 8273 0006 2000 0000 0172 4669deklaracja-dostepnosci-1
 

    Dzwonki szkolne
1. 8.15-9.00
2. 9.10-9.55
3. 10.05-10.50
4. 11.00-11.45 (obiad klasy I-III)
5. 12.00-12.45 (obiad klasy IV-VIII)
6. 13.00-13.45
7. 13.55-14.40
8. 14.50-15.35
 

    Kalendarz

 

 
 Zespół Szkolno-Przedszkoly im. Mikołaja Kopernika w HutkachRealizacja: Shile Design Studio