szkola hutki
Strona głównaAktualnościPlikiGaleriaKontakt

Organizacja szkoły
Rada rodziców
Samorząd uczniowski
Pedagog szkolny
Brać szkolna
Osiągnięcia uczniów
Hala sportowa
Erasmus
Szkolne kółko caritas
Pracownicy szkoły
Zajęcia pozalekcyjne
Świetlica
Uroczystości


 


Z babcią i dziadkiem tanecznym krokiem przez świat
24 stycznia 2015r. sala gimnastyczna ZSP Hutki wypełniła się po brzegi.   Bardzo licznie odwiedzili nas znakomici goście – Babcie i Dziadkowie. Uczniowie klasy I i III szkoły podstawowej oraz dzieci przedszkolne wraz ze swymi wychowawczyniami przygotowały program artystyczny z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. W tym roku dzieci zaprosiły babcie i dziadków w taneczną podróż po świecie. Uczniowie prezentowali kraje, które odwiedzaliśmy i zapraszali swoje babcie i dziadków do tańców pochodzących z tych stron.  Najpierw zawitaliśmy do Czech i zatańczyliśmy ,,skoczną i wesołą polkę’’. Francja przywitała wszystkich ,,szalonym kankanem’’. Podróż trwała dalej - ,,od kalinki w Rosji nikt się nie wykręcił’’. Oddech złapaliśmy dopiero w Austrii tańcząc spokojnego, nastrojowego walca. Taneczną podróż zakończyliśmy na karnawale w Brazylii w rytmach samby. Ale to była zabawa ! W przerwach między tańcami goście mogli odetchnąć delektując się pysznym ciastem, herbatką lub kawą. O poczęstunek zadbali oczywiście rodzice. Nie zabrakło też szczerych życzeń wraz z kwiatkami i serduszkami samodzielnie przygotowanymi przez dzieci podczas warsztatów artystycznych w ,,Osikowej Dolinie’’.
,,Zdrowia, szczęścia i słodyczy
Dziadkom i Babciom dzisiaj wnuczek i wnuczka życzy.
 Niech Wam życie płynie miło, żeby trosk Wam też ubyło.
 To nie koniec życzeń jeszcze – emerytury życzymy Wam większej !’’
Wielu Seniorom zakręciła się łezka w oku, gdy na scenie prezentowały swoje umiejętności  i talenty wnuczęta. Widać było również wzajemną miłość wnuków i dziadków.Po  części oficjalnej odbyła się jeszcze zabawa dla dzieci. Babcie i dziadkowie wychodzili ze szkoły uśmiechnięci i bardzo zadowoleni. Dziękując za mile spędzony czas zapewniali,że za rok na pewno znów nas odwiedzą. Przekazali też na rzecz szkoły kwotę 790 zł. Dziękujemy za ten dar serca i obiecujemy, że dobrze go wykorzystamy.

Warsztaty kulinarne „Kolor, zapach, smak”
W ramach realizacji programu PROJEKTOR w dniu 13 stycznia 2015r. odbyły się warsztaty kulinarne „Kolor, zapach, smak”. Uczniowie z klasy I i III mieli możliwość poznania zasad racjonalnego żywienia i rozwijania umiejętności kulinarnych (przygotowywali sałatki jarzynowe).
Uczestnicy zajęć ochoczo zabrali się do krojenia przygotowanych warzyw, a jak się później okazało było smacznie i kolorowo. Sałatki udały się wyśmienicie i wszystkim bardzo smakowały. Dzieci nie tylko świetnie się bawiły, ale przede wszystkim mogły wypróbować swoje zdolności kulinarne, które wzbogaciły ich domowe menu. W czasie tej kulinarnej zabawy uczniowie przypomnieli sobie również zasady kulturalnego zachowania się przy stole.

WIGILIA SZKOLNA
 W dniu 17 grudnia 2014 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym odbyła się wspaniała impreza środowiskowa - szkolna Wigilia. Uroczystość ta zgromadziła nie tylko wszystkich uczniów i pracowników naszej placówki, ale także zaproszonych gości. Swą obecnością zaszczycili nas Przewodniczący Rady Gminy Konopiska pan Edward Bałdyga, sołtys wsi Hutki pani Halina Ernt, przewodnicząca KGW Hutki pani Zofia Krzyżanowska oraz przedstawiciele Rady Rodziców naszej szkoły pani Anna Śmietana, Agnieszka Fac oraz Katarzyna Lis.
   Uczniowie przygotowali wspaniały i bardzo różnorodny program artystyczny, który odbiegał od tradycji jasełkowej , ale niesamowicie nastrajał wszystkich na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. Przedszkolaki i uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej pod kierunkiem Iwony Maj, Krystyny Badory i Marii Wołczyk zaprezentowali zimowe tańce oraz wiersze poświęcone świętom. Dopełnieniem klimatu , który stworzyły maluchy, był koncert kolęd przygotowany przez uczennice gimnazjum pod opieką Agnieszki Jakubowskiej.
   Na szczególne podziękowania zasługują panie z obsługi, które przygotowały potrawy wigilijne dla wszystkich uczestników , co wymagało bardzo wiele pracy i serca.
   Najpiękniejsze w tej uroczystości było jednak to , że Święta Bożego Narodzenia  w tak magiczny sposób połączyły wszystkich i obudziły w nas najlepsze uczucia.

ODYSEJA UMYSŁU

W styczniu grupa uczniów z II kl. gimnazjum rozpoczęła intensywne przygotowania do konkursu Odysei Umysłu. Czym jest Odyseja Umysłu? Jest to przyjazny program edukacyjny realizowany w formie międzynarodowego konkursu, w którym co roku biorą udział uczniowie i studenci z całego świata. Patronat nad polską edycją sprawuje Minister Edukacji Narodowej. Program narodził się w USA, a jego twórca dr Sam Micklus tak o nim mówi: "Odyseja Umysłu uczy młodych ludzi stawiać czoła zmianom, zaszczepia w nich radość z nauki i wiarę we własne zdolności osiągania tego, co inni mogliby uznać za niemożliwe." Najkrócej mówiąc Odyseja uczy twórczego rozwiązywania problemów, krytycznego myślenia, szukania rozwiązań innowacyjnych łamiących schematy i przyzwyczajenia, a wszystko to w duchu współpracy i wzajemnego poszanowania.          Nasza szkoła jesienią została zgłoszona do tego programu i wtedy też zaczęła się kształtować drużyna Odyseuszy. Oto jej skład: Marta Brzeska, Alicja Ciuk, Monika Dawczyk, Agata Drożdżyńska, Zuzanna Marchwińska, Katarzyna Olszewska i Jakub Brzeski. Opiekę nad każdym zespołem sprawuje trener, w naszej szkole jest to Magdalena Kotowska, która dzięki udziałowi w szkoleniu zdobyła certyfikat trenera Odysei. Trener ma za zadanie integrować grupę oraz organizować i moderować jej pracę, ale nie może sugerować ani narzucać własnych pomysłów. Uczniowie wraz z trenerką już od października spotykają się w każdą środę na zajęciach i podczas rozwiązywania różnego rodzaju zadań i problemów rozwijają swoją kreatywność oraz umiejętność pracy w grupie. Teraz przed całą grupą wielkie wyzwanie – rozwiązanie konkursowego problemu i przygotowanie prezentacji, z którą nasi uczniowie pojadą 7. marca na konkurs do Krakowa.
Trzymajcie za nas kciuki!
Magdalena Kotowska

VI MIĘDZYGIMNAZJALNY KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO
VI  MIĘDZYGIMNAZJALNY KONKURS  JĘZYKA NIEMIECKIEGO
POD PATRONATEM DYREKTORA DELEGATURY KURATORIUM OŚWIATY
W CZĘSTOCHOWIE MGR MAŁGORZATY DESKI– ETAP POWIATOWY

     16 grudnia 2014 roku w naszej szkole odbył się VI Międzygimnazjalny Konkurs Języka Niemieckiego, zorganizowany przez mgr Małgorzatę Świeżą. Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowań językiem sąsiadów, poszerzenie wiedzy na temat krajów niemieckojęzycznych, rozwijanie uzdolnień uczniów, wzbogacenie i doskonalenie form pracy z uczniem zdolnym. Konkurs otwarła Pani Dyrektor ZSP w Hutkach mgr Tamara Gwóźdź. W konkursie wzięło udział 16 uczniów ze szkół powiatu częstochowskiego i lublinieckiego: Gimnazjum nr 1 w Koszęcinie, Gimnazjum w Poczesnej, Gimnazjum z Kamienicy Polskiej, Gimnazjum w Boronowie Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Hutkach, Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Aleksandrii, Gimnazjum w Blachowni oraz Zespołu Szkół im. H. Sienkiewicza w Konopiskach. Miejsce I zajęła uczennica Gimnazjum w  Poczesnej Julia Nems, II miejsce równocześnie zajęły uczennice Gimnazjum w Hutkach Weronika Klabisz oraz  uczennica  Gimnazjum w Koszęcinie Ester Mik. III miejsce zajął   uczeń Gimnazjum Boronowie Paweł Kożuch. Komisja konkursowa ze względu na wysoki poziom wiedzy uczniów postanowiła przyznać również wyróżnienia dla  3  uczniów: Adrianny Konarskiej z Gimnazjum w Blachowni, Julii Dusiel z Gimnazjum w Kamienicy Polskiej oraz Julii Siwy z Gimnazjum w Koszęcinie. Nagrody do konkursu zostały ufundowane przez Instytut Goethego w Krakowie oraz Kręgielnię „Metro” w Aleksandrii. Serdecznie dziękujemy!
                                      Małgorzata  Świeża

XXIII Finał WOŚP w Gminie Konopiska
XXIII FINAŁ WOŚP JUŻ ZA NAMI.
Tegoroczny Finał WOŚP świętowaliśmy w nawiązaniu do hasła: „SZACUNEK” –DLA PODTRZYMANIA WYSOKICH STANDARDÓW LECZENIA DZIECI NA ODDZIALACH PEDIATRYCZNYCH I ONKOLOGICZNYCH ORAZ GODNEJ OPIEKI MEDYCZNEJ SENIORÓW”.
11 595 zł – to wstępna  kwota zebrana przez Gminę Konopiska podczas XXIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się w niedzielę 11 stycznia 2015r.w Gminnej Hali Sportowej. Jednocześnie przypominamy, że do dnia 22.01.2015r. trwa aukcja koszulki Kuby Błaszczykowskiego - Kapitana Reprezentacji RP w piłce nożnej - z autografem. http://aukcje.wosp.org.pl/koszulka-z-autografem-jakuba-blaszczykowskiego-i12 91654 Cena wyjściowa 200 zł.
Z aukcji, którą poprowadziły: Iwona Lisek dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji w Konopiskach oraz Tamara Gwóźdź -dyrektor ZSP Hutki– zebrano kwotę 3750 zł. Tu wielkie podziękowania dla nabywców przedmiotów przeznaczonych na aukcje, szczególnie Jerzemu Żurkowi-Wójtowi Gminy Konopiska, Krzysztofowi Słubikowi, Michałowi Jastrząbkowi oraz Andrzejowi Miedzińskiemu , którzy wielokrotnie przystępując do aukcji pokazali wielkie serce.
Ze sprzedaży gorących napojów oraz ciast przekazanych przez członkinie KGW Gminy Konopiska zebrano kwotę 760 zł. W tym roku ogromnym zainteresowaniem cieszyło się „Koło fortuny WOŚP”, dzięki któremu pozyskaliśmy 770zł. Do puszek wolontariuszy powędrowało 6315 zł + 12,40 euro.
Dla porównania z XXII Finału WOŚP pozyskaliśmy  łączną kwotę 9448,93 zł.
W części artystycznej przed widownią zaprezentowali się: dzieci przedszkolne oraz uczniowie wszystkich publicznych placówek oświatowych działających na terenie Gminy Konopiska, Zespół Śpiewaczy Gminy Konopiska, Zespół Konopielki, Kamil Pietrzak- Leśniaki, Zespoły „Mała Afera” i „Afera”, „Walentynki” , „Barbórki”, Orkiestra Dęta OSP Konopiska wraz z Mażoretkami „SZYK”, Krystian Bączyński- magik, Studio Tańca HIT THE FLOOR oraz Zespół „Szkoła Rocka” z Żarek Letnisko
Na zakończenie Finału odpalono tradycyjne „Światełko do nieba”.
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom, bez pomocy których nie  moglibyśmy przeprowadzić  tegorocznej aukcji!
Z całego serca dziękujemy:
- p. Michałowi Jastrząbek „Kuźnia Pałysz”,
- p. Andrzejowi Miedzińskiemu - Zakładowi Stolarskiemu Andrzej Miedziński,
- Zakładom Mięsnym „Aleksandria”
- p. Włodzimierzowi Cichoniowi – BS Konopiska,
- p. Marcinowi Kowalskiemu – GCKiR,
- Kwiaciarni Lirata – Konopiska,
-p. Iwonie Rohde- PHU STRANSPAL,
- „KUCHNI SMAKU”,
-Restauracji „MŁYN ZYGMUNTA“
- Aptekom z terenu Gminy Konopiska,
- p. Joannie Nalewajce – mieszkance Gminy Konopiska,
- p. Henryce Zuchmantowicz- mieszkance Hutek
- członkiniom KGW Gminy Konopiska,
oraz wszystkim anonimowym darczyńcom!
Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Hutkach wraz z Gminnym Centrum Kultury i Rekreacji w Konopiskach pragną serdecznie podziękować: wolontariuszom i ich opiekunom, artystom, sponsorom oraz darczyńcom – przedsiębiorcom, osobom prywatnym, gościom oraz mieszkańcom Gminy Konopiska za udział oraz wspaniałą atmosferę podczas XXIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Konopiskach.
DZIĘKUJEMY !


"GWIAZDKOWA ALEJA" W CZĘSTOCHOWIE
W dniach 19-23 grudnia 2014 r. mogliśmy uczestniczyć w kolejnej edycji "Gwiazdkowej Alei", czyli VIII Targów Bożonarodzeniowych w Częstochowie. Tradycyjnemu jarmarkowi produktów regionalnych i świątecznych, towarzyszyły liczne atrakcje dla dzieci i młodzieży. 20 grudnia  w ramach prezentacji artystycznych podziwialiśmy przedszkolaków i uczniów szkół z terenu naszej gminy, w tym młodych Angelika Nalewajkę z III klasy gimnazjum , prezentując kolędy "Mizerna, cicha" i "Pójdźmy wszyscy do stajenki".                   
Przed sceną, podczas występów naszych dzieci licznie zgromadziła się publiczność (nie tylko rodziny występujących), która z zainteresowaniem słuchała i oglądała prezentacje oraz pozytywnie komentowała poczynania naszych wychowanków. Mimo mrozu, występujący, posileni kubkiem kakao i drożdżówkami, pokazali się z najlepszej strony, a szczęścia dopełniły otrzymane po prezentacji słodycze.
Dariusz Herman


PROGRAM SKRZYDŁA
Zespół Szkolno - Przedszkolny im. Mikołaja Kopernika w Hutkach  uczestniczy w Programie Skrzydła. Caritas objął opieką 2 uczniów z naszej szkoły.
Program Skrzydła służy wzmocnieniu więzi i solidarności społecznej oraz walki z wykluczeniem społecznym dzieci i młodzieży.


Warsztaty w ,,Osikowej Dolinie’’
8 stycznia 2015r.  dzieci przedszkolne i uczniowie szkoły podstawowej pojechali do Koziegłów do  OSIKOWEJ  DOLINY.  Wzięli udział w niepowtarzalnych warsztatach rękodzieła p.t. ,,Artystyczna wytwórczość z wiórków drewna osikowego’’.  Panuje tam niesamowita atmosfera – gospodarze tego bajecznego miejsca przyjęli nas niezwykle ciepło.  Zapoznali nas z historią tego miejsca, która pokrótce przedstawia się następująco.
 ,,Osikowa Dolina’’ od zawsze była częścią Jury, niezwykłą i odmienną. Jej mieszkańcy od XIX wieku wykorzystywali naturalne zasoby drewna, z jego niedoskonałości i miękkości uczynili sztukę. Siłą męskich rąk powstawało łyko, z którego kobiece dłonie wyczarowywały piękne kwiaty, kapelusze, ozdoby choinkowe i dekoracje.
  Podczas warsztatów mieliśmy wyjątkową okazję do bliższego zapoznania się z tą mało znaną techniką rękodzielniczą. Pozwala ona na rozwijanie zdolności artystycznych i kreatywność. Nasi uczniowie wykonywali własnoręcznie ozdoby z drewna osikowego – serduszko i kwiaty. Mogliśmy też podziwiać przepiękne wytwory wykonane tą metodą i zgromadzone na wystawie.
  Udział w warsztatach w ,,Osikowej Dolinie’’ był doskonałą formą nauki tradycji, kontaktu z naturą i rozwoju zręczności manualnych. Edukacja poprzez rękodzieło pobudza zmysły.
ZABAWA KARNAWAŁOWA    Ważne informacje
Schemat postępowania w przypadku potwierdzonego wyniku dodatniego wśród uczniów lub pracowników placówek
oświatowych- dla dyrektorów szkół/ przedszkoli
znajduje się w zakładce ORGANIZACJA SZKOŁY

Tygodniowy plan lekcji znajduje się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie klas I-VIII rozpoczynają zajęcia lekcyjne o 8.15

Wypełniając obowiązek przekazania gminom i dyrektorom szkół podstawowych informacji
o szkołach ponadpodstawowych na terenie województwa, wynikający z § 11 pkt. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 sierpnia 2019 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół, placówek i centrów (Dz. U. poz. 1737), informuję, że wykaz szkół ponadpodstawowych dostępnych dla absolwentów szkół podstawowych w rekrutacji na rok szkolny 2022/2023, został zamieszczony na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Katowicach www.kuratorium.katowice.pl w zakładce Rodzice i uczniowie/Rekrutacja oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Kuratorium w zakładce Ogłoszenia/Ogłoszenia inne.


Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno- wychow.
w roku szkolnym 2023/2024 -2,3 listopada 2023, 29,30 kwietnia 2024r., 2,3 maja 2024r., 31 maja 2024r.,17 czerwca 2024r.
Informacja o dobrowolnym ubezpieczeniu dziecka znajduje
się w pliku AKTUALNOŚCI

Informujemy, że sprawozdania finansowe za rok 2018
znajdują się na stronie

bip.konopiska

w zakładce Inne > Jednostki organizacyjne >
Zespół Szkolno-Przedszkolny
im. Mikołaja Kopernika w Hutkach

Wybieram zawód dla siebie

Informator o szkolnictwie branżowym na terenie
Częstochowy i powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego, myszkowskiego znajduje się na:
https://womczest.edu.pl/
wybieram-zawod/index.html
.
Ponadto informacje z wyborem zawodu można znaleźć na
stronie:
https:doradztwo.ore.edu.pl

KLAUZULA RODO

Klauzula informacyjna_rodo


Stawka żywieniowa w roku szkolnym 2023/2024

Przedszkole:
Śniadanie - 2,50 zł
Obiad-4,20 zł
Podwieczorek-2,00zł

Szkoła Podstawowa:
Obiad-4,50zł

Nr konta do wpłat za żywienie:
ZSP HUTKI BUDZET
96 8273 0006 2000 0000 0172 4669deklaracja-dostepnosci-1


Standardy Ochrony Małoletnich obowiązujące w przedszkolu i szkole podstawowej znajdują się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

 

    Dzwonki szkolne
1. 8.15-9.00
2. 9.10-9.55
3. 10.05-10.50
4. 11.00-11.45 (obiad klasy I-III)
5. 12.00-12.45 (obiad klasy IV-VIII)
6. 13.00-13.45
7. 13.55-14.40
8. 14.50-15.35
 

    Kalendarz

 

 
 Zespół Szkolno-Przedszkoly im. Mikołaja Kopernika w HutkachRealizacja: Shile Design Studio