szkola hutki
Strona głównaAktualnościPlikiGaleriaKontakt

Organizacja szkoły
Rada rodziców
Samorząd uczniowski
Pedagog szkolny
Brać szkolna
Osiągnięcia uczniów
Hala sportowa
Erasmus
Szkolne kółko caritas
Pracownicy szkoły
Zajęcia pozalekcyjne
Świetlica
Uroczystości


 


Zbiórka dla potrzebujących
"Kończy się Wielki Post, czas pokuty i jałmużny. W tym roku Szkolne Koło Caritas w Hutkach prowadziło akcję zbiórki produktów żywnościowych dla potrzebujących z parafii w Rększowicach. Dzięki ich pracy i ofiarności mieszkańców, uda się zorganizować święta dla kilku rodzin z Hutek i Rększowic. Wzorem lat ubiegłych, sprzedawane były również paschaliki i baranki, dostarczone przez Caritas Archidiecezji Częstochowskiej, a także stroiki świąteczne. Nasi uczniowie zebrali rekordową sumę pieniędzy, która zostanie przekazana Dyrekcji ZSP w Hutkach, na pomoc dla biedniejszych uczniów. Dziękujemy członkom Szkolnego Koła Caritas, za wspaniałą postawę i pracę na rzecz potrzebujących!!"

Naprawdę uważam, że udało im się!

Bartłomiej Olszewski-katecheta

Zbiórka żywności
Szkolne Koło Caritas pod przewodnictwem p.Bartłomieja Olszewskiego zorganizowało przedświąteczną zbiórkę żywności dla najuboższych mieszkańców parafii pw. NSPJ w Rększowicach. Celem akcji było zwrócenie uwagi na drugiego człowieka , który znajduje się w potrzebie. Hasło ważne na co dzień, ale szczególnie w Roku Miłosierdzia. W Orędziu na tegoroczny Wielki Post Franciszek przypomniał:
„Jakże pragnę, aby miejsca, w których wyraża się Kościół, w szczególności nasze parafie i nasze wspólnoty, stały się wyspami miłosierdzia na morzu obojętności!"
I tutaj nasze dzieci przedszkolne i uczniowie nie pozostali obojętni. Gratulujemy wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę godnej postawy.Zbiórka słodyczy dla dzieci z Domu Dziecka
Po raz kolejny dzieci przedszkolne i uczniowie Zespołu aktywnie włączyli się w zbiórkę słodyczy dla podopiecznych Domu Dziecka w Blachowni, która  odbywała się pod patronatem Fundacji "Maxima dzieciom" . W naszej szkole przebiegała ona pod hasłem "WYSPA RADOŚCI".Jak zwykle dzieci i młodzież stanęła na wysokości zadania, dzieląc się swoimi słodyczami z innymi dziećmi. Największym zaangażowniem wykazały dzieci przedszkolne, które  przy wsparciu rodziców i wychowawczyni-p.Iwony Maj przyniosły również odzież i zabawki. Tak naprawdę to nie jest ważne ile dajemy, tylko czy umiemy podzielić się tym co mamy i zobaczyć drugiego człowieka, który jest obok nas. Mamy nadzieję,że przekazane dary  wywołają nie jeden uśmiech na podopiecznych Domu  Dziecka.Pomoce od MAXIMY
Fundacja "Maxima dzieciom" podarowała szkole filmy edukacyjne , które będą stanowiły pomoc uczniom zarówno szkoły podstawowej, jak i gimnazjum w opanowaniu podstawy programowej. Materiały zostały przekazane do biblioteki szkolnej. Dziękujemy za okazaną życzliwość.


Konkurs wielkanocny
Przedszkolaki i uczniowie klasy I wspólnie ze swoimi wychowawczyniami przygotowali pracę na konkurs wielkanocny, którego organizatorem jest GCKiR w Konopiskach. Celem konkursu jest rozwijanie wyobraźni i kreatywności u dzieci, co widać w naszej fotorelacji.
Iwona Maj, Maria Wołczyk


Wiosna tuż, tuż
Kącik przyrodniczy to ważny element dydaktyczny w przedszkolu i szkole, który ukazuje walory przyrody, ale też rozwija u dzieci umiejętności poznawcze i kształtuje opiekuńczą postawę wobec roślin i całego środowiska. Kontakt z przyrodą wpływa na ukształtowanie u dzieci właściwego stosunku do wszystkiego co piękne wokół nas.
Wiosna to chyba najpiękniejsza pora roku, ponieważ w przyrodzie wszystko się zmienia. Wspólnie więc przedszkolaki i klasa I założyli hodowlę fasoli, sałaty i bazylii. Jedne nasiona posadzono wprost do ziemi, a inne na gazie zanurzonej w wodzie. Dzieci będą miały możliwość obserwowania różnic w kiełkowaniu i wzroście poszczególnych roślin. Tak samo w przypadku cebuli, pietruszki i rzeżuchy. Szczypior i natka posłużą nam do dekoracji i urozmaicenia „wiosennych” kanapek.
Barbara Cierniak, Iwona Maj, Maria Wołczyk

UPOMINKI OD FUNDACJI "MAXIMA DZIECIOM"
Dzisiaj , 8 marca 2016r. na uczniów I klasy szkoły podstawowej czekała niespodzianka. Wszyscy uczniowie otrzymali upominki od Fundacji " Maxima dzieciom", które zawierały dziecięce kosmetyki "Ziaja" (szampon do włosów, mydło do kąpieli, krem ochronny) oraz zabawki "Playmobile"- czapeczki Piratów, puzzle, płytę dvd oraz broszurkę z zabawkami Playmobile. Sytuacja wywołała ogromne zaskoczenie i radość wśród dzieci.
DZIĘKUJEMY PANI MAI I FUNDACJI "MAXIMA DZIECIOM" ZA TE SZCZĘŚLIWE CHWILE.

„ODYSEJA UMYSŁU” w roku szkolnym 2015/2016

W roku szkolnym 2015/16 nasza szkoła przystąpiła do programu Odyseja Umysłu, którego głównym celem jest rozwój zdolności twórczych, jakie posiada każdy młody człowiek. Dzięki Odysei młodzież uczy się kreatywnego i krytycznego myślenia, ponieważ uczestnicy angażują się w proces twórczego rozwiązywania problemów rozbieżnych – czyli takich, które rozwiązać można na wiele sposobów.
Odyseusze pracują w drużynach, które reprezentują szkoły lub inne placówki edukacyjne, nazywane w Odysei ‘członkostwem’, które trzeba zgłosić w określonym terminie (w tym roku ostateczny termin minął 01.12.2015). Jako koordynator programu w naszej szkole zgłosiłam szkołę do programu w październiku, po zgłoszeniu do szkoły zostały przysłane materiały, które są wykorzystywane do prowadzenia zajęć z uczniami. W naszej szkole powstały dwie drużyny (drużyna może liczyć od 5 do 7 osób), które są prowadzone przez dwie trenerki – Izabelę Grzyb oraz Magdalenę Kotowską.
W skład drużyny prowadzonej przez Izabelę Grzyb wchodzi 6 uczniów z klasy I gimnazjum (Sylwia Bączyńska, Agata Lipska, Martyna Kołodziej, Zuzanna Tekiela, Daniel Drożdżyński oraz Mateusz Grzyb). W skład drużyny prowadzonej przez Magdalenę Kotowską wchodzi 7 uczniów z klasy II gimnazjum (Magdalena Jędrzejczyk, Klaudia Sirek, Anna Ziaja, Dariusz Sikora, Łukasz Masłoń, Tomasz Górniak, Dawid Kowalski).
Obie drużyny należą do tej samej grupy wiekowej (drugiej). Zgodnie z zasadami programu drużyny z tej samej szkoły nie mogą ze sobą współzawodniczyć, czyli nie mogą rozwiązywać tego samego problemu długoterminowego. Jesienią każdego roku publikowanych jest pięć Problemów Długoterminowych. Drużyna uczniów z kl. I wybrała problem „Bajka masowego rażenia”, drużyna uczniów z kl. II wybrała problem „Nowe życie rzeczy”.
Jako koordynator zarejestrowałam w grudniu obie drużyny (ostateczny termin rejestracji minął 20 grudnia). Uczniowie spotykali  się na zajęciach pod opieką trenerek raz w tygodniu (kl. I we wtorki na siódmej godzinie lekcyjnej – 13.45-14.30; kl. II w środy na siódmej godzinie lekcyjnej – 13.45-14.30 ) oraz w czasie ferii zimowych. Podczas zajęć uczniowie brali  udział w grach,  zabawach i różnego rodzaju ćwiczeniach rozwijających ich kreatywność oraz pracują nad rozwiązaniem problemu długoterminowego, trenują również rozwiązywanie problemów spontanicznych. Zajęcia zakończyły się  się wyjazdem do Krakowa na Finał Regionalny, gdzie uczniowie z obu drużyn zaprezentowali swoje przedstawienia będące rozwiązaniem problemu długoterminowego oraz rozwiążą problem spontaniczny. Uczniowie I klasy zajęli trzecie miejsce w swojej grupie i brakło im zaledwie kilka punktów do finału ogólnopolskiego.


"WESELE W HUTKACH"
Rada Rodziców wspólnie z Radą Pedagogiczną w ostatnią sobotę karnawału - 6 lutego 2016r. zorganizowały zabawę pod nazwą "Wesele w Hutkach".  Celem  tej imprezy było przypomnienie tradycji weselnych z przełomu lat 80/90. W rolę "Młodej Pary" wcielili się Państwo Katarzyna i Maciej Kozakiewiczowie, starostami weselnymi byli Pani Anna Bałdyga i Pan Zdzisław Lisowski, jako wieczornicy wystąpiły "Walentynki". Dziękujemy Pani Justynie Sikorze i całej Ekipie "sali AS" za przygotowanie techniczne imprezy.
Zapraszamy na fotorelację
TŁUSTY CZWARTEK
Kto nie lubi pączków, faworków a zwłaszcza tych własnoręcznie upieczonych? Dlatego postanowiliśmy połączyć przyjemne z pożytecznym. Wykorzystując „Tłusty czwartek” przybliżyliśmy najmłodszym dzieciom zwyczaj i tradycje pieczenia i zjadania pączków. 4 lutego przedszkolaki i pierwszoklasiści wyposażeni w fartuszki, wałki, czepeczki stawiły się w naszej stołówce. Kontrolę nad recepturą i przebiegiem wykonywania pączków podjęły się panie: I. Maj,  M. Wołczyk, B. Cierniak. Nad prawidłowym kształtem czuwały – dzieciaki. Smażenie  kontrolowały panie kucharki, którym serdecznie dziękujemy. Mamy nadzieję, że wszystkim smakowały nasze „serowe oponki”, którymi częstowaliśmy całą szkołę. Na następne pączki zapraszamy za rok.    Ważne informacje
Schemat postępowania w przypadku potwierdzonego wyniku dodatniego wśród uczniów lub pracowników placówek
oświatowych- dla dyrektorów szkół/ przedszkoli
znajduje się w zakładce ORGANIZACJA SZKOŁY

Tygodniowy plan lekcji znajduje się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie klas I-VIII rozpoczynają zajęcia lekcyjne o 8.15

Wypełniając obowiązek przekazania gminom i dyrektorom szkół podstawowych informacji
o szkołach ponadpodstawowych na terenie województwa, wynikający z § 11 pkt. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 sierpnia 2019 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół, placówek i centrów (Dz. U. poz. 1737), informuję, że wykaz szkół ponadpodstawowych dostępnych dla absolwentów szkół podstawowych w rekrutacji na rok szkolny 2022/2023, został zamieszczony na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Katowicach www.kuratorium.katowice.pl w zakładce Rodzice i uczniowie/Rekrutacja oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Kuratorium w zakładce Ogłoszenia/Ogłoszenia inne.


Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno- wychow.
w roku szkolnym 2022/2023 -2,3 listopada 2023, 29,30 kwietnia 2024r., 2,3 maja 2024r., 31 maja 2024r.,17 czerwca 2024r.
Informacja o dobrowolnym ubezpieczeniu dziecka znajduje
się w pliku AKTUALNOŚCI

Informujemy, że sprawozdania finansowe za rok 2018
znajdują się na stronie

bip.konopiska

w zakładce Inne > Jednostki organizacyjne >
Zespół Szkolno-Przedszkolny
im. Mikołaja Kopernika w Hutkach

Wybieram zawód dla siebie

Informator o szkolnictwie branżowym na terenie
Częstochowy i powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego, myszkowskiego znajduje się na:
https://womczest.edu.pl/
wybieram-zawod/index.html
.
Ponadto informacje z wyborem zawodu można znaleźć na
stronie:
https:doradztwo.ore.edu.pl

KLAUZULA RODO

Klauzula informacyjna_rodo


Stawka żywieniowa w roku szkolnym 2023/2024

Przedszkole:
Śniadanie - 2,50 zł
Obiad-4,20 zł
Podwieczorek-2,00zł

Szkoła Podstawowa:
Obiad-4,50zł

Nr konta do wpłat za żywienie:
ZSP HUTKI BUDZET
96 8273 0006 2000 0000 0172 4669deklaracja-dostepnosci-1
 

    Dzwonki szkolne
1. 8.15-9.00
2. 9.10-9.55
3. 10.05-10.50
4. 11.00-11.45 (obiad klasy I-III)
5. 12.00-12.45 (obiad klasy IV-VIII)
6. 13.00-13.45
7. 13.55-14.40
8. 14.50-15.35
 

    Kalendarz

 

 
 Zespół Szkolno-Przedszkoly im. Mikołaja Kopernika w HutkachRealizacja: Shile Design Studio