szkola hutki
Strona głównaAktualnościPlikiGaleriaKontakt

Organizacja szkoły
Rada rodziców
Samorząd uczniowski
Pedagog szkolny
Brać szkolna
Osiągnięcia uczniów
Hala sportowa
Erasmus
Szkolne kółko caritas
Pracownicy szkoły
Zajęcia pozalekcyjne
Świetlica
Uroczystości
 


Wizyta uczniów w Portugalii
W dniach 4-8 października uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Mikołaja Kopernika w Hutkach przebywali w Portugalii w ramach projektu Unii Europejskiej Erasmus+ „Taste of Life”, który jest realizowany w naszej szkole od września 2019r.  Główne cele naszego projektu to promowanie wśród uczniów aktywnego i zdrowego trybu życia oraz rozwój kompetencji kluczowych.
Cieszymy się, że po przerwie spowodowanej pandemią covid-19 znowu mogliśmy się spotkać z naszymi partnerami i w pełni realizować nasz projekt. W wymianie wzięło udział 6 uczennic z klas 7 i 8 wraz z dwiema nauczycielkami – panią Magdaleną Kotowską i panią Joanną Dróżdż.
Poniedziałek 4.10 był dla nas czasem podróży do tego dalekiego i wyjątkowego kraju, jakim jest Portugalia. A już wieczorem mogliśmy się spotkać z uczniami i nauczycielami z wszystkich szkół partnerskich i miło spędzić czas podczas wspólnej kolacji.
We wtorek 5.10 zwiedziliśmy miejscowość Aveiro, zobaczyliśmy największą w Portugalii latarnię morską na plaży Barra Beach, płynęliśmy kolorową tradycyjną łodzią Moliceiro po kanałach Aveiro wypełnionych wodą z Atlantyku i oglądaliśmy wyjątkowe widoki jednego z najbardziej malowniczych miasteczek Portugalii. Po południu zwiedziliśmy Muzeum butów i Muzeum kapeluszy, z których słynie Sao Joao da Madeira, miasteczko w którym mieści się szkoła naszego portugalskiego partnera. A wieczorem podczas wspólnej kolacji mogliśmy spróbować tradycyjnych portugalskich dań.
Większość kolejnego dnia wizyty spędziliśmy w szkole naszego portugalskiego partnera w Sao Joao da Madeira. Ten dzień spędziliśmy aktywnie, ponieważ braliśmy udział w zajęciach sportowych i warsztatach jogi. Następnie zwiedziliśmy szkołę i dowiedzieliśmy się nieco o tym, jak uczą się dzieci w Portugalii.
Potem przyszedł czas na pokaz prezentacji dotyczących tradycji kulinarnych przygotowanych przez uczniów z poszczególnych szkół partnerskich. Nasze dziewczęta zaprezentowały się naprawdę dobrze!
Po południu zwiedziliśmy Centrum Sztuki - Centro de Arte Oliva, gdzie podziwialiśmy dzieła sztuki nowoczesnej, a następnie wzięliśmy udział w kreatywnych warsztatach, podczas których projektowaliśmy muzeum przyszłości. Dzień zakończył się wspólną kolacją z muzycznym akcentem.
Ostatni dzień wizyty w Portugalii spędziliśmy w Porto, które jest drugim co do wielkości miastem w Portugalii. Zwiedziliśmy najważniejsze miejsce w Porto - historyczne centrum. Spacerowaliśmy po Starym Mieście, gdzie podziwialiśmy piękne place, urokliwe uliczki, wspaniałe kościoły i inne zabytkowe budowle. Wielką atrakcją był dla nas rejs statkiem po rzece Duero, podczas którego mogliśmy się zrelaksować ciesząc oczy pięknymi widokami w promieniach słońca.
Te kilka dni spędzonych w Portugalii były dla nas intensywnym czasem wspólnych zajęć, warsztatów, wycieczek. Wróciłyśmy do Polski bogatsze o nowe doświadczenia, pełne wrażeń i niezapomnianych wspomnień.
Magdalena Kotowska , Joanna Dróżdż

Potrawy świąteczne w krajach partnerskich - grudzień 2020


Wraz z partnerami projektu Erasmus+ "Taste of life" postanowiliśmy podzielić się informacjami o tym, co jemy podczas Bożego Narodzenia, jak wyglądają nasze stoły świąteczne, nasze domy, choinki i dekoracje świąteczne.
Poniżej zdjęcia przesłane przez naszych uczniów.
Zdjęcia z innych krajów można znaleźć na stronie naszego projektu na portalu eTwinning - https://twinspace.etwinning.net/95226/home - zachęcam do regularnego odwiedzania tej strony, śledzenia postępów naszego projektu i oglądania materiałów zamieszczanych przez naszych partnerów.
Magdalena Kotowska


Życzenia świąteczne - grudzień 2020


Grudzień to czas życzeń świątecznych. Pamiętamy o naszych przyjaciołach ze szkół partnerskich, z którymi realizujemy projekt Erasmus+ "Taste of life".
Klasa 7 przygotowała filmik z życzeniami dla naszych partnerów.

https://bit.ly/3oR2Kjj

Woda jest zdrowa - grudzień 2020


Podczas lekcji wychowania fizycznego uczniowie wraz z Panem Adamem Szczerbakiem zastanawiali się, dlaczego woda jest tak ważna dla organizmu człowieka. Poniżej efekty pracy uczniów.


Jak odżywiają się sportowcy - listopad 2020


Podczas lekcji wychowania fizycznego uczniowie dowiedzieli się, najważniejszych rzeczy o dietach sportowców. Pan Adam Szczerbak przygotował prezentację na temat, jak się odżywiają sportowcy, co jedzą na co dzień, a co podczas treningów, a co tuż przed ważnymi wydarzeniami sportowymi czy zawodami. Zostały też poruszone takie zagadnienia, jak to czy różnią się diety sportowców uprawiających różne dyscypliny, jakie są zagrożenia wynikające z stosowanie różnych odżywek, suplementów w sporcie, jak racjonalnie się odżywiać podczas uprawiania sportu i jak odpowiedzialnie planować swoje odżywianie.

OdĹĽywianie sportowcĂłw - prezentacja PDF

Dary jesieni - październik 2020


Jesień to piękna pora roku, która przynosi z sobą różnorodne dary - kolorowe liście, kasztany, ale też pyszne owoce i warzywa. Dzieci z klas młodszych wiedzą, jak wykorzystać te dary jesieni i robią pyszne i zdrowe soki owocowe oraz niesamowicie pożywną i smakowitą zupę dyniową.
Nie zapominamy też o innych darach jesieni - grzybach i zdrowych orzechach, które doskonale wpływają na pracę mózgu, dlatego są polecane osobom uczącym się.


Listopadowy spacer ze zniczami


Listopad 2020 - listopadowy spacer ze zniczami - wykorzystujemy różne okazje, aby spacerować w różnych warunkach pogodowych.


Jesienne zabawy na świeżym powietrzu


Dbamy o zdrowie, odporność i kondycję spędzając czas na świeżym powietrzu.    Ważne informacje
Schemat postępowania w przypadku potwierdzonego wyniku dodatniego wśród uczniów lub pracowników placówek
oświatowych- dla dyrektorów szkół/ przedszkoli
znajduje się w zakładce ORGANIZACJA SZKOŁY

Tygodniowy plan lekcji znajduje się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

Zmiana organizacji pracy szkoły:
- uczniowie klas I-III rozpoczynają zajęcia lekcyjne o 8.00
-uczniowie klas IV-VII rozpoczynają zajęcia lekcyjne o 8.15


Wewnętrzne procedury bezpieczeństwa znajdują się w zakładce Aktualności

Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno- wychow.
w roku szkolnym 2021/2022:
12 .11.2021, 7.01.2022, 2.05.2022, 24-26.05.2022, 17.06.2022, 21.06.2022.Informacja o dobrowolnym ubezpieczeniu dziecka znajduje
się w pliku AKTUALNOŚCI

Informujemy, że sprawozdania finansowe za rok 2018
znajdują się na stronie

bip.konopiska

w zakładce Inne > Jednostki organizacyjne >
Zespół Szkolno-Przedszkolny
im. Mikołaja Kopernika w Hutkach

Wybieram zawód dla siebie

Informator o szkolnictwie branżowym na terenie
Częstochowy i powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego, myszkowskiego znajduje się na:
https://womczest.edu.pl/
wybieram-zawod/index.html
.
Ponadto informacje z wyborem zawodu można znaleźć na
stronie:
https:doradztwo.ore.edu.pl

KLAUZULA RODO

Klauzula informacyjna_rodo


Nr konta do wpłat za żywienie:
ZSP HUTKI BUDZET
96 8273 0006 2000 0000 0172 4669deklaracja-dostepnosci-1 

    Dzwonki szkolne
Klasa I-III
1.8.00 – 8.45
2. 8.55 – 9.40
3. 9.50 – 10.35
4. 10.45 – 11.30(obiad)
5. 11.40 – 12.25

klasy IV-VIII
1. 8.15 – 9.00
2. 9.10 – 9.55
3. 10.05 – 10.50
4. 11.00 – 11.45
5. 11.55 – 12.40
6. 12.55 – 13.40
7. 13.50 – 14.35
8. 14.45 – 15.30
 

    Kalendarz

 

 
 Zespół Szkolno-Przedszkoly im. Mikołaja Kopernika w HutkachRealizacja: Shile Design Studio