szkola hutki
Strona głównaAktualnościPlikiGaleriaKontakt

Organizacja szkoły
Rada rodziców
Samorząd uczniowski
Pedagog szkolny
Brać szkolna
Osiągnięcia uczniów
Hala sportowa
Erasmus
Szkolne kółko caritas
Pracownicy szkoły
Zajęcia pozalekcyjne
Świetlica
Uroczystości


 


POWIATOWY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO
15 marca 2019 roku w ZSP im. M. Kopernika w Hutkach już po raz ósmy miał miejsce Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego, który również i w tym roku  został objęty honorowym patronatem Dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Katowicach. Cieszymy się, że mogliśmy już po raz kolejny liczyć na szkołę językową Empik School Częstochowa, która została partnerem naszego konkursu i głównym fundatorem nagród. W tym roku w konkursie wzięli udział uczniowie trzecich klas gimnazjalnych oraz po raz pierwszy również uczniowie siódmych  i ósmych klas szkół podstawowych z powiatów częstochowskiego i lublinieckiego. Konkurs spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem; do naszej szkoły przybyło aż 42 uczniów z 17 szkół, co nas bardzo cieszy. Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz nauczycielom, którzy przyjechali do nas wraz ze swoimi uczniami.
Przez 60 minut uczestnicy konkursu pisali test, który sprawdzał ich umiejętności językowe w zakresie rozumienia tekstu słuchanego, czytanego oraz umiejętności posługiwania się słownictwem i środkami językowymi. Oto laureaci konkursu:
I miejsce – Małgorzata Leonarcik z SP im. H. Sienkiewicza w Konopiskach;
II miejsce – Paweł Zając z SP im. J. Lompy w Starczy;
III miejsce – Maciej Stępień z SP nr 1 im. M Konopnickiej w Blachowni.
Gratulacje dla wszystkich laureatów! Dla zwycięzcy konkursu Empik School Częstochowa ufundował roczny kurs językowy (120 godzin). Zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Empik School Częstochowa oraz organizatora konkursu – ZSP im. M. Kopernika w Hutkach. Wszyscy uczestnicy Konkursu otrzymali dyplomy oraz drobny upominek od naszej szkoły.
Serdecznie dziękujemy pani dyrektor Beacie Kaczyńskiej oraz Empik School Częstochowa za wsparcie, życzliwość i otwartość na współpracę!


Dzień Kobiet w przedszkolu
Z okazji Dnia Kobiet, przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach poświęconych tematyce Kobiet. Wykonały piękne plakaty ze zdjęciami kobiet, wyciętymi z gazet oraz zrobiły piękne serduszka, które ozdabiają nasze przedszkolne drzewko. Po zajęciach dzieci otrzymały prezenty z okazji Dnia Kobiet


Spotkanie z druhami OSP KSRG Rększowice
Dnia 6 marca w Naszym Przedszkolu odwiedzili nas Strażacy z OSP KSRG Rększowice. Strażacy przeprowadzili pogadankę z dziećmi na temat pracy strażaka oraz pokazali jak udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci utrwaliły sobie numery alarmowe, na które należy zadzwonić, aby wezwać pomoc oraz jakie informacje należy podać podczas rozmowy z dyspozytorem. Przedszkolaki poznały technikę prowadzenia RKO oraz ćwiczyły pozycję bezpieczną osoby nieprzytomnej. Strażacy zademonstrowali jak odbywa się zabezpieczenie poszkodowanego na desce ortopedycznej. Dzieci były zachwycone tym, co przygotowali dla nich Strażacy. Chętnie uczestniczyły w zorganizowanych warsztatach. Strażakom bardzo dziękujemy za świetnie przygotowane warsztaty dla dzieci oraz za to, że w każdej sytuacji możemy na Nich liczyć.


1 marca – Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych...
    Żołnierze niezłomni - żołnierze wyklęci, obrońcy Rzeczypospolitej, skazani na hańbę, a później - na zapomnienie. Mordowani zdradziecko, zakopywani w bezimiennych mogiłach. Tak wielu spośród nas nic nie wie o ich historii...
   Gdy zakończyła się II wojna światowa, Polska nie odzyskała pełnej niepodległości. W kraju rządzili nowi okupanci radzieccy poprzez „przywiezione” z Moskwy władze, posłuszne Stalinowi. Polscy patrioci, byli partyzanci Armii Krajowej, ludzie sprzeciwiający się komunistom byli wtrącani do więzień i wywożeni do sowieckich łagrów, często też - potajemnie mordowani .Dla wielu Polaków jedynym wyjściem była ucieczka do lasu i podjęcie na nowo walki partyzanckiej .To byli właśnie żołnierze niezłomni, których dzisiaj wspominamy.

    W naszej szkole, z okazji tego święta, spotkaliśmy się na apelu, który został przygotowany przez uczniów kl. V. W prostych, ale jakże wymownych słowach,  przypomnieli oni tamtych , do niedawna – zapomnianych, bohaterów. Całość przeplatana była piosenkami o Żołnierzach Wyklętych.

Gdzie są chłopcy wysocy jak sosny?
Gdzie są chłopcy o sercach ze stali?
Pójść musieli w cień piwnicy mrocznej.
Pamiętamy.  Iść się nie bali!

Gdzie dziewczęta o włosach jak zboże?
Gdzie  dziewczęta z naręczami kwiatów?
One do nich by poszły, mój Boże
W mrok piwnicy, wedle woli katów...

Gdzie te matki o spłakanych oczach?
Gdzie są one? Czy wiedzą, gdzie dzieci?

    To spotkanie było kolejną lekcją historii i patriotyzmu. Powinniśmy znać nasze dzieje. Przez wieki przeplatały się dobre i złe chwile, ale Polacy – nasi przodkowie – zawsze pamiętali o swoim pochodzeniu i nigdy się nie poddawali.

Polska- to taka kraina,
która się w sercu zaczyna.
Potem jest w myślach blisko,
w pięknej ziemi nad Wisłą.
Jej ścieżkami chodzimy,
budujemy, bronimy.
Polska- Ojczyzna...
Kraina, która się w sercu zaczyna.

A.Pietras

WIZYTA "PRZEDSZKOLAKÓW" W BIBLIOTECE
W ramach zajęć edukacyjnych związanych z czytaniem bajek, dzieci z naszego przedszkola odwiedziły Gminną Publiczną Bibliotekę w Hutkach. Pani Zdzisława Szydłowska oprowadziła dzieci po bibliotece, opowiedziała wiele ciekawych rzeczy dotyczących czytania książek oraz bajek. Dzieci z chęcią oglądały książeczki oraz poznały zasady zachowania się w bibliotece.


BAL KARNAWAŁOWY
Dnia 27 lutego 2019r. w naszej szkole odbył się długo wyczekiwany przez dzieci i uczniów bal karnawałowy. Prowadzony był przez Dj-a Pana Łukasza Kościelniaka, który umilił czas muzyką oraz zabawami integracyjnymi. Wszyscy uczestnicy balu byli przebrani w przepiękne stroje karnawałowe. Dzieci spędziły aktywnie czas podczas wielu zabaw oraz tańców.


II Edycja Ogólnopolskiego Konkursu "Do Hymnu"
Miło nam poinformować, że znaleźliśmy się w gronie 300 szkół z całej Polski zakwalifikowanych do II Edycji Ogólnopolskiego Konkursu  dla Szkół Podstawowych "Do Hymnu". Celem konkursu jest kształtowanie wspólnoty w kontekście historycznym, doskonalenie umiejętności poprawnego śpiewania polskiego Hymnu Narodowego oraz rodzimych pieśni hymnicznych, edukacja muzyczna poprzez zwiększenie zainteresowania śpiewem i rozwój umiejętności muzycznych, rozwój kompetencji społecznych poprzez wdrażanie do współpracy w grupie, zrzeszanie społeczności szkolnej i integrowanie środowiska wewnątrzszkolnego.
Przed nami Etap przesłuchań
W przesłuchaniach konkursowych co najmniej połowa uczniów szkoły ma zaśpiewać a cappella 3 utwory – hymn państwowy i dwa wybrane spośród ośmiu regulaminowych utworów hymnicznych. W tym roku, w związku z przypadającą 15. rocznicą wejścia Polski do Unii Europejskiej, na liście utworów znalazła się „Oda do radości” Ludwiga van Beethovena z tekstem w przekładzie Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.
Termin przesłuchań konkursowych: 1 kwietnia – 31 maja 2019 r.
Ogłoszenie wyników Konkursu: do 11 czerwca 2019 r.

Trzymajcie za nas kciuki!


Dzień Babci i Dziadka
Dnia 25 stycznia 2019 r. w Zespole Szkolno - Przedszkolnym im. Mikołaja Kopernika w Hutkach obchodziliśmy Dzień Babci i Dzień Dziadka.
Licznie przybywający do naszej placówki Goście zasiadali przy przygotowanych dla nich stołach i z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występu swoich wnucząt.
Dzieci przedszkolne oraz uczniowie klas podstawowych wspólnie ze swoimi paniami przygotowały część artystyczną, na której zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, taneczne i wokalne oraz wręczyły prezenty i złożyły życzenia.
W trakcie trwania występów dzieci, wszyscy goście ugoszczeni zostali słodkim poczęstunkiem, przygotowanym przez Rodziców.
Na zebranych czekała jeszcze jedna niespodzianka –fotobudka.

Spotkanie było pełne radości i dumy. Szczęśliwe i  uśmiechnięte twarze Babć i Dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są wspólnie spędzone chwile z wnukami.
Wszystkim Babciom i Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu oraz tego, aby zawsze byli dumni ze swoich wnuków.


Sukces uczniów ZSP im. M. Kopernika w Hutkach

Uczniowie kl. V: Daniel Sirek, Amelia Nalewajka i Bartłomiej Machoń wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Literacko – Plastycznym, który jest elementem Projektu pod nazwą: „ KAPSUŁA CZASU”. Prace naszych uczniów zostały docenione, a oni sami znaleźli sie w gronie laureatów.
Celem tego przedsięwzięcia jest budowa rzeźby architektonicznej, która stanie w Krakowie,
przy ulicy Dolnych Młynów 10.    
We wnętrzu gotowej Kapsuły Czasu zostaną zamknięte prace literackie oraz plastyczne – w wersji cyfrowej, będące wynikiem ogólnopolskiego konkursu. Jego celem było stworzenie przez uczestników „prawdziwego” Serca Kapsuły Czasu. Tego, co stanowić ma jej istotę i zostać przeniesione w czasie. Kapsuła, jak i zamknięte w niej prace, mają stać się wspólnym dziedzictwem, które zostanie darowane następnym pokoleniom. „Kapsuła Czasu” będzie otwierana w interwałach czasowych: za 10, 25, 50, 75 i 100 lat, kiedy to będzie następowało porównywanie z teraźniejszością wizji przedstawionych w pracach uczestników.
W ramach zadania konkursowego należało zinterpretować temat: „ Podróż wyobraźnią w przyszłość! Twoja miejscowość, nasz świat za sto lat? Opowiedz o tym”.
Prace naszych uczniów zostaną umieszczone właśnie w tej Kapsule i zachowane dla kolejnych pokoleń. Kapsuła, jako obiekt mobilny, będzie prezentowana w wielu miejscach Polski i Europy – przy okazji wystaw oraz targów o charakterze artystycznym, naukowym i kulturalnym.
Mamy nadzieję, że nasi uczniowie nadal będą rozwijać swoje zainteresowania i szukać pasji, która może uczynić ich życie lepszym.

A. Pietras

"ODLOTOWA LEKCJA"
15 stycznia  2019  społeczność naszego Zespołu  uczestniczyła w warsztatach „Odlotowa lekcja". Z zaciekawieniem słuchaliśmy opowieści opiekunów o cechach  ich podopiecznych.
W ramach zajęć zostały zaprezentowane ptaki drapieżne min. puchacz- Koko, puszczyk brunatny – Azjan, pustułka- Rudek, oraz jastrzębie i sokoły. Zapoznaliśmy się z warunkami i trybem życia prezentowanych ptaków, poznali charakterystyczne cechy danego gatunku, obserwowali w locie największe i najmniejsze sowy świata, oraz jastrzębie i sokoły.
Dzieci miały również bezpośredni kontakt z prezentowanymi ptakami, aktywnie uczestniczyły w pokazach. Na koniec zajęć uczniowie wzięli udział w konkursie wiedzy o poznanych drapieżcach. Pokaz zakończył się zrobieniem zdjęcia każdego ucznia z sową.    Ważne informacje
Schemat postępowania w przypadku potwierdzonego wyniku dodatniego wśród uczniów lub pracowników placówek
oświatowych- dla dyrektorów szkół/ przedszkoli
znajduje się w zakładce ORGANIZACJA SZKOŁY

Tygodniowy plan lekcji znajduje się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie klas I-VIII rozpoczynają zajęcia lekcyjne o 8.15

Wypełniając obowiązek przekazania gminom i dyrektorom szkół podstawowych informacji
o szkołach ponadpodstawowych na terenie województwa, wynikający z § 11 pkt. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 sierpnia 2019 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół, placówek i centrów (Dz. U. poz. 1737), informuję, że wykaz szkół ponadpodstawowych dostępnych dla absolwentów szkół podstawowych w rekrutacji na rok szkolny 2022/2023, został zamieszczony na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Katowicach www.kuratorium.katowice.pl w zakładce Rodzice i uczniowie/Rekrutacja oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Kuratorium w zakładce Ogłoszenia/Ogłoszenia inne.


Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno- wychow.
w roku szkolnym 2023/2024 -2,3 listopada 2023, 29,30 kwietnia 2024r., 2,3 maja 2024r., 31 maja 2024r.,17 czerwca 2024r.
Informacja o dobrowolnym ubezpieczeniu dziecka znajduje
się w pliku AKTUALNOŚCI

Informujemy, że sprawozdania finansowe za rok 2018
znajdują się na stronie

bip.konopiska

w zakładce Inne > Jednostki organizacyjne >
Zespół Szkolno-Przedszkolny
im. Mikołaja Kopernika w Hutkach

Wybieram zawód dla siebie

Informator o szkolnictwie branżowym na terenie
Częstochowy i powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego, myszkowskiego znajduje się na:
https://womczest.edu.pl/
wybieram-zawod/index.html
.
Ponadto informacje z wyborem zawodu można znaleźć na
stronie:
https:doradztwo.ore.edu.pl

KLAUZULA RODO

Klauzula informacyjna_rodo


Stawka żywieniowa w roku szkolnym 2023/2024

Przedszkole:
Śniadanie - 2,50 zł
Obiad-4,20 zł
Podwieczorek-2,00zł

Szkoła Podstawowa:
Obiad-4,50zł

Nr konta do wpłat za żywienie:
ZSP HUTKI BUDZET
96 8273 0006 2000 0000 0172 4669deklaracja-dostepnosci-1


Standardy Ochrony Małoletnich obowiązujące w przedszkolu i szkole podstawowej znajdują się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

 

    Dzwonki szkolne
1. 8.15-9.00
2. 9.10-9.55
3. 10.05-10.50
4. 11.00-11.45 (obiad klasy I-III)
5. 12.00-12.45 (obiad klasy IV-VIII)
6. 13.00-13.45
7. 13.55-14.40
8. 14.50-15.35
 

    Kalendarz

 

 
 Zespół Szkolno-Przedszkoly im. Mikołaja Kopernika w HutkachRealizacja: Shile Design Studio