szkola hutki
Strona głównaAktualnościPlikiGaleriaKontakt

Organizacja szkoły
Rada rodziców
Samorząd uczniowski
Pedagog szkolny
Brać szkolna
Osiągnięcia uczniów
Hala sportowa
Erasmus
Szkolne kółko caritas
Pracownicy szkoły
Zajęcia pozalekcyjne
Świetlica
Uroczystości


 


„Rekord dla Niepodległej”

W piątek 9 listopada o godz. 11:11 w woj. śląskim w 2785 szkołach 551 699 uczniów oraz 54 245 nauczycieli i pracowników oświaty odśpiewa hymn narodowy, wśród nich cała społeczność naszego Zespołu.

Akcja „Rekord dla Niepodległej” została ogłoszona przez Minister Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej. W całym kraju ponad 4,8 mln uczniów i prawie 470 tys. nauczycieli i pracowników oświaty z 24 tys. przedszkoli, szkół oraz placówek oświatowych zgłosiło swój udział w akcji „Rekord dla Niepodległej”.


Mirabelka w Hutkach w ramach obchodów 100.lecia


Uroczystości 100 – ej rocznicy odzyskania niepodległości na Jasnej Górze Częstochowa

„ Nie rzucim ziemi, skąd nasz ród...”
    Jakże aktualne były, są i będą te słowa dla każdego Polaka. Ta ziemia to nasza Ojczyzna. Niestety w XVIII wieku nasi przodkowie przeżyli wielką tragedię utraconej wolności. Obyśmy nigdy więcej tego nie doświadczyli. Przyszły lata zaborów, represji, nadziei i walki o powrót na mapy Europy – powstania narodowe...Dopiero po I wojnie światowej udało się skutecznie upomnieć o Polskę .
W tym roku obchodzimy 100 – ą  rocznicą odzyskania niepodległości. Co roku pamiętamy o naszym narodowym święcie 11 listopada, ale w tym roku delegacja uczniów naszej szkoły, wraz z nauczycielami, już 4 listopada wzięła udział w uroczystościach w Częstochowie. Wzgórze jasnogórskie to miejsce wyjątkowe i symboliczne, a 100 lat temu: „ najpierw wolność przyszła na Jasną górę”. Jasnogórski bohater kpt. Artur Wiśniewski przejął klasztor z rąk byłych zaborców, a na wieży pojawiły sie biało – czerwone flagi.
Uroczystości jasnogórskie przebiegały w kilku etapach. W Bazylice została odprawiona uroczysta msza z udziałem gości i pocztów sztandarowych, które później ustawiły sie na błoniach i czekały na nadejście korowodu patriotycznego. Wyruszył on z Placu Biegańskiego. W tym marszu również brali udział nasi uczniowie. Korowód poruszał się w rytmie poloneza. Nastąpił dalszy ciąg uroczystości i patriotycznego pikniku. Na pamiątkę wydarzeń sprzed 100 lat na jasnogórskiej wieży zawisła 100 – metrowa flaga w narodowych barwach.
To była żywa lekcja patriotyzmu, w której uczestniczyli nie tylko częstochowianie.
A.Pietras„Nie chciejcie Ojczyzny, która Was nic nie kosztuje”
Nasz Zespół Szkolno-Przedszkolny wziął  udział w projekcie „Nie chciejcie Ojczyzny, która Was nic nie kosztuje”. Projekt ma charakter edukacyjny a jego celem jest dotarcie, zwłaszcza do młodych, z przekazem o wydarzeniach z czasów zaborów i roku 1918 a także o jasnogórskim bohaterze narodowym kpt. Arturze Wiśniewskim. Działania podejmują głównie delegatura w Częstochowie Kuratorium Oświaty w Katowicach i Kat. Stow. Civitas Christiana w Częstochowie.
Przygotowanie obchodów 4 listopada poprzedzone zostały akcjami edukacyjnymi, w których wykorzystana była  inwencja twórcza i pomysłowość uczestników – zwłaszcza dzieci i młodzieży. Uczniowie przygotowywali się do głównego wydarzenia poprzez: poznanie historii żołnierzy niezłomnych w oparciu o przygotowany scenariusz zajęć w szkołach, projektowanie rekwizytów: maciejówek, czapek, które stanowiły umundurowanie legionistów polskich w designerskiej wersji „Maciejówka XXI wieku”. Każdy uczestnik tego zadania mógł zaprojektować tkaninę według własnego pomysłu, nawiązującego do Jubileuszu 100 – lecia, z którego zostanie wykonana czapka – maciejówka, przygotować życzenia dla Niepodległej w Kronikach „100 życzeń na 100 lat dla Polski”, które zapisywane były   w szkołach. Kroniki te zostaną przekazane na Jasnej Górze jako wotum uczniów na wielki polski jubileusz – opracowanie kartki okolicznościowej zaprojektowanej przez uczniów.
Kumulacją wydarzeń będzie 4. listopada – podkreśla Alicja Janowska dyrektor delegatury: „Na Jasnej Górze flaga biało-czerwona zawisła 4 listopada a dopiero w całej Polsce 11 listopada i chcemy pokazać, że tu właściwie 4 listopada 1918 r. rozpoczęliśmy już świętowanie wolnej Ojczyzny, tu w sercu Polski”.
Działania projektowe związane ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęły się już kilka miesięcy temu. 4 listopada na Jasnej Górze odbędzie wielka narodowa modlitwa dziękczynna i piknik patriotyczny. Nie zabraknie wspólnych śpiewów przy ognisku i rekonstrukcji wydarzeń z 1918 r.
Projekt zyskał wsparcie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.

Odwiedziny w stolicy... – Wycieczka do Warszawy.
„ Nie w pieśni ani w legendzie,
nie we śnie, ale na jawie.
Słyszycie? Naprawdę bije
zegar na Zamku w Warszawie...”

W dniu 18 października, w godzinach porannych, uczniowie kl. IV i V wyruszyli na wycieczkę do Warszawy. Jest to wyjątkowe miasto, nie tylko dlatego, że największe w Polsce. Pełni ważną funkcję naszej stolicy, urzędują tutaj polskie władze i wiele ważnych dla państwa instytucji. Po kilkugodzinnej podróży dotarliśmy na miejsce.
    Pierwszym punktem programu była wizyta w Sejmie RP przy ulicy Wiejskiej. Mieliśmy okazję zobaczyć, na czym polega ochrona ważnych obiektów państwowych. Po kontroli znaleźliśmy sie w gmachu parlamentu. Obejrzeliśmy makietę kompleksu budynków sejmowych oraz główną salę posiedzeń, którą, do tej pory, mogliśmy oglądać tylko w telewizji. Zobaczyliśmy również pomnik poświęcony bohaterom Polskiego Państwa Podziemnego. Następnie przejechaliśmy w stronę Starego Miasta. Udaliśmy się pod Kolumnę Zygmunta, a następnie zwiedziliśmy wnętrza Zamku Królewskiego. Wywarły na nas duże wrażenie, tym bardziej, że, co prawda , budynek był zniszczony w czasie II wojny światowej, a potem odbudowany od podstaw, ale eksponaty, które widzieliśmy, są oryginalne.
    Ostatnim punktem naszego programu była wizyta na Stadionie Narodowym. Widok tego obiektu wywarł na nas duże wrażenie.
    Pożegnaliśmy polską stolicę, przejeżdżając warszawskimi ulicami i udaliśmy się w drogę powrotną. Wrażenia pozostaną. Warto jeszcze kiedyś wybrać się do Warszawy, żeby zobaczyć kolejne zabytki i inne ciekawe miejsca.
A. Pietras

Ślubujemy…
W Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Mikołaja Kopernika w Hutkach 12 października 2018r. odbyła się uroczystość pasowania na starszaka i pierwszoklasistę. Przedszkolaki potwierdziły swoim zachowaniem, że bardzo dobrze czują się w gronie swoich starszych kolegów i koleżanek. Zaprezentowały rodzicom tańce i piosenki wspólnie przygotowane z pierwszoklasistami. Odświętny strój i dekoracja sali podkreśliły doniosłość tego wydarzenia.
„ Wszyscy pięknie dziś ubrani, uśmiechnięci, uczesani dzień ten w sercach nam zostanie, bo dziś będzie pasowanie”
Takimi słowami pierwszoklasiści ZSP w Hutkach powitali przybyłych rodziców i zaproszonych gości. Swoim pięknym programem artystycznym pokazali, że zasługują na miano ucznia klasy pierwszej szkoły podstawowej. Następnie  starszaki przypieczętowały swój udział w kronice szkolnej odciskiem palca, a pierwszaki złożyły podpis. Na koniec odbyło się uroczyste ślubowanie. Później  pani dyrektor Tamara Gwóźdź pasowała bohaterów uroczystości symbolicznym ołówkiem. Wszyscy otrzymali dyplomy, a rodzice wręczyli swoim pociechom słodkie rogi obfitości. Wykonano pamiątkowe zdjęcie, które na zawsze utrwali ten niecodzienny moment.

Wizyta w kuchni
W piątek 5 października przedszkolaki z grupy starszej, klasa I i II były z wizytą w przedszkolnej kuchni. Na początku panie Sylwia i Agata zapoznały nas z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi w ich pracy. Dzieci miały możliwość zapoznania się z profesjonalnym wyposażeniem ułatwiającym pracę w kuchni. Uwagę naszą zwróciły zwłaszcza duuuże garnki i patelnie. Panie opowiadały w jaki sposób przygotowywane są posiłki i co „kryją” poszczególne pomieszczenia (zmywalnia, magazyn produktów suchych). Następnie wszyscy pospieszyli do jadalni, gdzie przygotowaliśmy sałatkę owocową i owocowe szaszłyki. Tym razem to my mogliśmy poczęstować panią Sylwię i panią Agatę i podziękować im za pyszne obiady. To były dla nas bardzo ciekawe zajęcia.


MISTRZOWIE KODOWANIA


Szlak gospodarstw edukacyjnych województwa śląskiego
W czerwcu 2018r. dzieci i uczniowie z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego im. Mikołaja Kopernika w Hutkach, przystąpili do konkursu organizowanego przez „Szlak gospodarstw edukacyjnych województwa śląskiego”, którego celem była popularyzacja zajęć edukacyjnych dla dzieci i młodzieży w gospodarstwach edukacyjnych, promocja edukacji pozaszkolnej, propagowanie i realizacja idei zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich. Nagrodą w konkursie był 3 godzinny pobyt grupy dzieci i uczniów na terenie wybranego gospodarstwa edukacyjnego wraz z warsztatami edukacyjnymi.
Dzieci i uczniowie wspólnie z panią Joanną Dróżdż – nauczycielem przedszkola, pedagogiem szkolnym stworzyli hasło, które nawiązywało do działalności Stowarzyszenia Gospodarstw Edukacyjnych Województwa Śląskiego. Utworzone hasło, przekonało organizatora do udziału dzieci i uczniów w warsztatach edukacyjnych w wybranym gospodarstwie. Jako miejsce wycieczki wybraliśmy „Owczarkową Zagrodę” w Wąsoszu, znajdującą się na terenie naszej gminy.11 i 20 września 2018r. dzieci z przedszkola i uczniowie z I, II i IV klasy szkoły podstawowej, zwiedzali gospodarstwo. Podczas wycieczki dzieci miały możliwość zobaczenia zwierzątek, nakarmienia ich oraz pogłaskania. Oglądały stare maszyny rolnicze i przyrządy gospodarstwa domowego. Ponadto wzięły udział w warsztatach edukacyjnych „W gorącej wodzie kąpany”, gdzie uczestniczyły w produkcji własnego makaronu, który mogły wziąć do domu. Po wyczerpujących warsztatach była pora na zabawę i czas wolny na świeżym powietrzu.

Joanna Dróżdż


ŚWIĘTO PRZEDSZKOLAKÓW    Ważne informacje
Schemat postępowania w przypadku potwierdzonego wyniku dodatniego wśród uczniów lub pracowników placówek
oświatowych- dla dyrektorów szkół/ przedszkoli
znajduje się w zakładce ORGANIZACJA SZKOŁY

Tygodniowy plan lekcji znajduje się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie klas I-VIII rozpoczynają zajęcia lekcyjne o 8.15

Wypełniając obowiązek przekazania gminom i dyrektorom szkół podstawowych informacji
o szkołach ponadpodstawowych na terenie województwa, wynikający z § 11 pkt. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 sierpnia 2019 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół, placówek i centrów (Dz. U. poz. 1737), informuję, że wykaz szkół ponadpodstawowych dostępnych dla absolwentów szkół podstawowych w rekrutacji na rok szkolny 2022/2023, został zamieszczony na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Katowicach www.kuratorium.katowice.pl w zakładce Rodzice i uczniowie/Rekrutacja oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Kuratorium w zakładce Ogłoszenia/Ogłoszenia inne.


Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno- wychow.
w roku szkolnym 2022/2023 -2,3 listopada 2023, 29,30 kwietnia 2024r., 2,3 maja 2024r., 31 maja 2024r.,17 czerwca 2024r.
Informacja o dobrowolnym ubezpieczeniu dziecka znajduje
się w pliku AKTUALNOŚCI

Informujemy, że sprawozdania finansowe za rok 2018
znajdują się na stronie

bip.konopiska

w zakładce Inne > Jednostki organizacyjne >
Zespół Szkolno-Przedszkolny
im. Mikołaja Kopernika w Hutkach

Wybieram zawód dla siebie

Informator o szkolnictwie branżowym na terenie
Częstochowy i powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego, myszkowskiego znajduje się na:
https://womczest.edu.pl/
wybieram-zawod/index.html
.
Ponadto informacje z wyborem zawodu można znaleźć na
stronie:
https:doradztwo.ore.edu.pl

KLAUZULA RODO

Klauzula informacyjna_rodo


Stawka żywieniowa w roku szkolnym 2023/2024

Przedszkole:
Śniadanie - 2,50 zł
Obiad-4,20 zł
Podwieczorek-2,00zł

Szkoła Podstawowa:
Obiad-4,50zł

Nr konta do wpłat za żywienie:
ZSP HUTKI BUDZET
96 8273 0006 2000 0000 0172 4669deklaracja-dostepnosci-1
 

    Dzwonki szkolne
1. 8.15-9.00
2. 9.10-9.55
3. 10.05-10.50
4. 11.00-11.45 (obiad klasy I-III)
5. 12.00-12.45 (obiad klasy IV-VIII)
6. 13.00-13.45
7. 13.55-14.40
8. 14.50-15.35
 

    Kalendarz

 

 
 Zespół Szkolno-Przedszkoly im. Mikołaja Kopernika w HutkachRealizacja: Shile Design Studio