szkola hutki
Strona głównaAktualnościPlikiGaleriaKontakt

Organizacja szkoły
Rada rodziców
Samorząd uczniowski
Pedagog szkolny
Brać szkolna
Osiągnięcia uczniów
Hala sportowa
Erasmus
Szkolne kółko caritas
Pracownicy szkoły
Zajęcia pozalekcyjne
Świetlica
Uroczystości


 


SPOTKANIE Z POLICJANTEM
W dniu 7 marca 2018r. w naszym przedszkolu i szkole odbyło się spotkanie z policjantami. Gościliśmy dzielnicowych st. asp. Tomasza Mańczyka i mł. asp. Adriana Szewczyka z Komisariatu Policji w Blachowni.  Podczas warsztatów dla przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej policjanci przypominali o zasadach bezpieczeństwa w drodze do szkoły i podczas powrotu do domu, omówili zasady podróżowania samochodem oraz korzystania z kasków rowerowych podczas wycieczek rowerowych z rodzicami. Przypomnieli również jak ważne dla bezpieczeństwa na drodze jest noszenie elementów odblaskowych. Przedszkolaki i uczniowie z dużym zaangażowaniem włączyli się w rozmowę na temat bezpieczeństwa na drodze oraz chętnie odpowiadali na zadawane przez funkcjonariuszy pytania. Duże zainteresowanie dzieci wzbudziło wyposażenie, jakie w codziennej służbie wykorzystują policjanci, które mogli bliżej poznać i obejrzeć. Kolejna część wizyty była poświęcona młodzieży gimnazjalnej, a głównym tematem była odpowiedzialność nieletnich za popełnione czyny karalne i demoralizację. Omówiono Ustawę o Postępowaniu w Sprawach Nieletnich oraz wiele problemów dotyczących zapobiegania i zwalczania demoralizacji wśród młodzieży. Skoncentrowano się również na szeroko pojętej profilaktyce uzależnień. Policjanci przekazali uczniom wiedzę na temat szkodliwości środków uzależniających oraz ich negatywnego wpływu na organizm człowieka. Młodzież miała również możliwość dyskusji z funkcjonariuszami i zadawania pytań.
Joanna Dróżdż


WOLONTARIAT STUDENCKI "PROJEKTOR"
W dniu 7 marca 2018r. w ramach współpracy z Polsko - Amerykańską Fundacją Wolności PROJEKTOR – wolontariat studencki, dzieci z przedszkola i uczniowie szkoły podstawowej uczestniczyli w warsztatach pt. „Dzieciaki Frajdziaki, czyli Formacja Animacja”, na których uczyli się techniki modelowania balonów.
Joanna Dróżdż


REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE1 marca- Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"
„Kochajcie ojczystą ziemię. Kochajcie swoją świętą wiarę i tradycję własnego Narodu. Wyrośnijcie na ludzi honoru, zawsze wierni uznanym przez siebie najwyższym wartościom, którym trzeba służyć całym swoim życiem.” Witold Pilecki

W Narodowym Dniu Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” czcimy bohaterów, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawili się narzuconej władzy komunistycznej. Z inicjatywą ustanowienia 1 marca Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” wystąpił ś.p. Prezydent RP Lech Kaczyński 26 lutego 2010 r.

Ustanowienie Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” jest wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny -czytamy w uzasadnieniu do projektu ustawy.

28 lutego 2009 z inicjatywy prezesa Kurtyki i Jerzego Szmida na  I Walnym Zgromadzeniu Stowarzyszenia NZS 1980 podjęta została uchwała popierająca inicjatywę Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, ustanowienia dnia 1 marca dniem Żołnierzy Wyklętych. W 1951 roku, 1 marca,  w więzieniu mokotowskim wykonano wyrok śmierci na siedmiu członkach IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”.

Informacje https:https://wykleci.ipn.gov.pl/
POWIATOWY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO
POWIATOWY  KONKURS  JĘZYKA  ANGIELSKIEGO
POD HONOROWYM PATRONATEM
Dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Katowicach
Partner konkursu -  EMPIK SCHOOL

16 marca 2018r. uczniowie gimnazjów będą mogli się wykazać swoją wiedzą, umiejętnościami i talentem językowym podczas Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego, który odbędzie się w ZSP im. M. Kopernika w Hutkach. Partnerem konkursu i sponsorem nagród jest EMPIK SCHOOL. Konkurs został objęty honorowym patronatem Dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Katowicach.  


ZAPROGRAMUJ PRZYSZLOŚĆ
Rozwijamy edukację cyfrową
dla najmłodszych uczniów

„Zaprogramuj przyszłość” to projekt, dzięki któremu blisko 20 000 uczniów klas 1-3 szkół podstawowych z niewielkich miejscowości uczy się podstaw programowania i rozwija umiejętności cyfrowe w praktyce.
Jest to inicjatywa Fundacji Orange i Stowarzyszenia Mistrzowie Kodowania. Organizacje prowadzą ją wspólnie w ramach 9 projektów regionalnych, które uzyskały dofinansowanie ze środków Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.
Aby umożliwić wykorzystywanie nowej wiedzy w praktyce, szkoła została zaopatrzona w nowoczesne zestawy edukacyjne. Zawierają one roboty, zestawy mechatroniczne, tablety przeznaczone do nauki programowania oraz maty edukacyjnej do kodowania bez prądu.
W naszej szkole również ruszyliśmy z edukacją cyfrową wśród najmłodszych. Uczniowie rozpoczęli swoją przygodę z programowaniem już w ferie zimowe. Ambasadorem edukacji cyfrowej w naszej szkole została Joanna Dróżdż.
Więcej informacji o projekcie: https://www.zaprogramujprzyszlosc.edu.pl/ https://fundacja.orange.pl/nasze-programy/zaprogramuj-przyszlosc/


Joanna Dróżdż

DZIEŃ BABCI I DZIADKA
Dzień Babci i Dzień Dziadka w naszej szkole jest na stałe wpisany w kalendarz imprez i co roku obchodzimy go bardzo hucznie.
W piątkowe, styczniowe popołudnie odbyła się wielka uroczystość na którą licznie przybyli dziadkowie przedszkolaków i uczniów klas młodszych. Wnuczęta bardzo wdzięcznie i szczerze wyraziły swoją miłość do Babć i Dziadków poprzez prezentacje i występy w poszczególnych grupach wiekowych. Dzieci wręczyły Dziadkom upominki. Uroczystość zakończono słodkim poczęstunkiem.
Był to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale też zaproszonych gości, dzień pełen wzruszeń, uśmiechów i radości.

Joanna DróżdżPrzedszkolaki podczas prac plastycznych:)Przedszkolaki i uczniowie podczas uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka:)RELACJA ZAWODÓW W POCZESNEJ
W dniu 23.01.2018 roku w Poczesnej odbył się Powiatowy Turniej Piłki Halowejo Puchar Wójta w kategorii chłopców z rocznika 2002,2003,2004.Szkolna drużyna piłki nożnej w składzie :Dawid Janik, Łukasz Krawczyk, Kuba Kościelniak, Bartek Lewandowski, Wiktor Górniak, Dawid Kowalski, Fabian Klabisz  pod opieką Adama Szczerbaka-nauczyciela wych.fizycznego zdobyła I miejsce w Noworocznym Turnieju organizowanym w Poczesnej
Zawody rozgrywane były na Hali w składach 5-osobowych. Mecze odbywały się w systemie ”każdy z każdym”. Wystąpiło w nim 5 drużyn: Gimnazjum z Kamienicy Polskiej, Starczy, Poczesnej, Woźnik oraz Hutek. Wygraliśmy 4 spotkania(Kamienica 8:0, Poczesna 3:2, Woźniki 4:2) i zremisowaliśmy ze Starcza 1:1 co w rezultacie dało nam pierwsze miejsce! Nasi uczniowie pokazali przede wszystkim co to jest wola walki, zaangażowanie, ale i gra fair play.Warto podkreślić, że najlepszym strzelcem oraz zawodnikiem turnieju został Łukasz Krawczyk.                                 
Tabela końcowa turnieju:
1. Gimnazjum Hutki
2. Gimnazjum Starcza
3. Gimnazjum Poczesna
4. Gimnazjum Woźniki
5. Gimnazjum Kamienica Polska


Z ŻYCIA PRZEDSZKOLA "KARNAWAŁOWE PRACE PLASTYCZNE"


XXVI Finał WOŚP w Konopiskach
„Dla wyrównania szans w leczeniu noworodków” – takie hasło przyświecało tegorocznemu finałowi WOŚP, w którym udział wzięli ludzie „dobrego serca” z całego świata – w tym z Gminy Konopiska.

14 stycznia 2018r. w Gminnej Hali Sportowej, w szczytnym celu zagrali ramię w ramię mieszkańcy naszej gminy oraz przybyli goście z: ZSP w Rększowicach, Publicznego Przedszkola w Konopiskach, ZSP w Kopalni, Przedszkola Oxford for KIDS, SP w Łaźcu, SP w Jamkach – Korzonku, KGW Kopalnia, ZSP w Hutkach - z zespołami „Dance Army” oraz „Big Bang”, ZS w Konopiskach, ZSP w Aleksandrii oraz zespoły: Konopielki, HIT The Floor Crew z Częstochowskiego Teatru Tańca, Walentynki, Barbórki, tańca nowoczesnego „AFEROWO”, mażoretek „SZYK”, podopiecznych Stowarzyszenia „Prometeus” oraz zespołu REVOC.

Tegoroczną akcję WOŚP w Konopiskach wsparli druhowie z OSP KSRG Rększowice, przeprowadzając z wielkim oddaniem, przed licznie zgromadzoną publicznością pokaz udzielania pierwszej pomocy - prezentując tajniki swojej niebezpiecznej, a zarazem odpowiedzialnej pracy. Emocjonująca inscenizacja z „wezwania do wypadku” była dla wielu niezapomnianym przeżyciem. Dla wszystkich, którzy zechcieli pogłębić swoją wiedzę nt. ratowania ludzkiego życia przygotowano fantoma ratowniczego. Chętnych do nauki, w tym najmłodszych mieszkańców naszej gminy, nie brakowało.

Nowością tegorocznego Finału w Konopiskach było stanowisko bezpłatnego pomiaru ciśnienia oraz pomiaru poziomu cukru we krwi, w którym, z wielką energią i bezinteresownie pracowały wolontariuszki - Panie Bożena Badora i Jadwiga Kozakiewicz – udzielając dodatkowo porad nt. zachowania dobrego zdrowia.

Jak zawsze, głównym celem „Wielkiego Grania” było zebranie jak największej sumy pieniężnej. Licytowano dary przekazane przez Fundację WOŚP oraz Darczyńców - Sponsorów z terenu Gminy Konopiska. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się także: loteria fantowa oraz „kawiarenka”, w której serwowano m.in. ciasta domowego wypieku – przekazane przez członkinie Kół Gospodyń Wiejskich. Wolontariusze (18 osób) – uczniowie z klas gimnazjalnych w Aleksandrii, Konopiskach i Hutkach, kwestowali niestrudzenie w całej gminie – a wszystko w imię pomocy najmłodszym i najbardziej bezbronnym.

Na koniec – dla uczczenia 26 Finału odpalono fajerwerki - „światełko do nieba”.

Całość zebranych w tym dniu pieniędzy zostanie przekazana Fundacji WOŚP. W bieżącym roku – dzięki Państwa pomocy zebraliśmy 21 324,23 zł! BRAWO! Przekazano również 40 Eurocentów oraz złoty łańcuszek.

Najwyższe kwoty z „puszek” to: 1 641,27zł – Natalia Gondro, 1 451,26zł – Daniel Drożdżyński, 1 222,50zł – Kinga Knapczyk, 1 209,65zł – Wiktoria Musik, 1 157,50zł – Andżelika Knapczyk.

Tegoroczną akcję wsparli Darczyńcy - Sponsorzy:
- Dariusz Moczarski Rodzinna Firma Wędliniarska Aleksandria
-  Kuźnia Pałysz
- Andrzej Miedziński Zakład Stolarski
- Cztery Łapy Joanna Kowalik
- DMK-INVEST Marcin Konieczny
- LANTI Marcin i Katarzyna Kołaczyk
- Stajnia Don Camillo Elżbieta i Grzegorz Wypchlak
- Owczarkowa Zagroda Monika i Dariusz Owczarek
- Salon optyczny „FAMILY” Iwona Rembisz
- Firma Handlowa „IRENA” Alicja Skrobarczyk
- Delikatesy „U Niny” Nina Pęciak
- Kwiaciarnia „Tajemniczy Ogród” Klaudia Kowalczyk
- Metro - Kręgielnia & Pizzeria
- Prezes Włodzimierz Cichoń Bank Spółdzielczy w Konopiskach
- „Apteka na zdrowie” Renata Golanowska
- „Dobra Apteka” Patrycja Zięba
- Kwiaciarnia „LIRATA” Joanna Kowalska
- PHU Anna Kołodziejczyk, Robert Kołodziejczyk
- PPH „Kar-Mar” Elżbieta Kuśmierek
- Kuchnia Smaku Kamila Krupińska
- „Ooh la la” Rafał Jezierski
- Gabinet Urody Anna Jabłońska
- „Gamex” Sklep Wielobranżowy Andrzej Ściebior
- Maciej Młynarczyk
- Stowarzyszenie „Kochamy Sport” Deichmann
- Orkiestra Dęta OSP w Konopiskach
- KGW Korzonek

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za okazane serca, za szczodrość i przychylność.źródło: O.Muc/GCKiR   http://www.konopiska.pl/urzad/aktualnosci/idn:1998


    Ważne informacje
Schemat postępowania w przypadku potwierdzonego wyniku dodatniego wśród uczniów lub pracowników placówek
oświatowych- dla dyrektorów szkół/ przedszkoli
znajduje się w zakładce ORGANIZACJA SZKOŁY

Tygodniowy plan lekcji znajduje się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie klas I-VIII rozpoczynają zajęcia lekcyjne o 8.15

Wypełniając obowiązek przekazania gminom i dyrektorom szkół podstawowych informacji
o szkołach ponadpodstawowych na terenie województwa, wynikający z § 11 pkt. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 sierpnia 2019 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół, placówek i centrów (Dz. U. poz. 1737), informuję, że wykaz szkół ponadpodstawowych dostępnych dla absolwentów szkół podstawowych w rekrutacji na rok szkolny 2022/2023, został zamieszczony na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Katowicach www.kuratorium.katowice.pl w zakładce Rodzice i uczniowie/Rekrutacja oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Kuratorium w zakładce Ogłoszenia/Ogłoszenia inne.


Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno- wychow.
w roku szkolnym 2023/2024 -2,3 listopada 2023, 29,30 kwietnia 2024r., 2,3 maja 2024r., 31 maja 2024r.,17 czerwca 2024r.
Informacja o dobrowolnym ubezpieczeniu dziecka znajduje
się w pliku AKTUALNOŚCI

Informujemy, że sprawozdania finansowe za rok 2018
znajdują się na stronie

bip.konopiska

w zakładce Inne > Jednostki organizacyjne >
Zespół Szkolno-Przedszkolny
im. Mikołaja Kopernika w Hutkach

Wybieram zawód dla siebie

Informator o szkolnictwie branżowym na terenie
Częstochowy i powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego, myszkowskiego znajduje się na:
https://womczest.edu.pl/
wybieram-zawod/index.html
.
Ponadto informacje z wyborem zawodu można znaleźć na
stronie:
https:doradztwo.ore.edu.pl

KLAUZULA RODO

Klauzula informacyjna_rodo


Stawka żywieniowa w roku szkolnym 2023/2024

Przedszkole:
Śniadanie - 2,50 zł
Obiad-4,20 zł
Podwieczorek-2,00zł

Szkoła Podstawowa:
Obiad-4,50zł

Nr konta do wpłat za żywienie:
ZSP HUTKI BUDZET
96 8273 0006 2000 0000 0172 4669deklaracja-dostepnosci-1


Standardy Ochrony Małoletnich obowiązujące w przedszkolu i szkole podstawowej znajdują się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

 

    Dzwonki szkolne
1. 8.15-9.00
2. 9.10-9.55
3. 10.05-10.50
4. 11.00-11.45 (obiad klasy I-III)
5. 12.00-12.45 (obiad klasy IV-VIII)
6. 13.00-13.45
7. 13.55-14.40
8. 14.50-15.35
 

    Kalendarz

 

 
 Zespół Szkolno-Przedszkoly im. Mikołaja Kopernika w HutkachRealizacja: Shile Design Studio