szkola hutki
Strona głównaAktualnościPlikiGaleriaKontakt

Organizacja szkoły
Rada rodziców
Samorząd uczniowski
Pedagog szkolny
Brać szkolna
Osiągnięcia uczniów
Hala sportowa
Erasmus
Szkolne kółko caritas
Pracownicy szkoły
Zajęcia pozalekcyjne
Świetlica
Uroczystości


 


PIKINIK RODZINNY
W  słoneczne, niedzielne popołudnie 28 maja 2018 roku na boisku przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Mikołaja Kopernika odbył się PIKNIK RODZINNY. Główną ideą, która przyświecała temu miłemu spotkaniu było kultywowanie tradycji obchodów Dnia Matki, Dnia Ojca i Dnia Dziecka.  W związku z tym dzieci przygotowały ,, ucztę dla ducha” w postaci wspaniałego i różnorodnego programu artystycznego, który niewątpliwie stał się powodem do dumy rodziców i licznie obecnych dziadków ze swoich pociech. Przedszkolaki grupa młodsza pod opieką pań Żanety Drożdżyńskiej i Joanny Dróżdż, grupa starsza – Iwona Maj, klasy I-IV pani Maria Wołczyk, Krystyna Badora i pan Dariusz Herman zaprezentowali liczne tańce i piosenki oraz inscenizacje popularnych i lubianych wierszy Brzechwy. Piękna muzyka, barwne stroje i radosne uśmiechy dzieci ,a także wręczone upominki wywołały wzruszenie wśród zgromadzonej publiczności. Kolejnym punktem programu był występ dwóch grup tanecznych z Hutek i Starczy Tifa Dance School pod kierownictwem pani Justyny Stelmach.Pozostałe atrakcje pikniku to przygotowane przez pana Adama Szczerbaka rozgrywki i konkurencje sportowe tj. przeciąganie liny, tor przeszkód czy mecz piłki siatkowej plażowej. Jak zwykle sport stworzył okazję do wspólnego, aktywnego spędzania czasu rodziców z dziećmi i cieszył się niezwykłą popularnością i zaangażowaniem. Elementem pikniku, który wzbudził silne emocje i zainteresowanie był zorganizowany przez panią Agnieszkę Jakubowską Turniej Szachowy w ramach podsumowania realizowanego w Gminie Konopiska  projektu ,, Edukacja przez szachy w szkole”. Wśród dwudziestu pięciu uczestników wyłoniono zwycięzców , którymi zostali: I m-ce Mateusz Grajcar, II m-ce Konrad Cieślik, III m-ce Alicja Tekiela.Podczas pikniku zadbano nie tylko o ,,sferę ducha”, ale także ciała, Rada Rodziców wraz z panią Barbarą Cierniak zaangażowała się w przygotowanie grilla, a nauczyciele obsługiwali kawiarenkę, w której można było nabyć pyszną kawę i ciasto. Wspaniała pogoda i dobre humory stały się gwarancją udanej imprezy, która wzmocniła więzi emocjonalne dzieci z rodziną i pozwoliła na integrację  środowiska lokalnego i uroczyste obchody rodzinnego święta.


Warsztaty rakietowe w Hutkach !!!
Dnia 10-05-2018r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. M. Kopernika w Hutkach, na zaproszenie Biblioteki Publicznej w Hutkach, pracownicy z Uniwersytetu Rozwoju w Częstochowie przeprowadzili zajęcia z wykorzystaniem zasad aerodynamiki.

Dzieci przedszkolne, oraz klasy I i III szkoły podstawowej budowały mini rakiety oraz sprawiały, by te wzbijały się do góry.

Sprawdziły na jakiej zasadzie działa silnik odrzutowy, wzięły udział w zabawie z fruwającymi balonami.

Na własnej skórze zobaczyły co to znaczy stawić opór.

Dowiedziały się również, jak to jest możliwe, że samoloty, rakiety czy balony mogą unosić się w powietrzu, oraz wiele innych ciekawostek z zakresu aerodynamiki.

Po zadowolonych i uśmiechniętych buziach można było zauważyć, że wszystkim bardzo się podobało.

Często po takich spotkaniach dzieci szukają innych źródeł informacji w zakresie rozwoju techniki i w tym celu częściej odwiedzają biblioteki co nas jako bibliotekarzy bardzo cieszy.

Dziękujemy Pani Zdzisławie Szydłowskiej za  wspaniałą lekcję


List Minister MEN do rodziców uczniów II klas gimnazjum
List Minister Edukacji Narodowej do rodzicow i opiekunow uczniow_2018.05.18 w wersji pdf

PAMIĘTAMY O NASZYCH DZIELNYCH DRUHACH STRAŻAKACH
W dniu 11 maja 2018 roku odbyła się wycieczka do Ochotniczej Straży Pożarnej w Hutkach. Remizę strażacką odwiedziły przedszkolaki oraz uczniowie szkoły podstawowej z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego im. Mikołaja Kopernika w Hutkach.
Celem wycieczki  było zapoznanie dzieci z pracą strażaka oraz przekazanie wiedzy jak postępować w obliczu niebezpieczeństwa.Już na samym początku strażacy zademonstrowali nam swój strój bojowy. Przygotowali również pokaz sprzętu strażackiego służącego do gaszenia pożaru lub usuwania skutków powodzi, wypadków drogowych lub innych katastrof. Mogliśmy też obserwować oraz przy pomocy dzielnych strażaków, przećwiczyć umiejętność lania wody ze strażackiego hydrantu.
Na koniec wszystkie dzieci oraz uczniowie mogli jeszcze popatrzeć na plac ćwiczeń z wysokości strażackiego samochodu, przymierzyć strażackie hełmy, zrobić sobie zdjęcie ze strażakami.
Dzieci podziękowały strażakom wręczając im piękne rysunki oraz kwiaty.


Sukces Bartka Machonia

Bartek Machoń uczeń IV klasy szkoły podstawowej po raz pierwszy zaprezentował się szerokiej publiczności  jako solista w konkursie piosenki. Jego występ doceniło Jury XIV Festiwalu Piosenki Europejskiej organizowanym w Konopiskach przyznając mu wyróżnienie   


Święto Konstytucji 3 Maja
W dniu 26 kwietnia 2018 roku, z okazji 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja, uczniowie klasy drugiej gimnazjum przygotowali przedstawienie przypominające nam jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Polski.
Konstytucja uchwalona 3 maja 1791 roku była pierwszą w Europie i drugą na świecie nowoczesną konstytucją.
Była to dla wszystkich świetna lekcja historii i patriotyzmu, która z pewnością pozostanie w świadomości naszych uczniów.

Magdalena Wolska-Majchrzak

PAMIĘTAMY...APEL Z OKAZJI ROCZNICY ZBRODNI KATYŃSKIEJ
W ramach naszego cyklu spotkań upamiętniających wydarzenia historyczne spotkaliśmy się, aby przypomnieć tragiczne wydarzenia z czasów II wojny światowej i uczcić pamięć Polaków, którzy zostali zamordowani przez NKWD.

Wiosna w pełni rozkwitła słońce promieniem grzało
Ale jeńcom katyńskim niewiele czasu zostało
Zabito, me darowano życia oraz wolności
Z okrutnością. bez dobra Z sercem pełnym złości


Wszystko zaczęło się już 17 września 1939 r. W następstwie akcji radzieckiej do niewoli dostało się około ćwierć miliona żołnierzy Wojska Polskiego. Jesienią tego roku został wydzielony specjalny kontyngent, do którego trafili oficerowie, literaci, inżynierowie, prawnicy...Umieszczeni zostali w trzech obozach. 5 marca 1940r. w Moskwie zapadła decyzja o rozstrzelaniu 14 700 więźniów Kozielska, Ostaszkowa, Starobielska, a także 11000 innych Polaków osadzonych w więzieniach na terenie Rosji. W pierwszych dniach kwietnia 1940r. rozpoczęła się ,,akcja załadowywania".

Tej nocy zgładzono Wolność
W katyńskim lesie
Zdradzieckim strzałem w czaszkę
Pokwitowano wrzesień.
Związano do tyłu ręce
By w obecności kata
Nie mogła ich wznieść błagalnie
Do Boga i do świata.
Zakneblowano usta
By w tej katyńskiej nocy
Nie mogła błagać o litość
Ni wezwać znikąd pomocy


14 listopada 2007 r. polski Sejm ustanowił  dzień 13 kwietnia  Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Dzień Pamięci obchodzony jest w rocznicę opublikowania przez Niemców w 1943 r. informacji o odkryciu w Rosji masowych grobów oficerów Wojska Polskiego.
Uczniowie kl. IV przygotowali i zaprezentowali montaż słowno –muzyczny.

A las katyński szumi
i nad tym się głowi
dlaczego w oczy nie śmie spojrzeć
człowiek człowiekowi


Anna Pietras

Widowisko muzyczne pt.,,Przygody Wilka i Zająca''
16 kwietnia uczniowie klasy I, III SP oraz dzieci przedszkolne wybrali się do Częstochowy, gdzie w Klubie ,,Politechnik'' obejrzeli widowisko muzyczne pt.,,Przygody Wilka i Zająca''. W musicalu mogliśmy zobaczyć m.in. takie postaci: Mister Baj - świetny impresario, niezwykły Wilk, który tańczy i śpiewa, pan Gajowy, który ogłosił akcję sprzątania lasu, Tańcząca Dziewczyna, Zając, Wędkarz, Strażak i Szalony Drwal. Oprócz wspaniałych kostiumów, pięknych piosenek spektakl zawierał elementy wychowawcze i ekologiczne. Bajkowe postacie swym zachowaniem przekazały widzom, że w życiu powinni poszukiwać takich wartości jak dobroć, serdeczność, miłość i chęć niesienia pomocy innym. Nie śmiecimy, nie hałasujemy w lesie, dbamy o czystość naszej Ziemi. Strażak przestrzegał  przed pożarami głównie w lesie, Wędkarz narzekał na zabrudzone wody, w których trudno złowić ryby. Całości widowiska dopełniała ciekawa scenografia, efekty sceniczne i kolorowe lasery.

Z ŻYCIA PRZEDSZKOLA "ZDROWIE NASZYM SKARBEM"
W dniu 25 kwietnia 2018 roku przedszkolaki z grupy młodszej podjęły wielkie wyzwanie: postanowiły zrobić pyszne, zdrowe i kolorowe kanapki. Na stołach zagościły świeże warzywa: sałata, pomidory, ogórki, rzodkiewki, szczypiorek. Nie zabrakło oczywiście  pieczywa, masła, wędliny i sera oraz przyborów kuchennych pomocnych w pracy. Zanim zabraliśmy się do działania, pobawiliśmy się w odgadywanie smaków produktów potrzebnych do zrobienia kanapek. Następnie wszystkie dzieci z wielkim zaangażowaniem, samodzielnie lub z niewielką pomocą smarowały i układały produkty na swoich kanapkach tworząc ciekawe kompozycje.
Kolejna część zajęć dotyczyła działań edukacyjnych z zakresu profilaktyki stomatologicznej, która miała na celu uczenia dzieci prawidłowego mycia ząbków, a także budowania świadomości potrzeby utrzymania higieny jamy ustnej.
Joanna Dróżdż


SPOTKANIE Z PSYCHOLOGIEM
Tolerancja
Nie wiem, co to - tolerancja,
zawsze tylko moja racja,
a ten, kto ma inne zdanie,
zaraz za swoje dostanie.
Trzeba wyśmiać go, ukarać,
niech się zmieni szybko, zaraz!
Niech będzie taki jak ja,
i poglądy moje ma,
i ubiera się podobnie,
głową potakuje zgodnie.
Oj, nie jesteś zbyt marudny?
Świat się stanie... szary, nudny.
Niechże każdy sobie myśli,
mówi, żyje po swojemu,
pod warunkiem, że nie robi
tym krzywdy drugiemu.
autor: Małgorzata Wiśniewska-Koszela

W dniu 23 kwietnia 2018 roku odbyły się warsztaty dla uczniów IV klasy szkoły podstawowej oraz gimnazjum, z psychologiem Powiatowej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Częstochowie panią Agnieszką Matyjaszek. Tematyka spotkania dotyczyła Szacunku i akceptacji inności. Celem warsztatów było uświadomienie uczniom ważnych wartości, przybliżenia znaczenia tolerancji, szacunku, zrozumienia, akceptacji, empatii oraz bezinteresownej pomocy.
Joanna Dróżdż


    Ważne informacje
Schemat postępowania w przypadku potwierdzonego wyniku dodatniego wśród uczniów lub pracowników placówek
oświatowych- dla dyrektorów szkół/ przedszkoli
znajduje się w zakładce ORGANIZACJA SZKOŁY

Tygodniowy plan lekcji znajduje się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie klas I-VIII rozpoczynają zajęcia lekcyjne o 8.15

Wypełniając obowiązek przekazania gminom i dyrektorom szkół podstawowych informacji
o szkołach ponadpodstawowych na terenie województwa, wynikający z § 11 pkt. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 sierpnia 2019 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół, placówek i centrów (Dz. U. poz. 1737), informuję, że wykaz szkół ponadpodstawowych dostępnych dla absolwentów szkół podstawowych w rekrutacji na rok szkolny 2022/2023, został zamieszczony na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Katowicach www.kuratorium.katowice.pl w zakładce Rodzice i uczniowie/Rekrutacja oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Kuratorium w zakładce Ogłoszenia/Ogłoszenia inne.


Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno- wychow.
w roku szkolnym 2023/2024 -2,3 listopada 2023, 29,30 kwietnia 2024r., 2,3 maja 2024r., 31 maja 2024r.,17 czerwca 2024r.
Informacja o dobrowolnym ubezpieczeniu dziecka znajduje
się w pliku AKTUALNOŚCI

Informujemy, że sprawozdania finansowe za rok 2018
znajdują się na stronie

bip.konopiska

w zakładce Inne > Jednostki organizacyjne >
Zespół Szkolno-Przedszkolny
im. Mikołaja Kopernika w Hutkach

Wybieram zawód dla siebie

Informator o szkolnictwie branżowym na terenie
Częstochowy i powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego, myszkowskiego znajduje się na:
https://womczest.edu.pl/
wybieram-zawod/index.html
.
Ponadto informacje z wyborem zawodu można znaleźć na
stronie:
https:doradztwo.ore.edu.pl

KLAUZULA RODO

Klauzula informacyjna_rodo


Stawka żywieniowa w roku szkolnym 2023/2024

Przedszkole:
Śniadanie - 2,50 zł
Obiad-4,20 zł
Podwieczorek-2,00zł

Szkoła Podstawowa:
Obiad-4,50zł

Nr konta do wpłat za żywienie:
ZSP HUTKI BUDZET
96 8273 0006 2000 0000 0172 4669deklaracja-dostepnosci-1


Standardy Ochrony Małoletnich obowiązujące w przedszkolu i szkole podstawowej znajdują się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

 

    Dzwonki szkolne
1. 8.15-9.00
2. 9.10-9.55
3. 10.05-10.50
4. 11.00-11.45 (obiad klasy I-III)
5. 12.00-12.45 (obiad klasy IV-VIII)
6. 13.00-13.45
7. 13.55-14.40
8. 14.50-15.35
 

    Kalendarz

 

 
 Zespół Szkolno-Przedszkoly im. Mikołaja Kopernika w HutkachRealizacja: Shile Design Studio