szkola hutki
Strona głównaAktualnościPlikiGaleriaKontakt

Organizacja szkoły
Rada rodziców
Samorząd uczniowski
Pedagog szkolny
Brać szkolna
Osiągnięcia uczniów
V4 Gen Mini-Grant
Erasmus
Szkolne kółko caritas
Pracownicy szkoły
Zajęcia pozalekcyjne
Fundusze Europejskie
Uroczystości









































 


POWIATOWY KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO


Sukces Dominki


Sukces naszych gimnazjalistek
Wyniki Gminnego Konkursu Plastycznego na Kartkę "100 – Lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę"

Konkurs plastyczny organizowany przez Szkołę Podstawową w Konopiskach cieszył się dużym powodzeniem wśród uczniów z całej gminy. Za główne kryterium oceny organizatorzy przyjęli zgodność z tematem konkursu, jakość wykonania, twórcze i oryginalne podejście do tematu, estetykę prac oraz poziom artystyczny. Nagrodzeni uczestnicy konkursu to również nasi uczniowie

III kategoria kl. VII, VIII i kl. III gimnazjum
1.Alicja Tekiela kl. III G Hutki
3. Julia Jakubowska kl. III G Hutki


Organizatorzy konkursu dziękują wszystkim uczestnikom za udział. Gratulujemy zwycięzcom!

Anna Trzepizur
Cezary Trzepizur
http://www.konopiska.pl/urzad/aktualnosci/idn:2505


Dzień Pluszowego Misia
Dnia 20.11.2018 roku młodsza grupa przedszkolna obchodziła Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji dzieci przyniosły do przedszkola swojego ulubionego pluszaka. Dzieci uczestniczyły w zabawach związanych z tematyką związaną z pluszowym przyjacielem. Przedszkolaki wykonały piękne Misie z balonów oraz grzechotki. Każde z dzieci na koniec zajęć otrzymało „Dyplom Przyjaciela Pluszowego Misia”.


Konkurs recytatorski
Dnia 14 listopada 2018 roku w Publicznym Przedszkolu w Konopiskach odbył się III Gminny Konkurs Recytatorski pt. „Kochamy Naszą Niepodległą Ojczyznę”. Z naszego przedszkola wzięły udział: Maja Fac z grupy starszej oraz Gabriela Pielka z grupy młodszej. Dzieci prezentowały wiersze o charakterze patriotycznym. Wszystkie dzieci uczestniczące w konkursie otrzymały dyplomy oraz nagrody książkowe i drobne upominki.  
Wyniki:
w kategorii dzieci 4 – letnich III miejsce zajęła Gabriela Pielka,
w kategorii dzieci 6 – letnich nagrodę za udział dostała Maja Fac.
Do konkursów uczestniczki przygotowały panie: mgr Iwona Maj oraz Żaneta Drożdżyńska. Dużym wparciem dla wychowawców byli rodzice, za co serdecznie dziękujemy.


,,MIRABELKA – HISTORIA KIEŁKUJĄCA”
W  dniu 9 listopada w Zespole Szkolno- Przedszkolnym im. Mikołaja Kopernika uroczyście obchodzono 100 lat Odzyskania Niepodległości ,po uroczystej Akademii odbyły się warsztaty czytelnicze  organizowane w bibliotekach w całej Polsce , na podstawie książki „Mirabelka” Cezarego Harasimowicza pt. „Mirabelka – kiełkująca historia”. Głównymi celami akcji były promocja czytelnictwa, rozbudzanie zainteresowania historią Polski, zwiększenie świadomości na temat wydarzeń związanych z wojną. Organizatorka chciała też włączyć społeczność szkolną  do aktywnego świętowania 100-lecia Niepodległości.
Najnowsza powieść  Cezarego Harasimowicza skierowana jest do młodszych czytelników. Mirabelka, która jest narratorem tej opowieści, rosła naprawdę. Przetrwała wojnę, getto, Zagładę, stalinizm, budowę okolicznych domów, ale nie przetrwała naszych czasów. Ścięto ją podczas budowy apartamentowca:
,,Ścinając drzewa, ścina się pamięć. Robi się to trochę bezmyślnie, nie przypuszczam, żeby towarzyszyły temu jakieś złe intencje. Po prostu ludzie, którzy to uczynili nie wiedzieli, że ścinają drzewo, które jest pamięcią tego miejsca - opowiadał Cezary Harasimowicz.”
Mirabelka ma umiejętność rozumienia ludzkiej mowy, ale rozmawia tylko z dziećmi. - Te, które dorastają, tracą tę umiejętność, ale rodzą się nowe, w różnych okolicznościach.
Jak wiemy kształtowanie postaw i wartości historycznych jest równie ważne jak pielęgnowanie rodzinnych korzeni. Dlatego akcja została zorganizowana dla czytelników w różnym wieku – od najmłodszych do najstarszych tak, aby spotkania stały się okazją do  dialogów oraz odkrywania wspomnień.
Uczniowie zarówno młodsi, jak i starsi chętnie zaangażowali się w przebieg wydarzenia, chętnie opowiadali o swoich korzeniach, zaczęli dostrzegać ich wagę i potrzebę posiadania ich w dorosłym życiu. Dzieci wskazały też na rolę Ojczyzny, jako korzeni Nas wszystkich, dlatego  dla upamiętnienia 100 lat Jej Niepodległości przygotowaliśmy ,,Mirabelkowe drzewo pamięci”.  Organizacja tej Akcji  była bardzo pouczającą przygodą!

Agnieszka Jakubowska


„ Polsko, nie jesteś Ty już niewolnicą...”
Świętowaliśmy wspólnie 100 lat Niepodległej!
„ Polsko, nie jesteś Ty już niewolnicą...”

    W dniu 9 listopada spotkaliśmy się na szkolnej akademii z okazji 100 – ej rocznicy odzyskania niepodległości. Ten dzień obfitował w kilka wydarzeń, ale wszystkie stanowiły dla naszej społeczności lekcję historii i patriotyzmu.
Warto się czasem zasłuchać
w wiatru granie,
szum gałęzi,
listopadów przemijanie.
Warto się czasem zasłuchać
W grobów ciszę,
By mowę wieków usłyszeć.
One mówią …
Co? Cóż groby nam powiedzieć mogą?
Tam taka cisza.
Cisza, która przejmuje trwogą.
Kto tę ciszę raz usłyszał,
wiele mówi mu ta cisza.
Tam zapisane są przodków marzenia,
wszystkie tęsknoty bóle  i cierpienia.
I słowa trzy, które przez pokolenia szły:
BÓG HONOR OJCZYZNA.
    W szkole odbywały się warsztaty dla uczniów w ramach projektu: „ Mirabelka”, a punktualnie o godzinie 11.11 wzięliśmy wszyscy udział w ogólnopolskiej akcji i odśpiewaliśmy polski hymn państwowy ( w całości). Później przyszła pora na uroczystą akademię przygotowaną przez najstarszych uczniów z kl. III Gimnazjum pod kierunkiem p. M. Wolskiej – Majchrzak. Refleksyjny i mądry w swoim przekazie program muzyczno- słowny nosił tytuł: „ Polsko, Ty zawsze wiernych miałaś synów”.
    Uczniowie przedstawili nam polską, jakże tragiczną historię z  XVIII wieku i drogę naszych przodków do wolności. Trudno było oprzeć się wzruszeniu, słuchając wersów polskiej poezji, pięknych pieśni patriotycznych i oglądając wspaniałą prezentację. Dzieci przedszkolne również dołączyły się do występów i pięknie zaprezentowały program niepodległościowy przygotowany przez swoje Panie. Wszyscy uczniowie wspaniale prezentowali sie w odświętnych strojach, a całości wrażenia dopełniły biało – czerwone kwiaty i chorągiewki przygotowane przez wychowawców przedszkolnych i p. M. Wołczyk.
Polska- to taka kraina,
która się w sercu zaczyna.
Potem jest w myślach blisko,
w pięknej ziemi nad Wisłą.
Jej ścieżkami chodzimy,
budujemy, bronimy.
Polska- Ojczyzna...
Kraina, która się w sercu zaczyna.
    To wyjątkowe święto przypomina nam bolesne karty naszej historii i chwile radosne z 1918 roku, gdy nasi przodkowie wiwatowali na cześć odrodzonej, w końcu wolnej, Ojczyzny. Bądźmy dumni ze swojego pochodzenia, poznawajmy przeszłość, bo ona jest wartością każdego narodu  i cieszmy się , że dane nam jest żyć w niepodległej Polsce.
A. Pietras


„Rekord dla Niepodległej”

W piątek 9 listopada o godz. 11:11 w woj. śląskim w 2785 szkołach 551 699 uczniów oraz 54 245 nauczycieli i pracowników oświaty odśpiewa hymn narodowy, wśród nich cała społeczność naszego Zespołu.

Akcja „Rekord dla Niepodległej” została ogłoszona przez Minister Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej. W całym kraju ponad 4,8 mln uczniów i prawie 470 tys. nauczycieli i pracowników oświaty z 24 tys. przedszkoli, szkół oraz placówek oświatowych zgłosiło swój udział w akcji „Rekord dla Niepodległej”.


Mirabelka w Hutkach w ramach obchodów 100.lecia


Uroczystości 100 – ej rocznicy odzyskania niepodległości na Jasnej Górze Częstochowa

„ Nie rzucim ziemi, skąd nasz ród...”
    Jakże aktualne były, są i będą te słowa dla każdego Polaka. Ta ziemia to nasza Ojczyzna. Niestety w XVIII wieku nasi przodkowie przeżyli wielką tragedię utraconej wolności. Obyśmy nigdy więcej tego nie doświadczyli. Przyszły lata zaborów, represji, nadziei i walki o powrót na mapy Europy – powstania narodowe...Dopiero po I wojnie światowej udało się skutecznie upomnieć o Polskę .
W tym roku obchodzimy 100 – ą  rocznicą odzyskania niepodległości. Co roku pamiętamy o naszym narodowym święcie 11 listopada, ale w tym roku delegacja uczniów naszej szkoły, wraz z nauczycielami, już 4 listopada wzięła udział w uroczystościach w Częstochowie. Wzgórze jasnogórskie to miejsce wyjątkowe i symboliczne, a 100 lat temu: „ najpierw wolność przyszła na Jasną górę”. Jasnogórski bohater kpt. Artur Wiśniewski przejął klasztor z rąk byłych zaborców, a na wieży pojawiły sie biało – czerwone flagi.
Uroczystości jasnogórskie przebiegały w kilku etapach. W Bazylice została odprawiona uroczysta msza z udziałem gości i pocztów sztandarowych, które później ustawiły sie na błoniach i czekały na nadejście korowodu patriotycznego. Wyruszył on z Placu Biegańskiego. W tym marszu również brali udział nasi uczniowie. Korowód poruszał się w rytmie poloneza. Nastąpił dalszy ciąg uroczystości i patriotycznego pikniku. Na pamiątkę wydarzeń sprzed 100 lat na jasnogórskiej wieży zawisła 100 – metrowa flaga w narodowych barwach.
To była żywa lekcja patriotyzmu, w której uczestniczyli nie tylko częstochowianie.
A.Pietras




    Ważne informacje
Informacje dotyczące EGZAMINÓW ÓSMOKLASISTY znajdują się w zakładce ORGANIZACJA SZKOŁY

Tygodniowy plan lekcji znajduje się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

W roku szkolnym 2024/2025 uczniowie klas I-VIII rozpoczynają zajęcia lekcyjne o 8.15.

Wypełniając obowiązek przekazania gminom i dyrektorom szkół podstawowych informacji
o szkołach ponadpodstawowych na terenie województwa, wynikający z § 11 pkt. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 sierpnia 2019 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół, placówek i centrów (Dz. U. poz. 1737), informuję, że wykaz szkół ponadpodstawowych dostępnych dla absolwentów szkół podstawowych w rekrutacji na rok szkolny 2022/2023, został zamieszczony na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Katowicach www.kuratorium.katowice.pl w zakładce Rodzice i uczniowie/Rekrutacja oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Kuratorium w zakładce Ogłoszenia/Ogłoszenia inne.


Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno- wychow.
w roku szkolnym 2024/2025 -2,3 stycznia 2025r., 2 maja 2025r., 13-15 maja 2025r.,20 czerwca 2025r.,23 czerwca 2025r.



Informacja o dobrowolnym ubezpieczeniu dziecka znajduje
się w ZAKŁADCE PLIKI DO POBRANIA

Wybieram zawód dla siebie

Informator o szkolnictwie branżowym na terenie
Częstochowy i powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego, myszkowskiego znajduje się na:
https://womczest.edu.pl/
wybieram-zawod/index.html
.
Ponadto informacje z wyborem zawodu można znaleźć na
stronie:
https:doradztwo.ore.edu.pl

KLAUZULA RODO

Klauzula informacyjna_rodo


Stawka żywieniowa w roku szkolnym 2024/2025

Przedszkole:
Śniadanie - 3,00 zł
Obiad-5,50 zł
Podwieczorek-3,00zł

Szkoła Podstawowa:
Obiad-6,00zł

Nr konta do wpłat za żywienie:
ZSP HUTKI BUDZET
96 8273 0006 2000 0000 0172 4669



deklaracja-dostepnosci-1


Standardy Ochrony Małoletnich obowiązujące w przedszkolu i szkole podstawowej znajdują się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

 

    Dzwonki szkolne
1. 8.15-9.00
2. 9.10-9.55
3. 10.05-10.50
4. 11.00-11.45 (obiad klasy I-III)
5. 12.00-12.45 (obiad klasy IV-VIII)
6. 13.00-13.45
7. 13.55-14.40
8. 14.50-15.35
 

    Kalendarz

 

 
 Zespół Szkolno-Przedszkoly im. Mikołaja Kopernika w HutkachRealizacja: Shile Design Studio