szkola hutki
Strona głównaAktualnościPlikiGaleriaKontakt

Organizacja szkoły
Rada rodziców
Samorząd uczniowski
Pedagog szkolny
Brać szkolna
Osiągnięcia uczniów
Hala sportowa
Erasmus
Szkolne kółko caritas
Pracownicy szkoły
Zajęcia pozalekcyjne
Świetlica
Uroczystości


 


Spotkanie przedszkolaków ze sztuką

Dzień Języków Europejskich
W czwartek 28 września 2017 roku obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych, którego głównym celem jest uświadomienie korzyści płynących z uczenia się języków .  Uczniowie klasy II i III gimnazjum wykonywali plakaty, na których odpowiadali na pytanie „Dlaczego warto uczyć się  języków obcych”. Jak zawsze wykazali się dużą pomysłowością i kreatywnoścą. Część uczniów klasy II i III gimnazjum prowadziła lekcje języka angielskiego w klasach I i III  SP oraz języka niemieckiego w klasie IV. Prowadzący przekonali się, że nauczanie języków nie jest rzeczą prostą. Jednak mimo to poradzili sobie świetnie. Nauka połączona z zabawą bardzo podobała się najmłodszym.


Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach
21 września 2017 r. Europejskim Dniem Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach
Głównym celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa w komunikacji drogowej. Chodzi przede wszystkim o zwrócenie uwagi na powszechny problem, jakim jest duża liczba osób, która codziennie traci życie i zdrowie w wypadkach drogowych
Mając na uwadze fakt, że w  rejonie naszej szkoły  na co dzień przemieszcza się duża liczba dzieci, młodzieży , dorosłych samochodów zachęcamy,  podjęliśmy  działania na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Z dziećmi przedszkolnymi i uczniami  przeprowadzone zostały rozmowy  dotyczące wspomnianej tematyki , po czym uczniowie wykonali plakaty informujących o tym wydarzeniu.

Uczniowie I klasy sp z wychowawczynią


30.rocznica konsekracji Kościoła w Rększowicach
13 września 2017 roku w Rększowicach, odbyły się uroczystości 30-tej rocznicy konsekracji Kościoła  parafialnego pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Mszę świętą wraz z udzieleniem sakramentu bierzmowania odprawił metropolita częstochowski abp Wacław Depo.

W  jubileuszowej mszy św. udział wzięli: pierwszy proboszcz – budowniczy kościoła ks. prałat Stefan Jachimczak, ks. kanonik Jerzy Mielczarek,  ks. Sebastian Ciastek proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rększowicach, ks. Jacek Szczecina proboszcz parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Aleksandrii, Wójt Gminy Konopiska Jerzy Żurek, Przewodniczący Rady Gminy Edward Bałdyga, Sołtys sołectwa Hutki Halina Ernt, Przewodnicząca KGW Hutki Anna Bałdyga, poczty sztandarowe OSP Rększowice i OSP Hutki, Dyrektor Edyta Pawlak wraz z pocztami sztandarowymi ZSP im. Tadeusza Kościuszki w Rększowicach, Dyrektor Tamara Gwóźdź wraz z pocztami sztandarowymi ZSP im. Mikołaja Kopernika w Hutkach, Orkiestra Dęta OSP Konopiska oraz mieszkańcy naszej gminy. Wśród tych wyróżniały się  dzieci przedszkolne w krakowskich strojach i uczniowie-służba liturgiczna .


http://www.konopiska.pl/urzad/aktualnosci/idn:1784

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

 20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i  ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Nasze przedszkolaki świętowanie rozpoczęły od otrzymania prezentów- maskotek "lemurków". Następnie dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy i udziału w konkursach


AKCJA SPRZĄTANIE ŚWIATA
15 września 2017r. cała społeczność szkolna włączyła się w Akcję Sprzątania  Świata. Uczniowie gimnazjum i IV kl.sp przeszli przez wieś i okoliczny las zbierając śmieci.Dzień ten został połączony ze "Świętem Pieczonego Ziemniaka". Dzieci przedszkolne i uczniowie edukacji wczesnoszkolnej na warsztatach stworzyli piękne ziemniaczane ludziki i zwierzątka oraz obrazki związane z tą tematyką. Na zakończenie dnia Panie Kucharki dla wszystkich przygotowały zapiekankę ziemniaczaną i kiełbaski.


Gminne Dożynki w Hutkach
Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Mikołaja Kopernika w Hutkach był współorganizatorem tegorocznych Gminnych Dożynek, które odbyły się w Hutkach 10 września 2017r.
Uczniowie gimnazjum pod opieką pani Agnieszki Jakubowskiej wystawili ”Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. Przedstawienie to było jednym z elementów ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie Wesela”. W role bohaterów Wyspiańskiego:Pana Młodego zagrał Dawid Janik, Panią Młodą Emilia Domagała, Poetą był Szymon Zatłoka, Żyda zagrała Zuzanna Tekiela ,natomiast Rachelę Klaudia Machoń. Wszyscy aktorzy wspaniale odegrali swoje postaci, przenosząc publiczność w świat dawnych, polskich zwyczajów, wierzeń i historii. W dalszej części programu szkołę reprezentowała grupa taneczna grupa taneczna "Dance Army" oraz szkolny kabaret.
Dziękujemy całej społeczności szkolnej oraz rodzinom naszych dzieci przedszkolnych i uczniów, które poprzez wielkie zaangażowanie w wystrój trasy przemarszu korowodu dożynkowego, uświetniły tą uroczystość.
Zapraszamy na fotorelacje :


INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO2017/2018
4 września 2017 r. uczniowie wrócili do szkoły pełni sił, energii, by móc zdobywać wiedzę, osiągać sukcesy w nauce, realizować zainteresowania, odkrywać pasje i talenty. W  naszej szkole rozpoczęcie roku szkolnego przybrało bardzo uroczysty wymiar, bowiem jej próg został przekroczony nie tylko przez dzieci przedszkolne , pierwszoklasistów, uczniów szkoły podstawowej, gimnazjalistów, ich rodziców i nauczycieli, ale także zaproszonych gości : Edwarda Bałdygę- przewodniczącego Rady Gminy Konopiska, Halinę Ernt- sołtysa sołectw Hutki, Ks. Sebastiana Ciastka-proboszcza Parafii w Rększowicach, Annę Bałdygę-przewodnicząca KGW w Hutkach. Podczas apelu głos zabrała Tamara Gwóźdź-dyrektor ZSP w Hutkach, która serdecznie przywitała osoby uczestniczące w tym ważnym dniu, nawiązała do reformy szkolnictwa, wykwalifikowanej kadry pedagogicznej, znakomitego wyniku egzaminu  ubiegłorocznych gimnazjalistów, życząc dzieciom przedszkolnym i uczniom w nowym roku szkolnym podążania za marzeniami, odkrywania swoich możliwości i pasji, dużo uśmiechu i optymizmu. Głos zabrał również  Pan Edward Bałdygę , który dołączył do słów pani dyrektor zwracając uwagę na poprawę bezpieczeństwa uczniów w drodze do i ze szkoły w związku z oddaniem do użytku chodnika wzdłuż wsi.
W trakcie inauguracji można było wysłuchać wierszy i piosenek w wykonaniu uczniów II klasa gimnazjum,   których do występu przygotowała Pani Magdalena Wolska-Majchrzak.
Minutą ciszy uczczono pamięć poległych na frontach II wojny światowej.
Po części oficjalnej nastąpiło  spotkaniu uczniów z wychowawcami.


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017
22 czerwca  dzieci przedszkolne, a 23 czerwca  uczniowie zakończyli kolejny rok szkolny i rozpoczęli wymarzone wakacje. Zanim to nastąpiło, o godz. 9.30, rozpoczęła się w naszym Zespole uroczystość, w czasie której P. Dyrektor podsumowała upływający rok i nagrodziła uczniów, którzy szczególnie na to zasłużyli. Na początku odbyło się wręczenie nagród książkowych dla klasy II i III Szkoły Podstawowej, potem świadectwa z wyróżnieniem otrzymali uczniowie klas gimnazjalnych. Szczególnymi bohaterami  byli tego dnia nasi wychowankowie z kl. III Gimnazjum - kolejny rocznik naszych absolwentów. Połowa uczniów tej klasy wypracowała sobie bardzo wysokie oceny, co zaowocowało uzyskaniem świadectwa z wyróżnieniem, a na dodatek tegoroczna klasa uzyskała bardzo wysokie wyniki na egzaminach gimnazjalnych, przekraczając średnie krajowe z każdej jego części. Bardzo się cieszymy i jesteśmy dumni z naszych uczniów. Gratulujemy wszystkim, którzy się do tego przyczynili.
    Oprócz świadectw pojawiły się również wspaniałe nagrody - nie tylko książkowe. Troje uczniów gimnazjalnych - z najwyższymi średnimi -  za swoją całoroczną pracę otrzymało nagrody w postaci wycieczki (Władysławowo, Trójmiasto, Toruń, Malbork ). Tego dnia pamiętaliśmy nie tylko o uczniach, ale również o ich rodzicach - listy gratulacyjne otrzymali rodzice najlepszych uczniów z kl. III Gimnazjum,     a podziękowania -  Ci, którzy przez cały rok szkolny najbardziej angażowali się w pomoc i inne działania na rzecz naszego Zespołu. Dziękujemy! Nagrody zostały przyznane uczniom nie tylko za wyniki w nauce: otrzymali je: uczniowie klas młodszych, czytający najwięcej książek, najlepsi, sportowcy, uczniowie pracujący w Samorządzie Uczniowskim oraz dwóch uczniów kl. III, którzy reprezentowali szkołę w poczcie sztandarowym.
    Na koniec przyszedł czas na program artystyczny - tradycyjnie przygotowany przez uczniów Gimnazjum, opuszczających naszą szkołę - pod kierunkiem wychowawcy - A. Pietras. Był czas na wspomnienia, refleksje, wskazówki dla siebie i innych oraz na podziękowania tym, których spotkali na swojej drodze... Słowa, piosenki, emocje, wzruszenia - tego dostarczył wszystkim przedstawiony program.... Społeczność II klasy gimnazjum pożegnała swoich starszych kolegów wręczając im pamiątkowe upominki. Uczniowie klasy III Gimnazjum stali się kolejnym rocznikiem naszych absolwentów. Życzymy im samych słonecznych chwil, życzliwych ludzi na ich dalszej drodze oraz spełniania marzeń. Zawsze zapraszamy do naszej szkoły...

Uroczystość dobiegła końca...

Życzymy wszystkim miłych, udanych i bezpiecznych wakacji!
Do zobaczenia we wrześniu!

Już czerwiec
otwiera lata bramy
a tam
czeka na nas
las.
W chłodnym mroku
lśnią słońca polany
i strumyk
na kamykach gra...
                                              A.Pietras


Nocne czytanie poezji Juliana Tuwima w ZSP Hutki
Uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Hutkach od lat aktywnie uczestniczą w kampanii społecznej ,,Cała Polska czyta dzieciom’’ włączając się w organizowane w ramach kampanii akcje. Noc z poezją Juliana Tuwima to wieczorno-nocna akcja w niekonwencjonalny sposób promująca czytanie w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom pod hasłem ,,Czytanie zbliża’’. Był to projekt przygotowany przez nauczycielki – Krystynę Badora i Iwonę Maj, a wzięli  w niej udział uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej i dzieci przedszkolne z tzw. ,,zerówki’’.
W dniu 20 czerwca 2017 r. spotkaliśmy się w godzinach wieczornych w naszej szkole. Rolę czytających godnie przejęli uczniowie klasy III, którzy swoim młodszym kolegom przedstawili wybrane przez siebie utwory Juliana Tuwima. Były to ,,Okulary’’, ,,Bambo’’, ,,Spóźniony słowik’’, ,,Słoń Trąbalski’’, ,,Warzywa’’, ,,Zosia Samosia’’, ,,Abecadło’’ i  wspaniała ,,Lokomotywa’’. Bawiliśmy się świetnie,  a głosy zadowolenia usłyszałyśmy od wszystkich uczestników naszego spotkania, Rano, po przebudzeniu zjedliśmy pyszne  śniadanie. Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu imprezy.

Krystyna Badora ZSP Hutki    Ważne informacje
Schemat postępowania w przypadku potwierdzonego wyniku dodatniego wśród uczniów lub pracowników placówek
oświatowych- dla dyrektorów szkół/ przedszkoli
znajduje się w zakładce ORGANIZACJA SZKOŁY

Tygodniowy plan lekcji znajduje się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie klas I-VIII rozpoczynają zajęcia lekcyjne o 8.15

Wypełniając obowiązek przekazania gminom i dyrektorom szkół podstawowych informacji
o szkołach ponadpodstawowych na terenie województwa, wynikający z § 11 pkt. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 sierpnia 2019 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół, placówek i centrów (Dz. U. poz. 1737), informuję, że wykaz szkół ponadpodstawowych dostępnych dla absolwentów szkół podstawowych w rekrutacji na rok szkolny 2022/2023, został zamieszczony na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Katowicach www.kuratorium.katowice.pl w zakładce Rodzice i uczniowie/Rekrutacja oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Kuratorium w zakładce Ogłoszenia/Ogłoszenia inne.


Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno- wychow.
w roku szkolnym 2023/2024 -2,3 listopada 2023, 29,30 kwietnia 2024r., 2,3 maja 2024r., 31 maja 2024r.,17 czerwca 2024r.
Informacja o dobrowolnym ubezpieczeniu dziecka znajduje
się w pliku AKTUALNOŚCI

Informujemy, że sprawozdania finansowe za rok 2018
znajdują się na stronie

bip.konopiska

w zakładce Inne > Jednostki organizacyjne >
Zespół Szkolno-Przedszkolny
im. Mikołaja Kopernika w Hutkach

Wybieram zawód dla siebie

Informator o szkolnictwie branżowym na terenie
Częstochowy i powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego, myszkowskiego znajduje się na:
https://womczest.edu.pl/
wybieram-zawod/index.html
.
Ponadto informacje z wyborem zawodu można znaleźć na
stronie:
https:doradztwo.ore.edu.pl

KLAUZULA RODO

Klauzula informacyjna_rodo


Stawka żywieniowa w roku szkolnym 2023/2024

Przedszkole:
Śniadanie - 2,50 zł
Obiad-4,20 zł
Podwieczorek-2,00zł

Szkoła Podstawowa:
Obiad-4,50zł

Nr konta do wpłat za żywienie:
ZSP HUTKI BUDZET
96 8273 0006 2000 0000 0172 4669deklaracja-dostepnosci-1


Standardy Ochrony Małoletnich obowiązujące w przedszkolu i szkole podstawowej znajdują się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

 

    Dzwonki szkolne
1. 8.15-9.00
2. 9.10-9.55
3. 10.05-10.50
4. 11.00-11.45 (obiad klasy I-III)
5. 12.00-12.45 (obiad klasy IV-VIII)
6. 13.00-13.45
7. 13.55-14.40
8. 14.50-15.35
 

    Kalendarz

 

 
 Zespół Szkolno-Przedszkoly im. Mikołaja Kopernika w HutkachRealizacja: Shile Design Studio