szkola hutki
Strona głównaAktualnościPlikiGaleriaKontakt

Organizacja szkoły
Rada rodziców
Samorząd uczniowski
Pedagog szkolny
Brać szkolna
Osiągnięcia uczniów
Hala sportowa
Erasmus
Szkolne kółko caritas
Pracownicy szkoły
Zajęcia pozalekcyjne
Świetlica
Uroczystości


 


DO HYMNU
Cała społeczność Zespołu włączyła się   w ogólnopolską akcję pod hasłem "Szkoła do hymnu" 2021, organizowaną przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.
10 listopada 2021r. o godz.11.11 odśpiewaliśmy cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. Wydarzenie było tym bardziej niezwykle, że  zdalnie połączyliśmy się z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym w Aleksandrii dla wspólnego wykonania hymnu przy akompaniamencie Pana Dariusza Hermana- nauczyciela muzyki w obu zespołach. Dziękujemy społeczności z ZSP W Aleksandrii za stworzenie nam takiej możliwości.
11 listopada Święto Niepodległości
Polska to słowa,
którymi mama nas woła.
Polska to wiedza,
którą co dzień daje nam szkoła.
Polska to ziemia,
na której mieszkać nam przyszło.
Polska to dzieje
kraju nad Odrą i Wisłą.
Polska to pieśni,
nasze zwyczaje i święta.
Polska to wszystko,
o czym każdy Polak pamięta.
Polska to nasze myśli,
nasze marzenia i sny.
Czym jest Polska?
Polska to My!Dzień Zdrowego Śniadania
8 listopada Dzień Zdrowego Śniadania

Śniadanie to najważniejszych posiłek dnia, który dostarcza nam niezbędnej energii. Z tej okazji uczniowie z klasy II wraz z wychowawczynią przygotowali samodzielnie śniadanie. Dzięki różnorodności i pomysłowości było zdrowo i kolorowo. Śniadanie było podstawą do dalszej pracy, nauki i zabawy.
Uczniowie zapoznali się również z zasadami zdrowego odżywiania, składnikami odżywczymi oraz piramidą żywienia.
Była to niezapomniana przygoda edukacyjna.

Joanna Dróżdż


Dzień Postaci z Bajek
5 listopada
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

W ramach innowacji CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki uczniowie z klasy II przyszli przebrani do szkoły za postacie z bajek.
Dzieci miały okazję przypomnieć sobie bajki z dzieciństwa. Uczniowie rozwiązywali zagadki, quizy oraz rysowali i opisywali ulubioną postać z bajki. Dzieci prezentowały swoje stroje podczas zabaw przy muzyce. Na koniec otrzymały dyplomy i medale. Był to dzień pełen wrażeń.

Pamiętajmy, czytając dzieciom bajki rozwijamy ich wyobraźnię, fantazję, pamięć i wzbogacamy słownictwo.

Joanna Dróżdż


CZYTAM Z KLASĄ Lekturki spod chmurki w klasie II
Uczniowie z klasy II przystąpili do realizacji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego CZYTAM Z KLASĄ Lekturki spod chmurki. Projekt ten wspiera rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III. Celem projektu jest rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej, rozwijanie aktywności czytelniczej, doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania, zachęcanie rodziców do czytania dzieciom, zagłębienie wiedzy na temat cech i kompetencji osób wykonujących różne zawody oraz integracja zespołu klasowego.
Tegoroczna edycja projektu jest pod hasłem "Poznajemy zawody". Projekt składa się z trzech modułów:
I. Podróże małe i duże
II. Naukowy zawrót głowy
III. Na ratunek
Uczniowie z klasy II wykonali pierwsze zadanie obowiązkowe z I modułu projektu pod nazwą Podróże małe i duże. Obejrzeli film promujący projekt o chmurce Tosi, następnie wykonali stronę tytułową Lekturnika oraz pracę plastyczną na gazetkę ścienną. Mała chmurka Tosia wspierała uczniów we wszystkich działaniach. Jako pierwszą lekturę wybraliśmy książkę pt. "O psie, który jeździł koleją" Romana Pisarskiego. Uczniowie wykonali cudne lapbooki, w których z wielką kreatywnością przedstawili portret głównego bohatera, a następnie wyruszyli z nim w podróż po Włoszech.
Uczniowie już z niecierpliwością czekają na kolejne zaplanowane zadania:)

Joanna Dróżdż


Dzień Dyni w klasie II
Dnia 29 października 2021r. w klasie II obchodziliśmy Dzień Dyni. Tego dnia dzieci ubrały się do szkoły na pomarańczowo. Podczas zajęć uczniowie poznali wielką różnorodność dyń i wzbogacili wiedzę na ich temat. Z ogromną kreatywnością wykonali dyniową notatkę w swoich OK zeszytach. Na koniec dzieci otrzymały dyniowe naszyjniki i słodki upominek. Odbyła się również degustacja dżemu dyniowo-pomarańczowego, który wszystkim bardzo smakował.
Dzień Dyni był dla uczniów bardzo wyjątkowy i radosny.

Joanna Dróżdż


Pamiętamy...
Dzień zadumy i wspomnień,
o Tych, co odeszli...

W dniu 28 października 2021r. wychowawcy i uczniowie z klas 1-3 wybrali się, jak co roku pod Krzyż Misji Świętych w Hutkach, aby uczcić pamięć zmarłych. Uczniowie zmówili modlitwę i zapalili znicze.

Joanna Dróżdż
Iwona Maj
Maria Wołczyk


Zdrowe odżywianie
W piątkowy   słoneczny, jesienny poranek klasa 1 przygotowała smaczne i zdrowe kanapki, poznając jednocześnie tajniki zdrowego odżywiania" Nie zabierajcie mamy"- zajęcia w ramach projektu "Pamięć 81"
Uczniowie ZSP im. M. Kopernika w Hutkach obejrzeli film dokumentalny pt. " Nie zabierajcie  mamy" - w ramach Projektu „Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie – 13 GRUDNIA 1981 - PAMIĘTAMY".Film dokumentalny, który ma na celu przedstawienie nieopowiedzianej do tej pory historii działaczek „Solidarności” – kobiet aresztowanych i internowanych w trakcie trwania stanu wojennego w Polsce (13 grudnia 1981r. – 22 lipca 1983r.). To naprawdę przejmujący obraz historii Polski i Polaków w latach 80 - tych XX wieku. Bolesne przeżycia, jakich doświadczały kobiety, które występują w filmie , wywarły na nas ogromne wrażenie. To najlepsza lekcja historii -  opowiedziana przez uczestników i świadków tamtych lat. Należy im się szacunek i pamięć!


A.Pietras

Na czy polega praca leśnika?
Mało kto poprawnie zliczy,
czym zajmuje się leśniczy.
A wśród jego obowiązków
wiele pozostaje w związku
właśnie z lasem, który chroni
i przed złym turystą broni.
Strzeże też las przed szkodami,
które wyrządzamy sami.
Co dzień lasek swój przemierza,
by nakarmić w borze zwierza.
Za to wszystko dziękujemy
i przyjaciółmi lasu być chcemy.
Treści przyrodnicze w wychowaniu przedszkolnym i edukacji wczesnoszkolnej mają ogromne znaczenie dla prawidłowego rozwoju dzieci i uczniów. Ciekawie przekazane informacje dotyczące przyrody oraz jej ochrony na długo zostają w pamięci naszych najmłodszych, jednocześnie uczą ich odpowiedzialności za swoje postępowanie.
Podczas realizacji tematów dotyczących „Lasu i jego mieszkańców” w ramach innowacji pedagogicznej „Przyjaciele przyrody” zaplanowałyśmy również spotkanie z leśnikiem. Nasze zaproszenie przyjęli Pan leśniczy Marcin Gibaszek i pan leśniczy Krzysztof Wołczyk z Nadleśnictwa Herby.
Podczas spotkania 26 października Panowie leśniczowie opowiadali dzieciom na czym polega praca leśnika, co to jest las, przedstawili plansze i naturalne okazy różnych gatunków drzew i krzewów leśnych, pokazali jak wygląda pomiar drewna i jego oznaczanie za pomocą specjalnego numeratora. Nie zabrakło też ciekawostek dotyczących mieszkańców lasu – lisa, borsuka, sarny, jelenia, dzika, zająca, dzięcioła czy sójki.
Przedszkolaki i uczniowie klas I –III bardzo angażowali się w zajęcia, chętnie odpowiadali na stawiane im pytania oraz same zadawali wiele pytań dotyczących przyrody i pracy w lesie. Całe spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, a wysłuchane ciekawostki i wiadomości poszerzyły wiedzę przyrodniczą dzieci.
Nie zabrakło też opowieści na temat bezpiecznego wypoczynku w lesie i o zasadach przeciwpożarowych, jakie w lesie obowiązują. Na zakończenie spotkania był czas na pamiątkowe zdjęcia w czapce leśnika i kasku drwala.
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za interesujące zajęcia przyrodnicze.
Iwona Maj
Maria Wołczyk


    Ważne informacje
Schemat postępowania w przypadku potwierdzonego wyniku dodatniego wśród uczniów lub pracowników placówek
oświatowych- dla dyrektorów szkół/ przedszkoli
znajduje się w zakładce ORGANIZACJA SZKOŁY

Tygodniowy plan lekcji znajduje się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie klas I-VIII rozpoczynają zajęcia lekcyjne o 8.15

Wypełniając obowiązek przekazania gminom i dyrektorom szkół podstawowych informacji
o szkołach ponadpodstawowych na terenie województwa, wynikający z § 11 pkt. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 sierpnia 2019 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół, placówek i centrów (Dz. U. poz. 1737), informuję, że wykaz szkół ponadpodstawowych dostępnych dla absolwentów szkół podstawowych w rekrutacji na rok szkolny 2022/2023, został zamieszczony na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Katowicach www.kuratorium.katowice.pl w zakładce Rodzice i uczniowie/Rekrutacja oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Kuratorium w zakładce Ogłoszenia/Ogłoszenia inne.


Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno- wychow.
w roku szkolnym 2022/2023 -2,3 listopada 2023, 29,30 kwietnia 2024r., 2,3 maja 2024r., 31 maja 2024r.,17 czerwca 2024r.
Informacja o dobrowolnym ubezpieczeniu dziecka znajduje
się w pliku AKTUALNOŚCI

Informujemy, że sprawozdania finansowe za rok 2018
znajdują się na stronie

bip.konopiska

w zakładce Inne > Jednostki organizacyjne >
Zespół Szkolno-Przedszkolny
im. Mikołaja Kopernika w Hutkach

Wybieram zawód dla siebie

Informator o szkolnictwie branżowym na terenie
Częstochowy i powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego, myszkowskiego znajduje się na:
https://womczest.edu.pl/
wybieram-zawod/index.html
.
Ponadto informacje z wyborem zawodu można znaleźć na
stronie:
https:doradztwo.ore.edu.pl

KLAUZULA RODO

Klauzula informacyjna_rodo


Stawka żywieniowa w roku szkolnym 2023/2024

Przedszkole:
Śniadanie - 2,50 zł
Obiad-4,20 zł
Podwieczorek-2,00zł

Szkoła Podstawowa:
Obiad-4,50zł

Nr konta do wpłat za żywienie:
ZSP HUTKI BUDZET
96 8273 0006 2000 0000 0172 4669deklaracja-dostepnosci-1
 

    Dzwonki szkolne
1. 8.15-9.00
2. 9.10-9.55
3. 10.05-10.50
4. 11.00-11.45 (obiad klasy I-III)
5. 12.00-12.45 (obiad klasy IV-VIII)
6. 13.00-13.45
7. 13.55-14.40
8. 14.50-15.35
 

    Kalendarz

 

 
 Zespół Szkolno-Przedszkoly im. Mikołaja Kopernika w HutkachRealizacja: Shile Design Studio