szkola hutki
Strona głównaAktualnościPlikiGaleriaKontakt

Organizacja szkoły
Rada rodziców
Samorząd uczniowski
Pedagog szkolny
Brać szkolna
Osiągnięcia uczniów
Hala sportowa
Erasmus
Szkolne kółko caritas
Pracownicy szkoły
Zajęcia pozalekcyjne
Świetlica
Uroczystości


 


Wieczorek filmowy w klasie 3
18 listopada 2022r. uczniowie z klasy 3 spotkali się w szkole na wieczorku filmowym. Wybór padł na film „Grinch Świąt nie będzie”.
Spotkaniu towarzyszyły rozmowy, śmiech, tańce, śpiew i przyjazna atmosfera:)
Był to bardzo udany wieczór, który zostanie w pamięci dzieci na długo.
Dziękujemy rodzicom za przygotowanie przekąsek i słodkości.

Joanna Dróżdż"Do hymnu"Podobnie jak w ubiegłych latach przystąpiliśmy  do akcji „Szkoła do hymnu” Ministerstwa Edukacji i Nauki .
O symbolicznej godzinie 11:11 w ostatni dzień roboczy przed  Narodowym Świętem Niepodległości dzieci przedszkolne, uczniowie i nauczyciele wykonali Hymn „Mazurek Dąbrowskiego”.
W ten sposób cała społeczność szkolna wspólnie świętowała kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości


Replika obrazu Jana Matejki„Jan III Sobieski pod Wiedniem”
14 listopada 2022r uczniowie klas VI-VIII podziwiali  jeden z dwóch największych na świecie haftowanych obrazów-replikę obrazu Jana Matejki „Jan III Sobieski pod Wiedniem”. Haft jest repliką w wymiarach rzeczywistych obrazu Jana Matejki (458 cm na894cm),którego oryginał znajduje się w Muzeach Watykańskich. 53 osoby przez trzy lata wykonały haftowały to dzieło. Każdy z artystów musiał wykonać około metra kwadratowego historycznego dzieła.Tego wielkiego wyzwania podjęli się twórcy zrzeszeni w Fundacji Wspierania Kultury, Sztuki i Tradycji Rękodzieła Artystycznego im. Św. Królowej Jadwigi w Częstochowie. Wśród nich byli  mieszkańcy całej Polski.
Uczniowie mogli zobaczyć rownież obrazy Pani Marii Pastusińskiej - haftowane dzieła, które na co dzień zdobią wnętrza domu rodzinnego w Aleksandrii.
Dziękujemy Pani Sylwii Rogacz za oprowadzenie po wystawie i przekaz cennych informacji.Wieczornica z okazji święta Niepodległości
9 listopada2022r.w ZSP im. M. Kopernika w Hutkach odbyła się wieczernica z okazji Święta Niepodległości pod hasłem "Świętujmy razem". Współorganizatorem tego przedsięwzięcia było Koło Gospodyń Wiejskich w Hutkach. Gościnnie wystąpił lokalny zespół "Walentynki. Program artystyczny został przygotowany przez pp.Agnieszkę Jakubowską, Iwonę Maj, Marię Wołczyk i Joannę Dróżdż. Nad dekoracją czuwało czujne oko p.Magdaleny Wolskiej-Majchrzak , a o akustykę zatroszczył się p.Dariusz Herman.W czasie programu przypomniano obchody dwudziestolecia niepodległości -11.11.1938r. w Hutkach, było to możliwe dzięki przekazanym przez pp.Teresę i Alicję Kołodziejczyk (córki por.Leona Kołodziejczyka-kierownika szkoły) fragmentom sprawozdania z tamtych czasów.W czasie uroczystości p. Stanisław Sączek przekazał pamiątkowy medal z Monte Cassino.   Dzięki sprzętowi zakupionemu w ramach programu "Laboratoria przyszłości" oraz zaangażowaniu całej społeczności Hutek , obecności władz gminy i przedstawicielki powiatu oraz  tak licznie przybyłych  gości cel "Świętujmy razem"został osiągniętyKonkurs ekologiczny "Nasze łąki kolorowe"
Gratulujemy uczniom z klasy 3 udziału w konkursie ekologicznym „Nasze łąki kolorowe", organizowanym w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego

Brawo
Emilia Kamińska
Hubert Kukuła
Miłosz Ferdyn
Dziękujemy również pozostałym uczniom za udział w konkursie.

Opiekun: Joanna Dróżdż


Dzień Drzewa
10 października Światowy Dzień Drzewa.
Ten dzień wpisał się w kalendarz wydarzeń ekologicznych w klasie 3.
Uczniowie cieszyli się czystym powietrzem oraz energią, jaką przekazują nam drzewa rosnące wokół naszej szkoły.
Pogoda dopisała, dlatego mogliśmy również nacieszyć oczy pięknem, polskiej jesieni.
Uczniowie wykonali również ciekawe i kolorowe prace plastyczne.
Z okazji tego święta uczniowie VIII klasy zasadzili drzewa owocowe:grusze i jabłonie.

Joanna Dróżdż


Pasowowanie pierwszolasistów na uczniów
Dziś Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole jest to tradycyjnie Dzień Pasowania Pierwszaków, którzy przygotowani przez panią Iwonę Maj spisali się na medal oraz czas podziękowań za całoroczną pracę.Gminne Zawody Lekkoatletyczne na stadionie im. Ireny Szewińskiej w Konopiskach
W dniu dzisiejszym odbyły  się "Gminne Zawody Lekkoatletyczne na stadionie im. Ireny Szewińskiej w Konopiskach".
Czynny udział‚ brali w nim nasi uczniowie, którzy spisali się bardzo dobrze. Można powiedzieć dosłownie , że na medal
Gratulujemy wszystkim uczestnikom
Kategoria klas IV-VI:
Bartosz Kołdon - I miejsce - bieg na 300 metrów
Julia Marchefka - I miejsce - bieg na 600 metrów
Oliwia Florczyk - I miejsce - rzut piłeczką palantową
Borys Kozakiewicz - II miejsce - skok w dal
Nikola Płaszczymąka - III miejsce - skok w dal
Konrad Cieślik - III miejsce - rzut piłeczka palantową
Ponad to udział‚ wzięli: Amelia Zaręba, Dominika Marchefka, Bartosz Książek, Lena Ślimak
Opiekun: Adam Szczerbak

NOC BIBLIOTEK 2022 ,, TO MUSI SIĘ POWIEŚĆ”
Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja przekonująca do czytania poprzez promocję lokalnych bibliotek jako najbliższych miejsc spotkań z kulturą, z różnorodnymi zasobami i bezpłatną ofertą dla społeczności, sprzyjających wymianie idei i integracji.

 Centrum Edukacji Obywatelskiej akcję zainicjowało i rozwija pod patronatem Biblioteki Narodowej, z udziałem współorganizatorów – Fundacji ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom oraz Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, a także licznych partnerów i patronów.

 Noc Bibliotek to wielkie święto bibliotek i czytania – ogólnopolska akcja w niekonwencjonalny sposób zachęca do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, miejsc wspólnych, łączących ludzi, lokalnych centrów żywej kultury i edukacji.

Październik to miesiąc bibliotek szkolnych – dlatego też biblioteka w Zespole Szkolno - Przedszkolnym im. M. Kopernika w Hutkach we współpracy z Gminną Publiczną Biblioteką w Konopiskach również wzięła udział w tym wydarzeniu, aby w niekonwencjonalny sposób podczas imprezy literackiej pokazać, jak ciekawym, przyjaznym i otwartym na wszystkich uczniów i uczennice miejscem jest biblioteka!

W nocy z 30 września na 1 października uczniowie ZSP w Hutkach spotkali się w szkole, aby podczas tej wyjątkowej nocy rozwijać swoją pasję czytania i wspólnie spędzić czas, pod opieką bibliotekarek pani Agnieszki Jakubowskiej i pani Katarzyny Lis. Wieczór był pełen wrażeń, każdy uczestnik zaprezentował przygotowany przez siebie fragment ulubionej książki, który ukazywał bohatera w sytuacji, kiedy ,, coś” mu się powiodło i udało, następnie rozmawiali na temat, że w literaturze zawsze można szukać wsparcia i przykładów różnych możliwości rozwiązywania życiowych kłopotów. Książki pozwalają zapomnieć o troskach dnia codziennego , a także  przenieść się we wspaniały świat wyobraźni. Uczniowie przygotowali prace  plastyczne pt.,, O czym jest ta książka”, które pozwoliły przygotować gazetkę szkolną. W związku z tym , że tego wieczoru obchodziliśmy też Dzień Chłopaka, były tańce, zabawa w chowanego . Kolejnym punktem programu były  różnorodne quizy dotyczące znajomości literatury i nie tylko, ważnym elementem było również wspólne oglądanie filmów powstałych w oparciu o literaturę. Wszyscy świetnie się bawili , a noc spędzona w bibliotece pozwoliła na integrację w tak trudnym dla nas wszystkich czasie pandemii.        
W organizacji tego przedsięwzięcia przydatny okazał się sprzęt nagłaśniający i audiowizualny pozyskany w ramach programu "Laboratoria przyszłości"

Szczególne podziękowania kierujemy do pani dyrektor Tamary Gwóźdź i  dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Konopiskach pana Piotra Mesyasza, którzy zaangażowali się i umożliwili organizację tej imprezy.

Relacja filmowa:
https://www.facebook.com/BibliotekaHutki/videos/819094116211012

                                               Agnieszka Jakubowska

Tygodnia Profilaktyki Chorób Zakaźnych
W ramach obchodzonego niedawno Tygodnia Profilaktyki Chorób Zakaźnych przeprowadzono akcję promującą zdrowie i zdrowy tryb życia, uczniowie przygotowali plakaty, które mają przypominać nam o dbaniu o własne zdrowie.
    Ważne informacje
Schemat postępowania w przypadku potwierdzonego wyniku dodatniego wśród uczniów lub pracowników placówek
oświatowych- dla dyrektorów szkół/ przedszkoli
znajduje się w zakładce ORGANIZACJA SZKOŁY

Tygodniowy plan lekcji znajduje się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie klas I-VIII rozpoczynają zajęcia lekcyjne o 8.15

Wypełniając obowiązek przekazania gminom i dyrektorom szkół podstawowych informacji
o szkołach ponadpodstawowych na terenie województwa, wynikający z § 11 pkt. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 sierpnia 2019 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół, placówek i centrów (Dz. U. poz. 1737), informuję, że wykaz szkół ponadpodstawowych dostępnych dla absolwentów szkół podstawowych w rekrutacji na rok szkolny 2022/2023, został zamieszczony na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Katowicach www.kuratorium.katowice.pl w zakładce Rodzice i uczniowie/Rekrutacja oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Kuratorium w zakładce Ogłoszenia/Ogłoszenia inne.


Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno- wychow.
w roku szkolnym 2023/2024 -2,3 listopada 2023, 29,30 kwietnia 2024r., 2,3 maja 2024r., 31 maja 2024r.,17 czerwca 2024r.
Informacja o dobrowolnym ubezpieczeniu dziecka znajduje
się w pliku AKTUALNOŚCI

Informujemy, że sprawozdania finansowe za rok 2018
znajdują się na stronie

bip.konopiska

w zakładce Inne > Jednostki organizacyjne >
Zespół Szkolno-Przedszkolny
im. Mikołaja Kopernika w Hutkach

Wybieram zawód dla siebie

Informator o szkolnictwie branżowym na terenie
Częstochowy i powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego, myszkowskiego znajduje się na:
https://womczest.edu.pl/
wybieram-zawod/index.html
.
Ponadto informacje z wyborem zawodu można znaleźć na
stronie:
https:doradztwo.ore.edu.pl

KLAUZULA RODO

Klauzula informacyjna_rodo


Stawka żywieniowa w roku szkolnym 2023/2024

Przedszkole:
Śniadanie - 2,50 zł
Obiad-4,20 zł
Podwieczorek-2,00zł

Szkoła Podstawowa:
Obiad-4,50zł

Nr konta do wpłat za żywienie:
ZSP HUTKI BUDZET
96 8273 0006 2000 0000 0172 4669deklaracja-dostepnosci-1


Standardy Ochrony Małoletnich obowiązujące w przedszkolu i szkole podstawowej znajdują się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

 

    Dzwonki szkolne
1. 8.15-9.00
2. 9.10-9.55
3. 10.05-10.50
4. 11.00-11.45 (obiad klasy I-III)
5. 12.00-12.45 (obiad klasy IV-VIII)
6. 13.00-13.45
7. 13.55-14.40
8. 14.50-15.35
 

    Kalendarz

 

 
 Zespół Szkolno-Przedszkoly im. Mikołaja Kopernika w HutkachRealizacja: Shile Design Studio