szkola hutki
Strona głównaAktualnościPlikiGaleriaKontakt

Organizacja szkoły
Rada rodziców
Samorząd uczniowski
Pedagog szkolny
Brać szkolna
Osiągnięcia uczniów
Hala sportowa
Szkolne kółko caritas
Pracownicy szkoły
Zajęcia pozalekcyjne
Świetlica
Uroczystości

 


ZAPROGRAMUJ PRZYSZLOŚĆ
Rozwijamy edukację cyfrową
dla najmłodszych uczniów

„Zaprogramuj przyszłość” to projekt, dzięki któremu blisko 20 000 uczniów klas 1-3 szkół podstawowych z niewielkich miejscowości uczy się podstaw programowania i rozwija umiejętności cyfrowe w praktyce.
Jest to inicjatywa Fundacji Orange i Stowarzyszenia Mistrzowie Kodowania. Organizacje prowadzą ją wspólnie w ramach 9 projektów regionalnych, które uzyskały dofinansowanie ze środków Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.
Aby umożliwić wykorzystywanie nowej wiedzy w praktyce, szkoła została zaopatrzona w nowoczesne zestawy edukacyjne. Zawierają one roboty, zestawy mechatroniczne, tablety przeznaczone do nauki programowania oraz maty edukacyjnej do kodowania bez prądu.
W naszej szkole również ruszyliśmy z edukacją cyfrową wśród najmłodszych. Uczniowie rozpoczęli swoją przygodę z programowaniem już w ferie zimowe. Ambasadorem edukacji cyfrowej w naszej szkole została Joanna Dróżdż.
Więcej informacji o projekcie: https://www.zaprogramujprzyszlosc.edu.pl/ https://fundacja.orange.pl/nasze-programy/zaprogramuj-przyszlosc/DZIEŃ BABCI I DZIADKA
Dzień Babci i Dzień Dziadka w naszej szkole jest na stałe wpisany w kalendarz imprez i co roku obchodzimy go bardzo hucznie.
W piątkowe, styczniowe popołudnie odbyła się wielka uroczystość na którą licznie przybyli dziadkowie przedszkolaków i uczniów klas młodszych. Wnuczęta bardzo wdzięcznie i szczerze wyraziły swoją miłość do Babć i Dziadków poprzez prezentacje i występy w poszczególnych grupach wiekowych. Dzieci wręczyły Dziadkom upominki. Uroczystość zakończono słodkim poczęstunkiem.
Był to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale też zaproszonych gości, dzień pełen wzruszeń, uśmiechów i radości.Przedszkolaki podczas prac plastycznych:)Przedszkolaki i uczniowie podczas uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka:)RELACJA ZAWODÓW W POCZESNEJ
W dniu 23.01.2018 roku w Poczesnej odbył się Powiatowy Turniej Piłki Halowejo Puchar Wójta w kategorii chłopców z rocznika 2002,2003,2004.Szkolna drużyna piłki nożnej w składzie :Dawid Janik, Łukasz Krawczyk, Kuba Kościelniak, Bartek Lewandowski, Wiktor Górniak, Dawid Kowalski, Fabian Klabisz  pod opieką Adama Szczerbaka-nauczyciela wych.fizycznego zdobyła I miejsce w Noworocznym Turnieju organizowanym w Poczesnej
Zawody rozgrywane były na Hali w składach 5-osobowych. Mecze odbywały się w systemie ”każdy z każdym”. Wystąpiło w nim 5 drużyn: Gimnazjum z Kamienicy Polskiej, Starczy, Poczesnej, Woźnik oraz Hutek. Wygraliśmy 4 spotkania(Kamienica 8:0, Poczesna 3:2, Woźniki 4:2) i zremisowaliśmy ze Starcza 1:1 co w rezultacie dało nam pierwsze miejsce! Nasi uczniowie pokazali przede wszystkim co to jest wola walki, zaangażowanie, ale i gra fair play.Warto podkreślić, że najlepszym strzelcem oraz zawodnikiem turnieju został Łukasz Krawczyk.                                 
Tabela końcowa turnieju:
1. Gimnazjum Hutki
2. Gimnazjum Starcza
3. Gimnazjum Poczesna
4. Gimnazjum Woźniki
5. Gimnazjum Kamienica Polska


Z ŻYCIA PRZEDSZKOLA "KARNAWAŁOWE PRACE PLASTYCZNE"


XXVI Finał WOŚP w Konopiskach
„Dla wyrównania szans w leczeniu noworodków” – takie hasło przyświecało tegorocznemu finałowi WOŚP, w którym udział wzięli ludzie „dobrego serca” z całego świata – w tym z Gminy Konopiska.

14 stycznia 2018r. w Gminnej Hali Sportowej, w szczytnym celu zagrali ramię w ramię mieszkańcy naszej gminy oraz przybyli goście z: ZSP w Rększowicach, Publicznego Przedszkola w Konopiskach, ZSP w Kopalni, Przedszkola Oxford for KIDS, SP w Łaźcu, SP w Jamkach – Korzonku, KGW Kopalnia, ZSP w Hutkach - z zespołami „Dance Army” oraz „Big Bang”, ZS w Konopiskach, ZSP w Aleksandrii oraz zespoły: Konopielki, HIT The Floor Crew z Częstochowskiego Teatru Tańca, Walentynki, Barbórki, tańca nowoczesnego „AFEROWO”, mażoretek „SZYK”, podopiecznych Stowarzyszenia „Prometeus” oraz zespołu REVOC.

Tegoroczną akcję WOŚP w Konopiskach wsparli druhowie z OSP KSRG Rększowice, przeprowadzając z wielkim oddaniem, przed licznie zgromadzoną publicznością pokaz udzielania pierwszej pomocy - prezentując tajniki swojej niebezpiecznej, a zarazem odpowiedzialnej pracy. Emocjonująca inscenizacja z „wezwania do wypadku” była dla wielu niezapomnianym przeżyciem. Dla wszystkich, którzy zechcieli pogłębić swoją wiedzę nt. ratowania ludzkiego życia przygotowano fantoma ratowniczego. Chętnych do nauki, w tym najmłodszych mieszkańców naszej gminy, nie brakowało.

Nowością tegorocznego Finału w Konopiskach było stanowisko bezpłatnego pomiaru ciśnienia oraz pomiaru poziomu cukru we krwi, w którym, z wielką energią i bezinteresownie pracowały wolontariuszki - Panie Bożena Badora i Jadwiga Kozakiewicz – udzielając dodatkowo porad nt. zachowania dobrego zdrowia.

Jak zawsze, głównym celem „Wielkiego Grania” było zebranie jak największej sumy pieniężnej. Licytowano dary przekazane przez Fundację WOŚP oraz Darczyńców - Sponsorów z terenu Gminy Konopiska. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się także: loteria fantowa oraz „kawiarenka”, w której serwowano m.in. ciasta domowego wypieku – przekazane przez członkinie Kół Gospodyń Wiejskich. Wolontariusze (18 osób) – uczniowie z klas gimnazjalnych w Aleksandrii, Konopiskach i Hutkach, kwestowali niestrudzenie w całej gminie – a wszystko w imię pomocy najmłodszym i najbardziej bezbronnym.

Na koniec – dla uczczenia 26 Finału odpalono fajerwerki - „światełko do nieba”.

Całość zebranych w tym dniu pieniędzy zostanie przekazana Fundacji WOŚP. W bieżącym roku – dzięki Państwa pomocy zebraliśmy 21 324,23 zł! BRAWO! Przekazano również 40 Eurocentów oraz złoty łańcuszek.

Najwyższe kwoty z „puszek” to: 1 641,27zł – Natalia Gondro, 1 451,26zł – Daniel Drożdżyński, 1 222,50zł – Kinga Knapczyk, 1 209,65zł – Wiktoria Musik, 1 157,50zł – Andżelika Knapczyk.

Tegoroczną akcję wsparli Darczyńcy - Sponsorzy:
- Dariusz Moczarski Rodzinna Firma Wędliniarska Aleksandria
-  Kuźnia Pałysz
- Andrzej Miedziński Zakład Stolarski
- Cztery Łapy Joanna Kowalik
- DMK-INVEST Marcin Konieczny
- LANTI Marcin i Katarzyna Kołaczyk
- Stajnia Don Camillo Elżbieta i Grzegorz Wypchlak
- Owczarkowa Zagroda Monika i Dariusz Owczarek
- Salon optyczny „FAMILY” Iwona Rembisz
- Firma Handlowa „IRENA” Alicja Skrobarczyk
- Delikatesy „U Niny” Nina Pęciak
- Kwiaciarnia „Tajemniczy Ogród” Klaudia Kowalczyk
- Metro - Kręgielnia & Pizzeria
- Prezes Włodzimierz Cichoń Bank Spółdzielczy w Konopiskach
- „Apteka na zdrowie” Renata Golanowska
- „Dobra Apteka” Patrycja Zięba
- Kwiaciarnia „LIRATA” Joanna Kowalska
- PHU Anna Kołodziejczyk, Robert Kołodziejczyk
- PPH „Kar-Mar” Elżbieta Kuśmierek
- Kuchnia Smaku Kamila Krupińska
- „Ooh la la” Rafał Jezierski
- Gabinet Urody Anna Jabłońska
- „Gamex” Sklep Wielobranżowy Andrzej Ściebior
- Maciej Młynarczyk
- Stowarzyszenie „Kochamy Sport” Deichmann
- Orkiestra Dęta OSP w Konopiskach
- KGW Korzonek

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za okazane serca, za szczodrość i przychylność.źródło: O.Muc/GCKiR   http://www.konopiska.pl/urzad/aktualnosci/idn:1998

Podsumowanie konkursu "ANIOŁ"


Z ŻYCIA PRZEDSZKOLA "WIZYTA W BIBLIOTECE"


NOC BIBLIOTEK


Z ŻYCIA PRZEDSZKOLA "DEKORUJEMY PIERNIKI"


Z ŻYCIA PRZEDSZKOLA "PIECZEMY ŚWIĄTECZNE CIASTECZKA"    Ważne informacje
ZAPRASZAMY 11 GRUDNIA 20117R O GODZ.16.30 NA DZIEŃ OTWARTY

Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno- wychow. w roku szkolnym 2017/2018
18-20.04.2018; 30.04.2018r
2.052018r, 4.05.2018r.,
1.06.2018r, 19.06.2018r. 

    Dzwonki szkolne
8.15 – 9.00
9.10 – 9.55
10.05 – 10.50
11.00 – 11.45
11.55 – 12.40 (obiad)
12.55 – 13.40
13.45 – 14.30
14.35 – 15.20
 

    Kalendarz

 

 
 Zespół Szkolno-Przedszkoly im. Mikołaja Kopernika w HutkachRealizacja: Shile Design Studio