szkola hutki
Strona głównaAktualnościPlikiGaleriaKontakt

Organizacja szkoły
Rada rodziców
Samorząd uczniowski
Pedagog szkolny
Brać szkolna
Osiągnięcia uczniów
Hala sportowa
Szkolne kółko caritas
Pracownicy szkoły
Zajęcia pozalekcyjne
Świetlica
Uroczystości

 


ANONIMOWA SKRZYNKA NA SYGNAŁY
Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Mikołaja Kopernika w Hutkach informuje,że w trosce o bezpieczeństwo dzieci i uczniów w Zespole podejmowane są działania wychowawcze i profilaktyczne.

W celu wzmocnienia współpracy w zakresie bezpieczeństwa w Zespole stworzyliśmy „ANONIMOWĄ SKRZYNKĘ NA SYGNAŁY” .
Informacje przekazywane  w ten sposób będą miały na celu zapobieganie  ewentualnym niebezpieczeństwom i zagrożeniom.

Skrzynka znajduje się na parterze po prawej stornie od głównego wejścia do budynku.

Wizyta w "Papugarni" w Katowicach
Dzieci przedszkolne z Paniami: Żanetą Drożdżyńską i Marią Górecką oraz uczniowie I klasy z Panią Marią Wołczyk udali się do Katowic , aby tam spotkać się bezpośrednio z papugami.Najmłodszym uczestnikom towarzyszyły mamy
Oto fotorelacja z tego wydarzenia


Wycieczka do Zaczarowanego Lasu
Dnia 5 czerwca 2019 roku odbyła się wycieczka dzieci przedszkolnych do Zaczarowanego Lasu w gminie Janów. Po dotarciu na miejsce na dzieci czekały tramwaje konne, którymi jechały przez Zaczarowany Las. W lesie czekało na dzieci wiele postaci z bajek między innymi Czerwony Kapturek, Jaś i Małgosia, Leśniczy, Baba Jaga. Dzieci były zachwycone atrakcjami przygotowanymi przez Lecholand. Po dotarciu na polanę czekały na dzieci kiełbaski z grilla. Całość wycieczki dopełniła piękna pogoda, dzięki której dzieci mogły podziwiać krajobraz Jury Krakowsko-Częstochowskiej.Nad bezpieczeństwem dzieci czuwały PP.: Żaneta Drożdżyńska, Barbara Cierniak i Joanna Dróżdż


Święto mieszkańców Gminy Konopiska
1 i 2 czerwca 2019 roku Gmina Konopiska obchodziła swoje święto połączone z Dniem Dziecka.Pierwszego dnia nasi uczniowie pod kierunkiem pana Adama Szczerbaka reprezentowali naszą szkolę w mitingu lekkoatletycznym , zdobywając czołowe miejsca. Drugiego dnia dzieci z przedszkola wystąpiły na scenie z układem tanecznym do piosenki pt. „Smerfów Świat”. Dzieci przebrane były w stroje smerfów i pięknie zaśpiewały i zatańczyły prezentując się na scenie. Po piosence smerfów wystąpiła również Maja Fac, laureatka I miejsca piosenki angielskiej, śpiewając piosenkę pt. „If you’re happy and youknowit!”.Nad bezpieczeństwem dzieci czuwały Pani Żaneta Drożdżyńska i Pani Barbara Cierniak. Wszystkim dzieciom oraz rodzicom dziękujemy za zaangażowanie się w obchody Święta Konopisk.


Dzień Mamy i Taty
Dnia 24 maja 2019 roku nasze przedszkole obchodziło Święto Mamy i Taty. Zaproszeni zostali rodzice dzieci przedszkolnych oraz goście z Gminy Konopiska. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor witając wszystkich gości i zapraszając na przedstawienie dzieci pt. „Smerfy”. Dzieci w strojach smerfów pięknie wystąpiły, śpiewały i tańczyły. Po występie, każde dziecko wręczyło swoim rodzicom prezenty. Całość dopełnił przygotowany dla gości słodki poczęstunek.Cały ciężar przygotowania tej uroczystości spoczął na Pani Żanecie Drożdżyńskiej i Pani Marii Góreckiej.
Dziękujemy wszystkim za przybycie oraz życzymy Wszystkiego Najlepszego wszystkim Rodzicom!

Gminny Turniej Szachowy
Szachy są grą dostępną dla dzieci z każdej grupy społecznej, mogą przyczyniać się do osiągnięcia spójności społecznej i realizacji celów politycznych takich jak integracja społeczna, zwalczanie dyskryminacji, zmniejszenie wskaźnika przestępczości czy nawet walka z różnymi rodzajami uzależnień (…), bez względu na wiek dziecka szachy mogą poprawić jego koncentrację, zwiększyć cierpliwość i wytrwałość, a także rozwinąć zmysł twórczy, intuicję, pamięć oraz umiejętności analitycznego myślenia i podejmowania decyzji; mając na uwadze, że gra w szachy uczy też determinacji, motywacji i sportowego zachowania,  Gmina Konopiska przystąpiła do Ogólnopolskiego projektu pt.,,Edukacja przez szachy w szkole”. Jego finałem był  Gminny Turniej Szachowy, który odbył się 31 maja 2019 roku  w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Konopiskach. W turnieju wzięły udział dzieci z klas I i II szkół podstawowych z terenu całej gminy.
Dyplomy i nagrody otrzymali:
w klasie
I miejsce -Cierpiał Milena-  SP Konopiska
II miejsce- Walentek Oliwia- SP Jamki- Korzonek
III miejsce- Rogacz Karol - SP Łaziec
W klasie II
I miejsce -Cieślik Konrad- ZSP Hutki
II miejsce- Szady Martin- ZSP Rększowice
III miejsce- Ogonek Patryk -ZSP Hutki
Drużynowo
I miejsce- ZSP im.M.Kopernika w Hutkach
II miejsce- SP im.H.Sienkiewicza w Konopiskach
III miejsce -SP im.M.Konopnickiej w Jamkach - Korzonku


Sukces Mai
Maja Fac z grupy starszaków zajęła I miejsce w Gminnym Konkursie Piosenki Angielskiej. Do konkursu przygotowała ją Pani Magdalena Kotowska.
Gratulujemy Mai, jej rodzicom i Pani Magdalenie Kotowskiej


„Młodzi Głosują” – uczniowskie wybory do europarlamentu
O inicjatywie "Młodzi głosują" dowiedzieliśmy się od naszej nauczycielki . Koordynacją naszych działań zajęła się inicjatorka- Julia Jakubowska ucz. III klasy gimnazjum. W krótkim czasie pojawił się odzew i już po kilku minutach znaleźli się chętni do przygotowania wyborów. Wszyscy byli chętni do rozpoczęcia przygotowań, podział zadań nie okazał się problemem. Każdy miał już pomysł na, to co powinien zrobić, aby uświetnić dzień wyborów.
Część zainteresowanych podjęła się przygotowania urny wyborczej, na której symbolicznie umieścili flagę Unii Europejskiej. Inni z zaangażowaniem przeszukali dostępne źródła i przyszykowali gazetkę, która ozdabiając korytarz naszej szkoły uświadamiała o tym jak ważne jest, aby wziąć udział w wyborach. Jeden z naszych kolegów porozwieszał plakaty, które przyciągały wzrok nawet najbardziej zabieganych rodziców przypominając im o nadchodzącym głosowaniu do europarlamentu.
Gdy przyszedł dzień wyborów, zabraliśmy się z zapałem do szykowania sali na wybory. Ustawiono stoły dla komisji, następnie nakryto je materiałem. Ostatnim i najważniejszym punktem przygotowań było ustawienie urny wyborczej. Kiedy sala była już przygotowana można było rozpocząć głosowanie.
Gdy przyszliśmy do szkoły 21 maja, przygotowaliśmy salę, w której miało odbyć się głosowanie. Wydrukowaliśmy karty wyborcze, wystawiliśmy urnę. Następny krok był najważniejszy - głosowanie. Uczniowie podchodzili do komisji, gdzie po złożeniu podpisu otrzymywali karty do głosowania. Oddawanie głosów możliwe było podczas lekcji wiedzy o społeczeństwie (od 10.05 do 10.50). Pozytywnym zaskoczeniem okazał się przebieg wydarzenia, które przebiegało w przyjaznej atmosferze i pozwoliło nam  poczuć znaczenie wyborów do europarlamentu. Przez chwilę uczestnicy czuli się jak osoby dorosłe, które muszą podejmować odpowiedzialne decyzje.
Wybory wygrał komitet wyborczy Prawa i Sprawiedliwości liczbą 5 głosów.


DZIEŃ ZIEMI
Dzień Ziemi, najważniejsze, najbardziej znane i najhuczniej obchodzone ze świąt ekologicznych, w tym roku w naszej szkole zostało  poświęcone śmieciom, zakazom i nakazom (zakręć kran, zgaś światło, drukuj dwustronnie itp.) Moment ekologicznej refleksji ma nas uchronić przed popełnianiem kolejnych błędów. Najważniejszym celem edukacji ekologicznej, prowadzonej w  naszej szkole jest ukształtowanie w uczniach poczucia odpowiedzialności za jakość otaczającej nas przyrody. Celem tegorocznych obchodów było uświadomienie dzieciom sposobów wykorzystania surowców wtórnych, segregacji śmieci, budzenie szacunku do przyrody, jak również uświadomienie zagrożeń środowiska przyrodniczego występujących w miejscu zamieszkania.
Najpierw uczniowie obejrzeli prezentację pt.: "Ziemia - nasz dom", podczas której dowiedzieli się, jakie nasza planeta ma dla nas przepiękne dary oraz co ją zatruwa i niszczy. Z kolei po obejrzeniu filmiku pt.: "Rady Pana Śmietnika" wszyscy dowiedzieli się, co to jest recykling i jak należy segregować odpady. Z tej też okazji klasy IV i V zaprezentowały nam utwór muzyczny. Wiele emocji wśród uczestników wzbudził happening, podczas którego każda klasa wykonywała prace twórcze dotyczące segregacji śmieci, oszczędzania wody, energii.
Nasi uczniowie aktywnie zaangażowali się w "Obchody Dnia Ziemi". Brali czynny udział we wszystkich zajęciach zorganizowanych na tę okoliczność. Wykazali się ogromną wiedzą i zainteresowaniem ekologią i problemami środowiska, w jakim żyjemy. To zaangażowanie sprawiło, iż uczniowie i dzieci bawiły się świetnie. Dopisywał im humor, pomysłowość a zarazem rozbudziły w nich głębsze zainteresowanie problemem. Mam nadzieję, że ta wiedza na długo zostanie im w pamięci. Podczas happeningu powstała pomysłowa wystawa naszych twórczych prac


AleeFrajda
Dnia 26marca 2019 r. w naszym przedszkolu zorganizowano warsztaty kulinarne. Zaproszone zostały panie animatorki z firmy animacyjnej AleeFrajda, które przeprowadziły z naszymi przedszkolakami warsztaty kulinarne. Animatorki rozpoczęły spotkanie z dziećmi zabawami animacyjnymi o tematyce kulinarnej. Po przygotowaniu się do warsztatów, dzieci kroiły banany, wyciskały sok z marchewki oraz jabłka, mieszały oraz degustowały zdrową Nutellę oraz koktajl Kubusia Puchatka. Warsztaty miały na celu uświadomienie dzieciom, że z kilku zdrowych składników można zrobić coś pysznego oraz zastąpić nimi niezdrowe przysmaki. Dzieci były zachwycone oraz szczęśliwe. Paniom Animatorkom bardzo dziękujemy za przybycie oraz mile spędzony czas!


[img]


    Ważne informacje
Informujemy, że sprawozdania finansowe za rok 2018 znajdują się na stronie

bip.konopiska

w zakładce Inne > Jednostki organizacyjne > Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Mikołaja Kopernika w Hutkach

Przypominamy, że 15.05.2019r jest Dniem Otwartym.
O godz.16.30 zapraszamy Rodziców na warsztaty profilaktyczne dot. bezpieczeństwa

Wybieram zawód dla siebie

Informator o szkolnictwie branżowym na terenie Częstochowy i powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego, myszkowskiego(rok szkolny 2019/2020)znajduje się na:
https://womczest.edu.pl/wybieram-zawod/. Ponadto informacje z wyborem zawodu można znaleźć na stronie:
https:doradztwo.ore.edu.pl

Informacje dotyczące rekrutacji do przedszkola i I kl sp -rok szkol.209/2020 znajdują się w zakładce ORGANIZACJA SZKOŁY

List Ministra Edukacji

Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno- wychow. w roku szkolnym 2018/2019
2.11.2018;2.01.2019; 10-12.04.2019;
2.05.2019r, 17.06.2019r.
 

    Dzwonki szkolne
8.15 – 9.00
9.10 – 9.55
10.05 – 10.50
11.00 – 11.45
11.55 – 12.40 (obiad)
12.55 – 13.40
13.50 – 14.35
14.45 – 15.30
 

    Kalendarz

 

 
 Zespół Szkolno-Przedszkoly im. Mikołaja Kopernika w HutkachRealizacja: Shile Design Studio