szkola hutki
Strona głównaAktualnościPlikiGaleriaKontakt

Organizacja szkoły
Rada rodziców
Samorząd uczniowski
Pedagog szkolny
Brać szkolna
Osiągnięcia uczniów
Hala sportowa
Szkolne kółko caritas
Pracownicy szkoły
Zajęcia pozalekcyjne
Świetlica
Uroczystości 


Z ŻYCIA PRZEDSZKOLA "SPOTKANIE INTEGRACYJNE Z RODZICAMI"
W dniu 17 kwietnia 2018r. w Przedszkolu w Hutkach odbyło się kolejne spotkanie integracyjne z rodzicami pt."Świat widziany oczami dziecka...". Rodzice z dziećmi uczestniczyli w prowadzonych przez Joannę Dróżdż i Żanetę Drożdżyńską warsztatach tanecznych. Zajęcia były prowadzone metodą Dyscyplina bez nakazów "Zaczarowane triki na psotne smyki-stwórz w dzieciach cudowne nawyki" Agnieszki Chartanowicz. Podczas spotkania rodzice mogli poznać charakter pracy dydaktyczno - wychowawczy z dziećmi. Rodzice bawiąc się ze swoimi pociechami stali się aktywnymi uczestnikami procesu edukacyjnego, i przez chwilę mogli poczuć się znów dziećmi i przypomnieć sobie czas kiedy taniec, ruch i zabawa były "numerem jeden". Wspólnie spędzony czas wzbudził wśród rodziców i dzieci wiele pozytywnych emocji. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem, za który chcemy gorąco podziękować rodzicom.
Joanna Dróżdż


EGZAMIN GIMNAZJALNY 2018
18 kwietnia 2018 r. (środa) godzina 9:00
ZAKRES PIERWSZY – PRZEDMIOTY HUMANISTYCZNE (HISTORIA, WOS)
18 kwietnia 2018 r. (środa) godzina 11:00
ZAKRES DRUGI – JĘZYK POLSKI
19 kwietnia 2018 r. (czwartek) godzina 9:00
ZAKRES PIERWSZY – PRZEDMIOTY PRZYRODNICZE
19 kwietnia 2018 r. (czwartek) godzina 11:00
ZAKRES DRUGI – MATEMATYKA
20 kwietnia 2018 r. (piątek) godzina 9:00
JĘZYK OBCY POZIOM PODSTAWOWY
20 kwietnia 2018 r. (piątek) godzina 11:00
JĘZYK OBCY POZIOM PODSTAWOWYuff... EGZAMIN CZAS ZACZĄĆ!!


Z ŻYCIA PRZEDSZKOLA "WIOSNA, WIOSNA,WIOSNA ACH TO TY..."
Przyszła do nas pani wiosna, cała w sukni z kwiatów, uśmiechnięta i radosna wśród lecących kwiatów. Witaj wiosno! Piękna pani! Cieszy nas twój powrót. Zieleń liści,świerszczy granie, kwiatów pełen ogród.


Z ŻYCIA PRZEDSZKOLA "ŚNIADANIE WIELKANOCNE"
W środowe przedpołudnie w przedszkolu zapanowała świąteczna atmosfera. Obyło się  Śniadanie Wielkanocne, którego celem było wprowadzenie najmłodszych w nastrój Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.


Z ŻYCIA PRZEDSZKOLA "MALI KUCHARZE"
Grupa maluszków bawiła się w małych kucharzy. Mając do dyspozycji biały serek, szczypiorek, rzodkiewkę, kolorowy pieprz i sałatę,  dzieci tworzyły na swoich talerzykach zwierzątka tj. jeżyki i myszki. Prace były twórcze i kolorowe. Wyglądały bardzo apetycznie.


PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY-WYCIECZKA DO CZĘSTOCHOWY
W dniu 21 marca uczniowie klasy IV szkoły podstawowej oraz II i III gimnazjum wzięli udział w Częstochowskich Targach Szkolnych "Zawodowiec 2018", które odbyły się w Hali Sportowej w Częstochowie. Głównym celem przedsięwzięcia była promocja i zmiana wizerunku szkolnictwa zawodowego i technicznego wśród młodzieży. Uczniowie mogli zapoznać się z ofertą sieci szkół z terenu powiatu częstochowskiego, nauczanych zawodach, rekrutacji, rynku pracy. Młodzież mogła porozmawiać z nauczycielami, doradcami zawodowymi oraz poznać opinię starszych kolegów i koleżanek, którzy przygotowali dla odwiedzających wiele ciekawych atrakcji tj. pokaz tańca, catering i obsługę kelnerską, elementy boksu i samoobrony.   Uczniowie uzyskali wiele cennych uwag, które pomogą im w wyborze szkoły ponadgimnazjalnej. Następnie udaliśmy się do Cinema City w Galerii Jurajskiej na amerykański fantastycznonaukowy film akcji "Czarna Pantera", na podstawie serii komiksów o superbohaterze wydawnictwa Marvel Comics.
Wycieczkę uważamy za udaną.
Joanna Dróżdż


Z ŻYCIA PRZEDSZKOLA "WYJAZD DO PRZEDSZKOLA W KONOPISKACH"
19 marca wyjechaliśmy z delegacją, w składzie: nauczyciel-Joanna Dróżdż, przedszkolaki-Lena Ceglarek, Gabriela Nowak i Emilia Ogonek do Przedszkola w Konopiskach na rozstrzygnięcie I Konkursu Wiosennego "Marzanno, Marzanno ty zimowa panno". Nasze przedszkole zdobyło wyróżnienie. Otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom i nagrody. Po powrocie zdaliśmy relacje i pochwaliliśmy się nagrodami.
Joanna Dróżdż


KLASOWY KONKURS RECYTATORSKI
23 marca 2018 r. w naszej szkoleodbył się klasowy Konkurs Recytatorski „Poezja Juliana Tuwima”.W konkursie udział wzięli wszyscy uczniowie klasy III. Publiczność oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich uczestników, którzy ciekawie zaprezentowali znane i lubiane wiersze.
Ocenie podlegały:
– dobór repertuaru
– interpretacja utworu
– znajomość tekstu.
Jury w składzie:
Pani dyr. Tamara Gwóźdź
Pani Agnieszka Jakubowska
przedstawiciele samorządu szkolnego: Martyna Kołodziej, Zuzia Tekiela i Mateusz Grzyb
wyłoniło następujących zwycięzców:
I miejsce – Noemi Lazar
II miejsce – Nicola Markowska
III miejsce – Natalia Fac
Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy oraz słodkie upominki, które wręczyła dzieciom pani dyrektor. Podziękowania za solidną pracę otrzymało również jury.
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!

Maria Wołczyk

I pokaz szkoły tańca ' Tifa Dance School ' w Hutkach
13 marca 2018 r na sali gimnastycznej odbył się I pokaz szkoły tańca ' Tifa Dance School ' prowadzoną przez p. Justynę Stelmach. Pokaz miał na celu podsumowanie semestru, wymianę doświadczeń z zakresu tańca oraz promowanie aktywności fizycznej . W pokazie wystąpiły : szkoła podstawowa z Nierady, szkoła podstawowa w Starczy oraz szkoła podstawowa  w Hutkach : grupa „Big Bang” oraz grupa „ Dance Army” , które aktywnie pokazują się na wydarzeniach  w Gminie Konopiskach.   Cały pokaz uświetniła swoim solowym tańcem instruktor –Justyna Stelmach. Dzieci na zakończenie otrzymały zasłużone medale oraz dyplomy w zależności od kategorii wiekowej. Wśród zaproszonych gości należy wymienić:
•p. Bożenę Turek - dyrektora szkoły podstawowej w Nieradzie
•p. Halinę  Ernt –sołtysa sołectwa Hutki
•p.Annę  Bałdygę -przewodniczącą KGW w Hutkach
Serdecznie dziękujemy p. Tamarze Gwóźdź – dyrektor szkoły podstawowej w Hutkach za pomoc w  zorganizowaniu wydarzenia .


ins.Justyna Stelmach

VII POWIATOWY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO
16 marca 2018 roku w ZSP im. M. Kopernika w Hutkach już po raz siódmy miał miejsce Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego, który również i w tym roku  został objęty honorowym patronatem Dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Katowicach. Cieszymy się, że mogliśmy już po raz kolejny liczyć na szkołę językową Empik School Częstochowa, która została partnerem naszego konkursu i głównym fundatorem nagród. W konkursie wzięli udział gimnazjaliści z powiatów częstochowskiego i lublinieckiego. Przez 60 minut uczniowie pisali test, który sprawdzał ich umiejętności językowe w zakresie rozumienia tekstu słuchanego, czytanego oraz umiejętności posługiwania się słownictwem i środkami językowymi.
Oto laureaci konkursu:
I miejsce – Jan Wypchlak z SP im. H. Sienkiewicza w Konopiskach;
II miejsce – Julia Janus z SP nr 1 im. M. Konopnickiej  Blachowni;
III miejsce – Jakub Zaremba z ZSP im. J. Kochanowskiego w Aleksandrii.
Gratulacje dla wszystkich laureatów! Dla zwycięzcy konkursu Empik School Częstochowa ufundował semestralny kurs języka angielskiego. Zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Empik School Częstochowa oraz organizatora konkursu – ZSP im. M. Kopernika w Hutkach. Dzięki życzliwości i wsparciu pani Beaty Kaczyńskiej, dyrektor Empik School Częstochowa, każdy uczestnik konkursu oprócz dyplomu, otrzymał również garść upominków. Serdecznie dziękujemy pani dyrektor Beacie Kaczyńskiej- Empik School Częstochowa oraz Pani Magdalenie Kotowskiej za organizację  konkursu i propagowanie  kompetencji „porozumiewanie się w języku obcym”!    Ważne informacje
WIOSENNA PRZERWA ŚWIĄTECZNA- 29.03.2018r. -3.04.2018r.

Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno- wychow. w roku szkolnym 2017/2018
18-20.04.2018; 30.04.2018r
2.05.2018r, 4.05.2018r.,
1.06.2018r, 19.06.2018r. 

    Dzwonki szkolne
8.15 – 9.00
9.10 – 9.55
10.05 – 10.50
11.00 – 11.45
11.55 – 12.40 (obiad)
12.55 – 13.40
13.45 – 14.30
14.35 – 15.20
 

    Kalendarz

 

 
 Zespół Szkolno-Przedszkoly im. Mikołaja Kopernika w HutkachRealizacja: Shile Design Studio