szkola hutki
Strona głównaAktualnościPlikiGaleriaKontakt

Organizacja szkoły
Rada rodziców
Samorząd uczniowski
Pedagog szkolny
Brać szkolna
Osiągnięcia uczniów
Hala sportowa
Szkolne kółko caritas
Pracownicy szkoły
Zajęcia pozalekcyjne
Świetlica
Uroczystości

 


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017
22 czerwca  dzieci przedszkolne, a 23 czerwca  uczniowie zakończyli kolejny rok szkolny i rozpoczęli wymarzone wakacje. Zanim to nastąpiło, o godz. 9.30, rozpoczęła się w naszym Zespole uroczystość, w czasie której P. Dyrektor podsumowała upływający rok i nagrodziła uczniów, którzy szczególnie na to zasłużyli. Na początku odbyło się wręczenie nagród książkowych dla klasy II i III Szkoły Podstawowej, potem świadectwa z wyróżnieniem otrzymali uczniowie klas gimnazjalnych. Szczególnymi bohaterami  byli tego dnia nasi wychowankowie z kl. III Gimnazjum - kolejny rocznik naszych absolwentów. Połowa uczniów tej klasy wypracowała sobie bardzo wysokie oceny, co zaowocowało uzyskaniem świadectwa z wyróżnieniem, a na dodatek tegoroczna klasa uzyskała bardzo wysokie wyniki na egzaminach gimnazjalnych, przekraczając średnie krajowe z każdej jego części. Bardzo się cieszymy i jesteśmy dumni z naszych uczniów. Gratulujemy wszystkim, którzy się do tego przyczynili.
    Oprócz świadectw pojawiły się również wspaniałe nagrody - nie tylko książkowe. Troje uczniów gimnazjalnych - z najwyższymi średnimi -  za swoją całoroczną pracę otrzymało nagrody w postaci wycieczki (Władysławowo, Trójmiasto, Toruń, Malbork ). Tego dnia pamiętaliśmy nie tylko o uczniach, ale również o ich rodzicach - listy gratulacyjne otrzymali rodzice najlepszych uczniów z kl. III Gimnazjum,     a podziękowania -  Ci, którzy przez cały rok szkolny najbardziej angażowali się w pomoc i inne działania na rzecz naszego Zespołu. Dziękujemy! Nagrody zostały przyznane uczniom nie tylko za wyniki w nauce: otrzymali je: uczniowie klas młodszych, czytający najwięcej książek, najlepsi, sportowcy, uczniowie pracujący w Samorządzie Uczniowskim oraz dwóch uczniów kl. III, którzy reprezentowali szkołę w poczcie sztandarowym.
    Na koniec przyszedł czas na program artystyczny - tradycyjnie przygotowany przez uczniów Gimnazjum, opuszczających naszą szkołę - pod kierunkiem wychowawcy - A. Pietras. Był czas na wspomnienia, refleksje, wskazówki dla siebie i innych oraz na podziękowania tym, których spotkali na swojej drodze... Słowa, piosenki, emocje, wzruszenia - tego dostarczył wszystkim przedstawiony program.... Społeczność II klasy gimnazjum pożegnała swoich starszych kolegów wręczając im pamiątkowe upominki. Uczniowie klasy III Gimnazjum stali się kolejnym rocznikiem naszych absolwentów. Życzymy im samych słonecznych chwil, życzliwych ludzi na ich dalszej drodze oraz spełniania marzeń. Zawsze zapraszamy do naszej szkoły...

Uroczystość dobiegła końca...

Życzymy wszystkim miłych, udanych i bezpiecznych wakacji!
Do zobaczenia we wrześniu!

Już czerwiec
otwiera lata bramy
a tam
czeka na nas
las.
W chłodnym mroku
lśnią słońca polany
i strumyk
na kamykach gra...
                                              A.Pietras


Nocne czytanie poezji Juliana Tuwima w ZSP Hutki
Uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Hutkach od lat aktywnie uczestniczą w kampanii społecznej ,,Cała Polska czyta dzieciom’’ włączając się w organizowane w ramach kampanii akcje. Noc z poezją Juliana Tuwima to wieczorno-nocna akcja w niekonwencjonalny sposób promująca czytanie w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom pod hasłem ,,Czytanie zbliża’’. Był to projekt przygotowany przez nauczycielki – Krystynę Badora i Iwonę Maj, a wzięli  w niej udział uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej i dzieci przedszkolne z tzw. ,,zerówki’’.
W dniu 20 czerwca 2017 r. spotkaliśmy się w godzinach wieczornych w naszej szkole. Rolę czytających godnie przejęli uczniowie klasy III, którzy swoim młodszym kolegom przedstawili wybrane przez siebie utwory Juliana Tuwima. Były to ,,Okulary’’, ,,Bambo’’, ,,Spóźniony słowik’’, ,,Słoń Trąbalski’’, ,,Warzywa’’, ,,Zosia Samosia’’, ,,Abecadło’’ i  wspaniała ,,Lokomotywa’’. Bawiliśmy się świetnie,  a głosy zadowolenia usłyszałyśmy od wszystkich uczestników naszego spotkania, Rano, po przebudzeniu zjedliśmy pyszne  śniadanie. Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu imprezy.

Krystyna Badora ZSP Hutki


"WESELE" W HUTKACH
„(…) tak by gdzieś het gnało, gnało,
tak by się nam serce śmiało
do ogromnych, wielkich rzeczy (…)”
S.Wyspiański

W dniu 2 czerwca 2017 roku uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Mikołaja Kopernika w Hutkach  pod opieką pani Agnieszki Jakubowskiej wystawili ”Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. Przedstawienie to było jednym z elementów ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie Wesela” oraz „Noc Bibliotek”. Inscenizację poprzedziło czytanie fragmentów „Wesela” przez zaproszonych gości. Byli wśród nich ks. proboszcz Sebastian Ciastek, pani Roma Szwyngel, przewodnicząca Rady Rodziców pani Anna Śmietana, przewodnicząca KGW Hutki pani Anna Bałdyga oraz Dyrektor szkoły pani Tamara Gwóźdź. Uczniowie klasy I i II gimnazjum wcielili się w role bohaterów Wyspiańskiego:Pana Młodego zagrał Dawid Janik, Panią Młodą Emilia Domagała, Poetą był Szymon Zatłoka, Żyda zagrała Zuzanna Tekiela ,natomiast Rachelę Klaudia Machoń. Wszyscy aktorzy wspaniale odegrali swoje postaci, przenosząc publiczność w świat dawnych, polskich zwyczajów, wierzeń i historii. Ważną rolę w tym przedstawieniu odegrała scenografia, uczniowie stworzyli na scenie wnętrze wiejskiej chaty oraz jej obejście. Na stołach gościły prawdziwe potrawy, a wśród nich królował pieczony udziec.  Muzyka stworzyła mroczny klimat, który wywołał u odbiorców dreszcz emocji. Szczególną uwagę widzów zwróciła postać Chochoła i towarzysząca jej piosenka w wykonaniu Czesława Niemena. Ważnym elementem przedstawienia były również stroje, które przepięknie oddawały charakter epoki. Uczniowie włożyli bardzo dużo pracy w opanowanie bardzo długich i trudnych tekstów , jednak wysiłek się opłacił , gdyż aktorzy otrzymali brawa na stojąco, gratulacjom nie było końca, a niektórym widzom łezka zakręciła się w oku.

Agnieszka JakubowskaNasi uczniowie na turystycznym szlaku...
Wycieczka Gimnazjalistów do Władysławowa : 7 – 10 czerwca 2017r.

Tradycją naszej szkoły jest organizowanie wycieczek, aby uczniowie mogli poznać i docenić piękno Polski – jej historię, tradycje, przyrodę oraz zabytki, które były świadkami naszej bogatej przeszłości. Jak co roku, w czerwcu, przyszedł czas na kilkudniowy wyjazd.
    Tym razem wybraliśmy się aż na północ –w stronę Półwyspu Helskiego –  do Władysławowa – turystycznej miejscowości z piękną, szeroką plażą, Aleją Gwiazd Sportu, Ośrodkiem przygotowań olimpijskich w Cetniewie i wieloma innymi atrakcjami... Mieliśmy również okazję poznać kulturę kaszubską. To nie był jedyny punkt programu. Już w pierwszym dniu zatrzymaliśmy się w Toruniu – mieście pełnym zabytków skupionych na historycznym szlaku, miejscu urodzenia patrona naszego Zespołu – Mikołaja Kopernika. Kiedy dotarliśmy na miejsce naszego pobytu, już wieczorem ruszyliśmy na powitanie morza, a zarazem , aby obejrzeć piękny zachód słońca. Kolejny dzień przeznaczony był na relaks i odpoczynek we Władysławowie oraz zwiedzanie tego turystycznego kurortu. Kolejnego dnia, po śniadaniu, ruszyliśmy na wycieczkę do Trójmiasta – odwiedziliśmy Gdynię, w której zwiedziliśmy statek „ Dar Pomorza”, spacerowaliśmy po parku, pięknym molo i słynnym sopockim „ Monciaku”, a na koniec przyszedł czas na urokliwy Gdańsk i jego zabytki. To nie był koniec atrakcji, gdyż wieczorem spotkaliśmy sie jeszcze na ognisku. Ostatniego dnia, po pożegnaniu morza i Władysławowa, przyszła pora na powrót do domu, ale zanim to nastąpiło zatrzymaliśmy się w Malborku, żeby zwiedzić wspaniały, krzyżacki zamek...
     Szczęśliwie, w godzinach wieczornych, wróciliśmy do domu. To była wycieczka, pełna wrażeń i pięknych widoków, która pozostanie w naszej pamięci na długo.
                                          Anna Pietras

Pozdrowienia z Europy
24 maja 2017 roku w  naszej szkole odbył się  finał Powiatowego Konkursu o Unii Europejskiej „Pozdrowienia z Europy”. Zadaniem uczniów było wykonanie widokówki ciekawszego miejsca lub zabytku państwa należącego do Unii Europejskiej. W konkursie wzięli udział uczniowie z Gimnazjum w Aleksandrii, Konopiskach, Starczy i Hutek. Poziom prac bardzo zaskoczył organizatorów konkursu, co wpłynęło na to, że decyzja jury była bardzo trudna. I miejsce otrzymały Monika Płaczek uczennica Gimnazjum w Konopiskach i Justyna Łuszczyńska uczennica Gimnazjum w Aleksandrii . II miejsce otrzymała Dagmara Staszniewska uczennica Gimnazjum w Konopiskach oraz Oliwia Chłąd uczennica Gimnazjum w Aleksandrii. III miejsce otrzymała Klaudia Sirek uczennica  Gimnazjum w Hutkach oraz Oliwia Mazur uczennica Gimnazjum w Starczy. Serdecznie gratulujemy i do zobaczenia za rok.

Małgorzata Świeża, Maria Wołczyk


Wariacje matematyczne

W dniu 26 maja 2017 roku uczniowie klasy pierwszej gimnazjum zorganizowali zajęcia kulinarne pt. „Wariacje matematyczne”. Podczas nich mieli okazję zastosować zdobytą wiedzę matematyczną w... kuchni. Wykonywali oni kolorowe wiosenne kanapki, których kształty były inspirowane figurami geometrycznymi, bryłami oraz osiami symetrii.

Smakołykiem cieszącym się największym wzięciem okazały się wafle w kształcie brył o różnych podstawach, przekładane kremem czekoladowym.

Wielu wrażeń dostarczyło uczniom przygotowywanie wielosmakowych, zdrowych koktajli mlecznych. Podczas tej zabawy stosowali i dobierali odpowiednie proporcje składników, aby uzyskać idealny smak napoju.
Ta pouczająca i intrygująca zabawa zakończyła się wspólnym skonsumowaniem przygotowanych pyszności.

Magdalena Wolska-Majchrzak


Cykl spotkań z osobowościami gminy Konopiska
23 maja 2017r. Stanisław Sączek – wybitna postać światka sportowego , wpisany do Księgi Zasłużonych dla Gminy Konopiska gościł w murach naszej szkoły. To prawdziwa ikona  lokalnego i częstochowskiego sportu. Młodość spędził w rodzinnych Konopiskach, w których jego dziadek Józef Sączek tuż po odzyskaniu niepodległości piastował funkcję wójta. Ale jak sam wspominał jego korzenie od strony Sączków wywodzą się z Hutek, a jego wuj  pan Leon Kołodziejczyk był  kierownikiem Szkoły Podstawowej  do września 1939r.  Wówczas wstąpił do wojska i zginął pod Lelowem.
Pan Stanisław ( dla rodziny i przyjaciół- Dzidek) jest absolwentem Szkoły Podstawowej w Konopiskach i II Liceum Ogólnokształcącego im. R. Traugutta w Częstochowie. W rodzinie Sączków sport zawsze był na pierwszym miejscu:
– Garnąłem się praktycznie do wszystkiego, co było związane rywalizacją. Na podwórku spędzaliśmy z kolegami całe dnie. Czy lato, czy zima zawsze potrafiliśmy sobie tak zorganizować czas, aby się nie nudzić – przyznaje. W młodości jego największą miłością stał się futbol, podobnie zresztą jak kuzynów, znanych później z gry w ekstraklasowym Zagłębiu Sosnowiec i reprezentacji Polski – Zbigniewa i Wojciecha Sączków.  Miałem to szczęście , jako jeden z niewielu Polaków, być   w 1973r. na Wembley, kiedy to po heroicznym meczu  z Anglią, Polska  osiągnęła zwycięski remis 1:1.
W Częstochowie swoje losy związał z częstochowską Skrą, w której najpierw jako szkoleniowiec, a następnie wiceprezes przeżywał czas wzlotów i upadków. W połowie lat 90. po powołaniu Wiodącego Ludowego Klubu Sportowego Kmicic Częstochowa stał się prawdziwym ojcem sukcesów częstochowskich triatlonistów.
Medale mistrzostw Polski Ewy Bugdoł i Ewy Dederko, a wreszcie start tej ostatniej na igrzyskach olimpijskich w Pekinie były w pewnym sensie zwieńczeniem działalności rzutkiego sternika Kmicica.– Udało nam się wyciągnąć polski triatlon z zaścianka na salony. Oczywiście jego pierwszą damą była częstochowianka z krwi i kości Ewa Dederko – mówi.

Stanisław Sączek od lat jest propagatorem sportu wiejskiego. Jest członkiem Rady Wojewódzkiej Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych. Działa także w strukturach Regionalnej Rady Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Organizatorem spotkania było KGW w Hutkach na czele z Anną Bałdygą- przewodniczącą .W spotkaniu udział wzięli goście zaproszeni:  Jerzy Żurek -Wójt Gminy Konopiska, Edward Bałdyga -Przewodniczącego Rady Gminy Konopiska, Iwona Lisek-Dyrektor GCKiR w Konopiskach,Halina Ernt- sołtysa Sołectwa Hutki, Andrzej Ceglarek – prezes OSP w Hutkach, przedstawicielki KGW w gminie Konopiska oraz mieszkańcy Hutek.


III miejsce w XV Wiosennym Turnieju Koszykówki Dziewcząt
Szkolna drużyna dziewcząt  w składzie: Magdalena Jędrzejczyk, Anna Ziaja,Dominika Kasperczyk, Weronika Kołodziej,Klaudia Machoń ,Julia Jakubowska,Emilia Domagała, Alicja Tekiela pod kierunkiem Pana Adama Szczerbaka- nauczyciela wych.fizycznego wywalczyły III miejsce w XV Wiosennym Turnieju Koszykówki Dziewcząt o Puchar Starosty Częstochowskiego.
Gratulujemy zaangażowania i wyniku
ZIELONA SIŁOWNIA
Osoby korzystające z oferty Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Hutkach mogą dodatkowo korzystać z urządzeń tzw. "zielonej siłowni", które uzupełniły  rekreacyjną część podwórka  szkolnego . Jest to wspólne przedsięwzięcie Gminy Konopiska, Sołectwa Hutki i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Hutkach , którzy zasponsorowali mieszkańcom Hutek oraz wszystkim odwiedzającym szkołę  ogólnodostępną i darmową siłownię.Pozostało jeszcze wykonanie nawierzchni wokół urządzeń, aby było bezpiecznie i estetycznie w czasie ćwiczeń.
Już teraz,  pragnę serdecznie podziękować fundatorom tej siłowni za włączenie się w poszerzanie oferty rekreacyjnej  ZSP w Hutkach
Ogólnopolski Finał Odysei Umysłu
Tegoroczny Ogólnopolski Finał Odysei Umysłu przeszedł do historii, ale w naszej pamięci pozostanie na długo, ponieważ udział w nim dostarczył nam niezapomnianych wrażeń i emocji!
Ogromne gratulacje należą się całej drużynie Odyseuszy z klasy I gimnazjum: Ali Tekieli, Julii Jakubowskiej, Dominice Kasperczyk, Bartkowi Chamali, Wiktorowi Górniakowi, Szymonowi Zatłoce, Dawidowi Kowalskiemu i oczywiście trenerce – Magdalenie Kotowskiej.
A wszystko zaczęło się w listopadzie, kiedy to uformowała się odysejowa drużyna. Pierwszoklasiści uczęszczali na zajęcia dodatkowe w ramach edukacyjnego programu Odyseja Umysłu, podczas których poprzez gry, zabawy, warsztaty rozwijali swoją kreatywność. Ich twórczy potencjał znalazł odzwierciedlenie w przedstawieniu, które drużyna przygotowała na konkurs.
Pierwszy, regionalny etap konkursu miał miejsce 25. lutego w Krakowie i zakończył się dla nas ogromnym sukcesem, ponieważ nasza drużyna awansowała do Finału Ogólnopolskiego w Gdyni.
Marzec był dla nas pracowitym miesiącem, bowiem mimo iż w Gdyni mieliśmy zaprezentować to samo przedstawienie, to mogliśmy je udoskonalić. Zatem po przeanalizowaniu punktacji sędziów z Krakowa, drużyna mogła się skupić na poprawieniu i udoskonaleniu pewnych elementów prezentacji. Przyniosło to wymierny efekt, ponieważ podczas konkursu w Gdyni drużyna z naszej szkoły zaprezentowała się naprawdę bardzo dobrze!
Podsumowując nasz udział w Finale Ogólnopolskim (na który złożyło się nasze przedstawienie, dodatkowe elementy stylu zaprezentowane podczas przedstawienia oraz rozwiązanie problemu spontanicznego) - drużyna z ZSP w Hutkach nie ma się czego wstydzić! Wprawdzie nie awansowaliśmy do Finału Światowego w USA, ale miejsce w połowie stawki, to bardzo dobre miejsce, zważywszy na to, że po raz pierwszy braliśmy udział w Finale Ogólnopolskim.
Wyjazd do Gdyni to dla nas przede wszystkim udział w Finale Ogólnopolskim Odysei Umysłu oraz imprezach towarzyszących, ale też wspaniała wycieczka podczas której zwiedziliśmy Gdynię, zrelaksowaliśmy się na plaży (a pogoda naprawdę nam dopisała!) i po prostu spędziliśmy razem miło czas!
Magdalena Kotowska


    Ważne informacje
Zapraszamy rodziców na DZIEŃ OTWARTY- 15 maja 2017r. od godz.16.30

Wykaz podręczników na rok szkolny 2016/2017 znajduje się w zakładce PLIKI DO POBRANIA 

    Dzwonki szkolne
8.15 – 9.00
9.10 – 9.55
10.05 – 10.50
11.00 – 11.45
11.55 – 12.40 (obiad)
12.55 – 13.40
13.45 – 14.30
14.35 – 15.20
 

    Kalendarz

 

 
 Zespół Szkolno-Przedszkoly im. Mikołaja Kopernika w HutkachRealizacja: Shile Design Studio