szkola hutki
Strona głównaAktualnościPlikiGaleriaKontakt

Organizacja szkoły
Rada rodziców
Samorząd uczniowski
Pedagog szkolny
Brać szkolna
Osiągnięcia uczniów
Hala sportowa
Erasmus
Szkolne kółko caritas
Pracownicy szkoły
Zajęcia pozalekcyjne
Świetlica
Uroczystości

 


„ MIKOŁAJKOWA WYCIECZKA”
W dniu 6 grudnia , w ramach „Mikołajek” uczniowie kl. V – VI wybrali sie na wycieczkę do Częstochowy. Towarzyszyły im dobre humory, uśmiech i mikołajkowe rekwizyty w postaci tematycznych czapek i opasek.Pierwszym obiektem, do którego dotarliśmy, był Rezerwat Archeologiczny – miejsce wyjątkowe, cenne, nawiązujące do przeszłości sprzed 2500 lat.
Dnia 9 czerwca 1965 roku odbyło się uroczyste otwarcie pawilonu Rezerwatu Archeologicznego, który zabezpieczył część (100 m2) zachowanego cmentarzyska ludności kultury łużyckiej. Nekropolia w Częstochowie-Rakowie należy do stanowisk grupy górnośląsko-małopolskiej kultury łużyckiej z wczesnej epoki żelaza (datowanie cmentarzyska - 750-550 przed Chr.). Jest przykładem cmentarzyska o birytualnym obrządku pogrzebowym, typowym dla naszego regionu, lecz wyjątkowym dla kultury łużyckiej, w której dominuje ciałopalenie. Odkryte na nim, w trakcie badań wykopaliskowych, obiekty grobowe wzbudziły duże zainteresowanie archeologów. Wówczas to narodził się pomysł, aby utworzyć Rezerwat Archeologiczny.W latach 2001-2002 przebudowano pawilon Rezerwatu wg projektu Lecha Nowotarskiego. W trakcie prac natrafiono na kolejnych 5 grobów, umieszczonych pod posadzką hallu Rezerwatu. W grobach znaleziono  ceramikę, ozdoby, narzędzia i broń, przedstawiające ludność kultury łużyckiej, jej podstawy gospodarcze, wytwórczość, jak również obrzędy pogrzebowe. Eksponaty prezentowane są na stałej wystawie.
Kolejnym punktem naszej wycieczki było obejrzenie filmu familijnego pt. „ Ratujmy Florę”. Obejrzeliśmy pełną przygód , niesamowitą historię ratowania cyrkowego słonia.
Córka właściciela cyrku, dla której słoń był wyjątkowy, przebyła wiele kilometrów, przeprawiając się przez trudne tereny i narażając swoje życie, aby dotrzeć do rezerwatu dla słoni. Całości dopełniały piękne krajobrazy.
A Pietras


GÓRA GROSZA
Włączamy się w ogólnopolską akcję "Góra Grosza". Akcja przeprowadzana jest poprzez zbiórkę monet o nominałach 1gr, 2gr, 5gr, 10gr, 20gr, 50gr. Grosze można przynosić do szkoły i wrzucać do przygotowanych, na ten cel słoików.
Głównym celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza swoją rodziną - w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem jest działanie edukacyjne - pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

Zachęcamy do zbierania "Góry Grosza".

"Jeden grosz znaczy niewiele,
ale Góra Grosza
jest największa"Warsztaty profilaktyczno-wychowawcze
Uczniowie klasy V i VI uczestniczyli w spotkaniu profilaktyczno-wychowawczym, które prowadzone było przez funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, asp. Adriana Szewczyka i sierż. szt. Huberta Solanowskiego.
Podczas spotkania funkcjonariusze przedstawili zagadnienia związane z odpowiedzialnością karną nieletnich. Omówili zjawisko cyberprzemocy, zagrożeń płynących z sieci oraz bezpiecznego korzystania z Internetu.
Ponadto spotkanie ukazało uczniom powagę oraz skalę problemu jakim jest uzależnienie od wszelkiego rodzaju używek: papierosów, e-papierosów, alkoholu i dopalaczy.
Mamy nadzieję, że spotkanie dotyczące profilaktyki uzależnień, cyberprzemocy i demoralizacji społecznej ustrzeże uczniów przed tymi zagrożeniami.


Znamy zasady zdrowego odżywiania
Nasze pierwszaki poznają zasady zdrowego odżywiania, robią… zdrowe kanapeczki... no i oczywiście je jedzą. W zdrowym ciele - zdrowy duch


POWIATOWY TURNIEJ PIŁKI HALOWEJ O PUCHAR WÓJTA GMINY KONOPISKA
W piątek 22.11.19r. organizowaliśmy Powiatowy turniej piłki nożnej halowej o Puchar Wójta Gminy Konopiska dla chłopców klas 4 - 6.
Nasza szkoła spisała się bardzo dobrze, zajmując 2 miejsce!:)

Klasyfikacja końcowa:
1. SP Poczesna
2. ZSP Hutki
3. SP Kamienica Polska
4. SP Starcza

Klasyfikacja indywidualna:
Najlepszy strzelec - Mateusz Wasilewski (SP Poczesna)
Najlepszy zawodnik - Michał Dekiela (SP Poczesna)
Najlepszy bramkarz - Bartłomiej Cierpiał (ZSP Hutki)

Skład naszej drużyny:
Bartłomiej Cierpiał, Daniel Sirek, Igor Lazar, Jakub Grabarczyk, Paweł Pokora, Bartłomiej Machoń, Jakub Ścigała.

Gratulujemy laureatom i dziękujemy uczestnikom oraz ich opiekunom za zaangażowanie i grę fair play.


,,Szkoła pamięta"
Nasz Zespół znalazł się w gronie 11 208 innych szkół, przedszkoli, placówek biorących udział w akcji ,,SZKOŁA PAMIĘTA ". Celem akcji było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach związanych z historią naszego regionu czy społeczności


Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wspólnie z UNICEF
Uczniowie z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego im. M. Kopernika w Hutkach  świętowali Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wspólnie z UNICEF
Zespół Szkolno- Przedszkolny im. M. Kopernika w Hutkach brał udział w światowych obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska. W tym roku przypada wyjątkowa - 30.rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. 20 listopada to szczególna data, która powinna zwracać naszą uwagę na dzieci i ich prawa.W 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła uniwersalny dokument,gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie ich prawa. Chronią one dzieci, ale i wspierają jej prawidłowym rozwoju. Znajomość praw pozwala najmłodszym uchronić się przed różnymi niebezpieczeństwami. Z drugiej strony daje im możliwość aktywnego uczestniczenia w procesach podejmowania decyzji, które ich dotyczą. Rolą dorosłych jest nie tylko dbanie o to,aby prawa dziecka były przestrzegane, ale także szerzenie wiedzy o prawach dziecka, w tym edukowanie dzieci. UNICEF w swoich działaniach zwraca uwagę na te kwestie i inicjuje różne projekty, których celem jest upowszechnienie wiedzy o prawach dziecka.
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. W tym dniu, w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane.  Był to radosny dzień w naszej szkole, ale z poważnym przesłaniem.


Mikołaj na Kresach Wschodnich
Wzorem lat ubiegłych dzieci przedszkolne i uczniowie szkoły podstawowej przy wsparciu swoich rodziców włączyli się w zbiórkę darów dla naszych Rodaków mieszkających na Kresach Wschodnich. Po raz kolejny pokazaliśmy, ze nie jesteśmy obojętni na losy innych ludzi.


Dzień Dobrego Słowa dla Polski
"Naród, który nie zna przeszłości,
umiera i nie buduje przyszłości"
Jan Paweł II

Przedszkolaki włączyły się w projekt edukacyjny "Dzień Dobrego Słowa" i udowodniły, że znają i potrafią mówić dobre słowa. Z okazji Święta Niepodległości przybliżono dzieciom treści patriotyczne. Przedszkolaki udowodniły, że posiadają dużą wiedzę o Polsce, z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach, rozwiązywały zagadki i przede wszystkim mówiły piękne i dobre słowa o swojej Ojczyźnie.
Nasze wspólne świętowanie jest wyrazem szacunku, miłości i przywiązania do własnego kraju.

Joanna Dróżdż


KODUJEMY...
"Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka,
ale dlatego, że własna"
Seneka Młodszy

Uczniowie III klasy na zajęciach rozwijających kreatywność "Zaprogramuj Przyszłość" w związku ze świętem odzyskania niepodległości przez Polskę mieli do wykonania w ramach nauki kodowania symbole narodowe, które zostały wyeksponowane na tablicy w korytarzu szkolnym.

Joanna Dróżdż    Ważne informacje
Zebrania z rodzicami podsumowujące I półrocze roku szkolnego 2019/2020 odbędą się w 10 stycznia 2020 roku po Jasełkach szkolnych (16.30)

Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno- wychow. w roku szkolnym 2019/2020
2-3.01.2020; 12.06.2020; 23.06.2020.


Zachęcamy do udziału w akcji "FERIE Z GCKiR". Informacje na stronie: http://www.konopiska.pl/urzad/aktualnosci/idn:3143


Plan zajęć szkolnych w roku szk.2019/2020 znajduje się w zakładce "Pliki do pobrania"

Informujemy, że sprawozdania finansowe za rok 2018 znajdują się na stronie

bip.konopiska

w zakładce Inne > Jednostki organizacyjne > Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Mikołaja Kopernika w Hutkach

Wybieram zawód dla siebie

Informator o szkolnictwie branżowym na terenie Częstochowy i powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego, myszkowskiego(rok szkolny 2019/2020)znajduje się na:
https://womczest.edu.pl/wybieram-zawod/. Ponadto informacje z wyborem zawodu można znaleźć na stronie:
https:doradztwo.ore.edu.pl

Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno- wychow. w roku szkolnym 2019/2020
2-3.01.2020; 12.06.2020; 23.06.2020.
 

    Dzwonki szkolne
8.15 – 9.00
9.10 – 9.55
10.05 – 10.50
11.00 – 11.45
11.55 – 12.40 (obiad)
12.55 – 13.40
13.50 – 14.35
14.45 – 15.30
 

    Kalendarz

 

 
 Zespół Szkolno-Przedszkoly im. Mikołaja Kopernika w HutkachRealizacja: Shile Design Studio