szkola hutki
Strona głównaAktualnościPlikiGaleriaKontakt

Organizacja szkoły
Rada rodziców
Samorząd uczniowski
Pedagog szkolny
Brać szkolna
Osiągnięcia uczniów
Hala sportowa
Szkolne kółko caritas
Pracownicy szkoły
Zajęcia pozalekcyjne
Świetlica
Uroczystości

 


Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach
21 września 2017 r. Europejskim Dniem Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach
Głównym celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa w komunikacji drogowej. Chodzi przede wszystkim o zwrócenie uwagi na powszechny problem, jakim jest duża liczba osób, która codziennie traci życie i zdrowie w wypadkach drogowych
Mając na uwadze fakt, że w  rejonie naszej szkoły  na co dzień przemieszcza się duża liczba dzieci, młodzieży , dorosłych samochodów zachęcamy,  podjęliśmy  działania na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Z dziećmi przedszkolnymi i uczniami  przeprowadzone zostały rozmowy  dotyczące wspomnianej tematyki , po czym uczniowie wykonali plakaty informujących o tym wydarzeniu.

Uczniowie I klasy sp z wychowawczynią


30.rocznica konsekracji Kościoła w Rększowicach
13 września 2017 roku w Rększowicach, odbyły się uroczystości 30-tej rocznicy konsekracji Kościoła  parafialnego pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Mszę świętą wraz z udzieleniem sakramentu bierzmowania odprawił metropolita częstochowski abp Wacław Depo.

W  jubileuszowej mszy św. udział wzięli: pierwszy proboszcz – budowniczy kościoła ks. prałat Stefan Jachimczak, ks. kanonik Jerzy Mielczarek,  ks. Sebastian Ciastek proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rększowicach, ks. Jacek Szczecina proboszcz parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Aleksandrii, Wójt Gminy Konopiska Jerzy Żurek, Przewodniczący Rady Gminy Edward Bałdyga, Sołtys sołectwa Hutki Halina Ernt, Przewodnicząca KGW Hutki Anna Bałdyga, poczty sztandarowe OSP Rększowice i OSP Hutki, Dyrektor Edyta Pawlak wraz z pocztami sztandarowymi ZSP im. Tadeusza Kościuszki w Rększowicach, Dyrektor Tamara Gwóźdź wraz z pocztami sztandarowymi ZSP im. Mikołaja Kopernika w Hutkach, Orkiestra Dęta OSP Konopiska oraz mieszkańcy naszej gminy. Wśród tych wyróżniały się  dzieci przedszkolne w krakowskich strojach i uczniowie-służba liturgiczna .


http://www.konopiska.pl/urzad/aktualnosci/idn:1784

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

 20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i  ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Nasze przedszkolaki świętowanie rozpoczęły od otrzymania prezentów- maskotek "lemurków". Następnie dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy i udziału w konkursach


AKCJA SPRZĄTANIE ŚWIATA
15 września 2017r. cała społeczność szkolna włączyła się w Akcję Sprzątania  Świata. Uczniowie gimnazjum i IV kl.sp przeszli przez wieś i okoliczny las zbierając śmieci.Dzień ten został połączony ze "Świętem Pieczonego Ziemniaka". Dzieci przedszkolne i uczniowie edukacji wczesnoszkolnej na warsztatach stworzyli piękne ziemniaczane ludziki i zwierzątka oraz obrazki związane z tą tematyką. Na zakończenie dnia Panie Kucharki dla wszystkich przygotowały zapiekankę ziemniaczaną i kiełbaski.


Gminne Dożynki w Hutkach
Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Mikołaja Kopernika w Hutkach był współorganizatorem tegorocznych Gminnych Dożynek, które odbyły się w Hutkach 10 września 2017r.
Uczniowie gimnazjum pod opieką pani Agnieszki Jakubowskiej wystawili ”Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. Przedstawienie to było jednym z elementów ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie Wesela”. W role bohaterów Wyspiańskiego:Pana Młodego zagrał Dawid Janik, Panią Młodą Emilia Domagała, Poetą był Szymon Zatłoka, Żyda zagrała Zuzanna Tekiela ,natomiast Rachelę Klaudia Machoń. Wszyscy aktorzy wspaniale odegrali swoje postaci, przenosząc publiczność w świat dawnych, polskich zwyczajów, wierzeń i historii. W dalszej części programu szkołę reprezentowała grupa taneczna grupa taneczna "Dance Army" oraz szkolny kabaret.
Dziękujemy całej społeczności szkolnej oraz rodzinom naszych dzieci przedszkolnych i uczniów, które poprzez wielkie zaangażowanie w wystrój trasy przemarszu korowodu dożynkowego, uświetniły tą uroczystość.
Zapraszamy na fotorelacje :


INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO2017/2018
4 września 2017 r. uczniowie wrócili do szkoły pełni sił, energii, by móc zdobywać wiedzę, osiągać sukcesy w nauce, realizować zainteresowania, odkrywać pasje i talenty. W  naszej szkole rozpoczęcie roku szkolnego przybrało bardzo uroczysty wymiar, bowiem jej próg został przekroczony nie tylko przez dzieci przedszkolne , pierwszoklasistów, uczniów szkoły podstawowej, gimnazjalistów, ich rodziców i nauczycieli, ale także zaproszonych gości : Edwarda Bałdygę- przewodniczącego Rady Gminy Konopiska, Halinę Ernt- sołtysa sołectw Hutki, Ks. Sebastiana Ciastka-proboszcza Parafii w Rększowicach, Annę Bałdygę-przewodnicząca KGW w Hutkach. Podczas apelu głos zabrała Tamara Gwóźdź-dyrektor ZSP w Hutkach, która serdecznie przywitała osoby uczestniczące w tym ważnym dniu, nawiązała do reformy szkolnictwa, wykwalifikowanej kadry pedagogicznej, znakomitego wyniku egzaminu  ubiegłorocznych gimnazjalistów, życząc dzieciom przedszkolnym i uczniom w nowym roku szkolnym podążania za marzeniami, odkrywania swoich możliwości i pasji, dużo uśmiechu i optymizmu. Głos zabrał również  Pan Edward Bałdygę , który dołączył do słów pani dyrektor zwracając uwagę na poprawę bezpieczeństwa uczniów w drodze do i ze szkoły w związku z oddaniem do użytku chodnika wzdłuż wsi.
W trakcie inauguracji można było wysłuchać wierszy i piosenek w wykonaniu uczniów II klasa gimnazjum,   których do występu przygotowała Pani Magdalena Wolska-Majchrzak.
Minutą ciszy uczczono pamięć poległych na frontach II wojny światowej.
Po części oficjalnej nastąpiło  spotkaniu uczniów z wychowawcami.


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017
22 czerwca  dzieci przedszkolne, a 23 czerwca  uczniowie zakończyli kolejny rok szkolny i rozpoczęli wymarzone wakacje. Zanim to nastąpiło, o godz. 9.30, rozpoczęła się w naszym Zespole uroczystość, w czasie której P. Dyrektor podsumowała upływający rok i nagrodziła uczniów, którzy szczególnie na to zasłużyli. Na początku odbyło się wręczenie nagród książkowych dla klasy II i III Szkoły Podstawowej, potem świadectwa z wyróżnieniem otrzymali uczniowie klas gimnazjalnych. Szczególnymi bohaterami  byli tego dnia nasi wychowankowie z kl. III Gimnazjum - kolejny rocznik naszych absolwentów. Połowa uczniów tej klasy wypracowała sobie bardzo wysokie oceny, co zaowocowało uzyskaniem świadectwa z wyróżnieniem, a na dodatek tegoroczna klasa uzyskała bardzo wysokie wyniki na egzaminach gimnazjalnych, przekraczając średnie krajowe z każdej jego części. Bardzo się cieszymy i jesteśmy dumni z naszych uczniów. Gratulujemy wszystkim, którzy się do tego przyczynili.
    Oprócz świadectw pojawiły się również wspaniałe nagrody - nie tylko książkowe. Troje uczniów gimnazjalnych - z najwyższymi średnimi -  za swoją całoroczną pracę otrzymało nagrody w postaci wycieczki (Władysławowo, Trójmiasto, Toruń, Malbork ). Tego dnia pamiętaliśmy nie tylko o uczniach, ale również o ich rodzicach - listy gratulacyjne otrzymali rodzice najlepszych uczniów z kl. III Gimnazjum,     a podziękowania -  Ci, którzy przez cały rok szkolny najbardziej angażowali się w pomoc i inne działania na rzecz naszego Zespołu. Dziękujemy! Nagrody zostały przyznane uczniom nie tylko za wyniki w nauce: otrzymali je: uczniowie klas młodszych, czytający najwięcej książek, najlepsi, sportowcy, uczniowie pracujący w Samorządzie Uczniowskim oraz dwóch uczniów kl. III, którzy reprezentowali szkołę w poczcie sztandarowym.
    Na koniec przyszedł czas na program artystyczny - tradycyjnie przygotowany przez uczniów Gimnazjum, opuszczających naszą szkołę - pod kierunkiem wychowawcy - A. Pietras. Był czas na wspomnienia, refleksje, wskazówki dla siebie i innych oraz na podziękowania tym, których spotkali na swojej drodze... Słowa, piosenki, emocje, wzruszenia - tego dostarczył wszystkim przedstawiony program.... Społeczność II klasy gimnazjum pożegnała swoich starszych kolegów wręczając im pamiątkowe upominki. Uczniowie klasy III Gimnazjum stali się kolejnym rocznikiem naszych absolwentów. Życzymy im samych słonecznych chwil, życzliwych ludzi na ich dalszej drodze oraz spełniania marzeń. Zawsze zapraszamy do naszej szkoły...

Uroczystość dobiegła końca...

Życzymy wszystkim miłych, udanych i bezpiecznych wakacji!
Do zobaczenia we wrześniu!

Już czerwiec
otwiera lata bramy
a tam
czeka na nas
las.
W chłodnym mroku
lśnią słońca polany
i strumyk
na kamykach gra...
                                              A.Pietras


Nocne czytanie poezji Juliana Tuwima w ZSP Hutki
Uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Hutkach od lat aktywnie uczestniczą w kampanii społecznej ,,Cała Polska czyta dzieciom’’ włączając się w organizowane w ramach kampanii akcje. Noc z poezją Juliana Tuwima to wieczorno-nocna akcja w niekonwencjonalny sposób promująca czytanie w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom pod hasłem ,,Czytanie zbliża’’. Był to projekt przygotowany przez nauczycielki – Krystynę Badora i Iwonę Maj, a wzięli  w niej udział uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej i dzieci przedszkolne z tzw. ,,zerówki’’.
W dniu 20 czerwca 2017 r. spotkaliśmy się w godzinach wieczornych w naszej szkole. Rolę czytających godnie przejęli uczniowie klasy III, którzy swoim młodszym kolegom przedstawili wybrane przez siebie utwory Juliana Tuwima. Były to ,,Okulary’’, ,,Bambo’’, ,,Spóźniony słowik’’, ,,Słoń Trąbalski’’, ,,Warzywa’’, ,,Zosia Samosia’’, ,,Abecadło’’ i  wspaniała ,,Lokomotywa’’. Bawiliśmy się świetnie,  a głosy zadowolenia usłyszałyśmy od wszystkich uczestników naszego spotkania, Rano, po przebudzeniu zjedliśmy pyszne  śniadanie. Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu imprezy.

Krystyna Badora ZSP Hutki


"WESELE" W HUTKACH
„(…) tak by gdzieś het gnało, gnało,
tak by się nam serce śmiało
do ogromnych, wielkich rzeczy (…)”
S.Wyspiański

W dniu 2 czerwca 2017 roku uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Mikołaja Kopernika w Hutkach  pod opieką pani Agnieszki Jakubowskiej wystawili ”Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. Przedstawienie to było jednym z elementów ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie Wesela” oraz „Noc Bibliotek”. Inscenizację poprzedziło czytanie fragmentów „Wesela” przez zaproszonych gości. Byli wśród nich ks. proboszcz Sebastian Ciastek, pani Roma Szwyngel, przewodnicząca Rady Rodziców pani Anna Śmietana, przewodnicząca KGW Hutki pani Anna Bałdyga oraz Dyrektor szkoły pani Tamara Gwóźdź. Uczniowie klasy I i II gimnazjum wcielili się w role bohaterów Wyspiańskiego:Pana Młodego zagrał Dawid Janik, Panią Młodą Emilia Domagała, Poetą był Szymon Zatłoka, Żyda zagrała Zuzanna Tekiela ,natomiast Rachelę Klaudia Machoń. Wszyscy aktorzy wspaniale odegrali swoje postaci, przenosząc publiczność w świat dawnych, polskich zwyczajów, wierzeń i historii. Ważną rolę w tym przedstawieniu odegrała scenografia, uczniowie stworzyli na scenie wnętrze wiejskiej chaty oraz jej obejście. Na stołach gościły prawdziwe potrawy, a wśród nich królował pieczony udziec.  Muzyka stworzyła mroczny klimat, który wywołał u odbiorców dreszcz emocji. Szczególną uwagę widzów zwróciła postać Chochoła i towarzysząca jej piosenka w wykonaniu Czesława Niemena. Ważnym elementem przedstawienia były również stroje, które przepięknie oddawały charakter epoki. Uczniowie włożyli bardzo dużo pracy w opanowanie bardzo długich i trudnych tekstów , jednak wysiłek się opłacił , gdyż aktorzy otrzymali brawa na stojąco, gratulacjom nie było końca, a niektórym widzom łezka zakręciła się w oku.

Agnieszka JakubowskaNasi uczniowie na turystycznym szlaku...
Wycieczka Gimnazjalistów do Władysławowa : 7 – 10 czerwca 2017r.

Tradycją naszej szkoły jest organizowanie wycieczek, aby uczniowie mogli poznać i docenić piękno Polski – jej historię, tradycje, przyrodę oraz zabytki, które były świadkami naszej bogatej przeszłości. Jak co roku, w czerwcu, przyszedł czas na kilkudniowy wyjazd.
    Tym razem wybraliśmy się aż na północ –w stronę Półwyspu Helskiego –  do Władysławowa – turystycznej miejscowości z piękną, szeroką plażą, Aleją Gwiazd Sportu, Ośrodkiem przygotowań olimpijskich w Cetniewie i wieloma innymi atrakcjami... Mieliśmy również okazję poznać kulturę kaszubską. To nie był jedyny punkt programu. Już w pierwszym dniu zatrzymaliśmy się w Toruniu – mieście pełnym zabytków skupionych na historycznym szlaku, miejscu urodzenia patrona naszego Zespołu – Mikołaja Kopernika. Kiedy dotarliśmy na miejsce naszego pobytu, już wieczorem ruszyliśmy na powitanie morza, a zarazem , aby obejrzeć piękny zachód słońca. Kolejny dzień przeznaczony był na relaks i odpoczynek we Władysławowie oraz zwiedzanie tego turystycznego kurortu. Kolejnego dnia, po śniadaniu, ruszyliśmy na wycieczkę do Trójmiasta – odwiedziliśmy Gdynię, w której zwiedziliśmy statek „ Dar Pomorza”, spacerowaliśmy po parku, pięknym molo i słynnym sopockim „ Monciaku”, a na koniec przyszedł czas na urokliwy Gdańsk i jego zabytki. To nie był koniec atrakcji, gdyż wieczorem spotkaliśmy sie jeszcze na ognisku. Ostatniego dnia, po pożegnaniu morza i Władysławowa, przyszła pora na powrót do domu, ale zanim to nastąpiło zatrzymaliśmy się w Malborku, żeby zwiedzić wspaniały, krzyżacki zamek...
     Szczęśliwie, w godzinach wieczornych, wróciliśmy do domu. To była wycieczka, pełna wrażeń i pięknych widoków, która pozostanie w naszej pamięci na długo.
                                          Anna Pietras


    Ważne informacje
Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno- wychow. w roku szkolnym 2017/2018
18-20.04.2018; 30.04.2018r
2.052018r, 4.05.2018r.,
1.06.2018r, 19.06.2018r. 

    Dzwonki szkolne
8.15 – 9.00
9.10 – 9.55
10.05 – 10.50
11.00 – 11.45
11.55 – 12.40 (obiad)
12.55 – 13.40
13.45 – 14.30
14.35 – 15.20
 

    Kalendarz

 

 
 Zespół Szkolno-Przedszkoly im. Mikołaja Kopernika w HutkachRealizacja: Shile Design Studio