szkola hutki
Strona głównaAktualnościPlikiGaleriaKontakt

Organizacja szkoły
Rada rodziców
Samorząd uczniowski
Pedagog szkolny
Brać szkolna
Osiągnięcia uczniów
Hala sportowa
Erasmus
Szkolne kółko caritas
Pracownicy szkoły
Zajęcia pozalekcyjne
Świetlica
Uroczystości


 


Dzień Mamy i Taty
Dnia 24 maja 2019 roku nasze przedszkole obchodziło Święto Mamy i Taty. Zaproszeni zostali rodzice dzieci przedszkolnych oraz goście z Gminy Konopiska. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor witając wszystkich gości i zapraszając na przedstawienie dzieci pt. „Smerfy”. Dzieci w strojach smerfów pięknie wystąpiły, śpiewały i tańczyły. Po występie, każde dziecko wręczyło swoim rodzicom prezenty. Całość dopełnił przygotowany dla gości słodki poczęstunek.Cały ciężar przygotowania tej uroczystości spoczął na Pani Żanecie Drożdżyńskiej i Pani Marii Góreckiej.
Dziękujemy wszystkim za przybycie oraz życzymy Wszystkiego Najlepszego wszystkim Rodzicom!

Gminny Turniej Szachowy
Szachy są grą dostępną dla dzieci z każdej grupy społecznej, mogą przyczyniać się do osiągnięcia spójności społecznej i realizacji celów politycznych takich jak integracja społeczna, zwalczanie dyskryminacji, zmniejszenie wskaźnika przestępczości czy nawet walka z różnymi rodzajami uzależnień (…), bez względu na wiek dziecka szachy mogą poprawić jego koncentrację, zwiększyć cierpliwość i wytrwałość, a także rozwinąć zmysł twórczy, intuicję, pamięć oraz umiejętności analitycznego myślenia i podejmowania decyzji; mając na uwadze, że gra w szachy uczy też determinacji, motywacji i sportowego zachowania,  Gmina Konopiska przystąpiła do Ogólnopolskiego projektu pt.,,Edukacja przez szachy w szkole”. Jego finałem był  Gminny Turniej Szachowy, który odbył się 31 maja 2019 roku  w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Konopiskach. W turnieju wzięły udział dzieci z klas I i II szkół podstawowych z terenu całej gminy.
Dyplomy i nagrody otrzymali:
w klasie
I miejsce -Cierpiał Milena-  SP Konopiska
II miejsce- Walentek Oliwia- SP Jamki- Korzonek
III miejsce- Rogacz Karol - SP Łaziec
W klasie II
I miejsce -Cieślik Konrad- ZSP Hutki
II miejsce- Szady Martin- ZSP Rększowice
III miejsce- Ogonek Patryk -ZSP Hutki
Drużynowo
I miejsce- ZSP im.M.Kopernika w Hutkach
II miejsce- SP im.H.Sienkiewicza w Konopiskach
III miejsce -SP im.M.Konopnickiej w Jamkach - Korzonku


Sukces Mai
Maja Fac z grupy starszaków zajęła I miejsce w Gminnym Konkursie Piosenki Angielskiej. Do konkursu przygotowała ją Pani Magdalena Kotowska.
Gratulujemy Mai, jej rodzicom i Pani Magdalenie Kotowskiej


„Młodzi Głosują” – uczniowskie wybory do europarlamentu
O inicjatywie "Młodzi głosują" dowiedzieliśmy się od naszej nauczycielki . Koordynacją naszych działań zajęła się inicjatorka- Julia Jakubowska ucz. III klasy gimnazjum. W krótkim czasie pojawił się odzew i już po kilku minutach znaleźli się chętni do przygotowania wyborów. Wszyscy byli chętni do rozpoczęcia przygotowań, podział zadań nie okazał się problemem. Każdy miał już pomysł na, to co powinien zrobić, aby uświetnić dzień wyborów.
Część zainteresowanych podjęła się przygotowania urny wyborczej, na której symbolicznie umieścili flagę Unii Europejskiej. Inni z zaangażowaniem przeszukali dostępne źródła i przyszykowali gazetkę, która ozdabiając korytarz naszej szkoły uświadamiała o tym jak ważne jest, aby wziąć udział w wyborach. Jeden z naszych kolegów porozwieszał plakaty, które przyciągały wzrok nawet najbardziej zabieganych rodziców przypominając im o nadchodzącym głosowaniu do europarlamentu.
Gdy przyszedł dzień wyborów, zabraliśmy się z zapałem do szykowania sali na wybory. Ustawiono stoły dla komisji, następnie nakryto je materiałem. Ostatnim i najważniejszym punktem przygotowań było ustawienie urny wyborczej. Kiedy sala była już przygotowana można było rozpocząć głosowanie.
Gdy przyszliśmy do szkoły 21 maja, przygotowaliśmy salę, w której miało odbyć się głosowanie. Wydrukowaliśmy karty wyborcze, wystawiliśmy urnę. Następny krok był najważniejszy - głosowanie. Uczniowie podchodzili do komisji, gdzie po złożeniu podpisu otrzymywali karty do głosowania. Oddawanie głosów możliwe było podczas lekcji wiedzy o społeczeństwie (od 10.05 do 10.50). Pozytywnym zaskoczeniem okazał się przebieg wydarzenia, które przebiegało w przyjaznej atmosferze i pozwoliło nam  poczuć znaczenie wyborów do europarlamentu. Przez chwilę uczestnicy czuli się jak osoby dorosłe, które muszą podejmować odpowiedzialne decyzje.
Wybory wygrał komitet wyborczy Prawa i Sprawiedliwości liczbą 5 głosów.


DZIEŃ ZIEMI
Dzień Ziemi, najważniejsze, najbardziej znane i najhuczniej obchodzone ze świąt ekologicznych, w tym roku w naszej szkole zostało  poświęcone śmieciom, zakazom i nakazom (zakręć kran, zgaś światło, drukuj dwustronnie itp.) Moment ekologicznej refleksji ma nas uchronić przed popełnianiem kolejnych błędów. Najważniejszym celem edukacji ekologicznej, prowadzonej w  naszej szkole jest ukształtowanie w uczniach poczucia odpowiedzialności za jakość otaczającej nas przyrody. Celem tegorocznych obchodów było uświadomienie dzieciom sposobów wykorzystania surowców wtórnych, segregacji śmieci, budzenie szacunku do przyrody, jak również uświadomienie zagrożeń środowiska przyrodniczego występujących w miejscu zamieszkania.
Najpierw uczniowie obejrzeli prezentację pt.: "Ziemia - nasz dom", podczas której dowiedzieli się, jakie nasza planeta ma dla nas przepiękne dary oraz co ją zatruwa i niszczy. Z kolei po obejrzeniu filmiku pt.: "Rady Pana Śmietnika" wszyscy dowiedzieli się, co to jest recykling i jak należy segregować odpady. Z tej też okazji klasy IV i V zaprezentowały nam utwór muzyczny. Wiele emocji wśród uczestników wzbudził happening, podczas którego każda klasa wykonywała prace twórcze dotyczące segregacji śmieci, oszczędzania wody, energii.
Nasi uczniowie aktywnie zaangażowali się w "Obchody Dnia Ziemi". Brali czynny udział we wszystkich zajęciach zorganizowanych na tę okoliczność. Wykazali się ogromną wiedzą i zainteresowaniem ekologią i problemami środowiska, w jakim żyjemy. To zaangażowanie sprawiło, iż uczniowie i dzieci bawiły się świetnie. Dopisywał im humor, pomysłowość a zarazem rozbudziły w nich głębsze zainteresowanie problemem. Mam nadzieję, że ta wiedza na długo zostanie im w pamięci. Podczas happeningu powstała pomysłowa wystawa naszych twórczych prac


AleeFrajda
Dnia 26marca 2019 r. w naszym przedszkolu zorganizowano warsztaty kulinarne. Zaproszone zostały panie animatorki z firmy animacyjnej AleeFrajda, które przeprowadziły z naszymi przedszkolakami warsztaty kulinarne. Animatorki rozpoczęły spotkanie z dziećmi zabawami animacyjnymi o tematyce kulinarnej. Po przygotowaniu się do warsztatów, dzieci kroiły banany, wyciskały sok z marchewki oraz jabłka, mieszały oraz degustowały zdrową Nutellę oraz koktajl Kubusia Puchatka. Warsztaty miały na celu uświadomienie dzieciom, że z kilku zdrowych składników można zrobić coś pysznego oraz zastąpić nimi niezdrowe przysmaki. Dzieci były zachwycone oraz szczęśliwe. Paniom Animatorkom bardzo dziękujemy za przybycie oraz mile spędzony czas!


[img]

Egzaminy gimnazjalne 2019
W dniach 10-12 kwietnia 2019r. 15-stu trzecioklasistów zmagało się z arkuszami egzaminacyjnymi, zapisując się w historii szkoły jako ostatni rocznik przystępujący do egzaminu gimnazjalnego - zgodnie z duchem reformy.
Uczniowie przez trzy dni wykazywali się swoimi możliwościami  w częściach : humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej i języka angielskiego.
Wierzymy , że wyniki, które poznają w czerwcu, pozwolą im dostać się do wymarzonych szkół.  


Konkurs „Do Hymnu” – II edycja w Hutkach
W tym roku ruszyła druga edycja konkursu organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury „Do Hymnu” Ze wszystkich szkół w Polsce Komisja zakwalifikowała 300 placówek w tym 39 z województwa śląskiego. Wśród nich znalazła się nasz Zespół Szkolno – Przedszkolny, którego przesłuchanie przez komisję odbyło się 2 kwietnia 2019r. Uczniowie całej szkoły przygotowani przez wychowawców przygotowali trzy konkursowe utwory. Obowiązkowy Hymn państwowy, Rotę i Odę do Radości. Trudność polegała na wykonaniu utworów a capella, w oryginalnej tonacji i w miarę bez pomocy nauczycieli. Wszyscy nasi uczniowie, zaprezentowali się bardzo dobrze, a w szczególności klasa pierwsza, na którą zwróciły szczególną uwagę panie z komisji. Koordynatorem wszelkich działań związanych z konkursem był Pan Dariusz Herman. Dziękujemy za zaangażowanie całej społeczności szkolnej. Pozwoliło to na rozwój kompetencji społecznych poprzez wdrażanie do współpracy w grupie, zrzeszanie społeczności szkolnej i integrowanie środowiska wewnątrzszkolnego.
Dariusz Herman


Rocznica Zbrodni Katyńskiej....
W ramach uroczystości szkolnych o charakterze historycznym uczniowie naszej szkoły spotkali się na apelu poświęconym kolejnej rocznicy Zbrodni Katyńskiej dokonanej w czasie II wojny światowej.
Wiosna 1940  roku - zdrada, niewola, mord - Katyń.
Gdy wrzesień zstąpił na ziemi i wrzosy na łące zakwitły,
to zamiast cieszyć się życiem żołnierze poszli do bitwy..
Pojmano ich zdradziecko i wzięto do niewoli
Lecz nikt się nie domyślił  i  nikt ich nie wyzwolił...
   Nadal są znaki zapytania dotyczące tamtych tragicznych wydarzeń. Wszystko zaczęło się 17 września 1939 r. W następstwie akcji radzieckiej do niewoli dostało się około ćwierć miliona żołnierzy Wojska Polskiego. Jesienią tego roku został wydzielony specjalny kontyngent, do którego trafili oficerowie, literaci, inżynierowie, prawnicy, pocztowcy...
Umieszczeni zostali w obozach.   5 marca 1940r. w Moskwie zapadła decyzja o rozstrzelaniu więźniów: Kozielska, Ostaszkowa, Starobielska, a także  innych Polaków osadzonych w więzieniach na terenie Rosji
                                     Tej nocy zgładzono prawdę
                                     w katyńskim lesie...
                                    Zdradzieckim strzałem w czaszkę
                                    Pokwitowano Wrzesień...

                                    Związano do tyłu ręce ,
                                    By w obecności kata
                                   Nie mogły wznieść się błagalnie
                                   Do Boga i  do świata.

                                  Zakneblowano usta !
                                 By w tej katyńskiej nocy
                                 Nie mogły wołać o litość
                                Ni wezwać znikąd pomocy!
    W świadomości i sercach Polaków  pamięć o ofiarach tej okrutnej zbrodni jest żywa. 14 listopada 2007 r. polski Sejm ustanowił  dzień 13 kwietnia -  Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Dzień ten obchodzony jest w rocznicę opublikowania przez Niemców w 1943 r. informacji o odkryciu w Rosji masowych  grobów oficerów Wojska Polskiego.
Nie ma świadków?
A niebo przenikliwe i groźne?
Drzewa długo szumiały,
By wykrzyczeć tę zbrodnię
Słońce raną zachodzi
Ku pamięci POTOMNYCH...
   10 kwietnia 2010 r. w tamtych stronach wydarzyła sie współczesna tragedia, gdyż w okolicach Smoleńska miała miejsce katastrofa lotnicza polskiego samolotu, w której zginęło 96 osób, a wśród  nich - Prezydent Polski. Lecieli na uroczystości związane z kolejną rocznicą
    Uczniowie przygotowali montaż słowno – muzyczny upamiętniający tamte tragiczne wydarzenia. Słowa faktów historycznych, refleksji i wierszy przeplatały sie z muzyką i nastrojowymi pieśniami.

A. Pietras, ZSP im. M. Kopernika w Hutkach


II Edycja Ogólnopolskiego Konkursu "Do Hymnu"
Właśnie rozpoczęły się przesłuchania w konkursie Do hymnu. Jurorzy wyruszyli do szkół, by wysłuchać Mazurka Dąbrowskiego i dwóch innych pieśni hymnicznych. Do końca maja przesłuchają w sumie 300 szkół, w których zaśpiewa kilkadziesiąt tysięcy dzieci!

A wśród nich nasza szkoła. 2 kwietnia 2019r. odwiedzi nas niezależne Jury z Narodowego Centrum Kultury i o godz. 10.00 odbędą się przesłuchania. Śpiewamy HYMN POLSKI, ROTĘ i ODĘ DO MłODOŚCI

TRZYMAJCIE KCIUKI

Przekazujemy Państwu link do krótkiego zwiastuna, przygotowany do tego  wyjątkowego  wydarzenia:
https://www.youtube.com/watch?v=AHng3IYmFTs


    Ważne informacje
Schemat postępowania w przypadku potwierdzonego wyniku dodatniego wśród uczniów lub pracowników placówek
oświatowych- dla dyrektorów szkół/ przedszkoli
znajduje się w zakładce ORGANIZACJA SZKOŁY

Tygodniowy plan lekcji znajduje się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie klas I-VIII rozpoczynają zajęcia lekcyjne o 8.15

Wypełniając obowiązek przekazania gminom i dyrektorom szkół podstawowych informacji
o szkołach ponadpodstawowych na terenie województwa, wynikający z § 11 pkt. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 sierpnia 2019 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół, placówek i centrów (Dz. U. poz. 1737), informuję, że wykaz szkół ponadpodstawowych dostępnych dla absolwentów szkół podstawowych w rekrutacji na rok szkolny 2022/2023, został zamieszczony na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Katowicach www.kuratorium.katowice.pl w zakładce Rodzice i uczniowie/Rekrutacja oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Kuratorium w zakładce Ogłoszenia/Ogłoszenia inne.


Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno- wychow.
w roku szkolnym 2023/2024 -2,3 listopada 2023, 29,30 kwietnia 2024r., 2,3 maja 2024r., 31 maja 2024r.,17 czerwca 2024r.
Informacja o dobrowolnym ubezpieczeniu dziecka znajduje
się w pliku AKTUALNOŚCI

Informujemy, że sprawozdania finansowe za rok 2018
znajdują się na stronie

bip.konopiska

w zakładce Inne > Jednostki organizacyjne >
Zespół Szkolno-Przedszkolny
im. Mikołaja Kopernika w Hutkach

Wybieram zawód dla siebie

Informator o szkolnictwie branżowym na terenie
Częstochowy i powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego, myszkowskiego znajduje się na:
https://womczest.edu.pl/
wybieram-zawod/index.html
.
Ponadto informacje z wyborem zawodu można znaleźć na
stronie:
https:doradztwo.ore.edu.pl

KLAUZULA RODO

Klauzula informacyjna_rodo


Stawka żywieniowa w roku szkolnym 2023/2024

Przedszkole:
Śniadanie - 2,50 zł
Obiad-4,20 zł
Podwieczorek-2,00zł

Szkoła Podstawowa:
Obiad-4,50zł

Nr konta do wpłat za żywienie:
ZSP HUTKI BUDZET
96 8273 0006 2000 0000 0172 4669deklaracja-dostepnosci-1


Standardy Ochrony Małoletnich obowiązujące w przedszkolu i szkole podstawowej znajdują się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

 

    Dzwonki szkolne
1. 8.15-9.00
2. 9.10-9.55
3. 10.05-10.50
4. 11.00-11.45 (obiad klasy I-III)
5. 12.00-12.45 (obiad klasy IV-VIII)
6. 13.00-13.45
7. 13.55-14.40
8. 14.50-15.35
 

    Kalendarz

 

 
 Zespół Szkolno-Przedszkoly im. Mikołaja Kopernika w HutkachRealizacja: Shile Design Studio