szkola hutki
Strona głównaAktualnościPlikiGaleriaKontakt

Organizacja szkoły
Rada rodziców
Samorząd uczniowski
Pedagog szkolny
Brać szkolna
Osiągnięcia uczniów
Hala sportowa
Erasmus
Szkolne kółko caritas
Pracownicy szkoły
Zajęcia pozalekcyjne
Świetlica
Uroczystości


 


WYSPA RADOŚCI
Dzieci przedszkolone i uczniowie Zespołu aktywnie włączyli się w zbiórkę słodyczy dla dzieci z Domu  Małego Dziecka w Częstochowie. Zbiórka odbywała się pod patronatem Fundacji "Maxima dzieciom" . W naszej szkole przebiegała pod hasłem "WYSPA RADOŚCI"Jak zwykle dzieci i młodzież stanęła na wysokości zadania, dzieląc się swoimi słodyczami z innymi dziećmi.Przekazane słodycze wywołały nie jeden uśmiech na podopiecznych Domu Małego Dziecka.GRATULUJEMY POSTAWY!!!
Dziękujemy Erykowi Kocikowie -ucz.III kl.i Pani Magdalenie Szydłowskiej za zaangażowanie.


REKRUTACJA DO GIMNAZJUM -ROK.SZKOLNY 2015/2016
Wszelkie informacje związane z rekrutacją do gimnazjum na rok. szkolny 2015/2016 znajdują się w zakładce "PLIKI DO POBRANIA"

Akcja "Posadź swoje drzewko"
Nasza szkoła wzięła udział w projekcie "Posadź swoje drzewko". Wyznaczyliśmy dwa miejsca nasadzeń pod szkolne arboretum.
Do niedawna teren wyglądał tak:a w niedługim czasie będziemy cieszyć się takimi roślinami:


legenda:
1 Bez Czarny Black Lace Eva PBR
2 Kalina Japońska
3 Berberys Thunberga Atropurpurea
4 Róża Pomarszczona Hansa
5 Berberys Thunberga Atropurpurea Nana
6 Świerk Kłujący
7 Jałowiec Blue Arow
8 Świerk Conica
9 Jodła Koreańska
10 Świerk Nidiformis
11 Sosna Czarna
12 Pęcherznica Lady in Red Tuliad PBR
13 Pęcherznica Luteus
14 Berberys Thunberga Atropurpurea
15 Kosodrzewina Pumilo

XXVII Gminny Konkurs Recytatorski „Wrażliwość na słowa”
26 marca br. odbył się XXVII Gminny Konkurs Recytatorski „Wrażliwość na słowa”, którego organizatorem było Gminne Centrum Kultury i Rekreacji. Uczniowie występowali w trzech kategoriach wiekowych:
I. klasy O – III szkoły podstawowej,
Oliwia Krawczyk kl I
Amelia Piwek kl III
II. klasy IV – VI szkoły podstawowej,
III. uczniowie szkół gimnazjalnych
Klaudia Sirek kl I
Szymon Wołoszyn kl I
Po wysłuchaniu wszystkich recytatorów do reprezentowania naszej gminy w eliminacjach powiatowych w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie komisja wytypowała uczennicę klasy III Amelię Piwek.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Maria Wołczyk

Prace konkursowe uczniów III klasy szkoly podstawowej
Uczniowie III klasy szkoły podstawowej wspólnie pod kierunkiem Pani Marii Wołczyk przygotowali prace na "Powiatowy Konkurs Ozdób Wielkanocnych" organizowany przez GCKiR w KonopiskachWarsztaty break dance
Piątek 20 marca 2015r. był dla naszych uczniów sprawdzianem swoich umiejętności tanecznych. W szkole mieliśmy przyjemność gościć przedstawicieli Akademii Tańca z Nowego Sącza o kierunku break dance. Tancerze uczyli naszych podopiecznych podstawowych sekwencji tanecznych break dance oraz krótkiej choreografii. Po nauce uczniowie w formie zabawy prezentowali nabyte umiejętności wspierając się wzajemnie oklaskami i brawami. Na koniec tancerze stworzyli krótkie show, odsłaniając akrobatyczną stronę break dance. To była znakomita aktywna forma ruchowa dla naszych uczniów!!!   
                                       AnetaKrząpa                                              

Warsztaty wiosenne z Projektorem
20 marca 2015r. gościliśmy w naszej szkole Panią Izabelę Grzyb, która tradycyjnie poprowadziła dla uczniów I i III klasy szkoły podstawowej warsztaty tematyczne w ramach współpracy z Fundacją- Wolontariat Studencki . Tym razem dotyczyły one ozdób wielkanocnych. Uczniowie wykonywali kartki świąteczne oraz słodkie wiosenne bukiety.

Warsztaty profilaktyczne dla najmłodszych
19 marca 2015r. dzieci przedszkolne i uczniowie I-III kl. szkoły podstawowej uczestniczyły w warsztatach profilaktycznych "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym". Warsztaty dla nich poprowadził Michał Kula- aktor częstochowskiego teatru.

Podziękowania Pana Prezydenta za udział w 23 Finale WOŚP
Drodzy Przyjaciele, wolontariusze, „sztabowcy”, organizatorzy Finału!

23. Finał WOŚP jest dla nas w Fundacji cały czas żywą opowieścią, ponieważ cały czas czujemy radość i dumę z powodu tego, jak fantastycznym efektem zakończyła się nasza akcja. I nie chodzi tu tylko o efekt finansowy, dumni jesteśmy też z tego, że po raz kolejny udało się zagrać ponad wszelkimi podziałami i że po raz kolejny udało się zbudować tak niepowtarzalna i wyjątkową w skali całego świata atmosferę bycia razem. To przede wszystkim Wasza zasługa, więc raz jeszcze bardzo Wam za to dziękujemy.
Ale nie tylko my w Fundacji dostrzegamy wyjątkowość Waszego zaangażowania w Finał WOŚP. Otrzymujemy teraz sygnały z wielu stron z wyrazami uznania dla całej pracy włożonej w Finał i dla wszystkich zaangażowanych w to wydarzenie.
Najbardziej dumni jesteśmy z listu, który przed trzema dniami napisał do nas, ale tak naprawdę do Was wszystkich, Prezydent RP. Jesteśmy zaszczyceni, że Pan Prezydent w swoim napiętym kalendarzu znalazł chwilę by pochylić się nad swoim spojrzeniem na to, co zadziało się 11-go stycznia. Z dumą czytaliśmy wszystkie te ważne słowa, które nie tylko cieszą, ale są też ogromną motywacją do jeszcze lepszej dalszej pracy. Bo przecież zbiórka środków w czasie Finału to dopiero połowa drogi, teraz przed nami miesiące wytężonych starań, by wszystkie zebrane przez Was złotówki zamienić na konkretne wsparcie dla polskich szpitali.
Czujemy się w obowiązku, by Wam także ten list przekazać, przecież tak naprawdę to Wy jesteście jego adresatem. Bądźcie dumni i grajcie z nami do końca świata i jeden dzień dłużej. Zapraszamy latem na Przystanek Woodstock, a zaraz po wakacjach – startujemy z przygotowaniami do 24. Finału WOŚP.
Krzysztofem Dobies
Rzecznik WOŚP


IV POWIATOWY MIĘDZYGIMNAZJALNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO
13 marca 2015r w naszej szkole już po raz czwarty miał miejsce Powiatowy Międzygimnazjalny Konkurs Języka Angielskiego, zorganizowany przez mgr Magdalenę Kotowską. Celem konkursu było zwiększenie u uczniów motywacji do nauki języka angielskiego oraz zachęcenie uczniów do doskonalenia i rozwijania swoich umiejętności językowych.
O godzinie 10.00 Pani Dyrektor ZSP w Hutkach mgr Tamara Gwóźdź powitała uczestników konkursu i przybyłych wraz z nimi nauczycieli. W konkursie wzięło udział 16 uczniów ze szkół powiatu częstochowskiego i lublinieckiego: Gimnazjum nr 1 w Koszęcinie, Gimnazjum w Poczesnej, Gimnazjum w Kamienicy Polskiej, Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Aleksandrii, Zespołu Szkół w Konopiskach, Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Hutkach. Miejsce I zajęła uczennica Gimnazjum w  Kamienicy Polskiej – Olga Szarawara, II miejsce zajęła uczennica Gimnazjum w Koszęcinie – Julia Siwy, III miejsce zajęła Natalia Kosowska, uczennica Zespołu Szkół w Konopiskach. Nagrody dla zwycięzców zostały ufundowane przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Hutkach, wydawnictwo Express Publishing oraz Fundację „Maxima Dzieciom”.  Każdy uczestnik otrzymał dyplom za udział w konkursie oraz torbę z upominkami.
Dziękujemy i do zobaczenia w przyszłym roku!
Magdalena Kotowska    Ważne informacje
Schemat postępowania w przypadku potwierdzonego wyniku dodatniego wśród uczniów lub pracowników placówek
oświatowych- dla dyrektorów szkół/ przedszkoli
znajduje się w zakładce ORGANIZACJA SZKOŁY

Tygodniowy plan lekcji znajduje się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie klas I-VIII rozpoczynają zajęcia lekcyjne o 8.15

Wypełniając obowiązek przekazania gminom i dyrektorom szkół podstawowych informacji
o szkołach ponadpodstawowych na terenie województwa, wynikający z § 11 pkt. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 sierpnia 2019 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół, placówek i centrów (Dz. U. poz. 1737), informuję, że wykaz szkół ponadpodstawowych dostępnych dla absolwentów szkół podstawowych w rekrutacji na rok szkolny 2022/2023, został zamieszczony na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Katowicach www.kuratorium.katowice.pl w zakładce Rodzice i uczniowie/Rekrutacja oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Kuratorium w zakładce Ogłoszenia/Ogłoszenia inne.


Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno- wychow.
w roku szkolnym 2022/2023 -2,3 listopada 2023, 29,30 kwietnia 2024r., 2,3 maja 2024r., 31 maja 2024r.,17 czerwca 2024r.
Informacja o dobrowolnym ubezpieczeniu dziecka znajduje
się w pliku AKTUALNOŚCI

Informujemy, że sprawozdania finansowe za rok 2018
znajdują się na stronie

bip.konopiska

w zakładce Inne > Jednostki organizacyjne >
Zespół Szkolno-Przedszkolny
im. Mikołaja Kopernika w Hutkach

Wybieram zawód dla siebie

Informator o szkolnictwie branżowym na terenie
Częstochowy i powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego, myszkowskiego znajduje się na:
https://womczest.edu.pl/
wybieram-zawod/index.html
.
Ponadto informacje z wyborem zawodu można znaleźć na
stronie:
https:doradztwo.ore.edu.pl

KLAUZULA RODO

Klauzula informacyjna_rodo


Stawka żywieniowa w roku szkolnym 2023/2024

Przedszkole:
Śniadanie - 2,50 zł
Obiad-4,20 zł
Podwieczorek-2,00zł

Szkoła Podstawowa:
Obiad-4,50zł

Nr konta do wpłat za żywienie:
ZSP HUTKI BUDZET
96 8273 0006 2000 0000 0172 4669deklaracja-dostepnosci-1
 

    Dzwonki szkolne
1. 8.15-9.00
2. 9.10-9.55
3. 10.05-10.50
4. 11.00-11.45 (obiad klasy I-III)
5. 12.00-12.45 (obiad klasy IV-VIII)
6. 13.00-13.45
7. 13.55-14.40
8. 14.50-15.35
 

    Kalendarz

 

 
 Zespół Szkolno-Przedszkoly im. Mikołaja Kopernika w HutkachRealizacja: Shile Design Studio