szkola hutki
Strona głównaAktualnościPlikiGaleriaKontakt

Organizacja szkoły
Rada rodziców
Samorząd uczniowski
Pedagog szkolny
Brać szkolna
Osiągnięcia uczniów
Hala sportowa
Erasmus
Szkolne kółko caritas
Pracownicy szkoły
Zajęcia pozalekcyjne
Świetlica
Uroczystości


 


Spotkanie z górnikiem
    4 grudnia w naszym kraju obchodzone jest święto górników czyli ,,Barbórka’’. Z tej pięknej okazji gościliśmy w murach naszej szkoły pana Ireneusza Badorę – nadsztygara górniczego. Pracuje on w WPBK ,,Bis’’ w kopalni ,,Budryk’’ w Ornontowicach na stanowisku kierownika oddziału.
    Gmina Konopiska ma bardzo bogate tradycje górnicze. Jeszcze kilkanaście lat temu większość mężczyzn z okolicznych wiosek pracowała w kopalniach rudy oraz śląskich kopalniach węgla kamiennego. Był to zawód przechodzący z pokolenia na pokolenie. Przemiany społeczno-gospodarcze w ostatnich latach zmieniły tę tendencję. Górników czynnych zawodowo jest coraz mniej, dlatego też spotkanie z panem Ireneuszem było dla uczniów tak atrakcyjne.
    Najpierw pan Badora spotkał się z uczniami szkoły podstawowej. Opowiadał im o historii powstania węgla, o tym, jakie inne skarby kryje nasza ziemia, jakie maszyny pomagają górnikom w ich ciężkiej pracy. Dzieci najbardziej zainteresowane były galowym mundurem, czapką górniczą oraz akcesoriami świadczącymi o randze górnika (szabla, kordzik, laska). Z kolei dla gimnazjalistów spotkanie to było wspaniałą lekcją wychowawczą, historii i geografii.Być może ktoś z nich wybierze w przyszłości ten trudny i niebezpieczny zawód.
Pani dyrektor podziękowała panu Badorze za spotkanie i czas poświęcony uczniom życząc z okazji ,,Barbórki’’ zdrowia i bezpiecznej pracy, co w języku górniczym brzmi: ,, tyle wyjazdów ile zjazdów’’.


Mikołajki w teatrze
3 grudnia uczniowie klasy I i III SP oraz dzieci przedszkolne wybrali się do  Teatru Dramatycznego im. A. Mickiewicza w Częstochowie na spektakl ,,Kopciuszek’’.
    Niemal każdy zna opowieść o mądrym Kopciuszku, przystojnym Księciu, dobrej wróżce, złośliwych siostrach i złej macosze. Wersja ,,Kopciuszka’’  - według tekstu braci Grimm - a przygotowana przez częstochowski teatr została nieco uwspółcześniona. I co ciekawe – nie pojawiła się w niej zła macocha. Widzowie spotkali się za to z sympatycznym szczurem, który w tej historii odegrał niebagatelną rolę. Pośredniczy on bowiem między realnym światem i światem wróżki. Nie zabrakło – jak to w bajkach bywa – magii, pięknych sukien i piosenek.
    Wszystko to sprawiło, że dzieci z ogromnym zainteresowaniem obejrzały historię Kopciuszka.
    Po spektaklu na scenie oraz w kuluarach teatru pojawili się Mikołaje, którzy wręczali dzieciom prezenty przygotowane wcześniej przez rodziców.
   Wyjazd uczniom zorganizowały nauczycielki – Maria Wołczyk, Krystyna Badora, Iwona Maj i Barbara Cierniak.Warsztaty gimnazjalistów na AJD w Częstochowie
AJD

MIEDZYNARODOWY INTEGRACYJNY TURNIEJ BOCCIA


Wieczór Anrzejkowy

27 listopada Samorząd Uczniowski pod opieką Agnieszki Jakubowskiej zorganizował Andrzejkowy Wieczór Wróżb. Gimnazjaliści bardzo zaangażowali się w organizację tej imprezy, którą przygotowali z myślą również o najmłodszych uczestnikach życia szkolnego.Największą atrakcją były oczywiście wróżby, które przeprowadziły: Weronika Klabisz, Daria Jakubowska, Agata Drożdżyńska,Sonia Pijet. Za działanie sklepiku odpowiadały: Paulina Kaczmarzyk i Magdalena Zając, natomiast oprawą muzyczno-świetlną zajmowali się Mateusz Krawczyk, Karol Kamiński, Marek Cierniak(wypożyczenie świateł). Wszystkim uczestnikom zabawy towarzyszył wyśmienity humor, każdy był bardzo ciekaw tego, co go czeka w przyszłości, dlatego chętnie korzystano z lania wosku itp. Tańce trwały do godziny 20.30 , tegoroczne Andrzejki będziemy długo wspominać.Udany występ gimnazjalistów z Hutek !
27 listopada 2014r. w naszej szkole miał miejsce kolejny Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Halowej o Puchar Wójta Gminy Konopiska. W rywalizacji wzięły udział 4 drużyny ze szkół  naszego powiatu, tj. Aleksandrii, Poczesnej, Starczy i Hutek. Mecze były naprawdę zacięte i emocjonujące. Ostatecznie w klasyfikacji końcowej I miejsce zajęło Gimnazjum w Starczy, II miejsce Gimnazjum w Hutkach, III miejsce Gimnazjum w Poczesnej i IV – Gimnazjum w Aleksandrii. Przyznano również statuetki indywidualne.  Najlepszym strzelcem turnieju  z kontem 13 strzelonych bramek został uczeń z Gimnazjum w Hutkach – Marek Cierniak, najlepszym bramkarzem – Ernest Heryk  ze Starczy i najlepszym zawodnikiem – Daniel Błaszczyk również ze Starczy.
Chłopcom serdecznie gratulujemy!!!! Skład drużyny z Hutek: Mateusz Krawczyk ( bramkarz), Marek Cierniak, Jakub Berghausen, Oskar Ceglarek, Łukasz Masłoń, Karol Kamiński. Opiekun : Aneta Krząpa.Spotkanie z aktorem- Michałem Kulą

W środę 19 listopada 2014 roku gimnazjaliści spotkali się z aktorem Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie panem Michałem Kulą , który znany jest ze swoich ról teatralnych w przedstawieniach tj. ,,Henryk IV”, ,, Balladyna”, ,, Antygona”  czy ,, Iwona księżniczka Burgunda”. Mogliśmy go również oglądać w filmach : ,,PITBULL” , gdzie grał naczelnika wydziału- Barszczyka, ,,Plebania”, ,,Na wspólnej” i wielu innych. Pan Michał jest absolwentem Państwowej  Wyższej Szkoły Teatralnej.
Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze , aktor barwnie opowiadał o  tajnikach pracy aktorskiej, dawał wskazówki młodzieży , jak radzić sobie ze stresem przed występem. Uczniowie zadali wiele pytań dotyczących między innymi najtrudniejszych ról, najdziwniejszej charakteryzacji oraz sposobów przygotowania się do roli. Na wszystkie pytania pan Michał odpowiadał bardzo chętnie , swoje odpowiedzi wzbogacał o liczne anegdoty , co bardzo podobało się gimnazjalistom.
Młodzież po spotkaniu zrozumiała, że bycie aktorem ma wiele blasków i cieni , szczególną uwagę zwrócili na to , że praca ta jest bardzo ciężka i wyczerpująca , wymaga wiele zaangażowania i poświęceń. Dostrzegli również różnicę między aktorstwem teatralnym a filmowym. Podsumowując należy powiedzieć , że spotkanie było bardzo pouczającą i nietypową lekcją.
„Cała polska czyta dzieciom”
Już drugi rok nasza szkoła jest członkiem Fundacji ,,Cała Polska czyta dzieciom’’.
Fundacja ,,ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom’’ została założona w grudniu 1998r. przez Irenę Koźmińską. Celem Fundacji jest wspieranie rozwoju emocjonalnego, psychicznego, umysłowego oraz moralnego dzieci i młodzieży poprzez działania oświatowe, edukacyjne i promocyjne.
    Kampania ,,Cała Polska czyta dzieciom’’ skierowana jest głównie do rodziców. Jednak wielu rodziców nie znajduje czasu ani motywacji, by dzieciom czytać. Dlatego też w ramach Kampanii powstały programy ,,Czytające szkoły’’ i ,,Czytające przedszkola’’. Istotą programu jest codzienne czytanie uczniom dla przyjemności. Jest to sprawdzony sposób na zainteresowanie dzieci książką, rozbudzanie potrzeby czytania, wychowanie czytelników. Czytelnicy – osoby, którzy dużo czytają – lepiej radzą sobie z nauką,  pracą zawodową i z wyzwaniami życia.
    19 listopada 2014r. w ramach programu ,,Czytające szkoły’’ i ,,Czytające przedszkola’’ gościliśmy w naszej szkole znanego aktora Teatru Dramatycznego w Częstochowie – pana Michała Kulę. Aktor na spotkaniu z uczniami klasy I, III i przedszkolakami czytał utwór Jana Brzechwy ,,Pchła Szachrajka’’. Mistrzowska interpretacja tekstu bajki zachwyciła małych słuchaczy. Wszyscy z zainteresowaniem słuchali kolejnych psot tytułowej Pchły. Chwile skupienia przerywane były wybuchami śmiechu.
Pan Michał Kula nagrodzony został przez dzieci gromkimi brawami oraz zaproszony już na kolejne spotkania.  Koordynatorem programu w ZSP Hutki jest Krystyna Badora.

Zajęcia kulinarne dla dzieci
 12 listopada w naszej szkole zorganizowane zostało wspólne gotowanie uczniów klasy I i III SP oraz dzieci przedszkolnych pod opieką swoich wychowawczyń: Krystyna Badory,  Marii Wołczyk i Iwony Maj.  Uwielbiamy dary natury oraz  niebanalne zastosowanie produktów. Stawiamy na smak i wyjątkowość.
     Jesień w tym roku była piękna, więc w ogródkach dynie obrodziły. Postanowiłyśmy wykorzystać je do przygotowania smacznej zupy.
Oto przepis:
- oczywiście wielka dynia,
- wywar warzywny,
- jogurt naturalny lub śmietanka,
- czosnek, oliwa
-imbir lub gałka muszkatołowa do smaku.
Wykonanie:
Czosnek posiekać, przesmażyć na oliwie, dodać pokrojona  w kostkę dynię.  Zalać wywarem warzywnym. Gotować pod przykryciem ok. 40 minut. Całość zmiksować na gładki krem. Doprawić do smaku solą, gałką muszkatołową lub imbirem. Wlać śmietankę lub jogurt. Można posypać posiekaną pietruszką lub szczypiorkiem.
    Zupa ma piękny pomarańczowo-złoty kolor i przekona każdego małego niejadka do skosztowania.

Powiatowy Turniej Piłki Halowej Chłopców o Puchar Wójta Gminy Konopiska    Ważne informacje
Schemat postępowania w przypadku potwierdzonego wyniku dodatniego wśród uczniów lub pracowników placówek
oświatowych- dla dyrektorów szkół/ przedszkoli
znajduje się w zakładce ORGANIZACJA SZKOŁY

Tygodniowy plan lekcji znajduje się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie klas I-VIII rozpoczynają zajęcia lekcyjne o 8.15

Wypełniając obowiązek przekazania gminom i dyrektorom szkół podstawowych informacji
o szkołach ponadpodstawowych na terenie województwa, wynikający z § 11 pkt. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 sierpnia 2019 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół, placówek i centrów (Dz. U. poz. 1737), informuję, że wykaz szkół ponadpodstawowych dostępnych dla absolwentów szkół podstawowych w rekrutacji na rok szkolny 2022/2023, został zamieszczony na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Katowicach www.kuratorium.katowice.pl w zakładce Rodzice i uczniowie/Rekrutacja oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Kuratorium w zakładce Ogłoszenia/Ogłoszenia inne.


Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno- wychow.
w roku szkolnym 2023/2024 -2,3 listopada 2023, 29,30 kwietnia 2024r., 2,3 maja 2024r., 31 maja 2024r.,17 czerwca 2024r.
Informacja o dobrowolnym ubezpieczeniu dziecka znajduje
się w pliku AKTUALNOŚCI

Informujemy, że sprawozdania finansowe za rok 2018
znajdują się na stronie

bip.konopiska

w zakładce Inne > Jednostki organizacyjne >
Zespół Szkolno-Przedszkolny
im. Mikołaja Kopernika w Hutkach

Wybieram zawód dla siebie

Informator o szkolnictwie branżowym na terenie
Częstochowy i powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego, myszkowskiego znajduje się na:
https://womczest.edu.pl/
wybieram-zawod/index.html
.
Ponadto informacje z wyborem zawodu można znaleźć na
stronie:
https:doradztwo.ore.edu.pl

KLAUZULA RODO

Klauzula informacyjna_rodo


Stawka żywieniowa w roku szkolnym 2023/2024

Przedszkole:
Śniadanie - 2,50 zł
Obiad-4,20 zł
Podwieczorek-2,00zł

Szkoła Podstawowa:
Obiad-4,50zł

Nr konta do wpłat za żywienie:
ZSP HUTKI BUDZET
96 8273 0006 2000 0000 0172 4669deklaracja-dostepnosci-1


Standardy Ochrony Małoletnich obowiązujące w przedszkolu i szkole podstawowej znajdują się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

 

    Dzwonki szkolne
1. 8.15-9.00
2. 9.10-9.55
3. 10.05-10.50
4. 11.00-11.45 (obiad klasy I-III)
5. 12.00-12.45 (obiad klasy IV-VIII)
6. 13.00-13.45
7. 13.55-14.40
8. 14.50-15.35
 

    Kalendarz

 

 
 Zespół Szkolno-Przedszkoly im. Mikołaja Kopernika w HutkachRealizacja: Shile Design Studio