szkola hutki
Strona głównaAktualnościPlikiGaleriaKontakt

Organizacja szkoły
Rada rodziców
Samorząd uczniowski
Pedagog szkolny
Brać szkolna
Osiągnięcia uczniów
Hala sportowa
Erasmus
Szkolne kółko caritas
Pracownicy szkoły
Zajęcia pozalekcyjne
Świetlica
Uroczystości


 


GALA TALENTÓW
Pani Krystyna Badora zorganizowała swoim wychowankom-uczniom III klasy szkoły podstawowej na pożegnanie pobytu w huteckiej szkole "Galę Talentów". Na spotkanie zostali zaproszeni rodzice uczniów, nauczyciele i dyrektor szkoły.
Każdy z uczniów otrzymał dyplom , którym podkreślone były jego zdolności i umiejętności wyróżniające go na tle klasy. Gala przebiegała w miłej atmosferze, a zakończyła się nocnym sensem filmowym i nocą spędzoną w szkolnych murach.


Wycieczka do Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach
Dnia 24 czerwca 2014 roku przedszkolacy i uczniowie klasy II i III Szkoły Podstawowej w Hutkach pojechali na wycieczkę do Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach.
Zwiedzanie Kopalni Srebra odbywa się w podziemnych korytarzach położonych 40m pod powierzchnią ziemi. W Kopalni powitał nas przewodnik. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od multimedialnego muzeum z bardzo ciekawymi zbiorami.
Następnie zjechaliśmy klatką szybową w szybie „Anioł” pod ziemię i weszliśmy w labirynt chodników. Zrekonstruowane wyrobiska Kopalni Zabytkowej pochodzą z XVII i XIX wieku. Chodnikiem „Staszica” doszliśmy do pierwszej Komory „Srebrnej”, gdzie znajduje się unikalne małe jeziorko. W wyrobiskach chodnikowych zachowały się również narzędzia gwarków oraz sterta urobionej rudy ołowiowej.
Wchodząc w kolejny chodnik minęliśmy Źródełko z cudownie krystaliczną wodą i przeszliśmy obok figury św. Barbary, patronki górników.
Schodząc poniżej dotarliśmy do przystani chodnika wodnego, który przepłynęliśmy łodziami. Długość trasy wodnej wynosi 270 m. Spotykaliśmy się także ze Skarbnikiem – legendarnym duchem Kopalni, który opowiedział nam ciekawe historie.
Dalej już prosto chodnikami doszliśmy do podszybia szybu „Anioł”, skąd wyjechaliśmy na powierzchnię. Tutaj zobaczyliśmy jeszcze Skansen Maszyn Parowych.
Po zakończeniu zwiedzania udaliśmy się na zasłużony gorący posiłek do restauracji „Nad Aniołem”. Na koniec wszyscy ustawiliśmy się w długiej kolejce do sklepiku z pamiątkami.
Po zwiedzeniu kopalni wyruszyliśmy do miejscowości Świerklaniec, gdzie na terenie zespołu parkowo-pałacowego znajduje się mini zoo „Rogate ranczo”.
Do domu wróciliśmy zadowoleni, pełni wrażeń i niezapomnianych wspomnień. Była to dla nas niezwykła przygoda.

PLAN KOPALNI

KIERMASZ UŻYWANYCH PODRĘCZNIKÓW
Zapraszamy na kiermasz używanych podręczników, który odbędzie się 3.07.2014r. od godz.10.00

SPORTOWE ZMAGANIA NASZYCH UCZNIÓW


DZIEŃ PROJEKTU
17 czerwca w naszej szkole przebiegł pod hasłem "dzień Projektu edukacyjnego". tego dnia uczniowie II klasy gimnazjum przedstawili dorobek swojej pracy. Projekty realizowane były w czterech zespołach:
I zespół :Mateusz Krawczyk, Marek Cierniak , Jakub Berghausen pod opieką pani Wioletty Warwas odkrył przed nami "Tajemnice mózgu"
II zespół:Angelika Nalewajka i Paulina Kaczmarzyk pod kierunkiem Pani Małgorzaty Świeżej przybliżył  temat "Skąd jestem, to moja mała ojczyzna".dziewczęta zaprojektowały herb wsi HutkiIII zespół: Daria Jakubowska, Magdalena Zając, Weronika Klabisz, Sonia Pijet stworzył książkę ze swoimi wierszami dla najmłodszych, a o jej zilustrowanie poprosiły dzieci przedszkolne i uczniów II klasy szk.podst. Nad sprawnym wykonaniem projektu "W  świecie dziecięcej wyobraźni" czuwała Pani Agnieszka JakubowskaIV zespół : Oskar Ceglarek i Karol Kamiński przedstawili "Historię gier komputerowych". Wskazówek udzielał Pan Artur Żukow.Komisja wysoko oceniła przedstawione projekty, umiejętności ich prezentowania oraz właściwe wykorzystanie czasu przez wszystkie grupy

Akcja "Świeży sok dla każdego ucznia"
W II półroczu roku szkolnego 2013/2014 zainicjowaliśmy akcję picia soku ze świeżych owoców i warzyw. Każdego dnia dzieci i uczniowie mogli zakupić świeży sok z warzyw i owoców. Cena jednego soku 180ml -1,50zł. Codziennie sprzedawaliśmy ok.25 soków. Cieszymy się , że nasze dzieci i uczniowie zwracają uwagę na zdrowe odżywianie. W roku szkolnym 2014/2015 zamierzamy kontynuować akcję.

Zajęcia artystyczne z masą solną
Po raz kolejny w naszej szkole zagościły studentki w ramach współpracy "Projektor". Tym razem Joanna Dobrowolna i Sylwia Cisowska zaprosiły uczniów szkoły podstawowej i dzieci przedszkolne  na zajęcia z plastyki , których główną pomocą była masa solna. W pierwszej części uczestnicy stworzyli obrazy malowane masą solną, w drugiej części w rękach dzieci powstały rzeźby z masy solnej


ZAJĘCIA DETEKTYWISTYCZNE W SZKOLE PODSTAWOWEJ I W PRZEDSZKOLU
W ramach współpracy z wolontariatem studenckim PROJEKTOR dla uczniów II klasy szkoły podstawowej i dzieci przedszkolnych, na których  przedstawione zostały zagadnienia z pracy policji i kryminalistyki. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach zaznaczając "ślady zdarzeń" , popierając odciski palców. Prowadzące  Izabela Grzyb i Joanna Kuczyńska stworzyły odpowiednią atmosferę zajęć, tak że wszyscy mogli poczuć się detektywami.

"Cała Polska biega"
30 osobowa grupa  uczniów naszej szkoły  wzięła udział w akcji " Cała Polska Biega" , którego organizatorem była Gmina Konopiska.
Święto naszych Mam
29 maja 2014 r uczniowie szkoły podstawowej i dzieci przedszkolne zaprosiły swoje Mamy na program artystyczny do remizy OSP w Hutkach. Współgospodarzem imprezy był również pan Edward Bałdyga - prezes OSP w Hutkach.  W spotkaniu wzięły udział członkinie KGW Hutki oraz Magdalena Jarosz -Wawrzyńczak - V-ce wójt Gminy Konopiska. Program składał się z dwóch części: programu słowno-muzycznego, który przygotowały panie: Iwona Maj, Maria Wołczyk, Krystyna Badora oraz konkurencji sportowych, nad którymi czuwała pani Aneta Krząpa. Dzieci przygotowały dla swoich Mam i Pań z KGW  niespodzianki, które wręczyły na zakończenie spotkania.    Ważne informacje
Schemat postępowania w przypadku potwierdzonego wyniku dodatniego wśród uczniów lub pracowników placówek
oświatowych- dla dyrektorów szkół/ przedszkoli
znajduje się w zakładce ORGANIZACJA SZKOŁY

Tygodniowy plan lekcji znajduje się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie klas I-VIII rozpoczynają zajęcia lekcyjne o 8.15

Wypełniając obowiązek przekazania gminom i dyrektorom szkół podstawowych informacji
o szkołach ponadpodstawowych na terenie województwa, wynikający z § 11 pkt. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 sierpnia 2019 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół, placówek i centrów (Dz. U. poz. 1737), informuję, że wykaz szkół ponadpodstawowych dostępnych dla absolwentów szkół podstawowych w rekrutacji na rok szkolny 2022/2023, został zamieszczony na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Katowicach www.kuratorium.katowice.pl w zakładce Rodzice i uczniowie/Rekrutacja oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Kuratorium w zakładce Ogłoszenia/Ogłoszenia inne.


Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno- wychow.
w roku szkolnym 2023/2024 -2,3 listopada 2023, 29,30 kwietnia 2024r., 2,3 maja 2024r., 31 maja 2024r.,17 czerwca 2024r.
Informacja o dobrowolnym ubezpieczeniu dziecka znajduje
się w pliku AKTUALNOŚCI

Informujemy, że sprawozdania finansowe za rok 2018
znajdują się na stronie

bip.konopiska

w zakładce Inne > Jednostki organizacyjne >
Zespół Szkolno-Przedszkolny
im. Mikołaja Kopernika w Hutkach

Wybieram zawód dla siebie

Informator o szkolnictwie branżowym na terenie
Częstochowy i powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego, myszkowskiego znajduje się na:
https://womczest.edu.pl/
wybieram-zawod/index.html
.
Ponadto informacje z wyborem zawodu można znaleźć na
stronie:
https:doradztwo.ore.edu.pl

KLAUZULA RODO

Klauzula informacyjna_rodo


Stawka żywieniowa w roku szkolnym 2023/2024

Przedszkole:
Śniadanie - 2,50 zł
Obiad-4,20 zł
Podwieczorek-2,00zł

Szkoła Podstawowa:
Obiad-4,50zł

Nr konta do wpłat za żywienie:
ZSP HUTKI BUDZET
96 8273 0006 2000 0000 0172 4669deklaracja-dostepnosci-1


Standardy Ochrony Małoletnich obowiązujące w przedszkolu i szkole podstawowej znajdują się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

 

    Dzwonki szkolne
1. 8.15-9.00
2. 9.10-9.55
3. 10.05-10.50
4. 11.00-11.45 (obiad klasy I-III)
5. 12.00-12.45 (obiad klasy IV-VIII)
6. 13.00-13.45
7. 13.55-14.40
8. 14.50-15.35
 

    Kalendarz

 

 
 Zespół Szkolno-Przedszkoly im. Mikołaja Kopernika w HutkachRealizacja: Shile Design Studio