szkola hutki
Strona głównaAktualnościPlikiGaleriaKontakt

Organizacja szkoły
Rada rodziców
Samorząd uczniowski
Pedagog szkolny
Brać szkolna
Osiągnięcia uczniów
Hala sportowa
Erasmus
Szkolne kółko caritas
Pracownicy szkoły
Zajęcia pozalekcyjne
Świetlica
Uroczystości


 


Organizacja pracy Zespołu w kwietniu 2014
Organizacja pracy w kwietniu 2014  w   Zespole  Szkolno

PRACE ZBIOROWE UCZNIÓW NA KONKURS PLASTYCZNY "WIELKANOCNE KOMPOZYCJE"
Dzieci przedszkolne i uczniowie II klasy szkoły podstawowej przygotowali prace zbiorowe na Konkurs Plastyczny "Wielkanocne kompozycje" organizowany przez GCKiR w Konopiskach .
Konkurs "Zilustruj poezję"
Uczniowie III klasy szkoły podstawowej pod kierunkiem Pani Krystyny Badory wzięli udział w konkursie "Zilustruj poezję". Igor Szydłowski zdobył I miejsce, a Oskar Trela otrzymał wyróżnienie.
Gratulujemy Igorowi i Oskarowi oraz Pani Krystynie Badorze , która tak twórczo rozwija swoich uczniów.


KURS GIMBUSA W REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE
Kurs  gimbusa  w Rekolekcje  Wielkopostne

INNOWACJA PEDAGOGICZNA W GIMNAZJUM
Miło nam poinformować , że od 14.04.2014r.w II klasie gimnazjum na lekcjach angielskiego będzie realizowana innowacja pedagogiczna-metodyczna o nazwie "Angielski w sieci". Autorką i realizatorką tej metody jest pani Magdalena Kotowska.PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
,,SPĘDZAJĄC WOLNY CZAS – BUDUJEMY POZYTYWNE WIĘZI”

Tak brzmiało hasło , które przyświecało nam w tym roku podczas obchodów Pierwszego Dnia Wiosny. Został on zorganizowany w dniu 20 marca 2014 roku przez Samorząd Uczniowski pod opieką pani Agnieszki Jakubowskiej. W tym dniu odbyły się nietypowe zajęcia , w których uczestniczyli wszyscy uczniowie zespołu , zarówno przedszkolaki jak i szkoła podstawowa oraz gimnazjum. Niezależnie od wieku wszyscy brali udział w przygotowanych na ten dzień atrakcjach. Obchody rozpoczęły się od piosenki wykonanej przez przedszkolaków , których bardzo kolorowo przygotowała pani Iwona Maj , następnie obejrzeliśmy przedstawienie uczniów szkoły podstawowej pt.,, A jak przyjdzie wiosna”, dzieci  przygotowały pani Krystyna Badora i Maria Wołczyk.
Inscenizacja bardzo się wszystkim podobała, a szczególnie urzekły widzów wiosenne stroje i piękna recytacja uczniów. Po części artystycznej nastąpiła część warsztatowa , podczas której wszyscy z ogromnym zaangażowaniem tworzyli wspaniałe plakaty , które miały obrazować właśnie wspólne zabawy i sytuacje, w których młodzi ludzie budują pozytywne relacje z rówieśnikami. Budowaniu takich właśnie pozytywnych stosunków między uczniami służyły wszystkie konkursy i zabawy przygotowane z wielkim zaangażowaniem przez członków Samorządu Uczniowskiego. Całość obchodów Święta Wiosny zakończyło wspólne , tradycyjne ,,palenie Marzanny”, które symbolizuje odejście zimy i nadejście wiosny. Szczególne podziękowania za stworzenie wspaniałej atmosfery i ogromny wkład pracy w organizację i przebieg  tego dnia  należą się: Pauli Jędrzejczyk , Julii Badurze, Aleksandrze Cierniak , Mateuszowi Krawczykowi , Markowi Cierniakowi .
ZAPRASZAMY DO GALERII , ABY OBEJRZEĆ ZDJĘCIA!


TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM
Jakub Berghausen, Marek Cierniak, Mateusz Krawczyk -uczniowie II klasy gimnazjum zdobyli I miejsce w Gminnym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym zapewniając sobie tym samym awans do etapu powiatowego.Ponadto Mateusz Krawczyk(na zdjęciu z prawej strony)uzyskał największą liczbę punktów wśród wszystkich uczestników konkursu. Uczniowie  przygotowywali się do konkursu pod kierunkiem pani Marii Wołczyk -nauczyciela zajęć technicznych.III MIĘDZYGIMNAZJALNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO
14 marca 2014 r. po raz trzeci byliśmy organizatorami międzygimnazjalnego konkursu języka angielskiego dla powiatu częstochowskiego i lublinieckiego. W konkursie wzięło udział 15 uczniów z pięciu gimnazjów w : Aleksandrii, Boronowie ,Herbach,Konopiskach i Hutkach.
I miejsce zajął Paweł Czernia z Gimnazjum w Aleksandrii - nauczycielka Joanna Lewandowska,  
II miejsce- Tomasz Tomżyński z Gimnazjum w Konopiskach- nauczycielka Katarzyna Kijas,
III miejsce- Grzegorz Brzęczek z Gimnazjum w Boronowie- nauczycielka Katarzyna Janik.
Serdeczne podziękowania dla pani Magdaleny Kotowskiej - nauczycielki języka angielskiego w naszej szkole za organizację i przygotowanie uczniów do konkursu.
Zajęcia plastyczne w III klasie szkoły podstawowej
Uczniowie III klasy szkoły podstawowej pod kierunkiem Pani Krystyny Badory rozwijają swoje zainteresowania plastyczne na zajęciach plastycznych. Poznają tu różnego rodzaju techniki malarskie, triki malarskie, dowiadują się jak przy min. pomocy figur geometrycznych zrobić obraz, wykorzystują proporcje w obrazie. Wykonują również  przestrzenne dzieła przy pomocy ogólnodostępnych środków, często wykorzystując recykling.


"PRZEBIERAŃCE"

Nauczyciele, uczniowie i ich rodzice 1 marca 2014r. przypomnieli mieszkańcom Hutek o czasie kończącego się karnawału odwiedzając ich domostwa w przebraniach.
„Przebierańce” to  zwyczaj ludowy pokrywający się z ostatkami, polegający na przebieraniu się okolicznych mieszkańców i wzajemnym odwiedzaniu oraz tańczeniu i śpiewaniu w zaprzyjaźnionych i zupełnie obcych domostwach.
Każda grupa przebierańców licząca ok. 10 osób  przebrana była  w różnorakie stroje. Można było spotkać parę młodą, pielęgniarkę,diabła,śmierć, clowna, pielęgniarkę,cygankę, dziecko w wózku, dziada, gajowego , policjanta, strażaków, dworki, biedronkę. Każdy zespół śpiewał charakterystyczne dla końca karnawału przyśpiewki ludowe i biesiadne.
Zespół przebierańców w zamian za odśpiewanie i odtańczenie kilku ludowych przyśpiewek otrzymywał w każdym domu  kwotę pieniężną – zwykle nieprzekraczającą kilku złotych, jajka będące symbolem zbliżającej się Wielkanocy . Niektórzy mieszkańcy wyczekiwali „przebierańców” przed swoimi domami. Napotkani kierowcy otrzymywali pamiątkowe mandaty.
DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM MIESZKAŃCOM  ZA SERDECZNOŚĆ Z JAKĄ SPOTKALI SIĘ WSZYSCY PRZEBIERAŃCY, SZCZEGÓLNIE  PAŃSTWU JADWIDZE I ANDRZEJOWI KOZAKIEWICZOM  ZA UGOSZCZENIE NAS ŚWIEŻUTKIM PĄCZKAMI, KTÓRE GOSPODYNI CHWILĘ WCZEŚNIEJ USMAŻYŁA.
    Ważne informacje
Schemat postępowania w przypadku potwierdzonego wyniku dodatniego wśród uczniów lub pracowników placówek
oświatowych- dla dyrektorów szkół/ przedszkoli
znajduje się w zakładce ORGANIZACJA SZKOŁY

Tygodniowy plan lekcji znajduje się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie klas I-VIII rozpoczynają zajęcia lekcyjne o 8.15

Wypełniając obowiązek przekazania gminom i dyrektorom szkół podstawowych informacji
o szkołach ponadpodstawowych na terenie województwa, wynikający z § 11 pkt. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 sierpnia 2019 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół, placówek i centrów (Dz. U. poz. 1737), informuję, że wykaz szkół ponadpodstawowych dostępnych dla absolwentów szkół podstawowych w rekrutacji na rok szkolny 2022/2023, został zamieszczony na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Katowicach www.kuratorium.katowice.pl w zakładce Rodzice i uczniowie/Rekrutacja oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Kuratorium w zakładce Ogłoszenia/Ogłoszenia inne.


Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno- wychow.
w roku szkolnym 2022/2023 -2,3 listopada 2023, 29,30 kwietnia 2024r., 2,3 maja 2024r., 31 maja 2024r.,17 czerwca 2024r.
Informacja o dobrowolnym ubezpieczeniu dziecka znajduje
się w pliku AKTUALNOŚCI

Informujemy, że sprawozdania finansowe za rok 2018
znajdują się na stronie

bip.konopiska

w zakładce Inne > Jednostki organizacyjne >
Zespół Szkolno-Przedszkolny
im. Mikołaja Kopernika w Hutkach

Wybieram zawód dla siebie

Informator o szkolnictwie branżowym na terenie
Częstochowy i powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego, myszkowskiego znajduje się na:
https://womczest.edu.pl/
wybieram-zawod/index.html
.
Ponadto informacje z wyborem zawodu można znaleźć na
stronie:
https:doradztwo.ore.edu.pl

KLAUZULA RODO

Klauzula informacyjna_rodo


Stawka żywieniowa w roku szkolnym 2023/2024

Przedszkole:
Śniadanie - 2,50 zł
Obiad-4,20 zł
Podwieczorek-2,00zł

Szkoła Podstawowa:
Obiad-4,50zł

Nr konta do wpłat za żywienie:
ZSP HUTKI BUDZET
96 8273 0006 2000 0000 0172 4669deklaracja-dostepnosci-1
 

    Dzwonki szkolne
1. 8.15-9.00
2. 9.10-9.55
3. 10.05-10.50
4. 11.00-11.45 (obiad klasy I-III)
5. 12.00-12.45 (obiad klasy IV-VIII)
6. 13.00-13.45
7. 13.55-14.40
8. 14.50-15.35
 

    Kalendarz

 

 
 Zespół Szkolno-Przedszkoly im. Mikołaja Kopernika w HutkachRealizacja: Shile Design Studio