szkola hutki
Strona głównaAktualnościPlikiGaleriaKontakt

Organizacja szkoły
Rada rodziców
Samorząd uczniowski
Pedagog szkolny
Brać szkolna
Osiągnięcia uczniów
Hala sportowa
Erasmus
Szkolne kółko caritas
Pracownicy szkoły
Zajęcia pozalekcyjne
Świetlica
Uroczystości


 


GÓRA GROSZA
Włączamy się w ogólnopolską akcję "Góra Grosza". Akcja przeprowadzana jest poprzez zbiórkę monet o nominałach 1gr, 2gr, 5gr, 10gr, 20gr, 50gr. Grosze można przynosić do szkoły i wrzucać do przygotowanych, na ten cel słoików.
Głównym celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza swoją rodziną - w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem jest działanie edukacyjne - pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

Zachęcamy do zbierania "Góry Grosza".

"Jeden grosz znaczy niewiele,
ale Góra Grosza
jest największa"Warsztaty profilaktyczno-wychowawcze
Uczniowie klasy V i VI uczestniczyli w spotkaniu profilaktyczno-wychowawczym, które prowadzone było przez funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, asp. Adriana Szewczyka i sierż. szt. Huberta Solanowskiego.
Podczas spotkania funkcjonariusze przedstawili zagadnienia związane z odpowiedzialnością karną nieletnich. Omówili zjawisko cyberprzemocy, zagrożeń płynących z sieci oraz bezpiecznego korzystania z Internetu.
Ponadto spotkanie ukazało uczniom powagę oraz skalę problemu jakim jest uzależnienie od wszelkiego rodzaju używek: papierosów, e-papierosów, alkoholu i dopalaczy.
Mamy nadzieję, że spotkanie dotyczące profilaktyki uzależnień, cyberprzemocy i demoralizacji społecznej ustrzeże uczniów przed tymi zagrożeniami.


Znamy zasady zdrowego odżywiania
Nasze pierwszaki poznają zasady zdrowego odżywiania, robią… zdrowe kanapeczki... no i oczywiście je jedzą. W zdrowym ciele - zdrowy duch


POWIATOWY TURNIEJ PIŁKI HALOWEJ O PUCHAR WÓJTA GMINY KONOPISKA
W piątek 22.11.19r. organizowaliśmy Powiatowy turniej piłki nożnej halowej o Puchar Wójta Gminy Konopiska dla chłopców klas 4 - 6.
Nasza szkoła spisała się bardzo dobrze, zajmując 2 miejsce!:)

Klasyfikacja końcowa:
1. SP Poczesna
2. ZSP Hutki
3. SP Kamienica Polska
4. SP Starcza

Klasyfikacja indywidualna:
Najlepszy strzelec - Mateusz Wasilewski (SP Poczesna)
Najlepszy zawodnik - Michał Dekiela (SP Poczesna)
Najlepszy bramkarz - Bartłomiej Cierpiał (ZSP Hutki)

Skład naszej drużyny:
Bartłomiej Cierpiał, Daniel Sirek, Igor Lazar, Jakub Grabarczyk, Paweł Pokora, Bartłomiej Machoń, Jakub Ścigała.

Gratulujemy laureatom i dziękujemy uczestnikom oraz ich opiekunom za zaangażowanie i grę fair play.


,,Szkoła pamięta"
Nasz Zespół znalazł się w gronie 11 208 innych szkół, przedszkoli, placówek biorących udział w akcji ,,SZKOŁA PAMIĘTA ". Celem akcji było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach związanych z historią naszego regionu czy społeczności


Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wspólnie z UNICEF
Uczniowie z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego im. M. Kopernika w Hutkach  świętowali Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wspólnie z UNICEF
Zespół Szkolno- Przedszkolny im. M. Kopernika w Hutkach brał udział w światowych obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska. W tym roku przypada wyjątkowa - 30.rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. 20 listopada to szczególna data, która powinna zwracać naszą uwagę na dzieci i ich prawa.W 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła uniwersalny dokument,gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie ich prawa. Chronią one dzieci, ale i wspierają jej prawidłowym rozwoju. Znajomość praw pozwala najmłodszym uchronić się przed różnymi niebezpieczeństwami. Z drugiej strony daje im możliwość aktywnego uczestniczenia w procesach podejmowania decyzji, które ich dotyczą. Rolą dorosłych jest nie tylko dbanie o to,aby prawa dziecka były przestrzegane, ale także szerzenie wiedzy o prawach dziecka, w tym edukowanie dzieci. UNICEF w swoich działaniach zwraca uwagę na te kwestie i inicjuje różne projekty, których celem jest upowszechnienie wiedzy o prawach dziecka.
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. W tym dniu, w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane.  Był to radosny dzień w naszej szkole, ale z poważnym przesłaniem.


Mikołaj na Kresach Wschodnich
Wzorem lat ubiegłych dzieci przedszkolne i uczniowie szkoły podstawowej przy wsparciu swoich rodziców włączyli się w zbiórkę darów dla naszych Rodaków mieszkających na Kresach Wschodnich. Po raz kolejny pokazaliśmy, ze nie jesteśmy obojętni na losy innych ludzi.


Dzień Dobrego Słowa dla Polski
"Naród, który nie zna przeszłości,
umiera i nie buduje przyszłości"
Jan Paweł II

Przedszkolaki włączyły się w projekt edukacyjny "Dzień Dobrego Słowa" i udowodniły, że znają i potrafią mówić dobre słowa. Z okazji Święta Niepodległości przybliżono dzieciom treści patriotyczne. Przedszkolaki udowodniły, że posiadają dużą wiedzę o Polsce, z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach, rozwiązywały zagadki i przede wszystkim mówiły piękne i dobre słowa o swojej Ojczyźnie.
Nasze wspólne świętowanie jest wyrazem szacunku, miłości i przywiązania do własnego kraju.

Joanna Dróżdż


KODUJEMY...
"Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka,
ale dlatego, że własna"
Seneka Młodszy

Uczniowie III klasy na zajęciach rozwijających kreatywność "Zaprogramuj Przyszłość" w związku ze świętem odzyskania niepodległości przez Polskę mieli do wykonania w ramach nauki kodowania symbole narodowe, które zostały wyeksponowane na tablicy w korytarzu szkolnym.

Joanna Dróżdż


Pożegnanie Pani Zdzisi
W dniu 30 października 2019 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Hutkach odbyło się pożegnanie Pani Zdzisławy Szydłowskiej, pracownika Świetlicy Wiejskiej i Filii Biblioteki Publicznej  w Hutkach, która awansowała na dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Konopiskach
 Społeczność szkolna postanowiła pożegnać  Panią Zdzisię na uroczystym apelu , na który dzieci przygotowały wiersze i rysunki, z których powstał piękny pożegnalny album.
Pani Zdzisia zawsze miała wiele cierpliwości dla swoich podopiecznych, a świetlica była  miejscem, w którym uczniowie nigdy się nie nudzili. Każdy mógł tutaj miło, przyjemnie i pożytecznie spędzić wolny czas. Przez cały rok czekało na uczniów mnóstwo atrakcji. Każdego dnia dzieci mogły rozwijać swoje talenty, nabywać nowe umiejętności, a przede wszystkim przyjemnie i kreatywnie spędzać czas.  Zajęcia świetlicowe dawały dzieciom możliwość zarówno czynnego wypoczynku poprzez zabawy ruchowe i rekreacyjno–sportowe na świeżym powietrzu (plac zabaw, boisko), jak również pozwalały na rozwijanie wielu zainteresowań: plastycznych, technicznych, muzycznych, przyrodniczych, czytelniczych i innych.
Pomimo tego, że Pani Zdzisława Szydłowska nigdy nie była pracownikiem szkoły nasze serca zawsze biły jednym rytmem.
Pani Zdzisiu jeszcze raz DZIĘKUJEMY !!!    Ważne informacje
Schemat postępowania w przypadku potwierdzonego wyniku dodatniego wśród uczniów lub pracowników placówek
oświatowych- dla dyrektorów szkół/ przedszkoli
znajduje się w zakładce ORGANIZACJA SZKOŁY

Tygodniowy plan lekcji znajduje się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie klas I-VIII rozpoczynają zajęcia lekcyjne o 8.15

Wypełniając obowiązek przekazania gminom i dyrektorom szkół podstawowych informacji
o szkołach ponadpodstawowych na terenie województwa, wynikający z § 11 pkt. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 sierpnia 2019 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół, placówek i centrów (Dz. U. poz. 1737), informuję, że wykaz szkół ponadpodstawowych dostępnych dla absolwentów szkół podstawowych w rekrutacji na rok szkolny 2022/2023, został zamieszczony na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Katowicach www.kuratorium.katowice.pl w zakładce Rodzice i uczniowie/Rekrutacja oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Kuratorium w zakładce Ogłoszenia/Ogłoszenia inne.


Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno- wychow.
w roku szkolnym 2023/2024 -2,3 listopada 2023, 29,30 kwietnia 2024r., 2,3 maja 2024r., 31 maja 2024r.,17 czerwca 2024r.
Informacja o dobrowolnym ubezpieczeniu dziecka znajduje
się w pliku AKTUALNOŚCI

Informujemy, że sprawozdania finansowe za rok 2018
znajdują się na stronie

bip.konopiska

w zakładce Inne > Jednostki organizacyjne >
Zespół Szkolno-Przedszkolny
im. Mikołaja Kopernika w Hutkach

Wybieram zawód dla siebie

Informator o szkolnictwie branżowym na terenie
Częstochowy i powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego, myszkowskiego znajduje się na:
https://womczest.edu.pl/
wybieram-zawod/index.html
.
Ponadto informacje z wyborem zawodu można znaleźć na
stronie:
https:doradztwo.ore.edu.pl

KLAUZULA RODO

Klauzula informacyjna_rodo


Stawka żywieniowa w roku szkolnym 2023/2024

Przedszkole:
Śniadanie - 2,50 zł
Obiad-4,20 zł
Podwieczorek-2,00zł

Szkoła Podstawowa:
Obiad-4,50zł

Nr konta do wpłat za żywienie:
ZSP HUTKI BUDZET
96 8273 0006 2000 0000 0172 4669deklaracja-dostepnosci-1


Standardy Ochrony Małoletnich obowiązujące w przedszkolu i szkole podstawowej znajdują się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

 

    Dzwonki szkolne
1. 8.15-9.00
2. 9.10-9.55
3. 10.05-10.50
4. 11.00-11.45 (obiad klasy I-III)
5. 12.00-12.45 (obiad klasy IV-VIII)
6. 13.00-13.45
7. 13.55-14.40
8. 14.50-15.35
 

    Kalendarz

 

 
 Zespół Szkolno-Przedszkoly im. Mikołaja Kopernika w HutkachRealizacja: Shile Design Studio