szkola hutki
Strona głównaAktualnościPlikiGaleriaKontakt

Organizacja szkoły
Rada rodziców
Samorząd uczniowski
Pedagog szkolny
Brać szkolna
Osiągnięcia uczniów
Hala sportowa
Erasmus
Szkolne kółko caritas
Pracownicy szkoły
Zajęcia pozalekcyjne
Świetlica
Uroczystości









































 


Dziecięcy Mamoriał im. Ireny Szewińskiej
Czteroosobowa drużyna naszej szkoły podstawowej(Patrycja Bączyńska, Natalia Fac, Jakub Grabarczyk i Igor Lazar) wzięła udział w  Dziecięcym  Mamoriale im. Ireny Szewińskiej , który odbył się 30 września 2020r. na stadionie lekkoatletycznym w Konopiskach. Natalia Fac uczennica VI klasy zdobyła III miejsce w rzucie piłeczką palantową .  Mamoriał miał rangę zawodów wojewódzkich,  tym bardziej cieszy sukces Natalki. Opiekunem Uczennicy z ramienia szkoły  jest Pan Adam Szczerbak- nauczyciel wychowania fizycznego.
Życzymy dalszych sukcesów




EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW
26 września, jak co roku, obchodzimy święto języków obcych – Europejski Dzień Języków. Szczególnie w tym dniu przypominamy sobie, jak wiele korzyści płynie ze znajomości języków obcych. Kształcenie  językowe jest ważnym narzędziem służącym wzajemnemu poznaniu i budowaniu tolerancji pomiędzy różnymi kulturami. Znajomość języków pomaga ludziom podróżować i nawiązywać przyjaźnie, lepiej docenić innych i ich kulturę. Znajomość języków daje też szansę lepszej pracy, awansu i wyższych zarobków.
W naszej szkole ten dzień obchodziliśmy w piątek 25 września i w poniedziałek 28 września. Młodsze klasy obejrzały filmik o znaczeniu języków obcych, a po filmie dyskutowały o tym, dlaczego warto uczyć się języków obcych. Uczniowie klasy 4 i 6 przygotowali plakaty, rymowanki i wierszyki, w których zachęcali do nauki języków obcych i uświadamiali, że warto uczyć się języków obcych. Klasa 7 pomogła przygotować gazetkę na korytarzu z ciekawostkami dotyczącymi języków oraz pracami uczniów. Ponadto uczniowie klasy 7 wcielili się w role nauczycieli uczniów klas 4 i 6 – uczyli swoich kolegów i koleżanki podstaw języka niemieckiego (którego sami zaczęli się uczyć w tym roku szkolnym). Bartek M., Paweł, Igor i Bartek C. rzetelnie przygotowali się do lekcji i ciekawie je poprowadzili, a uczniowie klas 4 i 6 z zainteresowaniem chłonęli nową wiedzę.
Myślę, że wszystkich udało się nam przekonać, że WARTO UCZYĆ SIĘ JĘZYKÓW OBCYCH!
Magdalena Kotowska


„Sprzątanie świata - Polska”


„Sprzątanie świata - Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln. wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie. W Polsce akcję w 1994 roku zainicjowała  Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia.

„Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Od 1994 roku, w trzeci weekend września wraz z setkami tysięcy wolontariuszy: młodzieżą, dorosłymi – wszystkimi, którym zależy na ochronie środowiska, prowadzimy działania propagujące ograniczanie powstawania odpadów, selektywną zbiórkę i recykling, a także wyszukujemy i w miarę możliwości usuwamy dzikie wysypiska.  Działaniom tym towarzyszy cała gama innych działań: zakładanie zieleńców, sadzenie drzew, krzewów i kwiatów, organizowane są konkursy (plastyczne, piosenki), wystawy, festyny, koncerty, zabawy, ogniska, rajdy (piesze, rowerowe) itp. „Sprzątanie świata - Polska” angażuje i integruje społeczności lokalne. Zgodnie z opinią uczestników akcji, jest ona dla samorządów dobrym narzędziem w prowadzeniu ich działalności w zakresie gospodarki odpadami, dla placówek oświatowych interesującą metodą pracy wychowawczej oraz wartościowym sposobem na realizację wolontariatu.

„Sprzątanie świata - Polska” = razem możemy więcej!


Inauguracja roku szkolnego 2020/2021


Pierwszy dzień roku szkolnego 2020/2021 rozpoczął  się tradycyjnie od uroczystego apelu, na którym dzieci przedszkolne i uczniowie przywitali  kolejny rok nauki,  dla uczniów I klasy rozpoczął się nowy etap życia .
Tamara Gwóźdź- dyrektor Zespołu złożyła życzenia  uczniom , aby nadchodzące miesiące były nie tylko czasem wytężonej pracy, ale też niosły wiele zadowolenia z rozwoju własnych zainteresowań i uzdolnień, z nowej wiedzy i nabywania doświadczenia, które będzie procentowało w przyszłości.Następnie zwróciła się do nauczycieli  życząc spokojnej i satysfakcjonującej pracy, wytrwałości i wyrozumiałości. To  na ich barkach spoczywa wielka odpowiedzialność edukowania młodych pokoleń i wszczepiania im chęci uczenia się nowych rzeczy i nabywania nowych umiejętności.

Nowy rok szkolny będzie odbywał się w szczególnym reżimie sanitarnym. MEN przygotowało wytyczne dla dyrektorów , które mają zapewnić bezpieczeństwo dzieciom i  uczniom. Nie będzie obowiązku zakrywania nosa i ust podczas zajęć dydaktycznych, ale na przerwie , w szatani, wchodząc do obiektu  uczniowie i pracownicy powinni zakrywać twarz i nos dla własnego i innych bezpieczeństwa . Uczniowie będą jednak musieli pamiętać o dezynfekcji rąk przed wejściem do budynku. Osoby, które wykazują niepokojące objawy, takie jak, np.  kaszel, katar  powinny pozostać w domach.
Na uroczystym apelu minutą ciszy uczciliśmy pamięć ofiar II wojny światowej.
Tego dnia pożegnaliśmy Panią Krystynę Badorę długoletnią nauczycielkę naszego Zespołu, która podjęła decyzję o przejściu na emeryturę. Żegnając Panią Krystynę  chcemy Jej podziękować  za wzorową pracę, za cierpliwość i wytrwałość w niesieniu daru nauki, za oddanie serca w kształtowaniu młodych pokoleń, ale również pozytywne promowanie wizerunku przedszkola i szkoły .
Nasze słowa jednak, nawet  te najpiękniejsze, nie wyrażą w pełni naszej wdzięczności i podziękowań.
Na tej uroczystości został wręczony akt nadania stopnia nauczyciela kontraktowego Pani Justynie Śmieszek .
Następnie wychowawcy przekazali  swoim podopiecznym najważniejsze informacje na temat organizacji pracy przedszkola i szkoły .


Informacja o dobrowolnym ubezpieczeniu dziecka
Compensa_ubezpieczenia szkolneNNW_210x297_spad5mm_2020-03-24OWU NNW Szkolne V RODOZal1 OWU NNW Szkolne

Wewnętrzne procedury bezpieczeństwa sierpień 2020


Wewnetrzne procedury bezpieczenstwa w ZSP w Hutkach

Organizacja roku szkolnego 2020/2021
Działania MEN w zakresie organizacji roku szkolnego 2020/2021 w warunkach epidemii

Wytyczne_dla_szkol_i_placowek_-_wrzesien_2020
Bezpieczny_powrot_do_szkol_-_informacja_prasowa_5_08_2020

Zakończenie przedszkola 2020
Kolejny rok edukacji za nami. W tych wyjątkowych warunkach przygodę z przedszkolem zakończyła dziewięcioosobowa grupa. Od 1 września 2020r. staną się Oni uczniami I klasy szkoły podstawowej.
Pani Żaneta Drożdżyńska wspólnie z dziećmi przygotowała film na pożegnanie przedszkola.
Zapraszamy do obejrzenia, wystarczy skopiować poniższy link do przeglądarki
https://www.youtube.com/watch?v=cOzSTMYQD3Q

Oliwia Florczyk - Wicemistrz Pióra
  W bieżącym roku szkolnym miała miejsce kolejna, już XI edycja Konkursu Kaligraficznego „I Ty możesz zostać Mistrzem pióra”o randze wojewódzkiej.
     Dnia 20 maja 2020 r. dokonano oceny prac i wyłoniono zwycięzców.  Znalazł się wśród nich również uczeń naszej szkoły, wśród nich znalazła się Oliwia Florczyk uczennica III klasy szkoły podstawowej. Praca została napisana pod kierunkiem Pani Krystyny Badory




I my dołączamy do gratulacji

Zdalna Szkoła


W dniu 28 kwietnia 2020 r. zawarto umowę pomiędzy Centrum Projektów Polska Cyfrowa a Gminą Konopiska na realizację projektu pn. „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego”.
Całkowity koszt realizacji projektu wynosi 59 980,00 PLN i stanowi 100% kwoty wydatków kwalifikowanych Projektu.
Celem projektu jest zakup laptopów dla uczniów i nauczycieli umożliwiających zdalną naukę.
Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 (Oś Priorytetowa nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu”, działanie 1.1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach”).


    Ważne informacje
Informacje dotyczące EGZAMINÓW ÓSMOKLASISTY znajdują się w zakładce ORGANIZACJA SZKOŁY

Tygodniowy plan lekcji znajduje się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

W roku szkolnym 2024/2025 uczniowie klas I-VIII rozpoczynają zajęcia lekcyjne o 8.15.

Wypełniając obowiązek przekazania gminom i dyrektorom szkół podstawowych informacji
o szkołach ponadpodstawowych na terenie województwa, wynikający z § 11 pkt. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 sierpnia 2019 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół, placówek i centrów (Dz. U. poz. 1737), informuję, że wykaz szkół ponadpodstawowych dostępnych dla absolwentów szkół podstawowych w rekrutacji na rok szkolny 2022/2023, został zamieszczony na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Katowicach www.kuratorium.katowice.pl w zakładce Rodzice i uczniowie/Rekrutacja oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Kuratorium w zakładce Ogłoszenia/Ogłoszenia inne.


Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno- wychow.
w roku szkolnym 2024/2025 -2,3 stycznia 2025r., 2 maja 2025r., 13-15 maja 2025r.,20 czerwca 2025r.,23 czerwca 2025r.



Informacja o dobrowolnym ubezpieczeniu dziecka znajduje
się w ZAKŁADCE PLIKI DO POBRANIA

Wybieram zawód dla siebie

Informator o szkolnictwie branżowym na terenie
Częstochowy i powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego, myszkowskiego znajduje się na:
https://womczest.edu.pl/
wybieram-zawod/index.html
.
Ponadto informacje z wyborem zawodu można znaleźć na
stronie:
https:doradztwo.ore.edu.pl

KLAUZULA RODO

Klauzula informacyjna_rodo


Stawka żywieniowa w roku szkolnym 2024/2025

Przedszkole:
Śniadanie - 3,00 zł
Obiad-5,50 zł
Podwieczorek-3,00zł

Szkoła Podstawowa:
Obiad-6,00zł

Nr konta do wpłat za żywienie:
ZSP HUTKI BUDZET
96 8273 0006 2000 0000 0172 4669



deklaracja-dostepnosci-1


Standardy Ochrony Małoletnich obowiązujące w przedszkolu i szkole podstawowej znajdują się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

 

    Dzwonki szkolne
1. 8.15-9.00
2. 9.10-9.55
3. 10.05-10.50
4. 11.00-11.45 (obiad klasy I-III)
5. 12.00-12.45 (obiad klasy IV-VIII)
6. 13.00-13.45
7. 13.55-14.40
8. 14.50-15.35
 

    Kalendarz

 

 
 Zespół Szkolno-Przedszkoly im. Mikołaja Kopernika w HutkachRealizacja: Shile Design Studio