szkola hutki
Strona głównaAktualnościPlikiGaleriaKontakt

Organizacja szkoły
Rada rodziców
Samorząd uczniowski
Pedagog szkolny
Brać szkolna
Osiągnięcia uczniów
Hala sportowa
Erasmus
Szkolne kółko caritas
Pracownicy szkoły
Zajęcia pozalekcyjne
Świetlica
Uroczystości


 


Do hymnu10 listopada dołączyliśmy do wspólnego śpiewania hymnu państwowego w ramach akcji „Szkoła do hymnu” przy akompaniamencie pianina.Punktualnie o godz. 11:11 uczniowie i nauczyciele z całego kraju odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”,łącząc się ze sobą za pomocą różnych komunikatorów.Nasza szkoła dodatkowo poprzez Google Meet połączyła się z Zespołem Szkolno – Przedszkolnym w Aleksandrii i online zaśpiewaliśmy wspólnie Mazurka Dąbrowskiego,Całość była transmitowana z sali pełnej,przedszkolaków, którzy wystrojeni odświętnie z flagami w rękach również aktywnie włączyli się do śpiewania.Głównym dyrygentem tego wydarzenia był Pan Dariusz Herman-–nauczyciel muzyki w ZSP w Hutkach i  ZSP w Aleksandrii.
Łącznie do akcji „Szkoła do hymnu” przyłączyło się w 2020 r.16 269 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych z całego kraju. Najwięcej z województw: mazowieckiego (2 219), śląskiego (1 875), małopolskiego (1770), wielkopolskiego (1 540), podkarpackiego (1 157)i lubelskiego (1 083).  
(Źródło https://www.gov.pl/web/edukacja).

                           

                              

                                 
LINK :https://wetransfer.com/downloads/ 236b41c3922d9d7b2abda920367e50d220201 112152240/081c652dcb80c276d6e2c22af80c
ffa120201112152302/f0fc15
        

Pamiętamy... Dzień Wszystkich Świętych
W dniu 30 października 2020r. uczniowie z klas I-III wybrali się wspólnie ze swoimi wychowawczyniami pod Krzyż Misji Świętych w Hutkach.
Uczniowie i nauczyciele zapalili znicze i odmówili wspólnie modlitwę za zmarłych.


Żonkilowe Pola Nadziei
W ramach kampanii społecznej "Pola Nadziei 2020" Szkole Koło Caritas rozprowadziło wśród uczniów oraz nauczycieli 110 cebulek żonkili.
Dochód ze sprzedaży w całości został przekazany na podopiecznych Hospicjum Częstochowskiego.
Uczniowie z klas młodszych posadzili zakupione cebulki żonkili na szkolnym placu. Dzięki kampanii uczniowie wspierają ideę bezinteresownej pomocy, która niezwykle wzbogaca świat i czyni go piękniejszym.


Przygotujmy lepszy świat
W związku z przystąpieniem szkoły do programu edukacyjnego Przygotujmy lepszy świat, uczniowie z klasy pierwszej przygotowywali zdrowe i wesołe kanapki.


Święto drzewa
26 października 2020r. odbyły się warsztaty ekologiczne dla klasy I-III z okazji Święta drzewa, które przeprowadziła Agnieszka Bartocha wraz z pomocą Anny Hodorowicz z Ośrodka Edukacyjnego Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego w Kalinie.
Uczniowie na zajęciach poznali budowę i etapy rozwoju drzewa oraz jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody. Omówili rodzaje i gatunki drzew liściastych i iglastych oraz ich wpływ na ekosystem.
Na zakończenie warsztatów uczniowie rozwiązywali krzyżówkę z wiedzy o drzewach i lasach.
Następnie spędziliśmy czas na świeżym powietrzu, wśród pięknych, kolorowych drzew.


Podsumowanie akcji "Mikołaj na Kresach"


Już od wielu lat Stowarzyszenie Patriotyczne” Kresy” w Częstochowie organizuje akcję charytatywną dla Polaków mieszkających na Kresach. Akcja oparta jest na idei charytatywnej i patriotycznej. Tak jak każdego roku Samorząd szkolny, dzieci przedszkolne i uczniowie Zespołu Szkolno- Przedszkolnego im. M. Kopernika w Hutkach stanęli na wysokości zadania. Zebrali słodycze dla  swoich koleżanek i kolegów ze wschodu, aby ich też mógł odwiedzić wyczekiwany Mikołaj. W zbiórkę zaangażowali się uczniowie ze wszystkich klas szkoły podstawowej a także przedszkolaki, które szczególnie chętnie obdarowywały swoich rówieśników. Taka postawa jest bardzo budująca, gdyż dzieci już od najmłodszych lat uczą się ofiarności i dzielenia z innym człowiekiem , co owocuje budowaniem więzi międzyludzkich i uczy postawy obywatelskiej. 16 października przekazaliśmy 3 wielkie kartony darów do naszego koordynatora

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ-PASOWANIE NA UCZNIA I PRZEDSZKOLAKA
14 października 2020r. w naszej szkole odbyła się bardzo ważna uroczystość - Pasowanie na Ucznia i Pasowanie na Przedszkolaka.
Przedszkolaki i pierwszoklasiści wzorowo zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i wokalne.
Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar Szkoły oraz Pasowanie na Ucznia, którego dokonała Dyrektor szkoły Tamara Gwóźdź.
W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona Uczniów Szkoły Podstawowej, a młodsze dzieci do grona Przedszkolaków.
Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów oraz złożenie odcisku palca i podpisu do księgi pamiątkowej Szkoły przez przedszkolaków i uczniów.
Tradycyjnie Rodzice wręczyli swoim Dzieciom rożki obfitości.

Wszystkim Pierwszoklasistom życzymy, aby ten dzień pozostał w ich pamięci jako wielkie przeżycie i niezapomniana, radosna chwila.

Kolejnym ważnym wydarzeniem były obchody Dnia Edukacji Narodowej, w którym Dyrektor szkoły wręczyła nagrody i podziękowania dla nauczycieli i pracowników szkoły, dziękując za osiągnięcia w zakresie pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej.
                                                


Erasmus Days
Włączamy się w inicjatywę Erasmus Days, która ma na celu upowszechnianie rezultatów projektów Erasmus+. Od września 2018 r. jesteśmy w gronie szkół realizujących projekty Erasmus+. Nasza szkoła zrealizowała już jeden projekt i jest w trakcie realizacji kolejnego. Chcemy się podzielić rezultatami naszego pierwszego projektu pt. "Nasza szkoła-nasza przyszłość". Zapraszamy do obejrzenia prezentacji, która znajduje się w zakładce Erasmus.

Dziecięcy Mamoriał im. Ireny Szewińskiej
Czteroosobowa drużyna naszej szkoły podstawowej(Patrycja Bączyńska, Natalia Fac, Jakub Grabarczyk i Igor Lazar) wzięła udział w  Dziecięcym  Mamoriale im. Ireny Szewińskiej , który odbył się 30 września 2020r. na stadionie lekkoatletycznym w Konopiskach. Natalia Fac uczennica VI klasy zdobyła III miejsce w rzucie piłeczką palantową .  Mamoriał miał rangę zawodów wojewódzkich,  tym bardziej cieszy sukces Natalki. Opiekunem Uczennicy z ramienia szkoły  jest Pan Adam Szczerbak- nauczyciel wychowania fizycznego.
Życzymy dalszych sukcesów
EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW
26 września, jak co roku, obchodzimy święto języków obcych – Europejski Dzień Języków. Szczególnie w tym dniu przypominamy sobie, jak wiele korzyści płynie ze znajomości języków obcych. Kształcenie  językowe jest ważnym narzędziem służącym wzajemnemu poznaniu i budowaniu tolerancji pomiędzy różnymi kulturami. Znajomość języków pomaga ludziom podróżować i nawiązywać przyjaźnie, lepiej docenić innych i ich kulturę. Znajomość języków daje też szansę lepszej pracy, awansu i wyższych zarobków.
W naszej szkole ten dzień obchodziliśmy w piątek 25 września i w poniedziałek 28 września. Młodsze klasy obejrzały filmik o znaczeniu języków obcych, a po filmie dyskutowały o tym, dlaczego warto uczyć się języków obcych. Uczniowie klasy 4 i 6 przygotowali plakaty, rymowanki i wierszyki, w których zachęcali do nauki języków obcych i uświadamiali, że warto uczyć się języków obcych. Klasa 7 pomogła przygotować gazetkę na korytarzu z ciekawostkami dotyczącymi języków oraz pracami uczniów. Ponadto uczniowie klasy 7 wcielili się w role nauczycieli uczniów klas 4 i 6 – uczyli swoich kolegów i koleżanki podstaw języka niemieckiego (którego sami zaczęli się uczyć w tym roku szkolnym). Bartek M., Paweł, Igor i Bartek C. rzetelnie przygotowali się do lekcji i ciekawie je poprowadzili, a uczniowie klas 4 i 6 z zainteresowaniem chłonęli nową wiedzę.
Myślę, że wszystkich udało się nam przekonać, że WARTO UCZYĆ SIĘ JĘZYKÓW OBCYCH!
Magdalena Kotowska    Ważne informacje
Schemat postępowania w przypadku potwierdzonego wyniku dodatniego wśród uczniów lub pracowników placówek
oświatowych- dla dyrektorów szkół/ przedszkoli
znajduje się w zakładce ORGANIZACJA SZKOŁY

Tygodniowy plan lekcji znajduje się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie klas I-VIII rozpoczynają zajęcia lekcyjne o 8.15

Wypełniając obowiązek przekazania gminom i dyrektorom szkół podstawowych informacji
o szkołach ponadpodstawowych na terenie województwa, wynikający z § 11 pkt. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 sierpnia 2019 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół, placówek i centrów (Dz. U. poz. 1737), informuję, że wykaz szkół ponadpodstawowych dostępnych dla absolwentów szkół podstawowych w rekrutacji na rok szkolny 2022/2023, został zamieszczony na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Katowicach www.kuratorium.katowice.pl w zakładce Rodzice i uczniowie/Rekrutacja oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Kuratorium w zakładce Ogłoszenia/Ogłoszenia inne.


Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno- wychow.
w roku szkolnym 2023/2024 -2,3 listopada 2023, 29,30 kwietnia 2024r., 2,3 maja 2024r., 31 maja 2024r.,17 czerwca 2024r.
Informacja o dobrowolnym ubezpieczeniu dziecka znajduje
się w pliku AKTUALNOŚCI

Informujemy, że sprawozdania finansowe za rok 2018
znajdują się na stronie

bip.konopiska

w zakładce Inne > Jednostki organizacyjne >
Zespół Szkolno-Przedszkolny
im. Mikołaja Kopernika w Hutkach

Wybieram zawód dla siebie

Informator o szkolnictwie branżowym na terenie
Częstochowy i powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego, myszkowskiego znajduje się na:
https://womczest.edu.pl/
wybieram-zawod/index.html
.
Ponadto informacje z wyborem zawodu można znaleźć na
stronie:
https:doradztwo.ore.edu.pl

KLAUZULA RODO

Klauzula informacyjna_rodo


Stawka żywieniowa w roku szkolnym 2023/2024

Przedszkole:
Śniadanie - 2,50 zł
Obiad-4,20 zł
Podwieczorek-2,00zł

Szkoła Podstawowa:
Obiad-4,50zł

Nr konta do wpłat za żywienie:
ZSP HUTKI BUDZET
96 8273 0006 2000 0000 0172 4669deklaracja-dostepnosci-1


Standardy Ochrony Małoletnich obowiązujące w przedszkolu i szkole podstawowej znajdują się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

 

    Dzwonki szkolne
1. 8.15-9.00
2. 9.10-9.55
3. 10.05-10.50
4. 11.00-11.45 (obiad klasy I-III)
5. 12.00-12.45 (obiad klasy IV-VIII)
6. 13.00-13.45
7. 13.55-14.40
8. 14.50-15.35
 

    Kalendarz

 

 
 Zespół Szkolno-Przedszkoly im. Mikołaja Kopernika w HutkachRealizacja: Shile Design Studio