szkola hutki
Strona głównaAktualnościPlikiGaleriaKontakt

Organizacja szkoły
Rada rodziców
Samorząd uczniowski
Pedagog szkolny
Brać szkolna
Osiągnięcia uczniów
Hala sportowa
Erasmus
Szkolne kółko caritas
Pracownicy szkoły
Zajęcia pozalekcyjne
Świetlica
Uroczystości


 


Dzień Rodziny
10 czerwca 2021r. wszystkie dzieci przedszkolne obchodziły Dzień Rodziny , na który zaprosiły swoich rodziców.Dzieci z tej okazji przygotowały występ, na którym miały możliwość zaprezentować swoje zdolności recytatorskie, jak również wokalne.Na koniec przedstawienia wszystkie dzieci wręczyły swoim rodzicom samodzielnie przez siebie wykonane prezenty.


Dzień Dziecka- Samorząd ma głos
Zgodnie z wytycznymi MEN co do organizacji pracy szkół i placówek w sposób przyjazny dla uczniów  , po powrocie do nauki stacjonarnej, Samorząd Uczniowski ZSP im. M. Kopernika w Hutkach postanowił zorganizować Dzień Dziecka dla wszystkich uczniów naszego zespołu z zachowaniem reżimu sanitarnego.
Cała uroczystość rozpoczęła się prezentacją dotyczącą historii obchodów tego święta zarówno w Polsce jaki na świecie, przybliżeniem zwyczajów i tradycji związanych z obchodami tego dnia w różnych zakątkach świata. Następnie dzieci wzięły udział w akcji charytatywnej ,, Otwórzmy razem hospicjum dla dzieci”, zadanie polegało na wykonaniu rysunków o tematyce ekologicznej i umieszczeniu ich na stronie firmy Stoelzle Częstochowa, która zobowiązała się do przekazania 5 złotych za każdy rysunek na rzecz budowy hospicjum. Udział w tej akcji był dla dzieci bardzo pouczającym doświadczeniem , a wielu z nich, szczególnie najmłodszych , dowiedziało się, co to jest hospicjum. W kolejnym punkcie programu przeszliśmy do bardziej radosnych zadań, konkurencji sportowych , rozgrywek szachowych, gier i zabaw umysłowych. Samorząd przygotował stanowisko z własnoręcznie przygotowanymi ciastami i tostami, co pozwoliło na zgromadzenie pierwszych od dawna własnych środków. Ta lekcja samorządności przyniosła członkom samorządu wielką radość.

Fotorelacja
Sukces Sebastiana
Kolejny sukces Sebastiana Polaczkiewicza- przedszkolaka z grupy starszej. Zajął on  drugie miejsce w grupie przedszkolnej 5-6 latków w konkursie plastycznym pt. "Majowa Łąka" w Konopiskach.Gratulujemy serdecznie Sebastianowi i wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu

Z wizytą w Owczarkowej Zagrody
Wszystkie przedszkolaki 2 czerwca 2021r., z okazji Dnia Dziecka, wzięły udział w wycieczce do Owczarkowej Zagrody w Wąsoszu. Dzieci zwiedziły gospodarstwo, w którym miały możliwość samodzielnie karmić zwierzęta, jak również poznać dawne metody pracy na wsi.
Wszystkie dzieci wzięły udział w warsztatach, na których samodzielnie wykonywały pachnące zawieszki do szaf.
Dzieci chętnie uczestniczyły w wycieczce oraz wspólnych zabawach na terenie Owczarkowej Zagrody.


"Stacja grawitacja"
31 maja 2021r. w ramach powrotu do nauczania stacjonarnego po długotrwałym okresie kształcenia online szkoła zorganizowała wyjazd reintegracyjny dla uczniów klas 4-7 do parku trampolin. Dzieci również miały możliwość skorzystać ze wspinaczki oraz parku linowego.Wszyscy uczniowie wrócili zadowoleni, zintegrowani bez  znaczenia było do której klasy chodzą. Uczniowie stwierdzili , że był to dobry początek na powrót do nauki stacjonarnej.
Poniżej przedstawiamy fotorelację

Święto 3 Maja
Dzieci przedszkolne pod kierunkiem Pani Justyny Śmieszek i Pana Dariusza Hermana upamiętniły 230 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Z tej okazji przygotowany został program artystyczny o charakterze patriotycznym, na który  4 maja 2021 r. zaproszeni  zostali  powracający do nauki stacjonarnej uczniów klas I-III oraz dzieci przedszkolne z Aleksandrii, z którymi połączono się online.link Apel w przedszkolu :https://youtu.be/QUYZBC07xUA

Międzynarodowy Dzień Ziemi
Ziemia naszym domem

Każdy z nas jest mieszkańcem naszej planety i dlatego wszyscy powinniśmy być odpowiedzialni za jej stan, ponieważ nasze życie jest od niej uzależnione. Dlatego też 22 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. Jest to czas, kiedy ludzie jednoczą siły, aby uświadomić wszystkim, że musimy być przyjaciółmi przyrody i dbać o nasze najbliższe środowisko.
Bardzo ważne jest budzenie wśród dzieci i młodzieży poczucia współodpowiedzialności za stan środowiska oraz wychowanie w duchu miłości i szacunku do przyrody.
Uczniowie klasy pierwszej włączyli się do akcji i wykonali piękne plakaty, założyli swoje hodowle roślin oraz cały czas zbierają nakrętki, włączając się do akcji "Zbieramy nakrętki dla Lenki".

Uczennica klasy I Gabriela Rychlak ułożyła również rymowankę.
"Kto chce mieć przyjaciół w lesie, niech pomoc Ziemi niesie".Plakaty wykonali również uczniowie z klasy II.
Dziękujemy wszystkim za zangażowanie na rzecz naszej planety!

Kolejne sukcesy naszych uczniówCCF20210422_0002

„Z psychiatrią na Ty” – poradnik dla nastolatków
„Z psychiatrią na Ty” – poradnik dla nastolatków

Do Rzecznika Praw Pacjenta dociera wiele pytań ze strony rodziców i opiekunów młodych pacjentów doświadczających kryzysów psychicznych, dotyczących leczenia, postępowania z pacjentem oraz próśb, gdzie szukać pomocy. Również młodzi pacjenci chcą być bardziej świadomi swojej sytuacji wynikającej z choroby.

Prowadzone w 2019 r. przez Rzeczników Praw Pacjenta Szpitala Psychiatrycznego lekcje w szkołach pokazały, że młodzi ludzie, którzy nie doświadczają sami kryzysu psychicznego, również mają wiele pytań i wątpliwości dotyczących zdrowia psychicznego. W dobie łatwo dostępnych, aczkolwiek nie zawsze rzetelnych informacji Rzecznik Praw Pacjenta postanowił odpowiedzieć na wpływające sygnały od nastoletnich pacjentów oddziałów psychiatrii i stworzyć poradnik dla dzieci i młodzieży, a także rodziców i opiekunów o zdrowiu psychicznym. Poradnik „Z psychiatrią na Ty!” jest realizowany w ramach porozumienia naukowego zawartego pomiędzy Rzecznikiem Praw Pacjenta a Uniwersytetem Jagiellońskim w Krakowie. Zaproszenie do współpracy nad realizacją tego projektu edukacyjnego przyjęły także Stowarzyszenie Sędziów Rodzinnych w Polsce oraz Nastoletni Azyl. Autorami pytań są pacjenci oddziałów psychiatrii w całej Polsce.

Z psychiatrią na TY! W pytaniach i odpowiedziach. Zobacz tutaj
https://www.gov.pl/web/rpp/z-psychiatria-na-ty

Źródło: http://www.kuratorium.katowice.pl/index.php/kuratorium/aktualnosci/z-psychiatria-na-ty-poradnik-dla-nastolatkow/

Podziękowanie za udział w Przygodzie Kolorowej Skarpetki
Podziękowanie za zaangażowanie i włączenie się w Przygodę Kolorowej Skarpetki, która polegała na stworzeniu pacynki ze skarpetki, jako znak zwiększenia świadomości społecznej dotyczącej zespołu Downa, a także propagowaniu praw ludzi z taką wadą genetyczną i integracji z nimi, tak by zapewnić im należne miejsce w społeczności.    Ważne informacje
Schemat postępowania w przypadku potwierdzonego wyniku dodatniego wśród uczniów lub pracowników placówek
oświatowych- dla dyrektorów szkół/ przedszkoli
znajduje się w zakładce ORGANIZACJA SZKOŁY

Tygodniowy plan lekcji znajduje się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie klas I-VIII rozpoczynają zajęcia lekcyjne o 8.15

Wypełniając obowiązek przekazania gminom i dyrektorom szkół podstawowych informacji
o szkołach ponadpodstawowych na terenie województwa, wynikający z § 11 pkt. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 sierpnia 2019 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół, placówek i centrów (Dz. U. poz. 1737), informuję, że wykaz szkół ponadpodstawowych dostępnych dla absolwentów szkół podstawowych w rekrutacji na rok szkolny 2022/2023, został zamieszczony na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Katowicach www.kuratorium.katowice.pl w zakładce Rodzice i uczniowie/Rekrutacja oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Kuratorium w zakładce Ogłoszenia/Ogłoszenia inne.


Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno- wychow.
w roku szkolnym 2023/2024 -2,3 listopada 2023, 29,30 kwietnia 2024r., 2,3 maja 2024r., 31 maja 2024r.,17 czerwca 2024r.
Informacja o dobrowolnym ubezpieczeniu dziecka znajduje
się w pliku AKTUALNOŚCI

Informujemy, że sprawozdania finansowe za rok 2018
znajdują się na stronie

bip.konopiska

w zakładce Inne > Jednostki organizacyjne >
Zespół Szkolno-Przedszkolny
im. Mikołaja Kopernika w Hutkach

Wybieram zawód dla siebie

Informator o szkolnictwie branżowym na terenie
Częstochowy i powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego, myszkowskiego znajduje się na:
https://womczest.edu.pl/
wybieram-zawod/index.html
.
Ponadto informacje z wyborem zawodu można znaleźć na
stronie:
https:doradztwo.ore.edu.pl

KLAUZULA RODO

Klauzula informacyjna_rodo


Stawka żywieniowa w roku szkolnym 2023/2024

Przedszkole:
Śniadanie - 2,50 zł
Obiad-4,20 zł
Podwieczorek-2,00zł

Szkoła Podstawowa:
Obiad-4,50zł

Nr konta do wpłat za żywienie:
ZSP HUTKI BUDZET
96 8273 0006 2000 0000 0172 4669deklaracja-dostepnosci-1


Standardy Ochrony Małoletnich obowiązujące w przedszkolu i szkole podstawowej znajdują się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

 

    Dzwonki szkolne
1. 8.15-9.00
2. 9.10-9.55
3. 10.05-10.50
4. 11.00-11.45 (obiad klasy I-III)
5. 12.00-12.45 (obiad klasy IV-VIII)
6. 13.00-13.45
7. 13.55-14.40
8. 14.50-15.35
 

    Kalendarz

 

 
 Zespół Szkolno-Przedszkoly im. Mikołaja Kopernika w HutkachRealizacja: Shile Design Studio