szkola hutki
Strona głównaAktualnościPlikiGaleriaKontakt

Organizacja szkoły
Rada rodziców
Samorząd uczniowski
Pedagog szkolny
Brać szkolna
Osiągnięcia uczniów
V4 Gen Mini-Grant
Erasmus
Szkolne kółko caritas
Pracownicy szkoły
Zajęcia pozalekcyjne
Fundusze Europejskie
Uroczystości









































 


Dzień Postaci z Bajek
5 listopada
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

W ramach innowacji CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki uczniowie z klasy II przyszli przebrani do szkoły za postacie z bajek.
Dzieci miały okazję przypomnieć sobie bajki z dzieciństwa. Uczniowie rozwiązywali zagadki, quizy oraz rysowali i opisywali ulubioną postać z bajki. Dzieci prezentowały swoje stroje podczas zabaw przy muzyce. Na koniec otrzymały dyplomy i medale. Był to dzień pełen wrażeń.

Pamiętajmy, czytając dzieciom bajki rozwijamy ich wyobraźnię, fantazję, pamięć i wzbogacamy słownictwo.

Joanna Dróżdż


CZYTAM Z KLASĄ Lekturki spod chmurki w klasie II
Uczniowie z klasy II przystąpili do realizacji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego CZYTAM Z KLASĄ Lekturki spod chmurki. Projekt ten wspiera rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III. Celem projektu jest rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej, rozwijanie aktywności czytelniczej, doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania, zachęcanie rodziców do czytania dzieciom, zagłębienie wiedzy na temat cech i kompetencji osób wykonujących różne zawody oraz integracja zespołu klasowego.
Tegoroczna edycja projektu jest pod hasłem "Poznajemy zawody". Projekt składa się z trzech modułów:
I. Podróże małe i duże
II. Naukowy zawrót głowy
III. Na ratunek
Uczniowie z klasy II wykonali pierwsze zadanie obowiązkowe z I modułu projektu pod nazwą Podróże małe i duże. Obejrzeli film promujący projekt o chmurce Tosi, następnie wykonali stronę tytułową Lekturnika oraz pracę plastyczną na gazetkę ścienną. Mała chmurka Tosia wspierała uczniów we wszystkich działaniach. Jako pierwszą lekturę wybraliśmy książkę pt. "O psie, który jeździł koleją" Romana Pisarskiego. Uczniowie wykonali cudne lapbooki, w których z wielką kreatywnością przedstawili portret głównego bohatera, a następnie wyruszyli z nim w podróż po Włoszech.
Uczniowie już z niecierpliwością czekają na kolejne zaplanowane zadania:)

Joanna Dróżdż


Dzień Dyni w klasie II
Dnia 29 października 2021r. w klasie II obchodziliśmy Dzień Dyni. Tego dnia dzieci ubrały się do szkoły na pomarańczowo. Podczas zajęć uczniowie poznali wielką różnorodność dyń i wzbogacili wiedzę na ich temat. Z ogromną kreatywnością wykonali dyniową notatkę w swoich OK zeszytach. Na koniec dzieci otrzymały dyniowe naszyjniki i słodki upominek. Odbyła się również degustacja dżemu dyniowo-pomarańczowego, który wszystkim bardzo smakował.
Dzień Dyni był dla uczniów bardzo wyjątkowy i radosny.

Joanna Dróżdż


Pamiętamy...
Dzień zadumy i wspomnień,
o Tych, co odeszli...

W dniu 28 października 2021r. wychowawcy i uczniowie z klas 1-3 wybrali się, jak co roku pod Krzyż Misji Świętych w Hutkach, aby uczcić pamięć zmarłych. Uczniowie zmówili modlitwę i zapalili znicze.

Joanna Dróżdż
Iwona Maj
Maria Wołczyk


Zdrowe odżywianie
W piątkowy   słoneczny, jesienny poranek klasa 1 przygotowała smaczne i zdrowe kanapki, poznając jednocześnie tajniki zdrowego odżywiania



" Nie zabierajcie mamy"- zajęcia w ramach projektu "Pamięć 81"
Uczniowie ZSP im. M. Kopernika w Hutkach obejrzeli film dokumentalny pt. " Nie zabierajcie  mamy" - w ramach Projektu „Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie – 13 GRUDNIA 1981 - PAMIĘTAMY".Film dokumentalny, który ma na celu przedstawienie nieopowiedzianej do tej pory historii działaczek „Solidarności” – kobiet aresztowanych i internowanych w trakcie trwania stanu wojennego w Polsce (13 grudnia 1981r. – 22 lipca 1983r.). To naprawdę przejmujący obraz historii Polski i Polaków w latach 80 - tych XX wieku. Bolesne przeżycia, jakich doświadczały kobiety, które występują w filmie , wywarły na nas ogromne wrażenie. To najlepsza lekcja historii -  opowiedziana przez uczestników i świadków tamtych lat. Należy im się szacunek i pamięć!


A.Pietras

Na czy polega praca leśnika?
Mało kto poprawnie zliczy,
czym zajmuje się leśniczy.
A wśród jego obowiązków
wiele pozostaje w związku
właśnie z lasem, który chroni
i przed złym turystą broni.
Strzeże też las przed szkodami,
które wyrządzamy sami.
Co dzień lasek swój przemierza,
by nakarmić w borze zwierza.
Za to wszystko dziękujemy
i przyjaciółmi lasu być chcemy.
Treści przyrodnicze w wychowaniu przedszkolnym i edukacji wczesnoszkolnej mają ogromne znaczenie dla prawidłowego rozwoju dzieci i uczniów. Ciekawie przekazane informacje dotyczące przyrody oraz jej ochrony na długo zostają w pamięci naszych najmłodszych, jednocześnie uczą ich odpowiedzialności za swoje postępowanie.
Podczas realizacji tematów dotyczących „Lasu i jego mieszkańców” w ramach innowacji pedagogicznej „Przyjaciele przyrody” zaplanowałyśmy również spotkanie z leśnikiem. Nasze zaproszenie przyjęli Pan leśniczy Marcin Gibaszek i pan leśniczy Krzysztof Wołczyk z Nadleśnictwa Herby.
Podczas spotkania 26 października Panowie leśniczowie opowiadali dzieciom na czym polega praca leśnika, co to jest las, przedstawili plansze i naturalne okazy różnych gatunków drzew i krzewów leśnych, pokazali jak wygląda pomiar drewna i jego oznaczanie za pomocą specjalnego numeratora. Nie zabrakło też ciekawostek dotyczących mieszkańców lasu – lisa, borsuka, sarny, jelenia, dzika, zająca, dzięcioła czy sójki.
Przedszkolaki i uczniowie klas I –III bardzo angażowali się w zajęcia, chętnie odpowiadali na stawiane im pytania oraz same zadawali wiele pytań dotyczących przyrody i pracy w lesie. Całe spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, a wysłuchane ciekawostki i wiadomości poszerzyły wiedzę przyrodniczą dzieci.
Nie zabrakło też opowieści na temat bezpiecznego wypoczynku w lesie i o zasadach przeciwpożarowych, jakie w lesie obowiązują. Na zakończenie spotkania był czas na pamiątkowe zdjęcia w czapce leśnika i kasku drwala.
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za interesujące zajęcia przyrodnicze.
Iwona Maj
Maria Wołczyk









Udział w akcji "Mikołaj na Kresach Wschodnich"
Tradycją naszego Zespołu jest udział w akcji  charytatywnej dla Polaków mieszkających na Kresach, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Patriotyczne” Kresy” w Częstochowie . Akcja oparta jest na idei charytatywnej i patriotycznej. Tak jak każdego roku społeczność  Zespołu Szkolno- Przedszkolnego im. M. Kopernika w Hutkach stanęła na wysokości zadania. Zebraliśmy słodycze i materiały szkolne  dla  swoich koleżanek i kolegów ze wschodu, aby ich też mógł odwiedzić wyczekiwany Mikołaj. W zbiórkę zaangażowali się uczniowie ze wszystkich klas szkoły podstawowej a także przedszkolaki, które szczególnie chętnie obdarowywały swoich rówieśników. Taka postawa jest bardzo budująca, gdyż dzieci już od najmłodszych lat uczą się ofiarności i dzielenia z innym człowiekiem , co owocuje budowaniem więzi międzyludzkich i uczy postawy obywatelskiej. 22 października przekazaliśmy 3 wielkie kartony darów do Kościoła św. Wojciecha w Częstochowie.



Wycieczka edukacyjna ,, Historia i kultura Częstochowy"
20 października 2021r.uczniowie klas IV - VIII ZSP im. M. Kopernika w Hutkach wybrali się na wycieczkę, aby poznać historię Częstochowy. Zwiedziliśmy Seminarium Duchowne, Klasztor Jasnogórski. Poznaliśmy historię powstania Alei N. M. P. oraz obejrzeliśmy wspaniałą wystawę w Muzeum na Starym Rynku. Towarzyszyła nam piękna pogoda i świetny humor. To były wyjątkowo udane lekcje historii i kultury naszego miasta. Udało nam się udzielić wywiadu dla Radia Jasna Góra.











Pasowanie uczniow i przedszkolaków
„W naszej klasie jak w rodzinie…” takimi słowami piosenki rozpoczęła się uroczystość pasowania na ucznia.
„Wspaniała 13” uczniów klasy pierwszej pod czujnym okiem wychowawczyni przygotowywała się do tej uroczystości od kilku dni. Uczniowie uczyli się dzielnie tekstów wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób.
14 października 2021 r. od samego rana panowała uroczysta atmosfera. Odświętnie ubrani pierwszoklasiści, piękna dekoracja sali gimnastycznej - wszystko po to, aby ślubowanie uczniów klasy I wypadło jak najlepiej.
Tego samego dnia odbyło się pasowanie na przedszkolaka dzieci , które przygodę z przedszkolem zaczęły od 1 września tego roku.Starsza grupa przedszkolna przywitała ich wierszami. Kandydaci na przedszkolaków popisali się przed zgromadzonymi  recytując wiersze i śpiewając piosenki, za co otrzymali gromkie brawa.
W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz naszej gminy Pani Iwona Lisek - zastępca wójta Gminy Konopiska, Pan Edward Bałdyga - przewodniczący Rady Gminy Konopiska, Pani Dyrektor Tamara Gwóźdź, ksiądz proboszcz Sebastian Ciastek, nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice oraz  uczniowie.
Pani Dyrektor powitała gorąco wszystkich zaproszonych gości, a szczególnie serdecznie klasę pierwszą, której "oddała głos". Uroczystość rozpoczęła się od części artystycznej, w czasie której pierwszoklasiści mogli zaprezentować swoje talenty recytatorskie i wokalne.
W niezwykle podniosłej atmosferze, przed sztandarem szkoły pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Potem nastąpił uroczysty akt pasowania na ucznia. Kolorowym ołówkiem tego symbolicznego aktu dokonała Pani Dyrektor Tamara Gwóźdź. Dzieci przedszkolne zostały pasowane przez Panią Iwonę Lisek - Zastępcę Wójta Gminy Konopiska.  
Następnie nadszedł czas na złożenie podpisów w kronice szkolnej i wręczenie pamiątkowych dyplomów, upominków od władz gminnych i rożków obfitości przygotowanych przez rodziców. Uroczysty dzień zakończyły pamiątkowe zdjęcia.
Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.







    Ważne informacje
Informacje dotyczące EGZAMINÓW ÓSMOKLASISTY znajdują się w zakładce ORGANIZACJA SZKOŁY

Tygodniowy plan lekcji znajduje się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

W roku szkolnym 2024/2025 uczniowie klas I-VIII rozpoczynają zajęcia lekcyjne o 8.15.

Wypełniając obowiązek przekazania gminom i dyrektorom szkół podstawowych informacji
o szkołach ponadpodstawowych na terenie województwa, wynikający z § 11 pkt. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 sierpnia 2019 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół, placówek i centrów (Dz. U. poz. 1737), informuję, że wykaz szkół ponadpodstawowych dostępnych dla absolwentów szkół podstawowych w rekrutacji na rok szkolny 2022/2023, został zamieszczony na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Katowicach www.kuratorium.katowice.pl w zakładce Rodzice i uczniowie/Rekrutacja oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Kuratorium w zakładce Ogłoszenia/Ogłoszenia inne.


Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno- wychow.
w roku szkolnym 2024/2025 -2,3 stycznia 2025r., 2 maja 2025r., 13-15 maja 2025r.,20 czerwca 2025r.,23 czerwca 2025r.



Informacja o dobrowolnym ubezpieczeniu dziecka znajduje
się w ZAKŁADCE PLIKI DO POBRANIA

Wybieram zawód dla siebie

Informator o szkolnictwie branżowym na terenie
Częstochowy i powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego, myszkowskiego znajduje się na:
https://womczest.edu.pl/
wybieram-zawod/index.html
.
Ponadto informacje z wyborem zawodu można znaleźć na
stronie:
https:doradztwo.ore.edu.pl

KLAUZULA RODO

Klauzula informacyjna_rodo


Stawka żywieniowa w roku szkolnym 2024/2025

Przedszkole:
Śniadanie - 3,00 zł
Obiad-5,50 zł
Podwieczorek-3,00zł

Szkoła Podstawowa:
Obiad-6,00zł

Nr konta do wpłat za żywienie:
ZSP HUTKI BUDZET
96 8273 0006 2000 0000 0172 4669



deklaracja-dostepnosci-1


Standardy Ochrony Małoletnich obowiązujące w przedszkolu i szkole podstawowej znajdują się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

 

    Dzwonki szkolne
1. 8.15-9.00
2. 9.10-9.55
3. 10.05-10.50
4. 11.00-11.45 (obiad klasy I-III)
5. 12.00-12.45 (obiad klasy IV-VIII)
6. 13.00-13.45
7. 13.55-14.40
8. 14.50-15.35
 

    Kalendarz

 

 
 Zespół Szkolno-Przedszkoly im. Mikołaja Kopernika w HutkachRealizacja: Shile Design Studio