szkola hutki
Strona głównaAktualnościPlikiGaleriaKontakt

Organizacja szkoły
Rada rodziców
Samorząd uczniowski
Pedagog szkolny
Brać szkolna
Osiągnięcia uczniów
V4 Gen Mini-Grant
Erasmus
Szkolne kółko caritas
Pracownicy szkoły
Zajęcia pozalekcyjne
Fundusze Europejskie
Uroczystości









































 


Podsumowanie projektu V4Geni Mini-Grant

Wraz z początkiem roku szkolnego 2024/25 rozpoczęliśmy w naszej szkole realizację projektu V4 Gen Mini-Grants. Projekt jest współfinansowany przez rządy Czech, Węgier, Polski i Słowacji za pośrednictwem grantów wyszehradzkich z Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego, którego misją jest promowanie pomysłów na zrównoważoną współpracę regionalną w Europie Środkowej. V4 Gen Mini-Grants wspiera krótkoterminową mobilność młodzieży w wieku 12–30 lat w celu promowania wartości demokratycznych, uczestnictwa obywatelskiego i dialogu transgranicznego wśród młodych ludzi.
W naszej szkole projekt był realizowany w pierwszym półroczu roku szkolnego ze szkołą partnerską z Węgier, z miasteczka Ajka - Fekete István – Vörösmarty Mihály Általános Iskola és Gimnázium. Głównym celem projektu było promowanie zrównoważonego rozwoju i uwrażliwianie na kwestie zmiany klimatu. W ramach projektu zrealizowaliśmy wspólne działania online i stacjonarne. Zaczęliśmy od zapoznania uczniów z tematyką projektu i utworzenia grup projektowych w krajach partnerskich. W ramach współpracy partnerskiej podjęliśmy szereg działań lokalnych w naszych szkołach związanych z tematyką projektu. Odbyły się też dwie wymiany uczniów – do Polski i na Węgry. W wymianach wzięło udział po 15 uczniów i 2 nauczycieli z każdej szkoły.
W październiku w naszej szkole gościliśmy uczestników projektu z Węgier. Wizyta naszego partnera przebiegała pod hasłem: Nie wyrzucaj, poddaj upcyklingowi - dajemy przedmiotom codziennego użytku drugie życie. Natomiast w listopadzie nasi uczniowie udali się z wizytą partnerską na Węgry, gdzie identyfikowali wyzwania środowiskowe każdego kraju i poszukiwali sposobów ich rozwiązania.
Podczas obu wizyt uczniowie brali udział w ciekawych warsztatach dotyczących recyklingu, upcyklingu, „fast fashion”, czyli masowej produkcji i kupowania ubrań, co ma  dewastujący wpływ na środowisko. Uczestnicy projektu pogłębili wiedzę na temat kluczowych kwestii ważnych  dla ochrony środowiska, wymienili się „zielonymi” doświadczeniami, podnieśli swoją świadomość na temat zmian klimatu i zrównoważonego rozwoju, dowiedzieli się, jak postępować, aby działania przyjazne dla naszej planety stały się codzienną praktyką. Wszystkie zajęcia i warsztaty odbywały się w mieszanych międzynarodowych grupach, co sprzyjało integracji oraz doskonaleniu umiejętności posługiwania się językiem angielskim. Nie mniej ważne było wspólne spędzanie czasu wolnego podczas zabaw integracyjnych, rozwiązywania quizów, gier sportowych, wycieczek krajoznawczych.
Z pewnością wartością dodaną udziału w projekcie jest poszerzenie wiedzy uczestników na temat kultury i tradycji naszych krajów. Bezcenne jest to, że uczennice i uczniowie zabrali z sobą piękne wspomnienia, wracali do domów pełni wspaniałych wrażeń, bogatsi o nowe doświadczenia i umiejętności, a także nowe przyjaźnie.


Wizyta naszych uczniów w szkole partnerskiej

W dniach 18-22 listopada piętnaścioro uczniów naszej szkoły z klas 6, 7 i 8 uczestniczyło w wymianie w szkole partnerskiej z Węgier w ramach realizowanego wspólnie projektu V4 Gen Mini-Grants współfinansowanego z Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego.
Wizyta przebiegała pod hasłem "Eko studia i zrównoważone praktyki" oraz obfitowała w wiele ciekawych i wspaniałych wydarzeń:
- warsztaty szycia z wykorzystaniem różnorodnych materiałów, przede wszystkim tych zużytych;
- prezentacja na temat wpływu "fast fashion" oraz nadmiernej produkcji ubrań na środowisko;
- ozdabianie koszulek;
- film o mieście Ajka, a następnie spacer;
- rozwiązywanie quizów;
- prezentację o zielonych praktykach stosowanych w węgierskiej szkole;
- wycieczka do firmy sortującej śmieci;
- warsztaty artystyczne, ozdoby z papieru, wykorzystanie zużytych kapsułki po kawie do wykonania pięknej biżuterii;
- sadzenie drzewa upamiętniającego nasz projekt
- tworzenie planów miast przyszłości, projektowanie gry planszowej dotyczącej ochrony środowiska;
- gry i zabawy sportowe z użyciem nietypowego sprzętu w duchu upcyklingu;
- zwiedzenie urokliwego miasteczka Tihany nad Balatonem słynącego z uprawy lawendy; warsztaty w Lawendowym Domu;
- zwiedzenie Interaktywnego Centrum Bodorka Aquarium,

Więcej informacji oraz fotorelacja na szkolnym FB.






Wizyta uczniów i nauczycieli ze szkoły partnerskiej

15 października gościliśmy w naszej szkole uczniów i nauczycieli ze szkoły partnerskiej z miejscowości Ajka na Węgrzech, którzy biorą udział w mobilności w ramach realizowanego wspólnie projektu V4 Gen Mini-Grant współfinansowanego z Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego.
(Fotorelacja na szkolnym FB.)

Cieszymy się, że nasi goście mogli wraz całą społecznością szkolną i przedstawicielami władz samorządowych wziąć udział w uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Po akademii miało miejsce spotkanie integracyjne gości i naszych uczniów.

Po wspólnym posiłku i zwiedzaniu szkoły wszyscy udali się do pasieki Pana Włodzimierza Hofmana, który wraz z Panem Krzysztofem Wołczykiem przeprowadzili niezwykle ciekawe i pouczające zajęcia dotyczące życia pszczół, budowy ula i pracy pszczelarza. Uczniowie wzięli udział w warsztatach produkcji miodu i świeczek, zobaczyli pasiekę, weszli do domku służącego do apiterapii, gdzie mogli poczuć dobroczynne działanie owoców pracy pszczół i zdobyć wiedzę na temat zdrowotnych właściwości pszczelich produktów.

Kolejnym punktem programu była wizyta w Alpakarni w Poczesnej, gdzie uczniowie wspaniale spędzili czas na świeżym powietrzu w towarzystwie niezwykle przyjaznych alpak i innych egzotycznych zwierząt.

Chcieliśmy przybliżyć naszym gościom naszą kulturę i dziedzictwo kulturowe, dlatego zaprosiliśmy ich na wycieczkę do Krakowa, podczas której nasi uczniowie przyjęli rolę anglojęzycznych przewodników po najważniejszych miejscach Krakowa.
(Fotorelacja na szkolnym FB.)

Cała wizyta przebiegała pod hasłem: "Nie wyrzucaj, poddaj upcyklingowi - nadajemy przedmiotom codziennego użytku drugie życie". Najważniejsze wydarzenia to:
- prezentacja dotycząca ochrony planety, recyklingu i upcyklingu przygotowana i zaprezentowana przez naszych uczniów;
- ciekawe wykorzystanie nietypowych materiałów, z których można wykonać ozdoby i gadżety;
- warsztaty wykonywania drapaków, ozdób, zakładek, itd. w duchu idei upcyklingu;
- quiz grupowy dotyczący zagadnień przewodnich projektu;
- udział gości wraz z gospodarzami w akcji charytatywnej „Żonkilowe Pola Nadziei” - wspólne sadzenie żonkili w szkolnym ogrodzie;
- udział w warsztatach ceramicznych prowadzonych przez Panią Agnieszkę Kamińską;
- wspólne gry i zabawy sportowe.
(Fotorelacja na szkolnym FB.)



Już wkrótce wizyta szkoły partnerskiej z Węgier!

W dniach 14-18 października 2024 będziemy gościć uczniów i nauczycieli ze szkoły partnerskiej Fekete István – Vörösmarty Mihály Általános Iskola és Gimnázium z Węgier, z miasteczka Ajka, z którą realizujemy projekt V4 Gen Mini-Grants współfinansowany z Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego.  
W programie wizyty:
- spotkanie powitalne w szkole; udział gości w uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej;
- integracja grupy poprzez gry i zabawy, wspólne zajęcia sportowe;
- warsztaty plastyczne - ciekawe wykorzystanie nietypowych materiałów, z których można wykonać ozdoby i gadżety;
- wizyta w Domku do Apiterapii Pana Włodzimierza Hoffmana – Hutki 102; zwiedzanie pasieki, wykład na temat wykorzystania miodu i produktów pszczelich; warsztaty miodobrania;  
- wizyta w „Alpakarni” w Poczesnej;
- prezentacja na temat znaczenia recyklingu i upcyklingu;
- wycieczka do Krakowa;
- warsztaty plastyczne pod hasłem „Nie wyrzucaj, poddaj upcyklingowi - dajemy przedmiotom codziennego użytku drugie życie”;
- wystawa przedmiotów wykonanych przez uczniów w szkole;
- sadzenie żonkili w szkolnym ogrodzie – udział w akcji charytatywnej „Żonkilowe Pola Nadziei”;
- warsztaty ceramiczne;
- podsumowanie, dyskusja; quiz - czego dowiedzieliśmy się o recyklingu i upcyklingu, czy warto to robić; ocena wizyty;
- spotkanie pożegnalne.

Link do wydarzenia na FB:

https://www.facebook.com/events/2002542073542437/?
acontext=%7B%22event_action_history%22%3A[%7B%22extra_data
%22%3A%22%22%2C%22mechanism%22%3A%22left_rail%22%2C%22
surface%22%3A%22bookmark%22%7D%2C%7B%22extra_data
%22%3A%22%22%2C%22mechanism%22%3A%22left_rail%22%2C%22
surface%22%3A%22bookmark%22%7D%2C%7B%22extra_data%22%3
A%22%22%2C%22mechanism%22%3A%22calendar_hosting_past
_events_unit%22%2C%22surface%22%3A%22bookmark_calendar%22
%7D]%2C%22ref_notif_type%22%3Anull%7D



Projekt V4 Gen Mini-Grant

Wraz z początkiem roku szkolnego 2024/25 rozpoczęliśmy w naszej szkole realizację projektu V4 Gen Mini-Grant. Projekt jest współfinansowany przez rządy Czech, Węgier, Polski i Słowacji za pośrednictwem grantów wyszehradzkich z Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego, którego misją jest promowanie pomysłów na zrównoważoną współpracę regionalną w Europie Środkowej. V4 Gen Mini-Grant wspiera krótkoterminową mobilność młodzieży w wieku 12–30 lat w celu promowania wartości demokratycznych, uczestnictwa obywatelskiego i dialogu transgranicznego wśród młodych ludzi.
W naszej szkole projekt będziemy realizować w pierwszym półroczu roku szkolnego ze szkołą partnerską z Węgier, z miasteczka Ajka - Fekete István – Vörösmarty Mihály Általános Iskola és Gimnázium. Głównym celem projektu jest promowanie zrównoważonego rozwoju i uwrażliwianie na kwestie zmiany klimatu. W ramach projektu planujemy wspólne działania online i stacjonarne. Zaczęliśmy od zapoznania uczniów z tematyką projektu i utworzenia grup projektowych w krajach partnerskich. Chcemy, aby uczniowie podnieśli swoją świadomość na temat zmian klimatu i zrównoważonego rozwoju, dlatego zorganizujemy dla nich warsztaty, będziemy też szukać materiałów na ten temat w Internecie, uczniowie stworzą broszury i prezentacje, którymi będą się wymieniać ze swoimi rówieśnikami w krajach partnerskich; nasi uczniowie będą wymieniać się zielonymi praktykami i doświadczeniami. W ramach współpracy partnerskiej odbędą się dwie wymiany uczniów – do Polski i na Węgry. W wymianach weźmie udział po 15 uczniów i 2 nauczycieli z każdej szkoły. Już w październiku będziemy w naszej szkole gościć uczestników projektu z Węgier. Wizyta naszego partnera będzie przebiegać pod hasłem: Nie wyrzucaj, poddaj upcyklingowi - dajemy przedmiotom codziennego użytku drugie życie. W listopadzie nasi uczniowie udadzą się z wizytą partnerską na Węgry, gdzie będziemy identyfikować wyzwania środowiskowe każdego kraju i poszukiwać sposobów ich rozwiązania.
Dzięki udziale w projekcie V4 Gen Mini-Grant można poznać kraje sąsiedzkie, podzielić się swoimi pomysłami,  nawiązać nowe znajomości i zdobyć nowe umiejętności i doświadczenie! Po więcej informacji warto zajrzeć na stronę https://www.visegradfund.org/apply/grants/v4-gen/ Jesteśmy przekonani, że udział w tym projekcie przyczyni się do podniesienia świadomości znaczenia kwestii klimatycznych wśród naszych uczniów i członków społeczności lokalnej, wzmocni dążenia do zrównoważonego rozwoju  i uwrażliwi na kwestie utraty różnorodności biologicznej.




    Ważne informacje
Informacje dotyczące EGZAMINÓW ÓSMOKLASISTY znajdują się w zakładce ORGANIZACJA SZKOŁY

Tygodniowy plan lekcji znajduje się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

W roku szkolnym 2024/2025 uczniowie klas I-VIII rozpoczynają zajęcia lekcyjne o 8.15.

Wypełniając obowiązek przekazania gminom i dyrektorom szkół podstawowych informacji
o szkołach ponadpodstawowych na terenie województwa, wynikający z § 11 pkt. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 sierpnia 2019 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół, placówek i centrów (Dz. U. poz. 1737), informuję, że wykaz szkół ponadpodstawowych dostępnych dla absolwentów szkół podstawowych w rekrutacji na rok szkolny 2022/2023, został zamieszczony na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Katowicach www.kuratorium.katowice.pl w zakładce Rodzice i uczniowie/Rekrutacja oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Kuratorium w zakładce Ogłoszenia/Ogłoszenia inne.


Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno- wychow.
w roku szkolnym 2024/2025 -2,3 stycznia 2025r., 2 maja 2025r., 13-15 maja 2025r.,20 czerwca 2025r.,23 czerwca 2025r.



Informacja o dobrowolnym ubezpieczeniu dziecka znajduje
się w ZAKŁADCE PLIKI DO POBRANIA

Wybieram zawód dla siebie

Informator o szkolnictwie branżowym na terenie
Częstochowy i powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego, myszkowskiego znajduje się na:
https://womczest.edu.pl/
wybieram-zawod/index.html
.
Ponadto informacje z wyborem zawodu można znaleźć na
stronie:
https:doradztwo.ore.edu.pl

KLAUZULA RODO

Klauzula informacyjna_rodo


Stawka żywieniowa w roku szkolnym 2024/2025

Przedszkole:
Śniadanie - 3,00 zł
Obiad-5,50 zł
Podwieczorek-3,00zł

Szkoła Podstawowa:
Obiad-6,00zł

Nr konta do wpłat za żywienie:
ZSP HUTKI BUDZET
96 8273 0006 2000 0000 0172 4669



deklaracja-dostepnosci-1


Standardy Ochrony Małoletnich obowiązujące w przedszkolu i szkole podstawowej znajdują się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

 

    Dzwonki szkolne
1. 8.15-9.00
2. 9.10-9.55
3. 10.05-10.50
4. 11.00-11.45 (obiad klasy I-III)
5. 12.00-12.45 (obiad klasy IV-VIII)
6. 13.00-13.45
7. 13.55-14.40
8. 14.50-15.35
 

    Kalendarz

 

 
 Zespół Szkolno-Przedszkoly im. Mikołaja Kopernika w HutkachRealizacja: Shile Design Studio