szkola hutki
Strona głównaAktualnościPlikiGaleriaKontakt

Organizacja szkoły
Rada rodziców
Samorząd uczniowski
Pedagog szkolny
Brać szkolna
Osiągnięcia uczniów
Hala sportowa
Erasmus
Szkolne kółko caritas
Pracownicy szkoły
Zajęcia pozalekcyjne
Świetlica
Uroczystości









































 


WRACAMY NA TURYSTYCZNE SZLAKI ...
WYCIECZKA  GIMNAZJALISTÓW  DO  WROCŁAWIA
13 PAŹDZIERNIKA 2015r.
 
    Wstał nowy dzień...Na szczęście inny niż poprzedni, kiedy to aura nastraszyła nas zimową wręcz pogodą...
W godzinach porannych, pełni optymizmu, chociaż pewnie jeszcze ciut niewyspani, ucznio -wie  kl. I i II Gimnazjum wyruszyli w stronę stolicy Dolnego Śląska – Wrocławia.
    Droga przebiegała nam spokojnie i sprawnie, dlatego już po godzinie 10 dotarliśmy na miejsce naszej wyprawy. Spotkanie z przewodnikiem i mogliśmy rozpocząć poznawanie tego pięknego miasta i jego historii. Pierwszym punktem była rotunda, w której podziwialiśmy wspaniałe dzieło pt. „ Panorama Racławicka” , które przypomina wydarzenie z 1794 roku,
czyli zwycięską bitwę Polaków pod wodzą Tadeusza Kościuszko. Jest to jedyne polskie dzieło panoramiczne i jedno z nielicznych na świecie, które zostało namalowane jeszcze we Lwowie, w związku z przygotowywaną  Powszechną Wystawą Krajową, mającą przedstawić dorobek kulturalny i gospodarczy ziem polskich pod zaborami. Pamięć o zwycięskiej bitwie, gdzie szczególnym bohaterstwem wsławili się kosynierzy, była żywa w polskim narodzie, zniewolonym przez zaborców, przez całe stulecie. Obraz ten wywiera niesamowite wrażenie...
    Później wyruszyliśmy zwiedzać miasto i poznawać jego dzieje. Na trasie naszej wędrówki pojawiły się miejsca, którędy kiedyś płynęły  fosy, Ostrów Tumski i Piaskowy, Stare Miasto, Katedra Wrocławska, Gimnazjum i Liceum  sióstr Urszulanek, gdzie posłuchaliśmy opowie -
ści o dawnych, piastowskich dziejach tego grodu i o ludziach, którzy tworzyli jego historię
( zobaczyliśmy sarkofag i oryginalne tablice nagrobne tych osób ). Podziwialiśmy piękne widoki ze wzgórza i wspaniałe mosty, zachwycaliśmy się śladami przeszłości, ciekawą architekturą i dziełami sztuki...
    Udaliśmy się również na sympatyczny spacer  po jesiennym Ogrodzie Botanicznym. Odwiedziliśmy pawilon pokazujący prahistorię, skamieniałości, ewolucję gatunków. Podziwialiśmy, pięknie wyeksponowaną w akwariach, roślinność i wspaniałe okazy roślin rosnących w palmiarni. Przy okazji, na każdym kroku, spotykaliśmy dynie, które zdobiły różne części ogrodu ( pozostały po imprezie, zwanej „ Festiwalem Dyni”, która odbyła się kilka dni wcześniej ).
Kontynuując poznawanie Wrocławie, ruszyliśmy na spacer po Starym Nieście, podziwiając tam, m. in., ratusz miejski czy fontannę na rynku. Wcześniej, jako ciekawostkę, zobaczyliśmy pomnik zwierząt rzeźnych przy ulicy Jatki, nazywany również Mini ZOO.
    Jeszcze chwila odpoczynku i droga powrotna w kierunku naszego autokaru , ostatnie spojrzenie na stolicę Dolnego Śląska, pożegnanie z przewodnikiem i podziękowanie Mu za wspaniałą, żywą lekcję historii i nie tylko...
W godzinach wieczornych dotarliśmy szczęśliwie do naszych domów... Wrażenia pozostaną nam na dłużej. Warto odwiedzić to miasto...

Anna Pietras

Zajęcia w plenerze
5 października uczniowie klasy II SP z wychowawczynią Krystyną Badora wyruszyli dziarskim krokiem w kierunku lasu. Pogoda była słoneczna, ciepła - prawdziwa ,,złota polska jesień'', więc drogę pokonaliśmy bez problemu. Celem wycieczki były zajęcia edukacyjne w naturalnym środowisku przyrodniczym , jakim jest las. Zwracaliśmy uwagę na zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią w tym ekosystemie. Uczyliśmy się rozpoznawać drzewa po wyglądzie liści, porównywaliśmy wygląd kory na drzewach iglastych i liściastych. Jednym z ważniejszych zadań do zrealizowania podczas wycieczki było zapoznanie uczniów z warstwami lasu, wskazywanie , co wchodzi w skład każdej z nich. Mieliśmy też możliwość zobaczenia lasu na różnych etapach wzrostu drzew:
- wykarczowane obszary starego drzewostanu z posadzonymi już młodymi sadzonkami,
- podrośnięte już drzewa czyli tzw. ,,młodnik'',
- las ze starymi, wysokimi sosnami i dębami.
Podczas wędrówek leśnymi ścieżkami zbieraliśmy materiał przyrodniczy do ,,kącika przyrody,,. Wykorzystamy go w szkole podczas zajęć przyrodniczych, technicznych i plastycznych. Kiedy zmęczenie dawało nam się już we znaki odpoczywaliśmy posilając się i planując dalszą część wycieczki. Przeznaczyliśmy ją na zbieranie grzybów. Najpiękniejszy okaz znalazł Igor Lazar. Szkoda, że nie zobaczyliśmy żadnych zwierząt, ale wycieczka była i tak bardzo udana.
                                        Krystyna Badora






Wybory do samorządu szkolnego






Wycieczka przedszkolaków i szkoły podstawowej do Wroclawia
28 września uczniowie klasy I i II szkoły podstawowej i dzieci przedszkolne odbyli wspaniałą wycieczkę do wrocławskiego zoo.  Oczywiście największą atrakcją było afrykarium. Jest to pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu. Jest integralną częścią wrocławskiego ogrodu zoologicznego. Całe bogactwo świata zwierzęcego Afryki zgromadzone jest tam w jednym obiekcie. Na ekspozycjach, które mijaliśmy pojawiały się zarówno zwierzęta sawanny, lasów deszczowych, jezior, rzek i oceanów. Ogromne wrażenie zrobiły na nas ryby raf koralowych. Znajduje się tam około 30 tysięcy bajecznie kolorowych ryb Morza Czerwonego. Główną atrakcją był podwodny tunel o długości prawie 20 metrów. gdzie widzieliśmy rekiny, płaszczki, żółwie morskie, krokodyle i manaty. W kolejnych basenach pingwiny przylądkowe i kotiki afrykańskie (foki) zachwycały nas niezwykłą gracją, z jaką poruszały się w wodzie. Okrzyków radości i zachwytów dzieci zdawało się nie mieć końca. Zwierzęta, które oglądaliśmy na wybiegach w starej części zoo były również bardzo interesujące. Wrocławskie zoo należy do najstarszych w Polsce - liczy sobie już 150 lat, więc  może pochwalić się niezwykłymi okazami zwierząt. Oglądaliśmy karmienie lemurów - sympatycznych małpiatek, które popisywały się przed nami wspaniałymi akrobacjami. Wrażenie wywarł na nas pobyt w motylarnii - duże, piękne, kolorowe motyle fruwały nam nad głowami, siadały na wyciągniętych dłoniach. Zmęczeni, ale pełni niesamowitych wrażeń wróciliśmy wieczorem do domów.  

                                                             Krystyna Badora

Wycieczka przedszkolaków i szkoły podstawowej do Wroclawia
28 września uczniowie klasy I i II szkoły podstawowej i dzieci przedszkolne odbyli wspaniałą wycieczkę do wrocławskiego zoo.  Oczywiście największą atrakcją było afrykarium. Jest to pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu. Jest integralną częścią wrocławskiego ogrodu zoologicznego. Całe bogactwo świata zwierzęcego Afryki zgromadzone jest tam w jednym obiekcie. Na ekspozycjach, które mijaliśmy pojawiały się zarówno zwierzęta sawanny, lasów deszczowych, jezior, rzek i oceanów. Ogromne wrażenie zrobiły na nas ryby raf koralowych. Znajduje się tam około 30 tysięcy bajecznie kolorowych ryb Morza Czerwonego. Główną atrakcją był podwodny tunel o długości prawie 20 metrów. gdzie widzieliśmy rekiny, płaszczki, żółwie morskie, krokodyle i manaty. W kolejnych basenach pingwiny przylądkowe i kotiki afrykańskie (foki) zachwycały nas niezwykłą gracją, z jaką poruszały sie w wodzie. Okrzyków radości i zachwytów dzieci zdawało się nie mieć końca. Zwierzęta, które oglądaliśmy na wybiegach w starej części zoo były również bardzo interesujące. Wrocławskie zoo należy do najstarszych w Polsce - liczy sobie już 150 lat, więc  może pochwalić się niezwykłymi okazami zwierząt. Oglądaliśmy karmienie lemurów - sympatycznych małpiatek, które popisywały się przed nami wspaniałymi akrobacjami. Wrażenie wywarł na nas pobyt w motylarni - duże, piękne, kolorowe motyle fruwały nam nad głowami, siadały na wyciągniętych dłoniach. Zmęczeni, ale pełni niesamowitych wrażeń wróciliśmy wieczorem do domów.  

                                                             Krystyna Badora



Muzyka między sacrum a profanum
23 września 2015 r. grupa uczniów klas gimnazjalnych z Aleksandrii, Hutek i Konopisk miała możliwość uczestniczenia w Edukacyjnym Koncercie Symfonicznym. Organizatorem wyjazdu było Gminne Centrum Kultury i Rekreacji w Konopiskach, które postarało się o zorganizowanie bezpłatnych wejściówek do nowej siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.
Koncerty symfoniczne w wykonaniu NOSPR dla młodzieży szkół gimnazjalnych i licealnych z terenu województwa śląskiego cieszą się ogromnym zainteresowaniem, bowiem młodzież ma okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu artystycznym. Sala koncertowa posiada doskonałą akustykę, dlatego wykonywane tam utwory muzyczne brzmią niezwykle pięknie. W sezonie artystycznym 2015/2016 tematem cyklu jest „Muzyka między sacrum a profanum”.
W programie koncertu zaistnieli:
Giovanni Pierluigi da Palestrina – Stabat Mater (fragment)
Krzysztof Penderecki – Przebudzenie Jakuba
Hector Berlioz – Symfonia fantastyczna op. 14, cz. V Sabat czarownic
Igor Strawiński – Święto wiosny (fragmenty)
Wykonawcy:
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia  
Alexander Liebreich dyrygent
Zespół Śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia
Anna Szostak przygotowanie chóru

M.K/GCKiR


INNOWACJE PEDAGOGICZNE W ZESPOLE SZKOLNO-PRZEDSZKOLNYM





6 Turniej Orlika o Puchar Premiera RP
17 września 2015r. uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w eliminacjach gminnych 6 Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP.Nasza reprezentacja pod kierunkiem Pani Anety Krząpy wywalczyła I miejsce i tym samym zakwalifikowała się do dalszego etapu. GRATULUJEMY!!!




Gimnazjada w Konopskach


11 września 2015 w hali sportowej obok Zespołu Szkół im. H. Sienkiewicza odbyły się rozgrywki  reprezentacji drużyn szkolnych naszej gminy. Zawody sportowe zostały uświetnione występami pasjonatów innych aktywności fizycznych m.in.: szachów, taekwondo i badmintona.
Sportową gwiazdą GIMNAZJADY był Marcin Prus, który opowiedział o ścieżce swojej kariery sportowej oraz poprowadził rozgrzewkę sportową
Reprezentacja naszej szkoły stanęła na wysokości zadania zdobywając II miejsce w piłce siatkowej i II miejsce piłce nożnej oraz II miejsce w grupie chłopców i III miejsce w grupie dziewcząt w indywidualnych rozgrywkach w tenisa stołowego. Godnie spisali się również nasi kibice, którzy jako jedyni przygotowali baner wspierający naszych zawodników.
Obok zawodów siatkówki, tenisa stołowego, piłki nożnej do dyspozycji wszystkich odwiedzających  byli  DIETETYK, FIZJOTERAPEUTA, TRENER OSOBISTY. Chętni mogli  uczestniczyć w pokazie udzielania pierwszej pomocy prowadzonym przez ratowników medycznych GRUPY RATOWMEDY,  dokonać pomiaru ciśnienia krwi oraz poziomu cukru we krwi, wagi i wzrostu ciała, obliczenia współczynnika BMI.
Cała impreza „WSZYSCY JESTEŚMY AKTYWNI” jest współfinansowana ze środków Ministerstwa Sportu i  i Turystyki. Gimnazja  została zorganizowana przez Fundację 777, Fundację FILARY,  Fundację MANUFAKTURA INSPIRACJI, które wraz z zaangażowanymi gminami zapraszają do wzięcia udziału w projekcie

Rok szkolny 2015/2016 oficjalnie rozpoczęty!
Jeszcze jesteśmy w lesie
i leżymy na plaży…
Pozwól przed pierwszą lekcją –
powspominać, pomarzyć!
A za chwilę nad książką
pochylimy znów głowy…
Bo już słońce przez okno
świeci blaskiem wrześniowym.


Rozpoczęcie nowego roku szkolnego to ważny dzień w życiu każdego ucznia. Uczniowie zazwyczaj z niecierpliwością czekają na pierwszy dzień w szkole, a szczególnie na spotkanie się z koleżankami i kolegami po wakacjach.
    Inauguracja roku szkolnego 2015/2016 odbyła się 01.09.2015 o godzinie 9.30 w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Mikołaja Kopernika w Hutkach. Pani dyrektor Tamara Gwóźdź w krótkim powitalnym przemówieniu serdecznie powitała wszystkich uczniów ZSP w Hutkach  a w szczególności dzieci przedszkolne i  uczniów klas pierwszych, grono pedagogiczne, rodziców oraz pracowników administracji i obsługi, życząc sukcesów w nowym roku szkolnym.
Minutą ciszy uczciliśmy pamięć bohaterów II wojny światowej oraz śp. Nataszy Chamali, która odeszła do Domu Pana w czasie wakacji.
W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście : Edward Bałdyga- Przewodniczący Rady Gminy Konopiska, Jadwiga Janik- skarbnik Gminy Konopiska, ks. Jerzy Mielczarek- proboszcz parafii pw.NSPJ w Rększowicach, Halina Ernt-sołtys sołectwa Hutki, Zofia Krzyżanowska- przewodnicząca KGW w Hutkach.
    Po oficjalnym rozpoczęciu roku szkolnego młodzież udała się do klas na spotkanie ze swoimi wychowawcami w celu omówienia planów na nowy rok szkolny.


    Ważne informacje
Informacje dotyczące EGZAMINÓW ÓSMOKLASISTY znajdują się w zakładce ORGANIZACJA SZKOŁY

Tygodniowy plan lekcji znajduje się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

W roku szkolnym 2024/2025 uczniowie klas I-VIII rozpoczynają zajęcia lekcyjne o 8.15.

Wypełniając obowiązek przekazania gminom i dyrektorom szkół podstawowych informacji
o szkołach ponadpodstawowych na terenie województwa, wynikający z § 11 pkt. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 sierpnia 2019 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół, placówek i centrów (Dz. U. poz. 1737), informuję, że wykaz szkół ponadpodstawowych dostępnych dla absolwentów szkół podstawowych w rekrutacji na rok szkolny 2022/2023, został zamieszczony na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Katowicach www.kuratorium.katowice.pl w zakładce Rodzice i uczniowie/Rekrutacja oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Kuratorium w zakładce Ogłoszenia/Ogłoszenia inne.


Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno- wychow.
w roku szkolnym 2024/2025 -2,3 stycznia 2025r., 2 maja 2025r., 13-15 maja 2025r.,20 czerwca 2025r.,23 czerwca 2025r.



Informacja o dobrowolnym ubezpieczeniu dziecka znajduje
się w ZAKŁADCE PLIKI DO POBRANIA

Wybieram zawód dla siebie

Informator o szkolnictwie branżowym na terenie
Częstochowy i powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego, myszkowskiego znajduje się na:
https://womczest.edu.pl/
wybieram-zawod/index.html
.
Ponadto informacje z wyborem zawodu można znaleźć na
stronie:
https:doradztwo.ore.edu.pl

KLAUZULA RODO

Klauzula informacyjna_rodo


Stawka żywieniowa w roku szkolnym 2024/2025

Przedszkole:
Śniadanie - 3,00 zł
Obiad-5,50 zł
Podwieczorek-3,00zł

Szkoła Podstawowa:
Obiad-6,00zł

Nr konta do wpłat za żywienie:
ZSP HUTKI BUDZET
96 8273 0006 2000 0000 0172 4669



deklaracja-dostepnosci-1


Standardy Ochrony Małoletnich obowiązujące w przedszkolu i szkole podstawowej znajdują się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

 

    Dzwonki szkolne
1. 8.15-9.00
2. 9.10-9.55
3. 10.05-10.50
4. 11.00-11.45 (obiad klasy I-III)
5. 12.00-12.45 (obiad klasy IV-VIII)
6. 13.00-13.45
7. 13.55-14.40
8. 14.50-15.35
 

    Kalendarz

 

 
 Zespół Szkolno-Przedszkoly im. Mikołaja Kopernika w HutkachRealizacja: Shile Design Studio