Nasi uczniowie na turystycznym szlaku...

Tradycją naszej szkoły jest organizowanie wycieczek, aby uczniowie mogli poznać i docenić piękno Polski – jej historię, tradycje, przyrodę oraz zabytki, które były świadkami naszej bogatej przeszłości. Jak co roku, w czerwcu, przyszedł czas na kilkudniowy wyjazd.
Tym razem wybraliśmy się aż na północ –w stronę Półwyspu Helskiego – do Władysławowa – turystycznej miejscowości z piękną, szeroką plażą, Aleją Gwiazd Sportu, Ośrodkiem przygotowań olimpijskich w Cetniewie i wieloma innymi atrakcjami... Mieliśmy również okazję poznać kulturę kaszubską. To nie był jedyny punkt programu. Już w pierwszym dniu zatrzymaliśmy się w Toruniu – mieście pełnym zabytków skupionych na historycznym szlaku, miejscu urodzenia patrona naszego Zespołu – Mikołaja Kopernika. Kiedy dotarliśmy na miejsce naszego pobytu, już wieczorem ruszyliśmy na powitanie morza, a zarazem , aby obejrzeć piękny zachód słońca. Kolejny dzień przeznaczony był na relaks i odpoczynek we Władysławowie oraz zwiedzanie tego turystycznego kurortu. Kolejnego dnia, po śniadaniu, ruszyliśmy na wycieczkę do Trójmiasta – odwiedziliśmy Gdynię, w której zwiedziliśmy statek „ Dar Pomorza”, spacerowaliśmy po parku, pięknym molo i słynnym sopockim „ Monciaku”, a na koniec przyszedł czas na urokliwy Gdańsk i jego zabytki. To nie był koniec atrakcji, gdyż wieczorem spotkaliśmy sie jeszcze na ognisku. Ostatniego dnia, po pożegnaniu morza i Władysławowa, przyszła pora na powrót do domu, ale zanim to nastąpiło zatrzymaliśmy się w Malborku, żeby zwiedzić wspaniały, krzyżacki zamek...
Szczęśliwie, w godzinach wieczornych, wróciliśmy do domu. To była wycieczka, pełna wrażeń i pięknych widoków, która pozostanie w naszej pamięci na długo.
Anna Pietras





























