szkola hutki
Strona głównaAktualnościPlikiGaleriaKontakt

Organizacja szkoły
Rada rodziców
Samorząd uczniowski
Pedagog szkolny
Brać szkolna
Osiągnięcia uczniów
Hala sportowa
Erasmus
Szkolne kółko caritas
Pracownicy szkoły
Zajęcia pozalekcyjne
Świetlica
Uroczystości


 


Kalendarz promocyjny - projekt "Nasza szkoła-nasza przyszłość"

W grudniu 2019r. został zaprojektowany kalendarz promocyjny, który jest podsumowaniem naszych dotychczasowych działań w ramach projektu  Erasmus+ KA1 "Nasza szkoła-nasza przyszłość". Projektując ten kalendarz chcieliśmy przede wszystkim promować nasz projekt oraz upowszechnić szkolenia zagraniczne dla nauczycieli w ramach programów Unii Europejskiej Erasmus+. Wydruk kalendarza został sfinansowany ze środków unijnych pozyskanych na zarządzanie projektem.


Wyjazd do Hiszpanii - projekt "Taste of life"

Najważniejszym wydarzeniem w grudniu był wyjazd grupy uczniów do Hiszpanii. 9-13 grudnia 2019r. to był czas niesamowitej hiszpańskiej przygody; były to nowe przyjaźnie z uczniami ze szkół partnerskich, zwiedzanie szkoły Puigsoler i samego miasteczka, warsztaty w szkole, zwiedzanie Mantserat i Barcelony i mnóstwo niesamowitych wrażeń.
Po powrocie uczniowie przygotowali prezentacje, w których podzielili się swoimi wrażeniami. Prezentacje były pokazane całej społeczności szkolnej, aby przybliżyć uczniom kraj naszego partnera i opowiedzieć o wszystkim, co działo się podczas wyjazdu.

Wyjazd do Hiszpanii Daniel i Kuba

Erasmus - Katalonia - Bartek i Paweł

Relacja z pobytu w Hiszpanii - Bartek i Paweł

Tradycyjne świąteczne dania - projekt "Taste of life"

W grudniu 2019r. uczniowie ze szkół partnerskich prezentowali tradycyjne bożonarodzeniowe dania ze swoich krajów.
Nasi uczniowie przygotowali taką prezentację:

Christmas dishes in Poland

Zdrowe śniadania - projekt "Taste of life"


W listopadzie 2019r. uczniowie uświadamiali sobie, jak ważnym posiłkiem dnia jest śniadanie i dlaczego tak istotne jest, aby nie wychodzić z domu bez porządnego, zdrowego śniadania, które da nam siłę do nauki i pracy na cały dzień.
W listopadzie uczniowie także analizowali asortyment naszego szkolnego sklepiku. Spisali wszystkie znajdujące się w nim produkty i podzielili je na zdrowe i niezdrowe. Zrobili to z naprawdę dużą świadomością i sporządzili listę zdrowych produktów które powinny się znaleźć w naszym sklepiku.

Poniżej przepisy na zdrowe śniadania oraz zdjęcia zdrowych śniadań, które przygotowali nasi uczniowie.
Piramida zdrowego żywienia - projekt "Taste of life"


Tematem przewodnim naszego projektu "Taste of life" jest zdrowy i aktywny styl życia, którego bardzo ważnym elementem jest zdrowe odżywianie się. W październiku 2019r. głównym zadaniem była analiza tego, co jedzą przedszkolaki oraz uczniowie naszej szkoły na co dzień. Podczas zajęć z wychowawcą dzieci przedszkolne i uczniowie wraz nauczycielami dzielili się swoimi komentarzami, dyskutowali o zdrowym odżywianiu, a efektem były piramidy zdrowego odżywiania, które wykonali uczniowie.

Szkolenie dla nauczycieli - projekt Erasmus+ "Taste of life"


W ramach projektu Erasmus+ "Taste of life" nasza szkoła, jako koordynator projektu, zorganizowała szkolenie dla nauczycieli ze szkół partnerskich. Szkolenie zostało sfinansowane ze środków pozyskanych na realizację projektu z Unii Europejskiej, z puli środków przeznaczonych na zarządzanie projektem.
Było to trzydniowe szkolenie, które było prowadzone przez profesjonalnych trenerów w języku angielskim. W szkoleniu wzięło udział trzech nauczycieli z każdej szkoły partnerskiej.
Szkolenie zostało podzielone na 2 części. Pierwsza część dotyczyła narzędzi TIK, które pomagają rozwijać kluczowe kompetencje i mogą być wykorzystywane na różnych przedmiotach szkolnych. Ta część składała się z dwóch modułów realizowanych w ciągu 2 dni - 12 i 14 listopada (łącznie 12 godzin szkolenia). To były zajęcia komputerowe. Uczestnicy zapoznali się z narzędziami TIK, a następnie przećwiczyli używanie tych narzędzi na komputerach. Ta część szkolenia odbywała się w Okręgowym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli WOM w Częstochowie i była prowadzona przez zatrudnionych tam trenerów.
Część druga dotyczyła kompetencji kluczowych; jakie są kluczowe kompetencje, jakie są metody i narzędzia kształtowania kluczowych kompetencji i roli nauczycieli. Ta część była prowadzona przez nauczyciela języka angielskiego i trenera nauczycieli, zatrudnionych specjalnie do przeprowadzenia tego szkolenia. Ta część została przeprowadzona 13 listopada w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Hutkach, w sali z dostępem do internetu, wyposażonej w tablicę interaktywną.
Część druga dotyczyła kompetencji kluczowych; jakie są kluczowe kompetencje, jakie są metody i narzędzia kształtowania kluczowej współpracy oraz rola nauczycieli.
Udział w szkoleniu przyniesie nauczycielom wiele długofalowych korzyści i pozwoli na realizowanie projektu na najwyższym poziomie.
Ważnym elementem wizyty nauczycieli z krajów partnerskich był element kulturowy - nauczyciele wzięli udział w uroczystej akademii z okazji Święta Niepodległości w naszej szkole, zjedli wspólny domowy obiad złożony z typowych polskich dań (przygotowany przez nasze niezastąpione Panie z kuchni), zwiedzili Jasną Górę oraz Kraków. Z relacji naszych Partnerów wiem, że byli pod dużym wrażeniem i wywieźli z Polski tylko miłe i niezapomniane wspomnienia.
Magdalena Kotowska

Wizyta nauczycieli ze szkół partnerskich - Erasmus+ "Taste of life"
W ramach projektu Erasmus+ "Taste of life" w listopadzie 2019r. naszą szkołę odwiedzili nauczyciele ze szkół partnerskich, którzy przyjechali do Polski na szkolenie, które zorganizowała nasza szkoła jako koordynator projektu. Cieszymy się, że nasi Partnerzy podczas tej wizyty mogli wziąć udział w obchodach naszego narodowego Święta Niepodległości 11 listopada.

Plan cyfryzacji lekcji

Jednym z ważnych zadań w ramach projektu Erasmus+ "Nasza szkoła-nasza przyszłość" było stworzenie planu cyfryzacji lekcji, który miał pomóc we wdrożeniu narzędzi TIK, poznanych na kursie na Malcie, w codzienną pracę nauczycieli. Plan został przygotowany prze Panią Marię Wołczyk.

Plan cyfryzacji lekcji


    Ważne informacje
Schemat postępowania w przypadku potwierdzonego wyniku dodatniego wśród uczniów lub pracowników placówek
oświatowych- dla dyrektorów szkół/ przedszkoli
znajduje się w zakładce ORGANIZACJA SZKOŁY

Tygodniowy plan lekcji znajduje się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie klas I-VIII rozpoczynają zajęcia lekcyjne o 8.15

Wypełniając obowiązek przekazania gminom i dyrektorom szkół podstawowych informacji
o szkołach ponadpodstawowych na terenie województwa, wynikający z § 11 pkt. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 sierpnia 2019 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół, placówek i centrów (Dz. U. poz. 1737), informuję, że wykaz szkół ponadpodstawowych dostępnych dla absolwentów szkół podstawowych w rekrutacji na rok szkolny 2022/2023, został zamieszczony na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Katowicach www.kuratorium.katowice.pl w zakładce Rodzice i uczniowie/Rekrutacja oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Kuratorium w zakładce Ogłoszenia/Ogłoszenia inne.


Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno- wychow.
w roku szkolnym 2023/2024 -2,3 listopada 2023, 29,30 kwietnia 2024r., 2,3 maja 2024r., 31 maja 2024r.,17 czerwca 2024r.
Informacja o dobrowolnym ubezpieczeniu dziecka znajduje
się w pliku AKTUALNOŚCI

Informujemy, że sprawozdania finansowe za rok 2018
znajdują się na stronie

bip.konopiska

w zakładce Inne > Jednostki organizacyjne >
Zespół Szkolno-Przedszkolny
im. Mikołaja Kopernika w Hutkach

Wybieram zawód dla siebie

Informator o szkolnictwie branżowym na terenie
Częstochowy i powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego, myszkowskiego znajduje się na:
https://womczest.edu.pl/
wybieram-zawod/index.html
.
Ponadto informacje z wyborem zawodu można znaleźć na
stronie:
https:doradztwo.ore.edu.pl

KLAUZULA RODO

Klauzula informacyjna_rodo


Stawka żywieniowa w roku szkolnym 2023/2024

Przedszkole:
Śniadanie - 2,50 zł
Obiad-4,20 zł
Podwieczorek-2,00zł

Szkoła Podstawowa:
Obiad-4,50zł

Nr konta do wpłat za żywienie:
ZSP HUTKI BUDZET
96 8273 0006 2000 0000 0172 4669deklaracja-dostepnosci-1


Standardy Ochrony Małoletnich obowiązujące w przedszkolu i szkole podstawowej znajdują się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

 

    Dzwonki szkolne
1. 8.15-9.00
2. 9.10-9.55
3. 10.05-10.50
4. 11.00-11.45 (obiad klasy I-III)
5. 12.00-12.45 (obiad klasy IV-VIII)
6. 13.00-13.45
7. 13.55-14.40
8. 14.50-15.35
 

    Kalendarz

 

 
 Zespół Szkolno-Przedszkoly im. Mikołaja Kopernika w HutkachRealizacja: Shile Design Studio