szkola hutki
Strona głównaAktualnościPlikiGaleriaKontakt

Organizacja szkoły
Rada rodziców
Samorząd uczniowski
Pedagog szkolny
Brać szkolna
Osiągnięcia uczniów
Hala sportowa
Erasmus
Szkolne kółko caritas
Pracownicy szkoły
Zajęcia pozalekcyjne
Świetlica
Uroczystości


 


PRZED WYJAZDEM DO GRECJI


Podczas wymiany uczniowskiej w Grecji w ramach naszego projektu Erasmus+ "Taste of Life" uczniowie zaprezentują nasz kraj i rodzinne okolice. Uczniowie przygotowali prezentacje pod okiem nauczyciela informatyki. Ćwiczyli także umiejętność poprawnego czytania w języku angielskim, aby jak najlepiej zaprezentować się przed naszymi partnerami w Grecji.

Beautiful Poland
Our country, our hometown

CO WIEMY O GRECJI

Już wkrótce czeka nas wyjazd do Grecji w ramach wymiany uczniowskiej w projekcie Erasmus+ "Taste of Life". Chcąc jak najlepiej przygotować się do wyjazdu, uczniowie przygotowali prezentację o Grecji.
Grecja-Prezentacja

Pierniczki w KGW
W ramach współpracy z Kołem Gospodyń Wiejskich nasi uczniowie wraz z rodzicami wzięli udział we wspólnym pieczeniu bożonarodzeniowych pierniczków.


Dzień Dyni w klasie II

Dnia 29 października 2021r. w klasie II obchodzony był Dzień Dyni. Tego dnia dzieci ubrały się do szkoły na pomarańczowo. Podczas zajęć uczniowie poznali wielką różnorodność dyń i wzbogacili wiedzę na ich temat. Z ogromną kreatywnością wykonali dyniową notatkę w swoich OK zeszytach. Na koniec dzieci otrzymały dyniowe naszyjniki i słodki upominek. Odbyła się również degustacja dżemu dyniowo-pomarańczowego, który wszystkim bardzo smakował
Dzień Dyni był dla uczniów bardzo wyjątkowy i radosny.
Joanna Dróżdż

OTO LINK DO FOTORELACJI NA FB:
https://www.facebook.com/ZSPwHutkach/posts/pfbid021Fd64gkzwx9qJ
NqVcaKVfahEyLae3UyQhVcnSRj2QkNCN69UWZEB8nMjZnq59AgZl


Zdrowe kanapki w klasie I

W słoneczny jesienny poranek 29 października 2021r. klasa I przygotowała smaczne i zdrowe kanapki, poznając jednocześnie tajniki zdrowego odżywiania.
Maria Wołczyk

LINK DO FOTORELACJI NA FB:
https://www.facebook.com/ZSPwHutkach/posts/pfbid0Z9kd4YGDjC82tmbF
ZqZsnAbKhdGfmg3rT4WqEtNZVn248zanfxd6sPzXt2rkpWMol


Dzielimy się wrażeniami z Portugalii


Po powrocie z Portugalii nasze uczennice miały tyle do opowiadania i mnóstwo wrażeń do podzielenia się, dlatego w ramach Europejskiego Dnia Języków zostało zorganizowane spotkanie dla całej społeczności szkolnej. Podczas spotkania uczennice klas 7 i 8 opowiedziały swoje przeżycia z Portugalii oraz pokazały prezentację przybliżającą wszystkim ten niezwykły kraj, jakim jest Portugalia.

OTO LINK DO PREZENTACJI:
https://docs.google.com/presentation/d/1-
61T2aKftTqNeuUXiihiLg2jl1fhnR6LEjWiAoN4EdI/edit?usp=sharing


Wyjazd naszych uczennic do Portugalii


W dniach 4-8 października 2021r. uczennice z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Mikołaja Kopernika w Hutkach przebywały w Portugalii w ramach projektu Unii Europejskiej Erasmus+ „Taste of Life”, który jest realizowany w naszej szkole od września 2019r.  Główne cele naszego projektu to promowanie wśród uczniów aktywnego i zdrowego trybu życia oraz rozwój kompetencji kluczowych.
Cieszymy się, że po przerwie spowodowanej pandemią covid-19 znowu mogliśmy się spotkać z naszymi partnerami i w pełni realizować nasz projekt. W wymianie wzięło udział 6 uczennic z klas 7 i 8 wraz z dwiema nauczycielkami – panią Magdaleną Kotowską i panią Joanną Dróżdż.
Poniedziałek 4.10 był dla nas czasem podróży do tego dalekiego i wyjątkowego kraju, jakim jest Portugalia. A już wieczorem mogliśmy się spotkać z uczniami i nauczycielami z wszystkich szkół partnerskich i miło spędzić czas podczas wspólnej kolacji.
We wtorek 5.10 zwiedziliśmy miejscowość Aveiro, zobaczyliśmy największą w Portugalii latarnię morską na plaży Barra Beach, płynęliśmy kolorową tradycyjną łodzią Moliceiro po kanałach Aveiro wypełnionych wodą z Atlantyku i oglądaliśmy wyjątkowe widoki jednego z najbardziej malowniczych miasteczek Portugalii. Po południu zwiedziliśmy Muzeum butów i Muzeum kapeluszy, z których słynie Sao Joao da Madeira, miasteczko w którym mieści się szkoła naszego portugalskiego partnera. A wieczorem podczas wspólnej kolacji mogliśmy spróbować tradycyjnych portugalskich dań.
Większość kolejnego dnia wizyty spędziliśmy w szkole naszego portugalskiego partnera w Sao Joao da Madeira. Ten dzień spędziliśmy aktywnie, ponieważ braliśmy udział w zajęciach sportowych i warsztatach jogi. Następnie zwiedziliśmy szkołę i dowiedzieliśmy się nieco o tym, jak uczą się dzieci w Portugalii.
Potem przyszedł czas na pokaz prezentacji dotyczących tradycji kulinarnych przygotowanych przez uczniów z poszczególnych szkół partnerskich. Nasze dziewczęta zaprezentowały się naprawdę dobrze!
Po południu zwiedziliśmy Centrum Sztuki - Centro de Arte Oliva, gdzie podziwialiśmy dzieła sztuki nowoczesnej, a następnie wzięliśmy udział w kreatywnych warsztatach, podczas których projektowaliśmy muzeum przyszłości. Dzień zakończył się wspólną kolacją z muzycznym akcentem.
Ostatni dzień wizyty w Portugalii spędziliśmy w Porto, które jest drugim co do wielkości miastem w Portugalii. Zwiedziliśmy najważniejsze miejsce w Porto - historyczne centrum. Spacerowaliśmy po Starym Mieście, gdzie podziwialiśmy piękne place, urokliwe uliczki, wspaniałe kościoły i inne zabytkowe budowle. Wielką atrakcją był dla nas rejs statkiem po rzece Duero, podczas którego mogliśmy się zrelaksować ciesząc oczy pięknymi widokami w promieniach słońca.
Te kilka dni spędzonych w Portugalii były dla nas intensywnym czasem wspólnych zajęć, warsztatów, wycieczek. Wróciłyśmy do Polski bogatsze o nowe doświadczenia, pełne wrażeń i niezapomnianych wspomnień.
Magdalena Kotowska, Joanna Dróżdż

OTO LINKI DO RELACJI ZAMIESZCZONYCH NA NASZYM FB:
https://www.facebook.com/ZSPwHutkach/posts/590813499007166
https://www.facebook.com/ZSPwHutkach/posts/591417675613415
https://www.facebook.com/ZSPwHutkach/posts/592047228883793
Szkolny turniej tenisa stołowego


Promujemy aktywność fizyczną oraz aktywność podczas przerw szkolnych. W naszej szkole w dniach 20-24 września 2021 odbył się Szkolny Turniej Tenisa Stołowego w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu. Udział w nim wzięli chłopcy z klas 7-8. Turniej był rozgrywany w systemie każdy z każdym podczas przerw lekcyjnych.

Oto link to fotorelacji na naszym FB:
https://www.facebook.com/ZSPwHutkach/posts/pfbid03kscfTTR7QB6GdEf
9ZU4eiiptVoPaey1cMAvEao3NtnzhXGjc5zrEgNnXm1HH8UAl    Ważne informacje
Schemat postępowania w przypadku potwierdzonego wyniku dodatniego wśród uczniów lub pracowników placówek
oświatowych- dla dyrektorów szkół/ przedszkoli
znajduje się w zakładce ORGANIZACJA SZKOŁY

Tygodniowy plan lekcji znajduje się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie klas I-VIII rozpoczynają zajęcia lekcyjne o 8.15

Wypełniając obowiązek przekazania gminom i dyrektorom szkół podstawowych informacji
o szkołach ponadpodstawowych na terenie województwa, wynikający z § 11 pkt. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 sierpnia 2019 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół, placówek i centrów (Dz. U. poz. 1737), informuję, że wykaz szkół ponadpodstawowych dostępnych dla absolwentów szkół podstawowych w rekrutacji na rok szkolny 2022/2023, został zamieszczony na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Katowicach www.kuratorium.katowice.pl w zakładce Rodzice i uczniowie/Rekrutacja oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Kuratorium w zakładce Ogłoszenia/Ogłoszenia inne.


Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno- wychow.
w roku szkolnym 2022/2023 -2,3 listopada 2023, 29,30 kwietnia 2024r., 2,3 maja 2024r., 31 maja 2024r.,17 czerwca 2024r.
Informacja o dobrowolnym ubezpieczeniu dziecka znajduje
się w pliku AKTUALNOŚCI

Informujemy, że sprawozdania finansowe za rok 2018
znajdują się na stronie

bip.konopiska

w zakładce Inne > Jednostki organizacyjne >
Zespół Szkolno-Przedszkolny
im. Mikołaja Kopernika w Hutkach

Wybieram zawód dla siebie

Informator o szkolnictwie branżowym na terenie
Częstochowy i powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego, myszkowskiego znajduje się na:
https://womczest.edu.pl/
wybieram-zawod/index.html
.
Ponadto informacje z wyborem zawodu można znaleźć na
stronie:
https:doradztwo.ore.edu.pl

KLAUZULA RODO

Klauzula informacyjna_rodo


Stawka żywieniowa w roku szkolnym 2023/2024

Przedszkole:
Śniadanie - 2,50 zł
Obiad-4,20 zł
Podwieczorek-2,00zł

Szkoła Podstawowa:
Obiad-4,50zł

Nr konta do wpłat za żywienie:
ZSP HUTKI BUDZET
96 8273 0006 2000 0000 0172 4669deklaracja-dostepnosci-1
 

    Dzwonki szkolne
1. 8.15-9.00
2. 9.10-9.55
3. 10.05-10.50
4. 11.00-11.45 (obiad klasy I-III)
5. 12.00-12.45 (obiad klasy IV-VIII)
6. 13.00-13.45
7. 13.55-14.40
8. 14.50-15.35
 

    Kalendarz

 

 
 Zespół Szkolno-Przedszkoly im. Mikołaja Kopernika w HutkachRealizacja: Shile Design Studio